Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (372)Реферативна база даних (1721)Книжкові видання та компакт-диски (694)Журнали та продовжувані видання (136)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАНЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нгуен Суан Ань 
Визначення рельєфу та оптичних характеристик ділянки поверхні планети за серією її зображень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Нгуен Суан Ань ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення рельєфу та оптичних (радіооптичних) параметрів ділянки поверхні планети за серією її некогерентних зображень в оптичному або радіодіапазоні. Запропоновано математичну коректну постановку задачі та метод її розв'язку. Показано, що коректний підхід потребує сумісного розгляду чотирьох задач: визначення рельєфу поверхні, її оптичних характеристик, усунення замиття зображень, зумовленого земною атмосферою та недосконалістю зображуючої системи, та суміщення зображень. Запропонований метод розповсюджено на випадок зображень, одержаних за допомогою радіолокатора з синтезованою апертурою. Можливості метода та його ефективність досліджені експериментально на комп'ютерній моделі. Результати наведені у вигляді карт рельєфу, оптичних параметрів та похибок їх визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.041,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Лазоренко О.В. 
Розповсюдження надширокосмугових радіосигналів у навколоземному просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Лазоренко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто особливості розповсюдження надширокосмугових (НШС) сигналів у плазмових середовищах, зокрема, в іоносфері, магнітосфері Землі та міжпланетному середовищі. Запропоновано прості й адекватні моделі НШС сигналів і завади у каналі дистанційного радіозондування. Показано, що основним ефектом при розповсюдженні таких сигналів є їх дисперсійні спотворення, які виникають через наявність у середовищі дисперсій фазової швидкості, поглинання та розсіяння випадковими неоднорідностями концентрації електронів. Дані ефекти оцінено для різних областей навколоземного космічного простору. Рівняння дистанційного радіозондування узагальнено на випадок застосування НШС сигналів. Розраховано оптимальні параметри радіотехнічних систем дистанційного зондування навколоземного космічного простору та планет сонячної системи, в яких пропонується використовувати НШС сигнали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
3.

Відьмаченко А.П. 
Періодичні зміни параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.П. Відьмаченко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню варіацій оптичних характеристик та фізичних параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна на основі отриманих автором нових фотометричних і спектральних даних за 593 ночі спостережень в 1977-1995 рр. Вперше виявлено існування сезонної перебудови в атмосферах Юпітера та Сатурна, прояв 22,3-річного Хейловського магнітного циклу Сонячної активності, наявність вікових змін абсолютної зоряної величини Юпітера з періодом 180 років. Вперше визначені динамічні і кінематичні параметри і характерні масштаби для глибоких шарів атмосфери Юпітера із дистанційних астрономічних спостережень видимого хмарового шару планети. Запропоновано і реалізовано на практиці методику спостережень та їх обробки, котра дозволила вперше зареєструвати перші дві гармоніки власних коливань вогневогелієвих атмосфер Юпітера і Сатурна. Використання цієї методики дає підставу зазначити про перехід такого напряму в планетофізиці, як сейсмологія планетних атмосфер від теоретичних розробок в практичну площину досліджень. Результати спостережень використані при розробці моделей стандартних атмосфер планет-гігантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-42,022

Рубрики:

      
4.

Левченко Н.О. 
Трансформації образності в мистецтві ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / Н.О. Левченко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено феномен художньої культури в онтологічному вимірі. Доведено, що онтологічні трансформації художньої культури XX ст. відтворюються стильовою парадигмою творчості, яку можна описати у рамках таких напрямків творчості, як модерн, авангард, сюрреалізм, соцреалізм та постмодерн. Встановлено, що видова диференціація просторових мистецтв здійснюється як архітектуроцентристський проект. З'ясовано, що видовищні мистецтва еволюціонують у напрямку глобального планетарного інформаційного синтезу, де домінують комп'ютерні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.25 + Щ03(0)6-239
Шифр НБУВ: РА309321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Шепєлєв М.А. 
Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: філософсько-історичний аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / М.А. Шепєлєв ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено філософсько-історичному аналізу планетарного дуалізму як феномену сучасної світової системи. Досліджено сутність, структуру, функції, тенденції розвитку планетарного дуалізму як суперечності сучасної світової системи в його проявах у формі геополітичного (між силами Суші та Моря) та цивілізаційної (між Східною та Західною макроцивілізаціями) суперечливої соціальної взаємодії. Планетарний дуалізм розглянуто як основну суперечність, загальну причину та рушійну силу розвитку сучасної світової системи. Досліджено процес геополітичного конституювання та розгортання планетарного дуалізму в процесі його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.5 + Ю6*327.01
Шифр НБУВ: РА311175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Козел О.В. 
Дослідження ефекту непрецесійного руху рівнодення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Козел ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено ефект непрецесійного руху рівнодення за вашингтонськими та грінвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925 - 1982 рр. Отримано та проаналізовано оцінки різниць положень нуль-пунктів, непрецесійного руху рівнодення, кутів взаємної орієнтації систем координат, елементів орбіти Землі. Зроблено висновки про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеної приблизно удвічі величини ефекту в FK5. Доведено, що на оцінки ефекту впливають методики дослідження, неточність прийнятої сталої процесії, а також відмінності шкал UT2 і динамічної "шкали часу Брауера". Вперше виявлено залежності величини ефекту непрецесійного руху рівнодення від середньодобових рухів планет та від розмірів їх орбіт. Доведено кращу збіжність та більш високу точність оцінок невідомих під час використання геометричного підходу щодо розв'язку задачі про узгодження каталожної та динамічної систем координат. Обгрунтовано, що приведення координат зір каталогу до динамічних нуль-пунктів має здійснюватись із урахуванням взаємного нахилу каталожного та динамічного екваторів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В622.12,022
Шифр НБУВ: РА308557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Смутко С.В. 
Розробка універсальних зубчасто-важільних планетарних механізмів приводу петлетвірних органів основов'язальних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / С.В. Смутко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки універсальних механізмів приводу петлетвірних органів основов'язальних машин (ОВМ), які дозволяють приводити всі петлетвірні органи одним типом механізмів без зміни структурної схеми за рахунок мінімальної зміни геометричних параметрів механізму. На основі циклу експериментально-аналітичних досліджень встановлено перспективний напрямок створення універсальних механізмів приводу робочих органів петлетворення швидкісних ОВМ на базі зубчасто-важільних механізмів. Запропоновано конструкції дво- й одноступеневих зубчасто-важільних механізмів приводу петлетвірних органів, розроблено метод їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.2-5-04
Шифр НБУВ: РА315568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Вдовиченко Р.В. 
Структурні властивості поверхні Венери за даними радіолокаційної зйомки космічного апарата "Магеллан": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Вдовиченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено кількісний аналіз радіолокаційних даних, отриманих за допомогою космічного апарата "Магеллан" для визначення окремих структурних і фізичних властивостей поверхні Венери. Виявлено численні зони слабкої анізотропії перетину зворотного розсіяння на поверхні планети. Розроблено модель і досліджено характер анізометрії рельєфу, що відповідає за виявлену анізотропію. Застосовано методи визначення висот малих пагорбів для систематичних морфометричних вимірів. Проведено практичну оцінку точності методів. Запропоновано радароклинометричний спосіб визначення висот пагорбів. Визначено систематичні розходження між радарними яскравостями пагорбів, що належать до різних груп. Наведено простий спосіб визначення перетину зворотного розсіяння поверхні пагорбів за їх радарними зображеннями. За результатами аналізу радіометричних даних виявлено розходження між діелектричною проникністю матеріалу тесер і рівнин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.12-55
Шифр НБУВ: РА312902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кострижев А.Г. 
Розробка елементів теорії та основ технології холодної безоправочної гвинтової прокатки підшипникових труб малих діаметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / А.Г. Кострижев ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено елементи теорії та основи технології вільного (без підпору та натягу) процесу холодного редукування труб у тривалковому стані гвинтової прокатки. Зазначено, що використання запропонованого процесу під час виробництва труб машинобудівного призначення діаметром меншим, ніж 50 мм дозволяє уникнути недоліків існуючих технологій та забезпечує високу якість продукції. З використанням оригінальних методик проаналізовано вплив вихідних факторів на енергосилові параметри процесу та на розподіл потужності між двома головними двигунами планетарного стана. Процес холодної безоправочної гвинтової прокатки товстостінних труб діаметром меншим, ніж 50 мм здійснено зі степінем деформації по діаметру до 20 % за один прохід та до 30 % за три проходи без проміжної термообробки. Запропоновано нову технологічну схему виробництва товстостінних труб малих діаметрів, заключна стадія якої - процес холодної безоправочної гвинтової прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.24
Шифр НБУВ: РА316934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Зозуля Н.Ю. 
Людина, природа, цивілізація у творчості Л.Леонова 50-х - початку 90-х рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.Ю. Зозуля ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Цілісно досліджено концепцію людини, природи, цивілізації у творчості Л.Леонова другої половини XX ст. Розглянуто творчу індивідуальність письменника, його художньо-філософську й етико-естетичну позицію у широкому літературному контексті. Розкрито діалогічність леонівської думки. Визначено семантику образів-символів землі обітованої, обителі, піраміди у романі "Пирамида". Простежено вплив різноманітних життєвих конфліктів і колізій на художню структуру творів митця. Охарактеризовано ноосферне мислення Л.Леонова, що проявляється через типізацію окремих особистісних рис створених персонажів, планетарну та космічну масштабність його роздумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Леонов Л. 54
Шифр НБУВ: РА314188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гудкова Л.О. 
Узгодження каталожних і динамічних систем координат за фотографічними спостереженнями вибраних малих планет в Миколаївській обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / Л.О. Гудкова ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В614.1,022
Шифр НБУВ: РА316514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Данилишин 
Розробка інерційних трансформаторів моменту на основі просторового планетарного імпульсного механізму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Григорій Михайлович Данилишин ; Технологічний ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-538
Шифр НБУВ: РА322120

Рубрики:

      
14.

Шейко В.М. 
Історико-культурологічні концепції цивілізаційної еволюції в добу глобалізму (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02; 17.00.01 / В.М. Шейко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

З використанням комплексу літературних джерел системно проаналізовано історико-культурологічні концепції еволюції цивілізації за умов глобалізму наприкінці ХІХ - початку ХХІ ст. Вперше у всесвітній історико-культурологічній теорії науково визначено та обгрунтовано парадигми генези континууму культур і планетарної цивілізації, співіснування культур і поліетносфери у глобальному розвитку людства. Розроблено методологію дослідження культурологічних трансформацій різних етносів, зокрема українського, а також охарактеризовано можливості синергетичної парадигми під час розгляду всесвітнього історико-культурного процесу. Запропоновано вдосконалену класифікацію глобальних проблем планетарної макроцивілізації. Доведено, що наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. разом із формуванням глобальної системи склалася і планетарна цивілізація, яка в подальшому трансформується із техногенної в інформаційну. Особливу увагу приділено проблемам історії становлення та розвитку української культури у всесвітньому контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-7
Шифр НБУВ: РА318203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Велесь О.А. 
Розробка методу експресс-визначення хімічного складу планетних атмосфер за даними фур'є-спектрометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.А. Велесь ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено швидкі алгоритми для аналізу газових складових атмосфери за даними спостережень ІЧ фур'є-спектрометра з середньою роздільною здатністю. Обгрунтовано принципи реаліазації апаратно-програмного комплексу керування, збору й обробки даних фур'є-спектрометра, призначеного для бортових експериментів, з врахуванням вимог до надійності, швидкодії, енергоспоживання. Доведено переваги IBM-сумісного спеціалізованого ПК над цифровим сигнальним процесором. Описано реалізований інтерфейс системи обробки даних і керування приладом, за допомогою якого конкретизовано вимоги до програмного забезпечення та ресурсів ПК. Наведено результати тестових вимірів основних характеристик макета фур'є-спектрометра. Пояснено широтну залежність ефектів зменшення озонового шару на базі моделювання впливу стратосферного аерозолю на швидкості утворення та руйнування озону.Зроблено висновок, що невеликі кількості дрібного стратосферного аерозолю здатні викликати значні зменшення рівноваженої концентрації озону на висоті 30 км. Під час порівняння характеристик молекулярних ліній для молекули OH у базі даних HITRAN96 виявлено неточності в представленні квантових чисел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.43,022
Шифр НБУВ: РА318360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Бортник С.Ю. 
Морфоструктури центрального типу території України: просторово-часовий аналіз: Автореф. дис... д-ра географ. наук: 11.00.04 / С.Ю. Бортник ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Вперше описано систему різнорангових (планетарних, трансконтинентальних та регіональних) морфоструктур центрального типу (МЦТ). Обгрунтовано принцип ландшафтно-геоструктурної конформності як основу регіональних досліджень МЦТ. Розкрито механізм прояву МЦТ на земній поверхні на підставі вивчення взаємодії ендогенної та екзогенної складових геоморфогенезу, а також висвітлено особливості прояву конкретних МЦТ у просторовому розподілі компонентів природного середовища та їх параметрів: гідромережі, грунтового та рослинного покривів, геолого-геофізичних характеристик тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823 с11
Шифр НБУВ: РА320924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Чудомєх В.М. 
Цілісність живого в контексті сучасного природознавства (онтологічні основи): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / В.М. Чудомєх ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначеність наперед перетворення планетарного відсталого в планетарне живе та закономірність креативного прояву наступної цілісності в різноманітті видів і форм буття живого. Виділено тріаду універсальних, сутнісних інваріантів елементів живого ("біфункціональність", "перетворююча активність" і "просторова експансіональність"), не залежну від рівня їх видової складності та форми буття (нова гносеологічна опора в пізнанні живого). Сформовано систему принципів для осягнення суті основи історичного буття живого та його планетарної гармонії (складається з принципів: первинності відсталого, самодетермінації живого, його єдності та цілісності, взаємозв'язування елементів живого та його стійкого різноманіття. Наведено новий підхід до антропосоціогенезу (від джерел до сучасності) як до планетарного феномену - синергетичної організації якісно нового виду буття живого та його нової, планетарної соціоантропної цілісності (цілісне історичне "бачення"). Запропоновано поняття про "соціогенетичну пам'ять" суспільного розвитку як про "матрицю" відтворення "суспільства", про основу його історичної цілісності та орієнтації - внутрішньої та зовнішньої (світоглядної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б + Ю216.2 + Е0*110 +
Шифр НБУВ: РА327180

Рубрики:

      
18.

Бударіна Н.М. 
Дослідження структури кристалів з великою густиною планарних дефектів методом повнопрофільного аналізу дифрактограм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Н.М. Бударіна ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — Бібліогр.: с. 16-17. — укp.

Досліджено вплив планарних дефектів великої густини на дифракційну картину полікристалів з ГЦК-граткою. За результатами моделювання порошкових дифрактограм встановлено кореляцію між дифракційними ефектами та параметрами дефектної структури ГЦК кристалів, а саме, типом і густиною планарних дефектів. Доведено, що раніш розвинуті методи визначення кількісних характеристик дефектів потребують суттєвого коригування. Розроблено метод повнопрофільного аналізу порошкових дифрактограм у випадку одномірного розвпорядкування ГЦК кристалів планарними дефектами. Визначено параметри мікроструктури (середній розмір кристалів, густина двійникових меж, густина дислокацій) нанокристалічних порошків міді, одержаних механічним подрібненням у кульовому млині планетарного типу. Встановлено кореляцію між параметрами мікроструктури та характеристиками механо-активаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202 +
Шифр НБУВ: РА324576

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Іванов П.І. 
Методи літних випробувань та досліджень парашутних систем і парапланерних літальних апаратів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.07 / П.І. Іванов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Сформульовано та завдяки проведенню льотних випробувань (ЛВ) парашутних систем (ПС) і планетарних літальних апаратів розв'язано задачі, а також викладено основні концепції, які є базою для випробувань та підвищують їх ефективність. Показано, що всі побудови загальної методології ЛВ повинні бути спрямовані на реалізацію схеми компромісу, що зумовлює вихід в оптимальне місце функції мети в просторі ЛКЕ випробувань. Запропоновано інтегральний критерій, що дає змогу виконувати кількісну оцінку та порівняння між собою різних програм та методик ЛВ ПС і планерних парашутних систем (ППС). Виконано класифікацію ПС і ППС, видів випробувань. Викладено оптимальні структури методик випробувань і досліджень та розглянуто питання атестації методик випробувань. Детально розглянуто особливості функціонування також льотних випробувань ПС різного призначення. Сформульовано оптимальну стратегію проведення ЛВ ПС та ППС. Розроблено та апробовано повний комплекс методів та методик, який охоплює сферу ЛВ та утворює у сукупності загальну методологію ЛВ ПС і ППС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.022.6-52-07 + О563.53-07 +
Шифр НБУВ: РА326170

Рубрики:

      
20.

Васильєв О.Б. 
Геометричне моделювання взаємоспряжених профілів роторів і корпусів як обвідних сім'ї трохоїд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Б. Васильєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичну базу для алгоритмів геометричного моделювання профілів роторів і корпусів виробів класу роторних двигунів або компресорів, принцип дії яких базується на схемах планетарних механізмів. Запропоновано метод визначення взаємоспряжених кривих, складовими якого є способи точного опису: двох обвідних сім'ї кривих, утворених в результаті обкатки епітрохоїдою за схемою планетарного механізму; двох обвідних сім'ї кривих, утворених в результаті абкатки гіпотрохоїдою за схемою планетарного механізму; класифікації сім'ї профілів роторів і корпусів виробів класу роторних двигунів або компресорів залежно від відношення радіусів ділильних кіл планетарного механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.5-042-01 + З365.64-042-01 +
Шифр НБУВ: РА327303

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського