Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (645)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАГА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сорокін Ю.М. 
Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксигенації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.М. Сорокін ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено вегетативну регуляцію у хворих на розсіяний склероз (РС) протягом курсу та сеансу гіпербаричної оксигенації (ГБО). Показано зменшення активності церебральних ерготропних систем і зниження напруги регуляторних механізмів на фоні нормалізації сегментарного рівня регуляції у хворих з клінічною ефективністю ГБО за розширеною шкалою ступеню інвалідності Kurtzke (EDSS). У хворих з відсутністю клінічного поліпшення відзначалася ригідність динаміки імунологічних показників та динаміки надсегментарних і барорецепторних впливів, поглиблення вагальної недостатності та напруженості регуляторних процесів, що свідчить про пригнічення регуляторних механізмів. Виявлені два типи реактивності до лікувальної гіпероксії під час баросеансу у хворих на РС: нормальна реактивність відображає адекватну активацію адаптаційно-пристосувальних механізмів, що забезпечує ефективний лікувальний результат; знижена - свідчить про пригнічення процесів адаптації-компенсації, що перешкоджує досягненню лікувального ефекту ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

      
2.

Кравчук А.М. 
Польська фразеологія з ономастичним компонентом: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / А.М. Кравчук ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням семантики власної назви в складі фразеологізму та проблемі співвідношення національного й інтернаціонального в ономастичній фразеології. Встановлено, що ономастичний компонент фразеологічної одиниці зберігає семантичні зв'язки з відповідним онімом у мові й мовленні і завдяки цьому мотивує значення фразеологізму. Семантична вага власної назви в загальному фразеологічному значенні залежить від специфіки її ономастичного розряду й від ступеня ідіоматичності фразеологізму. Національні й інтернаціональні ознаки фразеологізмів на обов'язково зумовлені характером ономастичного компонента. Фразеологічні одиниці з міжнародними власними назвами біблійного й античного походження можуть відзначатися національними особливостями, а звороти з національно забарвленими онімами, накладаючись на спільні для багатьох мов структурно-семантичні моделі, мають інтернаціональні ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-33

Рубрики:

      
3.

Єгоров К.Ю. 
Системний тромболізис та терапія антиоксидантом "тріметазідін" в гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / К.Ю. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням тромболітичної та антиоксидантної терапії гострого інфаркту міокарду. Виявлена більш виражена клінічна ефективність тканинного активатору плазміногена в порівнянні з стрептокіназою в поєднанні з антиоксидантом тріметазідін. Однак, застосування тріметазідіну дозволяє зменшити частоту розвитку ускладнень інфаркту міокарда, в особливості фібриляцій шлуночків. Виявлені значні вагання показників реологічних властивостей крові після введення стрептокінази, зв'язані із зміною концентрації фібриногену. З'ясовано, що тріметазідін покращує реологічні властивості крові більше при ізольованому застосуванні, ніж в поєднанні з тромболітиком. В роботі доведена антиоксидантна активність тріметазідіну та визначена доцільність застосування тріметазідіну в гострій стадії інфаркту міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Цилюрик О.Л. 
Технічні та програмні засоби систем автоматизації процесів приготування технологічної суміші у будівництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Цилюрик ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки та дослідження комп'ютерних систем управління приготуванням технологічної суміші у будівництві. Запропоновано потенціальний метод перетворювання вага - код, на підставі якого реалізовано перетворювач на базі сучасних мікропроцесорних елементів. Створено математичні та імітаційні моделі дозатора дискретної дії та змішувача. На основі моделей проведено дослідження динаміки управління дозатором дискретної дії. Запропоновано оптимальний за швидкодією прогнозуючий алгоритм управління дозатором з підвищеною точністю і виключенням можливості передозування. Розроблено дворівневу адаптивну систему управління дозатором з ідентифікатором у колі зворотного зв'язку. Удосконалено пакет програм управління процесами приготування суміші з різною конфігурацією технічного обладнання та зв'язків стосовно матеріального потоку. Забезпечено можливість використання програм моделювання роботи агрегатів спмільно з програмами управління процесами для побудови штучної реальності, яку можна застосовувати для дослідження алгоритмів, відладки програм комплексу, а також для навчання операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102-5-05
Шифр НБУВ: РА309297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Якуніна О.М. 
Особливості поствакцинального імунітету проти дифтерії і кору у дітей та шляхи його корекції за допомогою неспецифічної імунної стимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Якуніна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення поствакцинального імунітету проти дифтерії та кору у дітей (здорових і тих, які мають різну патологію), а також визначено вплив препаратів ехінацеї на дані механізми. Виявлено, що у техногенно несприятливому районі більш висока питома вага дітей, які мають знижену імунологічну реактивність та знижений рівень поствакцинального імунітету, тобто потенційно сприятливі до кору та дифтерії. Доведено, що за умов високого антигенного навантаження розчин ехінацеї виявляє стабілізуючу дію на специфічну імунологічну реактивність, що робить її застосування найбільш доцільним і безпечним для дітей у процесі вакцинації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.25-25
Шифр НБУВ: РА309099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мафізур Рахман Міах Мд. 
Вагатомія в лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в осіб, які раніше перенесли ушивання перфорації виразок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Мафізур Рахман Міах Мд. ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 23 с. — укp.

Досліджено оперативно-технічні можливості і клінічну доцільність застосування ваготомії в лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у хворих, які раніше перенесли операцію ушивання перфорації виразок. Статистика включає 555 спостережень хворих віком від 16 до 78 років, з них чоловіків - 533 (96,73%), жінок - 18 (3,3%). Цей контингент прооперованих було розділено на 2 групи: 250 хворих, для яких в якості основного лікувального чинника було використано різні варіанти ваготомії в "чистому виді" або в поєднанні з дренуючими, чи дуоденопластичними доповненнями - основна група, і 301 хворий, прооперований з використанням резекційних методів - група порівняння. Усі зіставлені оперативно-технічні та клініко-фізіологічні показники в основній групі виявилися переважними, тому операцію ваготомії можна розглядати як метод вибору, особливо за умов спеціалізованих стаціонарів хірургічної гастроентерології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38
Шифр НБУВ: РА308825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Брезвін А.І. 
Економічні методи регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Брезвін ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Досліджено економічний механізм регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції, визначено і обгрунтовано соціально-економічну сутність основних складових та методів економічного регулювання з розкриттям ролі держави та ринкового впливу на промислову переробку сільськогосподарської продукції. Визначено в теоретичному та прикладному плані основні форми економічних методів, в тому числі ринкових, регулювання агропромислового виробництва в цілому. Вивчено сукупність організаційних методів державного і ринкового регулювання промислової переробки сільськогосподарської продукції. Розкрито зміст формування законодавчої бази в сфері агропромислового виробництва. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення системи управління агропромислового комплексу переважно на підставі застосування економічних важелів. Обгрунтовано основні параметри програмного забезпечення організації промислової переробки сільськогосподарської продукції. Досліджено основні складові економічного механізму регулювання даного процесу. До їх складу віднесено формування та розвиток цінової політики як головного інструменту регулювання міжгалузевих відносин. Обгрунтовано напрями удосконалення фінансово-кредитного механізму та податкової системи. Гармонізація даних провідних складових економічного механізму, за результатами дослідження, вже у 2000 р. сприяла отриманню суттєвих позитивних результатів. Вперше за останні роки агропромислове виробництво набуло рентабельності, поліпшився фінансовий стан підприємств галузі. Визначено, що серед економічних заходів перевагу слід віддати ціновому факторові. Відзначено, що питома вага вартості сировини в структурі роздрібної ціни у більшості галузей стабілізувалась на позначці 41 - 47 %. За умов такого рівня досягається баланс узгодженості інтересів між виробниками сировини, підприємствами харчової та переробної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82
Шифр НБУВ: РА314871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василина К.М. 
Англійський конні-кетчерівський памфлет в контексті шахрайської прози XVI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / К.М. Василина ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено конні-кетчерівську модель соціально-побутової памфлетики англійського ренесансу. Вперше конні-кетчерівський памфлет розглянуто у співвіднесенні з обома літературними традиціями (памфлетною та шахрайською), на межі яких він формувався. Визначено соціокультурні чинники, які сприяли появі та популярності памфлетного жанру на теренах англійської літератури, розкрито сутність памфлетного первеня, запропоновано класифікацію єлизаветинської памфлетистики. Проаналізовано специфіку розвитку англійської шахрайської памфлетистики: від перших книг про вагабондів до памфлетів Р.Гріна та його епігонів. У новому ракурсі розглянуто творчий доробок пізнього Гріна та визначено шляхи подальшого розвитку кримінальної літератури в Англії XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-337
Шифр НБУВ: РА313870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Галба Є.Ф. 
Зважена псевдоінверсія і умовно коректні еліптичні крайові задачі в математичному моделюванні: теорія, математичні моделі, обчислювальні методи = и: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Є.Ф. Галба ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Створено теоретичні основи побудови числових методів лінійної алгебри для розв'язання математичних задач, необхідних для математичного моделювання явищ, процесів, систем у різних предметних областях. Досліджено властивості зважених псевдообернених матриць і зважених нормальних псевдорозв'язків з додатно означеними та виродженими вагами, що є внеском в теорію зваженої псевдоінверсії та теоретичною основою побудови методів розв'язання ряду задач лінійної алгебри. Побудовано і наведено ітераційні методи для обчислення зважених псевдообернених матриць і зважених нормальних псевдорозв'язків. Показано, що розроблені ітераційні методи адаптовані для роз'язування інших задач лінійної алгебри. Сформульовано математичні моделі у вигляді коректно поставлених варіаційних задач. Розроблено методологію одержання методами скінченних елементів і скінченних різниць, дослідження дискретних моделей задач, що апроксимують крайові з наближено заданими вхідними даними. Побудовано та досліджено паралельні алгоритми для ітераційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.1,022 + В195.1,022
Шифр НБУВ: РА315750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гутнікова А.В. 
Віддієслівні іменники без словотворчих афіксів у середньоверхньонімецькій і сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Гутнікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурні і семантичні типи безафіксних віддієслівних іменників у середньоверхньонімецькій та сучасній німецькій мові. Встановлено, що безафіксний віддієслівний словотвір іменників німецької мови охоплює дві моделі: субстантивацію інфінітива та субстантивацію дієслівної основи. Доведено, що до процесу субстантивації інфінітива залучаються майже усі морфологічні та структурні типи середньоверхньонімецьких дієслів, найбільш активними є слабкі перехідні кореневі лексими. Визначено, що у сучасній німецькій мові зростає активність слабких, модальних, неперехідних дієслів, а також дієслів з відокремлюваними префіксами. Досліджено, що у процес субстантивації дієслівної основи у середньоверхньонімецькій мові іменники чоловічого роду утворюються, як правило, від сильних дієслів та основ з відокремлюваними префіксами; середнього роду - від сильних дієслів та основ з невідокремлюваними префіксами; під час утворення іменників жіночого роду активними є слабкі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами. Простежено, що на сучасному етапі зростає словотвірна активність сильних дієслів та мотивуючих основ з відокремлюваними префіксами у відношенні до дериватів чоловічого роду; слабкі кореневі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами утворюють, частіше за все, іменники жіночого роду; слабкі та кореневі твірні основи - іменники середнього роду. Продуктивним засобом щодо утворення подібних іменників на обох зрізах виступає зміна голосного кореня, а саме аблаут. Встановлено, що у новій сучасній мові питома вага іменників з абстрактною семантикою нижча за середньоверхньонімецький показник, в той час як зростає частка імен з конкретним значенням, що характеризує дану модель як продуктивну у відношенні щодо абстрактних і конкретних іменників на обох зрізах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-20 +
Шифр НБУВ: РА322126

Рубрики:

      
12.

Остапенко Л.М. 
Нові прийоми підвищення життєздатності і продуктивності шовковичного шовкопряда в процесі розведення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.М. Остапенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб відбору високожиттєздатних і продуктивних гусениць-"мурашів" за інтенсивністю їх реакції хемотаксису на ослаблений сигнал - запах листя шовковиці. Зазначено, що дані гусениці виявилися більш життєздатними та продуктивними та мають кращі репродуктивні показники в імаго-самок у порівнянні з відібраними звичайним методом. Вперше доведено можливість і високу ефективність селекції щовковичного шовкопряда за даною ознакою (інтенсивністю реакції хемотаксису гусениць-"мурашів"). Досліджено, що у результаті добору за даною ознакою інтенсивність реакції хемотаксису зросла у 2,2 рази, що сприяло підвищенню життєздатності та продуктивності шовковичного шовкопряда. Доведено, що дані гусениці мають вищу стійкість до вірусу ядерного поліедрозу, у разі штучного їх зараження, завдяки більшій загальній життєздатності, яка зумовлює підвищення активності факторів імунітету гемолімфи. Розроблено експрес-метод оцінки кормової цінності кандидатів у сорти шовковиці за інтенсивністю реакції хемотаксису гусениць-"мурашів" на запах листя шовковиці певного сорту та підтверджено високу надійність методу у разі зіставлення його даних із результатами кормовипробувальних вигодівель гусениць. Запропоновано два тест-методи паралельної оцінки гібридів шовкопряда у процесі станційних випробувань - за інтенсивністю реакції хемотаксису гусениць (життєздатністю) та продуктивністю шодо кількісті важких коконів-самок у партії (на 0,2 г і більше, ніж середня вага кокона-самки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692-2 +
Шифр НБУВ: РА323548

Рубрики:

      
13.

Рябенко А.Є. 
Математичні моделі та методи для векторних задач оптимізації організаційних структур та землекористування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.Є. Рябенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Запропоновано узагальнену математичну модель, сформульовану у вигляді векторної задачі покриття графа типовими підграфами. Обгрунтовано оцінки обчислювальної складності різних класів досліджуваної задачі покриття графа типовими підграфами, знайдено новий P-важкий клас в оптимізаційній постановці, установлено важкорозв'язуваність усіх класів однорідних векторних задач покриття графа типовими підграфами у випадку наявності у векторній цільовій функції (ВЦФ) двох критеріїв вигляду MAXSUM. Виділено нові поліноміально розв'язувані підкласи одно- та двокритеріальних задач у класах P-важких та важкорозв'язуваних задач покриття графа зірками та ланцюгами. Розроблено відповідні алгоритми їх розв'язання, обгрунтовано поліноміальні оцінки їх обчислювальної складності. Розвинуто теорію алгоритмів з оцінками стосовно одно- та багатокритеріальних задач покриття графа ланцюгами. Для багатокритеріальної задачі покриття графа ланцюгами двох типів побудовано малотрудомісткий алгоритм та доведено теореми, що встановлюють достатні умови, за яких цей алгоритм майже завжди гарантує знаходження розв'язку, точного за критеріями вагового вигляду та асимптотично точного за критерієм кількості ланцюгів у покритті. У однокритеріальному випадку доведено статистичну ефективність алгоритмів. Побудовано малотрудомісткий алгоритм градієнтного типу для оптимізаційної задачі покриття графа скінченою множиною ланцюгів та доведено теореми про достатні умови його асимптотичної точності. Досліджено випадок задачі покриття зірками з інтервальними даними. Здійснено зведення інтервальної задачі до двокритеріальної з обгрунтуванням оцінки обчислювальної складності. Доведено, що розглянуті задачі покриття графа ланцюгами й зірками з інтервальними вагами не можуть бути розв'язуваними за допомогою алгоритмів лінійної згортки критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14 + В126.3 + У9(4УКР)320-511.2 в611 +
Шифр НБУВ: РА327188

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Ваганова О.В. 
Роль засобів масової комунікації у процесі глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.В. Ваганова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Проаналізовано феномени інформаційного суспільства та глобалізації. Наведено хронологію глобалізації мас-медіа. Розглянуто відображення міжнародних подій у новинному дискурсі ЗМІ та визначено причини та наслідки викривлення подій у новинах. Описано функціональні та системні особливості міжнародних ЗМІ. Розроблено рекомендації суб'єктам зовнішньої політики щодо дипломатичної діяльності у контексті глобалізованого інформаційного простору. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку системи масової комунікації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА323231

Рубрики:

      
15.

Багацька Н.В. 
Генетичні фактори у виникненні порушень статевого розвитку у хлопців-підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Багацька ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано роль генетичних факторів у виникненні затримки статевого розвитку (ЗСР) у хлопців пубертатного віку. Доведено, що ЗСР у хлопців є спадково-детермінованим захворюванням, за якого спостерігається сімейна агрегація даної патології з накопиченням ЗСР серед родичів I ступеня спорідненості та переважною визначеністю її в осіб чоловічої статі. Підтверджено мультифакторіальну модель успадкування ЗСР, у формуванні якої питома вага належить спадковим чинникам. Визначено суттєве зростання рекурентного ризику щодо формування ЗСР в сім'ях пробандів. Встановлено особливості розподілу імуногенетичних (антигенів системи HLA I та II класу), цитогенетичних (C-гетерохроматинових районів хромосом 1, 9, 16, Y) і дерматогліфічних показників у хлопців з ЗСР залежно від спадкової обтяженості, варіанта захворювання, ефективності проведеної терапії та у членів ядерних сімей. На основі багатовимірного статистичного аналізу створено алгоритм прогнозування ЗСР у хлопців-підлітків, визначено високу ефективність запропонованих критеріїв прогнозу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.6-2 +
Шифр НБУВ: РА329879

Рубрики:

      
16.

Даценко О.Г. 
Частота серцевих скорочень, клініко-гемодинамічні характеристики та результати медикаментозної корекції артеріальної гіпертензії: Автореф. дис... кадн. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Даценко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

За результатами комплексних досліджень установлено більш високий ступінь кореляції середньодобової частоти серцевих скорочень (ЧСС) з "офісним" і середнім добовим артеріальним тиском (АТ) у порівнянні з "офісною" ЧСС. Доведено, що середня добова ЧСС асоційована з факторами ризику АГ: віком більше 40-ка років; чоловічою статтю; рівнем АТ більше 140/90 мм.рт.ст.; гіпертрофією лівого шлуночка (ЛШ); симпатикотонією (LF/HF більше 1,9). Визначено вплив ЧСС на клініко-гемодинамічні характеристики АГ, що дало підставу для його використання як критерія у комплексній оцінці захворювання. Установлено, що зниження АТ у разі стандартної двокомпонентної антигіпертензивної терапії еналаприла малеатом (10 мг/добу) і гідрохлортіазидом (25 мг/добу) пов'язано з діапазоном середньої добової ЧСС та співвідноситься з наступними факторами, зазначеними в порядку зменшення їх значимості: рівнем АТ (ступенем артеріальної гіпертензії, типом симпато-вагального балансу та типом геометрії ЛШ. Науково обгрунтовано можливість прогнозування вірогідності (завдяки розробленій математичній моделі) нормалізації АТ у разі стандартної двокомпонентної антигіпертензивної терапії з урахуванням факторів ризику та середньої добової ЧСС. Виявлено більше зниження АТ за умов трикомпонентної антигіпертензивної терапії еналаприла малеатом (10 мг/добу), гідрохлортіазидом (25 мг/добу) та верапамілом (240 мг/добу) у порівнянні з двокомпонентною терапією еналаприла малеатом (20 мг/добу) і гідрохлортіазидом (50 мг/добу) у хворих, в яких імовірність нормалізації АТ за стандартної терапії менша, ніж 70 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА330276

Рубрики:

      
17.

Ісакова Н.М. 
Комплексне лікування хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки антибіотиками та препаратом із імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Ісакова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика, Ін-т стоматології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження 85-ти безпородних щурів та встановлено, що під дією оксациліну відбувається пригнічення їх імунітету, що проявляється у зниженні функціональної активності Т-лімфоцитів, порушенні їх диференціації та достовірному зниженні відносної кількості Т-хелперів, В-лімфоцитів, титру комплементу у порівнянні з показниками імунітету інтактних тварин. Виявлено, що пригнічення імунної системи негативно впливає на процеси загоєння гнійної рани. З'ясовано, що за комбінованого лікування амізоном і оксациліном пригнічувальний вплив оксациліну на імунітет нивелюється препаратом "Амізон", який має імуномодулювальні, протизапальні, протимікробні та інтерфероногенні властивості. Показано, що за умов застосування амізону у тварин відбувалась нормалізація показників імунограм, рани достовірно швидше очищувалися від мікробного вмісту та загоювались, нормалізувалась вага тварин у більш короткі терміни, ніж у щурів, лікування яких здійснювалося оксациліном. Запропоновану схему комплексного лікування амізоном з антибіотиком апробовано у клініці під час лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової ділянки у 117-ти хворих. Установлено, що завдяки наведеному методу лікування з одонтогенними та неодонтогенними флегмонами щелепно-лицьової ділянки покращується самопочуття хворого, нормалізуються показники імунограм, усуваються ознаки запального процесу, зокрема, підвищення температури, біль, порушення функції ураженого органу, гіперемія та набряк м'яких тканин у значно короткі терміни, ніж за традиційної терапії. На підставі аналізу клінічних спостережень, даних імунологічних, мікробіологічних, цитологічних, вірусологічних, лабораторних методів дослідження показано, що у хворих, яким у комплексному лікуванні був застосований препарат "Амізон" відбувалося швидше загоєння гнійних ран, ніж у хворих контрольної групи (на 2 - 3 доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА336259

Рубрики:

      
18.

Шевченко О.П. 
Діагностика і терапія мікоплазмової урогенітальної інфекції у чоловіків з урахуванням особливостей біології збудників, патогенезу та клінічного перебігу захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено етіологічне значення M. genitalium у розвитку запальних процесів урогенітального тракту чоловіків. Встановлено, що їх питома вага в загальній структурі мікоплазмових урогенітальних інфекцій становить 13,8 % як монозбудника та 39,7 % у поєднанні з іншими відомими видами урогенітальних мікоплазм (M. Hominis, Ur. urealyticum). Виявлено порушення деяких показників імунного статусу організму у хворих на мікоплазмову урогенітальну інфекцію. Відзначено, що центральні імунологічні порушення є несутттєвими та не залежать від виду урогенітальних мікоплазм або їх асоціацій. Виявлено, що основні механізми резистентності реалізуються на рівні місцевого імунітету слизової оболонки з провідним накопиченням сенсибілізованих Т-лімфоцитів ефекторів і збільшенням кількості клітин мононуклеарно-фагоцитарної системи. Доведено, що за даної патології порушується продукція основних цитокінів запальної реакції інтерферонів (ІФН) і фактора некрозу пухлин (ФНП), які є провідними чинниками інфекційних процесів з внутрішньоклітинною локалізацією збудника. На підставі вивчення тривалості та характеру клінічного перебігу запального процесу визначено ступінь виявлених порушень і розширено уявлення про патогенез урогенітального мікоплазмозу, зокрема розвиток вторинних імунодефіцитних станів. Науково обгрунтовано доцільність проведення етіотропної та комплексної імунокоригуючої терапії урогенітального мікоплазмозу шляхом комбінованого застосування препаратів вилочкової залози (Т-активіну, тималіну) та препаратів-індукторів ІФН, що попереджує розвиток персистуючих форм урогенітальних мікоплазм, а також хронізацію й ускладнення запального процесу. Досліджено ефективність використання методів реакції прямої імунофлюоресценції, культурального методу та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для діагностики урогенітального мікоплазмозу та контролю терапевтичного процесу. На підставі порівняльного аналізу сучасних способів діагностики досліджуваної патології встановлено, що метод ПЛР є найбільш чутливим і специфічним тестом детекції збудників, а для контролю терапевтичного процесу більш доцільно застосовувати культуральний метод. Удосконалено комплексну імунокорегуючу терапію мікоплазмової урогенітальної інфекції, використання якої дозволяє підвищити ефективність етіотропних препаратів, запобігати утворенню персистуючих форм збудників та упереджувати розвиток ускладнень і рецидивів інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА336365

Рубрики:

      
19.

Кузін Н.В. 
Формування земельних відносин в ринкових умовах, їх еколого-економічна та соціальна ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Кузін ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади формування на системній основі земельних відносин. Здійснено оцінку правового забезпечення їх формування. Наведено методичні підходи до розробки моделей земельних відносин у агроформуваннях різних форм господарювання на землі. Розроблено систему показників оцінки ефективності зміни земельних відносин. Як економічні показники визначено індивідуальні (рівень використання земель, валова продукція) і бюджетні (вартість сільськогосподарських угідь, валова додана вартість у сільському господарстві на 1 га даних угідь, надходження від плати на землю), як екологічні - рівень розораності, рівень сільськогосподарської освоєності, питома вага угідь, стабілізуючих середовище, коефіцієнт екологічної стабільності та антропогенного навантаження території, як соціальні - кількість землевласників і землекористувачів, площа земель, кількість землекористувань і землеволодінь, в яких змінювались об'єми землекористування, кількість власників земельних часток (паїв). З'ясовано основні напрями удосконалення формування земельних відносин у сільському господарстві Київської області. Розроблено методику оцінки компенсації збитків у разі обміну земельних ділянок у сільськогосподарських підприємствах, яка передбачає врахування місць розташування ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА337556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кракович А.В. 
Епідеміологічна характеристика ротавірусної інфекції та шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / А.В. Кракович ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку епідемічного процесу ротавірусної інфекції (РВІ) в Україні за період 1995 - 2004 рр., зокрема такі його прояви, як спорадичну захворюваність і спалахи. Показано, що питома вага випадків РВІ у структурі етіологічно розшифрованих гастроентеритів становить 8,1 %. На підставі результатів дослідження матеріалу від здорових дітей і дорослих підтверджено активність прихованого епідемічного процесу РВІ. З'ясовано, що на РВІ хворіють особи усіх вікових груп, проте до 68,6 % випадків реєструється серед дітей віком до 2-х років, яку визначено як "групу ризику". Встановлено, що дорослі є імовірним джерелом інфекції для дітей. На підставі вивчення багаторічної динаміки захворюваності на РВІ визначено тенденції до зростання її показників та періодичної активізації з інтервалом у 2 - 4 роки. Виявлено зимово-весняну сезонність розповсюдження РВІ з максимальним рівнем захворюваності у березні. Показано, що значні відмінності захворюваності у різних регіонах України обумолені недосконалістю системи лабораторної діагностики та реєстрації РВІ, впливом природних чинників та особливостями водопостачання. За умов відсутності епідемічного нагляду за РВІ проведення профілактичних заходів у зимово-весняний період щодо дітей молодшого віку можливо за даними захворюваності на кишкові інфекції невизначеної етіології. На підставі аналізу епідеміологічних характеристик захворюваності на РВІ розроблено схему епідеміологічного нагляду за розповсюдженням інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1 +
Шифр НБУВ: РА344107

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського