Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (704)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=БАГАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Крулько Л. В. 
Амфібії заповідних екосистем Південно-західних мегасхилів східних Карпат: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Крулько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 24 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану батрахофауни регіону та порівняння його з даними попередніх досліджень. Проведено оцінку видового та таксономічного багатств і різноманітності батрахоценозів. Для Закарпаття проведено оцінку багатства батрахофауни. Вперше проведено інвентаризацію батрахофауни Ужанського національного природного парку та Національного природного парку "Синевир". Вивчено морфологічну мінливість видів надвидового комплексу R. temporaria у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80 + Е60*804*803.1
Шифр НБУВ: РА374573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Усіченко А.С. 
Афілофороїдні гриби Харківського Лісостепу: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.21 / А.С. Усіченко ; Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА370681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гоч І.В. 
Біологічні особливості та видове різноманіття річкової іхтіофауни Центрально-Подільського Придністров'я України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / І.В. Гоч ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто сучасний видовий склад та співвідношення компонентів іхтіофауни за чисельністю природних гідроекосистем Центрально-Подільського Придністров'я. Вивчено розподіл на групи іхтіофауни річкових гідроекосистем. Охарактеризовано представників інтродукованого інвазивного компонента іхтіофауни: ротана, чебачка амурського та колючку триголкову, які адаптувалися до гідрологічних умов водойм-реципієнтів. Висвітлено сучасний стан забезпеченості нерестовищами та зимувальними ямами. Встановлено ступінь схожості угруповань за коефіцієнтом Серенсона та показник типовості іхтіофауни за багатством. Показано залежність строків та екологічних особливостей нересту основних аборигенних видів риб від абіотичних факторів. Проаналізовано вплив основних антропогенних факторів: аматорського та спортивного рибальства, браконьєрства, рибогосподарського комплексу, забруднення стоками. Запропоновано заходи охорони та раціонального використання рибних запасів у річкових гідроекосистемах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-2(4УКР) + Е623.33*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Травін В.В. 
Бухгалтерський облік і система національних рахунків: напрями гармонізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.В. Травін ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків (СНР) для забезпечення потреб управління суспільно-економічним відтворенням. Досліджено макроекономічне значення бухгалтерського обліку для визначення можливостей його гармонізації з СНР. Розкрито значення облікової інформації в дослідженнях, присвячених визначенню сутності багатства та джерел його утворення. Встановлено вимоги щодо бухгалтерського обліку, що забезпечують підвищення повноти відображення в СНР макроекономічних процесів. Проаналізовано запити користувачів облікової інформації макроекономічного рівня для характеристики наслідків впливу на систему бухгалтерського обліку. Визначено напрямки гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено підходи в бухгалтерському обліку та СНР до визначення активів, що входять до складу національного багатства з метою обгрунтування маожливостей їх гармонізації. Визначено сутність соціального капіталу як одного з елементів національного багатства з метою ідентифікації його у складі активів підприємства. Розроблено методику бухгалтерського обліку внутрішнього аудиту як складової соціального капіталу для забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено процеси формування облікових показників і рух інформаційних потоків від мікро- до макрорівня управління, проаналізовано спільні елементи системи бухгалтерського обліку та СНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + С62: У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969 +
Шифр НБУВ: РА369887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Зареї Д.Б. 
Водорості водойм Ірану: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Д.Б. Зареї ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено критичне узагальнення літературних і оригінальних даних щодо видової різноманітності водоростей водойм Ірану. Зазначено, що у водоймах країни відомо 1 304 види, представлені 1 559-ма внутрішньовидовими таксонами, з урахуванням номенклатурного типу виду. За результатами дослідження виявлено 1 213 видів (1 443 вн. такс.); 812 видів (979 вн. такс.), які є новими для даної країни. Проаналізовано систематичну структуру альгофлори країни. Одержані значення родового коефіцієнта (4,9) свідчать про багатство вивченої альгофлори, значною мірою представленої діатомовими, зеленими та синьозеленими водоростями. Визначено особливості їх розподілу у флористичних зонах і в різнотипних водоймах Ірану, оцінено значення кожної зони та певного типу водойм у формуванні загальної видової різноманітності альгофлори країни. Зроблено висновок, що специфіку альгофлори природно-рослинних зон Ірану визначають особливості кожної зони, щільність населення, наявність великих міст з розвинутою промисловістю, напрямок господарської діяльності населення регіону. Виявлено, що у досліджених водоймах зберігаються закономірності розподілу видової різноманітності водоростей, обумовлені типологічними особливостями водойм, їх морфометричними характеристиками, формою й інтенсивністю господарського використання. Проведено екологічний, географічний і сапробіологічний аналізи водоростей водойм Ірану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2(5ІРН) +
Шифр НБУВ: РА334288

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Станкевич О.І. 
Вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики угруповань птахів (на прикладі м.Ужгорода): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Станкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено видовий і кількісний склад орнітонаселення в Ужгороді протягом року та в окремих низинних і гірських населених пунктах у гніздовий період. Встановлено розподіл птахів за типом фауни, ландшафтною належністю, способом живлення та гніздування. Детально вивчено та проаналізовано орнітофауну Ужгорода у сезонному аспекті. Вперше досліджено вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики орнітоугруповання. Відзначено, що видова структура угруповань птахів в урболандшафтах має певні особливості: за низького видового багатства спостерігається висока щільність населення. На відміну від угруповань птахів природних екосистем, тут завжди присутні масові види. Зі зростанням урбанізованості середовища існування виразніше спостерігається явище супердомінування одиничних масових видів, чисельність яких в угрупованні складає понад 70 % - 90 % посезонно від загальної чисельності птахів. Особливості просторової структури орнітоугруповань урболандшафту полягають у появі специфічної групи птахів, які гніздяться на будівлях; деякі кроногніздні (воронові) змінюють висоту розташування гнізда у бік її збільшення. З підвищенням ступеня урбанізованості середовища знижується динаміка структурних змін орнітонаселення протягом року - орнітоугруповання стають більш статичними. Домінуючу роль у функціонуванні угруповань птахів міста відіграють окремі види супердомінанти, участь решти незначна. З'ясовано, що популяції птахів, які володіють схожими топічними чи трофічними функціями і мають ніші однакового розміру за одним з функціональних рівнів, утворюють певні групи, які можна розглядати як окремі функціональні одиниці, властиві лише урбанізованим ландшафтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.4(4УКР) + Е623.35*804*803.31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Паливода К.В. 
Грошові ресурси та фінансові механізми капітального інвестування у житлове будівництво: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / К.В. Паливода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено еволюцію інвестиційного процесу під впливом сутнісних змін грошей і розроблено механізми формування грошово-фінансових ресурсів на житлове будівництво. З'ясовано, що інвестиції втратили матеріальну основу та набули ірраціональних характеристик. Доведено, що матеріальну сутність зберігають капітальні інвестиції як вкладення у нарощування національного багатства. Показано, що можливість створення грошей зробила емісію інвестиційним джерелом. Доведено, що мобілізація власних інвестиційних коштів та їх спрямування у житлове будівництво здатні забезпечити стабільне економічне зростання в Україні, внутрішній ринок збуту для національного виробника, зайнятість працездатного населення та знизити зовнішньоекономічну залежність економіки. Обгрунтовано оптимальні механізми акумуляції грошових ресурсів та їх спрямування на будівництво житла в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56
Шифр НБУВ: РА372473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кризина Н.П. 
Державна політика України в галузі охорони здоров'я: механізми формування та реалізації: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.П. Кризина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні основи формування та реалізації державної політики України в галузі охорони здоров'я, розроблено її інформаційно-аналітичну модель. З використанням системного підходу опрацьовано дану модель, яка передбачає наявність певних елементів, а саме: комплексного аналізу показників здоров'я населення, зокрема, показників психічного здоров'я; регіональних особливостей території України; можливостей ресурсного (фінансового та кадрового) забезпечення, належного правового регулювання медичної діяльності; результатів наукових досліджень даної проблеми; активної участі громадських організацій у формуванні та проведенні експертизи державної політики; врахування зарубіжного досвіду. Розкрито суть поняття "державна політика у галузі охорони здоров'я" - стратегію і тактику політичного курсу, взаємопов'язаного з діяльністю держави щодо збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я, а також соціального благополуччя населення України як найважливішої складової її національного багатства, втілені у законодавстві країни та які мають прояв у забезпеченні розвитку людського потенціалу українського народу. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації для органів державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА360617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пшенична Л.В. 
Державне сприяння адаптації системи вищої освіти в Україні до вимог Болонського процесу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.В. Пшенична ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009 — укp.

Визначено місце та роль вищої освіти у сучасному суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку Болонського процесу в Україні, розкрито його основні положення та принципи, показано специфіку освіти як об'єкта державного управління. На підставі аналізу суспільно-історичних процесів зроблено висновок, що незважаючи на багатство природних ресурсів, будь-яка країна без відповідного розвитку суспільного інтелекту втрачає перспективу величі. До наукового обігу введено поняття "державне сприяння адаптації вищої освіти" як окремого соціального явища, що допомагає осмислити специфіку цілеспрямованого впливу держави на процес її пристосування до основних принципів і сучасних стандартів європейського освітнього простору. Досліджено особливості організації вищої освіти в Україні у контексті системності й інституціональної забезпеченості, проаналізовано нормативно-правову базу державного управління галуззю та її розвиток у контексті адаптації до умов Болонського процесу. Удосконалено змістові характеристики механізмів державного управління вищою освітою із засосуванням структурно-організаційного та структурно-функціонального підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА368259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ярова А.Г. 
Дієслівна синоніміка в прозових творах Івана Багряного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.Г. Ярова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано дієслівні синоніми, які функціонують у мові художніх творів Івана Багрянова. Розглянуто такі основні поняття як синоніми, синонімічний ряд, відтінок значення, лексичне значення слова, а також внутрішню організацію синонімічного ряду, його межі. Визначено критерії класифікації синонімів. Змодельовано 30 синонімічних рядів, що належать до тематичних груп: інтелектуально-аналітичної діяльності людини, акту мовлення, емоційних станів, вольових процесів та переміщення в просторі. Досліджено особливості семантичної структури синонімів. Встановлено, що основними у структурі даних синонімічних рядів є загальномовні нейтральні синонімічні одиниці. Описано закономірності функціонування дієслівно-іменних словосполучень, різних типів фразем, речень, еквівалентних словам-синонімам у художній системі романів письменника. Охарактеризовано функціонально-стилістичні особливості виявлених синонімічних одиниць. Зазначено, що оказіональним синонімічним одиницям мови художніх творів Івана Багряного властива одноразовість уживання. Проаналізовано найтиповіші лексико-синонімічні заміни в різних редакціях роману "Людина біжить над прірвою". Установлено специфічні риси індивідуального стилю І.Багряного: широке використання синонімічного багатства української мови, пріоритетне використання загальномовних синонімів, активне функіонування фразових синонімічних одиниць, значна кількість оказіональних синонімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72Багряний,І. + Ш5(4Гер=Ук)-4Багряний,І.457 + Ш5(Ук=4НІМ)-4Багряний,І.534
Шифр НБУВ: РА320061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Процюк Л.Б. 
Драматургія Людмили Старицької-Черняхівської: конфлікти і характери: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.Б. Процюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано конфлікт, характери й особливості характеротворення у драматургії Л. Старицької-Черняхівської. З'ясовано основні особливості світогляду митця, своєрідність поетики та стилю у взаємозв'язку з системою ідеологічних настанов, імплікованих у її текстах. Обгрунтовано органічну спорідненість творчості драматурга з практикою національної нарації перших десятиліть XX ст. Розглянуто конфлікт у драмах відповідно до двох типів конфліктів у художніх творах (субстанціонального та конфлікту-казусу). У процесі проведення аналізу кожної драми враховано рівень співвіднесення внутрішніх і зовнішніх конфліктних частин, виведено їх спільну структуру. Досліджено конфлікт з урахуванням моделювального, проблемно-тематичного, сюжетно-подієвого, конструктивно-технологічного, образно-структурного, процесуально-творчого аспектів. Персонажі, стрижневою рисою яких є національна самосвідомість, трактуються у контексті їх взаємодії з історією. Національну свідомість розглянуто як необхідну умову цілісності та твердого морального етносу характерів, їх динамічності й активності на тлі пасивного загалу. Драматург художньо моделює механізм впливу на масу сильної харизматичної особистості ("Гетьман Дорошенко", "Іван Мазепа"). Доведено модерністський характер візії історичного процесу та його суб'єкта у творчості Л. Старицької-Черняхівської. У соціальній драматургії, яка лігітизувала тему інтелігенції, досліджено економні та гнучкі засоби характеротворення (діалог, монолог, риторичний інструментарій, точні стилізації, лексичне багатство, своєрідність композиції та психологічної мотивації вчинків героїв), за допомогою яких Л. Старицька-Черняхівська виявляє причини втрати особистістю автентичного життя та розпаду цілісності особистості, механізми її самоомани та маскування у міщанській сімейній атмосфері. На підставі проведеного аналізу певних творів показано небуденність естетичних пошуків драматурга, майстерність у творенні глибоких, яскраво індивідуалізованих характерів, виявлено модерністські особливості націєцентричної естетики письменниці, що дозволяє визначити місце її творчості в українському літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Старицька-Черняхівська Л.536 +
Шифр НБУВ: РА364859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Новожилов Б.В. 
Духовна культура як чинник формування іміджу політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Б.В. Новожилов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи розуміння природи іміджу політичного лідера та доведено, що найбільш розповсюдженими трактовками іміджу є онтологічна та ціннісна. Розглянуто структурні елементи іміджу та визначено основні чинники, які сприяють утвердженню іміджу політичного лідера, тобто, спосіб життя людини, ціннісний контекст середовища, освіта та виховання, засоби масової комунікації та культури. Визначено інтегративну роль духовної культури як могутнього та невичерпного джерела позитивних, визнаних суспільством норм поведінки, спілкування та діяльності. Доведено, що духовна культура надає лідеру соціально-політичний та життєвий досвід, багатство духовних цінностей і є одним з домінантних чинників формування іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4 + Ф015.29
Шифр НБУВ: РА371862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Лісова Н.О. 
Екологічний стан та охорона рослинного покриву природно-заповідних територій (Опільсько-Кременецький округ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Лісова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан рослинного покриву філіалу "Кременецькі гори" Природного заповідника "Медобори" та Голицького ботанічного заказника загальнодержавного значення. Охарактеризовано історико-екологічні умови формування флористичного багатства територій дослідження. Установлено, що флора філіалу "Кременецькі гори" нараховує 825 видів, а Голицького заказника - 285. Здійснено еколого-ценотичний аналіз судинних рослин. Зафіксовано групи рослин за відношенням до екологічних чинників і біоморфною ознакою. Досліджено фітоценотичну структуру рослинного покриву. Виявлено 37 видів рослин, наявних у філіалі "Кременецькі гори" та 23 - у Голицькому заказнику, занесених до Червоної книги України. Виявлено регіонально-рідкісні види рослин. Установлено антропогенні чинники трансформації рослинного покриву досліджених територій і запропоновано созологічні заходи щодо його збереження й охорони. Обгрунтовано доцільність формування Кременецько-Опільського регіонального екологічного коридору як складової частини національної екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 е(4УКР) л64 + Е50*80 е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА359944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Сищикова О.В. 
Екологічні особливості видового різноманіття угруповань стрептоміцетів в техногенних едафотопах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Сищикова ; УААН, Ін-т агроекології. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*801.65 + П032.51 +
Шифр НБУВ: РА368817

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Барабаш О.В. 
Екологія земноводних та плазунів Опілля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Барабаш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз біотипів Опілля за даними видового багатства, таксономічного різноманіття та складністю угруповань земноводних і плазунів. Виявлено динаміку їх чисельності, місце в трофічній структурі угруповань. Описано унікальну екоморфу гадюки звичайної (меланіста). Встановлено факт гібридизації двох видів земноводних, зазначений як важливий щабель в еволюційній екології цих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80(4УКР) + Е623.342*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Гарліцька Л. А. 
Екологія Harpacticoida (Crustacea, Copepoda) північно-західної частини Чорного моря: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / Л. А. Гарліцька ; Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. — Севастополь, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено видову різноманітність і закономірності просторово-часового розподілу гарпактикоїдних копепод української частини північно-західного шельфу Чорного моря. Виявлено чітку сезонність динаміки великої кількості дорослих і молодих особин, видової та статевої структури угруповань. Визначено, що зміна загальної чисельності гарпактикоїд залежить в основному від глибини та типу донних осадів, а видове багатство - від глибини. Розраховано преферендуми масових видів відносно глибини, солоності та характеру грунту та виділено сім комплексів видів з різними біотопічними преференціями. Обгрунтовано положення про бореально-атлантичний характер і походження чорноморської фауни гарпактикоїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.155.232.41*80(922.8) + Е621.155.232.41*99(922.8)
Шифр НБУВ: РА375680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Смакота В.В. 
Етос економічної поведінки в православ'ї та юдаїзмі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Смакота ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто релігію та економіку як соціальні інститути, виявлено механізм впливу релігії на економічну поведінку, який базується на превалюючій ролі цінностей неекономічного характеру - діючі релігійно-психологічні винагороди забезпечують усвідомленість та цілеспрямованість людського існування та впливають таким чином на життєву поведінку індивіда в цілому та на його економічну діяльність зокрема. Зроблено узагальнюючий аналіз соціальних функцій релігії з точки зору соціології, соціальної психології та богослов'я. Проаналізовано безпесередній вплив релігійних цінностей на модель соціально-економічної поведінки, яка залежить від ставлення релігії до різних видів праці, до багатства, бідності, підприємницької діяльності, власності, від визначення нею статусу окремих професій, ступеня практицизму, індивідуалізму та раціоналізму, вихованих релігією. З'ясовано, що ці елементи можуть впливати на спрямованість економічної активності, та встановлення соціального визнання чи соціального неприйняття окремих видів економічної діяльності. На засадах їх розгляду та порівняння виявлено відмінності в етосі економічної поведінки та визначено потенційні можливості різних релігій (юдаїзму та православ'я) до її регламентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э372-112 + Э36-112 +
Шифр НБУВ: РА322396

Рубрики:

      
19.

Ле Ван Тоан 
Жанр Куанхо: традиції та сучасність: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ле Ван Тоан ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 27 с. — укp.

Робота присвячена проблемам генезису та сучасного буття жанру Куанхо - ліричної пісні В'єтнаму. Класична епоха - ХI - ХIV ст. - "змагальних пісень" співців - композиторів - поетів, які володіють виключним мелодичним багатством та трифазовою процесуальністю форми (Бі-Тхан-До), співвідносною з i:m:t Б.Асаф'єва. Сучасні корективи жанру Куанхо засвідчують про живу перспективу його перетворення та буття у новій якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043.4-03(5В'єт)4

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Федонюк О.В. 
Земноводні та плазуни в лісах Львівщини: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / О.В. Федонюк ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено лісову фауну земноводних і плазунів Львівщини, а також чисельність видів, роль у лісових екосистемах. Установлено фактори ризику та розроблено заходи для збереження та відтворення популяцій. Уперше для лісів різних природних районів Львівщини проведено комплексне вивчення чисельності видів, установлено вплив лісорослинних умов на видове багатство. Одержано нові дані про біотопи земноводних і плазунів, вплив мікроклімату на чисельність їх видів. Установлено трофічну роль земноводних у лісах даного регіону, виявлено фактори ризику та запропоновано заходи для їх мінімізації. Розроблено рекомендації для охорони й оптимізації середовищ існування земноводних і плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.34*80(4УКР-4ЛЬВ) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА358313

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського