Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (194)Реферативна база даних (4808)Книжкові видання та компакт-диски (841)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КОТЕЛЬН$<.>+<.>K=АГРЕГАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 521
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Мацуй А. М. 
Автоматизація процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / А. М. Мацуй ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено кульовий млин, який подрібнює піски класифікатора, з його комунікаціями як керований об'єкт і обгрунтовано новий принцип автоматичного керування розрідженням пульпи у технологічному агрегаті. Прийнято критерій оцінювання й ідентифікації співвідношення руда/вода в приймальному пристрої завиткового живильника. Розроблено систему автоматизації процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода, в якій проводиться двоконтурне регулювання та зміна тривалості осереднення значень регульованої величини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5
Шифр НБУВ: РА375979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні 
Автоматизована діагностика технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок на основі математичного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод параметричної діагностики технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок електростанцій на базі лінійних діагностичних моделей. Запропоновано ітераційний метод ідентифікації математичних моделей технологічних процесів у тепломасообмінному енергетичному устаткуванні за умови невідповідності розрахункових й експлуатаційних даних. Удосконалено математичні моделі тепломасообмінних систем і устаткування різного призначення: котельної та конденсаційної установок, системи регенеративного підігріву основного конденсату та живильної води, випарної установки для знесолення морської води у складі теплових схем енергоустановок електростанцій, що імітують їх функціональний стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-5-05 +
Шифр НБУВ: РА328650

Рубрики:

      
3.

Мелкумян К. Ю. 
Автоматизована система моніторингу типових техно-екологічних подій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / К. Ю. Мелкумян ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи та методи організації роботи мобільних роботів (МР) за екстремальних зовнішніх умов, на підставі якого зроблено висновок щодо актуальності розв'язання всіх взаємопов'язаних для цього задач у комплексі. Запропоновано новий підхід щодо автоматизації в рамках втоматизованої системи моніторингу типових ТЕП (АСМ ТТЕП) процесів створення технічного й інформаційного забезпечення для проведення моніторингу типових ТЕП. Запропоновано класифікацію ТЕП, що дозволило виділити та сформувати типові ТЕП, які стали базовими для розробки методів і моделей системи. В рамках алгоритмічного та програмного забезпечення розроблено алгоритми автоматизованого вибору оптимальних шляхів доставки обладнання від ситуаційного центру до об'єкта моніторингу та розрахунку в реальному масштабі часу дискретних просторових координат траєкторії руху маніпулятора, функції визначення типу ТЕП і формування комплектації МР. Створено новий підхід до синтезу в реальному масштабі часу траєкторії просторового руху маніпулятора МР, який передбачає оптимізацію інтерполяційних агрегатів на внутрішніх ділянках, забезпечуючи підвищення гладкості кривих і зменшення обчислювальних витрат, що є актуальним під час керування МР з обмеженими обчислювальними ресурсами. Розроблено та програмно реалізовано метод відновлення геометрії просторових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.99 + Ц9-53 с51
Шифр НБУВ: РА381814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Гриценко К.Г. 
Автоматизоване енергозберігаюче управління насосною станцією системи водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.Г. Гриценко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми автоматизованого енергоощадного управління режимом роботи насосної станції. Завдання енергоощадного управління режимом роботи насосної станції у системі водопостачання вирішено за техніко-економічним критерієм ефективності, що відповідає економічним інтересам абонентів. Наведено методи формування оптимального технологічного завдання для насосної станції, енергоощадного управління режимом роботи технологічного обладнання, координації режимів роботи регульованих насосних агрегатів даної станції, їх алгоритмічне та програмне забезпечення, функціональну структуру автоматизованої системи управління насосної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА317900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Безугла Т.М. 
Агрегативна стійкість водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксидів алюмінію та ітрію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Т.М. Безугла ; НАН України; Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню електроповерхневих властивостей та агрегативної стійкості водних індивідуальних та гетеродисперсій нітриду кремнію, оксиду алюмінію та оксиду ітрію в широкому інтервалі pH. Виявлено аномально високі коагулювальні концентрації індиферентних електролітів 1-1-зарядного типу в лужній (для нітриду кремнію) та кислій (для оксидів) зонах pH; чинниками, що забезпечують стабільність вивчених систем, є стерична (у випадку нітриду кремнію) або структурна (у випадку оксидів) складові розклинювального тиску. Визначено зони pH та умови отримання стійких бінарних суспензій нітрид - оксид. Показано, що підвищити стійкість гетеродисперсій проти коагулювальної дії електролітів за допомогою поліоксиетилену, адсорбованого тільки на частинках нітриду, можна за умов формування досить товстих насичених адсорбційних шарів, причому тільки в тих зонах pH, де частинки різних фаз мають однаковий заряд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г631.1
Шифр НБУВ: РА310926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
7.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Фіалко С.Ю. 
Агрегатний багаторівневий метод розв'язування скінченноелементних задач будівельної механіки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / С.Ю. Фіалко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплекс ефективних ітераційних методів розв'язання великорозмірних скінченноелементних задач будівельної механіки (статики і власних коливань). Зазначено, що для розробки даних методів використано методи спряжених градієнтів з агрегатним багаторівневим передобумовленням, основу якого становить поелементний підхід щодо формування матриці жорскості агрегатної моделі та багатофронтальний метод її факторизації. Встановлено, що запропоновані методи мають високу стійкість до поганої обумовленості і швидку збіжність. Розроблено узагальнений метод спряжених градієнтів з зсувами у агрегатному багаторівневому передобумовленні для розв'язання алгебричної узагальненої проблеми власних значень (вілних коливань), що дозволяє уникнути замикання збіжності. На підставі градієнтного підходу з агрегатним багаторівневим передобумовленням розроблено Рітц-градієнт метод для наближеного визначення нижніх частот і форм власних коливань, що не вимагає факторизації матриці жорсткості. Зазначено, що всі запропоновані методи доведено до високого рівня надійності, що дозволяє застосувати їх у МСЕ програмах масового використання Robot Millennium i SCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.016 +
Шифр НБУВ: РА330106

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Войцеховський В.Г. 
Агрегація клітин в онтогенезі спороутворюючих мікроорганізмів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.Г. Войцеховський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії в процесі розвитку та диференціації споротвірних бактерій роду Bacillus. Виявлено властивість різних видів бацил на певній фазі ровитку періодичної культури утворювати багатоклітинні агрегати, в яких відбувається диференціація клітин. Досліджено електронно-мікроскопічну структуру, міжклітинну взаємодію, іонний склад, полімери поверхневих шарів клітинних стінок, екзогенні розчинні полімери бактеріальних клітин, об'єднаних в агрегати. Встановлено, що агрегація бактерій - закономірний процес, що забезпечує найкращу компетентність для реалізації міжклітинних взаємодій і створює умови для диференціації мікроорганізмів та індукції спорогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251 +
Шифр НБУВ: РА330102

Рубрики:

      
10.

Мигущенко Р.П. 
Адаптивна система управління багатозонними прохідними технологічними агрегатами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.П. Мигущенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено адаптивні системи управління багатозонними прохідними технологічними агрегатами (БПТА) з розділенням фракцій продукту в ході ведення технологічного процесу, яка забезпечує досягнення та підтримання максимально можливого рівня цільової функції. Синтезовано статичну теплофізичну модель БПТА, отримано динамічну модель і модель обчислювача коефіцієнта корисної дії (ККД), подано класифікацію стану БПТА у просторі двох інформаційних ознак: середнього значення ККД і середнього квадратичного відхилення процесу зміни ККД і часі. Розроблено структуру системи управління, алгоритм функціонування координатора, вимірювальні перетворювачі температури та вологості, необхідні засоби для ефективної роботи БПТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.72-5
Шифр НБУВ: РА314486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Мандра А.А. 
Акустичний контроль напружено-деформованого стану обв'язки агрегатів газокомпресорних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.А. Мандра ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання контролю напружено-деформованого стану газоприводів компресорних станцій. Розроблено методику, пристрій контролю, що реалізує ультразвуковий метод (пластинчатими хвилями) та первинний перетворювач. Запропонована методика дає змогу контролювати напружено-деформований стан металу стінки труби за експлуатаційних умов без використання зразків. Проведено метрологічний аналіз розроблених методики та пристрою. Результати роботи перевірено за допомогою лабораторних і натурних досліджень. Розроблено математичну модель поширення пластинчатих хвиль у стінці газопроводу, яка враховує явище загасання амплітуди хвилі. Проведено відповідні розрахунки на базі розробленого програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5 +
Шифр НБУВ: РА346796

Рубрики:

      
13.

Кудіна О. О. 
Амфіфільні гребінчасті кополімери малеїнового ангідриду для одержання самовпорядкованих міцелярних структур та наночастинок срібла: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. О. Кудіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено синтез нових амфіфільних гребінчастих кополімерів полімераналогічними перетвореннями бінарних альтернатних кополімерів малеїнового ангідриду з регульованим співвідношенням гідро- і ліпофільних фрагментів. Кінетичними дослідженнями ацилування гребінчастим альтернатним поліангідридом 1-додецен-ко-малеїнового ангідриду первинного спирту етанолу за присутності триетиламіну встановлено, що реакція ускладнюється унаслідок обмеженої доступності ангідридних ланок через особливості самовпорядкування макромолекулярних агрегатів у розчинах. Колоїдно-хімічними та рентгеноструктурними дослідженнями доведено, що макромолекули амфіфільних гребінчастих кополімерів з боковими поліметиленовими та поліоксиетиленовими ланцюгами у розчинах здатні до мікрофазової сегрегації, зміни конформації й утворення самоорганізованих міцелярних структур залежно від природи розчинника, концентрації та температури. Міцелярні структури амфіфільних гребінчастих кополімерів у бензольних розчинах використано як нанореактори синтезу стабільних дисперсних систем нанорозмірного срібла у 27 - 30 нм з вузьким розподілом за розмірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.71,0 + Г721.6-4
Шифр НБУВ: РА377544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Муль О.В. 
Аналіз автоколивальних процесів в складних неперервно-дискретних системах: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.В. Муль ; Ін-т косм. дослідж. НАНУ та НКАУ. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено нові нелінійні математичні моделі із складними граничними умовами, що описують складні неперервно-дискретні системи, а також узагальнюють дискретні та неперервні системи. Значну увагу приділено наближеному аналітичному методу аналізу складних нелінійно-дискретних систем, який базується на припущенні, що дисипативні фактори різної фізичної природи є пропорційними спільному малому параметру. Обгрунтовано методику застосування чисельного методу нормальних фундаментальних систем розв'язків з метою аналізу зазначених систем. Для складних неперервно-дискретних систем транспортних трубопроводів та керованих машинних агрегатів уперше у вигляді нерівностей одержано умови самозбудження автоколивань, що дозволяють знайти частоти, на яких можуть виникати автоколивання, а також отримано аналітичні формули для визначення амплітуд автоколивань. Проаналізовано кількісні характеристики впливу різних параметрів даних систем транспортних трубопроводів та керованих машинних агрегатів на частоти та амплітуди виникаючих у них автоколивальних процесів. Розроблено методи оптимізації складних систем, що дозволяють зменшити негативний вплив автоколивальних процесів на їх функціонування та синтезувати нові динамічні об'єкти з підвищеною надійністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305.2,022
Шифр НБУВ: РА309602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Лещенко І.Ч. 
Аналіз режимів функціонування систем трубопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / І.Ч. Лещенко ; Ін-т загал. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову логіко-математичну модель системи трубопровідного транспорту газу, в якій компресорна станція представлена рівнянням впливу. Запропоновано у разі моделювання роботи газоперекачувального агрегату враховувати технічний стан газотурбінної установки та відцентрового нагнітача. Для ідентифікації технічного стану обладнання компресорних станцій розроблено нові алгоритми, які базуються на оригінальних методах діагностики, що передбачають використання параметрів зі штатного вибору у нормальному експлуатаційному режимі агрегату. Створено програмно-інформаційний комплекс для аналізу режимів системи трудопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання та комплекс для оперативної діагностики зазначеного стану обладнання компресорних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-082 +
Шифр НБУВ: РА337322

Рубрики:

      
16.

Фадєєв А.В. 
Аналіз та синтез компонувань установчо-затискних пристосувань багатопозиційних агрегатованих технологічних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / А.В. Фадєєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто типізацію й уніфікацію компонувальних схем установчо-затискних пристосувань (УЗП), базуючись на встановленому необхідному і достатньому набору класифікаційних ознак. Розроблено моделі компонувань УЗП багатопозиційних агрегатованих технологічних систем механообробки (АТСМ). Визначено мінімальний об'єм зони транспортування заготівлі, що залежить від конструктивних і технологічних параметрів об'єкту та процесу обробки, структури та параметрів УЗП. Удосконалено спрямований вибір структури та параметрів елементів УЗП АТСМ, що компонуються, під час проектування з обгрунтуванням необхідних у кожному конкретному випадку перепроектування АТСМ методів і способів переналагодження або перекомпонування УЗП у разі зміни об'єктів виробництва. За умов синтезу просторових компонувань ЦЗП АТСМ та їх оптимізації за критерієм компактності використано апарат афінних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.3-54-02 +
Шифр НБУВ: РА345117

Рубрики:

      
17.

Стадник В.В. 
Біохімічні особливості пріон-протеїну за норми та патології: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.В. Стадник ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 15 с. — укp.

Вивчено біохімічні особливості фізіологічного та патологічного пріон-протеїнів та їх ізофом на норми та у разі пріонних інфекцій у тварин. З'ясовано біохімічні особливості фізіологічного пріона та його ізоформ у різних структурно-функціональних відділах головного мозку великої рогатої худоби (ВРХ) та щурів. У тканинах головного мозку ВРХ виявлено додаткові ізоформи фізіологічного пріона. Установлено, що у разі нетипової форми - губчастої амілоїдної енцефалопатії ВРХ (ГАЕ ВРХ) патологічний пріон нагромаджується в оливному ядрі довгастого мозку та має інгранейрональний тип депозигування, типова форма губчастоподібної енцефалопатії ВРХ (ГЕ ВРХ) характеризується відкладенням агрегатів патологічного пріона у міжклітинному середовищі дорзального ядра довгастогоо мозку. Установлено, що препарати гепарину та пенгосан полісульфату здатні знижувати рівень фізіологічного пріона у тканинах центральної нервової системи лабораторних тварин. Досліджено механізм взаємодії фізіологічного рекомбінантного пріона та пенгосан полісульфату in vitro. Виявлено, що ця взаємодія є специфічною, високоафінною та зумовлюється взаємодією сульфатних груп пентосан полісульфату з залишками аргініну 148 і 151 поліпептидного ланцюга пріона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.9-911 +
Шифр НБУВ: РА361713

Рубрики:

      
18.

Тихонова О. О. 
Будова шкіри волосистої частини голови людини в нормі та при облисінні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. О. Тихонова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше показано, що у процесі андрогенного облисіння впливу деградації зазнають, у першу чергу, інтрадермальні волосяні фолікули. Даний процес супроводжується утворенням агрегатних волосяних фолікулів. З'ясовано, що повна втрата волосся за андрогенної алопеції призводить до компенсаторно-пристосувапьної перебудови шкіри волосистого відділу голови. Доведено, що незважаючи на повну втрату волосся за андрогенної алопеції у шкірі волосистого відділу голови мають місце гермінативні епітеліальні елементи, які є джерелом утворення тонкого волосся, матричні структури яких сховані в товщі сальних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.51 + Е70*690.11
Шифр НБУВ: РА372268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Верховська А.О. 
Вдосконалення взаємодії процесів грохочення та сходу шихти на колошнику для підвищення ефективності роботи доменної печі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.О. Верховська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено підвищення ефективності функціонування доменних печей великого об'єму на підставі оперативного керування відсівом дрібної фракції компонентів шихти за рахунок регулювання товщини їх шару в процесі грохочення у взаємозв'язку зі швидкістю сходу матеріалу на колошнику. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів формування порцій шихти та визначення рівня засипу шихти на колошнику показали, що є можливість підвищення ефективності відсіву дрібних фракцій матеріалу за рахунок збільшення часу його насівання. Зазначено, що радарне зондування забезпечує оперативну оцінку зміни рівня засипу в кожен момент часу. Розроблено та введено в промислову експлуатацію на ВАТ "Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг" алгоритм обробки сигналів радіолокатора та визначення епюр відносних швидкостей сходу шихти по двох діаметрах колошника. Встановлено взаємозв'язок між прогнозованою висотою шару матеріалу, що транспортується по грохоту, кількістю матеріалу, що залишилася, до набору дози у вагову воронку, прогнозованими часом закінчення дозування матеріалу та часом досягнення шихтовим матеріалом заданого рівня під час його опускання в доменній печі, об'ємною масою матеріалу, що транспортується, а також параметрами та кількістю грохотів, що працюють на одну вагову воронку. Проведено математичне моделювання адаптивної системи керування ефективністю грохочення матеріалу, яка в оперативному режимі оперативно регулює ефективність відсіву некондиційної фракції залежно від зміни швидкості сходу матеріалів наколошнику, що дозволяє забезпечити піч в періоди "тихого ходу" якіснішою до гранулометричного складу сировиною, а також призведе до зменшення технологічного навантаження на агрегати шихтоподачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.101 +
Шифр НБУВ: РА369198

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського