Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
2.

Костюк В.І. 
Поетика фрагменту і художня цілісність твору: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / В.І. Костюк ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати поетапного дослідження жанру фрагмента та явища фрагментарності як стилістичної і формальної характеристики художнього твору. З позицій фрагментаризму інтерпретовано здобутки Ф.Шлегеля, Новаліса, Г.Гейне, Ф.Тютчева, В.Беньяміна, В.Стефаника, М.Хвильового, завдяки чому виявлено основні поетологічні ознаки фрагмента, форми його історичної трасформації, втілені в здобутках різних епох і напрямків. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки стосовно місця і ролі фрагмента в естетичних системах романтизму, модернізму і постмодерну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.1 + Ш401.44
Шифр НБУВ: РА310537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гейнц Н.Є. 
Профілактика акушерських ускладнень у жінок, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, за допомогою програми "Сімейні пологи": автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Є. Гейнц ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення емоційно-особистісних характеристик, особливостей нейрогормональних процесів під час вагітності та пологів доведено, що головними психологічними предикторами акушерських ускладнень у жінок з патологією серцево-судинної системи є особистісна тривожність, низька маскулінізація психотипу, інтроверсія й емоційна лабільність. Зроблено висновок про актуальність психологічної підтримки у вагітних з серцево-судинними захворюваннями. Згідно з розробленою схемою патогенезу обгрунтовано доцільність психопрофілактичної допологової підготовки сімейних пар та проведення сімейних пологів для вагітних жінок з такими захворюваннями. Впроваджено даний комплекс заходів у межах програми "Сімейні пологи", що забезпечило зниження частоти аномалій скоротливої діяльності, епізіотомій та ревізій порожнини матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410 + Р11(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА356134

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Смірнова Т.В. 
Стилістичні проблеми творчості Томаса Гейнсборо: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Т.В. Смірнова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження творчого методу видатного англійського художника Гейнсборо на основі аналізу культурно-історичної і національної самобутності англійського суспільства XVIII ст. На основі економічних, політичних, соціальних, культурних, релігійних, національних особливостей англійського етносу XVIII ст. окреслено витоки художньої своєрідності творів майстра, критично переосмислено найважливіші ідеї та відкриття європейських художніх шкіл. Здійснено стилістичний аналіз творчості, на підставі якого визначено своєрідність та унікальність стилю Гейнсборо. Висвітлено нові напрями в живописі, оптичні експерименти з моделювання "імпресіоністичних" ефектів, які здійснив Гейнсборо. Досліджено маловивчені твори в графіці, мариністиці. Розкрито місце і значення творчості Гейнсборо у розвитку англійського та європейського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Вел)4-8ГейнсбороТ.
Шифр НБУВ: РА320073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гейна О.В. 
Суб'єктиво-об'єднані детермінанти в семантико-синтактичній структурі простого речення в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.В. Гейна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади детермінантних членів як самостійних поширювачів речення в цілому. Описано суб'єктно-об'єктивні детермінанти у структурному аспекті. На підставі домінантних семантичних ознак здійснено семантичну класифікацію цих структур, виявлено граматичні засоби вираження суб'єктно-об'єктних детермінантів, наведено їх семантико-синтаксичні моделі. У семантичному аспекті визначено комунікативні функції суб'єктно-об'єктних детермінантів та їх роль за модусно/диктумного членування висловлювання. У функціональному аспекті визначено роль суб'єктно-об'єктних детермінантів у формуванні семантико-синтаксичної структури речення. Описано функції облігаторних детермінантних компонентів основи в односкладних реченнях різних типів, з'ясовано моделі основ цих речень. Проаналізовано функціонування суб'єктно-об'єктних детермінантних структур у ролі факультативних членів у реченнях різних типів. Здійснено вивчення суб'єктно-об'єктної детермінації у компаративному аспекті з використанням російської та української мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-221 +
Шифр НБУВ: РА335165

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гейна К.М. 
Харчові взаємовідносини тюльки та товстолобів Каховського водосховища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / К.М. Гейна ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено харчові взаємовідносини найбільш чисельних споживачів зоопланктону Каховського водосховища - тюльки та товстолобів (білих, строкатих та їх гібридів). Визначено рівень використання планктофагами біопродукційного потенціалу зоопланктону водойми. Простежено динаміку основних біологічних характеристик, чисельності й іхтіомаси тюльки та різних видів товстолобів. Доведено, що запаси тюльки Каховського водосховища експлуатуються дуже неефективно. Встановлено, що частка промислових уловів не перевищує 5,9 % від загальної іхтіомаси, що є одним з чинників збільшення трофічного навантаження на зоопланктон. Виявлено, що у разі сталого зниження чисельності товстолобів їх іхтіомаса збільшується внаслідок зменшення обсягів інтродукції та неповного використання старших вікових груп вселенців, а у структурі стада зростає частка гібридних товстолобів. З'ясовано, що основне перетинання спектрів живлення тюльки та товстолобів припадає на фітопланктон і детрит. Виявлено, що за зоопланктоном спільними об'єктами були гіллястовусі ракоподібні, особливо зі строкатими та гібридними товстолобами. З'ясовано, що накопичення у водосховищі значної кількості інтродуцентів старшого віку обумовлює виникнення ситуації, коли частка спожитого сумісно з тюлькою зоопланктону досягає рівня 94,9 - 96,2 % від його загальної продукції, що призвело до значного зниження рівня розвитку зоопланктону у 2004 р. Запропоновано напрями раціонального використання біопродукційного потенціалу зоопланктону Каховського водосховища, основними з яких є збільшення обсягів зариблення з відповідною оптимізацією видового складу інтродукованої молоді шляхом виключення гібридних особин. Доведено, що обов'язковою умовою впровадження даних заходів є регулювання чисельності тюльки методом меліоративних відловів у поєднанні з інтенсивним промисловим вилученням старших вікових груп вселених товстолобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*805.7*803.13 + П729.199-28 +
Шифр НБУВ: РА354952

Рубрики:

      
7.

Гейнц Р. М. 
Цивільно-правове регулювання відносин за договором про надання комунальних послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р. М. Гейнц ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва НАПН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано чинну нормативно-правову базу у сфері комунальних послуг, розглянуто теоретичні аспекти договірного регулювання відносин з надання комунальних послуг. Обгрунтовано недосконалість законодавчої класифікації житлово-комунальних послуг за їх функціональним призначенням, доведено неузгодженість легального визначення поняття "комунальні послуги" з поняттям "послуги" як правової категорії. Сформульовано визначення поняття комунальної послуги, виокремлено ознаки комунальних послуг. Проведено класифікацію комунальних послуг. Сформульовано дефініцію поняття договору про надання комунальних послуг, досліджено його правову природу, предмет та зміст. Проведено аналіз суб'єктного складу договору про надання комунальних послуг. Розглянуто питання укладення договору про надання комунальних послуг, визначено його форму, проаналізовано підстави зміни та розірвання договору про надання комунальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8
Шифр НБУВ: РА382875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григор'єва О. Б. 
Вокальний цикл у творчості Д. Клебанова: аспекти інтерпретації жанру / О. Б. Григор'єва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та розробленню наукового підґрунтя щодо оцінювання мистецького вкладу композитора Д. Клебанова в культуру сучасної України; періодизації творчості Д. Клебанова як складової композиторського процесу ХХ ст.; з'ясуванню новаційності композитора при трактуванні жарової моделі вокального циклу західноєвропейської та вітчизняної традицій; виявленню принципів інтерпретації вокального циклу та аналізу основних композиторських методів Д. Клебанова у процесі музичного втілення поетичного слова. Розглядаються структура та зміст вокальних циклів Д. Клебанова на байки І. Крилова, на вірші О. Пушкіна, Г. Гейне, Т. Шевченка, Л. Костенко. Установлюються риси єдності та відмінностей змісто-, формо- та жанроутворення, притаманні поетичному першоджерелу та його композиторській інтерпретації. Визначається роль наскрізних поетичних та інтонаційних змістоутворень. Результати дослідження доводять, що перш за все Д. Клебанова приваблює творча особистість автора вірша, про що свідчить намагання композитора цілісно відтворити риси мистецького методу, художньої мови обраного поета при створенні музичної інтерпретації вірша.^UThe thesis is devoted to the study and development of the scientific base according to the assessment of the artistic contribution of the composer D. Klebanov to the culture of modern Ukraine; Periodization of creativity D. Klebanov as a component of the composer process of the twentieth century; Clarifying the innovation of the composer in the interpretation of the genre model of the vocal cycle of Western Europe and domestic traditions; Identifying the principles of interpretation of the vocal cycle and the analysis of the main composer methods of D. Klebanov in the process of musical incarnation of the poetic word. The structure and content of the vocal cycles of D. Klebanov on I. Krylov's fables, A. Pushkin's verses, poems of G. Gayne, T. Shevchenko, L. Kostenko were also considered. The features of the unity and differences between the sense, forms, and genre formation inherent in the poetic source and its composer interpretation are established. The role of through (cross-cutting) poetic and intonational meaning methods is determined. The purpose of the study is to identify the basic parameters of the interpretation of the vocal cycle genre in the work of D. Klebanov. Research tasks: Systematize scientific sources on the problem of the vocal cycle; Develop a periodization of the evolution of the vocal cycle in the work of D. Klebanov; Reveal the features of the individual composer's interpretation of the vocal cycle in the work of D. Klebanov; Determine the specifics of the selection of poetic texts and their interpretation in D. Klebanov's vocal cycles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Євсєєв В. В. 
Методи та моделі кібер-фізичного керування процесами в організаційно-технічних виробничих об'єктах / В. В. Євсєєв. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі вирішена актуальна наукова проблема розробки теоретичних основ створення методів, моделей та технології керування процесами в складних організаційно-технічних виробничих об'єктах на базі кібер-фізичних систем в рамках концепції Іndustry 4.0. Вперше запропонована архітектурно-логічна модель декомпозиції кібер-фізичного керування процесами в складних організаційно-технічних об'єктах, яка на відміну від існуючих еталонних архітектурних моделей дає можливість уявити керування процесом у вигляді єдиного інформаційного простору, що об'єднує в собі фізичні, кібернетичні і стратегічні складові. Вперше запропоновані взаємопов'язані методи керування процесами в організаційно-технічних об'єктах, як логічно узгоджені послідовності прийняття рішень, які формуються на фізичному рівні за допомогою апаратних засобів, що дозволило реалізувати технологію «Digital Twins». Вперше запропонована технологія розробки кібер-фізичних виробничих систем, яка дозволяє представити їх структуру як логічно пов'язану послідовність алгоритмов функціонування кожного рівня, що дає можливість реалізувати гнучкість процесу керування організаційно-технічним об'єктом. Удосконалено метод представлення структурних системних моделей кібер-фізичного керування, що дозволило формалізувати алгоритм функціонування у вигляді системної моделі, який, на відмінну від існуючих, дає можливість побудови структурних і подієвих моделей функціонування організаційно-технічного об'єкта. Удосконалено метод синтезу алгоритмів функціонування кібер-фізичного керування, що дозволило об'єднати алгоритми функціонування кожного рівня керування організаційно-технічним об'єктом в єдину систему функціонування, який, на відмінну від існуючих методів, дозволив мінімізувати кількість операторів і спростити структуру системи функціонування організаційно-технічного об'єкту. Удосконалено модель життєвого циклу керування організаційно-технічним об'єктом, що дало можливість автоматизувати процес керування кібернетичною складовою організаційно-технічного об'єкта, яка, на відмінну від існуючих, дозволила визначити послідовність виконання і взаємозв'язки процесів, дій і завдань, з урахуванням структури синтезованої системи функціонування організаційно-технічним об'єктом. Вперше розроблена модель формалізації кібернетичної складової організаційно-технічного об'єкта, з представленням HMI у вигляді взаємопов'язаних багаторівневих GUI елементів, з урахуванням параметрів і подій, що дозволило автоматизувати реалізацію заданих функцій, відповідно до вимог, які висуваються до організаційно-технічного виробничого об'єкта. Вперше запропоноване структурне уявлення кібернетичної складової організаційно-технічного об'єкта у вигляді математичного опису зв'язків між основними елементами HMI, що дозволило реалізувати представлення адитивного кібер-дизайну, за рахунок автоматизації процесу реалізації подій GUI елементів у вигляді фрагментів програмного коду. Отримала подальший розвиток методологія сигнально-кодової конструкції, на базі якої запропонований метод графічного представлення конструкції кібернетичної складової організаційно-технічного об'єкта, яка, на відміну від існуючих (методології Джексона, Гейн-Сарсон), дозволяє відображати взаємодію основних елементів HMI для редукції розробки структури. Вперше розроблені синтаксична і семантична моделі декларативної мови визначення і маніпулювання даними предметної області, близької до деякої підмножини природної мови. Запропонована мова, на відміну від існуючих, не вимагає від розробника знання об'єктно-орієнтованих мов високого рівня програмування, на базі яких розробляються кібернетичні складові, що істотно спрощує процес керування організаційно-технічним виробничим об'єктом. Впровадження розроблених у дисертаційній роботі методів, моделей та технології дозволить модернізацію існуючих і розробку перспективних систем керування процесами в складних організаційно-технічних виробничих об'єктах на базі кібер-фізичних систем.^UIn the dissertation work, the urgent scientific problem of developing the theoretical foundations for creating methods, models and technology for processes control in complex organizational and technical production facilities based on cyber-physical systems within the framework of the concept of Industry 4.0 is solved. As a result of the research, the following results were obtained: firstly, an architectural and logical model of processes cyber-physical control decomposition in complex organizational and technical objects was proposed; firstly, methods of process control in organizational and technical objects are interconnected; firstly a technology for the development of cyber-physical production systems was proposed; the method of representing structural system models of cyber-physical control has been improved; the model of the the organizational and technical object control life cycle has been improved; the introduction of the methods, models and technologies developed in the dissertation work will allow the modernization of existing and development of promising process control systems in complex organizational and technical production facilities based on cyber-physical systems; the method of algorithms synthesis for the functioning of cyber-physical control has been improved, which made it possible to combine the algorithms for the functioning of each level of management of an organizational and technical object into a single functioning system; firstly, a model of the organizational and technical object cybernetic component formalization was developed; firstly, a structural representation of the organizational and technical object cybernetic component was proposed in the form of connections mathematical description the between the HMI main elements, which made it possible to implement the representations of additive cyber design; the methodology of signal-code construction was further developed; firstly, syntactic and semantic models of a declarative language for defining and manipulating data in the subject area have been developedThe implementation of the methods, models and technologies developed in the dissertation work will allow the modernization of existing and the development of promising process control systems in complex organizational and technical production facilities based on cyber-physical systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського