Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТТЕРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Закревський В.Е. 
Артетип досконалої людини як феномен суспільної свідомості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.Е. Закревський ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми формування і функціонування уявлень про людську досконалість в ментальному просторі локальних соціальних спільнот, їх вплив на спрямованість поведінки людей і соціальну динаміку. Висвітлено особливості духовно-моральної самодетермінації поведінки людей, яка базується на методологічній установці про те, що соціальний індивід є системоутворюючим елементом (агентом) соціальних спільнот. Сформульовано та обгрунтовано доцільність введення в соціальну філософію нового поняття "архетип досконалої людини" - ідеального предмету ментального простору людства, який містить уявлення, накопичені у колективній пам'яті як результат підсвідомого та свідомого відображення, духовно-моральний та соцікулььтурний феномен, який успадковується від покоління до покоління та переходить у цілісний образ (паттерн), людини, яка сама себе усвідомлює та відтворює. Проаналізовано конструктивний вплив архетипу досконалої людини на соціальну динаміку, його оновлюючий та гуманістично-перетворюючий потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА319839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шебанова В.І. 
Діагностика та корекція агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.І. Шебанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано психологічні підходи до феномену дитячої агресивності. Розглянуто особливості дітей з порушеннями психічного розвитку на підставі саногенного підходу з урахуванням клінічних, психологічних та педагогічних позицій. Теоретично обгрунтовано діагностичний інструментарій для виявлення особливостей агресивної поведінки в молодших школярів з порушеннями психічного розвитку. Запропоновано та апробовано методики: "Тест ситуацій" і "Опитувальник форм агресивного реагування". Проаналізовано дані констатуючого та формуючого експериментів. Встановлено, що перебільшення деструктивної агресії за реактивним типом у паттерні поведінки учнів класів інтенсивної педагогічної корекції пов'язано з потенціально агресивним відчуттям та потенціально агресивною інтерпретацією, що формуються під впливом комплексу негативних факторів мікросоціального середовища. Теоретично обгрунтовано концептуальну модель психокорекції агресивної поведінки молодших школярів з порушеннями психічного розвитку, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.3 + Р733.64-5 + Ю948.25 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: ДС320700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гернага Ю.О. 
Ефективність нового способу бінокулярної фотостимуляції сітківок стереоскопічними паттернами при лікуванні рефракційної та дисбінокулярної амбліопії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ю.О. Гернага ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати лікування хворих на рефракційну та дисбіокулярну амбліопію з порушеннями бінокулярного та стереоскопічного зору. Розроблено новий спосіб бінокулярної фотостимуляції кореспондуючих полів сітківок стереоскопічними паттернами. Проведено порівняльний аналіз його ефективності з традиційним методом стереоптики. Наведено результати обстеження 180-ти хворих на рефракційну та дисбінокулярну амбліопію. Вивчено особливості різних ступенів форменого зору та їх взаємозв'язки за даними дослідження монокулярної та бінокулярної сепарабільної, ноніусної та глибинної гостроти зору. Установлено ефективність застосування нового способу лікування у 37-ми хворих на рефракційну та 24-х - на дисбінокулярну амбліопію. Показано, що новий спосіб має високу ефективність за критерієм покращання показників різних ступенів форменого зору, забезпечує відновлення стереоскопічного зору на 17 % більше, ніж традиційний метод, стійкість позитивного результату лікування протягом 1,5 року. Бінокулярна фотостимуляція сітківок стереоскопічними паттернами дозволяє проводити стереоптичне лікування хворих на дисбінокулярну амбліопію без етапів плеоптики й ортоптики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.27-5 +
Шифр НБУВ: РА354668

Рубрики:

      
5.

Чепалов О.І. 
Жанрово-стильова модифікація вистав західноєвропейського хореографічного театру ХХ ст.: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / О.І. Чепалов ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку сучасного танцю (modern та temporary) у Західній Європі XX ст. у контексті культурології, а також хореології, науки про танець. Виявлено динаміку активного впровадження нових видів танцювального мистецтва залежно від традицій художньої культури та соціальних умов. Встановлено причини повної або часткової відмови від класичного танцю та балетного жанру в усталеному вигляді, показано переваги танцю вільного (виразного). Узагальнено формотвірні елементи, що виникають у даному процесі, розкрито їх естетичну знаковість. Визначено типові риси постмодерністського танцю та пов'язану з ним трансформацію концепції краси та розуміння танцю як такого, а також видозміни пластичної мови, обумовлені суто європейськими культурними паттернами. Простежено еволюцію нових зразків хореографічного видовища, пов'язаних з темами й образами образотворчого мистецтва - від "Російських сезонів" до відеоінсталяцій авангардистів Західної Європи на межі XXI ст. Виявлено генезу "театру танцю" та шляхи його розвитку на прикладах хореографічних досвідів балетмейстерів Німеччини, Франції та Швеції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ323(0)6-2 + Щ327.45-4 +
Шифр НБУВ: РА356043

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Страфун С.С. 
Комплексне ортопедичне лікування хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетення та периферичних нервів верхньої кінцівки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / С.С. Страфун ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 367 хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння та периферичних нервів верхньої кінцівки. Вперше проведена комплексна гістоморфологічна, біохімічна, міотонометрична та електрофізіологічна оцінка змін в денервованих м'язах таких хворих у різні терміни денервації. Розроблена система оцінки функціонального стану м'язів на основі динаміки електрофізіологічних та міотонометричних змін, характеристики ультразвукової картини м'язів і зміни паттерну їх електроміографічної та силової активності. Обгрунтована і вдосконалена система засобів оперативної ортопедичної корекції у таких хворих, розроблені нови способи оперативного ортопедичного лікування і запропонована робоча класифікація ступенів важкості застарілих ушкоджень плечового сплетіння. Використання системи комплексного диференційованого ортопедичного лікування у хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння дозволило отримати значний приріст інтегрального показника рухової функції верхньої кінцівки - в середньому на 34,2%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

      
7.

Ніколко М.В. 
Комунікаційна природа легітимаційних процесів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.В. Ніколко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито комунікативну природу взаємодій, що легітимують. Проведено вивчення комунікативної складової легітимацій у різних сферах соціальної дійсності. Показано, що позиціювання комунікативної структури як атрибутивної та стрижневої характеристики процесів легітимації дає змогу розширити і підсилити вивчення цього феномену в усіх його соціальних сферах. Відзначено наявність трансісторичних функцій комунікацій, що легітимують, інтегруючої та інтерпретуючої. Зауважено, що у будь-якому суспільстві, в усі історичні епохи, у різних соціальних сферах комунікації, що легітимують, реалізують ці базові функції (L-ситуація). Наведений паттерн L-ситуації реалізується в різних історичних модусах. Проведення диференціації L-ситуації дає змогу виявити її модуси - (L-конвенції), характерні для різних історичних етапів. Виявлено необхідні та достатні умови для здійснення легітимуючих ситуацій у різних історичних епохах. Вивчено L-конвенції сучасного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + С5*667.2 +
Шифр НБУВ: РА328401

Рубрики:

      
8.

Глуська Н.А. 
Конкурентоспроможність регіону в трансформаційний період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н.А. Глуська ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано теоретико-методологічні засади і практичні рекомендації підвищення конкурентоспроможності регіону (КР) в трансформаційний період. Розкрито сутнісні характеристики конкурентоспроможності як форми регіонального розвитку, описано понятійний апарат, що застосовується під час інноваційно-інвестиційного підходу забезпечення КР. Проаналізовано зарубіжний досвід розвитку конкурентного середовища (КС) регіону в контексті його адаптації до України, удосконалено методичні підходи до оцінки конкурентних переваг регіону. Визначено фактори послаблення КР, проведено оцінку КС в регіонах України за допомогою використання методу "Паттерн", ідентифіковано місце Черкащини за інтегральним показником конкурентоспроможності, зроблено розрахунки за сукупністю показників економічного потенціалу регіону. Розроблено синтетичну модель інноваційного регіонального маркетингу, що допомагає визначити напрями зростання КР і активізувати інноваційні процеси. Описано механізм функціонування інноваційного регіонального маркетингу як основи управління регіоном, забезпечення його конкурентоспроможності, визначено стратегічні пріоритети, заходи підвищення рівня конкурентоспроможності Черкащини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА372759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Воробйова О.В. 
Некротизуючий ентероколіт недоношених новонароджених (рання діагностика та прогноз): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.В. Воробйова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати дослідження клініко-параклінічних, імуноцитохімічних, імунологічних, мікробіологічних і морфологічних показників основних патогенетичних механізмів формування некротизуючого ентероколіту (НЕК) у недоношених новонароджених у ранньому неонатальному періоді, на підставі яких розроблено патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК, критерії та методи їх ранньої діагностики. Встановлено, що високі показники судинного опору у верхній брижовій артерії (низькі значення кінцевої діастолічної швидкості кровотоку та високі - пульсового індексу) на 1 - 5-ту добу життя у разі товщини стінки тонкої кишки менш, ніж 1,6 мм дозволяють віднести новонароджених до групи підвищеного ризику розвитку НЕК. Визначено характер змін імунологічних показників у недоношених новонароджених з перинатальною патологією та на різних стадіях НЕК протягом неонатального періоду. Встановлено, що у разі НЕК III стадії значимими є високий рівень ІЛ-10 і помірковано підвищений - ІЛ-1 у периферичній крові недоношених новонароджених. Вперше встановлено функціональну активність нейтрофілів у спонтанному НСТ-тесті та їх субпопуляцій в умовно-здорових і недоношених новонароджених з НЕК. Вперше виявлено рівні апоптозу та некрозу лімфоцитів (за морфологічними ознаками) у недоношених дітей з НЕК усіх стадій, доведено їх діагностичну значущість у ранній діагностиці розвитку захворювання. З'ясовано, що НЕК I стадії може бути деференційно діагностованим, якщо частка апоптичних лейкоцитів складає приблизно 12 %, некротичних лейкоцитів - до 30 % і загальна кількість клітин, які гинуть, до 40 %. У випадку НЕК II стадії дані показники відповідно складають приблизно 5 %, 45 % і 50 %. З урахуванням результатів імуноцитохімічно-морфологічних досліджень встановлено імуноцитохімічні еквіваленти морфологічних змін кишечнику у недоношених новонароджених з НЕК на II та III стадіях захворювання. Створено кореляційні патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК і порушень в новонароджених з НЕК. Впроваджено у медичну практику математичну модель і комп'ютерну програму діагностики та прогнозу НЕК на всіх стадіях захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1 + Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА362933

Рубрики:

      
10.

Єгоренко О. В. 
Особливості відновлення функції дихання у дітей, хворих на негоспітальну пневмонію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Єгоренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. ; Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше одержано нові дані про вікові особливості добової функції, циркадних ритмів дихання у здорових дітей у віком від 2-х до 9-ти років, на підставі яких розроблено відповідні нормативи показників добового моніторування реопневмограми (ДМ РПГ). Вперше визначено особливості варіабельності дихального та серцевого ритмів протягом доби, механізмів взаємодії та динаміку показників кардіореспіраторного паттерну за даними добового моніторування реопневмографії й електрокардіографії у дітей від 2-х до 9-ти років з негоспітальною пневмонією (НП) у періоді розпалу захворювання та протягом 6 міс після перенесеної пневмонії залежно від її форми та наявності легеневих ускладнень. Вперше встановлено терміни відновлення показників функції зовнішнього дихання (ФЗД), серцевої та легеневої гемодинаміки у дітей після перенесеної НП. Запропоновано нові прогностичні критерії затяжного перебігу пневмоній на підставі поглибленого вивчення добової ФЗД і серцевої діяльності в катамнестичних спостереженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5
Шифр НБУВ: РА379659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гамалій Т.П. 
Особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих з півкульковим ішемічним інсультом, який супроводжується внутрішньомозковими ускладненнями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.П. Гамалій ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено клінічні особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих з півкульовим ішемічним інсультом, що супроводжувався інтрацеребральними ускладненнями у гострому періоді, а саме: більш вираженим руховим дефіцітом, наявністю вогнищевих неврологічних синдромів поза основним вогнищем вираження та меншою ефективністю реабілітаційних заходів щодо порівняння з неускладненою формою інсульту. Виявлено, що картина цілісного паттерну фонової ЕЕГ значною мірою залежить від наявності інтрацеребральних ускладнень. З'ясовано, що у хворих з інтрацеребрально ускладненим мозковим півкульовим ішемічним інсультом, у порівнянні з неускладненим інсультом, відзначається дифузійна зміна амплітудно-тимчасових параметрів основних ритмів та зниження біоелектрогенезу. Доведено, що у хворих з інтрацеребрально ускладненим мозковим півкульовим ішемічним інсультом (ІУМПІІ) більш виражені явища оксидантного стресу, що виявляються збільшенням у крові вмісту вільних і зв'язаних 2-тіобарбітуровою кислотою реактивних речовин, шиффових основ і карбонілованих білків. Визначено, що в них більш виражена гіперферментемія нікотинамідаденіндінуклеотид- і нікотинамідаденіндінуклеотидфосфат-залежних альдегіддегідрогеназ. На підставі клініко-неврологічних, комп'ютерно томографічних, комп'ютерної ЕЕГ і біохімічних даних розроблено критерії прогнозування перебігу раннього відновного періоду у хворих з ІУМПІІ й обгрунтовано диференційовані нейрореабілітаційні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА336027

Рубрики:

      
12.

Букрієнко А.О. 
Проза Міядзави Кендзі: архетипні джерела авторського міфу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / А.О. Букрієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості самореалізації архетипів і формування авторського міфу Міядзави Кендзі. На матеріалі прозових творів митця розглянуто шляхи саморепрезентації та структурні особливості архетипів героя, мудрого старця, трікстера, шляху, самості. Значну увагу приділено супутникам героя, таким, як мудрий старець і трікстер. З'ясовано, що мудрий старець уособлює провісника, який надихає героя на подорож. Встановлено, що засоби, якими користувався мудрий старець, не завжди мають позитивний характер, відрізняються певною брутальністю або навіть жорстокістю. У даному випадку виявлено негативне вираження ідеї мудрого старця, що, проте, ніяким чином не принижує його ролі: допомогти герою, схилити до саморефлексії. Описано символічне вираження індивідуації у творах Міядзави Кендзі, здійснене за допомогою архетипного символу шляху та є ключовою частиною розповіді. Розглянуто символічне вираження індивідуації у творах письменника, що реалізується за допомогою архетипу шляху. Доведено, що опис даного процесу є базовим сюжетним паттерном досліджуваних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ЯПО)-4 Кендзі, М. 534 + Ш5(5ЯПО)-4 Кендзі, М. 534
Шифр НБУВ: РА355391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Калюжна Є.М. 
Психологічні механізми особистісної тривожності у підлітковому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Є.М. Калюжна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено психологічні механізми етіогенези тривожності у функціональному аспекті. Концептуально обгрунтовано новий підхід щодо операціоналізації феномену "особистісна тривожність" у контексті структурно-функціонального детермінізму та системно-генетичного аналізу. Особистісну тривожність у підлітків проаналізовано як "функціонально детерміноване утворення", внутрішню структуру якого представлено інтегративною сукупністю функціональних детермінант (доцільністю, спрямованістю та результативністю адаптаційної активізації). Наведено дані про вікову динаміку та характер функціональних зв'язків між тривожністю й активністю як інтегральними особистісними властивостями, що детермінують стійкий паттерн їх багаторівневих показників та індивідуальну специфіку прояву. Зроблено ієрархізацію системи домінантних мотивів у підлітків з контрастними рівнями особистісної тривожності. Створено модель функціональної організації тривожності у підлітковому віці, в основу якої покладено розуміння генези тривожності як певної послідовності необхідних перетворень внутрішньо активної системи від її вихідного стану у напрямку до мети. Розроблено й апробовано профілактично-розвивальну програму з запобігання гіперфункції тривожності у підлітків і запобігання явищам їх дезадаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.2 + Ю983.402.2 +
Шифр НБУВ: РА356388

Рубрики:

      
14.

Кошлань І.Г. 
Психологічні особливості емоційності підлітків та стилі сімейного виховання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Г. Кошлань ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше теоретично й емпірично доведено, що особливості емоційності у підлітковому віці взаємопов'язані з найважливішим компонентом індивідуального мікросередовища - стилем сімейного виховання. Визначено якісні показники емоційності, представлені паттернами певних емоційних переживань, зокрема, спокою, радості, гумору, гніву, страху, печалі, байдужості. Виявлено та описано варіанти комбінацій типів емоційності (емоційні диспозиції) підлітків та їх батьків як членів однієї сімейної системи. Розглянуто конституючий вплив емоційності на структуру рис особистості. Одержано нові дані про емоційність підлітків, яка виявляться у специфіці сполучень індивідуально психологічних рис особистості. З'ясовано характеристики стилю сімейного виховання в сім'ях підлітків - представників різних типів емоційності. Висвітлено дані, що доповнюють знання про взаємовідносини та взаємовплив емоційності членів сім'ї (підлітків і батьків) та стилів сімейного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.725 + Ю983.402.3 + Ю956-990-734 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА337139

Рубрики:

      
15.

Адамов О. С. 
Моделі і методи захисту кіберпростору на основі аналізу великих даних з використанням машинного навчання / О. С. Адамов. — Б.м., 2019 — укp.

Мета дослідження – істотне скорочення часу виявлення і блокування кібератак, спрямованих на кіберпростір суб'єкта, шляхом використання розроблених матричних моделей і логічних методів тестування, перевірки та діагностування за рахунок введення обчислювальної надмірності в інфраструктуру кіберпростору. Наукова новизна результатів досліджень: 1) Удосконалено структурно-логічні моделі і методи перевірки кіберпростору для тестування і діагностування шкідливих компонентів, які відрізняються використанням методу дедуктивного паралельного аналізу обчислювальної системи для перевірки та діагностування malware. 2) Запропоновано нові методи синтезу еталонних логічних схем malware-функціональностей, які характеризуються використанням сигнатурно-кубітних структур, що дає можливість паралельно моделювати malware-driven великі дані для визначення належності поточного коду до існуючих деструктивних компонентів у malware бібліотеці. 3) Розроблено нову модель активного online cyber security комп'ютингу, яка характеризується сигнатурно-кубітним поданням інформації, що дає можливість підвищувати швидкодію процесів моніторингу вхідних потоків malware-даних і управління видаленням деструктивних компонентів. 4) Запропоновано новий метод атрибутно-орієнтованого розпізнавання URL-адрес з використанням частотних паттернів і метод перевірки поліморфних шкідливих програм на основі врахування контрольних сум Portable Executable секцій у виконуваних файлах і застосування апарату інтелектуального аналізу даних. 5) Удосконалено засоби захисту кіберпростору, які відрізняються використанням моделей і методів сигнатурно-логічного тестування атак, пошуку криптопримітивів у троянських програмах-шифрувальниках на основі використання алгоритмів машинного навчання, що дає можливість істотно зменшити час відновлення працездатності обчислювальної структури.^UThe purpose of the study is to significantly reduce the time of detection and blocking of cyber attacks aimed at the cyberspace of the subject, using the developed matrix models and logical methods of testing, testing and diagnosing by introducing computational redundancy into the cyberspace infrastructure. The scientific novelty of research results: 1) Structural and logical models and methods for testing cyberspace for testing and diagnosing malicious components have been improved, which differ in using the method of deductive parallel analysis of a computing system to check and diagnose malware. 2) New methods for synthesizing reference logic circuits of malware-functionalities are proposed, which are characterized by the use of signature-qubit structures, which makes it possible to simulate malware-driven big data in parallel to determine whether the current code belongs to existing destructive components in the malware library. 3) A new model of active online cybersecurity computing has been developed, which is characterized by a signature-qubit representation of information, which makes it possible to increase the speed of monitoring the input malware-data streams and controlling the removal of destructive components. 4) Developing a method of attribute-based URL recognition using frequency patterns and a method for testing polymorphic malware based on the accounting of the Portable Executable checksums of sections in the executable file and using the data mining apparatus. 5) Cyberspace protection tools have been improved, which differ in the use of models and methods of signature-logic testing of attacks, the search for crypto-primitives in ransomware based on the use of machine learning algorithms, which makes it possible to significantly reduce the recovery time of the computing structure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Новожилов Д. О. 
Пошук Сa2+-залежних протеїнкіназ, зв'язаних з мікротрубочками рослин, та з´ясування їх ролі у фосфорилюванні тубуліну / Д. О. Новожилов. — Б.м., 2021 — укp.

Був проведений пошук Ca2+- (CDPK) і Ca2+-кальмодулін-залежних (CRK) протеїнкіназ рослин, здатних безпосередньо фосфорилювати тубулін, регулюючи таким чином його структурно-функціональні властивості. Найближчими гомологами для протеїнкіназ CaMK2 визначені CPK7, CPK14, CPK32 та CPK21; протеїнкіназ RSK - CPK17, CPK34, CRK2; протеїнкіназ DAPK - CPK20, CPK27; протеїнкіназ CHK2 - CPK16, CPK18, CPK28, CRK4 та CRK6. В ході профільного аналізу були визначені клади різного порядку, що поєднують схожі сайти фосфорилювання білків та асоційовані з ними протеїнкінази ссавців. На основі створених профілів сайтів фосфорилювання були знайдені консенсусні послідовності у складі різних ізотипів тубулінів A. thaliana та визначені протеїнкінази, здатні фосфорилювати рослинні тубуліни - CaMK1A, CaMK2A, CaMKK2 з H. sapiens та CaMK2A з R. norvegicus. Визначені їх найближчі гомологи серез протеїнкіназ A. thaliana: CPK20, CPK21 та GRIK2. В ході роботи була доведена наявність у складі молекул різних субодиниць тубуліну A. thaliana сайтів, що відповідають паттернам фосфорилювання CaMK2. Були побудовані просторові моделі α-/β-тубулінового димеру та малого γ-тубулінового кільця (γTuSC), за допомогою яких була перервірена просторова доступність визначених залишків. Була встановлена наявність потенційного сайту зв'язування інгібіторів KN-93 і KN-62 у структурі Ca2+-зв'язуючого домену CPK1 з A. thaliana, аналогічного до такого у структурі кальмодуліну 1 з H. sapiens, доведена подібність амінокислотного оточення цих сайтів для потенційного лігвнду. Шляхом молекулірного докінгу показана наявність енергетично вигідних сайтів зв'язування KN-93 та KN-62 у структурах кальмодуліну людини та кальцій-залежної протеїнкінази 1 арабідопсису, що дозволяє запропонувати їх використання у якості інгібіторів рослинних протеїнкіназ підродини CDPK.^UThe initial search was performed based on the homology of A. thaliana calcium-dependent protein (CDPK) and calmodulin-dependent kinases (CRK, CDPK-related kinases) and animal protein kinases involved in the regulation of the cytoskeleton according to the literature data. The search was performed by N-J (Neighbor-Joining) clustering of catalytic domain sequences as the most evolutionarily conservative structures. The closest homologues for the CaMK2 protein kinase - CPK7, CPK14, CPK32 and CPK21; for protein kinases RSK - CPK17, CPK34, CRK2; for protein kinases DAPK - CPK20, CPK27; for protein kinase CHK2 - CPK16, CPK18, CPK28, CRK4 and CRK6. Based on the created profiles of phosphorylation sites, consensus sequences were found in the sequences of various isotypes of A. thaliana tubulins, which made it possible to determine protein kinases capable of phosphorylating plant tubulin - CaMK1A, CaMK2A, CaMKK2 from H. sapiens and CaMK2A from R. norvegicus. Their closest homologues among A. thaliana protein kinases were determined: CPK20, CPK21, and GRIK2. The possibility of using calmodulin-targeted CaMK2 protein kinase inhibitors to suppress the activity of plant Ca2+-dependent protein kinases was analyzed. The presence of a potential binding site for inhibitors KN-93 and KN-62 in the structure of the Ca2+-binding domain of CPK1 from A. thaliana, similar to that in the structure of calmodulin 1 from H. sapiens, was determined, and the similarity of the amino acid environment of these sites for potential ligands was proved. Molecular docking has shown the presence of energetically favorable binding sites for KN-93 and KN-62 in the structures of human calmodulin and calcium-dependent protein kinase 1 of arabidopsis, which makes it possible to propose KN-93 and KN-62 as inhibitors of plant protein kinases of the CDPK subfamily.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Костюченко Т. С. 
Структура і циркуляція мережі політичної елітиУкраїни: застосування мережевого аналізу для дослідження зв'язків / Т. С. Костюченко. — Б.м., 2021 — укp.

Диссертация содержит обобщения теоретических и эмпирическихисследований сетей правящих элит и результаты собственного эмпирическогоисследования, основанного на принципах сетевого анализа. Осуществленаразработка и эмпирическая проверка новой модели, которая объясняетформирование структуры сетевой связанности политических элит и включаетсравнение важности связей общего прошлого для объединения представителейполитической элиты в подгруппы, паттерны циркуляции и совместнуюзаконотворческую деятельность в анализ структуры сети политической элиты.В сети не выявлено фрагментации власти и оппозиции, вместо этого естьструктура «ядра-периферии». Связанность сети политической элиты выше вподгруппах с общими бизнес-интересами – до Революции Достоинства и посленее, в группах «долгожителей» по паттернам циркуляции. Соавторство взаконопроектах частично пересекается со связями общего прошлого, безфрагментации по признаку фракционной принадлежности, а «долгожители»несколько более влиятельны в сетях законотворческой деятельности, чем«новички». Практическое значение диссертационной работы заключается ввозможности применения разработанного и апробированного подхода длявыявления сетевых структур в политической элите с учетом паттерновциркуляции и структур совместной законотворческой деятельности.Ключевые слова: сети политических элит, паттерны циркуляции, сетевойанализ, сетевые структуры законотворческой деятельности в политике.^UThe dissertation summarizes theoretical and empirical materials on power elitestudies and the results of author's own empirical research on the evaluation ofimportance of common past ties for grouping of political actors under the period ofpolitical turmoil, for their circulation and joint legislative efforts. The study solvesthe scientific problem formed by the incapability of the theoretical approaches of thepolitical elites analysis available in the current Western elitist tradition to explain the functioning of political elite structures in Ukraine as they lack the post-Soviet contextand do not consider political changes during Ukraine's independence. Thus, thisdissertation contains designed and empirically verified the model to study thefunctioning of political elite network in Ukraine considering the cohesion and elitescirculation patterns. The research approach includes all authorities branches anddifferent dimensions of ties, and thus enables the comparison of network cohesionand the evaluation of the impact of network cohesion into the sustaining the powerposition during political turbulences (‘revolutions').The research results show that the political elite network in 2007-2010 isdensely connected via the common past in political, civic and business dimensions,and through the overlap of the studying in the same universities. There is clear «coreperiphery» structure; the actors in the core are connected 5 times denser than in theperiphery, proving the presence of brokers in the network. Some fragmentation exists– not by faction affiliation (between the «power» and «opposition»), but higher andlower cohesion among various actors via the common past in different dimensions.Among all types of common past ties the highest centralization is within political tiesproving the connectedness of subgroups around particular individuals. Therepresentatives of political elites with the longer experience in power are more centraldue to the extended connections with their peers in legislative and executive powerbranches.Weak correlation of ties through the common past in political and businessdimensions among businessmen-politicians questions the statement on merging ofbusiness and politics in post-Soviet societies. The research reveals the most centralpolitical affiliations of businessmen-politicians (committees of economic policy andon budget) and the most central business affiliations (companies of SCM holding).No merging of oligarchic and financial-industrial groups and the networks of thecommon past among the political elite representatives is revealed. These results werepartly affected by the limitations of using the open biographical data for the study ofcommon past ties. Higher network density among businessmen-politicians thanamong all elite actors, proves the impact of ties for this subgroup. The sustaining ofthis subgroup in power even after the Revolution of Dignity in 2013-2014 supportingthe idea that business-interest groups manage to keep positions in power duringpolitical turmoil.The outcomes of the analysis of the influence of Komsomol and Communistparty activists within the political elite network in 2007-2010 add the empiricalillustration in the previous studies of recruitment patterns of Ukrainian political elites.In particular, the network cohesion of the subgroup of Komsomol and party activistsin the dimension of the common past is higher than the connectedness in the overallnetwork; the importance of particular actors is high within the local centrality andwithin the betweenness as global centrality. So, they are the significant actors notonly in the subgroup of former Komsomol and party activists, but also in the wholepolitical elite network as the brokers between the subgroups.The subgroups cohesion by the circulation patterns revealed higher density bythe ties of the common past among the “survivors” who managed to keep their positions in poser during the period of political changes. The similar outcomes wereobtained during the verification of the connectedness among survivors after theRevolution of Dignity. The «survivors» who were in power before the politicalturmoil in 2013 and stayed after the presidential and parliamentary election in 2014,are better connected than those who lost the power positions as a results of theelections in 2014.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Онопрієнко І. В. 
Відновлення якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, у працівників розумової діяльності з хронічними попереково-крижовими дорсалгіями засобами фізичної терапії / І. В. Онопрієнко. — Б.м., 2022 — укp.

В дисертації на підставі різновиду больового паттерну, типу ставлення до хвороби, особливостей мотивації до одужання, порушень якості життя й обмежень у трудовій діяльності науково обґрунтовано алгоритм застосування заходів фізичної терапії у працівників розумової діяльності з хронічними попереково-крижовими дорсалгіями.В роботі визначено особливості клінічного реабілітаційного менеджменту, який ґрунтується на складових діяльності фізичного терапевта, зокрема обстеженні, прогнозуванні та плануванні терапевтичних заходів, застосуванні стратегій фізичної терапії, методів, засобів і технік з науково-доказовою ефективністю, та мотивуванні до співпраці з фізичним терапевтом працівників розумової діяльності з хронічними попереково-крижовими дорсалгіями з урахуванням біопсихосоціальної моделі та основних положень Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.^UIt was the first to provide scientific substantiation of the procedure for applying physical therapy measures with respect to intellectual workers having chronic lumbosacral dorsalgia, based on the type of pain pattern, type of attitude to the disease, specifics of motivation to recover, impairments of life quality and work limitations.It was the first to identify peculiarities of clinical rehabilitation management based on the components of physical therapist's activities (examination; prediction and planning of therapeutic measures; application of physical therapy strategies, methods, tools and techniques having scientific and evidence-based effectiveness; motivating intellectual workers with chronic lumbosacral dorsalgia to cooperate with physical therapists) taking into account the biopsychosocial model and main provisions of the International Classification of Functioning, Disability and Health/


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Чунь Л. .. 
Динаміка неврологічних та нейрофізіологічних порушень у хворих з головним болем та артеріальною гіперптензією у залежності від режиму харчування / Л. .. Чунь. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Шевчук А. Л. 
Механізм забезпечення та організації ефективного функціонування логістично-маркетингової системи підприємства: стратегічні пріоритети реалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / А. Л. Шевчук. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячено розробці теоретичних, методичних та практичних рекомендацій щодо формування механізму та організації ефективного функціонування логістично-маркетингової системи на підприємствах машинобудування та визначення стратегічних пріоритетів в реалізації даного механізму. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування методичних та практичних рекомендацій по формуванню логістично-маркетингової системи на підприємствах машинобудування. Об’єктом дослідження є процес формування логістично-маркетингової системи на підприємствах машинобудування. Предметом дослідження є теоретико-методичні засади та прикладні аспекти організації логістичного управління з метою формування механізму забезпечення та організації ефективного функціонування логістично-маркетингової системи підприємства. У роботі сформовано та вирішено низку завдань, що дозволило отримати нові або такі, які характеризуються новизною результатів. У дослідженні встановлено ключові принципи логістики у керівництві виробничими процесами машинобудівних підприємств, уточнено основні характеристики, компоненти та етапи розвитку логістичної системи, а також вивчено міжнародний досвід їх реалізації. Презентовано концептуальну модель створення логістично-маркетингової системи. Окреслено і обґрунтовано ключові аспекти застосування логістично-маркетингової системи у сфері машинобудування. Підготовлено методологію аналізу логістичних можливостей підприємства. Вивчено характеристики оперативного керівництва матеріальними ресурсами на машинобудівних підприємствах. Проаналізовано існуючі погляди на формування виробничих та збутових ланцюгів, запропоновано альтернативний підхід, заснований на ідентифікації стадій кругообігу капіталу на макрорівні, та вивчено взаємозв'язок між господарськими процесами та рухом капіталу, що дозволило оптимізувати стратегії управління логістично-маркетинговою системою підприємства та визначити стратегічні пріоритети її реалізації Проведено аналіз існуючих моделей формування логістично-маркетингової системи, розроблено нову стратегію її створення, та визначено оптимальну структуру управління матеріальним потоком та організаційну структуру, що дало можливість підвищити ефективність управління ресурсами підприємства та забезпечити гнучкість адаптації до змінних ринкових умов. Здійснено аналіз існуючих методів оцінювання логістично-маркетингової системи, розроблено алгоритм оцінки на основі подвійного маркетинг-логістичного міксу (double mix) 5PR, інтегровано метод ієрархій (AHP) для детального аналізу системи та створено методичний інструментарій для вивчення логістичного потенціалу підприємств машинобудування." Проведено аналіз сучасних методик оцінки логістичного потенціалу, розроблено нову систему показників для аналізу оптимальності та ефективності матеріального потоку та представлено науково-методичний підхід до визначення стратегічної відповідності у логістично-маркетинговій системі виробничих та збутових ланцюгів з використанням матриці «SCE&SCR / рівень визначеності попиту». Здійснено детальний аналіз і ідентифікацію основних процесів у виробничих та збутових ланцюгах, враховуючи ключові принципи управління матеріальними потоками, такі як виштовхування та витягування, а також встановлено критерії важливості показників фінансового стану підприємства щодо оптимізації логістично-маркетингової системи, що дало можливість більш точно та адекватно відповідати на виклики ринкового середовища та забезпечувати стабільність підприємства. Розроблено механізм ефективного функціонування логістично-маркетингової системи підприємства з акцентом на стратегічні пріоритети, здійснено глибокий аналіз існуючих підходів, методів і моделей координації матеріального потоку, вивчено основні принципи логістики та їх реалізацію у управлінні, а також розроблено інноваційні методи та моделі для оптимізації внутрішньої координації, що дало можливість підвищити ефективність управління, знизити витрати та гармонізувати процеси в системі підприємства. Обгрунтовано комплексний методичний підхід до формування логістичної стратегії підприємства в контексті ресурсної стратегії, враховуючи сучасні паттерни та прийоми потокової координації, а також сформульовано методику впровадження логістичного управління через новітні організаційні форми та окреслено ключові напрямки трансформації управлінських систем на основі логістичного підходу, що дало можливість підвищити гнучкість, ефективність та конкурентоспроможність управлінських процесів підприємства. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, розроблені теоретичні положення та методичні підходи доведені до рівня практичних рекомендації та можуть бути використані підприємствами будь-якої форми власності з метою їх адаптації до динамічних умов зовнішнього середовища, підвищення рівня їх конкурентоспроможності та ефективності господарської діяльності в цілому.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical, methodological and practical recommendations for the formation of a mechanism and organisation of the effective functioning of the logistics and marketing system at machine-building enterprises and determination of strategic priorities in the implementation of this mechanism. The aim of the dissertation is to substantiate methodological and practical recommendations for the formation of a logistics and marketing system at machine- building enterprises. The object of the study is the process of formation of a logistics and marketing system at machine-building enterprises. The subject of the study is the theoretical and methodological foundations and applied aspects of logistics management with a view to forming a mechanism for ensuring and organising the efficient functioning of the logistics and marketing system of enterprise. The work formulated and solved a number of tasks, which allowed obtaining new or novel results. The study identifies the key principles of logistics in the management of production processes of machine-building enterprises, specifies main characteristics, components and stages of development of the logistics system, and studies international experience of their implementation. A conceptual model for creating a logistics and marketing system is presented. The key aspects of the application of the logistics and marketing system in the field of mechanical engineering have been outlined and substantiated. A methodology for analysing the logistics capabilities of an enterprise has been prepared. The characteristics of operational management of material resources at machine-building enterprises have been studied. The existing views on the formation of production and distribution chains are analysed, an alternative approach based on the identification of the stages of capital circulation at the macro level is proposed, and the relationship between economic processes and capital flows is studied, which allowed optimising the management strategies of the enterprise's logistics and marketing system and determining strategic priorities for its implementation The article analyses existing models of formation of the logistics and marketing system, develops a new strategy of its creation, and determines the optimal structure of material flow management and organisational structure, which makes it possible to increase efficiency of management of enterprise resources and ensure flexibility of adaptation to changing market conditions. The article analyses the existing methods for evaluating the logistics and marketing system, develops an evaluation algorithm based on the 5PR double mix, integrates the hierarchy method (AHP) for a detailed analysis of the system, and creates methodological tools for studying the logistics potential of machine-building enterprises." The article analyses modern methods of assessment of logistics potential, develops a new system of indicators for analysis of optimality and efficiency of material flow and presents a scientific and methodological approach to determination of strategic compliance in the logistics and marketing system of production and distribution chains using the matrix "SCE&SCR / level of demand certainty". A detailed analysis and identification of the main processes in the production and distribution chains was carried out, taking into account the key principles of material flow management, such as push and pull, and the criteria for the importance of indicators of the financial condition of the enterprise in optimising the logistics and marketing system were established, which made it possible to respond more accurately and adequately to the challenges of the market environment and ensure the stability of the enterprise. The article develops a mechanism for the efficient functioning of the logistics and marketing system of an enterprise with a focus on strategic priorities, provides an in-depth analysis of existing approaches, methods and models for coordinating material flow, studies the basic principles of logistics and their implementation in management, and develops innovative methods and models for optimising internal coordination, which made it possible to increase management efficiency, reduce costs and harmonise processes in the enterprise system. The article substantiates a complex methodical approach to formation of the logistic strategy of enterprise in the context of the resource strategy, taking into account modern patterns and methods of flow coordination, and also formulates methods of introduction of logistic management through the newest organisational forms and outlines key directions of transformation of management systems on the basis of the logistic approach, which made it possible to increase flexibility, efficiency and competitiveness of management processes of enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського