Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (85)Реферативна база даних (9014)Книжкові видання та компакт-диски (2081)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕНЕТИЧН$<.>+<.>K=ІНЖЕНЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1425
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фонотов А.М. 
Автоматизована система гільйотинного розкрою на основі генетичного програмування (на прикладі меблевого виробництва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.М. Фонотов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нове рішення актуальної наукової задачі підвищення ефективності технологічної підготовки меблевого виробництва та виробничих процесів під час розкрою меблевих заготівель шляхом удосконалення підсистеми пошуку оптимальних технологічних карт розкрою, формування маршруту різу, автоматичного обліку мірних залишків та забезпечення функціонування автоматизованої системи у режимі реального часу. Розроблено паралельний генетичний алгоритм розкрою на підставі моделі островів, в якому запропоновано нові проблемно-орієнтовані фітнес-функції, спосіб кодування рішення до хромосом, генетичні оператори. Показано, що застосування нового алгоритму дозволяє скоротити втрати матеріалу до 5 %, а кількість операцій, які виконуються на форматно-розкрійному обладнанні - на 7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.02 +
Шифр НБУВ: РА344088

Рубрики:

      
2.

Теличко Г.О. 
Автоматизована система обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору і розподілу персоналу підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Теличко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено автоматизовану систему обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства. Сформульовано нову математичну постановку задачі пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства. Запропоновано модифікацію генетичного алгоритму, яка підвищує ймовірність пошуку глобального екстремуму. Здійснено реалізацію пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства на базі модифікованого генетичного алгоритму. Вперше формалізовано апарат генетичного алгоритму за принципами формальної математичної теорії. У межах семіотичної моделі задачі добору та розподілу персоналу підприємства розроблено механізм взаємопов'язаних правил змін елементів формальної моделі. Програмне забезпечення автоматизованої системи обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства розроблено за принципами семіотичної моделі, що дозволяє здійснювати управління динамічним об'єктом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-210.302 +
Шифр НБУВ: РА352934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аксьонов І.В. 
Агробіологічні та агротехнічні особливості оптимізації прийомів вирощування соняшнику, рицини, сафлору в умовах південної підзони Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.В. Аксьонов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено та здійснено оптимізацію агроприйомів технологій вирощування соняшнику, рицини, сафлору. Обгрунтовано агробіологічні особливості розвитку рослин олійних культур залежно від погодних умов вегетаційних періодів. Установлено залежність формування продуктивності та врожайності агроценозів даних рослин від впливу застосування агроприйомів технологічного циклу, а саме: обробітку грунту, строків і способів сівби, густоти стояння рослин, прийомів догляду за посівами. Варіювання й оптимізація агроприйомів дозволяє одержувати врожайність олійних культур за протиерозійного, мінімального обробітку грунту на рівні оранки та формувати врожайність гібридів і сортів на рівні 71 - 94 % від їх генетичного потенціалу. Установлено, що під впливом агротехнічних умов вирощування рівень врожайності визначається зміною співвідношення генеративних і вегетативних органів рослин, водним режимом грунту, реакцією гібридів і сортів на умови вирощування. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідам, доведено можливість безгербіцидного вирощування соняшнику, рицину, сафлору та зниження рівня використання енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.12-4(4УКР) + П214.19-4 сафлора (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петкевич З.З. 
Агроекологічна оцінка сортів рису різних груп стиглості в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.З. Петкевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення проблеми оцінки впливу клімату на продуктивність культури рису на півдні України. Установлено залежність розвитку рослин та їх продуктивність від погодних умов року. Визначено температурні показники для певних періодів росту. Виділено сорти рису, які найкраще реалізують продуктивний і адаптивний потенціал і забезпечують високий рівень урожаю. Установлено, що кращі за продуктивним потенціалом є сорти "Престиж", "Україна-96", "Антей", а за адаптивними - сорти "Пам'яті Гічкіна" й "Антей". Сорти рису, які вирощуються на півдні України, здатні стійко зберігати генетично заданий рівень показників якості зерна та крупи за кліматичних умов, які змінюються кожний рік. Розглянуто питання формування елементів фотосинтетичної продуктивності сортів рису з різним морфотипом, прогнозування врожаю, економічної ефективності енергетичного оцінювання вирощування сортів рису різних груп стиглості за умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-47 +
Шифр НБУВ: РА361441

Рубрики:
 Рис 

      
5.

Тимощук І.В. 
Агроекологічна характеристика ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту при застосуванні різних систем удобрення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Тимощук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено агроекологічну характеристику впливу тривалого застосування добрив і вапна за умов стаціонарного досліду, розпочатого у 1965 р. на ясно-сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті на будову, властивості грунтового профілю, його зміну, нагромадження валових і рухомих форм важких металів та їх розподіл за генетичними горизонтами у разі тривалого хімічного навантаження. Досліджено трансформацію гумусового стану, мікробіологічних, фізико-хімічних, агрохімічних властивостей за різних систем удобрення та вапнування, визначно їх вплив на урожайність і продуктивність культур сівозміни. Виявлено, що тривале мінеральне удобрення (понад 40 років) супроводжується скороченням гумусового горизонту, зростанням кислотності та вмісту сполук рухомого алюмінію, перевищенням ГДК рухомої міді, що призводить до втрати екологовідтвірних функцій ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту та розвитку деградаційних процесів.Встановлено, що покращення кислотно-основних властивостей під впливом комплексного внесення мінеральних добрив, гною та вапна супроводжується оптимізацією поживного режиму, що забезпечує рівень продуктивності 4,02 - 4,50 т/га з.о. Доведено, що застосування тільки мінеральних добрив на даному грунті є економічно й енергетично недоцільним агрозаходом, що призводить до зниження його родючості, підвищення кислотності та втрати екологовідтвірних функцій і зменшення продуктивності культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174 +
Шифр НБУВ: РА363530

Рубрики:

      
6.

Синицький М. П. 
Агротехнологічні основи формування продуктивності сучасних сортів ярого ячменю в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М. П. Синицький ; Ін-т зерн. госп-ва, УААН. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше за умов України розроблено та запропоновано нові моделі технологій вирощування сортів ярого ячменю, що забезпечують формування високого врожаю, оптимізацію потенціалу витратних ресурсів та стійкість рослин до основних патогенів. Розроблено методологічні принципи дослідження особливостей росту, розвитку та галуження кореневої системи, які дають змогу кількісно оцінити формування та специфічність захисних та компенсаторних властивостей у рослин досліджуваних сортів ярого ячменю. З'ясовано критерій визначення генетично зумовленого рівня розміщення в грунті вузла кущення та можливість його зосередження у більш глибоких шарах для сучасних сортів ячменю (Фенікс, Бадьорий, Галактик).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грабовський М. Б. 
Адаптація вихідного матеріалу кукурудзи плазми Лакауне до умов степової зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М. Б. Грабовський ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено оцінку та добір вихідного матеріалу кукурудзи, одержаного на базі плазми Лакауне згідно з його морфобіологічними ознаками та адаптивності за контрастних умов середовища. Висвітлено перспективність використання середньої та пізньостиглих ліній різних генетичних плазм (Ланкастер, BSSS) як донорів цінних ознак. Представлено варіювання ефектів загальної комбінаційної здатності. Визначено адаптивну спроможність, стабільність самозапилених ліній та їх тесткросів. Доведено можливість одночасного добору на базі даного генетичного матеріалу скоростиглих форм з високою комбінаційною здатністю та низькою вологістю зерна. Виділено лінії з широкою нормою реакції та синтезовано гібриди з високим адаптивним потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гармашов В.В. 
Адаптивність сортів озимої пшениці й еколого-біологічні основи регуляції їхньої продуктивності в південному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Гармашов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Визначено шляхи оптимізації процесу функціонування агроценозу за рахунок стимуляції препаратами асоціативних азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій, а також мікробіолоічними препаратами, які мають фунгіцидні властивості, що обмежує застосування техногенних засобів. Виявлено вплив факторів навколишнього середовища, хімічних засобів стимуляції агроценозу та їх біологічних налогів на динаміку формування адаптивного потенціалу сортів, зокрема, польову схожість насіння, зимо- і морозостійкість рослин, генотипну специфіку постфлорального фотосинтезу, особливості перерозподілу та надходження азоту в зерно залежно від умов вирощування. Обгрунтовано суть і генетичну природу формування продукційного потенціалу на підставі морфофізіологічного аналізу, визначенні впливу азотфіксаторів на потенційну продуктивність напівкарликових і середньорослих сортів. З'ясовано вплив загальноприйнятих агротехнічних заходів та елементів біологічної технології на формування продуктивності озимої пшениці залежно від агрометереологічних і біологічних факторів, в тому числі, динаміки водного та мікробіологічного режимів грунту та фітосанітарного стану посівів. Визначено умови формування врожайності та якості зерна різних сортів пшениці у разі застосування штамів і препаратів азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій та біологічних препаратів для захисту рослин від хвороб у порівнянні з дією їх хімічних аналогів за роздільного та комплексного застосування, на підставі чого встановлено ряд нових, теоретичних і практичних положень і обгрунтовано доцільність переходу до технології вирощування озимої пшениці з елементами біологізації з урахуванням сортових особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пузік В.К. 
Алелопатична дія екзометаболітів культурних злаків у агрофітоценозах: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / В.К. Пузік ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 35 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень алелопатичної дії едифікаторів злакових фітоценозів - м'якої та твердої пшениці і тритикале. Показано, що алелопатична активність кореневих виділень едифікаторів злакових фітоценозів обумовлена нуклеїновими кислотами, вітамінами, органічними кислотами, амінокислотами, гіберелінами, ауксинами, ліпідами, фенольними з'єднаннями та іншими сполуками. Установлено, що поглинальна здатність грунту забезпечує акумуляцію алелопатично активних речовин та їх накопичення в кореневовмісному прошарку, які є компонентами культурального середовища для поодиноких рослин інших видів. Зазначено, що адаптація цих рослин досягається шляхом модифікаційної та генетичної мінливості. Визначено, що генетична мінливість материнського організму внаслідок дії алелопатично активних речових призводить до підвищення схрещуваності різних видів пшениці, пшениці та жита і пояснює причини виникнення спонтанних віддалених гібридів різних видів злаків. Алелопатично активні речовини, діючи на материнську рослину, підвищують життєздатність і продуктивність гібридів першого покоління. Наведено методику допосівної обробки насіння екзометаболітами проростаючого насіння (екстрактом) озимої та ярої пшениці та їх вплив на ріст, розвиток, урожайність зерна та його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-28 + Е50*805.6*801.313 +
Шифр НБУВ: РА328330

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Кравченко С.А. 
Алельний поліморфізм мінісателітних та мікросателітних локусів в популяціях з різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / С.А. Кравченко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено алельний поліморфізм гіперваріабельних локусів серед населення різних регіонів України. Одержано дані стосовно частоти та спектру алельних варіантів, генотипів і гаплотипів мінісателітних і мікросателітних локусів геному людини у досліджуваних популяціях. За результатами досліджень не виявлено генетичної диференціації серед населення міст Києва, Львова, Кременчука та Алчевська. Розраховано показники різноманіття алелів і гаплотипів мікросателітних локусів Y-хромосоми у популяціях слов'янського походження з України, Росії, Білорусі та популяції кримських татар. Встановлено, що популяція кримських татар є найбільш гетерогенною серед усіх досліджуваних. Для популяцій з України, Росії, Білорусі було сформовано мережу найрозповсюдженіших гаплотипів і виявлено два мажорних гаплотипи 13/11/11/24/16 та 13/11/10/25/16, які, найбільш імовірно, є "прабатьківськими" у популяціях східних слов'ян. Показники генетичних відстаней розраховані на основі даних алельного поліморфізму локусів Y-хромосоми, демонструють близькість всіх східнослов'янських популяцій та їх генетичну віддаленість від інших популяцій Європи та Азії. Запропоновано інформативну панель ДНК-поліморфних маркерів з метою проведення генотипоскопії у судово-медичній експертизі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.16*725.112.1 + Е70*441.221.3
Шифр НБУВ: РА319282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Крайнов О.О. 
Аналіз генетичного різноманіття та спадковості господарських ознак сортів різних типів озимого тритикале: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.О. Крайнов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено значення варіанс і ефектів ЗКЗ та СКЗ вивчених сортів озимого тритикале різних морфотипів і за цими даними з'ясовано перспективи використання в селекційних програмах сортів тритикале.Встановлено генотипні коефіцієнти кореляції та шляху між зерновою продуктивністю рослин тритикале та його господарсько-корисними ознаками. Створено новий кормовий сорт озимого тритикале Буяна, який за підсумками до 2002 р. визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-31 +
Шифр НБУВ: РА322593

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кудратов І. 
Аналіз ліхенофлори Таджикистану: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.21 / І. Кудратов ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Вперше проведено критичний аналіз ліхенофлори Таджикистану, з'ясовано її видовий склад. На підставі порівняльно-флористичного дослідження з'ясовано подібність ліхенофлор субаридних гір, аридних та субаридних середньогір'їв Таджикистану та ізольоване місце лізенофлори Східного Паміру. Встановлено подібність ліхенофлор Таджикистану та Киргизстану у складі Середньої Азії та Області Древнього Середзем'я. Виявлено провідну роль петрофітону у формуванні флори лишайників Таджикистану, встановлено чисельну перевагу гірськоаридної та монтанної груп видів. На підставі ареалогічного аналізу виявлено досить високу частку у ліхенофлорі досліджуваного регіону вузькоареальних видів. Проведено формаційне дослідження ліхенофлори, встановлено перевагу монтанних та гірськоаридних видів у петрофітоні, а також різко ізольоване положення лишайників лісових флороценотипів серед інших типів рослинності Таджикистану за спектром географічних груп лишайників. Виявлено ендемічні та субендемічні види лишайників Таджикистану та Середньої Азії, встановлено істотну роль автохтонного процесу у видоутворенні у Гірськосередньоазіатській провінції. Визначено вік реліктів ліхенофлори Таджикистану, серед яких виділено третинні неморальні, пліоценові та плейстоценові гірськоаридні релікти. Виявлено історичні та генетичні зв'язки ліхенофлори Таджикистану з ліхенофлорами прилеглих аридних гірських формувань Голарктики (Центральної Азії, Гімалаїв та нагірного Ірану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*852.119(5ТАД)
Шифр НБУВ: РА331064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ольхович Н.В. 
Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.22 / Н.В. Ольхович ; НАН України. Ін-т молекулярної біології і генетики. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичні та біохімічні особливості метахроматичної лейкодистрофії (МЛД). Створено базу даних мутацій у гені арилсульфатази А (АСА) та розроблено стратегію молекулярно-генетичного дослідження спектра мутацій, що обумовлюють розвиток МЛД у хворих в Україні. Встановлено, що сумарна чатота цих мутацій серед пацієнтів в Україні менша за середньоєвропейську та складає 20 %. У результаті секвенування послідовності гена АСА трьох пацієнтів ідентифіковано три нові місенс-мутації і одну місенс-мутацію, яку раніше було описано у іспанського пацієнта з пізньою інфантильною формою МЛД. Визначено частоту розповсюдженості алеля псевдодефіциту арилсульфатази А серед населення України. Проведено аналіз біохімічного методу діагностики МЛД, на основі чого визначено чинники, що впливають на результат визначення активності АСА і стандартизовано умови проведення аналізу з метою запобігання діагностичних помилок. Запропоновано нову модифікацію методу визначення активності АСА, що дозволить диференціювати дійсний дефіцит, псевдодефіцит АСА та встановлювати гетерозиготне носійство. Визначено рівні нормальної активності АСА для населення України. Вперше розроблено алгоритм обстеження осіб у разі підозри на наявність або обтяженість МЛД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-43 +
Шифр НБУВ: РА327971

Рубрики:

      
14.

Макух Г.В. 
Аналіз мутацій гена CFTR (ТРБМ) у хворих високого ризику муковісцидозу із Західного регіону України: Автореф. дмс... канд. біол. наук. 03.00.15 / Г.В. Макух ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Встановлено частоти та спектр найпоширеніших мутацій гена ТРБМ серед хворих на муковісцидоз, які мешкають на Заході України: delF508 (екзон 10) - 47,6 %, W1282X (екзон 20) - 3,2 %; G542X (екзон 11) - 2,4 %; N1303K (екзон 21) - 2,4 %; CFTRdele2,3(21kb) - 1,6 %. Вперше на підставі аналізів обстежених хворих ідентифіковано мутацію 272del11 (екзон 14а). Показано, що наявність у генотипі мажорної мутації delF508, особливо у гомозиготному стані, асоціюється з важкими клінічними проявами захворювання та вищим ступенем летальності, на відміну від пацієнтів з іншими генотипами. За результатами досліджень встановлено значний генетичний та клінічний поліморфізм випадків муковісцидозу, доведено необхідність проведення молекулярно-генетичного аналізу щодо знайдення гена ТРБМ у разі діагностування цього захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9-2
Шифр НБУВ: РА316841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бірюков Д.С. 
Аналіз та оптимізація надійності складних систем з багатьма станами: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Д.С. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні розв'язано актуальну науково-практичну задачу - забезпечення надійності функціонування складних систем, що складаються з неоднорідних підсистем та елементів з багатьма станами (СНБС). Розроблено математичну модель надійності СНБС та алгоритм обчислення нестаціонарних ймовірностей станів системи, що враховує залежність між станами підсистем, модифікацію методу дерев відмов - дерева станів. Сформульовано задачі оптимізації надійності СНБС: оптимального навантаженого та ненавантаженого різнотипного резервування; оптимального технічного обслуговування з урахуванням обмежень на ресурси, умов повернення довгострокових інвестицій, умов сумісності виконання технічного обслуговування елементів. Для розв'язування задач розроблено метаевристичні алгоритми на основі генетичного алгоритму та методу послідовного аналізу варіантів, ефективність яких підтвердилась обчислювальними експериментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж14 + з813 +
Шифр НБУВ: РА368675

Рубрики:

      
16.

Максишко Н.К. 
Аналіз та прогнозування розвитку економічних систем методами дискретної нелінійної динаміки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / Н.К. Максишко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проаналізовано сучасні тенденції розвитку економічної теорії, економічного аналізу та проблем управління економічними системами, виявлено необхідність аналізу та прогнозування розвитку економічних систем з урахуванням нестабільності, нелінійності та невизначеності. Встановлено необхідність розробки та провадження для аналізу та прогнозування моделей нелінійної динаміки, що враховують дискретну природу економічної інформації. Розроблено концепцію дискретної нелінійної динаміки, теоретико-методологічні положення та математичний інструментарій аналізу та прогнозування розвитку економічних систем на базі рядів динаміки показників їх діяльності для поглибленого аналізу та підвищення точності прогнозування нестійкості, нелінійності, невизначеності та дискретної природи економічної інформації. Визначено ключові характеристики розвитку економічної системи, розроблено систему кількісних показників їх оцінювання та методологію порівняльного аналізу розвитку. Розроблено моделі, що базуються на теорії однорідних структур, теорії нечітких мір і генетичних алгоритмах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.213
Шифр НБУВ: РА372020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Дмитрієв А.В. 
Аналітична анатомія русла вінцевих артерій серця людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Дмитрієв ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця людини та запропоновано їх варіанти, які можна використовувати як структурні критерії норми. За допомогою статистичного аналізу та математичного моделювання підтверджено морфофункціональну неоднорідність різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Запропоновано нові морфофункціональні принципи оптимальності різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Доведено, що русло повинно забезпечувати не лише мінімальні витрати біологічного матеріалу та мінімальну роботу, необхідну для просування крові, але й забезпечувати кров'ю максимально можливу за площею ділянку серцевої стінки. Обгрунтовано, що русло повинно забезпечувати максимальну тривалість експозиції крові й артеріальної стінки. З використанням генетичного алгоритму проведено селекцію оптимальних, відповідно до запропонованих принципів, кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця, які можна використовувати як структурні критерії норми. На базі математичної моделі створено комп'ютерну програму, що дозволяє генерувати фізичну модель внутрішньоорганного артеріального русла серця людини за умов норми, одержувати її візуальні зображення, імітувати внутрішньоартеріальну гемодинаміку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 + Е70*732.123 +
Шифр НБУВ: РА362451

Рубрики:

      
18.

Єськова О.В. 
Анатомо-морфологічні і генетичні особливості гетероспермії кукурудзи і їх використання у селекції і насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Єськова ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено, що кожному гібриду та сорту властива певна форма зернівки, кращою з яких є найбільш наближена до середньої, оптимальної для даного гібриду. З метою визначення ступеня деформування насіння використано параметр "індекс деформування" (Id). На підставі поділу насіння гібрида Дніпровський 310 МВ на фракції у діапазоні Id від 0,005 до 0,37 виявлено, що для посіву необхідно відбирати насіння 1, 2 і 3 фракції, індекс деформування якого складає менше 0,20. Зазначено, що у вихідному зразку такого насіння міститься близько 60 %. На підставі дослідження всіх генетичних форм кукурудзи (гібридів і ліній) встановлено, що найкращими урожайними властивостями відзначається насіння з центральним (S-форми) та правобічним (D-форми) розташуванням зародків. Проведено дослідження успадкування ознаки "просторова орієнтація зародка" відносно осі ендосперму та встановлено, що число зерен у качані з різним розташуванням зародка контролюється генами, яким властивий ефект понаддомінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА334584

Рубрики:

      
19.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Сатарова Т.М. 
Андрогенез та ембріокультура у кукурудзи in vitro: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.20 / Т.М. Сатарова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 41 с.: рис. — укp.

Визначено генетичні, екологічні, цитологічні та морфологічні особливості індукції андрогенезу у культурі пиляків різних генотипів кукурудзи, охарактеризовано процеси калусогенезу та регенерації у культурі пилкових ембріоїдів та особливості рослин-регенерантів андрогенетичного походження. Доведено, що здатність до індукції андрогенезу у культурі пиляків кукурудзи визначається різним співвідношенням адитивних і домінантних ефектів, а також взаємодією неалельних генів, причому умови зовнішнього середовища здатні впливати на наявність та силу прояву генних ефектів. Вперше проаналізовано вплив генотипу та віку незрілих зародків кукурудзи на проростання за умов in vitro. Створено біологічні технології одержання андрогенних рослин кукурудзи у культурі пиляків in vitro та додаткових генерацій рослин протягом року за рахунок використання ембріокультури in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 + Е50*332.26 +
Шифр НБУВ: РА322117

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського