Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (1788)Книжкові видання та компакт-диски (269)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖОВЧН$<.>+<.>K=МІХУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 244
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
2.

Севериновська О.В. 
Адсорбція білірубіну із індивідуальних та сумісних з біологічно активними сполуками розчинів на поверхні кремнеземних адсорбентів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Севериновська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено механізм адсорбції білірубіну (Bil) на поверхні високодисперсних кремнеземів (ВДК) з різними властивостями поверхні. Визначено вплив на адсорбцію Bil іонної сили та pH розчину. Показано, що гідрофобність поверхні є вирішальним чинником для адсорбції Bil і жовчних солей (BS) з індивідуальних і сумісних розчинів. Встановлено, що з сумісних з BS розчинів на поверхні адсорбується лише незв'язаний Bil на противагу до розчинів з сироватковим альбуміном (BSA), з яких Bil сорбується у вигляді комплексу з білком. Показано, що адсорбція Bil визначається процесами комплексоутворення в розчині. Визначено кількісні характеристики процесів комплексоутворення й адсорбції. На модельних системах показано, що для видалення надлишків Bil найбільш придатним є ВДК зі змішаними гідрофільно-гідрофобними властивостями поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26, 0 + Е0*725.153 + Р413.5-52
Шифр НБУВ: РА370554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Войленко О.А. 
Анатомо-функціональний стан сечовивідних шляхів після цистектомії та ілеонеоцистопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Войленко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено анатомо-функціональні особливості реконструйованих сечовивідних шляхів у хворих, яким виконано радикальну цистектомію з безперервним відведенням сечі (ілеонеоцистопластикою). Проведено аналіз комплексного обстеження хворих у різні післяопераційні строки. Проаналізовано ускладнення післяопераційного періоду та розроблено заходи їх профілактики. Розглянуто процес відновлення акту сечовипускання та доведено функціональну спроможність сформованого за методом Double U ілеального сечового міхура, який сприяє відновленню або покращанню роботи нирок і верхніх сечовивідник каналів. Зазначено, що метод передбачає відновлення цілісності сечового тракту та природного акту сечовипускання, що створює благоприємні фізичні, психологічні та соціальні умови життя хворих. Розроблено схему диспансерного спостереження за хворими, яким виконано радикальну цистектомію з ілеонеоцистопластикою, запропоновано критерії оцінки їх віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-59 +
Шифр НБУВ: РА324320

Рубрики:

      
4.

Борняк У.І. 
Біомінералогічні фактори стійкості жовчевих камінців: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / У.І. Борняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження біомінералогічних факторів стійкості жовчних камінців, виявлено структурно-текстурні параметри з мінімальними стійкісними характеристиками. Експериментально обгрунтовано чинники зовнішнього впливу на конкременти, які мають найбільш ефективний дезінтеграційний вплив. Досліджено вплив мінерального складу на стійкість жовчних камінців (виявлено, що найслабкішими є чисті холестеринові камінці, з ускладненням мінерального складу в бік збільшення вмісту білірубінату кальцію та карбонатів стійкість зростає). Вивчено структурно-текстурні особливості, мікро- та макропорожнини, дефекти та тріщини у жовчевих камінцях, закономірності їх орієнтації в просторі, визначено головні чинники стійкості жовчних камінців до зовнішнього впливу, які зумовлюють характер та напрям руйнування. Досліджено міжкаміневі взаємодії у численних асоціаціях жовчевих камінців, які визначають особливості самоорганізації морфології, активно впливають на ущільнення та руйнування приповерхневих прошарків жовчних камінців, визначають можливість агрегації та сегрегації поліядерних конкрементів. З'ясовано, що еволюція мінерального складу, структурно-текстурних особливостей, морфології жовчних камінців визначає їх різну стійкість на різних етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43 +
Шифр НБУВ: РА361264

Рубрики:

      
5.

Бандурин О.Ю. 
Біофізичні властивості жовчі в діагностиці хронічного холециститу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.Ю. Бандурин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне біофізичне та біохімічне дослідження жовчі хворих на хронічний холецистит (ХХ) залежно від типу дискінетичних розладів жовчного міхура. Визначено взаємозв'язок між типом даних розладів та змінами біофізичних показників жовчі. Показано, що найбільш істотні зміни біофізичних властивостей жовчі спостерігаються у хворих з супутньою гіпотонічно-гіпокінетичною дискінезією і вони подібні до змін у хворих на жовчнокам'яну хворобу (ЖКХ). Доведено можливість та діагностичну цінність вивчення нативної жовчі за допомогою рентген-дифракційного аналізу. Встановлено однонаправлені зміни мікроелементного складу жовчі у хворих на ХХ та ЖКХ, що спостерігаються у випадку утворення жовчних конкрементів. Виявлено зміни питомої електроповідності жовчі залежно до типу дискінетичних розладів у хворих на ХХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-43 +
Шифр НБУВ: РА343580

Рубрики:

      
6.

Осьодло Г.В. 
Взаємозв'язок порушення кишкового мікробіоценозу та захворювань гепатопанкреатобіліарної зони у хворих військовослужбовців і цивільних та можливі шляхи терапевтичної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Осьодло ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості та частоту поєднання кишкового дисбактеріозу, а також фізико-хімічної та хірургічної стадій холестеринового калькульозу. Розроблено лікувальні рекомендації хворим на кишковий дисбактеріоз у поєднанні з захворюваннями жовчного міхура. Виявлено особливості та частоту поєднання хронічного панкреатиту з екзокринною недостатністю підшлункової залози та кишкового дисбактеріозу в даної категорії людей. Наведено рекомендації для хворих на хронічний пакреатит із зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози, що супроводжується кишковим дисбактеріозом. Досліджено особливості клінічного перебігу хронічних токсичних гепатитів, що супроводжуються дисбактеріозом кишечнику та супутніми захворюваннями жовчного міхура. Виявлено наявність зв'язку між захворюваннями кишечнику, асоційованими з кишковим дисбактеріозом і жовчного міхура на основі архівних даних. З'ясовано частоту наявності кишковго дисбактеріозу у військововслужбовців строкової служби III періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37
Шифр НБУВ: РА318288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Климанська Н.В. 
Взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Климанська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються та обговорюються дані про взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони та її засіяності Helicobacter pylori (НР) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Дані здобуті за допомогою ультразвукового дослідження скорочувальної функції жовчного міхура з застосуванням жовчогінного сніданку, морфологічного та морфометричного дослідження біоптатів слизової оболонки гастродуоденальної зони після їх фарбування гематоксилін-еозином, які були одержані під час фіброезофагогастродуоденоскопії; наявність та ступінь засіяності НР антрального відділу шлунка визначали морфологічним методом після фарбування біоптатів за Романовським-Гімзою; електронної мікроскопії ендокринних І-клітин слизової оболонки гастродуоденальної зони. Доведено взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та ступеня важкості антрального гастриту та дуоденіту, важкість яких обумовлюється ступенем інфікованості слизової оболонки НР. Встановлено, що антихелікобактерна терапія та ерадикація слизової оболонки гастродуоденальної зони від НР зменшують активність антрального гастриту та дуоденіту, позитивно впливають на характер перебігу супутніх дискінезій. В комплексне лікування супутніх дискінезій жовчного міхура у хворих з ураженнями слизової оболонки гастродуоденальної зони рекомендовано включати препарати, спрямовані на ерадикацію НР та нормалізацію її гістологічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
8.

Гайдаш О.В. 
Вибір малоінвазивного методу хірургічного лікування ускладненого холелітіазу у хворих з високим операційним ризиком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Гайдаш ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано диференційоване застосування й ефективність основних інтегральних функціональних показників кардіореспіраторної системи (фракції викиду, ступеня легеневої недостатності) та рівня ендогенної інтоксикації, з розподілом на компенсований і декомпенсований типи, що визначають вибір і послідовність оперативних втручань у хворих з ускладненим холелітіазом і високим операційно-анестезіологічним ризиком, особливо в осіб з декоменсацією, які вимагають усунення тільки домінувального усладнення основного захворювання. Розвинуто й удосконалено диференційоване застосування мінімального правостороннього транспектрального лапаротомного доступу для виконання холецистектомії у хворих з високим операційно-анестезіологічним ризиком як альтернативу використовуваній традиційній лапаротомії, зокрема за різних видів конверсій лапароскопічного способу видалення жовчного міхура. Обгрунтовано ефективність диференційованого підходу з використанням регіонарних методів (субплевральної аналгезії, епідуральної анастезії) за схеми інтра- та післяопераційного знеболювання у хворих з ускладненим холелітіазом і поліморбідністю, зумовленою переважно серцево-судиними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА349361

Рубрики:

      
9.

Стельмах А. І. 
Вибір методу і тривалості антеградної декомпресії жовчних шляхів при механічній жовтяниці: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. І. Стельмах ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати ретро- та перспективного аналізу хірургічного лікування хворих з механічною жовтяницею непухлинного та пухлинного генезу. Проаналізовано методи декомпресії біліарного тракту, визначено пріоритетність, показання та протипоказання до їх застосування залежно від характеру захворювання та рівня обструкції. Проведено стандартизацію ускладнень антеградних ендобіліарних втручань, виділено тяжкі та легкі ускладнення. Визначено причини виникнення ускладнень, пов'язані з недоліками методів декомпресії біліарного тракту, двомоментного дренування за Сельдингером. Впровадження вдосконалених методів антеградних ендобіліарних втручань дозволило зменшити частоту ускладнень дренувальних операцій з 29,4 до 14,4 %. Встановлено, що стентування біліарного тракту може бути остаточною маніпуляцією, альтернативною реконструктивним втручанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32 + Р457.465.5
Шифр НБУВ: РА383863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сапсай А.О. 
Вибір методу лікування жінок із стресовим нетриманням сечі без опущення тазових органів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.О. Сапсай ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності використання різних варіантів консервативного та хірургічного лікування стресового нетримання сечі. З урахуванням одержаних результатів, а також вікових характеристик, анатомо-функціональних передумов виникнення досліжуваної патології обгрунтовано диференційовані підходи щодо вибору оптимального методу її лікування. Вперше патогенетично обгрунтовано можливість використання ендоуретральної електростимуляції шийки сечового міхура як диференціально-діагностичного тесту для визначення тактики її лікування. За допомогою адаптованої анкети досліджено вплив стресового нетримання сечі на сексуальне здоров'я жінок залежно від віку хворої, ступеня вираженості нетримання сечі та тривалості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.024.1-5 +
Шифр НБУВ: РА369902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Виливок М. М. 
Вибір тактики лікування запальних ускладнень у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози в післяопераційному періоді: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / М. М. Виливок ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше визначено особливості змін про- та протизапальних цитокінів у разі розвитку дизурії на фоні запального процесу нижніх сечових шляхів в післяопераційному періоді у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ), які полягають в швидкому зниженні активності про- та протизапальних цитокінів у хворих з застосуванням запропонованого лікування. Виявлено, що зростання показників рівня ІЛ-6 та ІЛ-8 в ранньому післяопераційному періоді має прямий кореляційний зв'язок з виникненням гнійно-запальних ускладнень. Вперше доведено можливість використання шкали симптомів гіперактивного сечового міхура для визначення рівня розвитку дизурії в післяопераційному періоді у хворих на ДГПЗ, що підтверджено цистометрією наповнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5
Шифр НБУВ: РА374719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Заєць Ю.М. 
Вибір тактики спеціалізованої допомоги та диспансерного спостереження хворих на рак сечового міхура на підставі прогностичних критеріїв перебігу захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.М. Заєць ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено кореляційний зв'язок між ступенем ризику несприятливих результатів хірургічного лікування хворих на рак сечового міхура та клінічними проявами захворювання, функціональним станом нирки, глибиною інвазії пухлини та радикальністю лікувальної методики. Обгрунтовано диференційований підхід щодо медичної реабілітації хворих на рак сечового міхура, на підставі якого виділено три групи ризику щодо перебігу захворювання за показниками клініко-лабораторних, топографічних і морфологічних даних. Створено евристичну модель ефективності діагностично-лікувальних заходів післяопераційної медичної реабілітації хворих на рак сечового міхура, що дозволяє об'єктивно оцінювати зміни визначених критеріїв їх результатів. Досліджено особливості захворюваності та поширеності раку сечового міхура серед населення України. Встановлено зростання даних показників серед обох статей з перевагою жіночої, різну інтенсивність збільшення їх рівнів за регіонами й областями з випередженням темпу приросту поширеності, а також збереження виявленого характеру змін за даними прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-59 +
Шифр НБУВ: РА357065

Рубрики:

      
13.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
14.

Черкова Н.В. 
Використання ультразвукового впливу при лапароскопічній холецистектомії у хворих на жовчнокам'яну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.В. Черкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення ультраструктурних і гістоморфологічних змін клітинної будови печінки експериментально доведено, що використання ультразвукового впливу (УЗВ) за холецистектомії сприяє щадливому розтину та коагуляції тканин, стимуляції репаративних процесів, забезпечує стійкий гемо- та холестаз, що дозволяє запобігти коагуляційних некрозів у зоні оперативного втручання, які виникають за електрокоагуляційного впливу (ЕКВ). Вперше проведено експериментально-клінічне дослідження стану перекисного окиснення ліпідів у результаті дії монополярного електроду та ультразвуку на тканину печінки. У разі використання ЕКВ виявлено більш виражену запальну реакцію у тканині печінки та сироватці крові у порівнянні з УЗВ на тканинному та органному рівнях. Показано ефективність і безпечність застосування ультразвукового впливу для дисекції й коагуляції тканини за лапароскопічної холецистектомії у осіб з різними формами жовчокам'яної хвороби (ЖКХ), що сприяє зниженню інтра- та післяопераційних ускладнень. Проведено порівняльний аналіз результатів хірургічного лікування хворих на ЖКХ, оперованих лапароскопічним шляхом з застосуванням електрокоагуляційного та ультразвукового гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА340165

Рубрики:

      
15.

Альбужи Тарік Абдульазіз 
Віддалені результати лапароскопічної холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарік Абдульазіз Альбужи ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: мал. — укp.

Вивчено питання клінічної значимості лапароскопічної холецистектомії під час лікування жовчнокам'яної хвороби та її ускладнень на підставі аналізу віддалених результатів. Встановлено, що серед 262 пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, відмінні результати мали 123 (47 %) і гарні - 58 (22 %), посередні - 59 (23 %) і погані - 22 (8 %) пацієнтів. Посередні віддалені результати лапароскопічної холецистектомії зумовлені, в першу чергу, хронічними порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки, а також їх наслідками у вигляді гастродуоденостазу та дуоденогастрального рефлюкса з рефлюкс-гастритом у 51 % випадків. У 59 % пацієнтів зареєстровано погані віддалені результати лапароскопічної холецистектомії, обумовлені залишковою некоригованою та повторно виниклою після операції патологією жовчних шляхів. З'ясовано,що постлапарохолецистектомічний синдром (ПЛХС) у 74 % випадків обумовлений органічними та функціональними захворюваннями, не пов'язаними з патологією жовчного міхура та з його видаленням; у інших - некоригованою залишковою та післяопераційною патологією позапечінкових жовчних проток. Розроблено діагностичний алгоритм для профілактики ПЛХС, заснований на всебічному передопераційному та післяопераційному дослідженні органів черевної порожнини для виявлення та лікування супутніх захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА314387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Улановська-Циба Н.А. 
Вікові зміни стінки жовчного міхура людини: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Н.А. Улановська-Циба ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено вікові зміни жовчного міхура людини. Використано морфологічні методи дослідження жовчного міхура та міхурової протоки: антропомеричний, морфометричний та гістологічний зі статистичним аналізом кількісних показників. Одержані результати свідчать про індивідульність форми та розмірів жовчного міхура та міхурової протоки. Доведено, що в стінці досліджуваного органа у людей похилого та старечого віку відбувається атрофія та склероз складок слизової оболонки, розвивається склероз і облітерація більшості венозних судин власної пластинки слизової оболонки, що призводить до дисфункції органа. Показано етапи розвитку та інволютивні зміни структурних елементів стінки жовчного міхура та міхурової протоки. Розкрито структурні основи механізмів концентрації жовчі та вікові зміни в дренажній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*734.261*33 + Е70*734.262*33 +
Шифр НБУВ: РА367981

Рубрики:

      
17.

Шахова О.Г. 
Вікові особливості модуляції обміну ліпідів та зовнішньосекреторної функції печінки щурів флавоноїдами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Г. Шахова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження вікових особливостей обміну ліпідів і стану зовнішньосекреторної функції печінки щурів лінії Вістар, а також корекції вікових і експериментальних змін функціонального стану печінки за допомогою флавоноїдів. Установлено підвищення рівня холестеролу та церамідів, а також зниження вмісту фосфатидилхоліну у печінці 24-місячних щурів лінії Вістар у порівнянні з 3-місячними. Флавоноїди модулюють змінений з віком рівень ліпідів у печінці старих тварин і підсилюють жовчовиділення та біліарну екскрецію жовчних кислот у молодих і старих щурів. За умов моделювання стеатозу під впливом флавоноїдів відбувається суттєве поліпшення функціонального стану печінки тварин і нормалізація обміну сфінголіпідів шляхом інгібування сфінгомієліназної активності та запобігання накопиченню церамідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.735 + Е60*734.26-64 +
Шифр НБУВ: РА349083

Рубрики:

      
18.

Бедніна В.Г. 
Внутрішньоартеріальна суперселективна поліхіміотерапія у хворих на уротеліальний рак сечового міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Г. Бедніна ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше застосовано методику катетеризації внутрішніх клубових артерій для довготривалої ад'ювантної внутрішньоартеріальної суперселективної поліхіміотерапії. Клінічно досліджено протипухлинну активність та токсичність цисплатину, доксорубіцину та 5-фторурацилу за умов їх внутрішньоартеріального суперселективного введення. Обгрунтовано найбільш ефективну схему комбінованого методу лікування хворих на папілярний уротеліальний рак сечового міхура - видалення пухлини та внутрішньоартеріальну суперселективну поліхіміотерапію (ВАСПХТ). Проведено аналіз традиційного лікування зазначених хворих у порівнянні з новим методом - ад'ювантною ВАСПХТ залежно від гістологічного типу пухлини, віку хворих, рівня протеїну гену p53 та функціонального стану верхніх сечових шляхів. Доведено можливість застосування органозберігаючих трансуретральних резекцій пухлин сечового міхура з ад'ювантною ВАСПХТ у хворих похилого віку та з важкими захворюваннями. Установлено, що проведення ад'ювантної ВАСПХТ сприяє підвищенню безрецидивного та канцерспецифічного виживання хворих на рак сечового міхура з прогностично несприятливим фактором - позитивною імунореактивністю протеїну гену p53.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-52 +
Шифр НБУВ: РА328755

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Сепідех Парчамі Газає Мехді 
Вплив антидіуретичного гормону на жовтоутворювальну функцію печінки: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Сепідех Парчамі Газає Мехді ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив антидіурестичного гормону на жовчоутворювальну функцію печінки. Вперше виявлено, що під впливом пептиду змінюються процеси синтезу, гідроксилювання та кон'югації жовчних кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*02 + Е60*734.263*72 +
Шифр НБУВ: РА364277

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Хоменко О.М. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на функції органів травлення та крові (моделі та механізми): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Хоменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вихрового імпульсного магнітного поля (МП) на імунологічні показники крові та осмотичну резистентність еритроцитів, протеолітичну активність пепсину, мікрофлору шлунково-кишкового тракту. Одержано дані щодо впливу низькоінтенсивних МП на жовчоутворення, жовчовиділення та якісний склад жовчі. Встановлено залежність ефектів вихрового МП від напрямку його обертання. Вихрове імпульсне МП правого напрямку обертання збільшує осмотичну резистетність еритроцитів до гіпотонічних розчинів, активує Т-ланку імунітету, підвищує чутливість Escherichia Coli та Proteus vulgaris до антибіотиків, підсилює протеолітичну активність пепсину шлункового соку, прискорює жовчовиділення, зменшує в'язкість міхурової жовчі, стимулює її антиоксидантну активність. Вихрове імпульсне МП лівого напрямку обертання пригнічує протеолітичну активність пепсину, уповільнює жовчовиділення, збільшує в'язкість міхурової жовчі та зменшує її антиоксидантну активність. Обгрунтовано використання вихрового імпульсного МП в клінічній практиці, доведено доцільність застосування правоспрямованого вихрового імпульсного МП як засобу корекції у випадку порушень різних відділів травної системи для відновлення загального функціонального стану організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.2-633.3 + Е60*732.2-633.3
Шифр НБУВ: РА320452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського