Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (313)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОРАБЕЛЬН$<.>+<.>K=БАЗУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савків В.Б. 
Автоматизація процесів завантаження об'єктів типу тіла обертання на основі струменевих захоплюючих пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.Б. Савків ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені струменеві захоплюючі пристрої для автоматизації процесів завантаження неміцних, нежорстких, крихких, гнучких, з покриттями, забруднених, нагрітих та інших об'єктів типу тіла обертання, які забезпечують високу точність базування та центрування об'єктів, надійність та довговічність роботи, мають низьку собівартість. Встановлені теоретичні та експериментальні залежності для розрахунку статичних, динамічних та витратних характеристик струменевих захоплювачів. Визначені оптимальні конструктивні параметри захоплювачів і запропоновано методику їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.94-04

Рубрики:

      
2.

Данилюк О.А. 
Безконтактні захоплюючі пристрої для автоматизації завантаження технологічного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Данилюк ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено високопродуктивні та надійні безконтактні струменеві захоплюючі пристрої для маніпулювання об'єктами з наскрізними і глухими циліндричними отворами, об'єктами типу дисків, пористими, неміцними, нежорсткими, крихкими, гнучкими, з покриттям, забрудненими, нагрітими та іншими об'єктами, а також вакуумно-струменеві захоплювачі для плоских і магнітно-струменеві для феромагнітних об'єктів. Розроблені захоплювачі забезпечують високу точність базування та центрування, надійність та довговічність роботи, мають низьку собівартість. Винайдено теоретичні та експериментальні залежності для розрахунку статичних і динамічних характеристик безконтактних захоплювачів. Визначено оптимальні конструктивні параметри захоплювачів і запропоновано методику їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,942 +
Шифр НБУВ: РА325869

Рубрики:

      
3.

Іванов В. О. 
Вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв для верстатів з ЧПК: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / В. О. Іванов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано систему багатокритеріальної оптимізації, яка здійснює вибір оптимальних компоновок верстатних пристроїв з урахуванням їх конструктивно-технологічних характеристик і виробничих умов на підставі множини сформованих конкуруючих варіантів. Вперше запропоновано й обгрунтовано доцільність створення системи універсально-збірних переналагоджувальних пристроїв. Розроблено та запатентовано систему функціональних елементів з високим ступенем гнучкості та надано спосіб беззазорного базування елементів верстатних пристроїв. Встановлено методологію визначення похибок базування заготовок валів в універсально-збірних переналагоджувальних пристроях з урахуванням їх конструктивних параметрів і граничних розмірів заготовок у партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА373462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Грищенко О.К. 
Геоекономічні стратегії ТНК як фактор міжнародної конкурентоспроможності країн базування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.К. Грищенко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено геоекономічні стратегії транснаціональних корпорацій (ТНК) у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн базування та процесів формування сучасних відкритих економік. Висвітлено світові тенденції руху товарів, прямих іноземних інвестицій, виробництва інформаційних послуг як прояв корпоративних конкурентних стратегій. Вивчено зарубіжну практику підвищення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, процеси створення в національній економіці ядра вертикально-інтегрованих і горизонтально-інтегрованих корпорацій. На прикладі азіатських країн висвітлено механізми використання державою потенціалу ТНК для реалізації геоекономічних стратегій. Запропоновано модель збалансованого розвитку національної економіки України у контексті транснаціональної експансії. Визначено напрями формування відповідних механізмів протистояння їй за умов поглиблення відкритості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-13 +
Шифр НБУВ: РА365833

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Кийко В.І. 
Дослідження багатопроменевих антен для систем дистанційного зондування підстилаючої поверхні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Кийко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню багатопроменевих і скануючих антен, що знаходять використання в радіометричних системах дистанційного зондування Землі аерокосмічного базування. Розроблено алгоритми розрахунку і оптимізації характеристик випромінювання таких антен. Вивчені фізичні закономірності збільшення рівня пересічення парціальних променів і зниження рівня бокових пелюсток дзеркальних антен і антенних решіток. Досліджені електродинамічні характеристики випромінюючих елементів з коловою поляризацією у вигляді кільцевих антен біжучої хвилі і антен витікаючої хвилі, а також можливість розв'язку антен за допомогою резонансної малоелементної гребінчастої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
6.

Литвинчук І.І. 
Ехо-корекція алгоритмів отримання і обробки вимірювальної інформації при оцінці параметрів антен лінійною решіткою вимірювальних зондів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / І.І. Литвинчук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано використовувати решітки вимірювальних зондів (РВЗ) для оцінки ехової обстановки на антенному полігоні методами просторового спектрального аналізу, що дозволяє у процесі антенних вимірювань даної РВЗ приглушувати ехо-сигнали (ЕС) за допомогою формування провалів у діаграмі спрямованості РВЗ. Запропоновано новий метод калібрування РВЗ, що враховує взаємний зв'язок вимірювачів і відрізняється відсутністю необхідності для визначення матриці коефіцієнтів взаємних зв'язків вимірювачів враховувати кільскість і напрямки приходу сигналів, які утворюють прийняту суміш. Вперше встановлено вимоги щодо точності калібрування РВЗ, які дозволяють оцінювати ехову обстановку на полігоні антенних вимірювань з заданими точністю та довірчою імовірністю, включаючи оцінки відношення потужності прямого зондового сигналу (ЗС) до потужності залишків неприглушених ЕС і шумів. Запропоновано новий метод діагностики елементів управління амплітудно-фазовим розподілом (АФР) у РВЗ, що реалізується на місці базування РВЗ за присутності невідомого числа ЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-07 +
Шифр НБУВ: РА335473

Рубрики:

      
7.

Горобець В.М. 
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження особливостей зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають під час руху надводних об'єктів. Вивчено вплив цих особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіяння. Описано характеристики сигналів, розсіяних гідродинамічними утвореннями від надводних об'єктів, що рухаються, а саме: доплерівські спектри та ефективна поверхня розсіяння (ЕПР). Запропоновано модель фізичних розсіювачів, які можуть вносити суттєвий вклад у сумарний розсіяний сигнал. Показано, що для суден з гідростатичним способом підтримки під час руху на межових швидкостях під нульовими курсовими кутами основними розсіювачами є саме судно та корабельні хвилі, що обрушуються. Енергетичні доплерівські спектри сигналів від корабельних хвиль, що обрушуються, для таких суден залежать від їх швидкості та курсового кута. Наведено результати сигналів, розсіяних різними ділянками даних хвиль залежно від фази її розвитку. Створено модель зворотнього розсіяння радіохвиль корабельними хвилями, що обрушуються. Показано, що у разі обрушення корабельної хвилі зворотне розсіяння надвисокочастотних та надзвичайновисокочастотних сигналів обумовлено частками крапельно-бризкової фракції, яка генерується корабельною хвилею поблизу корпуса судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.54 +
Шифр НБУВ: РА346734

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Кириченко В.О. 
Зворотнє розсіювання електромагнітного поля об'єктами на поверхні моря у НВЧ і КВЧ діапазонах при ковзаючих кутах опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Кириченко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено характеристики поля електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів над морською поверхнею у випадку кутів ковзання, близьких до нуля, висотах розташування об'єкта дослідження, близьких до висоти морських хвиль, і малих висотах розташування антен радіолокаційних станцій. Наведено оцінки впливу значних затінень, що існують за малих кутів ковзання, на статистику флуктуацій множника ослаблення. З'ясовано особливості поляризаційних характеристик і структури спектрів радіолокаційного відбиття від морських хвиль та об'єктів малого розміру на морській поверхні (моторних, веслових і вітрильних човнів, буїв тощо) за малих кутів ковзання. Розроблено алгоритми і програмні засоби для вивчення динаміки зміни спектрів відбиття у часі. Вивчено характеристики радіолокаційного відбиття міліметрового та сантиметрового діапазонів від збурень на морській поверхні, що утворюються від руху суден ("корабельної хвилі"), розроблено моделі для їх опису. Оцінено можливості використання особливостей розсіювання електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів корабельними хвилями для поліпшення радіолокаційного спостереження судна і визначення параметрів його руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.7 + З841.1
Шифр НБУВ: РА309536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Попов М.А. 
Зниження інтенсивності пожежі у корабельних приміщеннях методом вакуумування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.А. Попов ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологію пожежогасіння в герметичних приміщеннях кораблів та суден шляхом використання можливості вакумувати аварійне приміщення за допомогою енергетичних установок. Розроблено та експериментально підтверджено математичну модель, що описує теплообмін між дзеркалом горючої рідини, полум'ям і навколишнім середовищем у процесі дифузійного горіння та погасання рідин за зниженого тиску. Теоретично визначено й експериментально підтверджено умови припинення дифузійного горіння вуглеводневих рідин за зниженого тиску, аналітичні залежності інтегрального тепловиділення від дифузійного полум'я для палив ТС-1 та Л, аналітичні залежності відносної тривалості дифузійного горіння вуглеводневих рідин у герметичному об'ємі від початкових параметрів газового середовища та рідини, величини значень тиску (у діапазоні від атмосферного до 13,3 кПа). Досліджено вплив ефекту кипіння на процес дифузійного горіння рідини. Встановлено, що корабельні дизелі можуть знижувати тиск до 67 - 69 кПа, за якого інтегральне тепловиділення від палива ТС-1 зменшується в 1,5 рази та у 2 рази - для дизельного палива Л.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 н68 +
Шифр НБУВ: РА330458

Рубрики:

      
10.

Ройко Т.В. 
Історико-теоретична реконструкція гносеологічних засад ціннісно-оцінкового пізнання в проекті "наукової соціології" Б. Кістяківського: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Т.В. Ройко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розкрито плюралістичний характер соціологічної концепції Б. Кістяківського, обгрунтовано гносеологічну значущість теоретико-методологічних ідей ученого, досліджено їх вплив на подолання кризового стану в соціальних науках кінця XIX - початку XX ст. Проаналізовано основні ідеї вчення Б. Кістяківського, зокрема, методологічного плюралізму, базування соціального пізнання на ціннісних ідеалах (концепція "наукового ідеалізму"), поєднання у пізнанні категорій причинного та належного, інструментальної ролі ідеалу у соціальному пізнанні, які в українській соціології не дістали належної розробки. Показано певну обмеженість плюралістичної методології Б. Кістяківського. На підставі історико-теоретичної реконструкції науковго доробку ученого вперше встановлено міждисциплінарну основу концепції "наукового ідеалізму", яка базується на припущенні про формування дослідницьких ідей науковця у контексті соціальної філософії, загальної соціології, соціології права та моралі (як результата певного поєднання дисциплін). Показано еклектичну спрямованість наукових ідей Б. Кістяківського. Зроблено висновок, що вихідні елементи концепції "наукового ідеалізму" ученого можуть бути базовими у продукуванні оцінкового знання в соціальному пізнанні, основою ціннісного відношення до дійсності. Розкрито сутність поняття "ідеал" і категорій "належне", "необхідне", "спільне", "ідеальне" у методологічній концепції Б. Кістяківського, які визначено як базові понятійні інструменти ціннісно-оцінкового пізнання. Уперше у вітчизняній теоретичній соціології виділено основні етапи оцінкового пізнання, які здійснюються у межах ціннісного відношення. Удосконалено структуру загального механізму ціннісно-оцінкового пізнання на підставі введення нових елементів, розкрито їх гносеологічну спроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г(4УКР) + С5*622.4 в623.5 +
Шифр НБУВ: РА363515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
11.

Лукін В.В. 
Локально-адаптивна стійка фільтрація сигналів і зображень у багатоканальних системах дистанційного зондування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / В.В. Лукін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2002. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію та запропоновано методи локально-адаптивної стійкої фільтрації та багатоетапної обробки одновимірних, двовимірних і багатовимірних сигналів і зображень, що реєструються або формуються багатоканальними радіолокаційними комплексами дистанційного зондування аерокосмічного базування та іншими типами радіотехнічних й інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано нові методи та цифрові алгоритми первинної обробки сигналів, формування зображень та підвищення їх якості, видобування корисної інформації про характеристики об'єктів, що зондуються, підвищення точності вимірювання параметрів за умов впливу негаусівських завад складного виду, наявності аномальних похибок вимірювань, сумісному впливі декількох дестабілізуючих факторів, обмеженій априорній інформації про характеристики сигналів, завад, а також середовища розповсюдження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з811.7 +
Шифр НБУВ: РА320887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Євсєєв І.А. 
Оптимізація просторово-часової обробки сигналів в бістатичних системах з синтезуванням апертури антени: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / І.А. Євсєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше одержано та науково обгрунтовано моделі розсіяних сигналів (структури корисних сигналів), які враховують динаміку зміни взаємного розміщення, напрямків та швидкостей руху передавальних і приймальних позицій бістатичних радіолокаційних систем з синтезованою апаратурою антени (РСА). Визначено умови однозначності вимірювань часу затримки та доплерівського зсуву частоти у РСА зі складаною геометрією руху її позицій базування. Запропоновано новий метод забезпечення когерентного прийому в бістатичній РСА та досліджено вплив дестабілізувальних факторів на вихідний ефект системи. Вперше для бістатичних РСА знайдено оптимальні та квазіоптимальні оцінки комплексного коефіцієнта розсіяння поверхні та питомої ефективної поверхні розсіяння (ПЕПР) як функцій просторових координат й обгрунтовано шляхи комплексування даних у багатопозиційних раціолокаційних системах із синтезованою апаратурою антени (БПРСА) з метою підвищення якості формування зображень земной поверхні й оцінок її електрофізичних параметрів. У порівнянні з алгоритмами узгодженої фільтрації вперше встановлено ефективність обробки прийнятих фазоманіпульованих сигналів у багатопозиційних РСА як статистично нестаціонарних і неоднорідних стохастичних процесів за рахунок їх декореляції. Здійснено експериментальне підтвердження теоретичних результатів за допомогою імітаційного статистичного моделювання процесів формування зображень бістатичними РСА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28 + З95-018 +
Шифр НБУВ: РА341800

Рубрики:

      
13.

Литвиненко С.Л. 
Організаційно-економічний механізм технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.Л. Литвиненко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вирішено науково-практичне завдання формування механізму технічного забезпечення вантажних авіакомпаній чартерного типу, розроблено відповідні методичні, організаційні положення та практичні рекомендації. Запропоновано комплекс інструментів для вдосконалення підсистеми технічного забезпечення даних авіакомпаній, який складається з організаційно-економічного механізму їх технічного забезпечення, економіко-математичної моделі розміщення системи центрів технічної підтримки, базується на вдосконалених концептуальних засадах взаємодії систем центрів технічної підтримки та мобільних станцій технічного обслуговування, а також передбачає використання запропонованої методики взаєморозрахунків між групою вантажних авіакомпаній чартерного типу за спільної експлуатації системи центрів технічної підтримки. Використання комплексу інструментів сприяє покращанню технічного обслуговування повітряних суден групи авіакомпаній у разі їх відриву від основного місця базування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-571 +
Шифр НБУВ: РА359619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лукашенко А.О. 
Педагогічні умови формування конфліктологічної компетентності вчителя загальноосвітнього навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.О. Лукашенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено суть конфліктологічної компетентності вчителя, її зміст і структуру. Обгрунтовано, що процес формування конфліктологічної компетентності педагогів забезпечується індивідуалізацією технології конфліктологічної підготовки за умов базування педагогів на досвіді й організації співробітництва у процесі діалогових форм спідкування. Відзначено щодо забезпечення реалізації виділених педагогічних умов шляхом упровадження інтерактивної технології конструктивного навчання управлінню конфліктами. Характеристиками цієї технології є: взаємодія вчителя з власним і чужим досвідом управління різного роду конфліктами; знаходження ведучого у позиції фасілітатора; використання активних форм і методів навчання (поліфункціональних проектів, ділових ігор, тренінгів, моделювання, програвання, розв'язування педагогічних ситуацій і конфліктів, різноманітних індивідуальних і соціальних вправ, роботи з біографією, ритмічної організації навчання). Здійснено цілісний процес конфліктологічної підготовки вчителя протягом трьох послідовних етапів - мотиваційно-пізнавального, тренувально-виконавчого, рефлексивно-творчого. Обгрунтовано показники та критерії сформованості конфліктологічної компетенції вчителя. За результатами варіативної експериментальної роботи доведено ефективність реалізованих педагогічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю984.030.2-994 +
Шифр НБУВ: РА341539

Рубрики:

      
15.

Бондарев С.Г. 
Підвищення надійності складання шліцьових з'єднань шляхом вибору раціональної системи позиціювання елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.Г. Бондарев ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічний метод підвищення надійності складання шліцьових з'єднань (ШЗ) з базуванням за шириною зубів. Наведено технології, за допомогою яких можно призначити раціональні технологічні режими для складальної операції та одержати надійність складання ШЗ не менш, ніж 0,98, що дозволить підвищити якісні показники складання шліцьової пари, відночас використовуючи менш точне та більш дешеве технологічне обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К682.3-64 +
Шифр НБУВ: РА337674

Рубрики:

      
16.

Мельник М.С. 
Підвищення точності важких верстатів на основі керування параметрами формоутворюючої системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.С. Мельник ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення точності обробки на важких токарних верстатах за рахунок адаптивного керування точністю траєкторії поздовжнього переміщення супорта. Проведено порівняльний аналіз потрібних і реально одержаних параметрів точності, досліджено ступінь впливу різних факторів на окремі параметри точності. Розроблено спосіб і систему адаптивного керування точністю траєкторії поздовжнього переміщення супорта важкого токарного верстата з базуванням за віссю лазерного променя. Наведено математичні моделі, що визначають основні характеристики системи й описують її поведінку. Досліджено працездатність і точність дослідного зразка токарного верстата, оснащеного розробленою системою. За результатами проведених досліджень і випробувань розроблено рекомендації стосовно практичної розробки та конструювання верстатів з системою адаптивного керування точністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-125 + К632-52-043 +
Шифр НБУВ: РА366621

Рубрики:

      
17.

Дерке О.В. 
Підвищення якості виготовлення листових панелей в дрібносерійному виробництві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.В. Дерке ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та ефективності технології виготовлення панелей з листових термопластичних матеріалів за умов використання дискретно-нестабільних програм випуску. Розроблено регресійну модель зміни похибок формоутворення об'ємних листових виробів з термопластичних матеріалів від 3D-моделі до реального виробу, призначену для дрібносерійного виробництва. Одержано емпіричні оцінки параметрів математичної моделі на базі використання байєсовських методів. Розроблено багатофакторну модель ефективності технологічної підготовки виробництва, яка дозволяє в явній формі виміряти в грошовому вираженні вплив контрольованих і неконтрольованих чинників на прибуток і визначити можливість впливу на прибутковість за допомогою різних стратегій. Розроблено оснащення для фіксації деталей подвійної кривизни за контурного фрезерування на промисловому роботі "KAWASAKI", що забезпечує полегшення виконання операції базування та спрощення конструкції внаслідок зменшення кількості необхідних складових елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.1-633 +
Шифр НБУВ: РА352701

Рубрики:

      
18.

Чорний О.В. 
Підготовка спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Чорний ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості організації професійної підготовки спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті XVIII - на початку XX ст. Визначено історичні передумови появи перших морських навчальних закладів на півдні України, проаналізовано особливості функціонування училищ та шкіл морського відомства в епоху вітрильного флоту, які визначалися принципами комплектування корабельних екіпажів наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст. Доведено, що професійна освіта моряків за доби парового флоту формувалася під впливом запровадження чіткої схеми комплектування військового та комерційного флоту лише випускниками морських училищ, шкіл та класів. Охарактеризовано устрій навчальних закладів морського профілю, зокрема, визначено їх правовий статус, розглянуто систему управління та фінансування. Показано важливу роль морських освітніх установ Південної України у справі забезпечення військового та комерційного флоту, морехідних товариств і компаній кваліфікованими спеціалістами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА353584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ісакова М.Л. 
Поетика керроллівського "нонсенсу" в історико-літературній перспективі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / М.Л. Ісакова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив та трансформацію керроллівського нонсенсу у літературі XX ст. Досліджено твори "великої" літератури (В.Вулф, Т.С.Еліота, В.Набокова, А.Мердок) щодо наслідування та базування на традиційному, класичному нонсенсі середини XIX ст. (Л.Керолл, Е.Лір). Вивчено концепт нонсенсу у контексті його відмінності від абсурду та нісенітниці, а також генезису керроллівського типу нонсенсу та його попередників. Значну увагу приділено екзистенціальному вектору рецепції нонсенсу за умов XX ст. Твори англомовних письменників проаналізовано в аспекті сприйняття та втілення глибинних принципів побудови нонсенсу. На підставі проведеного аналізу показано, що принципи керролівського нонсенсу ("дитяча" свідомість, "нешаблоновість", неупередженість сприйняття, фантазування, психологізація наративу, вірогідність неможливого; гра як основа твору, у тому числі мовна гра) знайдено у творах англомовних письменників усіх головних літературних напрямків століття: у "високому" модернізмі (романи В.Вулф, вірші Т.С.Еліота, романи В.Набокова), неореалізмі (романи А.Мердок), постмодернізмі (останні романи В.Набокова). Проведено аналіз та показано, що розуміння сучасного світу будується на прийнятті керроллівської концепції дитинства (В.Вулф), відтворенні "дитячої" свідомості та наслідуванні принципу гри (В.Набоков), сприйнятті головних рис його нонсенсу (Т.С.Еліот), а також у конфлікті, полеміці з цим світосприйняттям (А.Мердок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-34 + Ш5(4ВЕЛ) Керролл. Л.54 +
Шифр НБУВ: РА358057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гаврилюк О.В. 
Пряме іноземне інвестування у світогосподарських процесах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.В. Гаврилюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню прямого іноземного інвестування в сучасних світогосподарських процесах. З'ясовані загальні умови та фактори його здійснення, обгрунтовано етапи та встановлено взаємозв'язок з іншими економічними процесами та параметрами. Досліджені новітні тенденції динаміки світового прямого вкладання коштів в умовах глобалізації господарських процесів у різних групах країн, в т.ч. перехідної економіки, та методів його регулювання на різних рівнях: країн базування і приймаючих, регіональному та загальносвітовому. Сформульовані концептуальні засади щодо вдосконалення інвестиційно-підприємницького клімату України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського