Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (876)Книжкові видання та компакт-диски (826)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>K=БЕРД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Бердочник В.А. 
Аеродинамічні характеристики несучого гвинта на критичних режимах обтікання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.А. Бердочник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено числовий метод визначення аеродинамічних характеристик несучого гвинта (НГ), побудований на основі нелінійної нестаціонарної вихрової лопатевої теорії. Розроблено модель локального за часом і простором зриву з передньої кромки окремих перерізів лопатей. Одержано можливість урахування нелінійних за кутом атаки та числом Маха аеродинамічних характеристик профілів лопаті. Розроблено універсальну концепцію побудови геометрії, кінематики та динаміки несучих поверхонь у математичній моделі НГ з шарнірним кріпленням лопатей, що дозволяє розширити межі проведення параметричних досліджень. Вивчено поведінку несучих гвинтів серійних вертольотів на критичних режимах їх обтікання, одержано якісну картину явищ, кількісні сумарні та розподілені аеродинамічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.21-011 +
Шифр НБУВ: РА335209

Рубрики:

      
2.

Сумченко І.В. 
Антроподицея Миколи Бердяєва: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.В. Сумченко ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу проблеми виправдання людини як провідної теми в філософії М.Бердяєва. Простежено витоки творчості основних попередників антроподицеї філософа. Проаналізовано еволюцію мислителя в поглядах на людину, проблему зла та теодицеї в творчості М.Бердяєва. Встановлено, що виправдання людини, на думку філософа, відбувається в її творчості і через творчість, але філософ розглядає кожний творчий акт як шлях до наближення кінця цього світу. Тим самим М.Бердяєв проводить есхатологізацію творчості в історії. Отже, завдяки творчості людина виступає продовжувачем справи Божого творіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бердник С. Л. 
Випромінювання електромагнітних хвиль щілинами в одномодовому та багатомодовому прямокутних хвилеводах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / С. Л. Бердник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі збудження та випромінювання електромагнітних хвиль щілинами довільної довжини, системами щілинних випромінювачів в одно- та багатомодовому прямокутних хвилеводах. Запропоновано й обгрунтовано методику визначення розподілу електричного поля в щілині, яка базується на використанні обмеженої кількості тригонометричних базисних функцій в методі Гальоркіна. Розв'язано задачу збудження поздовжньою щілиною хвилеводу з діелектричною вставкою скінченної довжини у випадку її розташування під щілиною. Апроксимація струму в щілинах функціями, які одержані асимптотичним методом усереднення, дозволила значно знизити порядок системи лінійних алгебричних рівнянь в методі наведених магніторушійних сил, а також застосовати його для розрахунку й оптимізації характеристик багатоелементних систем витічної хвилі, багаточастотних решіток на багатомодовому хвилеводі, двовимірних хвилеві-дно-щілинних решіток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.722-01
Шифр НБУВ: РА373111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ревенко А.С. 
Властивості плівок GaN, отриманих на поруватому GaAs методом нітридизації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.С. Ревенко ; Бердян. держ. пед. ун-т. — Бердянськ, 2007. — 23 с. — укp.

Одержано нові типи гетеропереходів GaN/por - GaAs/GaAs. Наведено результати досліджень їх властивостей. Розроблено математичну модель конвертації поверхневих шарів GaAs у GaN за рахунок дифузії атомів азоту у GaAs за механізмом kick-out. Установлено, що за температур, менших 800 К, інтенсивність конвертації недостатня для формування плівок GaN, внаслідок чого утворюється потрійна сполука GaAsN. За температур, вищих 1 000 К відбувається погіршення морфології плівок, зумовлене інтенсивною декомпозицією матеріалу підкладки GaAs. Досліджено властивості плівок GaN/por-GaAs. Доведено позитивний вплив використання поруватих підкладок GaAs на їх оптичні, структурі та морфологічні властивості. Визначено вплив параметрів нітридизації поруватих підкладок GaAs на формування напівпровідникової потрійної сполуки GaNAs. Показано можливість керування концентрацією азоту та миш'яку, що надає можливість одержувати структури з межовим випромінюванням у діапазоні від інфрачервоної до ультрафіолетової області. Визначено значущість поруватості підкладки GaAs для типу кристалічної гратки плівок GaN. З'ясовано, що за величини поруватості 30 % підкладок GaAs на базі монокристалічного GaAs (III) формується переважно кубічна модифікація GaN з включеннями кристалітів гексагонального GaN. З'ясовано позитивний вплив відпалення гетероепітаксійних плівок GaN у радикалах азоту на склад власних дефектів, а саме: зменшення концентрації точкових дефектів вакансій азоту та донно-акцепторних пар, поліпшення стахіометрії у плівках GaN. На підставі результатів проведених досліджень оптимізовано фізико-технологічні аспекти нітридизації поруватих підкладок GaAs для формування якісних напівпровідникових гетероструктур GaN/por - GaAs/GaAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА352278

      
6.

Бердник Л.В. 
Внутрішня форма та словотвірна семантика назв діяча у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Бердник ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Аргументовано необхідність інтерпретації поняття внутрішньої форми як конституючого універсального компонента глибинної структури похідного слова, який вступає у відношення синтагматичної субординації зі словотвірним значенням і семантичним нашаруванням і дозволяє системно співвідносити зовнішню (номінативну) оболонку деривата з його лексичним значенням. Введено поняття внутрішньої гіпоформи (індивідуальної у будь-якої окремо взятої назви) та внутрішньої гіперформи (загальної для групи похідних слів у межах словотвірного типу). Відзначено, що специфіка та набір внутрішніх гіперформ груп похідних найменувань діяча на кожному окремому словотвірному етапі зумовлюють його своєрідність, неповторність і відмінність дериваційних типів. В основу когнітивного підходу щодо виявлення специфіки семантичної структури похідних назв діяча покладено облік типізованих пропозиціональних імплікацій: своєрідність синтаксичних і семантичних зв'язків і ступінь їх передбачуваності на підставі регулярності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 +
Шифр НБУВ: РА333664

      
7.

Козлов Є.В. 
Екзистенційний персоналізм Миколи Бердяєва: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Є.В. Козлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено екзистенційно-персоналістичну концепцію М.О.Бердяєва. Обгрунтовано положення про те, що вчення філософа щодо особистості людини виявляється тим засадним підгрунтям і базисним принципом усього його філософування, що виступає іманентною основою філософських побудов і в якості системоутворюючого фактору "збирає" розрізнені на перший погляд аспекти його філософії. Досліджено джерела (історико-філософські, літературні) та духовні витоки персоналізму Бердяєва. Доведено, що персоналізм як світоглядна позиція формується вже у ранніх працях філософа. Простежено генезис та еволюцію концепції впродовж усього його життя. Розглянуто у зазначеному контексті трансформацію проблеми свободи особистості та шляхи самореалізації людини як особистості: пізнання, любов, творчість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663 +
Шифр НБУВ: РА343252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Назаревич Л.Т. 
Екзистенційність як філософська та худождньо-естетична домінанта української малої прози кінця XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.Т. Назаревич ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліжено малорозроблену проблему екзистенційності української малої прози кінця XIX - початку XX ст. у контексті розвитку європейського екзистенціалізму. На підставі вивчення праць Н. Аббаньяно, М. Бердяєва, М. Гайдеггера, А. Камю, Ж.-П. Сартра, М. де Унамуно, К. Ясперса визначено філософсько-естетичні засади екзистенціалізму, проаналізовано форми його художнього вияву в літературі. До наукового обігу введено поняття екзистенційності як визначальної риси української літератури fin de siecle. На матеріалі новелістики В. Винниченка, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, Б. Лепкого, В. Стефаника, М. Черемшини, М. Яцківа досліджено трансформацію розвитку екзистенціальних ідей і специфіку їх втілення в українській літературі зламу віків. Доведено, що екзистенційний світогляд духовно наближений до менталітету українців. Розглянуто основні теми та проблеми екзистенційної новелістики: трагізму людського існування, буття до смерті, самотності митця, специфічного буття жінки, екзистенції дітей. Встановлено, що використання прийомів сну, спогаду, фрагментарності, мозаїчності, художньої деталі, ретроспекції увиразнює найхарактерніші для екзистенціалізму феномени. Висвітлено проблему часовості, досліджено поетику екзистенційного хронотопу. Дані літературні явища проаналізовано в загальноєвропейському контексті, визначено місце українського модернізму в ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 +
Шифр НБУВ: РА361208

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фідкевич О.Л. 
Епістолярна проза А.Чехова та ідейно-художні пошуки письменника 80-х - 90-х рр. XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.Л. Фідкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві здійснено комплексний аналіз епістолярної прози А.Чехова з метою висвітлення сутності та особливостей формування ідейно-естетичних поглядів письменника. На матеріалі приватних кореспонденцій прозаїка розкрито оригінальний характер його світоглядної системи, своєрідність філософсько-естетичної концепції взаємодії людини та світу, доведено активну участь А.Чехова в осмисленні суспільних процесів у Росії 1880 - 1890-х рр. Особливу увагу приділено вивченню особливостей функціонування епістолярних літературно-критичних оцінок письменника в літературному процесі даного періоду. На підставі дослідження епістолярних текстів А.Чехова у порівнянні з есеїстикою французьких письменників А.Камю, А.Мальро, філософськими трактатами М.Бердяєва показано своєрідність духовного пошуку письменника щодо екзистенційного світосприйняття, розкрито важливі концептуальні аспекти формування системи ідейно-художніх цінностей російського письменника у контексті російської та західноєвропейської філософської думки першої половини XX ст. Значну увагу приділено рецепції проблеми "Росія та Захід" у приватних кореспонденціях А.Чехова. Вивчено жанрово-стильові модифікації епістолярних текстів А.Чехова, встановлено їх новаторський творчий характер, що дозволив репрезентувати листи письменника як яскраве мистецьке явище. Запропоновано класифікацію жанрових різновидів приватних листів А.Чехова, проаналізовано особливості актуалізації підтексту - важливого елементу архітектоніки чеховських епістол, розглянуто інтертекстуальність як засіб утвердження ідейно-естетичних цінностей адресанта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Чехов, А.П. 13 +
Шифр НБУВ: РА342302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бердичевський О.М. 
Ефекти вібронної взаємодії в багатокомпонентних галоїдних кристалах, активованих ртутеподібними іонами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Бердичевський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Установлено механізми впливу ефектів вібронних взаємодій на енергетичні рівні активованих іонів у багатокомпонентних галоїдних кристалах. Показано, що особливості люмінесценції активованих іонів у даних кристалах зумовлюються впливом ефекту Яна - Теллера та нееквівалентним розміщенням іонів активатора у кристалічній матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022 + В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА340055

Рубрики:

      
11.

Бабенко І.Д. 
Жанрова диференціація і поетика українського історичного оповідання XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.Д. Бабенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено системне дослідження еволюції українського історичного оповідання XIX - початку XX ст. у контексті сучасних концепцій розвитку жанру. Розвинено й поглиблено різноаспектне вивчення співвідношень історичної достовірності та художнього вимислу, жанрової диференціації, поетики та типології історичного оповідання з урахуванням запропонованих світоглядних й естетичних позицій. До наукового обігу введено історико-літературний матеріал, з використанням якого є можливим здійснення дослідження історії жанру. Згруповано за жанротвірними ознаками та поетикальними особливостями та проаналізовано твори Г.Квітки-Основ'яненка, Є.Гребінки, Марка Вовчка, П.Куліша, О.Стороженка, Д.Мордовця, І.Нечуя-Левицького, Т.Зіньківського, П.Рев'якіна, С.Воробкевича, Л.Старицької-Черняхівської, С.Бердяєва, М.Грушевського, О.Романової, Г.Коваленка, М.Олельковича, О.Левицького, М.Уманця, Б.Грінченка, І.Франка, М.Яцківа, О.Єфименка, Дніпрової Чайки, В.Пачовського та інших авторів. Розглянуто попередні уявлення про еволюційні процеси, типологічні тенденції та рівні художньої цілісності історичного оповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-334 +
Шифр НБУВ: РА339831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вишинський В.С. 
Жанрово-стильові особливості драми Гергарта Гауптмана: натуралістичний об'єктивізм (німецько-українські типологічні паралелі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / В.С. Вишинський ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено константні та змінні жанрово-стильові особливості драми Гергарта Гауптамана у контесті порівняльного літературознавства (генезу, становлення, концепцію особистості, поетику конфлікту). Розглянуто естетичну та філософську еволюцію художнього мислення драматурга, стильову специфіку його письма - синкретизм натуралізму з неоромантизмом і символізмом. З'ясовано спільні та відмінні засади, які визначають принципи натуралістичного об'єктивізму у драмах Г.Гауптмана "Перед сходом сонця", "Свято перепросин", "Самотні", "Ткачі", "Візник Гнешель", "Розе Берд", "Перед заходом сонця" у компаративістському зіставленні з творами І.Франка, Л.Українки та В.Винниченка. Здійснено аналіз естетичної концепції особистості та з'ясовано специфіку поетики конфлікту у п'єсах Г.Гауптмана "Перед сходом сонця", "Самотні", "Колега Крамптон", "Боброва шуба", "Затоплений дзвін", "Міхаель Крамер" у співвідношенні з творчістю українських драматургів І.Франка, Л.Українки, В.Винниченка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)-4 Гауптман, Г. 536 + Ш5(4УКР)53-336 +
Шифр НБУВ: РА349577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Романовський О.О. 
Ідея смисложиттєвих цінностей в філософсько-релігійній думці російської еміграції (на матеріалах часопису "Путь" початкового періоду): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Романовський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розуміння смисложиттєвих цінностей, виробленого авторами журналу "Путь" і яке може бути критерієм у визначенні Добра та Зла. Дослідження грунтується на ціннісних орієнтаціях християнства. Відзначено, що етичний монізм християнства надає протилежні ціннісні значення створенню та руйнації, не приділяє належної уваги єдності цих протилежностей. Стверджено, що абсолютна досконалість актуально існує в Бога. Тому акцент у діяльності людини переноситься з творчості на консервацію. Бердяєв, навпаки, онтологізує свободу, вважає, що в свободі міститься джерело величі й нікчемності людини. Обгрунтовано, що одним з напрямків пошуку шляху від Зла до Добра є "софійний" християнський соціалізм, який намагався протистояти російському марксизму як головній небезпеці для Росії на межі XIX ст. - XX ст. Виступаючи проти марксизму, релігійні мислителі обирають шлях свободи та недопущення злочину. Вони вважають, що тільки особиста, суб'єктивна свобода є основою творчості, творення (в тому числі - смисложиттєвих цінностей). Розглянуто національний аспект творчості як природне дарування людиниогієнка. Підкреслено, що питання свободи й творчості мають значення у вирішенні проблеми сенсу життя, яке суб'єктивно усвідомлюється людиною як вища цінність. Але тільки у реалізації надособистої цінності (Вища Реальність) людина може усвідомити себе як істоту, яка потребує розумного, осмисленого життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю3(4Рос)6
Шифр НБУВ: РА320201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Олійник С.М. 
Інтертекстуальні та жанрово-стильові параметри фантастики Олеся Бердника: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано жанрову специфіку майже не досліджених творів О. Бердника. Доведено, що у його художньому доробку представлено переважну більшість піджанрів раціональної фантастики та фентезі. Вивчено стильові особливості творів автора, розкрито його індивідуальну творчу манеру, яскраво позначену лірико-романтичним струменем. З'ясовано інтертекстуальні зв'язки з міфологією, історичними подіями та науковими джерелами, наявними у текстах О. Бердника. Виявлені ключові теми творів, особливості творення образів персонажів і способи моделювання фантастичної дійсності дали змогу на світоглядному, образному та композиційно-сюжетному рівнях визначити жанрово-стильові параметри фантастики письменника, з'ясувати специфіку образного освоєння дійсності письменником з огляду на вимоги фантастичної літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Бердник О.П.534 +
Шифр НБУВ: РА366401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бердник О.С. 
"Історія Русів" як метатекст: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.С. Бердник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії метатексту в парадигмі сучасних уявлень про діалогічну спрямованість будь-якого ( особливо мистецького) тексту як явища культури. Обгрунтовано поняття "домінантного коду" як позиції автора-митця, що детермінується певною ідеологією та його мистецького завдання, які визначають створення нової форми у ситуації метамнемонічного зв'язку між автором та реципієнтом як ціннісного ставлення до змісту естетичного об'єкта, який пізнається та співпереживається реципієнтом. Обгрунтовано поняття "метатексту" як віртуального тексту, створеного під час інтра- та інтертекстуального діалогу реципієнта з мистецьким текстом. Інтерпретовано "Історію Русів", в межах сучасних естетичних норм та як завершений мистецький словесний текст, розглянутого як метатекст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-334 + Т3(4УКР)4-7
Шифр НБУВ: РА314276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Посвалюк В.Т. 
Київська школа виконавства на трубі: історичні та методичні аспекти: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Т. Посвалюк ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено основні етапи загальної еволюції функцій та різновидів труби. Розглянуто духове виконавство й освіту в Києві від стародавніх часів до сьогодення, обгрунтовано наявність давніх вітчизняних традицій гри на духових інструментах, досліджено діяльність оркестрів Київського військового корпусу, а також, так званих, "братств" або "цехів" - перших осередків фахового духового виконавства та музичного зібрання в Україні, кріпацьких капелій та оркестрів у панських маєтках України кінця XVII - XIX ст. Висвітлено діяльність музичних навчальних закладів Києва з часу їх заснування, а також яскравих представників Київської школи, від попередників і засновників до наступних визначних музикантів. Визначено роль та наведено принципи методики професора В.М.Яблонського - одного з фундаторів і багаторічного лідера Київської школи, розглянуто роль його учнів та послівників І.М.Кобця та М.В.Бердиєва в утвердженні та розширенні традицій даної школи. Проведено порівняльний аналіз сучасного стану розвитку вітчизняного та зарубіжного виконавства та педагогіки в цій галузі музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.73-7(4Укр-2К)-2
Шифр НБУВ: РА316387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бердник І.В. 
Легкотопкі світлозабарвлені склоемалі для електростатичного нанесення на сталь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.В. Бердник ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436 + З293-5-060.7

Рубрики:

      
18.

Остапенко І.В. 
Лірика Бориса Чичибабіна: провідні мотиви та жанри: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.В. Остапенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше цілісно та багатоаспектно розглянуто поетичну спадщину російського поета другої половини ХІХ ст. Б.О.Чичибабіна. На підставі єдиного системного підходу проаналізовано його лірику на різних рівнях: проблемно-тематичному, образному, мотивному, композиційному та жанрово-стильовому. Особливу увагу приділено філософській спрямованості поезії митця. Визначено її основні теми: любов як спосіб пізнання світу, поет і призначення його поезії, історія в контексті Вічності. Охарактеризовано філософські засади творчості митця, вплив на його світогляд різних релігій та філософських ідей: М.Бердяєва, Г.Сковороди, Л.Толстого, Г.Померанця та ін. Простежено еволюцію тематики, ідей, образів у творах письменника. Наведено цілісну характеристику художнього світу Чичибабіна. Висвітлено особливу роль Бога в ньому, поєднання історичної конкретики з філософськими узагальненнями, трагічний пафос і життєстверджувальні ідеї. З'ясовано зв'язки поета з російською класичною літературою (розвиток традиції зображення "маленької людини", її зв'язку з історією, теми пророчої місії, опанування класичних ліричних жанрів), а також вплив на художню систему Чичибабіна модернізму (синтез філософії та літератури, пріоритет людського "я", розуміння особистості як неповторного світу, утвердження творчого начала в людині).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Чичибабін, Б.535
Шифр НБУВ: РА315012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шатова І.М. 
М.Кузмін та російський емоціоналізм 1920-х років (проблема подолання кризи мистецтва): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.М. Шатова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто відображення в творчості М.Кузміна та російських емоціоналістів тих сучасних ідей, поглядів, які становлять філософсько-естетичну концепцію М.О.Бердяєва "кризи мистецтва". Досліджено можливість вирішення емоціоналістами проблеми подолання кризи мистецтва. На матеріалі художньої та критичної творчості Кузміна й емоціоналістів, їх теоретичних робіт періоду емоціоналізму (1922 - 1925 рр.) і попередніх років, розглянуто естетичну платформу емоціоналізму, яка протистоїть автоматизованому життю та механізованому, бездушному, формальному мистецтву (футуризму, кубізму тощо), що призвело до кризи класичної естетики. Кузмін та емоціоналісти не тільки оголосили "похід проти формалістики", але протиставили їй свою "азбуку мистецтва", сформулювали основні положення художньої ідеології, підтверджені їх творчістю, перерахували основні та вічні атрибути справжнього мистецтва. Крім цього, своїми художніми шуканнями та положеннями емоціоналізму Кузьмін та емоціоналісти окреслили вихід із духовного тупика мистецтва "старого Заходу", указали на хвилю нового мистецтва, поширену в Росії, Німеччині, Америці, визначили його основну характеристику (прагнення до "високої елементарності") та дали йому ім'я - емоціоналізм. Внаслідок проведеного дослідження кардинально переглянуто погляд на російський емоціоналізм як на явище, що не сфрмувалося, випадкове, незначне, позбавлене цілісності, яке відображає естетичні погляди одного тільки його лідера - М.Кузміна та безперспективне для наступних етапів історії літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-328.88 + Ш5(4РОС)6-4 Кузмін М.О.42 + Ю812.283 + Ю812.452.1
Шифр НБУВ: РА312218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Бережна О.О. 
Організаційні та економічні засади розвитку рекреаційно-оздоровчих комплексів середніх міст України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.О. Бережна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання формування організаційно-економічного механізму розвитку рекреаційно-оздоровчого комплексу (РОК) середніх міст України як складової національної економіки. Обгрунтовано функціональну структуру РОК, систему механізмів його функціонування і розвитку за ринкових умов, розкрито теоретичні засади. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан РОК Бердянська, визначено загальну економічну ефективність, розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності РОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАП-2БЕР)684.413.58 +
Шифр НБУВ: РА360743

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського