Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (98)Реферативна база даних (2354)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛЮДСЬКІ$<.>+<.>K=СТОСУНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 385
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марценюк Л.М. 
Українська радянська державність в контексті реалізації більшовицької моделі централізованої держави. 1918-1929 рр. (Історичні аспекти проблеми): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Марценюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджується державно-політичний статус України в 1918-1929 роки залежно від втілення в життя централістичної політики московського керівництва. При цьому розкриваються тенденції українсько-російських стосунків, тактика московського керівництва стосовно УСРР, протиріччя між правовим та фактичним статусом України, розглядаються спроби альтернативного розв'язання проблем стосунків між УСРР та РСФРР українськими політичними діячами, вплив політики українізації на державне життя УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гришаєва І.В. 
Статевоспецифічні особливості психологічних факторів ризику інфікування ВІЛ/СНІДом: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.В. Гришаєва ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей установок на статеворольову поведінку, когнітивних репрезентацій ВІЛ/СНІДу, сприйняття ризику інфікування та характеру взаємозв'язку між локусом контролю та ризикованістю поведінки в гетеросексуальних стосунках. Визначено, що установки та взаємні очікування партнерів мають суперечливий та потенційно конфліктний характер; вибірковість володіння інформацією зумовлена належністю до певної статі; переважаючим є оптимістичне сприйняття загрози інфікування, у чоловіків інтернальність співвідноситься з нижчими оцінками власного ризику; характер зв'язку між локусом контролю та поведінковим ризиком у респондентів різної статі є протилежним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3

Рубрики:

      
3.

Горун Д.О. 
Українсько-польські відносини (1991-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.О. Горун ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі становлення та розвитку українсько-польських відносин у 1991-1997 роках. Показана еволюція концепцій зовнішньої політики, що були запропоновані міністерствами закордонних справ України і Польщі, політичними партіями, окремими діячами, досліджені економічні стосунки на державному рівні та у єврорегіонах "Карпати", "Буг", проаналізовані українсько-польські культурні взаємини, з особливою увагою до ролі національних меншин в їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(4ПОЛ)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стоян Т.А. 
Університетська освіта в Україні в другій половині ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.А. Стоян ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі становлення та розвитку університетської освіти в підросійській Україні у другій половині ХІХ ст. На основі широкої джерельної бази виявлено і систематизовано загальні риси і особливості розвитку університетів України, розкрито їх місце та роль в освіті українського народу, забезпеченні кадрами вищої кваліфікації. Визначено рівень науково-теоретичного опанування проблеми, висвітлено концептуальні засади російської, рядянської та сучасної української історіографії стосовно обраної теми з урахуванням громадсько-політичної детермінації впливу політичних ідей на вчених і публіцистів. З'ясовано основні фактори, які зумовили урядовий курс щодо університетів України, розкрито механізм управління ними. Досліджено професорсько-викладацький склад, його професійний рівень, місце в суспільстві. Показано основні шляхи вирішення кадрової проблеми в університетах України. Охарактеризовано студентство, зокрема, джерела та тенденції його поповнення, соціальний статус, матеріальне становище, стосунки з професурою. Визначено актуальні питання, що потребують подальшої розробки, та вироблено рекомендації, які б стали у нагоді для покращання стану університетської освіти в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Т3(4УКР)52-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Красівський О.Я. 
Українсько-польські відносини в Східній Галичині в контексті національної політики Другої Речіпосполитої (1918-1923 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / О.Я. Красівський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному аналізові польсько-українських стосунків періоду боротьби за українську державність у 1918-1923 рр. Досліджено історичні передумови, генеза міжнаціональних стосунків у Галичині та вплив на них зовнішніх і внутрішньополітичних факторів. Проаналізовано політику урядових структур, польських політичних партій та угруповань щодо українського питання, її зміст, характер, особливості та напрями; висвітлено хід внутріпартійних і міжпартійних дискусій, погляди окремих діячів, а також політична еволюція цих поглядів стосовно даної проблеми. Визначено основні етапи польської політики щодо українського питання. Розглянуто структуру українського національно-визвольного руху, програми політичних партій з національного питання та ставлення до Польської держави. Розкрито вплив греко-католицької церкви на взаємини між польським та українським народами, комплекс внутрішніх та зовнішніх факторів, що впливали на міжнаціональні стосунки в регіоні. Проаналізовано вплив на політичну ситуацію в Східній Галичині та польсько-українські стосунки в нових політичних умовах ухвали Ради Амбасадорів щодо східних кордонів Другої Речіпосполитої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-56

Рубрики:

      
6.

Кредісов О.А. 
Розвиток європейської інтеграції в умовах глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Кредісов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються причинна обумовленість та напрямки еволюції європейської економічної інтеграції. Виділено основні ознаки завершення формування європейської економічної інтеграції як зрілої системи. Аналіз процесів інтеграції показав, що вони відбуваються як результат взаємодії п'яти рівнів горизонтальних зв'язків: мікрорівень (у вигляді постійних, взаємовигідних стосунків між діловими партнерами з різних країн), мезорівень (регіональний в межах національної держави), рівень національної держави, мегарівень (наднаціональний) та світовий (глобальний) рівень. Взаємодія цих рівнів по вертикалі має суперечливий характер, оскільки в ній поєднуються як однонаправлені, такі протилежні інтереси їх представників. Результати дослідження показують, що під тиском світової конкуренції та процесів глобалізації в європейській інтеграції відбуваються як якісні, так і кількісні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
8.

Добржанський О.В. 
Національний рух українців Буковини другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Добржанський ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 35 с. — укp.

У дисертації досліджуються основні напрямки розвитку національного руху українців Буковини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано процес зародження національного руху українців краю, формування та еволюцію ідейних течій, діяльність політичних партій, національних товариств, окремих лідерів. Виділено головні періоди розвитку національного руху, визначено особливості кожного з них. Досліджено найважливіші суспільно-політичні та національно-культурні здобутки українців краю. Визначено місце національного руху українців Буковини в загальноукраїнському національному русі, його особливості. Показано тісні стосунки з суспільно-політичними рухами Галичини та Наддніпрянської України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр337)52-45

Рубрики:

      
9.

Сулім Р.А. 
М.Лисенко і Ф.Шопен у контексті українсько-польських культурних зв'язків: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Р.А. Сулім ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В усьому розмаїтті аспектів дослідження творчої діяльності фундатора української композиторської школи М.В.Лисенка проблеми його контактів з польською культурою не знайшли належного висвітлення. Дисертація розширює уявлення про значення творчості Ф.Шопена у формуванні естетичних поглядів М.Лисенка, у становлені його як композитора, піаніста і педагога. В огляді навчального, концертного і педагогічного репертуару Лисенка висвітлюється значне місце фортепіанних творів польського композитора. На підставі численних документальних свідоцтв (періодичних видань, архівних матеріалів, спогадів сучасників, листів М.Лисенка) розкриваються деякі особливості його сприйняття та інтерпретації шопенівських творів. Простежується динаміка функціонування музики Ф.Шопена в українській культурі долисенківського періоду. На матеріалі аналізу фортепіанних творів М.Лисенка виявляються спадкоємні зв'язки його композиторського стилю з традиціями шопенівського романтизму. Зазначені питання розглядаються як в аспекті розвитку основних тенденцій музичного мистецтва того часу, так і в широкому соціально-політичному та історико-культурному контексті міжнаціональних стосунків, що склались між Україною і Польщею у ХІХ столітті. В огляді українсько-польських взаємозв'язків більш детально висвітлюються проблеми польських контактів М.В.Лисенка, а також українських ремінісценцій у творчості Ф.Шопена. Процеси взаємодії двох національних культур вивчаються автором даного дослідження з позицій новітніх чи раніше не опублікованих праць істориків, культурологів, літературознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кривко І.М. 
Земельні громади Південної України (1922-1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Кривко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу практичної діяльності земельних громад Південної України в 20-х роках та ступеня реалізації ними своїх повноважень, проголошених радянським законодавством. В дисертації реалізовано нові методологічні підходи в оцінці діяльності земельних громад як станових селянських організацій. Встановлена специфіка земгромад Південної України, яка полягала в їх малодвірності, відносно великій землезабезпеченості, збереженні общинних традицій, більший фінансовій спроможності порівняно з громадами інших регіонів. Сформульовані пропозиції по використанню досвіду регулювання поземельних відносин земгромадами, стосунків між владними структурами і селянами, сучасними органами державної влади і самоуправління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бураковський О.З. 
Історія Ради Національностей Народного Руху України, 1989-1993 рр. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.З. Бураковський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Ради Національностей Народного Руху України в період її існування від народження після 1-го з'їзду Руху до припинення в квітні 1993, коли Рух трансформувався в партію. Розглянуто і висвітлено участь представників різних національних громад України в поширенні впливу Руху серед населення, здобутті незалежності України. Аналізуються еволюційні процеси в міжнаціональних стосунках і політиці Руху, що відбувалися в суспільстві до і після проголошення незалежності, ставлення до цих змін Ради Національностей НРУ, окремих національних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костенко В.Г. 
Словотворчі потенції твірних іменних кореневих основ германського походження (на матеріалі англійської біологічної термінолексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Костенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі дослідження словотворчих потенцій твірних основ англійських біологічних термінів, представлених іменниками та прикметниками германського походження та спільнокореневими з ними похідними, пов'язаними стосунками послідовної похідності та розташованими на горизонтальній осі розгортання словотворчого гнізда. Визначено напрямки та особливості реалізації словотворчих потенцій зазначених твірних основ. Розглянуто основні тенденції термінотворення при використанні твірних основ різних ступенів похідності, які містять германські корені, а також виявлено фактори, що визначають ці тенденції. З'ясовано, що головним фактором, який визначає словотворчу потенцію твірної основ терміна, є його понятійна ємність. Домінування номінативної функції над когнітивною, як правило, не сприяє включенню термінів у новий процес породження наукового знання, а, отже, не реалізується словотворча потенція їх основ. Встановлено, що генетичний фактор не є вирішальним для сучасного англійського терміноутворення. Терміни, основи яких є похідними у структурно-семантичному плані, охарактеризовано як детально продумані утворення з експліцитно вираженою вмотивованістю, що є наслідком предметно-пізнавальної та інтерпретаційної діяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Е + Ш143.21-34:Е
Шифр НБУВ: РА308281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дубовіч І. 
Проблеми соціально-економічної географії північно-східного регіону Румунії (повіти Сучава і Ботошань): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І. Дубовіч ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано "транскордонну географію" як новий науково-дослідницький напрямок у соціально-економічній географії. Розширено та поглиблено підходи до делімітації геопросторових рівнів прикордонних територій, зокрема, у визначенні ролі орографічних меж. З'ясовано різні види прикордонних українсько-румунських стосунків. Виявлено територіально-господарські проблеми румунських прикордонних повітів Сучави та Ботошань. Наведено рекомендації щодо розвитку активних економічних, соціальних і культурних відносин на міждержавному та регіональному транскордонному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4РУМ)
Шифр НБУВ: РА309862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Селінков С.Л. 
Економічний і валютний союз як форма загальноєвропейської економічної інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Л. Селінков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесу західноєвропейської економічної інтеграції та її соціально-економічні наслідки для країн-членів угрупування та третіх країн. Встановлено, що західноєвропейська економічна інтеграція має позитивний вплив на розвиток загальноєвропейського економічного співробітництва та підвищення ролі Європейського союзу (ЄС) у сучасній системі світового господарства. Розглянуто проблемні питання щодо державного і наддержавного регулювання економік країн-членів, механізмів регулювання зайнятості. Запропоновано конструктивні, теоретично обгрунтовані напрямки проведення економічної політики України у стосунках із країнами-членами ЄС та претендентами на вступ до угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА308311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голікова О.М. 
Меншовики в Україні у роки революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Голікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено загальну характеристику теоретичних та політичних поглядів меншовиків у пореволюційну добу. Значну увагу приділено особливостям стратегії та тактики Російської соціал-демократичної робітничої партії в Україні на різних етапах Української національно-демократичної революції, а також стосункам меншовиків з українськими урядами та більшовицькою владою. Досліджено політичний вплив меншовиків у робітничих організаціях. Встановлено, що соціал-демократична альтернатива не могла втілитися у життя не лише через звуження соціальної бази партії чи несприйняття меншовиками української національної ідеї. Підкреслено, що основна політична лінія меншовиків у 1917 - 1920 рр. бкла помилковою, оскільки виходила із теоретичних концепцій лідерів меншовизму про загрозу революції з боку контрреволюції, перемога якої призвела б до встановлення в країні буржуазної диктатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-484 + Ф69(4Рос)5/6*422.1 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА309639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Харченко Т.О. 
Становлення місцевих органів виконавчої влади та самоврядування в Українській державі (квітень - грудень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.О. Харченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз законотворчої та організаційної діяльності уряду Гетьмана П.Скоропадського щодо формування дієздатної системи місцевих органів влади. Встановлено мотиви державної політики Гетьманату, спрямованої на реформування виконавчої вертикалі та установ самоврядування на місцях. Розглянуто стосунки місцевих самоврядувань і гетьманської влади. Всебічно охарактеризовано позицію громадськості та опозиційних кіл стосовно перетворення дум і земств. Введення до наукового обігу широкого кола джерел дозволило спростувати традиційні для історіографії твердження та визначити нові підходи до висвітлення проблеми становлення місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Х2(4Укр)611-523.7/8
Шифр НБУВ: РА312184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Скляренко Д.Є. 
Україна і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Є. Скляренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На основі сучасних методологічних підходів до вивчення архівних матеріалів, частину яких вперше введено у науковий обіг, опублікованих джерел, проаналізовано місце України у складному процесі врегулювання стосунків між УСРР, РСФРР та Польщею, найважливішим наслідком якого стало припинення радянсько-польської війни і укладення в Ризі у березні 1921 р. тристоронньої мирної угоди. Висвітлено хід переговорів, взаємні претензії та пропозиції політичного, економічного, правового, територіального характеру, особливо ті, що безпосередньо стосувалися України, їх втілення у статтях договору, протоколах та інших документах, які підписано у Ризі. Визнання УСРР самостійним державним утворенням, її міжнародно-правовий статус досліджено в контексті поступового усунення з європейської арени зовнішньополітичних інтересів УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)612.311.7 + Т3(4УКР)612-6
Шифр НБУВ: РА308854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Змерзлий Б.В. 
Політика радянської держави щодо Російської Православної Церкви у Криму в 1921 - 1929 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.В. Змерзлий ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено політику радянської влади у Криму щодо Російської Православної Церкви (РПЦ) в 1921-1929 рр., що дозволило глибше вивчити форми та методи впливу більшовицької держави на тенденції розвитку суспільно-політичного та релігійного життя цього періоду. Досліджено сутність релігійної політики Радянської держави щодо РПЦ, визначено фактори, що впливали на її формування та еволюцію, визначено та досліджено створені для її проведення адміністративні, партійні та громадські органи, розглянуто методи їх роботи. Проаналізовано масив документів щодо участі партійних і державних органів у процесі нищення РПЦ, релігійного життя та світогляду. Надано загальну характеристику стосунків радянської держави та РПЦ в Криму в означений період, підсумовано результати проведення адміністративними органами республіки антирелігійної політики радянської держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)6-55 + Э372.270.91
Шифр НБУВ: РА313211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лепявко С.А. 
Військово-політична діяльність українського козацтва в контексті міжнародних відносин (1561 - 1595): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.А. Лепявко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Досліджено один з найважливіших періодів історії українського козацтва, коли відбулось його становлення як недержавних збройних сил українського народу і воно появилось на міжнародній арені як самостійний віськово-політичний фактор, з чим мусили рахуватися всі сусідні країни. На основі нових джерел розглянуто боротьбу козаків проти Османської імперії і Кримського ханства, походи в Молдавію їх участь у війнах Великого кн. Литовського і Речі Посполитої проти Московського царства, взаємовідносини козацтва і влади. Велику увагу приділено дипломатичним проблемам, які через діяльність козацтва виникали у Польщі в стосунках з Кримом, Туреччиною і Молдавією, першим спробам встановлення контактів козацтва з урядами європейських країн. Події висвітлено в широкому контексті історії Великого Кордону і міжнародних відносин другої половини XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР)442-6
Шифр НБУВ: РА310978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського