Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1152)Книжкові видання та компакт-диски (196)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯКИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Труфанов С.Ю. 
Індивідуальна анатомічна мінливість лицевого відділу голови у дітей в період формування постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.Ю. Труфанов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено вікові та статеві особливості морфометричних параметрів лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп з зубними рядами у хлопчиків і дівчаток віком від 8-ми до 15-ти років, що проживають на території Луганської області. Вивчено індивідуальну мінливість твердих тканин лицевого відділу голови, верхньої та нижньої щелеп, твердого піднебіння та м'яких (покривних) тканин лицевої ділянки у дітей у період формування постійних зубів і постійного прикусу. На підставі результатів комплексних досліджень (цефалометрії, морфо- та краніометрії лицевої ділянки, рентгенометрії голови та черепа, розробки краніограм і моделей-відбитків верхньої та нижньої щелеп та їх вивчення) встановлено вікові особливості будови, форми та розмірів лицевого відділу голови, описано його індивідуальну анатомічну мінливість. Визначено особливості індивідуальної мінливості верхньої та нижньої щелеп, носової та ротової ділянок, наведено краніометричну характеристику співвідношень голови та обличчя. Вперше встановлено графічні та метричні залежності між індивідуальною будовою голови, лицевої області та зубощелепного апарату у дітей різної статі віком від 8-ми до 15-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА344559

Рубрики:

      
2.

Саєнко В.Л. 
Інтраопераційна профілактика ускладнень хірургічного лікування стоматологічних хворих: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / В.Л. Саєнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування профілактичної інтра- та післяопераційної терапії у хворих стоматологічного профілю у процесі проведення стандартних хірургічних втручань на м'яких тканинах обличчя та шиї з застосуванням медикаментозних препаратів L-лізину есцинату та тіотріазоліну. Установлено, що на тлі профілактичної інтраопераційної терапії препаратами L-лізину есцинатом і тіотріазоліном клінічні прояви запальної реакції виражені меншою мірою. Виявлено вірогідну міжгрупову різницю щодо динаміки змін біохімічних, цитобіохімічних, цитологічних і функціональних показників, що підтверджує ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665-387
Шифр НБУВ: РА358999

Рубрики:

      
3.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
4.

Бардик В.Ю. 
Аналіз функціональної форми міжмолекулярних потенціалів на основі статистично-обгрунтованих рівнянь стану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.Ю. Бардик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено критерій застосовності термодинамічної теорії збурень на макроскопічному рівні в області високих тисків (малих ізотермічних стисливостей). Оцінено внесок сил притягання між молекулами під час дослідження термічного рівняння стану густих газів в області високих тисків та рокрито вирішальну роль сил відштовхування під час проведення розрахунків PVT-даних густого конденсованого середовища. Доведено, що відповідне модифіковане рівняння стану виявляє більш надійні екстраполяційні властивості, ніж статистично-обгрунтовані рівняння стану, одержані з урахуванням сил притягання. Встановлено, що параметр крутості потенціальної функції в межах широковідомих модельних форм міжмолекулярних потенціалів сил відштовхування є чутливим до температури в газах. У випадку щільних рідин обгрунтовано існування поправкової функції до цього параметра як логарифмічної залежності від тиску. Виявлено зростання значення параметра крутості потенціальної функції в межах модельного потенціалу "м'яких" сфер із збільшенням молекулярної маси для ряду інертних газів. Встановлено чутливість параметра крутості в межах модельної форми "м'які" сфери до неадитивних ефектів та виявлено стрибкоподібну зміну його значення за умов переходу від газоподібного до конденсованого стану досліджуваних речовин. Досліджено зв'язок параметрів модельного міжмолекулярного потенціалу "м'які" сфери з константами рівняння стану бінарної суміші густих газів. Відзначено чутливість параметра крутості потенціальної функції до концентрації бінарної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.512,022
Шифр НБУВ: РА320297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Грецьких Є. В. 
Антигомотоксичні препарати в комплексному лікуванні пацієнтів на флегмони щелепно-лицевої ділянки: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є. В. Грецьких ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему лікування хворих на флегмони щелепно-лицьової ділянки (ЩЛД). Вивчено перебіг та загоювання гнійних ран м'яких тканин ЩЛД у трьох клінічних групах хворих, у кожній по 30 пацієнтів: чоловіків та жінок, віком від 18-ти до 60-ти років без супутньої соматичної патології. У всіх групах спостерігалась різна локалізація вогнища запалення, з його поширенням на одну та дві ділянки; ураження однієї анатомічної ділянки спостерігалось у 31,1 % хворих, двох ділянок - у 68,9 %; у 72,2 % виявлено одонтогенні флегмони; у 27,8 % - неодонтогенні флегмони, зокрема, у 14,5 % - остеофлегмони, у 10 % - аденофлегмони, у 3,3 % випадків зустрічались гнілосно-некротичні форми; переважала піднижньощелепна локалізація флегмон (у 53,8 % випадків). Розкрито особливе значення у патогенезі даного захворювання процесу зниження реактивності організму та порушення регуляції імунної відповіді у разі гнійної інфекції. Запропоновано новий патогенетично обгрунтований спосіб лікування флегмону ЩЛД з використанням препарату лімфоміозот H. Встановлено, що в результаті застосування даного способу лікування флегмон ЩЛД спостерігається швидше очищення рани від гнійного ексудату і загоєння вторинним натягненням, з менш вираженими проявами інтоксикації, скороченням післяопераційного періоду, який перебігав без ускладнень; підвищувалась активність показників клітинної і гуморальної ланок імунітету. За результатами проведених досліджень у разі флегмонів ЩЛД, для підвищення резистентності організму та скорочення термінів лікування показано застосування лімфоміозоту H безпосередньо перед хірургічним втручанням та після нього, до зникнення клінічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52
Шифр НБУВ: РА382074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Цимбал О.В. 
Багатоетапна робасна адаптивна фільтрація багатоканальних зображень дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О.В. Цимбал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення та характеристики компактних імпульсних перешкод (КІП) на зображеннях, прийнятих з супутників, розроблено узагальнену модель КІП і створено необхідні тестові моделі супутникових зображень. Досліджено можливість удосконалення "м'яких" морфологічних фільтрів для усунення КІП на супутникових зображеннях дистанційного зондування (ДЗ). Розглянуто різні підходи до даного удосконалення з урахуванням можливості наступної постобробки з метою усунення залишкових флуктуаційних завад. Проаналізовано здатність фільтрів одночасно заглушувати флуктуаційний шум і зберігати текстурну інформацію, обгрунтовано вибір найкращого фільтра з метою використання у запропонованому трикомпонентному нелінійному локально-адаптивному фільтрі з "жорстким" переключенням, що використовує запропонований передфільтраційний класифікатор з трьома станами. Запропоновано метод обробки багатоканальних зображень ДЗ з різними завадовими ситуаціями в каналах на базі модифікованого векторного сигма-фільтра. Обгрунтовано доцільність застосування цього методу для підвищення надійності інтерпретації багатоканальних радіолокаційних зображень (РЛЗ). просторово-структурну інформацію. Подано гібридні списочно-гістограмні алгоритми, що дало змогу підвищити швидкодію ФПС у всьому діапазоні типових розмірів апертур фільтрів за умов завадових ситуацій, що є характерними для РЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.12 + Д104.42 +
Шифр НБУВ: РА325733

Рубрики:

      
7.

Седаш Ю. В. 
Багатокомпонентні реакції 3-аміно-1,2,4-триазолу с СН-кислотами та карбонільними сполуками / Ю. В. Седаш. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню трикомпонентної конденсації 3-аміно-1,2,4-триазолів з саліциловими альдегідами та СН-кислотами, встановленню закономірностей перебігу таких багатокомпонентних реакцій, їхньої хемо-, регіо- та стереоселективності, а також розробці методів одержання нових похідних триазолопіримідинів та встановленню механізмів даних перетворень.У роботі знайдено нову спрямованість взаємодії, де, на відміну від літературних даних щодо реакції амінотриазолу з саліциловими альдегідами та кетонами, у розроблених м'яких умовах утворюються похідні 5-арилзаміщених тетрагідротриазолопіримідинів – продукти приєднання альдегіду до екзоциклічного атома азоту триазолу. Ці сполуки є інтермедіатами на шляху формування похідних [1,2,4]триазоло[1,5-с][1,3,5]бензоксадіазоцину в жорстких умовах мікрохвильового нагріву. Структуру ключового інтермедіату наряду зі структурою одного з представників ряду бензоксадіазоцинів було остаточно доведено за допогою рентгеноструктурного дослідження та інших спектральних даних. Варіювання кетонів виявило межи застосування даного підходу обумовлені втратою стерео-, регіоселективності або зниженням реакційної здатности заміщених кетонів. Було розроблено загальну методику, яка дозволяє виходячи з ацетону, заміщених саліцилових альдегідів та 5-R-3-аміно-1,2,4-триазолів швидко отримувати похідні бензоксадіазоцину з варіабельними замісниками у триазольному та бензольному циклах. Заміна кетонів на ацетооцтовий естер у м'яких умовах також проходить за альтернативною направленістю з утворенням відповідних 5-арилзаміщених тетрагідротриазолопіримідинів, які у розчинах ДМСО зазнають епімерізації хірального центра 6-С-Н та у випадку вихідних альдегідів, що не містять 2-ОН-групу, зазнають перегрупування у жорстких умовах з утворенням відомих 7 арилдигідротриазолопіримідинів – продуктів класичної направленості взаємодії.^UThe work is devoted to the study of the three-component condensation of 3-amino-1,2,4-triazole derivatives with salicylic aldehydes and CH-acids (ketones, acetoacetic esters and 3-acetylbutyrolactone), its regularities, chemo-, regio-, stereoselectivity, development of methods for the preparation of new triazolopyrimidine's derivatives and the establishment of mechanism of these reactions.Theoretically a reaction of 3-amino-1,2,4-triazole with aromatic aldehydes and CH-acids (ketones, acetoacetic esters and 3-acetylbutyrolactone) may lead to formation of at least eight products comprising two rows of isomers of tetrahydro- and dihydropyrimidine derivatives. At the time of setting aim for this dissertation, there were only four of these isomers reported in the literature. Different products were formed under the influence of various specific factors including the nature of the starting compounds and the reaction conditions and fixed in or isolated from the reaction mixture. One of these product types described in the vast majority of publications can be considered a classical reaction direction product, where the aldehyde component is bonded to the hydrazine endocyclic nitrogen atom of the triazole.It was shown that in contrast to the literature data on the reaction of aminotriazole with salicylic aldehyde and carbonyl CH-acides the reaction with aceton under the mild conditions proceeds via alternative direction leading to stereospecific formation of 5-aryl-substituted tetrahydrotriazolopyrimidines, the products of the addition of aldehyde to the exocyclic triazole nitrogen atom are formed. It is known that in case of salicilyc aldehyde threecomponent condensation may not stop on the stage of dihydropyrimidine derivative, and proceed to the formation of benzoxadiazocines by addition of the 2-hydroxy group of salicylic aldehyde to the double bond of the dihydrotriazolopyrimidine derivative. Thus, obtained tetrahydro[1,2,4]triazolo[1.5-a]pyrimidines may be considered as intermediates in the formation of [1,2,4]triazolo[1,5-c][1,3,5]benzoxadiazocine derivatives under the harsh conditions under microwave heating. The key intermediate structure and the structure of a bеnzoxadiazocine representative were unambiguously confirmed by single crystals X-ray diffraction study in addition to other spectral data. Variation of ketones showed limitations of the reaction protocol due to the loss of the stereo- and regioselectivity or decreased reactivity of substituted ketones. A general procedure was developed for the synthesis of benzoxadiazocine derivatives with the use of acetone which made it possible to obtain derivatives with variable substituents in triazole and benzene cycles. The use of acetoacetic ester instead of ketones under mild conditions also leads to formation of the alternative products, corresponding 5-aryl-substituted tetrahydrotriazolopyrimidines, at which 6-C-H chiral center epimerizes in DMSO solution. In case of the aldehydes lacking 2-OH group such compounds under harsh conditions undergo rearrangement with the formation of the known 7-aryldihydrotriazolopyrimidines – products of the classical reaction direction. However, the use of 3-acetobutyrolactone instead of acetoacetic ester made it possible to obtain stable spiro-derivatives of tetrahydrotriazolopyrimidine, where mobile protone at 6-C-H was replaced by an alkyl substituent. This made it possible to establish the stereochemistry of the formation of the tetrahydropyrimidine ring and to propose the mechanisms of alternative reactions pathways that could explain all the details of their course. Beside the obtained data on the studied reaction an interactions using 2,3 dihydrofuran and 3,4-dihydro-2H-pyran as models of enol forms of the carbonyl CH acids were carried out mimicking one of the key stage of the studied reaction mechanism: interaction of the enol form with the Schiff base made from 3-aminothriazole and salicylic aldehyde. Another key stage is the stereospecific closure of the tetrahydropyrimidine ring proceeding within simultaneous formation of two (in the case of acetone) or three (in the case of acetylbutyrolactone) chiral centers. This stage is an intramolecular attack of the pyridine nitrogen atom of the triazole ring on the carbonyl group that can take place on the most favorable trajectory located in the plane orthogonal to the carbonyl group, at the Burgie-Dunitz angle, (α) Nu...C=O , which is equal to 107 ± 5°. Due to the steric hindrances of the substituents, such angle is realized only in the conformations of intermediates, leading to the formation of the observed configuration of the tetrahydropyrimidine ring. The closure of the oxygen bridge is consistent with the mechanism known in literature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Пасічник В. В. 
Вдосконалення методів переміщення та фіксації м'яких тканин у естетичній та реконструктивно-відновній хірургії обличчя та шиї: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Пасічник ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методологію атравматичної мобілізації, репозиції та фіксації переміщених м'яких тканин обличчя та шиї, яка забезпечує більш високу якість, надійність та довговічність досягнутих результатів. Вперше реалізовано можливість доопераційного й інтраопераційного оцінювання інволютивних змін обличчя за допомогою запропонованої класифікації, що базується на врахуванні виразності та локалізації вікових змін м'яких тканин обличчя та шиї. Обгрунтовано класифікацію способів фіксації переміщених тканин на різних анатомічних площинах обличчя після їх ендоскопічної мобілізації. Вирішено проблему клінічного застосування корундових біокерамічних штифтів у пластичній та реконструктивній хірургії голови та обличчя, що забезпечує надійність, безпечність та довговічність одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.1-99 + Р457.24-99
Шифр НБУВ: РА381332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Грузевський О.А. 
Вивчення видоспецифічності поверхневих компонентів Mycobacterium kansasii: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.А. Грузевський ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4-7
Шифр НБУВ: РА311141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Борейко О.Л. 
Виділення та вивчення властивостей білків з скелетних елементів губки Suberites Domuncula: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Л. Борейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біохімічні властивості білків з кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula. Вивчено вплив цих білків у складі біокомпозитного матеріалу на процеси проліферації та мінералізацї в остеогенній культурі SaOS-2. Установлено, що білкова частина кремнієвих скелетних елементів губки Suberites domuncula переважно представлена білками з молекулярною масою 23 і 24 кДа. Білок з молекулярною масою 24 кДа (сілікатеїн alpha) ідентифіковано за методом електроспрей мас-спектрометрії. Показано, що сілікатеїн синтезується у формі проензиму й активується шляхом процесінгу під час формування спікул. Ензим сілікатеїн має олігомерну організацію та посттрансляційну модифікацію. Рівень мінералізації SaOS-2 клітин, вирощених на поверхні, модифікований білками з кремнієвих скелетних елементів, кополімеризованих з тетраетилортосилікатом, прискорює процеси проліферації та значно підвищує рівень біомінералізації клітин, вирощених на поверхні, модифікованій біокомпозитним матеріалом. Результати, одержані завдяки проведеним дослідженням, можуть бути використані для більш детального дослідження особливостей регуляторних механізмів полімеризації кремнію у губках, які утворюють скелетні елементи, які містять кремній, за "м'яких умов". Визначено доцільність застосування даних про склад органічного компоненту спікул та його біохімічної характеристики для розробки біотехнологічних підходів для виробництва нових біокомпозитних матеріалів. Протеїни з кремнієвих скелетних елементів можуть бути включені до складу біоактивних матеріалів у хірургії, ортопедії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.12*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА358906

      
11.

Челішвілі 
Використання методу кріовпливу і антиоксидантної терапії в комплексному хірургічному лікуванні хворих похилого та старечого віку з гнійно- запальними захворюваннями м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Анатолій Леонідович Челішвілі ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144
Шифр НБУВ: РА308985

Рубрики:

      
12.

Співак В.Ю. 
Вплив зовнішніх змінних магнітних полів на форму месбауерівського спектра м'яких феромагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.02 / В.Ю. Співак ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розвинуто загальну теорію месбауерівського поглинання м'якими феромагнетиками, що перебувають в радіочастотному (РЧ) магнітному полі, з урахуванням східцеподібних реверсій магнітного поля на ядрах та вимушених коливань ядер. Особливу увагу приділено випадку вимушених коливань, когерентних періодичним реверсіям поля. Теорію також розширено на випадок м'якого феромагнетика, що перебуває як в РЧ полі, так і в сталому полі, прикладеному паралельно РЧ полю. Для пояснення таких експериментів наведено модель асиметричних реверсій. Встановлено, що частотний спектр випромінювання складається з рівновіддалених ліній, розділених на подвійну частоту РЧ поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477.2,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА311238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мірось С.Л. 
Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м'яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (IFusarium graminearum SchwabeD): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.Л. Мірось ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено кількість генів специфічної стійкості до збудника фузаріозу в десяти ліній озимої м'якої пшениці, що використовуються у вітчизняній селекції. З'ясовано функціональний стан генів окремих оксидоредуктаз - супероксиддисмутази (СОД), цитохромоксидази (ЦХО), фенолоксидази (ФО) та пероксидази (ПО) - у ліній озимої м'якої пшениці до та після ураження фузаріозом, а також наявність асоціацій між функціональним станом зазначених ген-ензимних систем і рівнем стійкості даних ліній. Показано, що в чутливих та стійких генотипів спостерігаються істотні відмінності в реакціях цих ферментів на зараження фузаріями. Визначено, що між наявністю множинних молекулярних форм (ММФ) СОД, ЦХО, ФО та ПО не було знайдено чіткої асоційованості з рівнем стійкості ліній пшениці до фузаріозу, але експресивність смуг окремих ізозимів на електрофореграмах виявляє чіткі асоціації з ознакою стійкості рослин до фузаріозу колоса. Зазначено, що дані ізозими можна рекомендувати маркерами стійкості рослин до фузаріозу на ранніх стадіях їх розвитку. Доведено, що такими маркерами можуть бути ММФ СОД з Rf 0,08, ФО з Rf 0,45 і По з Rf 0,03. З'ясовано, що рівень стійкості даних ліній пшениці визначається в першу чергу генами вертикальної стійкості, що взаємодіють як адитивно-домінантні та комплементарні гени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 +
Шифр НБУВ: РА325565

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Ковров О. С. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів стійких укосів кар'єрів в складноструктурному масиві м'яких порід: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / О. С. Ковров ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше доведено, що процес порушення стійкості схилів на кар'єрах з м'якими розкривними породами пов'язаний з утворенням специфічних областей критичних напружень у схилі, що призводить до виникнення максимальних деформацій та ініціює процес зрушення масиву порід за круглоциліндричною поверхнею ковзання. Розроблено нову гідромеханічну модель, що дозволяє визначити коефіцієнт запасу стійкості схилів кар'єрів з урахуванням складної геологічної структури, вологості розкривних порід і навантажень від гірничо-транспортного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И22-4-021
Шифр НБУВ: РА385934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ярмолюк Ю.О. 
Діагностика та лікування післятравматичних гематом м'яких тканин нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.О. Ярмолюк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування постраждалих з післятравматичними гематомами м'яких тканин нижніх кінцівок з використанням науково-обгрунтованих технологій діагностування та системи відновного лікування хворих. Проведено статистичний аналіз і визначено епідеміологічні аспекти розвитку післятравматичних гематом нижніх кінцівок і нозологічну структуру ускладнень у разі цієї патології. Визначено й обгрунтовано методи дослідження, використання яких дозволяє виявити структурно-функціональні зміни в м'яких тканинах травмованої нижньої кінцівки та дозволяє обрати оптимальний метод оперативного втручання. Розроблено малоінвазивну технологію оперативного втручання (ендоскопічну ревізію порожнини гематоми), уточнено показання та протипоказання до застосування цієї методики. З використанням кореляційно-регресійного статистичного аналізу вивчено та систематизовано помилки й ускладнення, які виникають за умов використання традиційних і малоінвазивних методів оперативних втручань. На підставі аналізу та систематизації одержаних результатів розроблено діагностично-лікувальний алгоритм і систему надання хірургічної допомоги постраждалим з післятравматичними гематомами нижніх кінцівок, яка передбачає проведення патогенетично обгрунтованого комплексного лікування. Завдяки клінічній апробації розробленого алгоритму діагностично-лікувальних заходів у 48-ми пацієнтів основної групи спостереження та проведеному порівняльному аналізу результатів лікування з такими у 61-го пацієнта контрольної групи доведено значущість вибору малоінвазивного хірургічного втручання з метою зменшення післяопераційного больового синдрому та тривалості лікування, зниження рівня ускладнень і покращання якості життя хворих з післятравматичними гематомами нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5 +
Шифр НБУВ: РА366193

Рубрики:

      
16.

Якубовський В. П. 
Двохвилбові барвники на основі 4,4-дифлуоро-4-бора-3а,4а-діаза-s-індаценів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. П. Якубовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Одержано аза-BODIPY з повністю хелатованим атомом бору. Показано, що більш поширене розташування фенільних ядер сприяє значному поглибленню максимуму поглинання та випромінювання барвників такого типу. На основі 8-метил-4,4-дифлуоро-3,5-дифеніл-4-бора-3а,4а-діаза-s-індацену та його аналога з карбоциклічними містками синтезовано ряд поліметинзаміщених похідних. Показано, що за природою забарвлення вони є барвниками-мероціанінами, в яких бородипірометен є кінцевим електроноакцепторним ядром. Одержано моно- та діацетальдегідозаміщені BODIPY, які використано для синтезу функціоналізованих моно- та дивінілзаміщених BODIPY. На основі моно- та діацетальдегідних похідних одержано несиметричні BODIPY з конденсованими гетероциклічними системами. На прикладі ацетальдегідрозаміщених BODIPY показано, що альдегідна група за м'яких умов взаємодіє з третинними амінами з утворенням єнамінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5-106
Шифр НБУВ: РА385089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Грабова Т.Л. 
Диспергування гетерогенних систем у роторно-пульсаційному апараті дисково-циліндричного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.Л. Грабова ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки потоку, процесів диспергування та теплових ефектів під час обробки гетерогенних систем в роторно-пульсаційних апаратах (РПА) дисково-циліндричного типу. Шляхом тривимірного моделювання течії рідини в РПА одержано динаміку структури потоку в'язкої рідини. Оцінено значення прискорення та імпульсів тиску у різних зонах апарату. Проведено аналіз можливих механізмів подрібнення й оцінку кінцевого розміру дисперсних включень. Експериментально досліджено кінетику процесу диспергування та теплові ефекти за гідродинамічної обробки в РПА гетерогенних рідких систем типу "тверде тіло - рідина" з різними фізико-хімічними властивостями, зокрема наноструктурованих кремнієорганічних систем. Розглянуто можливості використання дисково-циліндричних РПА різних модифікацій у технологічних процесах та запропоновано технології дискретно-імпульсного введення енергії для гомогенізації та диспергування багатокомпонентних суспензійно-емульсійних препаратів, зокрема, кремнієорганічних паст. Установлено теплофізичні, сорбційно-текстурні та структурно-механічні властивості наноструктурованих сорбентів. Запропоновано та впроваджено тепломасообмінне обладнання для продукування м'яких лікарських форм. Проведено економічний аналіз ефективності й оцінку енергоощадження такого обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.31-5 +
Шифр НБУВ: РА350965

Рубрики:

      
18.

Аш-Шарафі Карім Ахмед 
Диференційоване лікування дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки і профілактика функціональної недостатності опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Аш-Шарафі Карім Ахмед ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім.М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Створено науково обгрунтовану методику диференційованого лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки на основі врахування характеру і типу перелома, його кінематики, стану шкіряних покровів і м'яких тканин в зоні пошкодження. Розроблені і біомеханічно обгрунтовані нові ефективні способи оперативного лікування переломів дистального діаметаепіфіза гомілки. Виявлено закономірності і динаміку клініко-рентгенологічних змін в опорно-руховому апараті хворих, які мали деякі анатомічні відхилення від норми після перенесених дистальних діаметаепіфізарних переломів гомілки. Представлено картину змін периферійного кровообігу у хворих з наслідками "низьких" переломів гомілки і взаємозв'язок їх з компенсаторно-пристосувальними реакціями з боку опорно-рухового апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088-5

Рубрики:

      
19.

Цуканова А. О. 
"Дослідження властивостей розв'язків стохастичних диференціальних рівнянь нейтрального типу в гільбертових просторах" / А. О. Цуканова. — Б.м., 2020 — укp.

Протягом багатьох років увагу дослідників привертають математичні моделі найрізноманітніших об'єктів складної природи, еволюція яких відбувається в полі випадкових сил з урахуванням післядії. Найпоширеніші серед таких моделей описуються стохастичними функціонально-диференціальними еволюційними рівняннями з частинними похідними. На відміну від класичних стохастичних диференціальних рівнянь, які можна назвати «звичайними», ці рівняння поєднують в собі риси функціонально-диференціальних рівнянь з частинними похідними і стохастичних рівнянь Іто. Інтерес до цих рівнянь виник практично одночасно в теорії рівнянь з частинними похідними й у теорії випадкових процесів. Велика кількість праць присвячена дослідженню розв'язків таких рівнянь різноманітної стохастичної природи у скінченновимірних і найрізноманітніших нескінченновимірних функціональних просторах. Теорія стохастичних диференціальних рівнянь з частинними похідними є важливим напрямком розвитку сучасної теорії стохастичних рівнянь. У дисертаційній роботі досліджуються початкові задачі для стохастичних функціонально-диференціальних рівнянь типу реакції-дифузії із частинними похідними, як зі змінною, так і зі сталою функцією запізнення, у гільбертових просторах. Ці рівняння описують еволюцію в часі й усьому просторі процесів зі значеннями в гільбертових просторах. Розв'язок розуміється в «м'якому» сенсі («mild solution»), тобто в термінах спеціальних гільбертовозначних операторів, які його породжують.Дисертація складається з анотацій українською, англійською й російською мовами, переліку умовних позначень, вступу, чотирьох розділів основної частини, висновків, списку використаних джерел і двох додатків. У вступі зроблено опис основних характеристик дисертаційного дослідження.Перший розділ містить огляд літератури за тематикою дисертаційної роботи.У другому розділі дисертації досліджуються початкові задачі для стохастичних інтегро-диференціальних рівнянь реакції-дифузії нейтрального типу зі змінним запізненням. Завданням другого розділу є дослідження коректної розв'язності початкових задач для рівнянь такого типу: існування, єдиності й неперервності за початковими даними їх м'яких розв'язків, - у термінах коефіцієнтів рівняння і властивостей їх розв'язків.Третій розділ присвячений отриманню аналога теореми з піонерської роботи А. В. Скорохода – теореми порівняння розв'язків початкової задачі для двох стохастичних диференціальних рівнянь Іто з однаковими коефіцієнтами дифузії. У ньому досліджується початкова задача для двох стохастичних інтегро-диференціальних рівнянь реакції-дифузії нейтрального типу зі сталим запізненням. Завданням третього розділу є доведення теореми порівняння м'яких розв'язків цієї початкової задачі на підставі ідей із робіт R. Manthey й T. Zausinger і класичної роботи А. В. Скорохода.У четвертому розділі дисертаційної роботи досліджується асимптотична поведінка на нескінченності розв'язків початкової задачі для стохастичного диференціального рівняння з запізненням із точки зору існування інваріантних мір у спеціальному гільбертовому просторі. Завдання четвертого розділу полягає в реалізації відомого підходу компактності для знаходження коефіцієнтних умов існування ймовірнісної інваріантної міри у спеціальному гільбертовому просторі. В основі цього підходу лежить знаменита теорема Крилова-Боголюбова про існування інваріантної міри для абстрактної марковської динамічної системи. Його основні ідеї застосовуються до досліджуваної задачі. Для реалізації цього підходу в належним чином обраному гільбертовому просторі доводяться існування, єдиність та неперервність за початковими даними розв'язку, марковість, фелеровість, компактність напівгрупи операторів, пов'язаної із рівнянням, і, головне, існування глобально обмеженого за ймовірністю розв'язку.Перший додаток містить доведення деяких допоміжних тверджень. Другий додаток містить список публікацій здобувача за темою дисертації (двадцять найменувань) та відомості про апробацію результатів дисертації.^UFor many years the attention of researchers has been attracted by mathematical models of various objects of rather complicated nature, the evolution of which occurs in the field of random forces, taking into account the aftereffect. The most common of such models are described by stochastic functional differential evolution partial differential equations. In contrast to the classical stochastic differential equations, which can be named «ordinary», these equations combine the features of functional differential equations in partial derivatives and Ito stochastic equations. Interest in such equations has arised almost simultaneously in the theory of partial differential equations and in the theory of random processes. Number of works is devoted to the study of solutions of such equations of different stochastic nature in finite-dimensional and various infinite-dimensional functional spaces. The theory of stochastic partial differential equations is an important direction in the development of the modern theory of stochastic equations.In the thesis initial-value problems for stochastic partial functional-differential equations of reaction-diffusion type, both with variable and with constant function of delay, are studied. Such equations describe the evolution in time and in the whole space of processes with values in Hilbert spaces. The solution is understood in the «mild» sense of the mild solution, that is, in terms of special Hilbert-valued operators that generate it.The thesis consists of the annotations in Ukrainian, English and Russian, the list of symbols, introduction, four sections of the main part, conclusions, references and two appendices.The first section contains a review of literature on the subject of the thesis work. In the second section of the thesis, initial-value problems for stochastic integro-differential reaction-diffusion equations of neutral type with variable delay are studied. The purpose of the second section is to investigate the correct solvability of initial-value problems for equations of such type: the existence, uniqueness and continuity from initial datum of their mild solutions, - in terms of the coefficients of the equation and some properties of their solutions. The third section is devoted to obtaining an analogue of the theorem from the pioneering work of A. V. Skorokhod – a comparison theorem for the solutions of the initial-value problem for two Ito stochastic differential equations with the same diffusion coefficients. In this section the initial-value problem for two stochastic integro-differential reaction-diffusion equations of neutral type with a constant delay. The purpose of the third section is to prove the comparison theorem for two mild solutions of this initial-value problem via using ideas from the work of R. Manthey and T. Zausinger and pioneering work of A. V. Skorokhod. In the fourth section of the thesis the asymptotic behavior of solutions to the initial-value problem for the stochastic differential equation with delay at infinity is studied in sense of existence for it invariant measures in a special Hilbert space. The purpose of the fourth section is to realize a well-known compactness approach for finding the coefficient conditions for the existence of probability invariant measure. The basis of this approach is the well-known Krylov-Bogolyubov theorem on the existence of an invariant measure for an abstract Markov dynamical system. The main ideas from this approach are applied to the problem under investigation. In order to implement this approach, it is necessary to prove the existence, uniqueness and continuity from initial datum of the solution, Markov property, Feller property, the compactness of the semigroup, corresponding to the equation, and, most importantly, the existence of globally bounded in probability solution in a suitably selected Hilbert space.The first appendix contains the proof of some auxiliary assertions. The second appendix contains the list of publications on the topic of the thesis (twenty titles) and information about the approbation of the results of the thesis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Дунай О.В. 
Дослідження деяких антимікробних консервантів з метою стандартизації складів м'яких лікарських засобів на гідрофобних основах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.В. Дунай ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до мікробіологічних випробувань на етапах фармацевтичної розробки м'яких лікарських засобів (МЛЗ) на гідрофобних основах. Розроблено методику визначення числа життєздатних клітин мікроорганізмів у таких МЗ і методологічний підхід до дослідження ефективності їх антимікробної консервувальної дії. Експериментально доведено, що згідно з методологічним підходом фармацевтична розробка мазей і кремів на гідрофобних основах має базуватися на дослідженні ефективності антимікробної консервувальної дії, а за її відсутності - науково обгрунтованому виборі антимікробних консервантів. За результатами дослідження ефективності антимікробних консервантів з групи парабенів, а також феноксиетанолу та фенілетилового спирту визначено їх оптимальні концентрації у гідрофобних вазелінових основах. Показано, що гексиленгліколь і віск білий у складі препарату мометазон крем 0,1 % забезпечують необхідну ефективність антимікробної консервувальної дії (критерій А Державної Фармакопеї України (ДФУ)), за цього недоцільне введення антимікробного консерванта. За результатами мікробіологічних досліджень обгрунтовано та стандартизовано склади препаратів-генериків акридерм-мазі, акридерм-гента мазі, акридерм-ГК мазі та триакутана мазі, що за ефективністю антимікробної консервувальної дії відповідають критерію А ДФУ, а у разі комбінованих препаратів з бетаметазону дипропіонатом і антимікробними речовинами за спектром і ефективністю специфічної антимікробної дії перевищують відповідні референтні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811 + Л667.1 +
Шифр НБУВ: РА361523

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського