Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)261.413.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрусік І.І. 
Активізація діяльності підприємств харчової промисловості шляхом удосконалення механізму регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.І. Андрусік ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діяльності підприємств харчової промисловості. Удосконалено механізм її регулювання. Узагальнено теоретичні засади регуляторної політики та розглянуто її вплив на діяльність даних підприємств. Досліджено значущість податкового навантаження для показників їх діяльності. Виявлено основні чинники, які зумовлюють прибутковість підприємств, висвітлено проблему ефективності експортної діяльності. Розроблено та науково обгрунтовано пропозиції, а також надано практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму регулювання як чинника підвищення ефективності діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА354239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слатвінська М. О. 
Альтернативні системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. О. Слатвінська ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Доведено необхідність збереження альтернативних систем оподаткування суб'єктів малого підприємництва, проведено оцінювання ефективності застосування цих систем і розроблено концепції удосконалення спрощеної системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Досліджено стан і розвиток суб'єктів малого підприємництва в Україні, проаналізовано особливості оподаткування малого бізнесу за альтернативними системами, удосконалено понятійний апарат теорії оподаткування. За результатами проведеного дослідження запропоновано концепцію спрощеної системи оподаткування суб'єктів малого підприємництва та розроблено методичні підходи до оцінювання її ефективності, які складаються з чотирьох етапів. Доведено значну соціально-економічну ефективність від застосування такої альтернативи, як спрощена система оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3
Шифр НБУВ: РА382834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михасьова Н.В. 
Визначення впливу бюджетування податків на фінансово-економічні результати діяльності коксохімічних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Михасьова ; Наук.-дослід. центр індустріал. проблем розв. НАН України. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено підходи до визначення понять "податкова політика держави", "податкова політика підприємства" та "бюджетування податків", виділено системний взаємозв'язок податкової політики держави та підприємства. Узагальнено та розвинуто підходи до системи компонент, що характеризує податкові платежі та платоспроможність підприємств, за якою було проведено групування коксохімічних підприємств за станом бюджетування податків. Обгрунтовано проведення моделювання показника податкової стійкості коксохімічних підприємств, яке визначає їх тенденції розвитку. Розроблено методичні підходи до бюджетування податків і проведення моніторингу та контролю виконання податкових бюджетів підприємств та організаційний підхід до бюджетування податків на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)305.551.561 +
Шифр НБУВ: РА363728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мельникова О.П. 
Вплив оподаткування на розвиток підприємництва в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.П. Мельникова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти та удосконалено методологічні засади впливу оподаткування на розвиток підприємницької діяльності. Розкрито інструментальну роль податків у її становленні та розвитку. Показано значення системи оподаткування як чинника внутрішньої інституційної та структурної диференціації підриємницької діяльності шляхом оптимізації нерівності (майнової, фінансової), обмеження присутності на ринку непрофесійних підприємців, заохочення підприємницької поведінки та поліпшення якості підприємницького ресурсу, удосконалення спеціалізації та підвищення професіоналізації підприємницької діяльності. Наведено характеристику інституційного змісту держави як загального ресурсу підприємницької діяльності, необхідного для позитивного зняття невизначеності поточних і довгострокових господарських рішень та подолання суперечності між економікою, владою та суспільством у процесі соціально-економічної еволюції. Доведено, що важливою передумовою зниження масштабів ухилення від сплати податків є розвиток і взаємодія державних і недержавних інститутів, що забезпечують ефективний зв'язок між сплатою податків та одержанням вигоди від споживання суспільних благ (бюджетний федералізм, інститути представницької демократії, публічного контролю над державними фінансами).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА344518

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сердюк О.М. 
Вплив податків на функціонування та вибір стратегії промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.М. Сердюк ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні концепції впливу податків на функціонування підприємств, підстави раціонального вибору стратегії за умов невизначеності й особливості вибору стратегії підприємства - платника податків в інституціональному середовищі української економіки. За запропонованою методикою проаналізовано вплив податків на функціонування промислових підприємств - великих платників податків України. На базі розробленої економіко-математичної моделі здійснено оцінку наслідків взаємного впливу податків і фінансових результатів їх господарської діяльності. З метою зменшення негативного впливу податків на діяльність таких підприємств розроблено рекомендації щодо раціонального вибору їх стратегії розвитку, що стосуються необхідності здійснення податкового планування та ведення беззбиткової діяльності та щодо вдосконалення системи оподаткування, спрямовані на раціоналізацію системи податкових пільг, певне зниження податкових ставок, скасування неефективних податкових платежів і прийняття єдиного нормативного документа з питань оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА351779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гордієнко Є. С. 
Діяльність торговельного підприємства в умовах трансформації податкового середовища: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Є. С. Гордієнко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено можливості гармонізації інтересів основних дійових осіб податкової системи й оподаткування в Україні на основі дослідження податкових відносин між державою та підприємством. Удосконалено науково-методичний підхід щодо оптимізації бази оподаткування торговельних підприємств (ТП) за допомогою економіко-математичного моделювання з використанням модифікованого симплекс-методу та сучасних комп'ютерних технологій. Досліджено структуру та зміст податкового менеджменту ТП, що полягає у формуванні партнерських податкових відносин між платниками податків і Державною податковою службою, застосуванні ефективних заходів щодо ухилення від сплати податків та технічного сприяння шляхом удосконалення електронної системи обслуговування платників податків. Розроблено методики оцінювання податкового регулювання з використанням системи коефіцієнтів та середнього обсягу податкових надходжень і пільг. Удосконалено систему впливу податкового адміністрування на фінансові результати діяльності ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21 + У9(4УКР)261.413.3
Шифр НБУВ: РА380368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тимошенко О.В. 
Економіко-організаційний механізм оподаткування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Тимошенко ; Європ. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ефективність економіко-організаційного механізму оподаткування підприємств на базі розрахунку проміжних, оціночних, часткових, загальних коефіцієнтів податкового навантаження. Виявлено вплив податків на основні параметри економічної діяльності підприємств, зокрема, структуру факторів виробництва (капіталу та праці), прибутковість, величину податкового доходу. Обгрунтовано напрями вдосконалення економіко-організаційного механізму оподаткування підприємств на основі податкового прогнозування та планування з метою мінімізації податкових відрахувань, що передбачає створення на підприємстві центрів податкової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)261.413.3
Шифр НБУВ: РА333748

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Забаренко Ю.О. 
Економічний механізм податкового планування на промисловому підприємстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Ю.О. Забаренко ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано теоретичні, організаційно-методичні та прикладні задачі вдосконалення економічного механізму податкового планування на промисловому підприємстві. Визначено роль і місце податкового планування у системі управління його економічними процесами. Виявлено економічний зміст і суть податкового планування, об'єктивні економічні основи, на яких базується дана економічна категорія. Класифіковано загальні принципи податкового планування. Запропоновано структурну модель та розроблено його методологічне забезпечення на підприємстві. Здійснено економічну постановку задачі побудови механізму податкового планування на підприємстві з використанням методів економіко-математичного моделювання. Проаналізовано вплив трансакційних податкових витрат, пов'язаних з затосуванням заходів податкового планування та залежних від рівня податкового тягаря. Визначено напрям найефективнішого використання коштів, що вкладаються у виробництво, шляхом вибору оптимального за структурою інвестиційного проекту. Запропоновано методичний підхід до вдосконалення механізму податкового планування на стадії створення інвестиційних проектів промисловими підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА360987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Марусік О.О. 
Економічний механізм стимулюючої системи оподаткування сільського господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Марусік ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано побудову стимулювального оподаткування сільськогосподарських підприємств на базі диференціальної ренти. Визначено взаємозалежність між диференційною рентою та рівнем оподаткування. Висвітлено особливості сільськогосподарських виробників як суб'єктів оподаткування. Розвинуто поняття та методи розрахунку показників рівня тяжкості оподаткування стосовно податкового тягаря (преса). Розвинуто модель раціональної податкоємності сільського господарства, побудовану за шкалою переходу від існуючого рівня податкоємності до норматипу, за умови швидкого зростання виробництва. Запропоновано методику побудови єдиного сільськогосподарського податку за різними виробничими типами господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.31 +
Шифр НБУВ: РА348191

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вишневський В.П. 
Методологічні основи вдосконалення оподаткування підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.П. Вишневський ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано нову цілісну наукову концепцію оподаткування підприємств, що створює передумови для формування податкового режиму, сприятливого по відношенню до товаровиробника. Створено економіко-математичну модель імітаційного типу, що дозволяє оцінювати вплив податків на діяльність промислових підприємств. Розроблено принципи оподаткування, які враховують особливості інформаційних систем управління виробництвом. Запропоновано рекомендації по вдосконаленню складу, структури і механізму обчислення податків, що сплачуються підприємствами, бухгалтерського обліку фінансових результатів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Семерак О.Ф. 
Моделювання впливу податків на підприємництво: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.Ф. Семерак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На базі теорії нечіткої логіки розроблено математичну модель прогнозування змін податкової стратегії, обумовлених впливом кількісних та якісних показників. Сформовано та формалізовано експертну базу знань моделі прогнозування змін податкової стратегії, яка забезпечує об'єктивність налагодження функцій належності. Запропоновано балансову модель з урахуванням товарного та грошового балансу та податкових надходжень за ринкових умов, що дає змогу розраховувати збалансований бюджет країни. Удосконалено систему показників податкового навантаження та ділової активності з урахуванням умов нечіткої логіки. Створено методи прогнозування змін податкового навантаження у ринковому середовищі. Запропоновано способи формалізації термів та дослідження функцій належності як елементів теорії нечіткої логіки. Наведено методи моделювання податкових стратегій у ринковому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 в611 +
Шифр НБУВ: РА354928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Рябцев А.В. 
Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Рябцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію синтезу оптимальної податкової стратегії підприємства на основі принципів системного підходу, реалізація якої зумовлює підвищення фінансової стійкості підприємства за умов нестабільного економічного середовища. Розроблено модель динаміки основних виробничих фондів підприємства, побудовану з використанням теорії різницевих рівнянь. Наведено модель податкового планування, яку побудовано на основі теорії диференціальних рівнянь з метою визначення їх суми в плановому періоді. Розроблено модель управління грошовими потоками підприємства з використанням методів імітаційного моделювання, що дає змогу визначити оптимальну структуру обігових коштів з метою зниження податкового наватаження підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ястребова 
Моделювання податкового навантаження підприємства в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ганна Сергіївна Ястребова ; Харківський національний економічний ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 в611
Шифр НБУВ: РА365583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Спиридонов О.О. 
Моделювання процесів оподаткування підприємств в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.О. Спиридонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію моделювання процесу оподаткування підприємств за умов перехідної економіки. Проаналізовано моделі відходу підприємств у тіньовий сектор економіки та визначено середнє податкове навантаження на підприємства різних типів. Наведено класифікацію критеріїв, що визначають реакцію підприємств на зміни у внутрішньому оподаткуванні та вплив даних змін на податкові надходження у бюджет та діяльність суб'єктів господарювання. Розглянуто динаміку та структуру податкової заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами. Проведено оцінку потенційного рівня оподаткування підприємств за умов перехідної економіки. Розроблено комплекс взаємопов'язаних моделей та схем погашення податкової заборгованості. Запропоновано схему взаємодії підприємств із податковими органами щодо підвищення ефективності роботи Державної податкової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 в611 +
Шифр НБУВ: РА322102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Музиченко 
Науково-методичні засади податкового регулювання малого бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Степан Анатолійович Музиченко ; Науково-дослідний економічний ін-т Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)291.9-93
Шифр НБУВ: РА330009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Осадчий С.О. 
Непряме оподаткування сільськогосподарських товаровиробників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.О. Осадчий ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Установлено особливості реалізації фіскальної та регулюючої функцій ПДВ у сільському господарстві та їх кількісні характеристики. Обгрунтовано доцільність уточнення та введення нових термінів ПДВ. Вивчено вплив способів визначення ПДВ на його базу. Розроблено обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення ставок ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників і запропоновано спосіб спрощеного оподаткування цим податком невеликих фермерських господарств. Визначено шляхи вдосконалення непрямого оподаткування для руйнування схем ухилення від сплати податків. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного непрямого оподаткування згідно з вимогами ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА330870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бадида М.П. 
Оподаткування підприємств та шляхи його вдосконалення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.П. Бадида ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено пропозиції стосовно прогнозування податкових надходжень до бюджетів різних рівнів, визначення сум податкових зобов'язань за непрямими методами, а також нарахування та стягнення у бюджет податку на прибуток та податку на додану вартість. Розглянуто вплив податків на результати фінансово-господарської діяльності підприємств та його наслідки. Обгрунтовано внесення змін до закону "Про податок на додану вартість". Запропоновано запровадження прогресивної шкали оподаткування прибутку підприємств залежно від розміру абсолютної суми прибутку та рівня рентабельності продукції. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації та проведення контролю за нарахуванням та сплатою податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість. Обгрунтвано напрямки підвищення ефективності податкового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА323381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Серебрянський Д.М. 
Оподаткування прибутку підприємств та його вплив на інвестиційну діяльність в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Д.М. Серебрянський ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив оподаткування прибутку підприємств на інвестиційну діяльність за ринкових умов. Проаналізовано теоретико-методичні аспекти впливу оподаткування прибутку на інвестиційну активність бізнесу. Досліджено історичні витоки прибуткового оподаткування юридичних осіб. Визначено економічний зміст поняття "податок на прибуток підприємств" і його потенціал інвестиційного стимулювання. Узагальнено напрями впливу податку на прибуток як основні складові інвестиційної діяльності підприємств. Проаналізовано розвиток інвестиційних процесів в Україні та вплив на них чинного механізму оподаткування прибутку підприємств. Досліджено пільгові режими оподаткування прибутку й визначено їх ефективність для держави й бізнесу. Оцінено ступінь впливу податкової амортизації на інвестиційні процеси та розроблено концепцію реформування амортизаційної політики. Визначено податкові стимули інвестування й обгрунтовано доцільність застосування інвестиційних пільг щодо податку на прибуток. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму оподаткування прибутку підприємств шляхом стимулювання інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА348970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Панура Ю. В. 
Оподаткування роздрібної торгівлі України та шляхи його вдосконалення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Ю. В. Панура ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну та правову природу оподаткування роздрібної торгівлі (ОРТ) України. Уточнено понятійний апарат, розширено класифікацію податків, виявлено тенденції розвитку ОРТ України. Проаналізовано механізми оподаткування прибутку та доданої вартості сфери роздрібної торгівлі та виявлено їх вплив на розвиток галузі. Розглянуто можливість застосування шкали ставок податку на прибуток, диференційованих залежно від одержаної виручки від реалізації та рівня торгової надбавки. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення податкового адміністрування на підприємствах роздрібної торгівлі та здійснення оперативного контролю за їх діяльністю, зокрема, в частині використання реєстраторів розрахункових операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)421.20
Шифр НБУВ: РА375336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Спіріна О.М. 
Оподаткування сфери послуг в умовах соціально-ринкових перетворень в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.М. Спіріна ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність існуючих систем оподаткування щодо діяльності суб'єктів господарювання, які надають послуги. Визначено шляхи вдосконалення системи обов'язкових платежів у сфері послуг. З'ясовано теоретичні основи для визначення категорій "послуга" та "сфера послуг". Показано динаміку розвитку даної сфери. Визначено її особливості як економічного середовища оподаткування. Розглянуто законодавчо-нормативну базу оподаткування послуг. Проаналізовано рівень і структуру податкових платежів підприємств транспортних, торгівлі, громадського харчування та банківських установ. Запропоновано методику розрахунку податкового навантаження. Узагальнено практику використання спрощеної системи оподаткування щодо діяльності зазначених підприємств. Розроблено підхід до розрахунку доданої вартості у банківській діяльності. Проаналізовано зарубіжний досвід оподаткування послуг. Обгрунтовано методичні підходи до диференціювання ставки єдиного податку щодо видів економічної діяльності у разі зміни межових обсягів реалізації товарів (робіт, послуг). Визначено шляхи підвищення ефективності податкового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 + У9(4УКР)442.1 +
Шифр НБУВ: РА360597

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського