Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (969)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=БАГАТОКЛІНОВИЙ$<.>+<.>K=ВКЛАДЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 170
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Педченко Г.П. 
Адаптація аграрних ВНЗ до підготовки спеціалістів сільського господарства у ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.П. Педченко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та розкрито сутність адаптації як пошук способів рішення визначених цілей та задач розвитку, особливостей та принципів адаптації вищих навчальних закладів (ВНЗ) до ринкових умов, включаючи заповзятливість, мобільність, економічну самостійність, конкурентоспроможність, економічну, юридичну та моральну відповідальність. Вперше запропоновано методику визначення рівня адаптації ВНЗ до ринкового середовища за допомогою комплексної порівняльної рейтингової оцінки, критеріями якої є матеріально-технічний та науково-педагогічний потенціал ВНЗ, затребуваність підготовлюваних їм спеціалістів, джерела надходження фінансових коштів, диверсифікованість освітніх послуг ВНЗ. Наведено методику розрахунку цін на освітні послуги, нижня межа яких формується на основі визначення вартості підготовки студента відповідно до спеціальністі, форми навчання, курсу, навчального плану, а верхня - установлюється виходячи зі стратегії "асортиментного ціноутворення". Розроблено методику визначення ризику кадрового бізнесу за допомогою імітаційного моделювання, що враховує джерела фінансових надходжень, обсяги реалізації та ціни на освітні послуги. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки ефективності інвестицій у людський капітал, а саме у підготовку спеціалістів з різним рівнем освіти та визначення окупності даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640-963 + П.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА325137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лук'яненко С.О. 
Адаптивні методи чисельного моделювання високоградієнтних процесів в об'єктах з розподіленими параметрами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.О. Лук'яненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-прикладної проблеми підвищення ефективності моделювання об'єктів з розподіленими параметрами за рахунок оптимального вибору вузлів різницевої сітки. Запропоновано новий підхід щодо автоматизованої побудови змінних нерівномірних різницевих сіток, адаптованих до динаміки зміни досліджуваної функції, який базується на використанні вкладених сіток і дозволяє істотно скоротити розмірність систем різницевих рівнянь та час моделювання. Обгрунтовано спосіб оцінки похибки розв'язку, який одночасно з похибкою визначає її чутливість до зміни конфігурації різницевої сітки, що скорочує обчислення на встановлення характеру її трансформації. Розроблено метод визначення параметрів трансформації сітки на підставі використання даних про чутливість похибки до величин кроків, що дозволяє уникнути розв'язання допоміжних диференційних рівнянь і скоротити витрати машинного часу на побудову нової сітки. Запропоновано методику побудови змінної нерівномірної сітки на базі функцій її трансформації, яка виключає використання допоміжних вагових функцій, що формуються вручну. Показано практичне значення одержаних результатів наукового дослідження, які дозволяють істотно скоротити час моделювання об'єктів з одночасним збереженням точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.13,0 +
Шифр НБУВ: РА344571

Рубрики:

      
3.

Вівчар О.Й. 
Активізування інвестиційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Й. Вівчар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання ефективності активізування інвестиційної діяльності підприємства (ІДП) з використанням відносних показників, які характеризують обсяг залучених та вкладених підприємством інвестиційних ресурсів і ефективність їх використання. Удосконалено методичні рекомендації з оцінювання рівня ризикованості заходів щодо активізування ІДП, які базуються на розрахунку середньозваженого значення коефіцієнта варіації факторів, що зумовлюють ризик активізування ІДП та коригування на його величину узагальнювального показника ефективності активізування ІДП. Запропоновано принципи планування процесу активізування ІДП, уточнено суть планування стратегічного та реалізації відповідної стратегії. Розкрито суть понять "інвестиція" та "активізування ІДП". Наведено класифікацію методів активізування ІДП на підставі показників, які характеризують активізування ІДП, а також чинників, що на них впливають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА333566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шарипін А.В. 
Антропологізм і когнітивна семантика: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / А.В. Шарипін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію інтертеоретичних структур когнітивного простору людини. Проаналізовано причини, що протидіють інтегруванню феномену цілісності у простір міждисциплінарного дискурсу. Зазначено, що метатеоретичне виродження ліній демаркації стає наслідком епістемологічної невизначеності філософського антропологізму, розроблення інтертеорії когнітивної дії усталює апроксимацію до синтетичної філософії людини та дозволяє виявити межі інтеграції антропологічного принципу. Особистість як інтенціональна система організована згідно з принципом редукції до стану невизначеності (мережної архітектури). Активні та пасивні наміри подвійно ущільнюють каузальні зв'язки світу. Поле когнітивної взаємодії семантичного вузла у життєвому світі оформляється за допомогою інтенціональної геометрії. Геометричну форму інтенцій, правила їх посилення, інваріанти фіксують когнітивні наміри природничих наук, когнітивні теорії мови, моралі, суспільства, комунікації. Можливість їх практичного впровадження досліджено на прикладі еволюції поглядів на природу "ефіру" (вкладеність семантичних мереж концептів). Відображення інертеоретичних структур науки та філософії ілюмінує "інтеграційні межі" особистості: цілісність монади інтенціонального вузла, діади каузальних інтенцій світу та тріади когнітивних інтенцій тіло - інтенція - свідомість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю252:Ш103.2 + Ш103.1 + Ш100.33 +
Шифр НБУВ: РА361904

Рубрики:

      
5.

Малахова О.Л. 
Банківська система у механізмі кредитного забезпечення підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Л. Малахова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти організації кредитних відносин банків з підприємствами. Сформовано основні підходи щодо визначення підприємницької діяльності та особливостей її впровадження за умов перехідного періоду. Обгрунтовано роль банків як основних фінансових посередників на грошовому ринку та значення банківського кредиту у процесах формування фінансових ресурсів підприємств. Розроблено методологічні засади механізму кредитного забезпечення підприємницької діяльності та основні аспекти його практичної реалізації. Визначено вплив інструментів грошово-кредитного регулювання центрального банку у системі заходів щодо стимулювання кредитної активності комерційних банків. Проаналізовано сучасний стан та обгрунтовано практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економчіних засад кредитного забезпечення банками підприємницької діяльності. Запропоновано удосконалення основних документів, що регламентують відповідну роботу комерційних банків. Наведено пропозиції щодо оптимізації кредитних відносин банків з підприємствами, розрахунку ефективності кредитних вкладень, активізації використання монетарних важелів впливу НБУ на операції комерційних банків та визначено напрями розширення спектру банківських кредитних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Власюк В.Є. 
Важелі управлінських впливів у проведенні фінансово-кредитної політики України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / В.Є. Власюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблеми теоретико-методологічного дослідження концептуальних підходів щодо підвищення ефективності фінансової сфери за допомогою важелів впливу розподільчих відносин під час проведення економічних перетворень. Визначено місце важелів управління фінансово-кредитними відносинами в системі економічних відносин ринкової економіки та визначенні управлінських впливів як важелів впливу в процесі реалізації фінансово-кредитної політики держави. Обгрунтовано філософію формування господарського механізму, в якому складовим явищем визначено важелі управлінських впливів за ринкових умов на проведення фінансово-кредитної політики України. Виявлено чинники суб'єкт-об'єктних відносин на різних рівнях управління, розроблено методологію економічної оцінки стану суб'єктів господарювання та модель "економічної відповідальності" суб'єктів господарювання. Запропоновано методику діагностики ієрархічних рівнів пропозиції цінних паперів вітчизняних підприємств та системи рейтингів об'єктів фондового ринку. Визначено принципи побудови господарських відносин на базі єдиних системотвірних правил і методів, які позначають рівний дохід на рівний вкладений капітал. Розроблено новітні підходи щодо впровадження у практику господарювання економіко-математичної моделі оцінки ефективності роботи підприємств фінансово-промислових груп. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи оцінки ефективності організації накопичення та розподілу доходів на різних рівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-21 +
Шифр НБУВ: РА355039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Короленко В.В. 
Вдосконалення організації оподаткування в системі державного регулювання розвитку національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Короленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти оподаткування в системі податкового регулювання економічного розвитку національного господарства за сучасних умов модернізації державного управління в Україні на основі ринкових відносин. Показано значення "податкових важелів" у комплексі заходів реалізації економічної політики держави. Проведено розрахунки на підставі офіційних статистичних даних за 2002 - 2006 рр., виявлено ступінь варіювання економічних показників по Україні в цілому та Харківщині під впливом оподаткування. Запропоновано комплекс першочергових заходів у сфері податкового регулювання. Зокрема, обгрунтовано необхідність введення диференційного підходу до оподаткування суб'єктів господарювання залежно від мети їх створення та стану активів. Наведено пропозиції щодо введення пільгових податкових режимів для пріоритетних галузей національної економіки. Показано необхідність урахування змін економічної конюнктури у процесі нарахування податків, а також стимулювання енергозбереження й економії природних ресурсів, сприяння диверсифікації наукових, технічних досягнень, нових ринків і виробництв шляхом вкладень у людський капітал. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації оподаткування у машинобудівному комплексі. Запропоновано методику обгрунтування податкового регулювання з урахуванням рентабельності господарської діяльності відносно до затрат з використанням критерію "нейтральності" оподаткування. Наведено рекомендації щодо покращання системи податкового стимулювання з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і створення сприятливого інвестиційного клімату у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дам Суан Туан 
Вибір основних проектних характеристик кораблів берегової охорони: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Дам Суан Туан ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Застосовано апарат теорії безперервних марковських випадкових процесів для розв'язання задач функціонування та визначення показників ефективності виконання кораблями берегової охорони основних охоронних операцій (виявлення та затримки порушників), що дав змогу врахувати такі особливості експлуатації сучасних КБО як випадковий характер їх зустрічей з судинами-порушниками на просторі зони, що охороняється, стохастичний характер вітро-хвильових впливів у тій же зоні, мінливість параметрів суден-порушників та їх технічного оснащення. Складено методику визначення вартості КБО, що використовує апарат перетворення законів розподілу вихідних цін на складові створення й експлуатації корабля в закон розподілу підсумкової вартості корабля за весь його життєвий цикл. На базі розв'язання задачі функціонування КБО та методики визначення його вартості складено критерій оцінки "вартість - ефективність" корабля, що визначає ефективність вкладених коштів у виконання основних охоронних операцій КБО. Реалізовано комплексний підхід до визначення оптимальних характеристик ББО, що передбачає спільне розв'язання зовнішньої та внутрішньої задач його проектування, урахування взаємного впливу надійності та вартості корабля за весь його життєвий цикл на значення критерію ефективності, а також впливу варіацій цін на показник "вартість - ефективність" корабля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.1-3 +
Шифр НБУВ: РА326378

Рубрики:

      
9.

Строкович Г.В. 
Вибір стратегії інвестування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Строкович ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено теоретичні та методичні проблеми вибору стратегії інвестування підприємств та їх стратегічних центрів господарювання (СЦГ). Розкрито зміст категорій "інвестиції", "інвестиційна привабливість", "ризик інвестування" в умовах економіки, що трансформується. Розглянуто фактори та характеристики, які впливають на привабливість підприємства та його СЦГ в процесі інвестування. Подано методичні рекомендації щодо визначення рівня ризику зовнішнього та внутрішнього середовища їх інвестування. Розроблено методику побудови системи стратегій інвестування підприємства та його СЦГ у вигляді шахматної матриці, запропоновано механізм формування ефективного портфеля реальних інвестиційних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дудка Т.В. 
Вимір та оцінка інвестиційної привабливості підприємств харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Дудка ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методику комплексного визначення рівня інвестиційної привабливості, яка базується на багаторівневій статистично вірогідній системі показників та передбачає врахування узагальнювального показника, що характеризує кількість інвестицій, необхідних для приросту одиниці результату виробничої діяльності, який дезагрегується на часткові показники, що відображають економічну ефективність діяльності підприємства, а саме: приросту рентабельності продажів і швидкості повернення інвестиційних вкладень; часткові показники першого рівня розкладаються за групами показників другого рівня, які характеризують участь у їх формуванні елементів виробництва. За цього оцінка рівня інвестиційної привабливості базується на розробці рейтингу підприємств. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки документа "Паспорт інвестиційної привабливості підприємства", який має містити відомості про резерви підвищення ефективності господарської діяльності підприємства, про основні напрямки вкладень інвестиційних засобів, а також про суму інвестицій, яка необхідна для реалізації резервів, їх ефективність і швидкість повернення. Удосконалено класифікацію факторів, що стримують і стимулюють процес інвестування у галузях харчової промисловості України, а також методичний підхід до виміру ризику зниження ефективності інвестицій, використання якого дозволяє більш точно робити прогноз значень основних показників діяльності підприємства. Розкрито економічну суть термінів "оцінка", "вимір", що є методичною базою розробки систем показників та їх практичного використання. Розвинуто метод виміру кількості та якості споживчої вартості інвестиційної привабливості як однієї з економічних характеристик промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА354977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Моргун О. В. 
Відтворення основних засобів на молокопереробних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Моргун ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз стану основних засобів молокопереробних підприємств та визначено мінімальну потребу в інвестиційних ресурсах на їх оновлення шляхом порівняння потреби в основних засобах і фактичних капітальних вкладень. Побудовано логічну модель відтворення основних засобів на інноваційній основі залежно від їх технологічної потреби з урахуванням завантаження сировиною, використання сировини немолочного походження, зношеності основних засобів і джерел фінансування. Удосконалено методичні положення щодо аналізу економічної ефективності основних засобів молокопереробних підприємств з урахуванням інтегральних показників, що включають продуктивність праці, рентабельність та фондовіддачу, та методологічні підходи до оцінювання виробниого потенціалу молокопереробної промисловості залежно від розвитку молочного скотарства, цін на сировину та молочну продукцію, стану та ступеня використання основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-571.1-96
Шифр НБУВ: РА380309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесніченко А.А. 
Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.А. Колесніченко ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію безперервного розливання та формування сортових заготівок з середньо- та високовуглецевих сталей і підвищення їх якості за рахунок використання нових способів і технологічних схем електромагнітного перемішування металу та розробки оригінальних манітогідродинамічних пристроїв для їх реалізації. Створено оригінальні МГД пристрої, що одночасно створюють обертальний момент і пульсуючий електромагнітний тиск, хвилі якого поширюються вздовж осі заготовки. Їх функціонування за резонансних режимів забезпечило стабілізацію кірки, що формувалась, інтенсифікацію теплового потоку через стінки кристалізатора, збільшення в середньому на 15 % теплозйому від зливка, зменшення на 80 % глибини проникнення струменя, що надходить з проміжного ковша в кристалізатор. Це призвело до підплавлення дендритів у двофазній зоні зливка, що кристалізується. Розроблено нові технічні рішення й електромагнітні системи для пригнічення збурень на меніску за рахунок живлення пристрою електромагнітного перемішування (ЕМП) полігармонійним струмом і фінальні неявнополюсні перемішувачі, що створюють завдяки значному індукованому у розплаві струму потужний обертовий момент під час формування зливка у кінцевій зоні. Визначено раціональні режими перемішування та параметри роботи пристроїв ЕМП. За цього знизилась вартість пристроїв ЕМП, систем їх живлення та капітальних вкладень у разі їх установки на машинах безперервного лиття заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33 +
Шифр НБУВ: РА357732

Рубрики:

      
13.

Стаканов Р.Д. 
Вплив трудової еміграції на макроекономічний розвиток України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Д. Стаканов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто переміщення робочої сили, запропоновано формулу розрахунку ефекту від міжнародної трудової міграції для країни походження. Визначено інституційні аспекти інтеграції України у світовий ринок праці, а також вплив трудової еміграції на стан національного ринку праці. Висвітлено обсяг і динаміку грошових надходжень в Україну від виробників за кордоном, досліджено напрямки вкладення одержаних коштів на батьківщині. Розраховано вплив грошових переказів на основні макроекономічні показники України, запропоновано шляхи оптимізації державного регулювання міграційних процесів на макроекономічну стратегію України за умов трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4Укр)240.7 +
Шифр НБУВ: РА370901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Миргородська Л.О. 
Грошова оцінка виноградників різних сортів і її використання для підвищення ефективності виноградарсько-виноробної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.О. Миргородська ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні питання оцінки виноградників різного сортового складу за кінцевим продуктом та аналізом особливостей розвитку виноградарства і виноробства Криму. Уточнено методику грошової оцінки виноградників технічних і столових сортів, проаналізовано грошову оцінку сортів у трьох природно-виноградарських районах Криму. Розглянуто використання методики для оптимізації сортового складу виноградників, орендних відносин, перерозподілу прибутку між виноградарями і виноробами, оподаткування. Зроблено розрахунки стосовно визначення розміру капітальних вкладень для інвестицій у виноградарсько-виноробну галузь до 2015 року, доведено їх окупність і одержання економічного ефекту від даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА309350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Паливода К.В. 
Грошові ресурси та фінансові механізми капітального інвестування у житлове будівництво: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / К.В. Паливода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено еволюцію інвестиційного процесу під впливом сутнісних змін грошей і розроблено механізми формування грошово-фінансових ресурсів на житлове будівництво. З'ясовано, що інвестиції втратили матеріальну основу та набули ірраціональних характеристик. Доведено, що матеріальну сутність зберігають капітальні інвестиції як вкладення у нарощування національного багатства. Показано, що можливість створення грошей зробила емісію інвестиційним джерелом. Доведено, що мобілізація власних інвестиційних коштів та їх спрямування у житлове будівництво здатні забезпечити стабільне економічне зростання в Україні, внутрішній ринок збуту для національного виробника, зайнятість працездатного населення та знизити зовнішньоекономічну залежність економіки. Обгрунтовано оптимальні механізми акумуляції грошових ресурсів та їх спрямування на будівництво житла в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56
Шифр НБУВ: РА372473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Підгайна О.О. 
Державна політика залучення інвестицій у вугільну промисловість України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.О. Підгайна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності залучення інвестицій у вуглевидобувну галузь промисловості України з метою виведення її з кризового стану та перетворення у рентабельне виробництво. Проведено аналіз динаміки і структури інвестицій, вкладених у вугільну промисловість України, охарактеризовано їх сучасний стан в економіці країни та методи державного регулювання інвестиційного процесу. Досліджено теоретичні аспекти інвестування за умов ринкової економіки та основні напрями удосконалення його управлінням. На основі комп'ютерних програм для прийняття оптимальних рішень проаналізовано суперечливі ситуації щодо вибору інвестиційного проекту і перспектив виведення з кризового стану вуглевидобувної промисловості України. На підставі використання програми "Прорив" під час оцінки ефективності різних інвестиційних проектів для умов вугільної промисловості України встановлено, що на найближчі три роки кращим є бізнес-проект, запропонований фірмою Enterprise (Англія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-56 +
Шифр НБУВ: РА329975

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гринів Т.Т. 
Державне гарантування іноземного інвестування в машинобудуванні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Т. Гринів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено модель оцінювання впливу фактора ризику на дохідність реального інвестування у галузі машинобудування з урахуванням експоненціальної математичної залежності, яка дозволяє охарактеризувати обмеженість ризику та допомагає інвестору вибрати найсприятливіший об'єкт для вкладення своїх коштів. Одержано багатофакторну модель оцінювання впливу багатьох факторів ризику водночас на прогнозовані обсяги продукції машинобудування, застосування якої дозволяє мінімізувати ризики, а також максимізувати обсяги випуску продукції машинобудування. Досліджено форми та методи державного регулювання іноземного інвестування у даній галузі. Обгрунтовано суть понять "форма" та "метод" у сфері іноземного інвестування. Запропоновано модель оцінювання інвестиційної привабливості регіонів України у галузі машинобудування, яка дає змогу визначити регіони, які найбільш потребують вкладення додаткових коштів, та здійснювати розробку спеціальних державних інвестиційних програм для цих регіонів України. Удосконалено класифікацію ризиків іноземного інвестування у машинобудуванні, запропоновано використовувати ознаки: причини та сферу виникнення, рівень витрат, тривалість дії, характер наслідків. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання факторів впливу на інвестиційну привабливість машинобудування на базі методу експертних оцінок з застосуванням попарного порівняння факторів, що дозволяє більш точно визначити рівень важливості кожного з факторів. Розвинуто механізм реалізації інвестиційного проекту у галузі машинобудування за умов поєднання системи державного та недержавного гарантування та страхування іноземних інвестицій. За цього гарантами можуть бути банківські, страхові та інші спеціалізовані установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА353534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Боднарчук В. Д. 
Державне регулювання інноваційного розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Д. Боднарчук ; МОНМС України, Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти державного регулювання інноваційного розвитку регіону. Обгрунтовано методичний підхід до формування інноваційної стратегії розвитку регіону, визначено основні складові системи управління соціально-економічним розвитком, механізм і технологію формування стратегії за умов інноваційного типу розвитку регіону. Удосконалено напрями вкладення інвестицій на основі використання ефекту масштабу на регіональному рівні та методичний підхід до оцінювання інвестиційної привабливості регіону. Обгрунтовано управлінські підходи до інституційного забезпечення інноваційної діяльності в регіоні з посиленням інтеграційних зв'язків між усіма учасниками. Визначено об'єктивні передумови формування інноваційної політики соціально-економічного розвитку регіонів. Ідентифіковано фактори впливу зовнішнього середовища на інноваційний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21,01 + Х819(4УКР)011.2-94 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА383633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Касьянов П.О. 
Диференціально-операторні включення та мультиваріаційні нерівності в нескінченновимірних просторах з відображеннями псевдомонотонного типу: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.01 / П.О. Касьянов ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.615,0
Шифр НБУВ: РА375153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського