Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (486)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОЗВІЛЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Долженко М. В. 
Виховання світоглядної культури у студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / М. В. Долженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено сутність і структуру світоглядної культури, взаємозв'язок її формування з розвитком загальної культури молодої людини студентського віку. З'ясовано, що світоглядна культура становить єдність двох компонентів: культури та світогляду. Виявлено фактори впливу на виховання у студентів гуманітарних факультетів світоглядної культури. Визначено педагогічні умови виховання світоглядної культури студентів у позааудиторній роботі. Обгрунтовано технологію й експериментально перевірено ефективність методики виховання світоглядної культури студентів гуманітарних факультетів ВНЗ у позааудиторній роботі, розроблено науково-методичне забезпечення процесу виховання світоглядної культури у ВНЗ. Розкрито роботу консультаційного центру духовно-практичного освоєння життя, генератора змін у сфері організації виховання, дозвілля студентської молоді "Світоглядно-виховного інтеграційного турагентства", яке дозволяє здійснення інноваційної системи позааудиторної роботи з виховання світоглядної культури студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350 + Ч481.38
Шифр НБУВ: РА379614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Добрянська О.В. 
Гігієнічне обгрунтування вимог до влаштування, обладнання і організації роботи комп'ютерних ігрових закладів та проведення в них дозвілля дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Добрянська ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вивчено закономірності функціональних змін, що відбуваються в організмі дитини під час проведення дозвілля у комп'ютерних ігрових закладах й обгрунтовано гігієнічні вимоги до організації, обладнання та режиму діяльності цих закладів. Досліджено комплекс факторів, що зумовлюють стан середовища даних закладів. Визначено закономірності формування внутрішнього середовища клубів. За умов клубів вивчено функціональні зрушення, що відбуваються в організмі дітей різного віку (11 - 14-ти та 14 - 18-ти років) та встановлено закономірності його фізіологічних реакцій, які спричинюються впливом комплексу чинників внутрішнього середовища комп'ютерних ігрових закладів (КІЗ). Вивчено вплив ігрової діяльності різної тривалості на функціональний стан організму юних гравців. Розроблено проект Державних санітарних норм і правил щодо влаштування, обладнання й організації роботи комп'ютерних ігрових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-2 +
Шифр НБУВ: РА349472

Рубрики:

      
4.

Вітріщак С.В. 
Гігієнічні основи психодіагностики та реабілітації соціально дезадаптованих дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.В. Вітріщак ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено профілактичні заходи щодо збереження та зміцнення психічного та фізичного здоров'я соціально дезадаптованих дітей, їх медико-соціальної реабілітації в установах державної опіки, де повинні бути створені умови для нормального життя неповнолітніх, надання їм можливості для навчання, праці, дозвілля. Науково обгрунтовано системи заходів соціально дезадаптованих дітей на індивідуальному та популяційному рівнях. Установлено, що здоров'я таких дітей детерміновано його психічною та фізичною складовими, коли низький рівень соціально психологічної адаптації супроводжується підвищенням захворюваності, зниженням динаміки фізичного розвитку та неспецифічної опірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Р11(4УКР)44 +
Шифр НБУВ: РА362080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Осипчук О.Ю. 
Зміни в етнокультурі населення передмістя Києва в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / О.Ю. Осипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено процеси трансформації етнокультури українців приміської зони Києва. На підставі вивчення архівних джерел, зокрема, фондів Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, а також матеріалів Державного архіву Київської області та наукової літератури проаналізовано практичні заходи радянської влади щодо поширення радянських свят та обрядів серед населення України шляхом використання спеціально розроблених сценаріїв, основна мета яких - витіснення кращих народних традицій, уніфікація культури етносу. Показано вплив міста на зміну форм дозвілля та побуту селян передмістя, розглянуто позитивні здобутки та негативні наслідки даного процесу. Вперше досліджено активні зміни у культурі передмістя Києва. Висвітлено питання міграцій, що мали місце у даному регіоні в 1960-х рр. Розглянуто процес поширення у приміській зоні форм міського дозвілля, святкування, виявлено прагнення населення до участі у видовищних заходах, наслідування у способі вираження думки на міському жаргоні та більшого використання суржику. Досліджено вплив політики впровадження нової радянської обрядовості на традиційну культуру українців. Висвітлено питання мовної поведінки селян, які, вживаючи російську мову, прагнуть ідентифікувати себе з міськими жителями. Досліджено вплив суспільно-політичних процесів, які відбуваються після проголошення незалежності України, на відродження традиційної основи обрядовості та появу нових форм в етнокультурі українців передмістя під дією посиленої глобалізації. Проаналізовано сучасну календарну обрядовість молоді приміських сіл, виявлено тенденцію до відродження та стійкості традицій, пов'язаних з головними подіями в житті людини. З'ясовано, що сільські мешканці надають великого значення таким святам, як Новий Рік, Різдво, Великдень, Трійця, Маковея, Спас. Акцентовано увагу на необхідності формування державної програми щодо збереження народних традицій, морально-етичних норм поведінки в суспільстві, зацікавлення шкільної молоді у здоровому способі життя, глибшого пізнання національної української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3а/я)-7 + Т3(4УКР-4КИЕ)6-7 +
Шифр НБУВ: РА362894

Рубрики:

      
6.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
7.

Бойко О. П. 
Культура дозвілля: трансформації та перспективи розвитку у добу глобалізації: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / О. П. Бойко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 31 с. — укp.

Досліджено трансформації та перспективи розвитку культури дозвілля у добу глобалізації. Запропоновано методологічну стратегію дослідження культури дозвілля, розкрито її онтоантропологію та людинотворчий потенціал. Культуру дозвілля розглянуто у площині антропосоціогенезу. Показано, що вона є частиною цивілізаційного процесу та здійснює вагомий внесок у духовний розвиток людства через селекцію культурних форм самовипробування людини, її наявність є передумовою реалізації трансцедентної сутності людини. Встановлено, що культура дозвілля у добу глобалізації має розширену сферу впливу. Розкрито освітній потенціал культури дозвілля, її внутрішній зв'язок з культурою свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + С5*665.244.2 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА383632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Андросова С.Л. 
Культурні процеси в Донбасі в 20-30-ті рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Л. Андросова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення та переосмислення відомих істричних фактів та аналізу значної кількості нових архівних матеріалів досліджено проблему розвитку культурних процесів у Донбасі у 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано історичні умови, за яких відбувалося становлення освіти, науки, літературного та мистецького життя населення регіону, відтворено цілісну картину розвитку культури Донбасу протягом 1920 - 1930-х рр. На підставі вивчення широкого кола джерел, значну частину з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено процес розвитку початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти та науки Донбасу. Визначено роль державної політики у регулюванні повсякденного життя населення регіону. Проаналізовано зміни у літературному, художньому, музичному та театральному житті регіону. На підставі залучення опублікованих джерел відтворено образ жінки у творчості письменників Донецького краю, розкрито особливості літературного життя регіону. Висвітлено роль релігії, дозвілля та свят у повсякденному житті населення Донбасу, проаналізовано його ставлення до більшовицької політики у галузі культури. Встановлено взаємозв'язок між соціально-економічним розвитком і становленням культури Донецького краю. На прикладі Донбасу простежено формування радянської провінційної культури, висвітлено ставлення пересічних громадян до радянських культурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7 +
Шифр НБУВ: РА369994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гулівець Н. О. 
Лінгвокультурологічний аспект реалізації концепту дозвілля (на матеріалі англійської літератури VIII - XXI ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. О. Гулівець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розгляуто концепт як лінгвокультурний, визначено засоби його об'єктивації в літературних творах VIII - XXI ст., проаналізовано структуру концепту та загальні тенденції його вербалізації в історичному розвитку англійської національно-мовної картини світу (НМКС). Встановлено, що засоби номінації концепту дозвілля групуються в межах трьох концептуальних блоків і репрезентуються базовим акціональним фреймом. Визначено, що інтенсивність мовної реалізації компонентів досліджуваного фрагменту англійської НМКС відображає поширеність явища в суспільстві на певних етапах історичного розвитку. Реконструйовано відповідну НМКС у діахронії та виявлено тенденції її розвитку на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш5(4ВЕЛ)-34
Шифр НБУВ: РА373283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Татарінов І. Є. 
Матеріально-побутові умови життя працівників важкої промисловості УРСР у 1944 - 1956 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Є. Татарінов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему матеріально-побутових умов життя працівників важкої промисловості УРСР в 1944 - 1956 pp. Проаналізовано основні аспекти повоєнної повсякденності й особливості формування матеріально-побутових умов життя трудящих. Розглянуто стан житлового забезпечення, комунально-побутового та медичного обслуговування, санітарно-епідеміологічну ситуацію. Вивчено умови праці на підприємствах важкої промисловості, стан охорони праці та техніки безпеки на виробництві. Визначено рівень споживання, матеріальне становище, висвітлено загальний рівень життя робітників і службовців. Охарактеризовано основні соціально-економічні заходи влади, які впливають на рівень життя, простежено зміни в добробуті працівників важкої промисловості України. Розглянуто соціокультурні аспекти робітничого побуту та взаємозв'язок матеріального становища з організацією та формами дозвілля. Встановлено, що важкі матеріально-побутові умови та низький рівень життя українських робітників і службовців УРСР сприймаються переважною більшістю як тимчасові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2
Шифр НБУВ: РА376680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Михайлів Г.В. 
Механізм фінансового регулювання розвитку послуг у сфері дозвілля і розваг: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.В. Михайлів ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо функціонування механізму фінансового регулювання розвитку послуг у сфері дозвілля та розваг. Розкрито суть фінансового механізму як економічної категорії. Розглянуто питання термінології та понятійного апарату, структуру та головні складові фінансового механізму регулювання розвитку даної сфери. Узагальнено тенденції її сучасного розвитку. Систематизовано й обгрунтовано принципи їх формування. Запропоновано класифікацію суб'єктів господарювання сфери дозвілля та розваг. Узагальнено світовий досвід фінансового регулювання розвитку грального бізнесу. Розглянуто особливості його організаційно-правового регулювання в Україні. Досліджено фінансове регулювання розвитку даного бізнесу. Запропоновано концептуальні підходи до формування моделі його фінансового регулювання в контексті наповнення бюджетів усіх рівнів. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення та фінансового регулювання розвитком послуг у сфері дозвілля та розваг, зокрема для Івано-Франківщини з урахуванням її наявного туристично-рекреаційного потенціалу. Запропоновано математичну модель сприяння розвитку сфери послуг у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.65 +
Шифр НБУВ: РА364791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Іванов С. Ю. 
Міграція сільського населення до Харкова (серпень 1943 - серпень 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. Ю. Іванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано головні етапи повоєнної відбудови промисловості та транспорту міста, висвітлено причини та мотиви переїзду населення із села в місто, особливості трудової маятникової, навчальної організованої та стихійної міграції. Розглянуто зміни соціально-станового статусу сільських мігрантів. Показано, що в роки голоду 1946 - 1947 рр. за великої плинності робітничих кадрів, чисельність прибулого населення у місто переважала кількість вибулого. В 1946 р. прибулі по відношенню до обсягу міграції складали 70 %, а вибулі - 30 %, в 1947 р. прибулих було 56 %, а вибулих - 44 %. Досліджено житлове будівництво в Харкові та житлово-побутове облаштування мігрантів, виділено етапи вирішення житлової проблеми в місті. Показано, що міграція сільського населення в місто супроводжується певними проблемами, серед яких однією з важливих є їх соціально-психологічна адаптація до міського середовища за умов підтримання ними тісних зв'язків з селом. Вивчено участь сільських мігрантів у культурно-масових і спортивних заходах у вільний від роботи чи навчання час, проведення ними дозвілля. Висвітлено загальні тенденції урбанізаційних процесів, динаміку міграції сільського населення на різних етапах даного періоду. Показано вплив міграції на зміну чисельності національно-соціального складу населення Харкова, особливість мовного спілкування в місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)6-2
Шифр НБУВ: РА382611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бордюгова Т.Г. 
Моральна цінність праці: філософсько-культурологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Т.Г. Бордюгова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес трансформації філософських і культурологічних уявлень про моральну цінність праці під впливом соціокультурних чинників. Визначено основні тенденції у зміні моральної цінності праці в постіндустріальному й інформаційному суспільствах. Розглянуто проблему її трансформації у контексті зміни смислового навантаження поняття "праця", що є історичним і пов'язане з проблемою розмежування праці й інших видів діяльності. Показано, що споживання та споживництво, які набувають масового характеру в постіндустріальному суспільстві масового споживання, призводять до зниження моральної цінності праці та сприняття праці як засобу задоволення матеріальних потреб. Виявлено тенденцію до розширення поняття "праця", розмивання межі між працею та не-працею, працею та споживанням, за цього інтелектуально-творча праця постіндустріальної епохи наближується до дозвілля та розваги. Праця сприймається як засіб творчої самореалізації також завдяки розповсюдженню хакерської трудової етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + Ю6*46 в03 + Ю703.62 +
Шифр НБУВ: РА360786

Рубрики:

      
14.

Гайдукевич К. А. 
Морально-естетичні цінності в духовній культурі сучасної української молодої сім'ї: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / К. А. Гайдукевич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено науковий досвід осмислення історії розвитку сімейно-шлюбних відносин у вітчизняній культурі. Проаналізовано позитивний досвід навчальних, культурно-освітніх, художніх закладів України з формування морально-етичних цінностей молоді, визначено роль держави в організації цієї діяльності. Досліджено етичні й естетичні чинники формування духовної культури молодої сім'ї. Досліджено місце та роль культурно-просвітницької роботи в організації дозвілля молодих сімей. Проаналізовано форми взаємодії закладів культури з суспільними та релігійними організаціями, визначено алгоритм ефективності в діяльності культурно-освітніх працівників. Охарактеризовано стан та особливості розвитку системи морально-естетичних цінностей молодих сімей в сучасній Україні, визначено шляхи цілеспрямованої виховної роботи з підвищення рівня освіти їх духовної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.3
Шифр НБУВ: РА385956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Матвієнко С.І. 
Музична освіта та виховання дітей і молоді на Чернігівщині (XVIII - XIX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.І. Матвієнко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку музичної освіти на Чернігівщині протягом XVIII - XIX ст. Охарактеризовано основні етапи та тенденції даного процесу. Визначено роль громадськості та духовенства краю щодо підтримки регіональних традицій у сфері музичного виховання дітей і молоді. Розкрито особливості навчально-виховної роботи у навчальних закладах різних типів щодо навчання учнів церковного співу, залучення їх до музично-етнографічної, концертної та музично-просвітницької діяльності, організації дозвілля дітей та учнівської молоді засобами музики. Розглянуто форми та методи музичної освіти та виховання дітей і молоді на Чернігівщині у даний період. Обгрунтовано рекомендації щодо використання позитивних тенденцій регіональної музичної освіти у структурі підготовки сучасного вчителя музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)46 + Ч33(4УКР)5 + Щ31р(4УКР-4ЧЕР) + Щ313(4УКР-4ЧЕР)4/5-6 +
Шифр НБУВ: РА370521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сидор І.П. 
Організаційно-педагогічні умови дозвіллєвої діяльності студентів у педагогічних коледжах Великої Британії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.П. Сидор ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади дозвіллєвої діяльності студентів педагогічних коледжів Великої Британії. Проаналізовано стан вивчення даної проблеми, визначено основні етапи становлення та розвитку сфери дозвілля у Великій Британії. Висвітлено теорії та концепції дозвіллєвої діяльності. Визначено принципи, напрями, функції, технології й організаційно-педагогічні умови дозвіллєвої діяльності студентів у педагогічних коледжах Великої Британії. Розкрито роль і місце менеджера дозвілля в організації дозвіллєвої діяльності студентів ВНЗ Великої Британії. Проведено аналіз системи професійної підготовки фахівців сфери дозвілля, а також порівняльно-педагогічне дослідження дозвіллєвої діяльності студентів ВНЗ Великої Британії й України, обгрунтовано шляхи реалізації позитивних здобутків британського досвіду організації дозвіллєвої діяльності студентської молоді у ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.385.8 + Ч479.514(4ВЕЛ)711 +
Шифр НБУВ: РА370937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Корнієнко Т. М. 
Організація дозвілля школярів у вітчизняній педагогічній думці (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. М. Корнієнко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено цілісний науковий аналіз організації дозвілля школярів у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито витоки ідей організації дозвілля людини у світовій педагогічній думці. Обгрунтовано етапи розвитку ідеї організації дозвілля у вітчизняній педагогічній думці (1856 - 1866 рр. - етап практичних розвідок в організації дозвілля школярів, 1867 - 1905 рр. - етап теоретичних наробок щодо педагогічно доцільної організації дозвіллєвої діяльності школярів, 1906 - 1917 рр. - етап поглибленого теоретичного обгрунтування форм організації дозвілля дітей шкільного віку й їх впливу на особистість). Узагальнено досвід використання форм дозвіллєвої діяльності школярів у даний період. Актуалізовано набутий прогресивний досвід організації дозвілля школярів та окреслено перспективи його творчого використання за сучасних умов розвитку освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.8 г(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА382346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Галус О.М. 
Педагогічне управління адаптацією майбутніх учителів у системі ступеневої освіти: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.06 / О.М. Галус ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менеджм. освіти" АПН України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано стан і проблеми практичної організаційно-педагогічної діяльності ВНЗ у процесі адаптації майбутніх учителів. Розкрито основні характеристики процесу адаптації особистості у контексті професійного розвитку на рівні компонентів: енергетичного, середовищного, соціального, діяльнісного, професійного, індивідуально-особистісного. Виявлено труднощі студентів у навчанні та за нових умов життєдяльності у процесі професійної підготовки на I - IV освітньо-кваліфікаційних рівнях. Теоретично обгрунтовано й апробовано теоретичну модель структури педагогічного управління адаптацією майбутніх учителів у системі ступеневої освти. Визначено три аспекти такої моделі: науково-управлінський (наукові засади, концепції: закони і закономірності, принципи, етапи й умови педагогічного управління), змістовий (теоретичну субмодель процесу адаптації студентів у системі ступеневої педагогічної освіти), технологічний (регіональну лабораторію соціально-педагогічних проблем адаптації студентів у ступеневому ВНЗ, програму експериментальної роботи, організаційно-методичну субмодель системи роботи ВНЗ з адаптації майбутніх фахівців на I - IV освітньо-кваліфікаційному рівнях, організацію спецкурсу для студентів, семінару для викладачів, кураторів, роботу з батьками, субодель професійно адаптованої особистості майбутнього фахівця). Розроблено й експериментально апробовано організаційно-педагогічну систему роботи ВНЗ з адатації студентів, яка потребує цілеспрямованого педагогічного керівництва суб'єктами управління. Основними складовими такої діяльності є учасники процесу адаптації, система навчальної, виховної, організаційно-методичної та наукової роботи з дослідженої проблеми. Відзначено, що ефективність такої діяльності забезпечується дотриманням відповідного змістового наповнення (урізноманітнення планування, контролю за навчальною діяльністю; створення умов для самовиховання та розвитку наукового світогляду студентів, організація їх побуту, відпочинку та дозвілля), що значно активізує включення студентів у навчальний процес, сприяє розвитку професійно значущих якостей у процесі професійної підготовки. Визначено закономірності, принципи педагогічного управління адаптацією майбутніх учителів, апробовано умови цього процесу - соціально-прогностичні, педагогічні, психологічні, організаційні, кадрові, правового забезпечення, ергономічні та медичні, матеріально-фінансові. Дотримання закономірностей, принципів, умов педагогічного управління є передумовою та перспективою успішної адаптації студентів у системі ступеневої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА363188

Рубрики:

      
19.

Диба О.П. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та молоді української діаспори: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.П. Диба ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі наукового аналізу філософських, соціологічних, культурологічних джерел, а також методичного узагальнення педагогічного досвіду організації дозвілля визначено теоретичні підходи до педагогічного аспекту дослідження діяльності дітей та молоді української діаспори (УД). Розглянуто специфіку організації дозвілля даної категорії населення за умов інокультурного середовища, показано роль культурно-дозвіллєвої діяльності у справі їх прилучення до національної культури. Проаналізовано сутність дозвілля як органічної складової культурного життя УД на різних рівнях теоретичного узагальнення (локальному, глобальному та глокальному). Розроблено варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей та молоді УД, а також технологію побудови відповідних культурно-дозвіллєвих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385 + С5*665.244.2*18:Ч +
Шифр НБУВ: РА336570

Рубрики:

      
20.

Балахтар В.В. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та підлітків у системі позашкільної освіти в Україні (1960 - 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / В.В. Балахтар ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено позашкільну освіту як сферу організації дозвілля дітей і підлітків. Розглянуто етапи становлення та розвитку організації дозвілля зростаючого покоління у системі позашкільної освіти України (1960 - 1991 рр.). Досліджено роль і місце педагога-організатора дозвілля дітей та молоді у позашкільних закладах означеної доби. Проаналізовано напрями, зміст, принципи, функції, форми та методи організації молодіжного дозвілля. Окреслено систему позашкільних закладів України, визначено їх науково-методичне забезпечення. Висвітлено шляхи реалізації прогресивних ідей досвіду організації дозвілля дітей і підлітків у системі позашкільної освіти досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63 + Ч421.387(4УКР)
Шифр НБУВ: РА374020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського