Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Наукова електронна бібліотека (68)Реферативна база даних (463)Книжкові видання та компакт-диски (1521)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІКТОР$<.>+<.>K=ФЕДОРОВИЧ$<.>+<.>K=ІВАНИЦЬКИЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чала Ю.П. 
Відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби в українських перекладах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Ю.П. Чала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено прийоми відтворення культурно-маркованих знаків Вікторіанської доби у Великій Британії за перекладу прозових і драматичних творів англійських письменників українською мовою. Показові концепти історичної доби, які визначають специфіку конкретного соціуму, особливості його матеріальної культури, виражаються у художніх творах за допомогою культурно-маркованих знаків. "Культурно-маркований знак" є поняттям, ширшим за обсягом, ніж поняття "реалія", вони знаходяться у позиції взаємодоповнення. Для передачі "асоціативного шлейфу" культурно-маркованих знаків за перекладу художнього твору, який відображає Вікторіанську добу, доцільно застосовувати прийоми, що відтворюють референтне ядро знаку та його ціннісний і образний компоненти. Оптимальними для цього визначено прийоми: внутрішньотекстові пояснення / додавання, генералізацію, конкретизацію та віднайдення контекстуального відповідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА343588

Рубрики:

      
3.

Мага І.М. 
Віктор Олександрович Романовський - історик та архівіст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Мага ; Держ. ком. арх. України. Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях В.О.Романовського як історика, джерелознавця, історіографа, археографа, подвижника архівної справи в Україні, фундатора навчальної літератури з архівознавства, педагога. Розкрито внесок ученого у розробку проблем історії України, зокрема, фінансово-економічного устрою Гетьманщини другої половини XVII - початку XVIII ст., джерелознавства, архівістики та інших спеціальних галузей історичної науки. Визначено пріоритетні напрями досліджень історика. Описано процес становлення В.О.Романовського як історика та архівіста, висвітлено фактори, що вплинули на формування його наукових поглядів, характер та зміст наукових студій. Проаналізовано архівознавчу спадщину науковця, розроблені ним проблеми історії, теорії і практики архівної справи, методи комплектування, описування та збереження архівних документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8Романовський + Ч813(4УКР)6-8Романовський4 +
Шифр НБУВ: РА328042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Федорович А.О. 
Діагностична та прогностична цінність системи оксиду азоту при хірургічному лікуванні різних форм гострого панкреатиту (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Федорович ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено прогностичну та діагностичну значущість системи оксиду азоту під час хірургічного лікування різних форм гострого панкреатиту (ГП). Уперше визначено рівень кореляції між показником стану системи NO і ступенем морфологічних змін у тканині підшлункової залози (ПЗ) експериментальних тварин, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів і факторів антиоксидантної системи. Досліджено особливості впливу інгібітора синтази NO на вираженість морфологічних змін у тканині ПЗ і стан прооксидантно-антиоксидантної взаємодії у щурів. Проаналізовано динаміку експресії системи NO у хворих на гострий панкреатит (ГП) залежно від його фази та тяжкості перебігу. Розроблено критерії застосування у хірургічній практиці показника стану системи NO для діагностики та прогнозування перебігу ГП. Проаналізовано результати його використання у разі хірургічного лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА343356

Рубрики:

      
6.

Пастух Х.А. 
Еволюція готичної поетики і роман "Буреверхи" Емілії Бронте: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Х.А. Пастух ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи розвитку готичної поетики в англійській літературі до 1847 року включно - часу появи роману Емілії Бронте "Буреверхи", монографічний аналіз якого виконано у цьому історичному контексті. Роман трактовано як найвище досягенння "нової готики" та твір світового резонансу, на шляху до якого була підготовча стадія в кристалізації готичного роману як жанрового різновиду, фаза виникнення комплексу архетипних атрибутів у першотворі цього типу, апробація їх, етапи готичних романів "приємного страху" та готико-романтичної френезії, а також "нової готики" раннього вікторіанського періоду, зокрема, у творчості окультистів. Осмислено сутність поняття "нова готика" та теорія синтезу різних художніх напрямів, стилів і форм. Виведено також теоретичну модель готичного роману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)334 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Бронте Е.534 +
Шифр НБУВ: РА367659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вержанська О.М. 
Етичні та естетичні погляди У.С.Моема у контексті масової культури: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.М. Вержанська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення теоретико-літературознавчих праць та ідейного контексту художніх творів проаналізовано систему етико-естетичних поглядів У.С.Моема. Зроблено висновок про еволюцію світогляду письменника від "чистого мистецтва" до "масової культури" через періоди захоплення іраціоналізмом і натуралізмом. Встановлено, що основними етико-еститичними вимогами до масового читача У.С.Моема були принципи розважальності, доступності, простоти стилю та втішливості. Показано, що як представник загальнолітературної для Великобританії тенденції подолання вікторіанської спадщини У.С.Моем ставив перед собою художні вимоги ідентичні завданням модерністського мистецтва. У творчості У.С.Моема виявлено художню адаптацію для масового читача проблематики, сюжетного та персонажного планів модерністського мистецтва, що є раннім зразком худжнього синтезу, характерного для подальшого розвитку мистецтва XX ст. Показано, що співвіднесення творчості У.С.Моема з масовою культурою визначається етико-естетичними настановами, на які автор спирається у творчому процесі: використання стереотипів, моралізаторство, адресація узгальнень, а також уявлення про ідеальний текст, який повністю задовольняє запити та вимоги розважальності, цікавості, доступності та "втішності". Виявлено, що центральними для етико-естетичної системи У.С.Моема є питання сенсу життя, критерії моральності, пошук естетичного ідеалу, місце літератури у суспільтві та вплив творчої особистості митця на вибір теми. Встановлено, що етико-естетичні вимоги розважальності, зображення "пристрастей та інстинктів" і "драматизації дії" обумовили у творчості У.С.Моема зміну художньо-методологічних орієнтирів та художнього пошуку від "чистого мистецтва" до реалістичної манери та перехід письменника до формуваня етико-естетичних задач, характерних для канонів масової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю73(4ВЕЛ)6 + Ю8 г(4ВЕЛ)6 + Ю6*671.1*46 +
Шифр НБУВ: РА345696

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Цехановська Н.В. 
Жанрова своєрідність прози Віктора Некрасова: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.В. Цехановська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

На матеріалі прозових творів В. Некрасова доведено, що у розвитку жанрів XX ст. активну роль відіграє авторська свідомість, яка впливає на формування жанрового вмісту, та на динаміку формальних ознак жанрів. Відзначено, що прозові жанри відображають незавершену дійсність, що зумовлює їх пластичність і відсутність чітких меж між жанрами та родами. Розкрито жанрову своєрідність прози В. Некрасова, взаємодію в ній документально-автобіографічного та художнього начал. Визначено провідні теми та мотиви, особливості художнього конфлікту, способи створення образів у прозі письменника. Встановлено роль образу України й українських мотивів у формуванні жанрового змісту творів письменника. Розкрито концепцію героя та його еволюцію на різних етапах творчості митця. Головним героєм прози В. Некрасова є людина, доля якої пов'язана зі його історією, країною, епохою. За складних соціально-історичних випробувань (війни, репресій, еміграції) некрасовський герой набув трагічного досвіду, проте автор акцентував на нездоланності у ньому духовного начала, яке допомагає встояти героєві та зберегти людські якості. У зв'язку з цим основні конфлікти часу письменник переносить у внутрішній світ особистості, де відбувається боротьба життя та смерті, свободи та насильства, пам'яті та забуття. У центрі прозових жанрів В. Некрасова - "проблемний індивід", який переймається історичними, соціальними та духовними питаннями часу. Визначено особливості жанрів повісті, оповідання, мемуарів у творчості митця, а також їх взаємодію з іншми жанрами. У жанрі повісті В. Некрасова відзначено елементи романного мислення, зв'язок з історичними творами, а також філософсько-психологічним напрямом російської літератури. У прозі В. Некрасова виділено різновиди оповідань: оповідання-випадок, оповідання-характер, оповідання-спогад (рефлексію). Досліджено форми мемуарної прози письменника, а саме: нарис, літературний портрет, подорож, книга-гра. Виявлено характерні особливості індивідуального стилю письменника, а саме: поєднання епічного та ліричного, риторичну стихію, увагу до деталей, грунтування на реальних фактах і подіях, прагнення до філософських узагальнень. Установлено жанрові константи та домінанти у творах В. Некрасова різних років. Розглянуто зв'язок творчості В. Некрасова з традиціями російської класичної літератури (О. Пушкіна, М. Гоголя, Л. Толстого, А. Чехова) та новаторство письменника в контексті літературного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Некрасов В.П. 534 +
Шифр НБУВ: РА365621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іваницький І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості атеросклеротичних уражень серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит в залежності від наявності метаболічного синдрому та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Іваницький ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено особливості патогенезу атеросклерозу (АС) ураження судин у хворих на ревматоїдний артрит (РА) з наявністю метаболічного синдрому (МС). Вперше виявлено патогенетичний зв'язок між рівнем інсулінорезистентності (ІР) і проатерогенними змінами ліпідного профілю крові, показниками ПОЛ, ендотеліальною дисфункцією, рівнем лептин, адипонектин у пацієнтів з РА залежно від наявності МС і прогресування ІР на фоні системного запалення. Виявлено відсутність позитивного впливу базисної терапії на рівень ІР і дисліпідемії у пацієнтів з РА. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування в комплексі лікування хворих на РА з наявністю МС та АС ураження судин аторвастатину, який виявляє не тільки гіполіпідемічний, але також і протизапальний та інсуліносенситизувальний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА380540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Морозова І.І. 
Комунікативні стратегії ввічливості у стереотипній мовленнєвій поведінці вікторіанської жінки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.І. Морозова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше у вітчизняній лінгвістиці проведено комплексний аналіз мовленнєвої поведінки вікторіанської жінки, визначено прагмалінгвістичні особливості її дискурсу та набір типових для нього комунікативних ситуацій-стереотипів. Встановлено, що вікторіанська жінка як особистість є представником середніх/вищих класів, виразником вікторіанської ментальності, соціокультурних норм, носієм мовного стандарту епохи. Зазначено, що стереотипна мовленнєва поведінка вікторіанської жінки здійснюється у її дискурсі, де домінує принцип ввічливості: переважає позитивна ввічливість з пріоритетною стратегією стимулювання спільності інтересів; з негативних найбільш вживаною є стратегія запитання та ухильності. Визначено, що дискурс вікторіанської жінки включає ситуації: виявлення почуттів, світську бесіду, дискусії, плітки, флірт, розпорядження та повчання. Виявлено, що в екзостереотипі її мовленнєвої поведінки гендерний параметр має відносну значущість: позитивна ввічливість домінує в ситуаціях виявлення почуттів, світської бесіди і флірту; в інших випадках варіативність за ситуативним критерієм нейтралізується і залежить від моногендерного чи кросгендерного контексту спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-73 + С5*423.21 + С5*681*332 +
Шифр НБУВ: РА330055

Рубрики:

      
11.

Кисельова А.Л. 
Концепт "Жіночність" у вікторіанській лінгвокультурі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Л. Кисельова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На базі романів, написаних у різні періоди вікторіанської доби вивчено концепт "жіночість" у вікторіанській лінгвокультурі, якого розглянуто як один з головних концептів Вікторіанства. Даний концепт досліджено як трьохкомпонентну структуру, що має лексико-семантичний, соціолінгвістичний та лінгвопоетичний рівні (репрезентації). Проаналізовано контекстуальні значення ядерних і периферійних номінацій концепту у вікторіанському художньому дискурсі. Виявлено їх певні особливості, взаємопов'язані з впливом гендерного та історичного чинників. З використанням фреймового аналізу досліджено основні соціальні ролі та статуси вікторіанської жінки, проаналізовано мовні засоби, що передають стереотипні та нетипові уявлення вікторіанців про місце жінки у суспільстві. Установлено асоціативні зв'язки концепту з концептуальними сферами, а саме: природою, красою та міфологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА352187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
13.

Левіщенко М. С. 
Лінгвокультурні особливості пізнього вікторіанського дискурсу (на матеріалі англомовної художньої прози кінця XIX ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. С. Левіщенко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше визначено місце та роль пізнього вікторіанського дискурсу (ПВД) у соціокультурному просторі Великої Британії кінця XIX ст. Змодельовано концептуальний простір ПВД, у якому виділено й описано ментальні одиниці різного ієрархічного та ціннісного статусу з наголосом на шляхах і способах їх мовної об'єктивації. Розкрито дискурсотвірний потенціал концептів ПВД в єдності їх генеративних, комбінаторних і регулятивних властивостей, з'ясовано етикетні та тактико-стратегічні особливості комунікативної культури ПВД. Висвітлено мовленнєву специфіку таких конвенціонально значущих компонентів і принципів ПВД як ввічливість, комплімент, гендерна зумовленість спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-357
Шифр НБУВ: РА380004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іваницький Я.Л. 
Методи оцінки тріщиностійкості конструкційних матеріалів за умов складного навантаження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Я.Л. Іваницький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 41 с. — укp.

Сформульовано теоретико-експериментальні засади встановлення межово-рівноважного стану тіл з тріщинами за умов їх складного деформування. Розроблено методики визначення характеристик статичної та циклічної тріщиностійкості конструкційних матеріалів, сформовано бази даних про ці характеристики. Для оцінки змішаного руйнування матеріалів розроблено розрахункову модель межово-рівноважного стану тіла з тріщиною за тривісного статичного та циклічного навантажень на базі енергетичного критерію. Здійснено визначення опірності матеріалу руйнуванню за умов складного напруженого стану під статичним навантаженням на підставі діаграм межово-рівноважного стану тіл з тріщинами з урахуванням силових та деформаційних характеристик тріщиностійкості матеріалів. Розроблено методики визначення характеристик статичної тріщиностійкості за умов змішаних механізмів руйнування конструкційних сталей, що дало змогу встановити допустимі розміри дефектів опорних валків прокатного стану для заданих експлуатаційних умов навантаження. Запропоновано новий підхід до визначення пружно-пластичних переміщень біля вершини тріщини з використанням методу цифрової кореляції спекл-зображень деформованої поверхні матеріалу зразка. Проаналізовано розподіл деформації та напружень біля вершини тріщини, установлено величину пластичної зони передруйнування, визначено величину деформацій і напружень за умов складного навантаження. Для опису втомного руйнування за цих умов запропоновано модель росту тріщини, яка грунтується на енергетичній концепції, згідно з якою тріщина пошириться за умов, якщо дисипація енергії пластичних деформацій у циклічній зоні передруйнування досягне значення циклічної енергії руйнування даного матеріалу. Побудовано розрахункову модель росту поверхневої втомної тріщини у стінці труби магістрального нафтопроводу з урахуванням пульсації робочого тиску та поздовжнього розтяження-стиску. Установлено залишковий ресурс роботи трубопроводу залежно від розміру початкового дефекту. Для форм металевих конструкцій шахтних копрів розроблено методичні рекомендації щодо прогнозування їх довговічності та залишкового ресурсу роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22-1с +
Шифр НБУВ: РА337286

Рубрики:

      
15.

Іваницький 
Механізми формування стохастично неоднорідної структури аморфних халькогенідів систем АIV-BV-XVI: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Валентин Петрович Іваницький ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022
Шифр НБУВ: РА356461

Рубрики:

      
16.

Халєєва О.В. 
Мотет у європейській музичній практиці: шляхи розвитку: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Халєєва ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему жанрової моделі мотету у музичній практиці західноєвропейських і українських композиторів XII - XVIII ст. (Ф. де Т.Вікторія, Ф. Анеріо, К.Джезуальдо, Ф.Куперена, Д.Терраделаса, И.Йомедлі, Г.Шютца, І.С.Баха). Досліджено всі етапи формування жанротвірних питань розвитку жанру у аспектах: текстовому, ритмічному, інтервальному, фактурному. Проаналізовано жанрові ознаки мотету у сучасному хоровому мистецтві XX ст., а саме: у творах А.Веберна, І.Стравінського, Ф.Пуленка, А.Ушкарьова, А.Грінберга, Л.Дичко. Виявлено вокально-хорові складності під час виконання. Їх ступінь змінювався за етапами розвитку жанру. З'ясовано особливості національних шкіл. Вивчено проблему розробки виконавських рекомендацій. За результатами досліджень визначено, що у XX ст., зазнавши відомих модифікацій, збагачений новими гармоніями, формами, музичними засобами виразності, мотет відіграє важливу роль як жанровий різновид, а також відроджується у сучасному музичному мистецтві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.044-3(4) +
Шифр НБУВ: РА353772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Полторецька Н.М. 
Наукове обгрунтування строків, способів сівби та удобрення різних сортів гречки в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.М. Полторецька ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 20 с. — укp.

З метою удосконалення технології вирощування гречки за умов нестійкого зволоження правобережного Лісостепу України наведено оцінку особливостей продукційного процесу сучасних сортів у порівнянні з раніше створеним сортом Вікторія. Вперше виявлено особливості формування рівня урожайності та якості зерна сучасних сортів гречки залежно від добрив, строків і способів сівби. Визначено оптимальні терміни підживлення рослин гречки азотними добривами. Встановлено кореляційні зв'язки урожайності зерна гречки з комплексною взаємодією показників, що обумовлюють біологічну продуктивність рослин. З урахуванням результатів проведених польових досліджень та їх виробничої перевірки розроблено рекомендації щодо підвищення економічної ефективності вирощування гречки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-434 + П212.8-451 +
Шифр НБУВ: РА349692

Рубрики:

      
18.

Федорович І. В. 
Організаційно-економічне забезпечення процесу відтворення лінійної частини магістральних газопроводів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Федорович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення щодо сутності поняття "відтворення", досліджено вплив чинників на процес відтворення лінійної частини магістральних газопроводів (ЛЧ МГ) і виникнення відмов та аварій на газопроводах, вдосконалено методичний підхід щодо оцінювання готовності ЛЧ МГ до транспортування природного газу. Розроблено методичний підхід до розрахунку фінансових втрат, які несуть газотранспортні підприємства в результаті виникнення аварійних ситуацій на газопроводах. Запропоновано алгоритм оптимізації процесу планування капітальних ремонтів на газопроводах. Проведено оцінювання ефективності застосування інноваційно-модифікованого протикорозійного покриття для захисту газопроводів. Реструктуризовано функції управління процесом відтворення ЛЧ МГ на рівні управлінь магістральних газопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.6-571.1-96
Шифр НБУВ: РА382730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федорович П.П. 
Організаційно-економічний механізм розвитку венчурного бізнесу в промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / П.П. Федорович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено організаційні й економічні передумови розвитку й активізації венчурної інноваційної діяльності у промисловості України. Досліджено організаційні форми венчурної діяльності й основні підходи до організації діяльності підприємств інноваційного типу. Проаналізовано світовий досвід фінансування венчурної інноваційної діяльності та встановлено перспективи його використання в Україні. Розроблено методику та практичні рекомендації щодо створення венчурних фондів як джерела фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано модель аналізу інвестиційною компанією інноваційних проектів. Здійснено аналіз ризиків венчурного бізнесу та запропоновано методи формування збалансованого інвестиційного портфелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.3 + У9(4УКР)301-55-96 +
Шифр НБУВ: РА346661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іваницький С.М. 
Особливості ведення лісового господарства у західних районах Полісся і Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.М. Іваницький ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено динаміку лісової рослинності Західного Полісся та Західного Лісостепу під впливом антропогенних факторів, встановлено залежність еродованості земель від структури земельних угідь. Запропоновано шляхи оптимізації лісистості в агроландшафтах даних регіонів. Проведено моделювання продуктивності соснових, дубових і букових лісостанів і виявлено причини її зниження. На основі вивчення інтенсивності росту, вмісту зелених і жовтих пігментів, електрофізіологічних показників дерев встановлено високу життєвість насаджень, створених на еродованих землях західних регіонів Лісостепу і Полісся. Виявлено, що вже у 30-річному віці фітомеліоративні насадження істотно покращують родючість еродованих грунтів, збільшуючи в них вміст гумусу і рівень насичення увібраними основами та, знижуючи кислотність грунтового розчину. Запропоновано шляхи поліпшення ведення лісового господарства та підвищення загальної продуктивності лісів західних регіонів Полісся та Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П34(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА330029

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського