Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (619)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТЕРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 116
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гордевський Д.В. 
Девіантне мислення як фактор культурної динаміки: Автореф. дис...канд. філос. наук: 09.00.04 / Д.В. Гордевський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Здійснено культурологічний аналіз культурної динаміки як процесу зміни ціннісних орієнтацій. Досліджено роль девіантного мислення та його конкретних типів, зроблено антропологічний та філософський аналіз культурних "вибухів", еволюційних та дифузно-еволюційних процесів у європейській культурі протягом двох з половиною тисячоліть. Доведено наявність трьох основних типів (патернів) девіантного мислення, які є інваріантами щодо відношенню до конкретних культурно-історичних епох і лежать у основі різних інноваційних соціокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю816.22 + Ю6*671*32
Шифр НБУВ: РА309452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федорук П.І. 
Система дистанційного навчання та контролю знань на базі Інтернет-технологій (на прикладі медичних вузів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / П.І. Федорук ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2001. — 19 с. — укp.

З використанням розробленої технології створено програмний комплекс, який реалізує систему післядипломного дистанційного навчання та контролю медичних знань. Створено методологію побудови інструментальних засобів системи, яка базується на патернах класів та об'єктів, що взаємодіють між собою. Розроблено спеціалізовану мову ТестЛінг для взаємодії з системою. Запропоновано комплексний критерій оцінювання валідності імовірнісно-неоднозначних медичних знань, що дозволило автоматизувати процес оцінювання знань. Проведено адаптацію системи до обмежень пропускної здатності каналів зв'язку, реакції СУБД і відгуку системи в цілому на базі математичної моделі взаємодії процесів системи з використанням апарату марковських процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р3 с21
Шифр НБУВ: РА316831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Морозова Т.Р. 
Причини, динаміка та способи реалізації агресії у засуджених: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.Р. Морозова ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено агресивну поведінку засуджених. Розроблено алгоритм багатобічного обстеження агресивних засуджених - "Карту-опитувальник вивчення агресивної поведінки засуджених". За допомогою комплексної методики виявлено, що агресивні засуджені часто є вихідцями з родин, у яких спостерігається накопичення негативного біопсихосоціального потенціалу. Насильницькі злочини переважають у структурі ідентичних злочинів, здійснених засудженими та їх родичами. Агресивні засуджені часто мають об`єктивні ознаки органічного ураження головного мозку, їм притаманна стійка соціальна та внутрішньогрупова дезадаптованість, зростання важкості рецидивних насильницьких правопорушень, предиспозиція психологічної нестабільності.Обстежувані використовували широкий діапазон агресивних проявів: фізичну гетеорієнтовану, аутоорієнтовану, вербальну гетероорієнтовану агресію, агресивні патерни, специфічні татуювання. Виявлено гендерні особливості усвідомлення власної агресивної поведінки засуджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31-953.6
Шифр НБУВ: РА314512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бурлай В.Г. 
Вегетативні дисфункції у дітей (діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.Г. Бурлай ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Отримано нові дані про особливості клінічних проявів, психоемоційні розлади, стан вегетативного гомеостазу та ендокринної системи, особливості центральної, периферичної та мозкової гемодинаміки і мікроциркуляції у дітей з різними варіантами перебігу вегетативних дисфункцій. Вперше залежно від клінічних проявів, особливостей перебігу та провідних патогенетичних механізмів за допомогою комплексного клініко-інструментального та лабораторного дослідження виявлено чотири форми вегетативних дисфункцій у дітей: нейроциркуляторну (НЦД), вегетативно-судинну (ВСД), вегетативно-вісцеральну (ВВД) та пароксизмальну вегетативну недостатність (ПВН), для яких характерний різний ступінь ураження ВНС і стан вегетативного гомеостазу і для лікування яких необхідний індивідуальний підхід. Показано, що комплексна оцінка вегетативного гомеостазу за допомогою кардіоінтервалографії, кліноортостатичної проби та викликаних симпатичних шкірних потенціалів (ВСШП) дозволило виявити у дітей, хворих на вегетативну дисфункцію (ВД), характерні особливості стану ВНС. Встановлено, що параметри ВСШП залежать від клінічної форми захворювання, величини артеріального тиску, а своєрідність патерну змін ВСШП у дітей, хворих на ВСД з гіпертензією підтверджує дані про ураження вегетативних нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3
Шифр НБУВ: РА315253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ковалевська Т.Ю. 
Моделювання емпатії в сучасній українській мові: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Т.Ю. Ковалевська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні маркери, які формують загальне емпатичне тло комунікації. У науковий обіг уведено поняття комунікативної емпатії, моделювання якої пов'язане з адекватним використанням відповідного набору мовних та екстралінгвальних одиниць і комплексів. Розроблено теоретичні засади теорії комунікативної емпатії. Пояснено глибинну природу даного феномена, який містить ментальні, психолінгвістичні, нейрофізіологічні, лінгвальні та невербальні складники. Встановлено мовні категорії української мови та конструктивних елементів невербального рівня, які оптимізують міжперсональну взаємодію. Виявлені одиниці та сигнатури корелюють із глибинними ментальними процесами, які характеризуються універсальними та динамічними ознаками. Виокремлення даних комунікативних маркерів здійснено за допомогою синтезу класичних і новітніх мовознавчих методик, де провідне місце належить парадигмі нейролінгвістичного програмування та сугестивної лінгвістики. Розглянуто лінгвальну специфіку емпатичної комунікації, пов'язану з дією універсальних законів мовного моделювання. Вивчено конкретні мовні компоненти метамодельних патернів. Теоретичні узагальнення дослідження верифіковано у релевантних психолінгвістичних експериментах. З'ясовано глибинну природу мовної сугестії й актуальних невербальних елементів. З метою визначення сугестивної динаміки проаналізовано всі мовні рівні. Висунуто гіпотезу про те, що концентром потенційної сугестивності є семантичне наповнення одиниць мови. Наголошено, що іманентною ознакою мовного впливу є семантична дифузність різної етіології. Кваліфіковано роль невербаліки в аспекті комунікативного впливу. Висвітлено характерні особливості опосередкованих контекстів. Детально розглянуто специфіку українського рекламного та політичного мовлення, а також фідеїстичних контекстів. Встановлено лінгвістичні особливості названих текстових масивів та їх сугестивний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4 + Ш100.03
Шифр НБУВ: РА320436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тимошенко О.В. 
Ефективність психоемоційної і функціональної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця на санаторному етапі відновного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Тимошенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано використання методу біоадаптивної регуляції з біологічно зворотним зв'язком у комплексній терапії ішемічної хвороби серця на санаторно-курортному етапі відновного лікування. Доведено, що основний вплив даного методу як стрес-лімітувальногоючого фактора реалізується шляхом підвищення стійкості до психоемоційних навантажень, зниження активності нервового та гуморального каналів симпато-адреналової системи, зменшення задишки, гіпервентиляційного синдрому, формування оптимального патерна дихання. Виявлено високу ефективність методу щодо зниження психоемоційної напруги, нейротизму, фобій, проявів стрес-реакцій, підвищення варіабельності ритму серця, функціональних резервів серцево-судинної системи, фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54
Шифр НБУВ: РА318059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гребенюк Г.В. 
Роль зовнішнього дихання та показників системи транспорту кисню в патогенезі хронічної цереброваскулярної патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Гребенюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено порушення функції зовнішнього дихання, що характеризують стан центральної регуляції дихання, вираженість яких зростала з прогресуваням захворювання, а також компенсаторні реакції до гіпоксії у системі транспорту кисню. Встановлено негативний вплив зазначених порушень функції зовнішнього дихання на клінічні прояви хвороби, формування патерну електроенцефалограми та на адаптаційні механізми у системі транспорту кисню. Проаналізовано залежність формування патерну дихання від стану церебральної гемодинаміки. Із поглибленням цереброваскулярної патології відбувається прогресивне підвищення генерації активних радикалів кисню в еритроцитах за рахунок появи більш реактивних частинок, а також зниження активності ключових ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази та каталази). Запропоновано диференційовану медикаментозну та немедикаментозну корекцію виявлених порушень із застосуванням препаратів "Інстенон" і "Даларгін" та дихальної гімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0
Шифр НБУВ: РА319710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кузнєцов Д.А. 
Характеристика осередку ураження у хворих у гострому періоді мозкового інсульту на підставі комп'ютерно-електроенцефалографо-томографічних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Д.А. Кузнєцов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне клінічне обстеження (з використанням (комп'ютерної томографії(КТ) та електроенцефелографії (ЕЕГ)) 146 хворих у гострому періоді мозкового півкульового інсульту ішемічного (МІІ) та геморагічного характеру. Виявлено неоднозначну поліморфну клінічну структуру в обстежених хворих, обумовалену варіабельно представленими взаємовідносинами загальномозкового й осередкового синдромів. Встановлено, що клінічна структура мозковоих інсультів (МІ) пов'язана з локалізацією та обсягом осередку ураження, вираженістю набряку мозку та формуванням дислокаційного механізму. Доведено наявність прямих кореляцій між локалізацією осередку ураження та клінічними симптомами захворювання в осіб з (МІІ). Проаналізовано певні порушення біоелектричної активності мозку під час дослідження ЕЕГ-патерну. У хворих з мозковим геморагічним інсультом (МГІ) виявлено пряму кореляцію між локалізацією та розмірами осередку ураження, клінічною семіотикою інсульту та кінцем гострого періоду захворювання. З'ясовано, що ЕЕГ-патерн у хворих з МГІ значно відрізнаяється від ЕЕГ-патерну хворих з МІ, що проявляється неоднаково представленою фоновою активністю, різноманітною величиною когерентності, різною вираженістю фокуса патологічної активності та варіантами реакції засвоєння ритмів низької та високої частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА317679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Брик О.Ф. 
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму культурної сої I(Glycine max L.)/I: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.Ф. Брик ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено ДП-ПЛР-аналіз 150 селекційних форм сої. На основі генетичних дистанцій визначено найменш і найбільш віддалені один від одного сорти сої. За допомогою аналізу ДНК - патернів диференційовано досліджені 32 сорти сої різного еколого-географічного походження. Розподіл більшості сортів на отриманій дендрограмі відповідає їх еколого-географічному походженню. Доведено, що для диференціації сортів найефективніший - ДП-ПЛР. Охарактеризовано генотипічну чистоту матеріалу, детектовано гомо- та гетерозиготні генотипи. Розроблено принцип ідентифікації та паспортизації генотипів сої на основі ПЛР-аналізу. Запропоновано уніфіковані літеро-цифрові форми запису алельного стану фіксованих локусів, що відображають специфічність даного генотипу і дозволяють його унікально ідентифікувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-314 + Е522.926.13Fab*446.33
Шифр НБУВ: РА317731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
10.

Комшук Т.С. 
Порівняльна характеристика електричної активності головного мозку і нервово-м'язового апарату при нормальних рухах і хореїчних гіперкінезах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.С. Комшук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Під час дослідження активності мозку 80 осіб віком 16 - 28 років за здійснення нормальних рухів зареєстровано: адекватний зональний розподіл питомої ваги альфа-діапазону та високий рівень його інтенсивності в обох півкулях; чітку реактивність мозку; високі та значимі кореляційні зв'язки між лобними структурами та скронево-центрально-тім'яними; функціональну міжпівкулеву асиметрію з поширенням впливів лівопівкулевих лобних структур на обидві підвкулі. У процесі дослідження 76 осіб з хореїчними гіперкіназами реєстровано: загальне зниження фонового рівня альфа-діапазону та порушення реактивності мозку; загальне посилення інтенсивності повільних діапазонів електроенцефалографії, зокрема, тета-діапазону, з переважанням в правій півкулі; відсутність в обох півкулях високих та значимих кореляційних зв'язків між лобними структурами та скронево-центрально-тім'яними. Низхідні супраспінальні регуляції нервово-м'язового апарату за нормальних рухів проявляються інтерференційною кривою ЕМГ з "повним насиченням" її патернів, у разі гіперкінез - зниженням "патернів насичення" та порушенням реципрокності у взаємодіях м'язів-антагоністів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-323.6
Шифр НБУВ: РА317597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Данченко Г.В. 
Психологічні детермінанти розвитку комунікативної компетентності менеджера освіти шкільного рівня: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Г.В. Данченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено психологічні детермінанти розвитку комунікативної компетентності менеджера освіти шкільного рівня. Виявлено взаємозв'язок між рівнем комунікативної компетентності менеджера освіти й особливостями його самосвідомості, складністю та структурою критеріїв оцінювання інших учасників педагогічного процесу, психологічною глибиною невербальних патернів рольової поведінки. Встановлено, що важливими психологічними чинниками, від яких залежить розвиток комунікативної компетентності менеджерів освіти, є перевірка (корекція) адекватності та повноти уявлень і знань про власну особистість, рівень рефлексивного ставлення до самих себе як до суб'єктів управлінського спілкування; вироблення уміння диференціювати та адекватно виражати власні почуття та психоемоційні стани; експлікація та уточнення імпліцитних концепцій особистості, на основі яких оцінюються партнери по спілкуванню. Розроблено й апробовано методику розвитку у керівників шкіл та управлінського резерву комунікативної компетентності, адекватної вимогам сучасної педагогічної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.4 + Ю959.18 + Ч421.411
Шифр НБУВ: РА319356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пітик О.М. 
Клініко-психопатологічні особливості непсихотичних психічних розладів в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та їх корекція (системний аналіз проблеми): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Пітик ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі системного підходу вперше встановлено, що структура непсихотичних психічних розладів в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС на сучасному етапі є результатом складної взаємодії біологічних і психологічних механізмів, які утворюють єдину патодинамічну систему. Виділено основні клінічно окреслені синдроми як сучасні прояви динаміки непсихотичних психічних розладів, показано роль типів особистісної організації та механізмів психологічного захисту в структуруванні клінічної картини цієї психопатології в даної категорії потерпілих у віддаленому періоді після їх участі в аварійно-відновлювальних роботах. Уперше на підставі результатів поєднаного дослідження епілептиформних пароксиpмальних станів та міжпароксизмальних психічних порушень у ліквідаторів з використанням комп'ютерного картування ЕЕГ, клінічного обстеження та патопсихологічного експерименту встановлено, що епілептичні прояви у хворих цієї категорії пов'язані з ураженням лімбічних структур мозку та їх дисфункцією. Представлено основні гемодинамічні патерни у випадку непсихотичних психічних розладів в УЛНА на ЧАЕС, що відображають розвиток хронічної недостатності мозкового кровообігу як одного з важливих механізмів біологічної основи виявлених психічних розладів у цієї категорії постраждалих. Обгрунтовано доцільність використання когнітивно-поведінкової та клієнт-центрованої психотерапії в комплексній корекції непсихотичних психічних розладів в УЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА325773

Рубрики:

      
13.

Крадінова О.О. 
Обгрунтування комплексного санаторно-курортного лікування дітей з дифузним нетоксичним зобом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.О. Крадінова ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2004. — 40 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано й оптимізовано принципи санаторно-курортного лікування дітей з дифузним нетоксичним зобом на основі розробки диференційованих підходів до цілеспрямованого комплексного застосування бальнеофізіотерапевтичних чинників загальної та рефлекторно-сегментарної дії шляхом вивчення індивідуальних особливостей клініко-функціонального статусу організму і визначення його інтегральних критеріїв патерну та динамічних змін його типів у процесі лікування. Встановлено особливості функціональних відхилень, що сформувалися в дітей з дифузним зобом з залученням в патологічний процес однієї, двох і більше систем, що зумовило необхідність розробки інтегральної характеристики стану здоров'я, представлену патерном. Запропоновано три типи патерну, рекомендованого до застосування на курортному і позакурортному етапах. Розроблено алгоритм клініко-функціональних показань комплексного призначення фізичних чинників, який грунтується на використанні інтегральної технології діагностики змін в основних системах організму, що спрямована на виявлення ранніх порушень і своєчасну корекцію. Зазначено, що розроблений патерн оцінки стану здоров'я дітей з дифузним зобом ефективний під час вибору методик лікування в прогнозуванні лікувального ефекту і визначенні досягнутих результатів і є новим підходом до інтегральної системної оцінки фізіологічного стану організму на основі встановлених відхилень. Зазначено, що виявлені відмінності в процесі формування лікувального ефекту залежно від клініко-функціональних порушень стану основних систем регуляції життєдіяльності, особливостей механізму лікувальної дії чинників визначають принципи адекватного їх використання у комплексному відновному лікуванні, спрямованому на підвищення функціональних резервів і повноцінний розвиток організму, що підтверджують віддалені результати лікування (через 5 - 7 років).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-54 +
Шифр НБУВ: РА330072

Рубрики:

      
14.

Терешкевич Г.Т. 
Розвиток біоетики в Україні (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. з держ. упр.: 25.00.02 / Г.Т. Терешкевич ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку нової науки - біоетики, що виникла як реакція на нівелювання цінності людського життя у результаті поглиблення загрози екологічної катастрофи, впливу нових біологічних і медичних технологій, обмеженого підходу щодо лікування хворих, кризи патерналістських стосунків "лікар - пацієнт". Розглянуто правові й медико-соціальні аспекти державного регулювання системи охорони здоров'я в Україні на засадах біоетики, основу яких складає принцип визначення людського життя як найвищої фундаментальної і недоторканої цінності. Прослідковано вплив біоетики на діяльність органів державного управління охороною здоров'я, зокрема у сфері запобігання розповсюдженню алкоголізму, ВІЛ-інфекції, наркоманії та забезпечення ресоціалізації залежних осіб. Продемонстровано ефективність урахування принципів біоетики у галузі експериментування над людиною, трансплантації органів, у питаннях демографії, захисту прав людського ембріону, запропоновано впровадження поліативного лікування як альтернативи пропагованої на Заході евтаназії. Обгрунтовано доцільність вивчення та необхідність створення комітетів з біоетики при медичних закладах. Розроблено робочу навчальну програму та методику викладання біоетики, встановлено можливість впровадження основних принципів нової науки у діяльність органів державного управління у межах їх компетенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п3 +
Шифр НБУВ: РА332217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Погодіна С.В. 
Вікові особливості реакцій кардіо-респіраторної системи плавців в умовах адаптації до специфічних фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Погодіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вікові особливості формування аеробного потенціалу та реакцій кардіо-респіраторної системи плавців у процесі адаптації до специфічних критеріїв на формування енергетичного потенціалу плавців різного віку. Показано, що для дітей і підлітків характерним є зниження частки аеробного забезпечення метаболічних реакцій під час виконання плавальних навантажень потужності, що підвищується. Установлено, що адаптація до фізичних навантажень у дітей віком 9 - 10-ти років супроводжується наявністю елементів напруженості реакції, а для дітей 11 - 16 років - формуванням гармонійної реакції підвищеної активації, що свідчить про більш високий рівень реактивності системи крові у даному віковому діапазоні. За результатами досліджень виявлено формування різних типів кровообігу спортсменів. Показано, що за низької ефективності даної системи у дітей віком 9 - 10-ти років є наявним різке зменшення числа внутрішньосистемних компонентів, які забезпечують рівень хвилинного об'єму крові за умов м'язової діяльності, що знижує можливості розробки оптимального варіанту її функціонування. Установлено, що пристосувальні реакції організму юних плавців відбувалися за респіраторним типом адаптації. Відзначено, що вікове вдосконалення функцій системи дихання взаємозв'язано зі зростанням статичних об'ємів легень, перебудовою патерну дихання, а саме: збільшенням об'ємних характеристик, збільшенням бронхіальної прохідності на всіх рівнях бронхіального дерева. Показано, що ефективність адаптації до фізичних навантажень залежить від ступеня реалізації принципу мозаїчності, що передбачає розподіл функціонального навантаження між компонентами системи зовнішнього дихання з метою досягнення максимального пристосувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504 +
Шифр НБУВ: РА335944

      
16.

Гофрон А. 
Філософські засади сучасних європейських освітніх концепцій: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / А. Гофрон ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено культурно-епістемологічний і філософсько-антропологічний підходи щодо теоретичної реконструкції існуючих європейських освітніх концепцій з урахуванням нових соціокультурних реалій. У науковий обіг введено такі поняття як дві опозиційні традиції гуманістики, гуманістичні структури, рівень історичної інтерпретації, культурний патерн особистості. Здійснено інтерпретацію поняття "участь у культурі". Проаналізовано антипозитивістські перетворення в освіті на прикладі польської педагогіки культури. Уточнено філософсько-антропологічні засади сучасних освітніх концепцій. Показано можливості посилення їх евристичного потенціалу через конструкти гуманістичної психології, гуманної педагогіки, герменевтики та персоналізму, що акцентує значення освіти як сфери життєвого самовизначення. З'ясовано роль інформаційної цивілізації та лінгвістичної складової у процесах розвитку та становлення сучасної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30 в2:Ю +
Шифр НБУВ: РА336843

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Чернінський А.О. 
Олфактивна дія рослинних ефірних олій на функціональну активність головного мозку людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.О. Чернінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено зміни спектральної потужності та когерентності електроенцефалограми (ЕЕГ), варіабельності серцевого ритму та характеру суб'єктивного реагування людини у разі сприйняття запахів ефірних олій рослинного походження. Виявлено, що сприйняття людиною одорантів супроводжується змінами функціональної активності головного мозку, за яких відбуваються зміни його електричної активності, характеру діяльності автономної нервової системи та формуються взаємопов'язані з вказаними стимулами суб'єктивні відчуття. Відзначено, що найбільш характерними ознаками одорант-залежних змін електричної активності головного мозку є зниження спектральної потужноті низькочастотних (6 - 10 Гц), збільшення спектральної потужності високочастотних (11 - 25 Гц) компонентів ЕЕГ та зростання рівня когерентності у високочастотній області ЕЕГ. За цього патерни змін просторової синхронізації ЕЕГ дають змогу зробити висновок стосовно можливих процесів взаємодії нюхового аналізатора з неокортикальним представництвом інших аналізаторних систем. Визначено, що характер одорант-залежних змін функціональної активності головного мозку залежить від багатьох факторів, зокрема, статі обстежених осіб, рівня нейротизму та екстра-інтроверсії, індивідуального рівня активації головного мозку, суб'єктивної оцінки ароматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222.1 +
Шифр НБУВ: РА335379

Рубрики:

      
18.

Кулібаба В.В. 
Методи і моделі системологічного імітаційного моделювання розробки компонент інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кулібаба ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель знань про інформаційні програмні системи та їх компоненти за домопогою використання системологічного класифікаційного аналізу, що зумовило повторне використання компонент за подальших розробок. Створено семантичну модель програмних компонент, побудовану на основі базової ієрархії класів, для відображення (збереження, опису та подальшого використання) компонентних одиниць інформаційної системи, зображених у вигляді вузол/функція/об'єкт-елементів, що дозволило поліпшити ефективність повторного використання компонент у розробці інформаційних програмних систем. Запропоновано імітаційну модель інформаційної програмної системи з використанням семантичної моделі програмних компонентів, системно-об'єктного методу, теорії патернів агрегативних схем для відображення динаміки функціонування її компонент, що дало змогу використовувати інформаційні системи на початкових етапах розробки. Удосконалено математичний апарат агрегативних схем формального зображення процесів функціонування систем шляхом зміни природи та принципів інтерпретації значення сигналів, утворюваних в агрегатних схемах, яких було уніфіковано за допомогою розроблених класифікацій інформаційних об'єктів і функцій, завдяки використанню теорії патернів, семантичної моделі та системно-об'єктного методу. Це дало змогу використовувати єдину імітаційно-статичну модель під час моделювання інформаційних програмних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА346389

Рубрики:

      
19.

Марценюк Ю.О. 
Оцінка порушень серцевого ритму та провідності у дітей з пролапсом мітрального клапана та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.О. Марценюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження частоти, характеру та клінічних особливостей порушень серцевого ритму та провідності у дітей з пролапсом мітрального клапана (ПМК). Виявлено, що стан центральної гемодинаміки та контрактильно-релаксаційної здатності міокарду у даного контингетну хворих дітей має різноспрямований характер, пов'язаний з особливостями вегетативного гомеостазу та перебігом основного захворювання за вторинного ПМК. Наведено комплексну оцінку особливостей стану вегетативної нервової системи, з урахуванням добової варіабельності ритму серця та циркадної динаміки її показників. У дітей з кардіальними дизритміями за наявності ПМК виявлено зміни добового електрокардіографічного патерну процесів реполяризації та вивчено їх динаміку під час проби з дозованим фізичним навантаженням. Виявлено, що у дітей з кардіальними дизритміями за наявності ПМК мають місце зміни аденілової системи крові, що відображає енергетичний обмін в організмі. Запропоновано схему диференційованої терапії порушень серцевого ритму та провідності у дітей за наявності ПМК залежно від ступеня тяжкості кардіоваскулярних розладів з визначенням характеристики дизритмій за добового аналізу ST-T за даними Холтерівського моніторингу, загальноприйнятих exo- та доплерехокардіографічних показників, показників аденілової системи крові, ступеня толерантності до фізичного навантаження та зниження якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА344144

Рубрики:

      
20.

Масюк О.П. 
Патерналізм як об'єкт соціально-філософської рефлексії: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.П. Масюк ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 17 с. — укp.

Виявлено та проаналізовано категоріальний ряд, що відображає зміст патерналізму у процесі суспільного розвитку. З'ясовано суть механізму його взаємодії з партнерством у сучасних суспільних відносинах, а також особливості відображення цих проявів у суспільній свідомості. Установлено детермінанти оптимізації взаємодії "патерналізм - партнерство", які передбачають стимулювання процесів реорганізації конструкцій обміну ресурсами життєдіяльності та підтримку репрезентації моделі організації суспільних відносин на основі партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Ю6*622 + Ф043.12 +
Шифр НБУВ: РА344847

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського