Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1246)Книжкові видання та компакт-диски (120)
Пошуковий запит: (<.>K=КВАРЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галай В.М. 
Адаптивна автоматизована система управління технологічним процесом виробництва кварцових труб: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Галай ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності автоматизованої системи управління технологічним процесом виробництва кварцових труб на основі впровадження високоефективних методів ідентифікації і адаптації, удосконалення та оптимізації її підсистем контролю діаметрів труб, в'язкості скломаси в зоні витягування блока в трубу та систем адаптивного квазіоптимального керування. Викладено нові методи контролю діаметрів труб, точність яких є головним показником якості вихідного продукту, а також контролю в'язкості, що в свою чергу є головним збурюючим фактором. Запропоновано адаптивні робастні до зміни характеристик системи квазіоптимальні алгоритми автоматичного керування (САК) проміжних змінних для внутрішніх контурів регулювання. Розроблено більш досконалі адаптивні САК з ідентифікаторами характеристик об'єкта керування, орієнтованими на розв'язання задачі керування для зовнішніх контурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.52-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352771

Рубрики:

      
2.

Деркач М.В. 
Алюмосилікатні і кремнеземисті вогнетривкі бетони з підвищеними термомеханічними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.В. Деркач ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 20 с. — укp.

Оптимізовано склади вогнетривких бетонів на шамотних, кварцитових і динасокварцитових заповнювачах, досліджено їх властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95
Шифр НБУВ: РА317406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Підченко С.К. 
Багатоканальні багаточастотні кварцові генератори зі скороченим часом встановлення коливань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.К. Підченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням аналізу та синтезу багатоканальних багаточастотних кварцових генераторів (ББКГ) зі скороченим часом встановлення коливань. Запропоновано і розроблено підхід до синтезу ББКГ, який забезпечує мінімізацію часу перехідного процесу за рахунок раціонального вибору параметрів його кіл. На основі ББКГ з малим часом готовності розроблено первинний вимірювальний перетворювач (ПВП) системи дистанційного моніторингу та контролю параметрів серцево-судинної системи людини. Підтверджена ефективність використання ПВП в вимірювальній техніці та медичних діагностичних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.34

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Булах О.В. 
Вдосконалення технології підготовки та збагачення окислених залізистих кварцитів із застосуванням бішофіту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / О.В. Булах ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

За результатами проведених досліджень установлено, що умови неможливості закріплення на кварці тонких частинок гематиту, мартиту, гідроксидів заліза та магнетиту створюються під час подрібнення сировини з застосуванням бішофіту, що призводить до підвищення контрастності фізико-механічних характеристик рудних і нерудних мінералів. З'ясовано, що збільшення ефективності магнітного збагачення окиснених кварцитів можливе за рахунок створення нейтрального заряду на поверхні кварцу, що забезпечує селективну флокуляцію нерудних мінеральних частинок, внаслідок чого відбувається захоплення нерудного мінералу на магнітних центрах високоградієнтного сепаратора. Запропоновано обробку вихідної руди перед її подрібненням аерозолем бішофіту для одержання чистих поверхонь та підвищення контрастності поверхневих фізико-хімічних характеристик рудних і нерудних мінералів. Установлено, що під час сепарації подрібненої руди з використанням бішофіту відбувається значно менше засмічення магнітного продукту нерудними мінералами за рахунок селективного флокулоутворення нерудних частинок, що дозволяє одержати приріст масової частки заліза у кінцевому концентраті у порівнянні з базовим варіантом на 3,1 % без знешламлювання, на 2,9 % - зі знешамлюванням промпродукту без бішофіту та на 4,1 % - з застосуванням бішофіту та знешамлюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323 +
Шифр НБУВ: РА360647

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Рапіна Т.В. 
Висококонцентровані кварцові суспензії, отримані на основі нанотехнологічного підходу і колоїдно-хімічних закономірностей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Рапіна ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи створення ВКС оптимального складу. Встановлено механізм твердіння висококонцентрованих кварцових суспензій, який полягає у виникненні міцних електрогетерогенних контактів між позитивно зарядженими кристалогідратними частинками кальцію та негативно зарядженими колоїдними частинками заліза та гелевими частинками рідкого скла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.2 + Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА367448

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кіценко Т.П. 
Вогнетривкі алюмосилікатні і кремнеземисті бетони на основі модифікованих лужних в'яжучих: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.П. Кіценко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериметальне дослідження вогнетривких і високовогнетривких алюмосилікатних і кремнеземистих бетонів на основі розчинного силікату й алюмінату натрію з термомеханічними властивостями, підвищеними за рахунок використання структуротвірних компонентів, що є плавнями стосовно заповнювачів і мікронаповнювачів. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що шамотнокаоліновий пил-винос з електрофільтрів обертальних печей обпалу кускового шамоту й аморфний ультрадисперсний кремнезем здійснюють активну структуротвірну роль за умов твердіння та нагріву відповідно алюмосилікатних і шлаколужних кремнеземистих в'яжучих на основі алюмінатів і низькомодульних силікатів натрію. Оптимізовано склади бетонів на основі шамотних, мулітокорундових і кварцитодинасових заповнювачів з однаковими показниками вогневих властивостей в'яжучої матриці та заповнювачів. Вивчено основні експлуатаційні властивості бетонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.910.1 +
Шифр НБУВ: РА348576

      
8.

Ларіков А.Л. 
Вплив електричних полів, радіації і температури на характеристики парамагнітних домішок в кварці: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Л. Ларіков ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив іонізуючого опромінення, відпалу, змінного та постійного електричних полів на парамагнітні домішки у кварці, показано зв'язок зовнішньої дії даних чинників з присутністю іонів різних металів. Виявлено, що більшість парамагнітних центрів у кварці є радіаційними дефектами. На підставі одержаних дозових і температурних залежностей розроблено й апробовано методики одержання прикладних результатів, які мають самостійне значення. За допомогою радіаційної та термічної обробки одержано зразки з необхідними концентраціями парамагнітних центрів, які використано у процесі дослідження їх релаксаційних та електропольових властивостей. Виявлено, що у разі охолодження спінової системи алюмінієвих центрів змінним електричним полем це охолодження передається системам повільно релаксуючих центрів шляхом крос-поляризації. Для опису процесів взаємодії у подібних системах запропоновано модель спінового холодильника. Для зразків кварцевих резонаторів різного ступеня дефектності визначено ширину функції розподілу внутрішніх, хаотично орієнтованих електричних полів, обумовлених дефектами структури. Для резонаторів з низькою концентрацією домішки визначено особливості електропольових ефектів за умов насичення сигналів надвисокочастотним полем. За допомогою електропольових ефектів визначено орієнтацію дефектних тетраедрів у просторі для плеохроїчних зразків кварцу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367710

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Малахов І.М. 
Вплив процесів видобутку залізних руд на стан навколишнього середовища та екологічну безпеку у Криворізькому гірничовидобувному регіоні: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / І.М. Малахов ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Показано суттєву роль геологічного середовища у розвитку процесів техногенезу, що обумовлена незмінною з часів палеоліту привласнюючою (не відтворювальною) економікою використання мінеральних ресурсів, яка якісно вирізняє гірничодобувну промисловість між іншими технологічними галузями. З'ясовано комплексний характер техногенних перетворень у геологічному середовищі Кривбасу внаслідок інтенсивної розробки родовища залізних руд. На підставі одержаних результатів здійснено оцінку глибини трансформації складових навколишнього середовища в Кривбасі, а також прогнозування розвитку техногенної екосистеми та визначено напрямки управління процесами техногенезу, обумовлених видобутком залізних руд. Доведено, що навколишнє середовище гірничовидобувного регіону необоротно трансформувалося у техногенну екосистему внаслідок невідтворних змін у геологічних структурах, які відбулися в результаті гірничовидобувних робіт, що викликало якісні зміни у всіх складових довкілля. Обгрунтовано стратегію екобезпеки у техногенній екосистемі гірничовидобувного регіону, впровадження якої дає можливість обмежити вплив техногенезу на оточуюче природне середовище шляхом використання технологічних важелів, а також поліпшити екобезпеку у самій техногенній екосистемі за допомогою комплексу технологічних та економічних методів створення умов, сприятливих для життя людини. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оцінки й прогнозування впливу гірничовидобувних робіт на стан довкілля та розвитку техногенної екосистеми, а також для розробки пропозицій щодо формування нових підходів у створенні технологій підземного видобутку залізистих кварцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332(4УКР-4ДНІ)301 н631 +
Шифр НБУВ: РА342180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кременецька Я.А. 
Вплив структури контактів на характеристики приладів НВЧ та пристроїв на їхній основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Я.А. Кременецька ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено характеристики пристроїв НВЧ залежно від структури контактів діодних активних елементів і встановлено вимоги до них, що підвищують робочу частоту. Методом моделювання структури контактів обгрунтовано можливості підвищення ефективності НВЧ приладів, генерації електромагнітних коливань у діапазоні 100 - 1 000 ГГц й обгрунтовано шляхи створення нових типів НВЧ пристроїв. Запропоновано апроксимації імпедансних характеристик ДГ і ЛПД, в яких враховано розходження у виборі структури кристала та режиму роботи для генераторних і підсилювальних діодів, а також необхідність зміни структури кристалів у разі збільшення частоти. Розроблено схему синтезатора-генератора сітки частот на базі кварцового генератора та двох генераторів Ганна: опорного високостабілізованого та широкосмугового, що перестроюється керуючим сигналом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5 +
Шифр НБУВ: РА358411

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Лисенко О.А. 
Геологічна будова та закономірності локалізації руд Сурозького родовища золота (Сорокинська зеленокам'яна структура, Західне Приазов'я): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / О.А. Лисенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 24 с. — укp.

Проаналізовано геологічну будову, формаційний склад і умови формування Сорокинської зеленокам'яної структури, у межах якої розташовано Сурозьке родовище золота. Положення золотого зруденіння Сорокинської структури зумовлено тісним просторовим і генетичним зв'зяком з метаріодацит-плагіогранітною вулкано-плутонічною асоціацією. Виконано геолого-формаційне розчленування порід Сурозького родовища. Визначено геолого-структурну позицію, закономірності локалізації та фактори рудоконтролю золоторудних тіл, а також характер просторового розподілу золота. Наведено результати вивчення речовинного складу руд, стадійності й умов рудоутворення, технологічних властивостей руд і мінералого-фізичних особливостей рудних матеріалів. Виконано типізацію рудопроявів Сорокинської структури за генетичною ознакою. Розроблено прогнозно-пошукові критерії й ознаки зруденіння у мінералізованих зонах з золото - вісмут - карбонат-кварцовою мінеральною асоціацією. Виділено перспективні ділянки для пошуків родовищ золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41(45УКР7,5)-5 + Д59(45УКР7,5)45 +
Шифр НБУВ: РА346800

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Худур Джамель 
Геологія Саксаганського насуву Криворізької структури і його роль у формуванні покладів багатих залізних руд: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Худур Джамель ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто будову та склад зони Саксагансского насуву Криворізької структури на всій його території простягання. Показано, що у південній частині Саксаганського залізорудного району зона насуву складена брекчіями сланців саксаганської світи, а у північній - інтенсивно тріщинуватими породами сьомого сланцевого та залозистого горизонтів. Встановлено, що Саксаганський насув контролюється тальковими сланцями на всій території простягання. Виявлено, що формування насусу сприячнено укоріненням на заключних стадіях криворізького рифтогенезу Саксаганьского діапіра. Доведено, що у горизонтах продуктивної саксаганської світи непорушених процесами насувоутворення нагромадження та винос хімічних елементів підпорядковується законові седиментаційної ритмічності, а у зоні насуву така закономірність порушується. З'ясовано, що утворення насуву призвело до зміни фізико-механічних особливостей материнських залізистих кварцитів саксаганської світи та порушення рівноваги у її природній системі, відновлення якої відбувалося шляхом формування нових мінеральних парагенезисів покладів багатих залізних руд під впливом гіпогенних та гіпергенних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР4-4ДНІ)52 + Д451(45УКР4-4ДНІ)2 + Д59(45УКР4-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА341794

Рубрики:

      
13.

Віннік Н. В. 
Геолого-економічна оцінка родовищ залізистих кварцитів докембрію для розробки підземним способом: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Н. В. Віннік ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Проведено геолого-економічне оцінювання мінерально-сировинної бази залізодобувних підприємств України та світу. Вивчено стратиграфічне та просторове положення, морфологію, гірничо-геологічні умови розробки та речовинний склад родовищ залізистих кварцитів для підземної розробки. Виявлено чинники, що контролюють просторове розміщення промислових запасів родовищ: літологічно-фаціальні, тектонічні та гіпергенні. Перші визначають положення рудних тіл у розрізі, потужність і якість руд, другі - форму та просторове положення рудних тіл, а треті - глибину залягання, форму, якість і технологічні властивості руд. Удосконалено методику геолого-економічного оцінювання стосовно родовищ магнетитових кварцитів для підземної розробки. Обгрунтовано та теоретично доведено оптимальні техніко-економічні показники розробки залізистих кварцитів підземним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У530.54 + У9(4УКР)305.4 + Д347(45УКР)35 + Д59(45УКР)47
Шифр НБУВ: РА379694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Зінчук І.М. 
Геохімія мінералоутворюючих розчинів золото-поліметалевих рудопроявів Центрального Донбасу (за включеннями у мінералах): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / І.М. Зінчук ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України", Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

За результатами дослідження флюїдних включень у мінералах кварц-карбонат-сульфідних жил установлено головні геохімічні параметри мінералотвірних флюїдів основних золото-поліметалевих родовищ та рудопроявів Нагольного рудного району та суміжних геологічних структур Центрального Донбасу.виявлення палеоміграції високощільних метаново-водних флюїдів у осадовій вугленосній товщі карбону вказує на можливість накопичення за їх участю за сприятливих структурних умов промислових покладів природного газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41(45УКР5)-42 + Д59(45УКР5)451.41 +
Шифр НБУВ: РА327481

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Прилипко С.К. 
Геохронологія субаеральних відкладів Північного Причорномор'я (за даними термолюмінесцентного аналізу): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.К. Прилипко ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проведено геохронологічне дослідження субаеральних неоплейстоценових відкладів Північного Причорномор'я. Вивчено вісім опорних розрізів, серед яких три в Північному Причорномор'ї та п'ять - в Північному Приазов'ї. Розглянуто теоретичні та практичні питання застосування термолюмінесцентного аналізу з метою геохронологічних досліджень. Вивчено можливість використання кварцу як палеодозиметра, його властивість нагромаджувати палеодозиметром вікової світлосуми. Доведено можливість існування нульової точки відліку віку та розглянуто процеси, що впливають на її виникнення. Проаналізовано результати проведених геохронологічних досліджень, на їх підставі проведено детальне розділення субаеральних відкладів нейоплейстону Північного Причорномор'я. Показано залежність послідовної, ритмічної структури антропогенових відкладів від зміни палеокліматичних умов, які взаємопов'язані з інтенсивністю сонячної інстоляції. Доведено, що формування викопних грунтів відповідає теплим епохам, а формування лесових горизонтів відбувалось в періоди зниження температур. Проведено кореляцію відкладів лесової формації у межах Північного Причорномор'я на підставі нових, одержаних за термолюмінесцентним методом дат з залученням матеріалів, одержаних іншими дослідниками. Результати проведених досліджень можуть бути використані для великомасштабного картування, будівельних робіт, пошуку корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(4УКР7,3)7-24 + Д59(45УКР7,3)43 +
Шифр НБУВ: РА363711

Рубрики:

      
16.

Шевцова В.М. 
Гігієнічні основи оптимізації праці і профілактики професійних захворювань на етапі розробки та впровадження нових гірничих машин для залізорудних шахт: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.М. Шевцова ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Виявлено закономірності змін показників умов праці та основних показників функціонального стану організму прохідників і бурильників залежно від конструктивних особливостей гірничих машин, що використовуються, а також змін специфічних фізіологічних функцій. Доведено гігієнічні, фізіологічні та соціальні переваги застосування нових гірничих машин. Запропоновано новий методичний підхід та розроблено з урахуванням лімітувального шкідливого фактора раціональні режими робочих циклів. Досліджено основні фізіологічні механізми адаптації організму. Встановлено показники та критерії індивідуальної чутливості, а також стану адаптації до впливу локальної вібрації, шуму, кварцвмісного пилу. Розроблено та впроваджено систему заходів, обгрунтовано нормативно-методичне забезпечення оптимізації праці, підвищення працездатності, збереження здоров'я та профілактики профзахворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504-4
Шифр НБУВ: РА315543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шефер О.В. 
Діагностика стану і параметрів автоматизованої системи управління виробництвом кварцових трубок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.В. Шефер ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Одержано математичні залежності для процесу перетворення кварцового блока у трубку та коливань установки, які описують режими її роботи та коливання, зумовлені впливом випадкових зовнішніх збурень, що впливають на якість роботи. Обгрунтовано підхід щодо ідентифікації параметрів моделі установки на основі аналізу вільних або вимушених коливань. Для зменшення кількості датчиків запропоновано апроксимацію значень швидкості відхилень та власне відхилень елементів конструкції від рівноважного стану ортогональними поліномами. Доведено, що використання кореляційних методів контролю вібрацій установки витягування кварцових трубок дає можливість виявляти їх на ранніх стадіях, забезпечуючи надійність та безвідмовну роботу системи. Розроблено метод визначення відмов у системі керування на основі фільтра Калмана та узагальненого співвідношення правдоподібності. Зазначено, що метод забезпечує високу надійність коректного визначення поточного стану об'єкта керування за умов впливу зовнішніх збурень та наявності похибок вимірів. Побудовано діагностичну систему для двигунів на основі банку чутливих фільтрів, виходи яких відповідають визначеному типу пошкодження. Для генерування сигналів, що характеризують пошкодження, використано фільтр Калмана, а рішення щодо його наявності приймається на основі статистики Льюнга-Бокса та узагальненого співвідношення правдоподібності. Для своєчасного виявлення можливості виникнення відмови в автоматизованій системі управління технологічними процесами, пов'язаної з поступовою зміною параметрів об'єкта керування, запропоновано режим активної ідентифікації, який використовує (для гарантії збіжності процесу оцінювання параметрів) процедуру послідовної зміни структур моделей, які настроюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.52-5-05 +
Шифр НБУВ: РА332387

Рубрики:

      
18.

Безпалий А.А. 
Дослідження процесів міжфазної взаємодії та розробка оптимальної технології плавки сплавів на основі цирконію та алюмінію, що аморфізуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.А. Безпалий ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено міжфазну взаємодію розплавів на основі цирконію та алюмінію з вогнетривкими матеріалами. Розроблено технологію плавки сплавів та їх одержання за ливарними методами в аморфному стані. Установлено, що збільшення температури та часу витримки призводить до покращання змочування і зростання роботи адгезії для всіх вивчених систем. Визначено, що найбільш стійкими до розплаву на основі цирконію матеріалами є плавлений оксид ітрію (до температури 1 383 К) і кварцове скло (до 1 293 К), а до розплаву на основі алюмінію - оксид алюмінію та кварцове скло (до 1523 К). Одержано температурні залежності їх рідкоплинності. Розроблено технологію плавки одержання цих сплавів у аморфному стані за ливарними методами. Створено установки для одержання аморфних заготовок з використанням методів вакуумного всмоктування та стопорної заливки. Установлено, що збільшення температури від 683 К до 729 К і витримка (протягом 20 хв) призводять до утворення в аморфній матриці нанокристалічної фази, що є причиною збільшення міцності та твердості зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К35 +
Шифр НБУВ: РА351805

Рубрики:

      
19.

Сазонова Ю.В. 
Економічна ефективність експлуатаційної розвідки родовищ залізистих кварцитів України: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Ю.В. Сазонова ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено геологічні фактори, що впливають на економічність розробки та розвідки родовищ залізистих кварцитів в Україні. За багатовимірними ознаками природні різновиди залізистих кварцитів об'єднані в групи, що перекриваються між собою. Показано економічну ефективність урахування шаруватості порід і руд під час проведення вибухових робіт та формування бортів кар'єрів. Розроблено методику оперативного економічного оцінювання залізистих кварцитів. Оцінено збитки від похибок оконтурення та витрат на розвідку. Запропоновано заходи для забезпечення точності визначення показників якості руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 +
Шифр НБУВ: РА356933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лукашук В. В. 
Електронні збудження та люмінесценція вісмутових та вольфрамових оксианіонів у полікристалічних оксидних сполуках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Лукашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено кристалічну структуру, морфологію поверхні й якісний склад одержаних сполук. Встановлено, що в процесі використання методу дискретного випаровування на аморфних підкладках з плавленого кварцу осаджуються полікристалічні плівки відзначеного хімічного складу. Визначено дисперсійні залежності показника заломлення в спектральній області 400 - 900 нм для тонких плівок. Визначено центри люмінесценції у досліджених зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.271 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА373746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського