Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (18)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (1100)Книжкові видання та компакт-диски (541)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНВЕНЦІЯ$<.>+<.>K=ООН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пасічніченко С. В. 
Адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Пасічніченко ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять "соціальний захист інвалідів", "адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів". Проаналізовано структуру державної системи соціального захисту інвалідів. Визначено коло суб'єктів адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів. Висвітлено основні перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів з метою гармонізації вітчизняного законодавства з положеннями Конвенції ООН про права інвалідів. Наведено пропозиції щодо уточнення понятійного апарату та доповнення до чинного законодавства у сфері соціального захисту інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА384316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Михалевич М.Г. 
Вдосконалення електропневматичних апаратів гальмівного приводу автотранспортних засобів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / М.Г. Михалевич ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Метою дослідження є вдосконалення процесу гальмування електропневматичним гальмівним приводом (ЕПГП), розробка математичної моделі, що дозволяє сумісно розв'язувати рівняння електро- та газової динаміки. Математична модель на основі методу із зосередженими параметрами, запропонованого О.В.Герц, була адаптована автором для розрахунків релейного ЕПГП. Всебічно досліджено роботу контура ЕПГП та каскаду посилення модулятора тиску. Удосконалено методику визначення відповідності модулятора транспортному засобу. Узагальнено та уточнено вимоги до статичної характеристики в частині зведення вимоги забезпечення бортової нерівномірності гальмівних сил згідно з правилами ЄЕК ООН. Запропоновано та реалізовано вдосконалення в конструкції модулятора тиску та в алгоритмі керування контуром ЕПГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.730.6 +
Шифр НБУВ: РА368270

Рубрики:

      
3.

Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Паронянц Т.П. 
Виникнення і прояв післятравматичних стресових розладів у працівників органів внутрішніх справ в умовах виконання миротворчої місії ООН (на прикладі колишньої Югославії): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.П. Паронянц ; Нац. ун-т внутр. справ України. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив правоохоронної діяльності та її правової регламентації на психіку працівників спецпідрозділів органів внутрішніх справ (ОВС), які брали участь у військових конфліктах на території колишньої Югославії. Розглянуто особливості прояву післятравматичних стресових розладів у працівників ОВС, виявлено зниження їх адаптації до соціально-правових норм та службових обов'язків, порушення в психоемоційній сфері та в показниках соматичного здоров'я. Поглиблено вчення про реадаптацію у зв'язку з виявленими новими даними про особливості трансформації негативних психічних змін, які виникають в результаті участі у військових подіях після травматичного стресового синдрому, специфічні симптоми якого знайдено у реадаптантів. Удосконалено діагностику проявів післятравматичних стресових розладів у працівників правоохоронних органів, внесено доповнення в принципи здійснення реабілітації осіб, що мають зміни психіки, які виникли внаслідок їх участі у бойових діях. Досліджено проблеми вияву психологічних критеріїв підвищення ефективності правоохоронної діяльності та обгрунтування психологічних закономірностей впливу правових настанов на особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947-69 +
Шифр НБУВ: РА328845

Рубрики:

      
5.

Плугатар Т. А. 
Відомчий контроль за забезпеченням прав та свобод громадян в адміністративній діяльності міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. А. Плугатар ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено основні міжнародно-правові документи ООН і Ради Європи з прав людини та їх нормативне закріплення в законодавстві України. Визначено місце та роль міліції в охороні, забезпеченні та захисті прав і свобод громадян. З'ясовано сутність, завдання, принципи та форми адміністративної діяльності міліції в контексті забезпечення прав і свобод громадян. Розкрито сутність, особливості, форми та види відомчого контролю за забезпеченням прав і свобод громадян в адміністративній діяльності міліції. Визначено статус керівника органу міліції, підрозділів внутрішньої безпеки й Інспекції з особового складу як суб'єктів відомчого контролю за забезпеченням прав і свобод громадян в адміністративній діяльності міліції. Досліджено досвід діяльності поліції зарубіжних країн з організації контролю за забезпеченням прав і свобод людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 + Х809(4УКР)3:Х81
Шифр НБУВ: РА379718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Аношина Н.-Т.Ю. 
Головний акт Віденського конгресу 1815 року як основа міжнародного правопорядку ХІХ - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.-Т.Ю. Аношина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито історичні та міжнародно-правові детермінанти, що зумовили відновлення міжнародного правопорядку під час Віденського конгресу 1814 - 1815 рр. Проаналізовано сучасний доктринальний підхід до розуміння поняття міжнародного правопорядку. Наведено систему уявлень про міжнародний правопорядок взірця XIX ст. та на підставі компаративного аналізу виділено спільні ознаки міжнародного правопорядку XIX - початку XX ст. та міжнародного правопорядку моделі ООН. Досліджено міжнародно-правові засади правопорядку, відображено територіальні зміни, що мали місце після проведення Віденського конгресу 1814 - 1815 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.1"1814-1815" +
Шифр НБУВ: РА368411

Рубрики:

      
8.

Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мотиль В.І. 
Гуманітарна інтервенція в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.І. Мотиль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання правомірності гуманітарної інтервенції у сучасному міжнародному праві. Сформульовано зміст, визначено юридичні ознаки та структуру гуманітарної інтервенції, здійснено її розмежування від суміжних інститутів: гуманітарної інтерцесії, гуманітарних операцій з порятунку власних громадян за кордоном, операцій з надання гуманітарної допомоги та підтримання миру. У науковий обіг введено поняття мінімального гуманітарного стандарту. Розглянуто практику здійснення односторонніх гуманітарних інтервенцій, проаналізовано питання їх правомірності. Особливу увагу приділено дослідженню інтервенції НАТО в Косово в 1999 р. Визначено нормативний зміст терміна "міжнародний мир", здійснено уточнення сутності даного поняття. Вивчено досвід застосування під егідою ООН примусових заходів збройного характеру у відповідь на масові грубі порушення прав людини. Проаналізовано статути регіональних міжнародних організацій щодо відповідності ознакам системи колективної безпеки та їх потенційної здатності виступати суб'єктами гуманітарної інтервенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923 +
Шифр НБУВ: РА343103

Рубрики:

      
10.

Андрієнко М. В. 
Державна політика України у сфері техногенної та природної безпеки (кінець XX - початок XXI ст.): військово-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Андрієнко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито з історичного погляду процес формування та розвитку державної політики України наприкінці XX - початку XXI ст. в галузі цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки. Визначено подолання наслідків радіаційних катастроф та організації допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Встановлено діяльність міжнародних організацій, спеціалізованих закладів системи ООН тощо. Запропоновано деякі пропозиції щодо вдосконалення системи захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-1(4Укр)64 + Х819(4Укр)120.15
Шифр НБУВ: РА371399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гончаренко І.О. 
Діяльність ООН та ОБСЄ у врегулюванні конфліктів на пострадянському просторі (90-ті роки XX століття): автореф. дис ... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Гончаренко ; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено роль ООН і ОБСЄ у запобіганні та врегулюванні конфліктів на постраданському просторі у 1990-х рр. На підставі проведеного аналізу доведено дієвість засобів превентивної дипломатії у запобіганні та врегулюванні конфліктів у країнах Балтії, Молдові, Україні та Білорусі, у Кавказькому регіоні та Таджикістані. На підставі науково-теоретичних і емпіричних даних розроблено класифікацію, з'ясовано відмінності, виявлено особливості перебігу конфліктів і способи їх урегулювання у спільній діяльності інститутів ООН і ОБСЄ, оцінено застосовані методики. Проаналізовано проблеми безпеки, а саме: теорії та практичної ролі інститутів, діяльність яких спрямована на зміцнення миру. Запропоновано визначення поняття безпеки та джерел сучасних загроз міжнародної стабільності. Доведено необхідність реформи європейської архітектури безпеки. Виявлено можливості для розвитку процесу подальшого співробітництва ООН і ОБСЄ. Проаналізовано сутнісні та формальні проблеми, що стосуються співробітництва ООН і ОБСЄ у галузі запобігання та врегулювання конфліктів, що дозволяє сформулювати пропозиції щодо можливого вдосконалення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612 + Х915.212-921 + Х915.22(4)11-9 +
Шифр НБУВ: РА366557

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гірний Б.М. 
Еколого-економічні аспекти розвитку природно-заповідного фонду України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Б.М. Гірний ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано принципи еколого-економічного механізму формування, використання й охорони природно-заповідного фонду (ПЗФ), що включає платність, цільове використання коштів і залучення інвестицій у дану сферу. Удосконалено теоретико-методологічні засади формування державної політики у сфері управління ПЗФ, в яких на відміну від існуючих концепцій враховано економічні, соціальні та екологічні взаємозв'язки, що безпосередньо впливають на функнціонування та розвиток ПЗФ. Розроблено методичні підходи щодо кадастрової оцінки територій та об'єктів ПЗФ, в яких ураховано їх сутнісні функції й еколого-економічну цінність як основу функціонування ПЗФ. Обгрунтовано напрямки формування загальнодержавної екологічної мережі у контексті інтеграції до загальноєвропейської системи, що створює сприятливі умови для розширення земель природоохоронного призначення та формування тарнскордонних територій відповідно до зобов'язань за міжнародними конвенціями та охорони біорізноманіття. Визначено концептуальні напрямки подальшого розвитку ПЗФ з урахуванням особливостей ринкових умов господарювання, в яких на відміну від існуючих ураховано власнісний статус земель, їх розподіл за органами державного управління та новими формами природоресурсної політики. Удосконалено функції управління ПЗФ, в основу яких покладено механізм планування, організації, регулювання, економічного стимулювання та контроль системи природоохоронної діяльності на державному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР341.15-280 +
Шифр НБУВ: РА357228

Рубрики:

      
14.

Бойко С. С. 
Етнократія в сучасному політичному процесі: форми проявів і засоби протидії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. С. Бойко ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми етнократії, яка має тенденцію до домінування в сучасному суспільно-політичному житті. Розглянуто її прояви, методи та засоби, що виявляються в ігноруванні прав національних груп інших народів під час вирішення принципових питань суспільного життя. Запропоноввано теоретичне осмислення соціально-політичної сутності етнократії, що супроводжується аналізом її характерних ознак у різних сферах суспільного життя. Здійснено аналіз засад етнократії, які виявляються в суспільстві не відкрито, а камуфлюються під спектр соціально-політичних, культурно-освітніх аспектів суспільного життя, що не завжди відображає сутність етнократії як антидемократичної, антигуманної ідеології. Проаналізовано міжнародно-правові документи щодо запобігання різним формам дискримінації і захисту прав людини ООН, Ради Європи, ЄС та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Дяченко В.І. 
Ефективність дії норм міжнародного гуманітарного права в їх еволюційному розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.І. Дяченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні міжнародно-правові аспекти ефективності виконання гуманітарних традицій та кодифікованих у Конвенціях та Протоколах норм міжнародного гуманітарного права (МГП). Досліджено історичну еволюцію, становлення та розвиток різних доктрин МГП: права війни (збройних конфліктів), традиційного МГП, нової доктрини "права гуманності". Встановлено закономірності переходу від первісної кодифікації приписів МГП до створення розгалужених механізмів імплементації на всіх рівнях виконання, розкрито причини "гуманітарної кризи" як наслідку необмеженого збройного насильства у конфліктах змішаного типу, вказано шляхи прискорення імплементації норм міжнародного гуманітарного права до національного правового поля. Запропоновано нову концепцію викладання базових принципів міжнародного гуманітарного права та концепції захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.1 + Х917.1 +
Шифр НБУВ: РА323724

Рубрики:

      
16.

Делінський О.А. 
Європейська система безпеки: міжнародно-правові аспекти становлення і розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Делінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науці міжнародного права зроблено спробу цілісного та комплексного дослідження поняття міжнародної безпеки, з акцентом, з одного боку, на її багатосторонній та всеосяжний характер, а з іншого - на нерозривний зв'язок безпеки кожної окремої держави з безпекою усього міжнародного співтовариства загалом, а також на детермінуючий характер зв'язку між безпекою та розвитком. Сформульовано методологічний висновок про те, що базою системи всеосяжної системи на порозі третього тисячоліття за умов світу, що перманентно змінюється, є колективна безпека. По-новому зроблено систематичний аналіз зв'язку всеосяжної системи міжнародної безпеки та міжнародного права, який призводить до висновку про її об'єктивну природу, взаємозумовлений характер, що відображає системну єдність. Вперше у вітчизняній науці міжнародного права обгрунтовано висновок про те, що у даний час головною загрозою сучасного міжнародного порядку є регіональні конфлікти. Запропоновано комплексний підхід до проблем підвищення ефективності функціонування регіональних режимів безпеки, який не тільки підтвердив їх взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий характер, але й показує, що вони не можуть і не повинні суперечити один одному або бути альтернативним засобом зміцнення безпеки. Вперше з позицій права міжнародної безпеки розглянуто зміни, що відбуваються у Західній Європі, яка виходить зараз на більш високий рівень інтеграції у контексті якісного будівництва системи загальноєвропейської колективної безпеки, та її організаційно-правового оформлення. Висвітлено роль регіональних організацій як допоміжних органів ООН у сфері підтримки міжнародного миру та безпеки. Визначено роль України у новій ситуації, яка повинна, з одного боку, працювати на зближення з євроатлантичними та європейськими організаціями безпеки: НАТО, ЄС, ОБСЄ, а, з іншого - домогтися посилення своєї провідної ролі на теренах Центрально-Східної Європи та на стику європейського та азіатського континентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22(4) + Х915.232.1/5 +
Шифр НБУВ: РА323205

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Пулим О.В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Пулим ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Прослідковано участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикістані та Лівані. Вивчено процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально в хронологічній послідовності висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)
Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лисенко С.М. 
Індекс людського розвитку: політекономічний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.М. Лисенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий теоретико-методологічний підхід до розв'язання наукової задачі розширення концепції людського розвитку на основі універсальної ідеї задоволення потреб людини. У політекономічному аспекті проаналізовано ієрархічну систему потреб і визначено критерії людського розвитку на базі розширеного тлумачення категорії "життєвий рівень". Виявлено теоретичні засади вибору еталонних значень критеріїв людського розвитку на основі застосування нормативного методу у визначенні ступеня задоволення потреб. Встановлено, що показник сукупних ресурсів на душу населення точніше відображає купівельну спроможність населення, ніж показник реального ВВП на душу населення, який традиційно застосовується в методиці Програми Розвитку ООН. Висвітлено методи врахування впливу на рівень доходів домогосподарств тіньових доходів та ступеня їх диференціації. Розроблено власну методику обчислення індексу людського розвитку для України, що дозволяє здійснювати регіональні та динамічні зіставлення рівнів розвитку людського потенціалу з науковою метою та для розробки напрямів соціально-економічної політики. Наведено рекомендації щодо використання результатів дослідження в науковому аналізі ступеня задоволення груп потреб, а також у практиці соціального планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У018
Шифр НБУВ: РА314498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Степко О.М. 
Інформаційна діяльність ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Степко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності ООН в інформаційній сфері. Обгрунтовано провідну роль спрямованого інформаційного забезпечення в підвищенні ефективності діяльності ООН. Виявлено проблеми діючої інформаційної структури ООН та визначено основні шляхи поліпшення форм і методів інформаційної діяльності Організації. Проаналізовано напрями та визначено перспективи розвитку інформаційної галузі ООН. Встановлено основні фактори впливу інформаційної революції на структуру та діяльність ООН, а також на можливості досягнення цілей, передбачених Статутом Організації. Обгрунтовано провідну роль інформаційних центрів ООН в інформуванні світового співтовариства про мету та діяльність Організації. З'ясовано роль інформаційної діяльності ООН в урегулюванні міжнародних конфліктів. Встановлено пріоритетну роль інформаційних підрозділів у діяльності місій ООН у сфері забезпечення миру та безпеки. Наведено рекомендації щодо поліпшення дієвості та зміцнення потенціалу Організації в інформаційному забезпеченні миротворчої діяльності, використання інформаційних технологій в місіях ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-929 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА332074

Рубрики:

      
20.

Слободян Н.В. 
"Іракське питання" в системі міжнародних відносин в 90-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Слободян ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено виникнення, розвиток та вплив "іракської проблеми" на розвиток міжнародних відносин у кінці XX ст. Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку кризи навколо Іраку. Проаналізовано сучасну концепцію миротворчої діяльності ООН під час врегулювання кризової ситуації навколо Іраку, визначено механізми її реалізації та розглянуто їх еволюцію. Виявлено фактори, які здійснили негативний вплив на миротворчі зусилля Ради Безпеки ООН щодо Іраку. Визначено дестабілізувальний вплив "іракської проблеми" на систему міжнародних відносин, а також досліджено еволюцію підходів щодо виведення Іраку з ізоляції європейських держав, арабських держав Перської затоки, а також Росії. Проаналізовано чинники, що вплинули на формування політики США щодо Іраку, особливу увагу приділено формам та методам американської політики в Перській затоці, спрямованої на повалення режиму Садама Хусейна та зміцнення американського впливу в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРК)63-6 + Т3(0)63-6
Шифр НБУВ: РА320414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського