Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (473)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАОХОЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гуменюк С.В. 
Виховання гуманних якостей учнів основної школи у процесі занять фізичною культурою: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.В. Гуменюк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано модель формування гуманних якостей учнів у процесі фізичного виховання. Визначено мету, завдання, принципи побудови, психолого-педагогічні механізми, етапи формування гуманних якостей. Запропоновано засоби, методи, форми навчально-виховного впливу й обгрунтовано педагогічні умови реалізації розробленої моделі, якими є формування позитивної мотивації учнів до систематичних занять фізичною культурою на підставі індивідуального підходу, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, що забезпечує гуманізацію взаємовідносин між учителями й учнями, залучення батьків до позаурочних форм фізичного виховання школярів, що сприяє покращанню взаємовідносин між батьками та навчальним закладом. Удосконалено засоби (рухливі та спортивні ігри, забави, естафети, теоретичний матеріал, туризм, моральні дилеми, морально-етичні ситуації), методи та форми (ігровий і змагальний, особистий приклад учителя фізичної культури, контроль і самоконтроль, ритуали підтримки та заохочення учнів, групові дискусії й індивідуальні бесіди, покарання та заохочення, стимулювання інтересу й усвідомленої участі учнів у навчальному процесі, уроки фізичної культури, змагання, туристичні походи) фізичного виховання у контексті формування гуманних якостей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Ч421.354 + Ч511.0 +
Шифр НБУВ: РА367999

Рубрики:

      
3.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Мельникова О.П. 
Вплив оподаткування на розвиток підприємництва в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.П. Мельникова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти та удосконалено методологічні засади впливу оподаткування на розвиток підприємницької діяльності. Розкрито інструментальну роль податків у її становленні та розвитку. Показано значення системи оподаткування як чинника внутрішньої інституційної та структурної диференціації підриємницької діяльності шляхом оптимізації нерівності (майнової, фінансової), обмеження присутності на ринку непрофесійних підприємців, заохочення підприємницької поведінки та поліпшення якості підприємницького ресурсу, удосконалення спеціалізації та підвищення професіоналізації підприємницької діяльності. Наведено характеристику інституційного змісту держави як загального ресурсу підприємницької діяльності, необхідного для позитивного зняття невизначеності поточних і довгострокових господарських рішень та подолання суперечності між економікою, владою та суспільством у процесі соціально-економічної еволюції. Доведено, що важливою передумовою зниження масштабів ухилення від сплати податків є розвиток і взаємодія державних і недержавних інститутів, що забезпечують ефективний зв'язок між сплатою податків та одержанням вигоди від споживання суспільних благ (бюджетний федералізм, інститути представницької демократії, публічного контролю над державними фінансами).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА344518

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крупник Л.О. 
Державна політика у сфері українського професійного мистецтва (1965 - 1985): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Крупник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено, що державно-партійні форми та методи управління професійним мистецтвом постійно удосконалювалися, пристосовуючись до нових обставин, але завжди були спрямовані на підпорядкування творчості митця ідейно-політичним цілям радянської держави, зокрема, нівеляції національних особливостей українського мистецтва. Показано, що державне управління у сфері професійного мистецтва здійснювалося на засадах визначеної для галузі фінансової системи, яка передбачала принципи матеріального та морального заохочення, ставила митця у залежність від управлінських структур. Виявлено, що творчий процес в УРСР, з одного боку, характеризувався певними успіхами, а з іншого - для нього були характерні тенденції щодо уніфікації професійного мистецтва, збіднення його сюжетів і тематик, що вело до утвердження у мистецтві лінії на спрощення, а іноді й спотворення реальної дійсності. Доведено, що із зростанням національно-визвольного руху, опір української творчої інтелігенції радянській тоталітарній системі виявився загалом у двох напрямках: мистецькому нонконформізмі та політичному дисидентстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Щ03(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА323399

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рубан Т.Є. 
Економічне стимулювання підвищення ефективності виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.Є. Рубан ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення економічного стимулювання підвищення ефективності виробництва за умов ринкових відносин. Обгрунтовано та запропоновано модифікацію інтегрального показника ефективності виробництва на рівні підприємства. Виявлено систему економічних стимулів і розглянуто можливі мотиви поведінки підприємств за умов ринку. Запропоновано методичні підходи до аналізу стимулювальної функції податку на прибуток. Розроблено економетричну модель розподілу чистого прибутку підприємства. Наведено методику розподілу фонду заохочення між виробничими підрозділами підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-07
Шифр НБУВ: РА314993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Притула О.В. 
Ефективність використання мотиваційних механізмів у сфері підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Притула ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теорії мотивації та їх використання в різних економічних системах. Обгрунтовано напрями формування мотивації праці в Україні за умов становлення ринкових відносин і наведено методику аналізу мотиваційних механізмів у сфері малого бізнесу. Виявлено особливості мотиваційних факторів впливу на розвиток малого бізнесу на Волині. Запропоновано методичні підходи до розробки та використання мотиваційних механізмів заохочення щодо підприємницької діяльності та оцінено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр-4Вол)0-131.1
Шифр НБУВ: РА315895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хлистова Н.Б. 
Заохочення суспільно корисної мотивації: кримінально-правові та кримінологічні аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.Б. Хлистова ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику суспільно корисної мотивації злочинної, посткримінальної та правомірної поведінки. Проаналізовано суперечливі погляди у сучасній юридичній науці щодо існування суспільно корисної мотивації злочину. Визначено сутність поняття суспільно корисної мотивації, виявлено ознаки, що відрізняють її від суспільно негативної мотивації. Розроблено кримінально-правову та кримінологічну класифікацію суспільно корисної мотивації злочинної, посткримінальної та правомірної поведінки. Обгрунтовано недоцільність застосування покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до осіб, які вчинили злочин з суспільно корисною мотивацією. Запропоновано внести зміни до переліку обставин, що пом'якшують покарання, шляхом уведення норми, яка б мала обов'язково враховуватися судом під час призначення покарання (п. 10 ч. 1 ст. 66 КК України "Вчинення злочину із суспільно корисною мотивацією"). Запропоновано заходи щодо підвищення правовиховної функції суду, підвищення його ролі у формуванні суспільно корисної мотивації поведінки учасників судочинства, особливо підсудного у контексті його виправлення та подальшої ресоціалізації. Визначено особливості суспільно корисної мотивації у випадках перевищення меж необхідної оборони. Обгрунтовано необхідність розширення переліку спеціальних норм про звільнення від кримінальної відповідальності з метою заохочення суспільно корисної мотивації посткримінальної поведінки. Наведено пропозиції щодо розвитку заохочувальних положень у законодавстві України, зокрема запропоновано прийняти Закон України "Про заохочення діяльності з протидії злочинності". Доповнено перелік обставин, які виключають злочинність діяння інститутом відновлення втраченого права (втраченої речі), який стимулюватиме потерпілих до повернення свого майна без звернення до правоохоронних органів, що має сприяти поліпшенню боротьби зі злочинами проти власності, які не є тяжкими. Обгрунтовано необхідність розмежування каральних і виправних функцій у виконанні покарання та їх розподілу між державними органами та суспільством. Наведено пропозицію про прийняття Закону України "Про волонтерський рух в Україні" з метою надання волонтерам відповідних прав і законодавчо чітко врегульованого статусу, що сприятиме стимулюванню суспільно-корисних проявів громадськості, які протидіють злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА360046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стрельченко О.Г. 
Заохочення як метод управління у сфері охорони здоров'я: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Г. Стрельченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Виокремлено засадничі ідеї діяльності сфери охорони здоров'я України. Наведено дефініції "стимулювання як метод управління", "заохочення як метод управління", "працівник охорони здоров'я", "особливі заслуги", "народний лікар", "заохочувальне (нагороджувальне) діяння", "заохочувальне провадження", "провадження щодо заохочення у сфері охорони здоров'я", "порядок (правила) заохочення". Проаналізовано систему заохочень у сфері охорони здоров'я. Увагу приділено системі заохочень взагалі та заохоченням працівників у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 п + Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА360178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козачук Д. А. 
Заохочувальні адміністративні процедури: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. А. Козачук ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення, пов'язані з визначенням місця та ролі заохочень серед засобів публічно-владного впливу з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Визначено певні засади взаємодії заохочення, переконання та примусу, проведено аналіз цілей, завдань, функцій та принципів заохочення, яке застосовується у сфері публічного управління. Проведено науково-теоретичний аналіз адміністративних заохочувальних адміністративних процедур у контексті співвідношення матеріальних і процедурних начал інституту заохочення, а також визначено види та суб'єктний склад даних процедур. Окрему увагу приділено заохочувальним адміністративним процедурам зовнішнього та внутрішнього спрямування. На підставі даного аналізу проведено наукову розробку теоретичних пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності застосування адміністративних процедур в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.6
Шифр НБУВ: РА377546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хряпінський П. В. 
Заохочувальні норми у кримінальному законодавстві України: теоретичні, законотворчі та правозастосовні проблеми: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / П. В. Хряпінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 39 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення значної наукової проблеми, яке виявляється в розв'язанні концептуальних теоретичних і практичних проблем місця та ролі заохочувальних норм у кримінальному законодавстві, соціальної обумовленості їх запровадження, розробки нової концепції законотворення заохочувальних норм. Зазначено, що заохочувальні норми розглядаються як єдиний функціональний інститут кримінального законодавства. Запропоновано підставу кримінально-правового заохочення. Обгрунтовано вдосконалення чинних і започаткування нових заохочувальних норм у кримінальне законодавство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)-3 + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА373194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Синявська О.Ю. 
Засоби забезпечення службової дисципліни в органах внутрішніх справ України (організаційно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Ю. Синявська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, значення та засоби реалізації службової дисципліни в органах внутрішніх справ України. З'ясовано функції службової дисципліни. Розкрито сутність дисциплінарної відповідальності працівників органів внутрішніх справ. Описано принципи, суб'єкти та стадії дисциплінарного провадження. Особливу увагу приділено аналізу організаційно-правової бази удосконалення адміністративної (дисциплінарної) відповідальності, а також загальній характеристиці матеріальної відповідальності працівників органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни та кримінальній відповідальності за невиконання службових обов'язків як організаційно-правовим заходам зміцнення службової дисципліни. Досліджено шляхи розвитку мотивації особового складу щодо усвідомленого відношення до службової дисципліни, матеріальні та моральні форми заохочення. Висвітлено засоби охорони (захисту) прав та свобод працівників органів внутрішніх справ. Вироблено й обгрунтовано конкретні пропозиції щодо внесення змін та доповнень до ряду чинників нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА314325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Василенко Н.В. 
Комунікативна стратегія заохочення в російському мовному спілкуванні: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н.В. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

У контексті прагмалінгвістики проведено багатоаспектний аналіз прагмалінгвістичних особливостей комунікативної стратегії заохочення у російському мовному спілкуванні. Розглянуто лексико-синтаксичні компоненти висловлювань і невербальні засоби спілкування ініціатора комунікації. Описано складники комунікативної стратегії заохочення (КСЗ) у контексті прагмалінгвістичного аналізу, проведено їх моделювання. Запропоновано визначення понять "комунікативна стратегія", "мовленнєва тактика" (МТ), "комунікативна тактика" (КТ), "комунікативний хід". Визначено репертуар МТ і КТ заохочення, наведено лінгвістичний опис мовних маркерів їх реалізації. Доведено безпосередній вплив зовнішнього та внутрішнього планів комунікативної стратегії (КС) на формування семантичного наповнення обраної стратегії. Доведено, що комунікативний контекст, спілкування, соціально-психологічні чинники й установки мовців визначають вибір і застосування окремих МТ заохочення з урахуванням диференціації на маніпулятивний або актуалізаційний вплив. Виокремлено й описно інтеракціональну модель КСЗ, охарактеризовано етапи її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70
Шифр НБУВ: РА371868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Логвиненко О.І. 
Лісоохоронна справа в Україні: історико-правовий аспект (IX ст. - 1990 р.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Логвиненко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання лісоохоронної галузі в історичному аспекті з часів перших згадок про неї у давніх джерелах до започаткування самостійного державного механізму незалежної України. На підставі аналізу питання охорони лісів зроблено висновок, що ця проблема впродовж існування державних інститутів на етнічних українських землях завжди турбувала владні структури. Проаналізовано нормативно-правові засади організаційного устрою лісоохоронних органів на території України, порядок їх комплектування особовим складом, основних форм і методів службової діяльності лісоохоронців у різні історичні періоди. Сформульовано пропозиції щодо доповнення глав 5 і 16 Лісового кодексу України, розробки Статуту про лісову охорону у контексті соціального захисту та матеріального заохочення українських лісоохоронців, включення до законів України статей "Про міліцію", "Про прокуратуру", що стосуються залучення до охорони лісів спеціальних підрозділів правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)17-1 + Х2(4УКР)-621.111.24 +
Шифр НБУВ: РА342292

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Венедіктов С.В. 
Матеріальне та моральне стимулювання ефективної професійної діяльності працівників органів внутрішніх справ України: теоретичний аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.В. Венедіктов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо матеріального та морального стимулювання ефективної професійної діяльності працівників органів внутрішніх справ. З'ясовано співвідношення понять "заохочення" та "стимулювання". Зазначено, що заохочення осіб рядового та начальницького складу - частина стимулювання, певний захід, що здійснюється в його межах. Розкрито суть поняття матеріального та морального стимулювання службово-трудової діяльності працівників органів внутрішніх справ, розвинуто поняття правовідносин та трудових правовідносин. Досліджено аспект професійної мотивації даних працівників. Визначено критерії оцінки їх службово-трудових заслуг. Наведено пропозиції щодо уточнення чинних і розробки нових нормативно-правових актів у сфері матеріального та морального стимулювання працівників органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.02 п + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА335171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Петриченко Н.Г. 
Методика використання епістолярних матеріалів у процесі вивчення української літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Г. Петриченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Запропоновано теоретично обгрунтовану й експериментально апробовану методику використання епістолярних матеріалів у процесі вивчення української літератури, суть якої полягає у послідовному й систематичному залученні епістолярної спадщини як джерела проникнення в духовний світ митця та його творчу лабораторію, а також як засобу заохочення школярів до самоаналізу; у різноманітності форм і методів організації навчальної діяльності на уроках та в позакласній роботі. Визначено, що критеріями ефективності використання епістолярних матеріалів є рівень знань учнів про зазначений жанр та його особливості; наявність умінь і навичок роботи з письменницьким епістолярієм; зацікавлення духовним світом митця, його творчістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20 + Ш401.449.2 +
Шифр НБУВ: РА325865

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бурлак О. В. 
Міжнародні стандарти щодо статусу і функціонування національних установ із захисту і заохочення прав людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. В. Бурлак ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що принципи щодо статусу національних установ 1991 р. є міжнародними мінімальними стандартами. Визначено статус національних установ в універсальних і регіональних системах співробітництва держав, форми співробітництва міжнародних організацій з національними установами із захисту та заохочення прав людини. Висвітлено питання правового статусу актів міжнародних організацій щодо національних установ із захисту та заохочення прав людини й обгрунтовано їх правове значення. Запропоновано дефініцію національної установи із захисту та заохочення прав людини та класифікацію даних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923 + Х809(4УКР)3 л
Шифр НБУВ: РА373279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Голяченко А.О. 
Наукове обгрунтування оптимізації системи медичної реабілітації в умовах реформування охорони здоров'я в Україні: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / А.О. Голяченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи вдосконалення системи медичної реабілітації на всіх рівнях її організації з метою підвищення її соціальної, медичної та економічної ефективності. На підставі певних статистичних даних вивчено динаміку захворюваності населення за 1981 - 1983 рр. та 2003 - 2005 рр. і динаміку потреби пацієнтів у медичній реабілітації. Відзначено суттєві соціальні контрасти у задоволенні даної потреби. Системно проаналізовано проблеми медичної реабілітації на всіх рівнях її організації. Пріоритетного значення надано обгрунтуванню функціональних принципів і організаційної структури медичної реабілітації в основній - амбулаторно-поліклінічній ланці, передусім на рівні сімейних лікарських амбулаторій. Показано, що від сімейних лікарів залежить реалізація засад реабілітації, зокрема, раннього початку та наступності. Запропоновано системну модель контролю якості медичної реабілітації, яка грунтується на статистичних показниках і матеріальному заохоченні. Вивчено ефективність медичної реабілітації та показано її перевагу у порівнянні з традиційним лікуванням стосовно звертальності за медичною допомогою в 3,0 раза, госпіталізації - в 1,6 і тимчасової - удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА362394

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сергієнко Е. О. 
Організаційна культура як фактор підвищення якості муніципального управління: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Е. О. Сергієнко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що на організаційну культуру муніципального управління впливають виклики публічного управління. Запропоновано створення середовища муніципального управління на підставі синергії цінностей у межах визначених змістовних координат. Розроблено підхід до формування організаційної культури муніципального управління, провідне місце в якому відводиться блоку "навчання через діяльність", який підтримується ще двома блоками - "управління знаннями", "вимірювання результату та заохочення". З метою інституційного оформлення організаційної культури муніципального управління розроблено системні вимоги до її формування, які знайшли своє відображення у розробці настанов щодо формування організаційної культури в органах муніципального управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА381536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Колот А.М. 
Організаційно-економічний механізм регулювання заробітної плати і шляхи його вдосконалення (на матеріалах промислових підприємств України): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.М. Колот ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 36 с. — укp.

Міститься наукове обгрунтування концептуальних засад щодо структури і змісту організаційно-економічного механізму регулювання заробітної плати на промислових підприємствах. Розроблено комплекс правових, економічних і організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності державно-договірного регулювання заробітної плати, запропоновано наповнити принципово новим змістом генеральні, галузеві, регіональні угоди й колективні договори підприємств. Обгрунтовано концептуальні підходи та розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення тарифного регулювання заробітної плати, вибору її форм і систем, запровадження нових принципів і правил матеріального заохочення, удосконалення нормування як засобу оптимізації міри праці та її оплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського