Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (368)Книжкові видання та компакт-диски (335)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=КАТЕРИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бобкова О.М. 
Адміністративна та культурно-просвітницька діяльність А.Я.Фабра на Півдні України (30-ті - перша половина 60-х рр. XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бобкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки діяльності видатного адміністратора першої половини ХІХ ст. А.Я.Фабра на підставі архівних джерел і вивчення історіографії, зокрема, на посадах таврійського губернського прокурора, правителя канцелярії Новоросійського та Бессарабського генерал-губернатора, катеринославського губернатора, члена Таврійського губернського у селянських справах присутності. Досліджено внесок А.Я.Фабра в становлення краєзнавчих традицій у регіоні, створення перших музеїв на півдні України. Розглянуто питання історії найбільшого добродійного закладу Сімферополя - Сирітського будинку таємного радника А.Я.Фабра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-7 + Т3(4УКР7)47-7 +
Шифр НБУВ: РА350644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Руденко Г. Г. 
Археологія в краєзнавстві Катеринославщини (друга половина XIX - початок 30-х років XX століття): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г. Г. Руденко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Описано процес археологічного дослідження Катеринославщини в другій половині ХІХ ст. - на початку 1930-х рр. Розглянуто процеси інституціоналізації в регіоні, проаналізовано меценатську діяльність та досягнення місцевих наукових осередків, зокрема Катеринославського музею ім. О.М. Поля. Визначено персональний склад аматорів і науковців, охарактеризовано наукові роботи і рукописні матеріали з особистих фондів, та розкрито їх внесок в археологічне краєзнавство. Виділено та досліджено основні періоди археологічного вивчення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР-4ДНІ)0,02 + Т3(4УКР-4ДНІ)5/61
Шифр НБУВ: РА380848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Лучка Л.М. 
Бібліотеки у культурно-освітньому просторі Катеринославщини другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.М. Лучка ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність бібліотек різного підпорядкування, визначено їх роль у культурно-духовних процесах Катеринославщини, розглянуто форми та напрями діяльності, простежено динаміку розвитку статистичних бібліотечних даних. Висвітлено процес формування та розвитку земських бібліотек і народних безкоштовних читалень, міських громадських бібліотек, мережі навчальних бібліотек, що зберігали значні за обсягом і цінні за змістом книжкові та періодичні зібрання за галузевими та мовними ознаками. Відтворено картину становлення та розвитку бібліотек наукових товариств, музейного закладу та нелегальних гуртків. Проаналізовано кількісний і тематичний зміст приватної колекції Г.П. Алексєєва, виявлено джерела комплектування та стан розвитку особових бібліотек катеринославських культурно-освітніх діячів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА374425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Щітова С.А. 
Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.А. Щітова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено професійну музичну культуру Дніпропетровщини від витоків до сьогодення як частку української культури. Головну увагу приділено питанню взаємодії адитивності та гетерогенності в історичному аспекті становлення та розвитку культури Катеринослава - Дніпропетровська та на сучасному етапі шляхом перетворення ознак постмодернізму у музичних творах різних жанрів. Розкрито динаміку відображення гетерогенних процесів у регіональній музичній культурі, що складається в адитивну картину цілого. Головні напрямки музичної культури Катеринослава у період XIX - початку XX ст. розглянуто у єдиному процесі становлення та росту професіоналізму. Творчість перших професійних композиторів Дніпропетровська Л.Усачова, О.Соловйова, В.Сапєлкіна продовжує цей процес і стає фундаментом для створення Дніпропетровської композиторської організації. Розглянуто історичні витоки, зв'язки місцевої композиторської школи, її склад і основні творчі пріоритети у жанрах хорової, камерної, симфонічної музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4Дні)-69 +
Шифр НБУВ: РА348101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Антощак М. М. 
Громадська та освітньо-наукова діяльність Миколи Олексадровича Корфа: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. М. Антощак ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено громадську й освітньо-наукову діяльність М. Корфа, визначено його світогляд як громадського діяча, науковця, педагога. Досліджено суспільно-просвітницьку діяльність М. Корфа на півдні України й його внесок в розвиток системи самоврядування та народної освіти в Катеринославській та Таврійській губерніях. Проаналізовано основні роботи педагога, які присвячені актуальним проблемам того часу - вирішенню питання діяльності земських органів і питанню розвитку народної освіти. Висвітлено зміст і напрями його наукової спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-8 Корф М.О. + Ч33(4УКР)51-8 Корф, М.О.
Шифр НБУВ: РА375073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коробка В.М. 
Громадське управління у містах Катеринославської губернії (1870 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Коробка ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес запровадження Городових положень 1870 та 1892 рр. у містах губернії, що здійснювалось на підставі законів за вказівками державних органів. Виявлено дані щодо невеликої кількості городян, які одержали виборче право за законом від 1870 р. Визначено, що з запровадженням закону від 1892 р. міське електоральне поле ще більше звузилося. Проаналізовано соціальний склад міського представництва. Розглянуто динаміку бюджетів міст, санітарно-медичну галузь, громадське піклування та шкільництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-22
Шифр НБУВ: РА371863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Марутян Р.Р. 
Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Р. Марутян ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, матеріалів періодичної преси, спогадів сучасників визначено світогляд М.О.Каришева - науковця та громадського діяча. Особливу увагу приділено громадсько-просвітницькій діяльності вченого на півдні України та його внеску у розвиток освіти в Катеринославській губернії. Розглянуто основні роботи науковця, присвячені актуальним проблемам того часу (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.) - вирішенню аграрного питання та популяризації освіти серед народних мас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Каришев + У02(4УКР)6 д Каришев М.О.
Шифр НБУВ: РА314503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петров О.О. 
Діяльність земських статистичних закладів південноукраїнських губерній у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Петров ; Дніпропетров. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено основні риси організації Катеринославського, Таврійського та Херсонського земських статистичних закладів у другій половині XIX - початку XX ст. Проаналізовано головні напрямки та досягнення їх діяльності. Висвітлено відображення виданнями даних закладів місцевих і загальнодержавних процесів стосовно соціально-економічної дійсності у даному періоді. З'ясовано питання, що підлягали вивченню земськими статистиками регіону. Запропоновано тезу, що праці земських статистиків є формами прояву суспільної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-536.2 +
Шифр НБУВ: РА328436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сіталова Н.О. 
Діяльність соціалістів-революціонерів Південної України напередодні та в період революції 1905 - 1907 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Сіталова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних і опублікованих джерел вивчено особливості зародження та діяльності організацій есерів трьох південноукраїнських губерній (Катеринославської, Таврійської та Херсонської) періоду 1902 - 1907 рр. Досліджено процес зародження організацій загальноросійської Партії соціалістів-революціонерів у південноукраїнському регіоні на початку XX ст., програмні основи їх функціонування, форми та методи агітаційно-пропагандистської та бойової діяльності. Виділено два послідовні етапи існування соціал-революційних організацій півдня - 1902 - 1904 рр. і період революції 1905 - 1907 рр., які суттєво відрізнялись один від другого. Проведено порівняльний аналіз основних форм і методів діяльності есерів впродовж цих етапів. На підставі вивчення відомих і введених до наукового обігу нових фактів і матеріалів доповнено відомості про мережу есерівських організацій Катеринославської, Таврійської та Херсонської губерній початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)522-4 +
Шифр НБУВ: РА364266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
11.

Улюра Г.А. 
Жіноча творчість як чинник вестернізації в російській літературі XVIII ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Г.А. Улюра ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозалежність між процесами вестернізації російського суспільства XVIII ст. та формуванням жіночої творчості в російській літературі ХVIII ст. Уперше жіночу літературу даного періоду розглянуто в контексті початкового уреальнення ідеї європеїзму в Росії. Висвітлено специфіку залучення російської жінки до літературної професії на підставі літературознавчого та компаративного аналізу творчої спадщини К. Сумарокової, О. Храповицької, Катерини ІІ та інших, визначено основні риси поетики жіночої літератури XVIII cт. Досліджено еволюцію жіночого образу в різних жанрах російської літератури та образотворчого мистецтва упродовж ХVІІІ ст., акцентовано увагу на особливостях формування гендерних стереотипів у російському художньому мисленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)4-307 +
Шифр НБУВ: РА321645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шихов К.Л. 
Земська добродійність на Катеринославщині 1866 - 1913 рр. (комп'ютерні технології обробки та аналізу джерел): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.Л. Шихов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

За допомогою комп'ютерних технологій визначено основні тенденції та напрямки, за якими відбувалися зміни у стані добродійності, як однієї зі складових діяльності Катеринославських губернських земських зборів протягом 1866 - 1913 рр. Виявлено термінологічні межі понятійного простору добродійності, проаналізовано стан і напрямки її досліджень, що склалися в історіографічній традиції. Охарактеризовано потенціальні інформаційні можливості, недоліки та переваги "Свода" як можливого джерела з історії добродійної діяльності Катеринославських губернських земських зборів. Запропоновано варіант методики застосування комп'ютерних технологій до аналізу матеріалів засідань губернських земських зборів. Охарактеризовано та визначено сенс проблемноорієнтованого та джерелоорієнтованого підходів до аналізу історичних джерел, а також OCR-технології створення машиночитаних даних. Визначено та описано технології та методологічні принципи створення електронних текстів і електронного видання джерел. Створено варіант текстової системи "Свод" і проаналізовано її функціонування. Визначено та реалізовано етапи дослідження земської добродійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-2 + Т211(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА327770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Чепурко О.О. 
Ідейні погляди та діяльність меншовиків Катеринославської губернії в 1903 - 1907 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Чепурко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу певних джерел і літератури комплексно досліджено проблему становлення та розвитку меншовицьких осередків Катеринославської губернії в 1903 - 1907 рр. Виокремлено актуальні проблеми історії діяльності меншовиків Катеринославщини. Виявлено, систематизовано та класифіковано джерела,що містять інформацію з історії меншовиків губернії. До наукового обігу введено документи меншовицьких партійних організацій і правоохоронних органів. Розглянуто програмні засади й основні напрями партійної діяльності меншовиків Катеринославщини в 1903 - 1907 рр. Виділено два етапи, упродовж яких партійна робота меншовиків суттєво відрізнялась у сфері агітаційно пропагандистської та бойової діяльності. З'ясовано характер стосунків меншовиків з більшовиками. Проаналізовано причини їх конфронтації. Виявлено умови, за яких співробітництво реалізувалося на практиці. Одержано певний історичний матеріал, на підставі якого досліджено мережу соціал-демократичних організацій Катеринославщини, їх організаційну структуру, розглянуто основні форми та методи діяльності меншовиків, висвітлено динаміку росту чисельності членів організацій РСДРП губернії у 1903 - 1907 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)52-48 + Ф69(4УКР-4ДНІ)2 +
Шифр НБУВ: РА365606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Онишко Л.В. 
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і - 40-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Онишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення архівних матеріалів, спогадів учасників подій досліджено етапи формування національно-патріотичних поглядів Катерини Зарицької, її участь у національно-визвольному русі, зокрема, жіночій мережі та підпільному Українському червоному хресті, налагодженні референтури пропаганди ОУН(б) і зв'язків головнокомандувача УПА Р.Шухевича з підпіллям за умов радянського тоталітарного режиму. Проаналізовано її внесок у популяризацію ідеї боротьби українського народу за державну незалежність і соборність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-8 Зарицька + Ф513(4УКР)6-8 Зарицька К. +
Шифр НБУВ: РА342340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Катеринчук К.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи запобігання катуванню: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К.В. Катеринчук ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблеми запобігання катуванням в Україні заходами кримінально-правового та кримінологічного характеру. Розглянуто ставлення держави та суспільства у різні історичні періоди їх розвитку до катування як соціального явища - від розуміння його як міри покарання та методу кримінального процесу до усвідомлення необхідності повної ліквідації. Наведено соціальну та юридичну характеристику катування, розглянуто його негативні наслідки фізичного, психологічного та соціального характеру. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 127 КК України "Катування", зроблено його відмежування від суміжних складів злочинів. Наведено характеристику суб'єктів злочину, особи злочинця та потерпілого у справах про катування, розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА370096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Василевич Ю.В. 
Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність Гавриїла Розанова (1781 - 1858): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Василевич ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні етапи життя та діяльності архієпископа Катеринославського, Херсонського, Таврійського Гавриїла Розанова, визначено його особистісні якості як типового представника тогочасної духовної еліти. На підставі комплексного вивчення та аналізу історичної спадщини архієпископа визначено фактори, що впливали на становлення його як ученого-історика. З'ясовано, що зацікавленість історичною наукою виникла задовго до прибуття Гавриїла на Південь України, де загальна атмосфера культурного росту сприяла реалізації його дослідницьких планів. Визначено недоліки та переваги історичних праць Г.Розанова, доведено їх історико-археографічну цінність. Висвітлено досягнення архієпископа у сфері церковного будівництва та організації внутрішнього управління єпархією, досліджено його участь у боротьбі з сектантами та розкольниками. Показано особливості духовної освіти та релігійного виховання досліджуваного історичного періоду, показано їх суттєвий вплив на діяльність архієпископа, який започаткував виникнення паламарських шкіл і був ініціатором створення в регіоні першого жіночого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-8 Розанов + Т1(4УКР)-8 Розанов +
Шифр НБУВ: РА351982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гузенков С.Г. 
Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини XIX - початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Г. Гузенков ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито функції, які виконували метричні книги у суспільстві у другій половині XIX - на початку XX ст. на території Південної України, проаналізовано зміни, що відбувалися у формулярі метричних книг, систему контролю за їх веденням, засади зберігання метрик. З'ясовано порядок, згідно з яким здійснювалися записи актів у частині "Про народжених", "Про одружених", "Про померлих". Здійснено текстологічний аналіз метричних записів і показано особливості фіксації антропонімічних даних, "звання", випадків хрещення та поховання представників неправославних християнських конфесій. На підставі вивчення формалізованих даних метричних книг сільських парафій Катеринославської та Таврійської губерній установлено вік укладення першого шлюбу, розглянуто вплив пори року на укладення шлюбу, визначено напрямки шлюбних міграцій, показано "сезонні хвилі" народжуваності та смертності, проаналізовано вікову структуру смертності, порівняно рівень народжуваності та смертності. На підставі матеріалів неформалізованих даних метричних книг Різдво-Богородицької церкви села Деревецького Маріупольського повіту Катеринославської губернії вивчено історію 35-ти родин, що значилися не як мешканці дослідженого населеного пункту, однак постійно реєстрували акти у місцевій парафії, установлено їх коло спілкування, що дало змогу уточнити дані про склад населення зазначеного пункту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР7)5 +
Шифр НБУВ: РА335629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Любасюк Т.І. 
Містичне спрямування духовної практики християнського Середньовіччя: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Т.І. Любасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено історико-філософський аналіз вчення німецьких містиків, зокрема, Хільдегарди Бінгенської, Катерини Сієнської, Й.Екхарта, Й.Таулера, Г.Сузо у контексті європейської ірраціоналістичної традиції. Розкрито сутність понять "містика", "містицизм", "містичний досвід". Реконструйовано та системно проаналізовано структуру духовного досвіду християнського Середньовіччя та умови формування відповідного світогляду. Доведено взаємозв'язок містичних традицій Античності та християнського Середньовіччя. Обгрунтовано значущість містичної традиції християнства у філософській спадщині середньовічної Європи. Встановлено спадкоємність основних концепцій християнських містиків, визначено їх місце у структурі філософського вчення Середньовіччя. Виокремлено та досліджено феномен жіночої містики як складової християнського духовного досвіду західноєвропейської філософії Середніх віків. Показано вплив жіночої християнської містики на розвиток німецької містичної спадщини Середньовіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-377 + Э401 + Э37-4-34 +
Шифр НБУВ: РА349050

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Мітлицька 
Музичне життя Катеринославщини середини XIX- початку XX століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Вікторія Анатоліївна Мітлицька ; Харківська держ. академія культури. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-69
Шифр НБУВ: РА314838

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського