Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Аксьонов І.В. 
Агробіологічні та агротехнічні особливості оптимізації прийомів вирощування соняшнику, рицини, сафлору в умовах південної підзони Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.В. Аксьонов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено та здійснено оптимізацію агроприйомів технологій вирощування соняшнику, рицини, сафлору. Обгрунтовано агробіологічні особливості розвитку рослин олійних культур залежно від погодних умов вегетаційних періодів. Установлено залежність формування продуктивності та врожайності агроценозів даних рослин від впливу застосування агроприйомів технологічного циклу, а саме: обробітку грунту, строків і способів сівби, густоти стояння рослин, прийомів догляду за посівами. Варіювання й оптимізація агроприйомів дозволяє одержувати врожайність олійних культур за протиерозійного, мінімального обробітку грунту на рівні оранки та формувати врожайність гібридів і сортів на рівні 71 - 94 % від їх генетичного потенціалу. Установлено, що під впливом агротехнічних умов вирощування рівень врожайності визначається зміною співвідношення генеративних і вегетативних органів рослин, водним режимом грунту, реакцією гібридів і сортів на умови вирощування. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідам, доведено можливість безгербіцидного вирощування соняшнику, рицину, сафлору та зниження рівня використання енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.12-4(4УКР) + П214.19-4 сафлора (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Міщенко Л.Ю. 
Мікрогаметофітний добір на стійкість до абіотичних факторів середовища та скоростиглість у льону олійного: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Л.Ю. Міщенко ; УААН. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.19 льон олійний

Рубрики:

      
3.

Войташенко Д.П. 
Оптимізація елементів технології вирощування амаранту зернового напрямку в умовах південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Д.П. Войташенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Вирішено питання стосовно оптимізації основних елементів технології вирощування зернового амаранту. За результатами дослідження визначено вплив строку, способу сівби, норми висіву, зрошення та мінеральних добрив на процеси росту та розвитку рослин амаранту, його врожай і якість зерна, показники економічної та енергетичної ефективності вирощування цієї культури. Одержано дані щодо планування врожаю з урахуванням умісту елементів живлення у грунті за умов природного зволоження та під час зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.19-4 амарант +
Шифр НБУВ: РА335292

Рубрики:

      
4.

Когут С.Г. 
Оптимізація заходів посівного комплексу амаранту в умовах південного Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.Г. Когут ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено й апробовано агрозаходи посівного комплексу для технології вирощування зернового амаранту за умов південного степу України. Визначено відповідність різних сортів амаранту для використання на насіння або на корм. Досліджено вплив умов вирощування на польову схожість, процес органогенезу та формування популятивної продуктивності амаранту. Встановлено вплив основних агротехнічних прийомів на рівень його кормової та насіннєвої продуктивності. Вперше за умов вегетаційного досліду експериментально визначено оптимальну глибину заробки насіння. Розроблено математичну модель посіву трьох сортів амаранту для одержання максимальної насіннєвої та кормової продуктивності. Визначено оптимальний рівень загущення рослин амаранту залежно від генотипу з використанням математичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.193-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345339

Географічні рубрики:

      
5.

Калієвський М.В. 
Основний обробіток грунту під льон олійний після пшениці озимої в південній частині правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.В. Калієвський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено вплив різних заходів і глибини основного зяблевого обробітку грунту під льон олійний після пшениці озимої на зміну агрофізичних властивостей чорнозему опідзоленого й акумуляцію вологи в осінньо-ранньовесняний період, а також вологозабезпеченість досліджуваної сільськогосподарської культури протягом вегетації. Виявлено вплив даних агротехнічних прийомів на зміну біологічної активності та поживного режиму грунту, забур'яненість посівів і врожайність насіння льону в південній частині правобережного Лісостепу України. Розраховано економічну й енергетичну ефективність вирощування льону олійного за різних заходів і глибини основного обробітку грунту. За результатами дослідження рекомендовано виробництву під льон олійний після пшениці озимої використовувати мілку (15 - 17 см) полицеву оранку з котком або глибоке (25 - 27 см) плоскорізне розпушування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.191-4 +
Шифр НБУВ: РА355266

      
6.

Гобеляк Ю.М. 
Підвищення продуктивності льону олійного в умовах південного Степу України шляхом оптимізації агрозаходів посівного комплексу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.М. Гобеляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив строків і способів сівби, норм висіву на процеси росту та розвитку рослин льону олійного. Визначено продуктивність та якість насіння даної сільськогосподарської культури, встановлено ефективність використання природних ресурсів у процесі її вирощування. Визначено оптимальний строк і найбільш ефективні способи сівби льону олійного, втановлено норми його висіву. З метою підвищення урожайності та покращання якості одержаної продукції у процесі вирощування льону олійного у південному Степу рекомендовано висівати дану культуру звичайним рядовим способом за норми висіву 6,0 - 6,5 млн схожих насінин на 1 га за умов досягнення фізичної стиглості грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.191-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356383

Географічні рубрики:

      
7.

Дрозд О.М. 
Продуктивність нових сортів льону-довгунця і льону олійного залежно від способів сівби та системи удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Дрозд ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати лабораторних, польових і виробничих дослідів, вивчено закономірності росту та розвитку рослин льону-довгунця та льону олійного, формування врожаю насіння, соломи й волокна та зміни фізико-механічних властивостей і прядивної здатності чесаного волокна за різних способів сівби та системи удобрення. Установлено залежність формування врожаю соломи, насіння та волокна від погодних умов вегетаційного періоду льону. Надано економічну оцінку елементам технології вирощування. За результатами досліджень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування льону-довгунця та льону олійного, що забезпечить формування максимальної насіннєвої та волокнистої продукції з їх високою якістю за умов Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4 + П214.19-4 +
Шифр НБУВ: РА339926

Рубрики:

      
8.

Полякова І.О. 
Спадкова мінливість у льону олійного, індукована гамма-променями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І.О. Полякова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

За умов опромінення вихідних ліній у дозі 400 Гр порівняно з 700 Гр відзначено значно більшу кількість типів мутацій. Внаслідок опромінення радіомутантів виявлено збільшення частоти та розширення спектра спадкових змін за умов дози гамма-променів 700 Гр. Вивчено якісний склад і розмір мутаційної мінливості, індукованої двома дозами опромінення. Стосовно льону описано сім типів морфологічних мутацій. Детально охарактеризовано групи хлорофільних мутацій та мутацій забарвлення віночка та пиляків. Вивчено характер успадкування їх окремих типів. Одержано оригінальні мутанти з підвищеним вмістом олії та її зміненим жирнокислотним складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.19-271.25 льон олійний + П214.19-31 льон олійний +
Шифр НБУВ: РА326345

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського