Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (393)Реферативна база даних (5863)Книжкові видання та компакт-диски (591)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРИСН$<.>+<.>K=КОПАЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 778
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сакало 
Автоматизація контролю геометричних параметрів рядка рослин у системі точного землеробства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Сакало ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено спосіб автоматизації контролю координат та геометричних параметрів рядка рослин просапних культур (цукрових буряків, кукурудзи та соняшнику) в стадії міжрядної обробки плантацій. Для контролю різних видів рослин у різних стадіях розвитку запропоновано і досліджено систему, в якій для одержання первинної інформації використано високочастотний ємнісний перетворювач з регулюванням геометричних параметрів зони контролю за допомогою додаткових рухомих екранувальних електродів. Теоретично обгунтовано геометричні параметри зони контролю в залежності від характеристик рядка рослин та головні елементи принципової схеми перетворювача, які дозволяють уникнути впливу зміни розмірів чутливих елементів первинного перетворювача на корисний сигнал. Експериментальні дослідження, методи розрахунку та практичне використання в складі системи НИВА-23 підтвердили перспективи використання перетворювача в системі точного землеробства за механічного обробітку проміжків між рослинами в рядках та більш точної орієнтації робочих органів відносно вісі рядка рослин з метою зменшення захисної зони, що призводить до зменшення використання гербіцидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-7 +
Шифр НБУВ: РА326519

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ярас В.І. 
Автоматизована система експрес-діагностики бетонних паль і стовпів у грунті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Ярас ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше запропоновано метод автоматизованого прийняття рішення щодо кондиційності будівельної конструкції шляхом зіставлення натурних сигналограм хвильового процесу з еталонною моделлю. Розроблено зазначену модель, зокрема, побудовано обвідні відлуння, одержані числовим інтегруванням хвильового рівняння для стрижневої системи. Запропоновано інформаційне забезпечення щодо функціонування автоматизованої системи діагностики залізобетонних паль, яке дозволяє здійснювати експрес-контроль якості за польових умов. Уперше для неруйнівного контролю будівельних конструкцій запропоновано метод підсилення корисного луно-сигналу шляхом просторової фільтрації з використанням кількох вимірювальних каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-043-082.05 +
Шифр НБУВ: РА343178

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Головко О.В. 
Автоматизоване робоче місце геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Головко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено та розроблено інформаційну технологію автоматизації процесу одержання й обробки геологорозвідувальної інформації про розподіл вмісту корисного компонента у залізних рудах (ЗР) за умов підземного видобутку (ПВ). Показано, що автоматизоване робоче місце (АРМ) геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин охоплює усі етапи одержання й обробки інформації для керування якісними показниками ЗР під час ПВ. Викладено вдосконалені інструментальні засоби моніторингу, створено базу геологічних даних (ГД). Для розмежування нееондиційних і кондиційних руд запропоновано використання розроблених алгоритмів, що дозволило більш ефективно виділяти контури рідних тіл. Представлено структуру й описано інформаційні технології у складі АРМ. Висвітлено особливості даної технології - поєднання програмного забезпечення пульта керування й обробки даних у єдину систему з метою розробки спільних форматів, автоматизації процедури одержання й обробки ГД, зменшення ймовірності появи помилок і підвищення надійності моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301-5-05 +
Шифр НБУВ: РА353296

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Помєшкін П.В. 
Автоматизований контроль технологічних параметрів при виготовленні буроін'єкційних паль великого діаметру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / П.В. Помєшкін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні місця розташування приладів контролю витрат і тиску бетонної суміші у процесі виготовлення буроін'єкційних паль (БІП). Розроблено нові датчики тиску з урахуванням агресивного та абразивного стану бетонної суміші, встановлено їх працездатність та надійність функціонування. Запропоновано математичні моделі дослідження процесів буріння та бетонування під час виготовлення БІП. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення даного процесу з урахуванням якісних показників БІП. Створено функціональну структуру автоматизованої системи контролю технологічних параметрів під час виготовлення БІП для бурового верстата з електроприводом механізмів. Запропоновано методику вибору технічних засобів автоматизованої системи контролю виготовлення БІП. Вперше застосовано методику багатофакторного планового експерименту для дослідження завадостійкості електронних пристроїв автоматизованої системи контролю до електромагнітних полів, що дозволило підвищити обсяг корисної інформації на базі варіювання всіх факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-04-06 +
Шифр НБУВ: РА334429

Рубрики:

      
5.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Головань А.В. 
Адаптивна обробка сигналів на фоні завад з довільним просторовим спектром потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / А.В. Головань ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель плоскої електромагнітної хвилі (ЕМХ), згідно з якою просторово-поляризаційна селекція (ППС) корисних сигналів (КС) та активних шумових завад (АШЗ) мають вигляд сукупності просторових гармонік, що відрізняються своїм аргументом, яким може бути просторова частота (напрямок приходу ЕМХ). Це дає змогу здійснити подальший синтез АВ, модель адекватно описує реальну завадову ситуацію. Розроблено методику синтезу оптимальних систем ППС КС, яка передбачає розподіл матриці завади на блочні складові, що дає змогу підвищити швидкість обробки сигналів та здійснити подальший синтез АВ. Одержано нові математичні співвідношення для синтезу оптимальних АК, відмінність яких полягає у використанні прямого добутку для подання кореляційної матриці АШЗ, які діють на адаптивні антенні решітки (ААР) з каналами, рознесеними за простором та поляризацією. Це дає змогу здійснити подальшу факторизацію адаптивного агоритму ППС. Розроблено методику синтезу системи ППС, яка базується на виділенні регуляризуючої складової гармоніки у ППС, що дозволяє визначити умови оптимальної факторизації ППС та розробити структури, які можна фізично реалізувати. Удосконалено статистичну модель адаптивної обробки сигналів на фоні АШЗ, призначену для оцінювання ефективності адаптивних систем ППС. Створено методику розрахунку бістатичної індикатриси розсіювання двоелементної адаптивної антенної решітки (ААР), з урахуванням залежності між коефіцієнтом відбиття від апертури ААР і кутами падіння та спостережень КС. Це дає змогу обгрунтувати вимоги до ААО у разі її використання з метою протирадіолокаційного маскування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА334359

Рубрики:

      
7.

Мигущенко Р.П. 
Адаптивна система управління багатозонними прохідними технологічними агрегатами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.П. Мигущенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено адаптивні системи управління багатозонними прохідними технологічними агрегатами (БПТА) з розділенням фракцій продукту в ході ведення технологічного процесу, яка забезпечує досягнення та підтримання максимально можливого рівня цільової функції. Синтезовано статичну теплофізичну модель БПТА, отримано динамічну модель і модель обчислювача коефіцієнта корисної дії (ККД), подано класифікацію стану БПТА у просторі двох інформаційних ознак: середнього значення ККД і середнього квадратичного відхилення процесу зміни ККД і часі. Розроблено структуру системи управління, алгоритм функціонування координатора, вимірювальні перетворювачі температури та вологості, необхідні засоби для ефективної роботи БПТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.72-5
Шифр НБУВ: РА314486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Близнюк Н.Ю. 
Аксіально-симетричне випромінювання металевих та діелектричних дискових антен з урахуванням втрат: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Н.Ю. Близнюк ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено аксіально-симетричне випромінювання та власні частоти мікрострічкових антен (МСА) з нескінченно тонким ідеально провідним диском, друкованих МСА з тонким резистивним диском, і друкованих тонких дискових діелектричних антен із втратами. Для моделювання тонких резистивних і діелектричних дисків застосовано, разом з умовою на ребрі, еквівалентні граничні умови для нескінченно тонких частково прозорих шарів. Для одержання матричних рівнянь Фредгольма другого роду використано метод аналітичної регуляризації в сполученні з методом Гальоркіна в просторі перетворень Ханкеля. За допомогою розроблених ефективних числових алгоритмів досліджено такі робочі характеристики антен, як потужність випромінювання та поверхневих хвиль, поглинена диском потужність, коефіцієнт корисної дії, коефіцієнт спрямованості, посилення та діаграми спрямованості антен, частоти та добротність власних коливань. Виявлено низку нових ефектів, які виникають в антенах завдяки частковій прозорості та неідеальності матеріалу диска, а також вивчено властивості антен електрично великих розмірів, що не можна описати відомими наближеними та числовими методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452
Шифр НБУВ: РА314374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Аль Гарбі Набіль 
Альтернативні системи кондиціонування повітря з прямою сонячною регенерацією абсорбенту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Аль Гарбі Набіль ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З635.9 +
Шифр НБУВ: РА345450

Рубрики:

      
10.

Крайнов О.О. 
Аналіз генетичного різноманіття та спадковості господарських ознак сортів різних типів озимого тритикале: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.О. Крайнов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено значення варіанс і ефектів ЗКЗ та СКЗ вивчених сортів озимого тритикале різних морфотипів і за цими даними з'ясовано перспективи використання в селекційних програмах сортів тритикале.Встановлено генотипні коефіцієнти кореляції та шляху між зерновою продуктивністю рослин тритикале та його господарсько-корисними ознаками. Створено новий кормовий сорт озимого тритикале Буяна, який за підсумками до 2002 р. визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-31 +
Шифр НБУВ: РА322593

Рубрики:

      
11.

Грабовий О. А. 
Багатофазні імпульсні перетворювачі постійної напруги з ШІМ-регулюванням при асиметрії електричних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / О. А. Грабовий ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено багатофазні імпульсні перетворювачі (БІП) з ШІМ-регулюванням з силовими каналами знижувального, підвищувального й інвертувального типів у разі асиметрії електричних процесів. Розроблено методику автоматизованого проектування систем і пристроїв з покращаними масогабаритними показниками. Запропоновано математичну модель асиметричних електричних процесів перетворювачів постійної напруги, яка узагальнена щодо трьох зазначених типів основних схем силових каналів і щодо режимів роботи перетворювача та дозволяє проводити розрахунки електричних, енергетичних і конструктивних параметрів перетворювача. Розроблено методику дослідження асиметричних електричних процесів та енергетичних параметрів перетворювачів постійної напруги модульної структури. Досліджено основні параметри модульних імпульсних перетворювачів постійної напруги з силовими каналами зазначених типів, проведено порівняльне оцінювання показників якості одно- та багатофазного імпульсних перетворювачів, одержано нові результати. Розроблено методику та програмне забезпечення для автоматизованого проектування багатофазних імпульсних перетворювачів за критерієм мінімального обсягу у разі максимального значення коефіцієнта корисної дії, що сприяє практичній реалізації пристоїв даного класу з покращаними масогабаритними показниками (більш високою питомою потужністю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5
Шифр НБУВ: РА384115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Погорільчук Н.М. 
Басейнова організація мезозой-кайнозойського морфолітогенезу північного та центрального Волино-Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.М. Погорільчук ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до вивчення організації басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем. Розроблено методику їх дослідження з урахуванням геолого-геоморфологічних та палеогеоморфологічних умов пінічного та центрального Волино-Поділля. Складено спеціальні карти та розрізи басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем території дослідження. Проаналізовано будову, структуру, функціональну та еволюційну динаміку, зовнішні та внутрішні чинники розвитку, загальні та індивідуальні риси басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем даного регіону. Наведено рекомендації щодо прогнозу родовищ різних видів корисних копалин території, а також поширення техногенних забруднень в районах експлуатації Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.5(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА319106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Мєнасова А.Ш. 
Безскелетні Metazoa та іхнофосилії опорного розрізу венду Поділля і їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.Ш. Мєнасова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено викопні рештки м'якотілих представників вендоедіакарської фауни та слідів життєдіяльності у відкладах верхнього венду та нижнього кембрію Подільського Придністров'я. Встановлено, що найбільш численними та різноманітними рештками представників Vendiata характеризуються ломозівські верстви могилів-подільської серії. Показано, що у відкладах канилівської та балтійської серії викопні метазоа зустрічаються спорадично. З'ясовано, що іхнофосилії, навпаки, більше представлені в канилівській і балтійській серіях. На підставі аналізу розподілу метазоа Придністровський докембрійський комплекс розділено на могилів-подільський та канилівський підкомплекси, які характеризують однойменні світи. Складено опис 24-х видів метазоа та іхнофосилій з яких сім форм вендіт нові для науки. Побудовано схему реконструкції могилівського басейну. Доведено, що результати даних досліджень можуть бути корисні для комплексного вирішення проблем стратиграфії, історії геологічного розвитку та розподілу корисних копалин у верхньодокембрійських відкладах, а також в процесі подальшого вивчення питань загального та філософського характеру, пов'язаних з розвитком життя в докембрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"013"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Черничко Р.М. 
Берегова ластівка на півдні України: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Р.М. Черничко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розміщення та чисельність, особливості живлення розмноження та біоценотичні зв'язки берегової ластівки (Riparia riparia) на півдні України. Встановлено, що чисельність виду стабільно висока, основна частина птахів (70 %) гніздиться на ріках у середніх (100 - 300 нір) і великих (до 1000 нір) колоніях. Корм берегової ластівки на 99,9 % складається з комах, серед яких 69,3 % - фітофаги, тому вид можна вважати корисним для сільського та лісового господарств. За біологією розмноження не виявлено відмінностей у птахів із різних географічних популяцій. Доведено наявність двох типів поселень на водоймах: диференційований, у якому є колонія-домінанта, що його формує, та недиференційований, у якому статус всіх колоній однаковий. З'ясовано рівень консерватизму, філопатрії, еміграції та імміграції у різних типах поселень. Досліджено демографію виду: смертність - 60 - 74 %, тривалість життя - 0,85 року для самок та 1,17 року для самців, вік першого розмноження - менше 1 року тощо. Проаналізовано основні параметри колоніальності виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Hir*80,022
Шифр НБУВ: РА311177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Черній А.М. 
Біологічне обгрунтування застосування регуляторів життєдіяльності комах для обмеження їх чисельності: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / А.М. Черній ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 43 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування регуляторів життєдіяльності комах в екологічно безпечних системах захисту овочевих культур і яблуневого саду. Запропоновано концепцію регуляції життєдіяльності комах та обмеження їх чисельності, яка узагальнює зв'язки між процесами життєдіяльності, системами організму та їх функціями та розкриває теоретичні положення штучної регуляції даних процесів синтетичними феромонами, гормонами, стерилізаторами. Встановлено, що пригнічення запрограмованих процесів ембіогенезу синтетичними регуляторами дає змогу попереджувати появу та розвиток шкідливої стадії, забезпечувати елімінацію окремих видів, оптимізувати винищувальні заходи. Досліджено параметри феромонної комунікації лускокрилих шкідників яблуневого саду і капусти, електрофізіологічні та поведінкові реакції самців на природні та синтетичні феромони, встановлено особливості дії інгібіторів синтезу хітину, ювеноїдів і стерилізаторів на різні стадії розвитку комах. Розроблено феромонний моніторинг лускокрилих шкідників, обгрунтовано критерії визначення оптимальних строків проведення захисних заходів. Експериментально встановлено можливість обмеження репродуктивної здатності та шкідливості яблуневої плодожерки способом статевої стерилізації. Виявлено високу чутливість комах до інгібіторів синтезу хітину протягом репродуктивного життя імаго, початку постембріонального розвитку і личинок молодшого віку. Вивчено біологічну ефективність інгібіторів синтезу хітину та ювеноїдів проти комплексу лускокрилих шкідників яблуневого саду та капусти і колорадського жука на картоплі,встановлено незначний вплив синтетичних регуляторів на ентомофагів. Удосконалено системи захисту овочевих культур і яблуневого саду, що грунтуються на нових методах моніторингу фітофагів за допомогою феромонних пасток, застосування ефективних та екологічно безпечних для довкілля регуляторів росту, розвитку та розмноження комах, що сприяє зменшенню застосування традиційних інсектицидів та активізує діяльність корисної ентомофауни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4 + П491.5 +
Шифр НБУВ: РА333743

Рубрики:

      
16.

Кутько С.П. 
Біологічні особливості шавлії лікарської (IBSalvia officinalis/I L.) у Передгірному Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.П. Кутько ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2005. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень біоморфологічних, анатомічних, біохімічних особливостей і корисних ознак шавлії лікарської. Вивчено особливості росту та розвитку даної рослини, її насіннєвого розмноження за умов Передгірної зони Криму. Надано стислу ботанічну характеристику вузьколистої, широколистої, білоквіткової та рожевої форм. Оцінено екотипи за комплексом біолого-морфологічних показників. Виділено високопродуктивні генотипи, перспективні для селекції. Визначено масову частку ефірної олії та її компонентний склад у коренях, стеблах, листі, суцвіттях і надземній масі рослини. Установлено динаміку накопичення ефірної олії в онтогенезі, а також кількісну залежність основних компонентів та масової частки ефірної олії від екологічних умов і віку рослин. Вивчено особливості вегетативних і репродуктивних органів у взаємозв'язку з локалізацією ефірної олії. Виявлено її максимальне утворення та накопичення у листі, а саме - до 2,5 %, мінімальне у коренях (до 0,15 % для абсолютно сухої речовини). Визначено основні структурні елементи ефірної олії залежно від умов вирощування рослин та їх вплив на продуктивність. Показано економічну ефективність та перспективи розширеного виробництва сировини шавлії лікарської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-2 шавлія лікарська +
Шифр НБУВ: РА341026

Рубрики:

      
17.

Симочко В.В. 
Біотичний зв'язок фітопатогенних бактерій з корисною та шкідливою ентомофауною грушевих насаджень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / В.В. Симочко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.552 + П478.1-1
Шифр НБУВ: РА318892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дрозда В.Ф. 
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / В.Ф. Дрозда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 45 с. — укp.

Упроваджено до садівницької практики науково обгрунтовані інтегровані системи захисту плодового саду. З'ясовано, що складові частини таких систем - оригінальні біопрепарати, створені на основі ентомопатогенних грибів, вірусів, мікроспорідій, паразитів гусениць і лялечок листокруток та інших лускокрилих, аскогастер, мікродус, ітоплектіс, апантелес, вирощених за оригінальними технологіями. Запропоновано оригінальні технології вирощування хазяїв ентомофагів: зернової молі, корисних шовкопрядів. Обгрунтовано оригінальну гіпотезу про існування універсального механізму, який сприяє перекодуванню екологічної інформації про стан навколишнього середовища видовим складом і концентрацією фітогормонів. Зазначено, що останні синхронізують сезонний розвиток рослин з розвитком комах, оскільки така структура забезпечує найбільш вигідну форму інформаційного контакту комах з середовищем. Встановлено, що бездіапаузний розвиток комах відбувається за умови переважаючого вмісту в рослинах фітогормонів - активаторів росту (ауксинів, гіберелінів і цитокінінів). Доведено, що достатній вміст у рослинах абсцизинів та етилену (інгібіторів росту рослин) створює передумови для формування особин у популяціях комах. Зроблено висновок, що узгоджена взаємодія розвитку рослин і комах контролюється єдиним універсальним механізмом - фітогормональним статусом рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Карнаух С.Г. 
Вдосконалення безвідхідних енергозберігаючих способів поділу сортового металопрокату та обладнання для одержання заготівок високої якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.Г. Карнаух ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню безвідхідних способів поділу сортового прокату на мірні заготівки. Досліджено та розроблено перспективні напрямки розвитку технології та обладнання процесів відрізки зсувом і холодної ломки згином: використання динамічного і статико-динамічного навантаження при поділі прокату; вдосконалення механічних способів нанесення концентраторів напружень за один цикл роботи машини; використання утилізованої енергії пружної деформації станини та приводу для виконання корисної роботи нанесення концентраторів напружень; застосування диференційованого затиску прокату, ефективність яких обгрунтована теоретично і підтверджена експериментально. Розроблено і впроваджено у виробництво ряд конструкцій штампів для відрізки зсувом прокату з диференційованим затиском і запропоновано систему автоматизованого проектування подібних штампів. Розроблено новий спосіб поділу сортового прокату за схемою "зсув-ломка". Запропоновано нові конструктивні рішення в області вдосконалення безвідхідних способів поділу сортового прокату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.32-52

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Рижков О. С. 
Вдосконалення газоочисних пристроїв енергетичних установок на основі моделювання гідродинамічних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / О. С. Рижков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше введено коефіцієнт гідродинамічної ефективності, який відображає загальний рівень корисної роботи газоочисних пристроїв. Запропоновано використовування коефіцієнту для числового вираження теоретичних розрахунків потоку газу в проточній частині газоочисного обладнання. Розроблено новий універсальний стенд для досліджень газоочисників у вигляді напірної аеродинамічної труби відкритого типу. Наведено типорозмірний ряд газоочисників для вловлювання масляних аерозолів систем суфлювання газотурбінних двигунів і систем вентиляції картера двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.9
Шифр НБУВ: РА372192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського