Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (180)Тематичний інтернет-навігатор (57)Наукова електронна бібліотека (6511)Реферативна база даних (21845)Книжкові видання та компакт-диски (26101)Журнали та продовжувані видання (1625)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЛАДИМИР$<.>+<.>K=КАРП$<.>+<.>K=ИСТОРИ$<.>+<.>K=РУССК$<.>+<.>K=АРТИЛЛЕРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 663
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жулканич Н.М. 
Аграрні перетворення в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови змін і напрямків господарювання в аграрному секторі регіону, розглянуто проблеми продовольчого забезпечення населення, розкрито динаміку зміни характеру виробничих відносин в аграрній сфері у процесі спроб проведення аграрних реформ у радянський період і в процесі формування й утвердження нових форм власності та господарювання в економіці незалежної України. Досліджено соціально-виробничі, соціально-побутові, соціально-культурні явища та процеси, що відбувалися в Карпатському регіоні впродовж десятиліть радянського режиму, та тенденції соціально-економічного розвитку сільських територій в роки становлення державності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-21 +
Шифр НБУВ: РА369565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Дрель В.Ф. 
Адвентивна флора залізниць Луганської області (загальний аналіз та проблеми натуралізації): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Ф. Дрель ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням трансформації флори Луганської області, закономірностям її формування під впливом адвентивного субелементу залізниць, тенденціям розвитку та виявлення місця адвентивного субелемента в загальній флорі регіону Луганської області. Уперше складений флористичний список рослин залізниць та прилеглих до них територій, який налічує 497 видів, які відносяться до 4 відділів, 5 класів, 41 порядку, 51 родини, 231 роду. Виділені нами 98 видів адвентивного субелементу флори залізниць об'єднані у 1 відділ, 2 класи, 17 порядків, 21 родину та 57 родів. Вперше для області наведено 20 нових видів рослин. Виконані систематичний, географічний, біоморфологічний, екологоценотичний, карпологічний аналіз флори та зроблена господарська оцінка адвентивного субелементу флори. Визначена ступінь натуралізації адвентивних рослин та розроблена класифікація по ступеню натуралізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*85,022

Рубрики:

      
4.

Карпчук Н.П. 
Адресованість в офіційному та неофіційному англомовному дискурсі (комунікативно-прагматичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Карпчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативно-прагматичні характеристики категорії адресованості в офіційному та неофіційному дискурсах на матеріалі малих текстів, а саме: вступної статті законодавчого дискурсу та вступу науково-технічної статті (офіційний дискурс), а також анекдоту (неофіційний дискурс). Розкрито суть поняття "модель адресата" та її топологічні властивості, побудовано модель адресата офіційного і неофіційного дискурсів та власні моделі міжсуб'єктної інтеракції у межах офіційного та неофіційного дискурсів. Зазначено, що адресованість офіційного дискурсу субординованому інтелектуально-логічному адресатові-професіоналу/автоадресату, що є дорослою людиною, зумовлює добір адресантом продукційних і стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні еспліцитно вираженої інформації, раціональної оцінки, побудові дискурсу за жорсткою композиційною моделлю. Адресованість неофіційного дискурсу "рівному" "загальнопрофесійному" емоційно-інтуїтивному/інтелектуально-логічному адресатові, що диференціюється за віком, іноді за статтю та національністю, визначає добір адресантом продукційних та стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні імпліцитно вираженої інформації, емоційної оцінки, у побудові дискурсу за узуальною моделлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА335079

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Лотоцький Ю.Л. 
Акустико-емісійна оцінка ранніх стадій розвитку тріщин у бетоні та залізобетоні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.10 / Ю.Л. Лотоцький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено описову модель акустико-емісійного виявлення зародження та розвитку ранніх стадій руйнування бетону та залізобетону під впливом різних фізико-хімічних чинників і показано можливість їх оцінювання за параметрами сигналів акустичної емісії (АЕ), що дозволило побудувати логічно завершену схему закономірностей та послідовності впливу зазначених чинників на виникнення тріщиноподібних дефектів у бетоні та залізобетоні. Розкрито механізми їх подальшого розвитку, зокрема, під дією механічних факторів. Показано, що ці процеси взаємопов'язані з генеруваннями пружних хвиль АЕ. На підставі результатів математичного моделювання розподілу напружень на жорсткому включенні, розташованому у пружній цементній матриці, показано, що внаслідок відмінностей у їх жорсткості під дією зовнішнього навантаження відбувається утворення тріщин шляхом відшарування цементного каменя по поверхні включення. Проведено експериментальну перевірку одержаних результатів і показано, що інтенсивність утворення й еквівалентна площа таких дефектів залежать від орієнтації включення у цементній матриці та його форми. Це дало змогу виявити природу початку руйнування бетонних і залізобетонних композитних структур елементів будівельних конструкцій під час їх АЕ-діагностування. Завдяки експериментальним дослідженням одержано кількісні параметри сигналів АЕ за умов початкових стадій руйнування цементного каменю, відшарування гравійного чи щебеневого заповнювачів, а також арматури від бетонної матриці для найпоширеніших типів бетону та залізобетону за розробленими методиками. Установлено значення коефіцієнтів заникання пружних хвиль АЕ під час їх поширення у бетонах і залізобетонах різних типів. Це дозволило створити якісно нову методику АЕ-діагностування стану будівельних елементів конструкцій. Запропоновано теоретико-експериментальний метод, який дозволяє оцінити кількісні параметри сигналів АЕ під час моменту старту та субкритичного розвитку макротріщин у бетоні та залізобетоні на ранній стадії руйнування, що сприяє розвитку засад сучасної методології АЕ-діагностування. Запропоновано нові науково обгрунтовані алгоритми оптимізації встановлення п'єзоперетворювачів АЕ на об'єкті контролю, а також рекомендації щодо АЕ-діагностування великогабаритних елементів конструкцій з даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.05 +
Шифр НБУВ: РА356587

Рубрики:

      
6.

Івасенко І.Б. 
Алгоритми локально-адаптивної фільтрації на основі робастних оцінок для обробки зображень: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.11.16 / І.Б. Івасенко ; НАН України. Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Львів, 2000. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено локально-адаптивні алгоритми усунення шумів зі змішаним законом розподілу зі зображень. Запропоновані алгоритми базуються на кусково-лінійній моделі функції яскравості зображення та використовують апарат математичної морфології для моделювання локальних об'єктів зображення. Розроблений алгоритм робастної оцінки локальних характеристик зображення, зокрема, коефіцієнтів лінійної регресії та локальної дисперсії, базується на критерії максимуму апостеріорної ймовірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-017.3
Шифр НБУВ: РА309462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Крулько Л. В. 
Амфібії заповідних екосистем Південно-західних мегасхилів східних Карпат: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Крулько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 24 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану батрахофауни регіону та порівняння його з даними попередніх досліджень. Проведено оцінку видового та таксономічного багатств і різноманітності батрахоценозів. Для Закарпаття проведено оцінку багатства батрахофауни. Вперше проведено інвентаризацію батрахофауни Ужанського національного природного парку та Національного природного парку "Синевир". Вивчено морфологічну мінливість видів надвидового комплексу R. temporaria у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80 + Е60*804*803.1
Шифр НБУВ: РА374573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Карпа І.В. 
Антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.В. Карпа ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Установлено, що тривале згодовування курям-несучкам ячмінно-бобового комбікорму з вмістом 40 % ячменю та 20 % екструдованих кормових бобів сприяє підвищенню активності ферментів систем антиоксидантного захисту (САЗ) в ооцитах у процесі оогенезу. Установлено високий рівень ПОЛ, каталазної та глутатіонпероксидазної активностей на ранніх стадіях оогенезу. Визначено, що стабілізація рівня показників неферментативної САЗ (каротиноїдів, вітамінів А і Е) відбувається після досягнення ооцитом маси більше двох грамів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.4 + П682-27
Шифр НБУВ: РА326893

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Башта А.-Т.В. 
Антропогенна трансформація орнітокомплексів Сколівських Бескидів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.-Т.В. Башта ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено динамічні тенденції орнітокомплексів Сколівських Бескидів (Українські Карпати) під впливом антропогенних змін у їх біогеоценотичному покриві. Проаналізовано особливості антропогенної трансформації первинних та формування вторинних орнітокомплексів регіону. Зроблено оцінку структурних та функціональних змін орнітокомпонента екосистем Сколівських Бескидів внаслідок впливу діяльності людини. Висвітлено основні риси та закономірності процесу формування орнітофауни початкових стадій створення урбосистем. Значну увагу приділено адаптації птахів трофічного, гніздового, поведінкового характеру до змінених умов існування. Встановлено основні фактори антропогенної елімінації птахів у регіоні. З метою збереження біотичної різноманітності запропоновано здійснити комплекссозологічно зорієнтованих природоохоронних заходів, зокрема, відтворення чисельності популяцій денних хижих сов та глухаря, а також інших рідкісних видів птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80,022 + Е50*805.6*801.4,022 + Е60*805.9,022
Шифр НБУВ: РА309498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Цвик Т.І. 
Антропогенно-генетична обумовленість формування фосфатного режиму буроземів Карпатської гірської провінції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / Т.І. Цвик ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування показників фосфатного режиму грунтів буроземного типу Карпатської гірської провінції та його трансформації під впливом екстенсивного сільськогосподарського використання, зміни умов проходження грунтоутворювального процесу та дії факторів інтенсифікації. Проаналізовано просторово-профільний характер зміни головних показників фізико-хімічних властивостей та фосфатного режиму грунтів за умов екстенсивного сільськогосподарського використання грунтів буроземного типу. Простежено трансформацію та динаміку показників фосфатного режиму під впливом типових для території дослідження умов зволоження й виду рослинного опаду, дії хімічних меліорантів та осушення. Вивчено вплив вапнування, фосфоритування та вапнування в поєднанні з фосфоритуванням на фосфатний режим грунтів буроземного типу з різними генетичними особливостями. Запропоновано показники для агроекологічного моніторингу та шляхи оптимізації фосфатного режиму грунтів буроземного типу з різними генетичними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.15-2 +
Шифр НБУВ: РА366847

Рубрики:

      
11.

Сегеда С.П. 
Антропологічний склад українського народу: етногенетичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05; 03.00.14 / С.П. Сегеда ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проаналізовано антропологічний склад українського народу на основі широкого комплексу морфологічних ознак: соматологічних, одонтологічних, дерматогліфічних. На території України виділено чотири антропологічних зони - північну, центральну, західну та південну, відмінності між якими незначні. Усі залучені антропологічні системи вказують на поступове посилення південноєвропеоїдного компонента з Півночі на Південний Захід, Південь і Південний Схід України. Стверджено, що українці як носії дніпровсько-карпатської групи антропологічних варіантів займають проміжне місце між представниками північної та півенної гілки європеоїдів, тяжіючи до останніх. Реконструйовано основні напрями давніх етногенетичних процесів на території України, в яких брали участь різні за походженням компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-31 + Е71*60(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мушкетик Л. Г. 
Антропоцентризм народної казки Українських Карпат: оповідна традиція українців та угорців: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.07 / Л. Г. Мушкетик ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше в українській фольклористиці на порівняльному українсько-угорському регіональному матеріалі проаналізовано людиноцентровані погляди, розглянуто людину в багатоманітності її зовнішнього та внутрішнього простору. Висунуто й обгрунтовано тезу про антропоцентризм казки як основоположну ознаку, на противагу, наприклад, космологізму інших жанрів (обрядові пісні тощо). Не беручи до уваги зв'язок з ініціаційним ритуалом, чарівна казка досить далеко відходить від обряду, вже переосмисленого в гру, що підтверджує широко висвітлена в роботі дидактична спрямованість казкового жанру. Набули нового звучання морально-етичні виміри людини, які перебувають на периферії зацікавлень сучасної гуманітарної науки. Вперше зібрано та проаналізовано розлогий регіональний матеріал про феномен казкаря та казкарства, свідчення багатьох фольклористів, наведено типи та портрети оповідачів Закарпаття, конкретні приклади казкових антропокомпонентів. Вперше дані розглянуто з поглядів лінгвопрагматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(4УГО)-615.1
Шифр НБУВ: РА383963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Карпова С. Г. 
Археологія знання М. Фуко в контексті постструктуралістської філософії: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / С. Г. Карпова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено археологію знання М. Фуко в контексті постструктуралістської філософії (Р. Барт, Ж. Бодрійяр, Ж. Дерріда, Ж. Дельоз). Проаналізовано дослідження фукольдіанської та "постфілософії" в працях вітчизняних і зарубіжних авторів. Показано специфіку методології М. Фуко, сформовану "на межі" структуралізму та постструктуралізму. Розкрито фукольдіанську археологію знання, археологічний метод і топологічно-картографічне осмислення простору в контексті постструктуралістських дискурсів Р. Барта та Ж. Дерріда (крізь концепти "гетеротопія", "годологія", "слід", "текст", "мова"), Ж. Дельоза та Ж. Бодрійяра ("зовнішнє", "згин-складка", "складка", "відмінність і повторення", "симулякр").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-664
Шифр НБУВ: РА382373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Вербенець Б. Я. 
Безконтактний метод і прилади для контролю протикорозійного захисту підземних трубопроводів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Б. Я. Вербенець ; НАН України ; Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито метод і створено прилади для безконтактних вимірювань струмів (БВС), визначення місця, напряму та глибини залягання підземного трубопроводу (ПТ). Запропоновано та реалізовано в апаратурі типу БІТ-К паралаксний спосіб БВС ПТ за різних глибин його залягання з корекцією рельєфної похибки. Розроблено схеми та виготовлено серію апаратури БІТ-КВП з вольтметром і пам'яттю та інтерфейсом для передачі вимірів у комп'ютер для опрацювання та документування. Досліджено її метрологічні характеристики. Розвинуто метод визначення розподілу струму катодного захисту для інтегрального та диференційного контролю стану протикорозійного захисту на різних гілках і ділянках ПТ з оперативним виявленням місць незадовільної ізоляції за критерієм критичних відносних витрат струму та з кількісними оцінками перехідного опору "труба - земля" на різних ділянках ПТ. Досліджено ефект витікання струму через локальні пошкодження ізоляції ПТ. Запропоновано та реалізовано у варіантах портативні прилади типу ОРТ, ОРТ+В. Удосконалено методику оперативного визначення розміщення та дистанційного контролю роботи установки катодного захисту ПТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.04
Шифр НБУВ: РА382607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Козловський М.П. 
Біоіндикаційні властивості фітонематодних угруповань наземних екосистем Карпатського регіону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структурно-функціональної організації нематодних угруповань у корінних і похідних біогеоценозах різних рослинних поясів Карпат. Конкретизовано визначення поняття "комплекс нематод" і наведено класифікацію даних комплексів за функціональними ознаками. Розроблено методику оцінки змін функціональної організації грунтових нематод у похідних екосистемах, у порівнянні з корінними, а також оцінки санітарного стану екосистем на базі біоіндикаційних властивостей нематодних угруповань. Показано принципові відмінності у споживанні енергії нематодними угрупованнями в корінних і похідних біогеоценозах. Визначено основні шляхи формування нефітопатогенних комплексів нематод у похідних лісових біогеоценозах. Запропоновано нові способи збереження природного структурного та функціонального різноманіття фітонематод, а також підвищення стійкості та продуктивності лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*801.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Карпенко В. П. 
Біологічне обгрунтування інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів на ячмені ярому: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.12 / В. П. Карпенко ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні, анатомо-морфологічні, мікробіологічні й агроценотичні механізми дії гербіцидів різних хімічних класів за інтегрованого їх застосування з рістрегуляторами на формування продуктивності посівів та якості врожаю ячменю ярого, обгрунтовано економічно вигідні й екологічно безпечні заходи з їх використання. Науково обгрунтовано та доведено можливість зниження негативної дії гербіцидів класів сульфонілсечовини, феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів на посіви ячменю ярого та навколишнє природне середовище завдяки поєднаному їх застосуванню із рістрегуляторами, які в сумішах з гербіцидами виявляють антидотні властивості. Встановлено, що в композиціях з рістрегуляторами норми внесення гербіцидів (феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів) можуть бути знижені проти рекомендованих на 17 - 38 %. На основі проведених досліджень розроблено біологічну основу інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів, яка послугувала науковим підгрунтям для розробки енергоресурсоекономних композицій препаратів, що забезпечують підвищення продуктивності посівів та якості врожаю ячменю й є екологічно безпечними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52
Шифр НБУВ: РА384672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Заяць В.А. 
Біологічні і господарські властивості та перспективи вирощування персика в зоні українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Заяць ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розроблено наукові засади та селекційні програми з виведення нових сортів персика з темночервоним листям і нових сортів з червоною м'якоттю. Удосконалено та доповнено внутрішньовидову класифікацію персика звичайного. Розкрито концепцію біологічного ефекту червоних пігментів у листках червонолистих форм персика й участі антоціанів у фотосинтезі та нагромадженні органічних сполук. Введено в культуру якісно нові червонолисті та червоном'ясі форми персика. Висвітлено основні технологічні заходи щодо вирощування персика та нектарина в зоні Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Паламарчук О.П. 
Біологічні особливості та порівняльна оцінка діючих речовин видів роду IPastinaca L/I.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.П. Паламарчук ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше з використанням комплексного підходу вивчено таксони роду Pastinaca L у регіоні Правобережного Лісостепу України. Одержано дані про біоморфологічне та біохімічне різноманіття видів роду Pastinaca в культурі. Досліджено та відібрано найбільш перспективні для інтродукції у дослідженій зоні України види й сорти. Здійснено поглиблений порівняльний морфолого-анатомічний аналіз 6-ти видів роду, що дало змогу виділити репрезентативні карпологічні ознаки, визначити їх таксономічну цінність. За результатами вивчення морфологічних особливостей плодів пастернаків з'ясовано комплекс ознак, який є базою для класифікації типів форм мерикарпіїв. Установлено екзо- та ендогенні фактори, які можуть спричиняти утруднене проростання та низьку схожість насіння, визначено умови їх подолання. Виявлено строки настання та тривалість різних фенологічних фаз, особливості цвітіння та високу насіннєву продуктивність видів і сортів роду у процесі інтродукції. Досліджено закономірності накопичення та розподілу діючих речовин (фурокумаринів, ефірних олій) в окремих органах рослин протягом вегетаційного періоду. Уперше визначено кількісний вміст та якісний склад діючих біологічно-активних речовин у 5-ти видів роду та 28-ми сортів, а також ряд хемотаксономічних ознак у видів роду Pastinaca. Надано порівняльну характеристику видів і сортів роду як ефіроолійних рослин та визначено їх антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Api +
Шифр НБУВ: РА334056

Рубрики:

      
20.

Карпов П.А. 
Біологічні особливості Yucca torreyi Shafer.: розмноження рослин і одержання стероїдних глікозидів in situ та in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / П.А. Карпов ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 юка
Шифр НБУВ: РА309174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського