Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (734)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БЛОКАД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гольдрін Є.М. 
Активність ферменту АПФ-незалежного шляху утворення ангіотензина ІІ-хімази в динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.М. Гольдрін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено компоненти ренін-ангіотензинової системи (РАС), клінічно та патогенетично вагомих показників у динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Визначено нові ефективні методи оцінки активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ)-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ (АІІ), виявлено критерії ефективності та раціональні схеми застосування антигіпертезивних препаратів на ГХ з урахуванням рівня активності ферменту АПФ-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ - хімази. Доведено, що терапія інгібітором АПФ у поєднанні з beta-блокатором - небілетом, поліпшує трофіку ендотелію, яка створює передумову до синтезування alpha-l-інгібітора ротеіназа та участі даного інгібітора у пригніченні надмірної активності хімази. Встановлено, що комбінована терапія антагоністами рецепторів АІІ у сполученні з інгібіторами АПФ поряд з позитивним гіпотензивним ефектом пригнічує активність тканинної (фермент - хімаза) і циркулюючої (АПФ) РАС шляхом селективної блокади рецепторів АІІ та інгібування АПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА322508

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сидоренко Г.Г. 
Аналіз механізмів формування біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів за умов довготривалого стресу: автореф. дис...канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.Г. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На відтвореній моделі стресу описано зміни біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів. Визначено, що за умов експерименту за абсолютними та відносними показниками біоелектричної активності зазначених структур домінуючою була дельта-активність. Встановлено, що як за фізіологічних умов, так і за умов зооконфліктного стресу динаміка потужності усіх досліджуваних ритмів ЕКоГ та ЕГГ мала трифазний характер. Показано, що за умов стресової програми на початку та наприкінці дослідження абсолютна потужність біоелектричної активності усіх частотних діапазонів даних структур мозку мала вищі значення за аналогічні показники тварин контрольної групи. Одержані дані про динаміку біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа на фоні стресу та модулювання синаптичної передачі аміназином, амітриптиліном і карбамазепіном вказують на те, що не зважаючи на механізми дії досліджених препаратів, спостерігалися синхронізуючі впливи, які можуть свідчити про гіпермедіацію, котра забезпечує процеси саморегуляції за умов стресу. Показано, що медикаментозна пряма чи опосередкована активація стрес-лімітувальної системи мозку щурів відбувається за рахунок гіпермедіації, яка призводить до підвищення концентрації медіатору в синаптичній щілині шляхом стимулювання синтетичної активності пресинаптичного нейрону, блокади зворотного захвату медіатора чи блокади його поглинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*01 + Е60*739.12*715.3 +
Шифр НБУВ: РА367274

Рубрики:

      
4.

Черній О.В. 
Біоелектрична активність мозку при гострих порушеннях мозкового кровообігу в умовах фармакологічної блокади кальцієвих каналів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Черній ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну активність мозку з використанням інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ). Доведено, що просторово-часова організація біоелектричної активності головного мозку залежить від віку обстежених і може бути кількісно описана з використанням спектральних характеристик різних частотних діапазонів та інтегральних коефіцієнтів. З'ясовано, що гострі порушення мозкового кровообігу виявляються істотними змінами кількісних характеристик біоелектричної активності головного мозку. Доведено ефективність застосування блокаторів кальцієвих каналів для відновлення електричної активності головного мозку після гострих порушень мозкового кровообігу різної етіології. Виявлено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі ішемічних інсультів призводить до зниження дезорганізації біоелектричної активності ураження: помірного пригнічення патологічних дельта-, тета-ритмів та активації всіх нормальних частотних спектрів ЕЕГ. Встановлено, що ефект блокади кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів у праву півкулю головного мозку менш виражений, ніж у ліву. Доведено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів призводить до перерозподілу ЕЕГ-потужностей у збереженій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА368923

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Махоніна М.М. 
Біологічна дія електромагнітного випромінювання надвисокої частоти в умовах блокади опіоїдних рецепторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / М.М. Махоніна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Одним з механізмів біологічної дії низькоінтенсивного випромінювання міліметрового діапазону є збільшення функціональної активності системи опіоїдних пептидів, що є засобом успішної профілактики та корекції розвитку стрес-реакції та здійснюється за рахунок обмеження активності симпатоадреналової системи шляхом пригнічення процесів виділення та рецепції катехоламінів, шляхом підвищення показників неспецифічної резистентності й імунологічної реактивності, а також стимуляції утворення та виділення серотоніна та мелатоніна, тобто за рахунок потенціювання активації інших стрес-лімітувальних систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.4 +
Шифр НБУВ: РА352247

Рубрики:

      
6.

Муризіна О. Ю. 
Вплив аналгезії на перебіг післятравматичного періоду при тяжкій сполученій торакальній травмі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Ю. Муризіна ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2010. — 24 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено питання покращання ефективності лікування тяжкої сполученої торакальної травми шляхом удосконалення системної та регіонарної аналгезії у післятравматичному періоді. Визначено стан газообміну, легеневої вентиляції та механіки дихання, регуляторних систем на фоні системної аналгезії за тяжкої сполученої торакальної травми. Розглянуто особливості перебігу післятравматичного періоду тяжкої сполученої торакальної травми на фоні аналгезії трамадолом і метамізолом. Доведено, що торакальна паравертеральна блокада покращує загальну та зміцнює вегетативну регуляцію із збереженням рівня парасимпатичної активності на 14-ту добу після тяжкої сполученої торакальної травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08-52 + Р457.465.08-52
Шифр НБУВ: РА374599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шишлова М.В. 
Вплив інгібітора ангіотензин-перетворюючого ферменту каптоприлу на центральну та церебральну гемодинаміку у хворих з цереброваскулярною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Шишлова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив блокади ренін-залежних механізмів на стан мозкової та системної гемодинаміки у хворих на цереброваскулярну недостатність. Виявлено поліпшення показників центральної та церебральної гемодинаміки за умов одноразового та курсового застосування інгібітора ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) каптоприлу, синхронізуючу дію препарату на стан мозкових судин симетричних зон, взаємозв'язок між динамікою показників системної та мозкової гемодинаміки, а також залежність між ефектами одноразового та курсового застосування інгібіторів АПФ. На підставі одержаних даних патогенетично обгрунтовано доцільність терапевтичної корекції гемодинамічних порушень у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію інгібіторами АПФ і запропоновано гострий фармакологічний тест для відбору груп хворих на цереброваскулярну недостатність для лікування даними препаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52
Шифр НБУВ: РА314619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Болдіжар П.О. 
Діагностика та лікування допечінкової форми портальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / П.О. Болдіжар ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та лікування допечінкової форми портальної гіпертензії (ПГ). На підставі клінічного аналізу 53-х хворих вивчено зміни портопечінкової гемодинаміки та її зв'язок з центральною у хворих з допечінковою ПГ після кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та шлунка. Запропоновано діагностичний алгоритм у процесі визначення виду та рівня допечінкової блокади портального кровоплину. Проаналізовано вплив карліосумісної допилєграфії на стабільність та вірогідність результатів портопечінкової гемодинаміки у даних хворих. Введено у суть поняття локалізації допечінкової портальної гіпертензії "поширену" форму, що дозволяє визначити метод хірургічного лікування (ХЛ). Запропоновано критерії вибору способу ХЛ залежно від виду та рівня блокади портального кровоплину та етапність надання допомоги. Впроваджено у клінічну практичну діяльність ендоваскулярні хірургічні втручання з емболізацією лівої шлункової вени.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 +
Шифр НБУВ: РА335704

Рубрики:

      
9.

Яковенчук Н.М. 
Діагностичні та лікувальні блокади при кульшово-поперековому синдромі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Н.М. Яковенчук ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методологію використання лікувально-діагностичних блокад у хворих з кульшово-поперековим синдромом (КПС). Проаналізовано результати обстеження та лікування 227-ти таких хворих. З застосуванням клінічних (ортопедичного, неврологічного, лікувально-діагностичної блокади) й інструментальних (рентгенологічного, комп'ютерно-томографічного, доплеросоно-, реовазо-, термографічного) та топографо-анатомічного методів дослідження визначено типові варіанти змін анатомо-біомеханічних взаємовідносин, вивчено клінічні прояви больового синдрому залежно від тяжкості дегенеративно-дистрофічного процесу. За результатами проведених інструментальних досліджень вивчено поліморфізм статико-динамічних, деформативних і структурних змін, виявлено гемодинамічні зміни в проксимальному відділі стегна, встановлено суттєві зміни регіонарного кровообігу. Розроблено способи рецепторних і провідникових блокад і модифіковано відомі. Сформовано алгоритмізовану діагностичну методику використання лікувально-діагностичних блокад (ЛДБ). Доведено, що у більшості хворих з КПС домінульвальним патогенетичним чинником, який формує больовий синдром, є вертеброгенний. Удосконалено знеболювальну терапію хворих на КПС і визначено в ній місце ЛДБ і локальної ін'єкційної терапії на догоспітальному та стаціонарному етапах. Проведена апробацію результатів дослідження за клінічних умов і показано високу ефективність використання ЛДБ у діагностиці патогенетичних чинників, що формують клініку больового синдрому у разі КПС, та ефективність патогенетично обгрунтованого лікування хворих на КПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р458.25 +
Шифр НБУВ: РА364814

Рубрики:

      
10.

Стрєлков Є. В. 
Експериментальне обгрунтування застосування ліпосом для фармакологічної корекції гіпоксичної легеневої гіпертензії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.05 / Є. В. Стрєлков ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Проведено оцінювання впливу ліпосом різного складу на розвиток гіпоксичної легеневої гіпертензії та виявлення можливих механізмів їх фармакологічної дії. Дослідження виконано на щурах, у яких реєструються основні показники кардіо- та гемодинаміки у малому та великому колах кровообігу. Встановлено, що внутрішньовенне введення суспезії фосфатидилхолінових ліпосом (25 мг/кг) перед початком гіпоксичної гіпоксії частково пригнічує розвиток транзиторної, й усуває тривалу фази підвищення тиску у правому шлуночку серця. Визначено, що блокада фосфатидилхолін-специфічної фосфоліпази С за допомогою D609 (5 мг/кг) практично повністю пригнічує розвиток гемодинамічних порушень в малому колі кровообігу у разі гіпоксії, яка вказує на її ключову роль у виникненні та перебігу гіпоксичної легеневої гіпертензії. Одержано дані, які свідчать про можливість використання фосфатидилхолінових ліпосом для фармакологічної корекції гіпоксичної легеневої гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52
Шифр НБУВ: РА376116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кіяєв О.Е. 
Електропровідність і емісійні властивості структур "наноострівці золота - органічні молекули": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.Е. Кіяєв ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2003. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15-16. — укp.

Вивчено властивості острівцевих металічних плівок (ОМП) золота, в яких з окремих нанометрових ділянок (центрів) спостерігається електронна та фотонна емісія. Дані плівки являють є одним з важливих видів нанооб'єктів, вивчення властивостей яких є актуальним у зв'язку зі становленням наноелектроніки. Одержано плівки, структура яких більшою мірою, ніж структура неупорядкованих плівок, відповідає модельним уявленням за умов теоретичного розгляду явищ, які спостерігаються в ОМП. На підставі експериментальних досліджень характеристик фотонної емісії з нанокомпозитної системи "острівці золота - молекули стеарона" виявили складний характер залежності світіння від напруги та наявності декількох механізмів випромінювання фотонів, що обумовлені процесами, які відбуваються в острівцях золота та в органічних молекулах. На зразках плівок, що містять один центр емісії, виявлено ефект кулонівської блокади за кімнатної температури та показано, що на величину цього ефекту сильно впливають адсорбовані на поверхні плівки молекули. З метою уточнення механізму емісії гарячих електронів проведено дослідження чистих упорядкованих плівок, за яких виявлено вплив ефекту Шоткі на величину струму електронної емісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.71,022 +
Шифр НБУВ: РА325199

Рубрики:

      
12.

Лазня С.С. 
Ендоскопічна медикаментозна блокада блукаючих нервів та кріотерапія в лікуванні довго незагоюваних виразок дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Лазня ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38

Рубрики:

      
13.

Зажарська Н.М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н.М. Зажарська ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7
Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пенішкевич Я.І. 
Ефективність диференційованих патогенетично-орієнтованих методик лікування в клініці травм ока: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Я.І. Пенішкевич ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих з проникними пораненнями ока шляхом застосування патогенетично обгрунтованої корекції окиснювального метаболізму арахідонової кислоти за допомогою спрямованої блокади у програмах комплексного лікування проникних травм ока. відновленням прозорості оптичних середовищ травмованого ока та параметрів електроретино- та офтальмореограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-3 +
Шифр НБУВ: РА333885

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Заячникова Т.В. 
Зміна больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Заячникова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного (ГК) стресу різної тривалості. Показано, що ГК стрес змінює поведінкові реакції у щурів за дії больових стресів (у "формаліновому" й "оцтовому" тестах), а також больову чутливість на пороговому рівні у тестах "гарячої пластинки" й електростимуляції, що доводить модифікувальну дію ГК на больову чутливість тварин незалежно від природи больового подразника. За цього модифікувальний ефект ГК стресу на больову чутливість залежить від тривалості обмеження рухливості. За адаптації щурів до нетривалого ГК стресу (1 - 6-та доба) відзначалося зменшення тривалості больових реакцій на фоні збільшення больового порогу та рівня витривалості болю, тривалості рухової активності, відновлення кореляційних і кластерних взаємозв'язків між вивченими поведінковими проявами, синхронізацію ритмічних процесів больової чутливості щурів у мікродіапазоні, що є оптимальним для розвитку адаптивної поведінки та свідчить про розвиток в організмі щурів перехресної або крос-адаптації. На фоні блокади опіоїдних рецепторів модулювальний вплив ГК стресу на рівень больової чутливості знизився, що доводить участь системи опіоїдних пептидів у механізмах модифікувальної дії ГК стресу на больову чутливість. За тривалої ГК (7 - 9-та доба) відзначалося збільшення тривалості больових реакцій, зменшення тривалості рухової активності, больового порогу та рівня витривалості болю, роз'єднування взаємозв'язків між больовими та небольовими поведінковими проявами, розвиток дисинхронозу, що взаємопов'язано з розвитком першої стадії стресу - реакції тривоги, за якої відбувається гіперактивація стрес-реалізувальних на фоні пригнічення активності стрес-лімітувальних систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.221.4 +
Шифр НБУВ: РА352248

Рубрики:

      
16.

Павлова О.О. 
Зміни Саsup2+/sup-чутливості скоротливого апарату гладеньких м'язів судин в умовах блокади протеїнкінази С при вазоспастичних станах різного генезу (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.О. Павлова ; АМН. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни реактивності скоротливого апарату гладеньком'язових клітин артерій за вазоспастичних станів різної етіології та ролі протеїнкінази C у цих процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.764-29 +
Шифр НБУВ: РА341069

Рубрики:

      
17.

Морозов М.Г. 
Інфекційні кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.Г. Морозов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що масові кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Одещини спричиняють рекетсії (72,3 %), хламідії (33,8 %), диплобацила Моракса (8,0 %) та рідко вірус інфекційного ринотрахеїту (1,4 %). Вивчено мікрофлору кон'юнктивального мішка хворих на кератокон'юнктивіти тварин. Доведено, що до інфекційних кератокон'юнктивітів, які спричиняються рикетсіями, хламідіями та моракселами, на півдні України сприятлива велика рогата худоба усіх вікових груп, але частіше уражується молодняк віком від двох тижнів до одного року. Показано терапевтичну ефективність комплексного лікування телят, хворих на рикетсіозний кератокон'юнктивіт (РК) з використанням ін'єкційного антибіотика егоцину L.A., ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим і місцевого застосування тетрациклінової очної мазі, а також телят, хворих на РК на стадії виразки рогівки, з використанням ін'єкційних антибіотиків окситетрацикліну-200, егоцину L.A., енроксилу та біостимуляторів - екстракту алоє та мареполіміелу, ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим та місцевого застосування окситетрациклінової очної мазі. Встановлено, що РК супроводжується чітко вираженою імуносупресією. Доведено доцільність використання біостимуляторів і безпосередньо мареполіміелу для комплексного лікування телят, хворих на РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.33 +
Шифр НБУВ: РА322688

Рубрики:

      
18.

Кара М.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування сполученого застосування адаптогенів і тригеміно-симпатичних блокад у комплексному лікуванні переломів нижньої щелепи та їх ускладнень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.В. Кара ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментально-клінічне обгрунтування застосування адаптогенів ЕКСО, Біотриту, Біотриту-Дента та тригеміно-симпатичних блокад за умов комплексного лікування хворих з переломами нижньої щелепи. Встановлено, що у хворих з такими переломами до патологічного процесу залучаються вегетативні ганглії шийно-краніального відділу, що впливає на регіонарний кровообіг і резистентність капілярів. Показано, що використання в комплексному лікуванні хворих з переломами нижньої щелепи адаптогенів Біотриту, Біотриту-Дента, ЕКСО, тригеміно-симпатичних блокад і блокад до Берше-Дубову дозволяє скоротити строки лікування в клініці та змешити кількість запальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5 +
Шифр НБУВ: РА363932

Рубрики:

      
19.

Чернобельська І.Ю. 
Клініко-інструментальні особливості перебігу та диференціальна діагностика кардіоміопатії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ю. Чернобельська ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення діагностики кардіоміопатії на підставі вивчення клініко-інструментальних особливостей її перебігу та розробки диференціально-діагностичних критеріїв крадіоміопатії у дітей. Проведено комплексне дослідження стану серцево-судинної системи дітей, хворих на кардіоміопатію, кардит і міокардіодистрофію, за допомогою неінвазивних методів. Визначено характерні електрокардіографічні зміни у дітей, хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію - порушення процесу реполяризації, внутрішньошлуночкові блокади, патологічні зміни зубця Q і шлуночкову екстрасистолію. Встановлено характер морфофункціональних змін міокарда у дітей, хворих на кардіоміопатію. Визначено тип центральної гемодинаміки та його залежність від морфологічного типу кардіоміопатії. Розроблено й апробовано за амбулаторних і стаціонарних умов клініко-математичну модель діагностики кардіоміопатії. Встановлено діагностичну цінність алгоритму та протоколів диференціальної діагностики кардіоміопатії, розроблених на базі запропонованої математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Зейдан І.З. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень натрійуретичної функції нирок в терапії артеріальної гіпертензії у хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.З. Зейдан ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти особливостей перебігу есенціальної гіпертензії на тлі остеоартрозу та прийому нестероїдних протизапальних препаратів, що проявляються порушеннями добового ритму артеріального тиску та центральної гемодинаміки. Установлено, що у частини хворих на есенціальну гіпертензію функція нирок є простагландинзалежною. Показано, що призначення цим хворих неселективного інгібітора циклооксигенази диклофенаку натрію, на відміну від німесуліду, погіршує ниркову гемодинаміку, натрійуретичну функцію нирок, добовий ритм артеріального тиску та знижує антигіпертензивну ефективність еналаприлу. Виявлено, що різнорівнева блокада ренін-ангіотензинової системи еналаприлом і лозартаном попереджує ці зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА326363

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського