Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (506)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=ПИВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Запорожець Ю. В. 
Інтенсифікація процесу екстрагування хмелю за допомогою низькочастотних механічних коливань у пивоварному виробництві: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / Ю. В. Запорожець ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено дифузійні властивості хмельової сировини та встановлено вплив на її структуру низькочастотних механічних коливань. Доведено можливість вилучення необхідної гами цільових компонентів з хмельової сировини водою за віброекстрагування з обгрунтуванням режимних параметрів процесу. Розроблено нову конструкцію вібротранспортувального пристрою й обгрунтовано його геометричні розміри. Встановлено новий ефект протитечійного розділення фаз за безперервного віброекстрагування. Визначено структуру гідродинамічного потоку та розроблено математичну модель для встановлення рівня поздовжнього перемішування за безперервного віброекстрагування. Обгрунтовано оптимальний режим віброекстрагування ізогумулона із хмельової сировини, який забезпечує високу продуктивність апарата з низьким поздовжнім перемішуванням. Вдосконалено моделювання зовнішнього масообміну за допомогою модельних зразків з дифузійним типом розчинення, а також теорію оновлення міжфазної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3
Шифр НБУВ: РА376819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пивоваров С.В. 
Історичний розвиток населення межиріччя Верхнього Пруту та Середнього Дністра в XI - першій половині XIII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.В. Пивоваров ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено процес історичного розвитку давньоруськоо населення на території межиріччя Верхнього Пруту та Середнього Дністра в XI - першій половині XIII ст. Охарактеризовано етнічну ситуацію в регіоні у другій половині I тисячоліття н.е. Висвітлено процес включення цієї території до складу Київської держави. Доведено, що у цей період на зазначеній території мешкало давньоруське населення. Проаналізовано основні компоненти його матеріальної культури. На території регіону відзначено літописні населені пункти, а саме: Василів, Онут, Кучелмін, Плав, Прут. Визначено їх соціально-економічний статус. Вивчено розвиток землеробства, скотарства, ремесел, промислів і торгівельних зв'язків у місцевих мешканців, визначено їх спільні риси й особливості у порівнянні з іншими територіями давньої Русі - України. Досліджено питання щодо християнізації місцевого населення. Охарактеризовано поховальний обряд і встановлено походження окремих ритуалів. Наведено характеристику христянських культових споруд. Значну увагу приділено християнській культовій символіці, відзначено існування язичницьких амулетів та оберегів. Охарактеризовано поширення писемності й освіченості у населення регіону. Відзначено, що середньовічне населення зазначених земель мало слов'янське походження, а матеріальне й духовна культура має аналогії серед давньоруських (давньоукраїнських) старожитностей земель Русі - України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-2 +
Шифр НБУВ: РА349531

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Місюра М. Д. 
Автоматизоване управління технологічним комплексом виробництва пива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. Д. Місюра ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розглянуто математичні моделі основних технологічних процесів виробництва пива з позицій системного аналізу та синергетики, їх дослідження, що дозволило виявити системні тенденції поведінки об'єкта за умов зовнішніх і внутрішніх флуктуацій. Встановлено в часових рядах основних технологічних параметрів наявність областей детермінованого хаосу та стохастичності, що дало можливість визначити глибину прогнозування та встановити характерні прояви поведінки об'єкта. Для створення підсистеми прийняття рішення проведено когнітивне моделювання, що дало можливість визначити причинно-наслідкові зв'язки факторів, що впливають на основні процеси в пивоварному виробництві та розробити сценарії управління. Розроблено структуру автоматизованого управління технологічним комплексом виробництва пива, в якій реалізується мережева оптимізація та сценарії управління з інтелектуальною підсистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-5-05
Шифр НБУВ: РА376333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Качура Є.В. 
Агроекологічне обгрунтування технології вирощування ярого пивоварного ячменю в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Є.В. Качура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей формування продуктивності ярого пивоварного ячменю залежно від технології вирощування, зокрема, рівня мінерального живлення, норм висіву. Установлено залежність росту та розвитку ярого ячменю від погодних факторів і обгрунтовано вплив рівня удобрення та густоти стояння рослин на морфофізіологічні особливості розвитку рослин. За умов внесення мінеральних добрив збільшується площа листкової поверхні, підвищується накопичення сухої речовини та продуктивність фотосинтезу, відбувається кращий розвиток рослин ярого пивоварного ячменю. Вивчено вплив рівня мінерального живлення на рівень продуктивності ярого пивоварного ячменю та показники якості насіння. Здійснено економічну й енергетичну оцінку елементів технології вирощування досліджених сортів даної рослини. За результатами досліджень рекомендовано застосування у виробництві покращених елементів технології її вирощування, що забезпечують продуктивність культури до 6 т/га з високими показниками якості зерна за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пивовар І. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про культурну спадщину України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пивовар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та сутність категорії "культурна спадщина" у взаємозв'язку із суміжними категоріями, підстави притягнення до адміністративної відповідальності за культуроохоронні проступки та порядку провадження у справах про адміністративні проступки. Визначено адміністративні проступки, що вчиняються у сфері охорони культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рубцова І. М. 
Адміністративно-правова охорона атмосферного повітря / І. М. Рубцова. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження адміністративно-правової охорони атмосферного повітря.Визначено, що адміністративно-правова охорона атмосферного повітря – це система правових, економічних, організаційних, комунікативних, інженерно-технічних, оздоровчих заходів, що здійснюють уповноважені суб'єкти публічної адміністрації і направлені на профілактику, попередження та припинення порушень норм чинного законодавства в досліджуваній сфері.Зазначено, що нормативно-правове регулювання адміністративно-правової охорони атмосферного повітря - це система норм права, які урегульовують суспільні відносини, що виникають під час збереження, поліпшення, відновлення якості атмосферного повітря, застосуванні заходів охорони атмосферного повітря, визначають зміст державної політики в досліджуваній сфері та повноваження суб'єктів публічного адміністрування в сфері атмосферного повітря тощо. З'ясовано, що суб'єкти адміністративно-правової охорони атмосферного повітря - це система органів загальної та спеціальної компетенції, які здійснюють публічно-управлінські повноваження з метою відновлення, збереження, забезпечення якості атмосферного повітря та забезпечення права громадян на чисте атмосферне повітря, а також вживають заходів необхідних для зниження рівня захворюваності населення внаслідок забруднення атмосферного повітря. Автором виокремлено особливості та види суб'єктів адміністративно-правової охорони атмосферного повітря. Доведено, що заходи охорони атмосферного повітря – це система способів, прийомів та засобів владно-управлінського впливу, що направлені на діяльність суб'єктів публічного та приватного права, яка пов'язана з забрудненням атмосферного повітря з метою підвищення якості атмосферного повітря, його охорони та забезпечення права громадян на чисте атмосферне повітря.Запропоновано класифікувати заходи охорони атмосферного повітря наступним чином: 1) залежно від характеру впливу: а) стимулюючі; б) заохочувальні; в) економічні; г) примусові; 2) залежно від суб'єкта застосування: а) Кабінетом Міністрів України; б) центральним органом виконавчої влади; в) місцевими органами публічної адміністрації; г) декількома суб'єктами; 3) за предметом регулювання: а) правові; б) внутрішньо-визначені; 4) за колом учасників: а) одноосібні; б) колегіальні; в) колективні; г) комбіновані; 5) за предметом: а) технічні; б) економічні; в) організаційні. Визначено, що попереджувальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це система правових засобів, які використовують суб'єкти, які наділені владно-управлінськими повноваженнями з метою попередження порушення норм, яорганізаційні); 5) залежно від нормативно-правового закріплення (в законах України; в підзаконних нормативно-правових актах).Визначено, що припинювальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це сукупність заходів примусового характеру, що застосовуються уповноваженим суб'єктом публічної адміністрації з метою унеможливлення провадження подальшої діяльності, що здійснюється з порушенням норм законодавства шляхом видання правоприпинювального (обмежувального) акту.кими урегульовано відносини у галузі охорони атмосферного повітря. Запропоновано адміністративно-запобіжні заходи охорони атмосферного повітря поділити за наступними критеріями: 1) залежно від вибору правового засобу охорони атмосферного повітря (нормування; стандартизація; планування; експертиза; проектування); 2) залежно від суб'єкта (суб'єкти господарювання приватного права; суб'єкти господарювання публічного права); 3) залежно від форми процесуального вираження (акти перевірки; результати контролю; облікова документація; результати оцінки якості атмосферного повітря; дані державного та громадського моніторингу якості атмосферного повітря; звіт з оцінки впливу на довкілля); 4) залежно від характеру впливу на суб'єкта (майнові; організаційні); 5) залежно від нормативно-правового закріплення (в законах України; в підзаконних нормативно-правових актах).Визначено, що припинювальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це сукупність заходів примусового характеру, що застосовуються уповноваженим суб'єктом публічної адміністрації з метою унеможливлення провадження подальшої діяльності, що здійснюється з порушенням норм законодавства шляхом видання правоприпинювального (обмежувального) акту.^UThe dissertation is complex and systematic research of administrative and legal protection of atmospheric air.It is determined that the administrative and legal protection of atmospheric air is a system of legal, economic, organizational, communicative, engineering and technical, health measures carried out by authorized public administration bodies and aimed at prophylactics, prevention and termination of violations of current legislation in the studied area.It is noted that the normative-legal regulation of administrative-legal protection of atmospheric air is a system of legal norms that regulate public relations arising during the preservation, improvement, restoration of atmospheric air quality, application of atmospheric air protection measures, determine the content of state policy and powers of public administration bodies in the field of atmospheric air, etc. It was found that the subjects of administrative and legal protection of atmospheric air is a system of bodies of general and special competence, which exercise public administration powers to restore, preserve, ensure air quality and ensure the right of citizens to clean air, as well as use measures necessary to reduce the incidence of the population due to air pollution. The author highlights the features and types of subjects of atmospheric air administrative and legal protection.It is proved that air protection measures are a system of methods, techniques and means of governmental influence aimed at the activities of public and private law, which is associated with air pollution in order to improve air quality, its protection and ensuring the right of citizens to clean air.It is proposed to classify air protection measures as follows: 1) Depending on the nature of the impact: a) stimulating; b) incentive; c) economical; d) mandative; 2) Depending on the subject of application: a) the Cabinet of Ministers of Ukraine; b) the central executive body; c) local bodies of public administration; d) several entities; 3) By the subject of regulation: a) legal; b) internally defined; 4) By the circle of participants: a) individual; b) collegial; c) collective; d) combined; 5) By the subject: a) technical; b) economic; c) organizational. It is determined that preventive administrative and legal measures for air protection are a system of legal means used by entities endowed with administrative powers to prevent violations of the rules governing the relations in the air protection field.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бунда О.М. 
Аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті (на прикладі підприємств пивоварної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Бунда ; Укоопспілка; Львів. комерц. акад. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті та їх взаємозв'язок і використання на підприємствах пивоваріння України. Розкрито сутність аудиторських процедур, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано зміст аналітичних процедур, визначено їх місце в системі аудиторських процедур. Встановлено характерні риси функціонування підприємств пивоварної промисловості та їх вплив на аудиторські процедури. Показано особливості використання аудиторами аналітичних процедур у процесі аудиторської перевірки. Охарактеризовано чотири основні рішення аудитора під час застосування аналітичних процедур в аудиті. Розкрито сутність моделювання в аудиті. Досліджено моделювання аудиторського процесу та аналітичних процедур. Показано особливості імітаційного моделювання в процесі аудиту. Наведено класифікацію рішень в аудиті. Розглянуто процес прийняття рішень за умов застосування аналітичних процедур в аудиті. Охарактеризовано систему підтримки прийняття рішень в аудиторському процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-218 в611 +
Шифр НБУВ: РА348132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стоцька О. В. 
Біотрансформація відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси: автореферат дис. ... к. т. н. : 03.00.20 / О. В. Стоцька. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси. В роботі досліджено періодичний та безперервний режим зброджування стічних вод пивоварного виробництва з максимальним ступенем їх очищення та отримання отриманням біогазу і кормової біомаси. Показано переваги ведення процесу метанового бродіння при термофільному режимі у порівнянні з мезофільним режимом. Відпрацьовані параметри ведення метанового зброджування білкового відстою при різних температурних режимах для отримання високого ступеню деструкції гірких речовин. Проведені дослідження амінокислотного складу збродженого відстою показали високий ступінь збагачення незамінними амінокислотами, що надає можливість його використання в кормовиробництві.Розроблено апаратурно-технологічну схему біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси.Здійснено економічну оцінку та обґрунтовано економічну ефективність використання технології метанового бродіння для переробки відходів пивоваріння.^UThe dissertation is subjected for the granting of P.h.d. scientific degree of in engineering science, specialty 03.00.20 "Biotechnology". Institute of Food Resources of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine. Kyiv, 2023. The dissertation is devoted to the study of the processes of biotransformation of brewery waste with the production of biogas and feed biomass. The paper investigates the periodic and continuous mode of fermentation of brewery wastewater with the maximum degree of purification and production of biogas and feed biomass. The advantages of conducting the methane fermentation process in the thermophilic mode compared to the mesophilic mode are shown.The parameters of conducting methane fermentation of protein sediment at different temperature regimes to obtain a high degree of destruction of bitter substances have been worked out.The conducted studies of the amino acid composition of fermented scum showed a high degree of enrichment with essential amino acids, which makes it possible to use it in fodder production.An equipment-technological scheme for the biotransformation of brewery waste with the production of biogas and fodder biomass has been developed.An economic assessment was carried out and the economic efficiency of using methane fermentation technology for the processing of brewing waste was substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Семененко К. Ю. 
Використання інструментів онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі / К. Ю. Семененко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є інструменти онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі. Предметом дослідження є теоретико-методичні та практичні аспекти використання інструментів онлайн-просування товарів з метою підвищення ефективності діяльності підприємств пивоварної галузі. У дисертації використано такі загальнонаукові та спеціальні методи проведення економічних досліджень: абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків); індуктивний та дедуктивний (збирання, систематизації та оброблення інформації, уточнення окремих понять); статистико-економічний (аналіз сучасного стану та виділення чинників впливу на онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі); графічний (наочне представлення статистичних даних та результатів емпіричних досліджень); монографічний (розроблення методики оцінювання ефективності просування товарів підприємств); розрахунково-конструктивний та експериментальний (аналіз існуючих інструментів просування товарів підприємств) та інші.Удосконалено: – методичний підхід щодо процесу оцінювання результативності просування товарів підприємств шляхом встановлення поетапності реалізації необхідних заходів та здійснення контролю на кожному з них, що дозволяє приймати ефективні управлінські рішення; – науково-практичний підхід до оцінювання ефективності інструментів онлайн-просування товарів з метою визначення пріоритетних промо-засобів у розрізі комунікаційних точок дотику, що, на відміну від існуючих підходів, дозволяє врахувати особливості іміджево-цінових сегментів ринку; – підхід, пов'язаний з вибором комунікаційних засобів у реалізації маркетингових стратегій підприємства з урахуванням медіаінфляції, законодавчих обмежень та інших чинників, що дозволяє визначити найбільш дієві інструменти онлайн-просування пивоварної продукції залежно від сили бренда, виразності комунікації та ступеня диференціації товару; Дістали подальшого розвитку: – змістовна та структурно-логічна сутність понять на основі чіткої прив'язки до середовища використання: «інструменти онлайн-просування товарів підприємства» як інформаційно-комунікаційні технології впливу підприємства на цільову аудиторію через онлайн-комунікаційні точки дотику (контакту); «інтернет-маркетинг» як організація маркетингових активностей, спрямованих на привернення та утримання уваги споживачів в інтернет-середовищі задля ознайомлення з інформацією про товари, бренди, підприємство через інструменти інтернет-просування та формування стабільного попиту; «онлайн-маркетинг», як організацію просування товарів шляхом реалізації комунікаційних зусиль підприємства з метою задоволення запитів особливих цільових аудиторій шляхом активації інструментів інтернет-маркетингу, ігрового маркетингу, мобільних технологій локального впливу, технологій доданої реальності тощо; – систематизація інструментів просування в онлайн-середовищі за наявністю та доступністю комунікаційних точок дотику, що дозволяє ставити обґрунтовані цілі медійних і бренд-показників та ефективно здійснювати поточний контроль кампаній; Сфера використання: пивоварна галузь.^UThe object of research is the tools of online promotion of goods of brewing companies.The subject of the research is theoretical-methodical and practical aspects of using tools for online promotion of goods in order to increase the efficiency of the brewing industry.The dissertation uses the following general and special methods of economic research: abstract-logical (theoretical generalizations and conclusions); inductive and deductive (collection, systematization and processing of information, clarification of certain concepts); statistical and economic (analysis of the current state and selection of factors influencing the online promotion of goods of the brewing industry); graphic (visual presentation of statistical data and results of empirical research); monographic (development of methods for evaluating the effectiveness of promotion of goods of enterprises); calculation-constructive and experimental (analysis of existing tools for the promotion of goods of enterprises) and others.Improved:- methodical approach to the process of evaluating the effectiveness of the promotion of goods of enterprises by establishing the phased implementation of the necessary measures and control over each of them, which allows you to make effective management decisions;- scientific and practical approach to evaluating the effectiveness of tools for online promotion of goods in order to identify priority promotional tools in terms of communication points of contact, which, in contrast to existing approaches, allows to take into account the features of image and price segments of the market;- an approach related to the choice of communication tools in the implementation of marketing strategies of the enterprise taking into account media inflation, legal restrictions and other factors, which allows to determine the most effective tools for online promotion of brewing products depending on brand strength, communication and degree of product differentiation;Received further development:- substantive and structural-logical essence of concepts based on a clear link to the environment of use: "tools for online promotion of enterprise products" as information and communication technologies of the enterprise's impact on the target audience through online communication points of contact (contact); "Internet marketing" as the organization of marketing activities aimed at attracting and retaining the attention of consumers in the Internet environment to familiarize themselves with information about products, brands, the company through the tools of Internet promotion and the formation of stable demand; "Online marketing", as the organization of product promotion through the implementation of communication efforts of the enterprise in order to meet the demands of special target audiences by activating tools of Internet marketing, game marketing, mobile technologies of local influence, augmented reality technologies, etc.;- systematization of tools for promotion in the online environment by the availability and accessibility of communication points of contact, which allows you to set reasonable goals for media and brand indicators and effectively carry out current control of campaigns;Scope: Brewing Industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Пивоваренко М. С. 
Виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики / М. С. Пивоваренко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено проблему виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики. У першому розділі – «Теоретичні основи виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики» – надано історико-педагогічний аналіз проблеми виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку в єдності з фізичним вихованням, враховуючи дані щодо вивчення цього питання у філософській, науковій, методичній, психолого-педагогічній літературі. Розкрито перебіг становлення й розвитку теорії морального (ціннісного), естетичного (музичного) й фізичного (ритмічного) виховання й визначено, що означені складові виховання є тісно взаємопов'язаними. Конкретизовано поняттєве поле дослідження, сформульовано основні поняття, як-от: «морально-естетичні якості», «виховання морально-естетичних якостей», «музично-ритмічна гімнастика». Надано характеристику музично-ритмічній гімнастиці як засобу виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку. Обґрунтовано спроєктовану теоретичну структурно-змістову модель виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики, яку було укладено на підставі доведеного взаємозв'язку морального (ціннісного), естетичного (музичного) й фізичного (ритмічного) виховання. У другому розділі – «Експериментальна перевірка ефективності реалізації структурно-змістової моделі виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики» – розкрито перебіг проведення дослідницько-експериментальної роботи, метою якої було перевірити ефективність впровадження спроєктованої теоретичної структурно-змістової моделі виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики. Етапами проведення експериментальної роботи було визначено такі: констатувальний, формувальний, контрольний. Різними видами експериментальної роботи було охоплено 258 респондентів, із них 158 дітей старшого дошкільного віку, 6 вихователів закладів дошкільної освіти, 94 здобувачі освіти. Контрольна група склала 74 дитини старшого дошкільного віку, експериментальна – 84 дитини старшого дошкільного віку. Достовірність отриманих результатів перевірено за допомогою критеріїв математичної статистики (критерій Пірсона, метод рангової кореляції Спірмена). На констатувальному етапі було сформовано методичну карту дослідження, відповідно до якої здійснено діагностику вихідного рівня вихованості морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку. На формувальному етапі експериментальної роботи було впроваджено спроєктовану теоретичну структурно-змістову модель виховання морально-естетичних якостей у старшого дошкільного віку засобами музично-ритмічної гімнастики. Сутність реалізації означеної вище моделі полягала в забезпеченні позитивної динаміки рівня вихованості морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку за допомогою інтеграції музики й руху. Відповідно до реалізації означених в моделі педагогічних умов, в освітній процес закладів дошкільної освіти було впроваджено оновлений зміст і методику виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку. Оптимізації цього процесу сприяло використання запропонованої програми морально-естетичного виховання дітей старшого дошкільного віку. Задля оптимізації роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти було проведено ряд семінарів-практикумів для вихователів дітей старшого дошкільного віку. Також задля забезпечення належного рівня підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти щодо здійснення роботи з означеного напряму в освітній процес закладів вищої освіти було впроваджено спецкурс для здобувачів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. На контрольному етапі експериментальної роботи було здійснено аналіз ефективності впровадження змісту, методів і засобів виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку. На підставі результатів проведеного дослідження доведено, що доцільно використовувати музично-ритмічну гімнастику як засіб виховання морально-естетичних якостей у дітей старшого дошкільного віку.Результати та висновки дослідження можуть бути використанні під час підготовки педагогічних кадрів дошкільної освіти в педагогічних закладах вищої освіти. Методичні матеріали, розроблені у процесі проведення наукового дослідження, можуть бути використані в практиці роботи сучасних закладів дошкільної освіти, у процесі організації фізичного, морального та естетичного виховання дітей старшого дошкільного віку.^UThe issue of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children by means of musical eurhythmics has been studied in the thesis. In the first section “Theoretical foundation of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children by means of musical eurhythmics”, the historical and pedagogical analysis of the issues of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children coupled with physical education is given based on the survey of philosophic, scientific, methodological psychoeducational literature. The process of formation and development of the theory of moral (value), aesthetic (musical) and physical (rhythmic) education is revealed and determined that the mentioned components of education are closely interconnected. The conceptual field of study is made more concrete, the main notions such as “moral and aesthetic qualities”, “moral and aesthetic qualities training”, and “musical eurhythmics” are formulated. The description of musical eurhythmics as the means of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children is given. The content and ground of designed theoretical structural and meaningful model of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children by means of musical eurhythmics, which were formed on the basis of the proved interconnection of moral (value), aesthetic (musical) and physical (rhythmic) education, are uncovered. In the second section “Experimental verification of the effectiveness of the implementation of the structural and semantic model of education of moral and aesthetic qualities in children of older preschool age by means of musical-rhythmic gymnastics” the course of scientific research studies, the aim of which was to check the effectiveness of the implementation of designed theoretical structural and semantic model of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children by means of musical eurhythmics, was uncovered. The stages of the experimental work were named as follows ascertaining, forming, control. 258 respondents were involved in different types of experimental work, 158 of them were children of senior preschool age, 6 of them were kindergarten teachers, 94 of them were education seekers. The size of the control group was 74 children of senior preschool age, the experimental group consisted of 84 senior preschool children. The validity of derived results were checked with the help of the mathematical statistics criterions (Pearson criterion 2, Spearman rank correlation method). On the ascertaining stage, the methodological map of the study was formed according to which the initial level of bringing up moral and aesthetic qualities of senior preschool children was diagnosed. On the forming stage of the experimental work, the designed theoretical structural and meaningful model of bringing up moral and aesthetic qualities of senior preschool children by means of musical eurhythmics was introduced. The main point of the implementation of the above said model is ensuring the positive dynamics of the level of bringing up of moral and aesthetic qualities of senior preschool children with the help of integration of music and movement. In accordance with the implementation of the pedagogical conditions indicated in the model, an updated content and methodology for bringing up moral and aesthetic qualities in senior preschool children were introduced into the educational process of preschool institutions. Optimization of this process was facilitated by the use of the proposed program of moral and aesthetic training of senior preschool children. In order to optimize the work of pedagogical staff of preschool institutions, a number of practical training seminars were held for kindergarten teachers of senior preschool children. In addition, to provide the appropriate level of training of future preschool teachers to fulfil the work in the mentioned tendency, the special course for higher education seekers on specialty 012 Preschool education was introduced. At the control stage of the experimental work, the analysis of the effectiveness of implementing the content, methods and means of moral and aesthetic qualities training in senior preschool children was carried out. On the ground of the results of the conducted study, it was stated that the practicability of the use of musical eurhythmics as the means of moral and aesthetic qualities training of senior preschool children was proved.The results and conclusions of the study can be used in the training of preschool teachers in higher pedagogical establishments. The methodological materials, which were developed in the course of scientific research can be used in the practical work of modern preschool education institutions, in the process of organizing physical, moral and aesthetic education of senior preschool children.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Горщар В.І. 
Вплив прийомів агротехніки на врожайність та якість зерна пивоварного ячменю в умовах північної підзони Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.І. Горщар ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування пивоварного ячменю, зокрема, запропоновано використовувати нові сорти даної сільськогосподарської культури. Встановлено оптимальні дози мінеральних добрив, вплив гербіцидів і стимуляторів росту рослин на врожайність зерна. Визначено оптимальне орієнтування посівів, встановлено ширину їх міжрядь і глибину загортання насіння з урахуванням біологічних особливостей сортів та агроекологічних умов з метою одержання високої врожайності зерна з якістю, що відповідає вимогам пивоварної промисловості. Встановлено енергетичну й економічну ефективність розроблених елементів технології вирощування. Доведено ефективність застосування гербіциду діален супер (0,6 л/га) у фазу кущіння та стимулятора росту рослин емістиму С (5 мл/га) у фазу виходу в трубку. Досліджено вплив удосконаленої технології вирощування пивоварного ячменю на хіміко-технологічні властивості зерна та його придатність для пивоваріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Аль-Саеді Х. С. 
Дисциплінарна відповідальність державних службовців за законодавством Іраку та України / Х. С. Аль-Саеді. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження дисциплінарної відповідальності державних службовців за законодавством Іраку та України.Об'єктом дослідження є суспільні відносини в сфері державної служби Іраку та України. Предметом дослідження є дисциплінарна відповідальність державних службовців за законодавством Іраку та України.У вступі дисертації обґрунтовано актуальність обраної теми; сформульовано мету та основні задачі дослідження; окреслено зв'язок обраного напрямку з державними програмними актами, науково-дослідними планами, проектами та темами; сформульовано наукову новизну та вказано про практичне значення одержаних результатів, наведено дані про особистий внесок здобувача, публікації та впровадження результатів досліджень.В першому розділі роботи проаналізовано теоретико-правові й нормативні основи поняття державного службовця та дисциплінарної відповідальності державного службовця в Іраку та Україні, визначивши еволюційний розвиток законодавчого визначення поняття державного службовця в цих країнах, дослідивши поняття та види державних службовців, а також розкривши зміст інституту дисциплінарної відповідальності державних службовців в іракському й українському праві та схарактеризувавши види такої відповідальності.Запропоновано еволюційний розвиток законодавчого визначення поняття державного службовця в Іраку представити такими періодами: 1) королівська епоха (1925-1958 рр.), якій характерний розвиток державної служби шляхом збільшення чисельності службовців та зростання державних потреб, що сприяли прийняттю нового закону про державну службу, який став більш якісним доповненням у питаннях, які до цього були неврегульованими; 2) республіканська епоха (1958-2003 рр.), яка відзначилася ліквідацією центрального органу державної служби з розподіленням його повноважень між відповідними міністерствами; 3) епоха пост-окупації та змін (2003 р. – теперішній час), що характеризується прийняттям ряду нормативно-правових актів, які урегульовують відносини на державній службі, визначають правовий статус державного службовця та встановлюють систему органів державної служби.В Україні періодизацію формування нормативно-правової основи державної служби, в тому числі сутності державного службовця, запропоновано представляти такими історичними періодами: 1) період Гетьманату Петра Скоропадського (1918-1919 рр.); 2) радянський період української державності (1919-1991 рр.); 3) період незалежності України (1991 р. - теп. час).Встановлено, що систему нормативних засобів, що сприяють виокремленню й характеристиці сутності поняття «державний службовець» в Іраку складають: 1) нормативні положення базового закону про державну службу; 2) положення інших законодавчих актів в галузі державної служби; 3) положення загальних нормативно-правових актів. Тоді як в Україні таку систему для досягнення вказаної мети складають норми базового спеціального закону про державну службу.На підставі визначених ознак сформульовано поняття державного службовця Іраку у широкому та вузькому значенні. У вузькому значенні – особа, яка володіє національним мандатом, прийнята на службу на конкурсних засадах й постійній основі у штат державного апарату для виконання обов'язків в інтересах суспільства і громадян, утримується за рахунок коштів держави; у широкому значенні – особа, прийнята на службу в установи державного сектору.Аргументовано доцільність переглянути наявну широку концепцію розуміння державної служби в Іраку, й ґрунтуючись на державних підходах провідних європейських країн та України, запропоновано впровадити й використовувати в науці адміністративного права Іраку термін «публічна служба». Крім того, доводиться раціональність розмежовувати категорії працівників, які проходять службу в управлінському державному апараті й виконують державні владні функції, та працівників, які виконують роботу в державних підприємствах, установах, організаціях без державних владних повноважень (функції забезпечення).Доведено існування такого виду державної служби, як цивільна державна служба. Запропоновано види державних службовців класифікувати за ознакою характеру виконуваних завдань на: а) державні цивільні службовці; б) державні службовці, які виконують завдання та функції особливого характеру (мілітаризовані державні службовці).^UThe complex and systematic research of disciplinary responsibility of civil servants under the legislation of Iraq and Ukraine is carried out in the dissertation.The object of the study is public relations in the field of civil service in Iraq and Ukraine.The subject of the study is the disciplinary responsibility of civil servants under the legislation of Iraq and Ukraine.The relevance of the chosen topic is substantiated in the introduction of the dissertation; the purpose and main tasks of the research are formulated; the connection of the chosen direction with the state program acts, research plans, projects and themes is outlined; the scientific novelty is formulated and the practical significance of the obtained results is indicated, the data on the applicant's personal contribution, publications and implementation of research results are given.In the first section of the scientific work, the theoretical and legal and regulatory framework of the concept of civil servant and disciplinary responsibility of a civil servant in Iraq and Ukraine is analyzed, identifying the evolutionary development of the legislative definition of the concept of civil servant in these countries, studying the concepts and types of civil servants, and disclosing the content of the institution of disciplinary responsibility of civil servants in Iraqi and Ukrainian law and characterizing the types of such responsibility.The evolutionary development of the legislative definition of the concept of a civil servant in Iraq is proposed to present in the following periods: 1) the royal epoch (1925-1958), which is characterized by the development of civil service by increasing the number of employees and increasing public needs, which contributed to the adoption of a new law on civil service, which became a better addition to previously unresolved issues; 2) the republican epoch (1958-2003), which was marked by the liquidation of the central body of civil service with the distribution of its powers among the relevant ministries; 3) the epoch of post-occupation and change (2003 – present time), which is characterized by the adoption of a number of regulations that regulate relations in the civil service, determine the legal status of a civil servant and establish a system of civil service bodies.In Ukraine the periodization of formation of the regulatory framework of the civil service including the essence of a civil servant is suggested to be represented by the following historical periods: 1) the period of the Hetmanate of Petro Skoropadskyi (1918-1919); 2) the Soviet period of Ukrainian statehood (1919-1991); 3) the period of independence of Ukraine (1991 – present time).It is established that the system of normative means that contribute to the separation and characterization of the essence of the concept of “civil servant” in Iraq consists of: 1) normative provisions of the basic law on civil service; 2) provisions of other legislative acts in the field of civil service; 3) provisions of general regulations. In Ukraine such system consists of the norms of the basic special law on civil service to achieve this goal.On the basis of the defined features, the concept of an Iraqi civil servant in a broad and narrow sense is formulated. In a narrow sense it is a person with a national mandate, recruited through competition and on a permanent basis in the staff of the state apparatus to perform duties in the interests of society and citizens, and is supported by the state; in a broad sense it is a person recruited to public sector institutions.The expediency of revising the existing broad concept of understanding the civil service in Iraq was argued, and based on the state approaches of leading European countries and Ukraine, it was suggested to introduce and use the term “public service” in the science of Iraqi administrative law. In addition, the rationality to distinguish categories of employees who serve in the state administration and perform state power functions, and employees who work in state enterprises, institutions, organizations without state power (support functions) is demonstrated.The existence of such a type of civil service as state civil service has been proved. It is proposed to classify the types of civil servants on the basis of the nature of the tasks performed into: a) civil officers; b) civil servants who perform tasks and functions of a special nature (militarized civil servants).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Харкавлюк В.Є. 
Доступність та використання поживних речовин зернових злакових кормів молодняком свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Є. Харкавлюк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин молодняком свиней великої білої породи з зерна сортів пивоварного ячменю СН-28, Скарлет і Бадьорий, пшениці Галон і Веста, тритикале Укро, житниці Розовська 7 та кукурудзи Гран 5. Завдяки впровадженню одержаних даних в результаті проведених досліджень є можливим здійснення контролю продуктивності свиней. Установлено, що 1 кг сухої речовини ячменю СН-28 забезпечує відкладення в організмі молодняку свиней 4,76 МДж енергії приросту, Скарлет - на 16,5 %, а Бадьорий - на 26,2 % менше, у разі згодовування пшениці Галон можна на приріст живої маси тварин використовувати 6,09 МДж, а Веста - на 17,4 % менше. Відзначено, що згодовування житниці "Розовская 7" і тритикале сорту Укро дозволяє забезпечити продуктивне виористання енергії на рівні 7,1 МДж з 1 кг сухої речовини, а кукурудзи сорту Гран 5 - на 27,2 %, жита Синтетик 38 - на 35,1 % менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.29 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА365315

Рубрики:

      
14.

Фалик Т. С. 
Екологічні проблеми крафтових пивоварень та способи їх вирішення / Т. С. Фалик. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційному дослідженні розв'язана актуальна науково-практична задача - підвищення рівня екологічної безпеки гідросфери шляхом кавітаційного очищення стічних вод крафтових пивоварень.Шляхом аналізу стадій виробництва крафтового пива проведена ідентифікація джерел екологічної небезпеки в зоні впливу крафтового пивоваріння. Встановлено, що найбільш небезпечним джерелом екологічної небезпеки є дріжджові стоки, яких виділяється 150-200 кг. на 1 т приготовленого пива. Саме ці стоки створюють найбільш суттєву екологічну небезпеку в зоні впливу виробництва крафтового пива. На мінімізацію цієї екологічної небезпеки направлені дисертаційні дослідження. Проведена оцінка ступеня екологічної небезпеки від забруднення довкілля в зоні впливу крафтового пивоваріння, на основі якої встановлено, що перспективною є двостадійна технологія очищення стоків: (1 стадія – фільтрування на дробині; 2 стадія – кавітаційна обробка). У випадку застосування різних способів створення кавітаційного поля досягаються такий ступінь очищення стоків від дріжджів: для ультразвуку - 90%; для віброрезонансного впливу – 80%; для застосування насоса-кавітатора – 60%. Побудовані залежності ступеня екологічної небезпеки внаслідок впливу на гідросферу стоків крафтового пивоваріння для різних способі очищення стоків та кількості дріжджів у стоках крафтового виробництва на різних стадіях очищення.Показано, що фільтрація висококонцентрованих дріжджових стоків через шар дробини дозволяє знизити рівень біологічного забруднення майже у 200 разів, при цьому вміст органічного забруднення зменшується на 60%.Експериментально підтверджено, що в атмосфері азоту при кавітаційному очищенні стічної води з різними вихідними параметрами досягнуто високого ступеня очищення (62-77%), порівняно з киснем (43-67%), суміші цих газів (39-63%) незалежно від початкової кількості органічних речовин. Встановлено відносний ряд ефективності газів (азот, кисень, суміш азоту і кисню) в кавітаційних умовах на знезараження від дріжджів Saccharomyces cerevisiae та деструкції органічних сполук. Встановлено, що спільна дія барботування газів у кавітаційному полі на 25-50% ефективніша порівняно із дією УЗ і на 19-23% - дії виключно газів , що свідчить про синергічний ефект одночасного застосування газу та УЗ для руйнування наявних у рідині органічних домішок:Досліджено довготривалий вплив повітря на попередньо очищену в кавітацій-них умовах стічну воду пивоварні та розраховано ступені руйнування органічних речовин – 87,09 % та ступені знезараження води – 88,23 %. Запропоновано спосіб кавітаційного очищення стоків пивоварень і для його реалізації розроблено вібраційний електронасос-кавітатор резонансної дії, основною перевагою якого є високапродуктивність, придатність для обробки значних обсягів рідин у неперервному їх потоці у поєднанні довготривалим терміном роботи. Проведена оптимізація роботи вібраційного електронасоса- кавітатора в залежності від частоти коливань дек-збу-рювачів кавітації з метою виявлення резонансних частот та мінімального енергоспоживання.Показано, що технологію кавітаційного очищення стічних вод можна поширитиі на спиртову промисловість – в присутності азоту під дією кавітації досягається 90% ступінь руйнування органічних забруднень.Запропоновано технологічну схему очищення стічних вод крафтових пиво-варень від хімічних та біологічних забруднень, що включає віброкавітаційну обробку стоків у вдосконаленій робочій камері, принциповою відмінністю якої є наявність не пласких дек із отворами, які можуть забиватись продуктами розкладу дріжджів, а зміщення кавітаційної зони над деками, що дозволяє підвищити інтенсивність формованого кавітаційного поля та продуктивність обробки стоків.Ключові слова: екологічна безпека, крафтове пивоваріння, дріжджовмісні стоки, кавітація, електромагнітний насос-кавітатор, технологія очищення стоків.^UDissertation is solving relevant scientific-practical task: increase of the level of ecological safety of hydrosphere by cavitational purification of craft breweries waste waters.Through analysis of craft beer manufacturing stages was made an identification of sources of ecological threat in the zones of influence of craft breweries. It was established that main source of ecological threat are yeast waste waters, that are produced in quantities 150-200 kg from 1 t of manufactured beer. This waste waters create the biggest ecological threat in the zone of manufacturing of the craft beer and dissertation research is aimed on minimization of this threat.The evaluation of the level of the ecological threat of enviormental pollution in the zone of manufacturing of craft beer was conducted and based on this evaluation it was established that the most perspective is two-staged technology of purification of the waste waters (1 stage – mash filtration; 2 stage – cavitational treatment). In cases of use of different cavitation field creation techniques, the following yeast purification levels are rea-ched: for ultrasound – 90%, for vibroresonance treatment – 80%, for cavitational pump – 60%. Dependencies of the ecological threat levels as a result of influence on hydrosphere of craft brewing waste waters for different purification techniques and amounts of yeasts in waste waters on different purification stages are build.It is shown that mash filtration of highly concentrated yeast waste waters allows to decrease biological pollution in almost 200 times, while organic pollution decreases on 60%.It was experimentally proven that in nitrogen environment at cavitational purification of waste waters with different starting parameters was reached higher level of purifi-cation (62%-77%) in comparison with oxygen environment (43%-67%) and mixture of mentioned gases (39%-63%), without dependence from starting amounts of organic com-pounds and was determined a relative row of efficiency of gases (nitrogen, oxygen, air) at cavitational conditions for Saccharomyces cerevisiae yeast disinfection and destruction of organic compounds.It was determined that simultaneous impact of gas bubbling in cavitational field is 25-50% more effective than impact of individual ultrasound and 19-23% than impact of indi-vidual gas bubbling, and this proves existing of synergic impact of simultaneous use of gas bubbling and ultrasound on destruction of organic impurities in solutionLong-term impact of air on previously purified in cavitational conditions waste water from brewery was researched and levels of destruction of organic compounds – 87,09% and water disinfection – 88,23% were calculated.Method of cavitational purification of the brewery waste waters is proposed and for its implementation electrical pump-cavitator of resonance action, main advantages of which is high productivity, possibility of processing large amounts of waste waters in con-stant flow and long service term, is created. Optimization of vibration electrical pump-cavitator work in dependence from frequency of fluctuations of cavitational decks is con-ducted for determination of the resonance frequencies and minimal energy consumption.It is shown that technology of cavitational purification of waste waters can be applied in alcohol manufacturing – in the presence of nitrogen under cavitational treatment is achieved 90% destruction of organic pollutants.Technological scheme of craft breweries waste waters purification from chemical and biological pollutants is proposed. This scheme includes cavitational treatment of waste waters in improved working chamber, that doesn't contain flat decks with holes, that can be blocked by products of yeast decomposition, but shifting of cavitational zone above decks, that allows to intensify formed cavitational field and productivity of waste waters treatment.Key words: ecological safety, craft brewery, yeast-containing waste waters, cavitation, electromagnet pump-cavitator, technology of waste waters purification.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Пєтухова О. М. 
Ефективність інвестицій підприємств пивобезалкогольної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О. М. Пєтухова ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності інвестицій та удосконалення підходів до оцінки ефективності інвестицій підприємств пивобезалкогольної промисловості в період ринкової трансформації економіки. Узагальнено теоретико-методологічні засади інвестування та удосконалено методичні підходи до оцінки ефективності інвестицій. Проаналізовано інвестиційну діяльність підприємств пивобезалкогольної промисловості, визначено її галузеві та системні особливості. Обгрунтовано пріоритетні напрями інвестування та шляхи підвищення ефективності інвестицій підприємств галузі. Основні результати дослідження використано підприємствами пивобезалкогольної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.8-56 + У9(4УКР)306.752.6-56
Шифр НБУВ: РА312746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бобер А.В. 
Зміна пивоварних якостей гранульованого хмелю ароматичних і гірких сортів у процесі зберігання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / А.В. Бобер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено дію технології гранулювання та різних способів і режимів зберігання на зміни пивоварних якостей гранульованого хмелю ароматичних і гірких сортів. З'ясовано вплив температури та експозиції нагріву на інтенсивність окиснення гірких речовин у шишковому, розмеленому та гранульованому хмелі без доступу кисню повітря. Експериментально доведено, що у процесі одержання гранул хмелю (тип 90) на сучасній лінії гранулювання втрати специфічних гірких речовин і поліфенолів не перевищують 5 % (відносних), за виключенням ефірної олії, вміст якої певною мірою зменшується за рахунок втрат монотерпенів. Встановлено відмінності у біохімічному складі гранул хмелю (тип 90) ароматичних і гірких сортів, обгрунтовано необхідність врахування даних чинників під час зберігання продукції та виготовлення пива. З метою забезпечення мінімальних втрат пивоварних якостей гранульованого хмелю запропоновано оптимальний спосіб та режим зберігання. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3 +
Шифр НБУВ: РА334164

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Драговоз І. В. 
Комплексна фізіологічна спрямованість дії регуляторів росту рослин з природної сировини: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.12 / І. В. Драговоз ; НАН України, Ін-т фізіології рослин та генетики. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Вперше показано,що відходи пивоварного й спиртодріжджового виробництва, асоціації мікроорганізмів можуть використовуватись як джерела фітогормонів-стимуляторів та інших фізіологічно активних речовин для створення препаратів регуляторів росту рослин. Розроблено універсальний спосіб одержання фітогормональних препаратів з різних видів природної сировини. На підставі аналізу лабораторних та польових дослідів оцінено біологічну ефективність одержаних препаратів регуляторів росту рослин, зменшення фітотоксичного впливу пестицидів, їх антимутагенну, генопроекторну дію та індукцію системної стійкості рослин до несприятливих факторів довкілля. Встановлено, що застосування регуляторів росту з природної сировини, завдяки широкому прояву їх фізіологічних властивостей, сприяє підвищенню продуктивності або зменшенню втрат урожаю сільськогосподарських культур за дії несприятливих умов довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.3 + Е50*334.23
Шифр НБУВ: РА369541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пивоваров Є. Ю. 
Модель національної безпеки і оборони Франції: можливості її адаптації до умов України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Є. Ю. Пивоваров ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу етапів становлення та розвитку системи національної безпеки й оборони Франції встановлено, що вона є науково й історично обгрунтованим прикладом для вдосконалення системи національної безпеки й оборони України, оскільки Франція завжди будувала свою національну безпекову стратегію на основах відповідності поточних завдань національним інтересам, відстоюючи їх на макрополітичному рівні, що є корисним прикладом для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА373136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гіренко Ю. О. 
Модернізація хмелярських підприємств України. / Ю. О. Гіренко. — Б.м., 2020 — укp.

Визначено основні напрями стратегічного розвитку хмелярських підприємств за рахунок модернізації їх виробничих ресурсів, технологій, системи організації праці та управління виробництвом, системи маркетингових заходів. Шляхи реалізації запропонованої модернізаційної стратегії полягають у залученні інвестицій за рахунок не лише хмелярів, але і пивоварних, фармацевтичних, косметичних підприємств, державних і комунальних інноваційних фінансово–кредитних установ. Запропоновано основні шляхи підвищення економічної ефективності хмелярських підприємств за рахунок модернізації усіх складових їх господарської діяльності.^UThe classification of types of modernization for hop enterprises on such signs as origin, the received effect, object of a production resource, a link of process of modernization and degree of coverage of object which use in scientific researches and practice will allow to make the best administrative decisions on strategy, programs and plans for innovative development of hop enterprises.Based on the results of generalization of scientific provisions on the basic principles of management of the modernization of the enterprise, a conclusion was made on the expediency of compliance with the new principle - purposefulness, because the process of modernization of hop enterprises should ensure clearly defined goals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Каплун О.А. 
Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Каплун ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто технологічні та організаційні особливості виробництва пива, які впливають на методику обліку і контролю витрат. Доведено неефективність діючої системи та обгрунтовано необхідність її удосконалення. Запропоновано конкретні шляхи покращення аналітичного і синтетичного обліку сировини і матеріалів, витрат на оплату праці і витрат, пов'язаних з організацією виробництва і управлінням. Особливу увагу приділено проблемам оптимізації статей їх аналітичного обліку та процесу узагальнення виробничих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-148.6 +
Шифр НБУВ: РА327875

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського