Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Леоненко-Бродецька О.М. 
Виявлення, клінічний перебіг та лікування туберкульозу в інфікованих вірусом імунодефіциту людини осіб та хворих на синдром набутого імунодефіциту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.М. Леоненко-Бродецька ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностування та лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз (ТБ). Досліджено епідеміологічну ситуацію щодо розповсюдження заховрювання в Одеській області. Проаналізовано особливості виявлення ТБ серед ВІЛ-позитивної популяції та структуру даної патології у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Встановлено клінічні та рентгенологічні особливості перебігу ТБ у даної категорії осіб. Досліджено рівень CD4 клітин протягом основного курсу хіміотерапії. Розроблено 6-компонентний режим хіміотерапії з застосуванням офлоксацину. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексному лікуванні хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований ТБ біологічно активної домішки "Антивір" як патогенетичного засобу, доведено його ефективність і безпечність. Експериментально апробовано нову схему хіміотерапії, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на ВІЛ/СНІД-асоційований туберкульоз на 23 % у порівнянні з існуючими терапевтичними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3 + Р514-3 +
Шифр НБУВ: РА337718

Рубрики:

      
2.

Москалюк В.Д. 
Вплив деяких інфекцій дихальних шляхів на серцево-судинну систему та можливості медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на дифтерію, ангіни, кір, інфекційний мононуклоез та епідемічний паротит у період загострення та одужання. Встановлено, що вказані захворювання супроводжуються змінами функцій серцево-судинної системи з розвитком міокардиту в 39,5 % хворих на дифтерію, 5,7 % - на ангіни, 5,4 % - на кір, 5,0 % - на інфекційний мононуклеоз (загальна кількість хворих становила 211 осіб). Запропопоновано комплексне застосування базисної терапії, рибоксину, тіотриазоліну й ацебутололу у випадку появи міокардиту, що сприяло швидшій нормалізації функції серцево-судинної системи, усуненню порушень реполяризації, метаболізму міокарда, ритму та провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА312484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гришаєва І.В. 
Статевоспецифічні особливості психологічних факторів ризику інфікування ВІЛ/СНІДом: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.В. Гришаєва ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей установок на статеворольову поведінку, когнітивних репрезентацій ВІЛ/СНІДу, сприйняття ризику інфікування та характеру взаємозв'язку між локусом контролю та ризикованістю поведінки в гетеросексуальних стосунках. Визначено, що установки та взаємні очікування партнерів мають суперечливий та потенційно конфліктний характер; вибірковість володіння інформацією зумовлена належністю до певної статі; переважаючим є оптимістичне сприйняття загрози інфікування, у чоловіків інтернальність співвідноситься з нижчими оцінками власного ризику; характер зв'язку між локусом контролю та поведінковим ризиком у респондентів різної статі є протилежним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського