Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (288)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=БАБК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дятлова О.С. 
Бабки (Insecta, Odonata) південного заходу України: біорізноманітність, екологія та охорона: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.С. Дятлова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова МОН України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено одонатофауну о. Зміїний і національного парку "Нижньодністровський". Встановлено вікову, статеву структуру модельних популяцій I. elegans і C. pulchellum, співвідношення морф самиць, морфометричні характеристики морф "infuscans" і "andromorpha", їх плодючість і зараженість паразитами. Виявлено шість "ключових" одонатологічних територій на південному заході України, з них три - дельтові ділянки річок Дунай, Дністер і Дніпро відносяться до найбільш цінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.212*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бабко І.А. 
Диференціація рослинного покриву степів південної частини Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.А. Бабко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки флористичної і екологоценотичної різноманітності рослинного покриву степів південної частини Лівобережного Лісостепу України (ПЛЛУ). Виявлено близько 100 ділянок (1% території) із добре збереженою природною рослинністю лучно-степового типу. Встановлено, що у складі флори нараховується 644 види, які належать до 264 родів, 51 родини та 3 відділів. Виконано її систематичний, біоморфологічний, екологоценотичний та географічний аналізи, результати яких підтвердили зв'язок дослідженої флори із флорою Стародавнього Середзем'я. Розроблено класифікаційну схему рослинності степів ПЛЛУ на флористичній основі (за методом Браун-Бланке), яка включає 3 класи, 10 союзів, 23 асоціації та 3 субасоціації, при цьому здобувачем вперше описано 2 союзи, 9 асоціацій та 3 субасоціації. Встановлено, що провідними чинниками формування степів є гідрорежим та вміст карбонатів у грунті. Доведено, що ранг союзу виступає тією синтаксономічною категорією, яка відображає специфіку екосистеми за комплексом екологічних факторів. Виявлено 12 видів, занесених до Європейського Червоного списку, 27 видів - з "Червоної книги України", 34 види, що потребують регіональної охорони та угруповань 10 формацій, занесених до "Зелёной книги Украинской ССР". За участю автора запропоновано створення 56 природно-заповідних об'єктів загальною площею близько 2,7 тис. га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-06(237УКР5),022

Рубрики:

      
3.

Бабков В.С. 
Ефективний метод реконструкції тривимірних моделей реальних об'єктів та його реалізація на паралельних комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.С. Бабков ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

Розроблено методи реконструкції моделей реальних тривимірних об'єктів за проекційними даними, які підвищують продуктивність обчислювальних систем комп'ютерної графіки. Запропоновано метод обчислення ізоповерхні у 3D-просторі з застосуванням радіальних симетричних функцій на основі декомпозиції центрів інтерполяції за групами й ієрархічного обчислення інтерполянта. Для нового методу визначено оцінки складності. Досліджено вплив виду функції відстані на похибку у разі розрахунку інтерполянта та встановлено, що використання інверсного мультиквадрика забезпечує мінімальну похибку. Одержано відображення запропонованого методу на паралельні архітектури SIMD і MIMD. Оцінено часові витрати залежно від обсягу даних і кількості процесорних елементів. Запропоновано відображення паралельних реалізацій нового методу на архітектуру графічного процесора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631 +
Шифр НБУВ: РА364622

Рубрики:

      
4.

Дмитрієв Д.О. 
Забезпечення якості обробки довгомірних деталей поверхневим пластичним деформуванням з використанням полімервмісних МОТЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.О. Дмитрієв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень якості обробки довгомірних деталей поверхневим пластичним деформуванням (ППД) шляхом обкатування роликом за токарною схемою з використанням мастильно-охолоджуючих технологічних засобів (МОЗТ). Розглянуто основні схеми закріплення довгомірних деталей в патроні задньої бабки для обробки інструментами копіюючого типу малої жорсткості. Проаналізовано жорсткісні умови функціонування верстатної системи та їх вплив на пружні відтиснення вісі заготовок типу гладкий вал. За результатами теоретичних досліджень одержано динамічну математичну модель токарної обробки ППД, яка дає змогу прогнозувати форму та точність деталей під час вибору робочих навантажень. Експериментально обгрунтовано, відпрацьовано та рекомендовано для виробництва склад МОТЗ, здатного підвищити якість на операціях ППД. Розроблено методику та виведено залежності для призначення режимів обробки ППД з урахуванням впливу полімервмісного МОТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.06-15 +
Шифр НБУВ: РА326358

Рубрики:

      
5.

Бабко А.М. 
Комплексне ортопедичне лікування синовіту колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис. канд... мед. наук: 14.01.21 / А.М. Бабко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено новий діагностичний симптом, характерний для синовіту колінного суглоба у разі ревматоїдного артриту (РА). Проведено інтерпретацію результатів біохімічного дослідження ферментів обміну колагену на ранніх стадіях РА. Застосовано метод ультразвукової діагностики з доплерівським дослідженням судин синовіальної оболонки та метод артрофонографії з комп'ютерною обробкою результатів для визначення внутрішньосуглобових змін у хворих на РА та контролю за цими змінами в процесі лікування. Клінічно та лабораторно підтверджено доцільність використання в комплексному ортопедичному лікуванні антигомотоксичного препарату "Traumeel S" у вигляді внутрішньосуглобових ін'єкцій та мазевої форми за допомогою фонофорезу. Досліджено показання та протипоказання до ортопедичних - консервативних та оперативних методів лікування хворих на РА з раннім ураженням колінного суглоба, визначено оптимальні строки оперативних втручань. Розроблено нову схему імунокорегувальної терапії як елемент комплексного ортопедичного лікування синовіту колінного суглоба ревматоїдного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА321763

Рубрики:

      
6.

Бабка В.М. 
Конструювання ліній та поверхонь переміщенням відрізка за заданими диференціальними умовами руху: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / В.М. Бабка ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено переміщення відрізка на площині та в просторі за допомогою супровідного тригранника Френе напрямної кривої. З'ясовано закономірності утворення траєкторних тіл, заповнених прямолінійною ланкою механізму у разі поєднання різних шарнірів на кінцях ланки та заданою траєкторією руху одного із її кінців. Розроблено способи побудови шатунних кривих і кривих ковзання як з допомогою комп'ютерних методів, так і із застосуванням супровідного тригранника Френе траєкторії одного із кінців ланки. Одержано диференціальні рівняння відносного руху точки в системі тригранника Френе, у якого переносною траєкторією руху є плоска або просторова крива, за умови, що швидкість руху вершини тригранника й абсолютна швидкість точки рівні між собою. Виявлено закономірності утворення абсолютних траєкторій у складному русі точки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 + К412.01
Шифр НБУВ: РА373518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабкова В.С. 
Організаційно-правові проблеми контролю в прокурорській діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.С. Бабкова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексу теоретичних та практичних питань, пов'язаних з організаційно-контрольною діяльністю в органах прокуратури України. Сформульовано концептуальні положення теорії діяльності органів прокуратури України. На підставі аналізу наукової літератури, нормативно-правових актів, прокурорської практики досліджено сутність контрольної діяльності в прокуратурі, подано систему методичних та практичних прийомів її здійснення. Формулюються рекомендації щодо вдосконалення практичної діяльності органів прокуратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Бабко І.М. 
Особливості формування візейського карбонатного комплексу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини та перспективи його нафтогазоносності: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / І.М. Бабко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 22 с. — укp.

З використанням радіоактивного репера уточнено геологічну будову візейських карбонатних відкладів, виявлено нові закономірності їх просторового поширення у межах центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). Обгрунтовано різновіковість візейських карбонатних відкладів на підставі результатів біостратиграфічних, геофізичних і геохімічних досліджень. Розроблено нову біостратиграфічну седиментаційну модель різнофаціальних відкладів візейського ярусу. Надано рекомендації щодо напряму пошукових робіт у центральній частині ДДЗ щодо нафти та газу у візейському ярусі. Запропоновано першочергові зони, окремі ділянки та площі для проведення детальних геофізичних робіт з метою підготовки об'єктів до пошукового буріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА345945

Рубрики:

      
9.

Солоха В.В. 
Підвищення точності токарних автоматизованих верстатів шляхом зміни впливу умов стикування базових вузлів на температурні деформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.В. Солоха ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив різних чинників на температурні зміщення в зоні різання токарних автоматизованих верстатів, теплопередачі через стики і виявлення впливу макрогеометрії поверхонь контакту на тепловий опір стику, а також впливу теплопровідності контакту на температурне поле і температурні зміщення шпиндельної бабки. Внесено поправки до формул розрахунків теплопровідності стиків поверхонь з макровідхиленнями. Визначено залежність величини і напряму температурних зміщень осі шпинделя у площині стику від прийнятої схеми розміщення фіксуючих елементів та затяжки стику. Розроблено рекомендації з мінімізації впливу температурних зміщень шпиндельної бабки на точність обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-125 + К63-13
Шифр НБУВ: РА308544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бабко В. М. 
Розвиток державного регулювання аграрної сфери України в умовах соціально-орієнтованої економіки: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Бабко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено існуючі теоретичні та методичні підходи щодо теорії та практики державного регулювання та визначено основні теоретико-методичні положення посилення державної підтримки розвитку аграрної сфери. Визначено підходи щодо розвитку державного регулювання аграрної сфери за умов соціальноорієнтованої економіки. Досліджено стан і тенденції розвитку державного регулювання аграрної сфери України та виявлено проблемні питання, які потребують особливої уваги. Сформульовано основні принципи та напрями ефективного регулювання аграрної сфери для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку сільських територій. Вдосконалено інформаційно-консультаційне забезпечення аграрної сфери. Розроблено методичні підходи щодо формування фінансово-кредитного механізму забезпечення стійкості доходів сільськогосподарських виробників. Обгрунтовано необхідність державної підтримки соціальної сфери як домінуючого чинника в забезпеченні відродження аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01
Шифр НБУВ: РА378088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бабко Є.М. 
Удосконалення промислової кристалізації цукрози застосуванням рециркуляції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Є.М. Бабко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі проведених досліджень систем багатоступінної кристалізації цукру та їх складових елементів науково обгрунтовано шляхи вдосконалення промислової кристалізації цукрози з застосуванням рециркуляції та рекристалізації. Розроблено математичну модель з метою визначення оптимальної кількості введеної ззовні у киплячий цукровий утфель водяної пари для інтенсифікації процесу кристалізації цукрози у вакуум-апаратах. Описано методику розрахунку секційних прямотечійно-рециркуляційних камер росту кристалів вакуум-апаратів безперервної дії; нову конструкцію вакуум-апарата безперервної дії для кристалізації цукрози; гнучку схему уварювання та кристалізації утфелю останньої ступені кристалізації з частковим центрифугуванням утфелю та поверненням в рецикл отриманого відтоку. Доведено ефективність розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.631-5
Шифр НБУВ: РА314915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бабкіна М.І. 
Формування активної громадянської позиції підлітків у позакласній виховній роботі загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.І. Бабкіна ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу філософсько-культурологічних і психолого-педагогічних чинників теоретично обгрунтовано соціально-педагогічні умови формування активної громадянської позиції підлітків, якими є залучення дітей до вмотивованої суспільної діяльності, координація дій суб'єктів соціального впливу у процесі становлення активної громадянської позиції підлітків, запровадження факультативних навчальних курсів громадянського спрямування. Розкрито сутність поняття "активна громадянська позиція підлітків", охарактеризовано компоненти даної якості (когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльнісно-практичний). Визначено вікові особливості, суперечливість внутрішньої позиції та психологічні закономірності розвитку дитини підліткового віку. Встановлено критерії, показники та рівні сформованості активної громадянської позиції підлітків, описано її структуру. Виявлено взаємоузгодження чинників і координацію дій суб'єктів соціального впливу на розвиток громадянських якостей, компетентності та становлення активної громадянської позиції підлітків. Акцентовано увагу на суспільній активності підлітків у позакласній виховній роботі шляхом їх залучення до участі у проектній діяльності. Експериментально перевірено соціально-педагогічні умови та технологію формування активної громадянської позиції підлітків, розроблено методичні рекомендації щодо їх практичного застосування у позакласній виховній роботі загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.331.2 + Ч421.382 +
Шифр НБУВ: РА362988

Рубрики:

      
13.

Бабков М. І. 
Формування естетичної культури у студентів юридичних вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / М. І. Бабков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено, що естетичне стає властивістю людини в процесі естетичного виховання, яке розглянуто як процес формування в особистості естетичного відношення до людей, дійсності, професійної діяльності. Здійснено узагальнення щодо визначення сутності естетичної культури юриста, яку розглянуто як емоційно-образний спосіб освоєння навколишнього світу й оволодіння його естетичними цінностями. Розглянуто специфічні особливості формування естетичної культури у студентів юридичних ВНЗ. Доведено, що естетична культура є важливою складовою професійної культури юриста-правника. Запропоновано шляхи, засоби, форми естетичного виливу на студентів з метою формування у них естетичної культури. Розроблено й апробовано педагогічну модель професійно спрямованого особистісно-орієнтованого естетичного виховання студентів юридичних ВНЗ як головного чинника формування у них естетичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.355 + Х8р(4Укр)3-3 : Ю8
Шифр НБУВ: РА375100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бабкова-Пилипенко Н. П. 
Формування лідерських якостей майбутніх економістів у процесі професійної підготовки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. П. Бабкова-Пилипенко ; Крим. гуманіт. ун-т. — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено модель формування лідерських якостей майбутніх економістів у процесі професійної підготовки. Визначено структурні компоненти лідерських якостей економістів (індивідуально-психологічний, комунікативно-креативний, організаторсько-діловий і соціально-груповий). Виявлено критерії (мотиваційний, професійний, соціокультурний, комунікативний та оціночний) і показники сформованості лідерських якостей майбутніх економістів у процесі професійної підготовки й охарактеризовано їх рівні (високий, середній, задовільний, низький); удосконалено сутність понять "лідер", "лідерство", "лідерські якості" та "лідерські якості економістів" у контексті професійної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Костогриз Ю. О. 
Діагностика та лікування пігментного віллонодулярного синовіту колінного суглоба / Ю. О. Костогриз. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального наукового завдання травматології та ортопедії – покращення діагностики та результатів лікування пігментного віллонодулярного синовіту колінного суглоба.В основу роботи покладено аналіз результатів діагностики та лікування 77 хворих із патогістологічно верифікованим діагнозом пігментний віллонодулярний синовіт колінного суглоба, які з 2010 по 2019 роки знаходились на лікуванні у відділах Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України» (м. Київ). Середній вік пацієнтів складав 34,4 років. Осіб чоловічої статі було 32 (42 %), жіночої – 45 (58 %). Розподіл пацієнтів по групах, за віком оцінювався за критерієм Пірсона (χ2) і був однотипним (р > 0,05). Усіх хворих було розділено на дві клінічні групи. В основній групі було 52 (67,53 %) хворих, діагностику та лікування яким проводили відповідно до запропонованого нами діагностично-лікувального алгоритму. У контрольній групі – 25 (32,47 %) хворих, діагностику та лікування захворювання яким проводили за допомогою інших (загальноприйнятих) методів та методик.Застосування запропонованого нами діагностично-лікувального алгоритму для лікування пацієнтів основної групи дозволило отримати за шкалою Lysholm 27 % відмінних результатів (в контрольній групі 12 %), 56 % добрих результатів ( в контрольній групі 20 %), 13 % задовільних результатів (36 %), та лише 4 % незадовільних (32 %). На нашу думку, це було одним з факторів, що в основній групі рецидивування було в 7,7 % випадків, а в контрольній – 40%.^UThe dissertation is devoted to solving the urgent scientific problem of traumatology and orthopedics - to improve the diagnosis and results of treatment of pigmented villonodular synovitis of the knee joint.The basis of this work is the analysis of the results of diagnosis and treatment of 77 patients with pathohistologically verified diagnosis of pigmented villonodular synovitis of the knee joint, which from 2010 to 2019 were treated at the departments of the State Institution «Institute of Traumatology and Orthopedics of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine». Kyiv. The mean age of the patients was 34,4 years. There were 32 males (42 %) and 45 females (58 %). The distribution of patients by groups, by age, was estimated by Pearson's criterion (χ2) and was the same (p> 0.05). All patients were divided into two clinical groups. In the main group there were 52 (67,53 %) patients, diagnosis and treatment which were performed according to our proposed diagnostic and therapeutic algorithm. In the control group, 25 (32,47 %) patients were diagnosed and treated with other commonly used methods and techniques.A diagnostic and therapeutic algorithm has been developed that aims to improve the diagnosis and treatment of patients with pigmented villonodular synovitis of the knee. The existing surgical methods have been improved, which helped us to significantly reduce the likelihood of recurrence in the postoperative period to 7,7 %.On the basis of the existing functional-prognostic evaluation scale, which allows to evaluate not only the functional condition of the joint, but also the quality of the performed treatment and to monitor the possibility of recurrence.It has been investigated that determining the level of vascular endothelial growth factor (VEGF) in the serum and synovial fluid of patients with pigmented villonodular synovitis after surgery may serve as one of the likely prognostic markers for the detection of early manifestations of relapse.For the first time, the condition of the regenerated inner layer of the articular capsule in a patient with a diffuse form of pigmented villonodular synovitis was investigated and analyzed in the long term after successful total arthroscopic synovectomy.We have identified and analyzed the causes and errors in the treatment of patients with pigmented villonodular synovitis of the knee joint before admission to the clinic. Analyzing the data, we found 498 errors, including: diagnostic – 134 (26,91 %) cases, tactical – 193 (38,76 %) and 171 (34,33 %) medical. It was found that on average one patient had 7,01 errors.The structure of the knee joint synovitis was first investigated and the proportion of pigmented villonodular synovitis, which was 1,6 %, was determined.The use of our proposed diagnostic and therapeutic algorithm for the treatment of patients in the main group allowed to obtain on the Lysholm scale 27 % of excellent results (in the control group 12 %), 56 % of good results (in the control group 20 %), 13 % satisfactory results (36 %), and only 4 % were unsatisfactory (32 %). In our opinion, this was one of the factors that in the main recurrence group was in 7,7 % of cases and in the control group – 40 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Автомєєнко Є. М. 
Тотальне ендопротезування колінного суглоба за наявності фронтальних деформацій у хворих на ревматоїдний артрит / Є. М. Автомєєнко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального наукового завданнятравматології та ортопедії – покращення результатів тотального ендопротезуванняколінного суглоба за наявності фронтальних деформацій у хворих на ревматоїднийартрит.В основу роботи покладено аналіз результатів діагностики та лікуванняпацієнтів з діагнозом ревматоїдний артрит, яким виконали ендопротезуванняколінного суглоба з осьовими деформаціями. Операції були проведені з 2013 по2019 роки у відділі захворювань суглобів у дорослих ДУ «Інститут травматологіїта ортопедії НАМН України». За цей час виконано 69 ендопротезувань колінногосуглоба у 60 хворих на ревматоїдний артрит, серед них 58 хворих мали осьовідеформації. Зокрема, у 9 хворих ендопротезування колінного суглоба виконано зобох боків. Ці операції виконували на пізній стадії захворювання (II стадія II-IIIфаза та III стадія за класифікацією Є.Т. Скляренка, В.І. Стецули, що відповідає IVстадії ревматоїдного артриту за класифікацією Штейнброкера). З II стадієюзахворювання було 56 і з III – 2 хворих. Зокрема, жінок – 53, чоловіків – 5. Вікхворих коливався від 20 до 75 років і становив у середньому (45,1 ± 12,1) років.Синовектомії колінного суглоба було проведено в 5 хворих, з них на обох коліннихсуглобах у 1 хворого. Час, що минув від синовектомії до ендопротезуванняколінного суглоба – від двох до 8 років. У 9 хворих було виконаноендопротезування кульшових суглобів, причому у 6 хворих проведеноендопротезування обох кульшових суглобів. У клініці хворим здійснюваликлінічні, лабораторні та рентгенологічні обстеження. В ортопедичному статусівизначали стан усіх кінцівок, наявність контрактур та порушення осі кінцівок.Так, при обстеженні хворих нами було виявлено порушення вісі кінцівки в58 (96,67 %) випадках і 2 (3,33 %) випадки - без її порушення. Усіх пацієнтів зпорушенням вісі кінцівки було розподілено на дві основі групи. Вальгуснадеформація гомілки виявлена у 45 (77,59 %) випадках (від 10 до 15° - у 35, від 16до 20° - у 7, більше 20° - 3 випадки). Варусна деформація вісі кінцівки виявлена у13 (22,41 %) випадках (від 10 до 15° у 10, від 16 до 20° - у 2 і більше 20° - у 1випадку). Також при обстеженні хворих було виявлено наявність згинально-розгинальної контрактури у 48 хворих. Анкілози у колінних суглобах булинаявними у 2 хворих, у 1 з них – обох колінних суглобів.При виконанні роботи нами вивчено та проаналізовано, за данимирентгенографії та комп'ютерної томографії (КТ), варіанти анатомо-функціональних особливостей у метаепіфізах кісток, що формують коліннийсуглоб при вальгусній чи варусній деформації. Проведено математичнемоделювання фронтальних деформацій у колінному суглобі при РА. Вивченоостеогенну активність стовбурових стромальних клітин у суглобових кінцях танадколінку колінних суглобів з осьовими деформаціями, встановлено відповіднукореляційну залежність з даними імунологічних та гістоморфометричнихпоказників. Проведено диференційоване визначення параметрівгістоморфометричних показників спонгіози латеральних та медіальних виростківстегна і великогомілкової кістки, видалених під час ендопротезування колінногосуглоба у хворих на РА з осьовими деформаціями. Удосконалено технікуендопротезування колінного суглоба у хворих на РА за наявності фронтальнихдеформацій. Розроблено програму фізичної реабілітації таких пацієнтів післяендопротезування на стаціонарному етапі відновного лікування і визначена їїефективність.^UThe basis of the current work is the analysis of the results of diagnostics andtreatment patients with rheumatoid arthritis, who underwent total knee arthroplasty foraxial deformities of knee joints. The surgeries were performed from 2013 to 2019 in theDepartment of Joint Diseases in the Adult Institute of Traumatology and Orthopedics ofthe National Academy of Medical Sciences of Ukraine. During this time 69 total kneearthroplasties were performed in 60 patients with rheumatoid arthritis, among them 58patients had axial deformities. In particular, 9 patients underwent total knee arthroplasty,performed on both sides. These operations were performed at a late stage of the disease(II stage IIIIIphase and stage III classification ET Sklyarenko, VI Stetsula, whichcorresponds to stage IV rheumatoid arthritis according to the Steinbroker classification).With the II stage of the disease there were 58 and with III 2patients. In particular,women were 53, men 5.The age of patients ranged from 20 to 75 years and averaged45,1 ± 12,1 years. Synovectomy of the knee joints was observed in 5 patients, of whom1 patient had both knee synovectomy. The time elapsed from synovectomy to total kneeathroplasty varying from two to 8 years. Nine patients underwent hip replacement, and6 patients underwent both hip replacement. In the clinic, patients underwent clinical,laboratory and radiological examinations. Orthopedic status reflects, the presence ofcontractures and the violation of the axis of the extremities.Thus, in the examination of patients, we found violations of the limb axis in 58(96,67%) cases, and in 2 (3,33%) cases without its violation. All patients with limb axisdisorders were divided into two groups. Valgus deformity of the shin was detected in 45(77,59%) cases (from 10 to 15° in 35, from 16 to 20° in 7, more than 20° 3cases). Varusdeformity of the limb axis was detected in 13 cases, (22,41%) (from 10 to 15° in 10, from16 to 20° in 2 and more than 20° in 1case). Also, examination of patients revealed thepresence of a flexion contracture in 48 patients. Ankylosis in the knee joints were presentin 2 patients, in one of them bothknee joints.In the course of our work we have studied and analyzed, according to radiographs andcomputed tomography (CT), variants of anatomic and functional features of themetaepiphyses of the bones, which form the knee joint during valgus or varus deformity.We perform mathematical modeling of frontal deformities in the knee joint in RA. Westudied the osteogenic activity of stem stromal cells in the joint ends and the patella ofthe knee joints with axial deformations, and we established correlation dependence withthe data of immunological and histomorphometric parameters. We perform discretedetermination of histomorphometric parameters of spongiosis of lateral and medialfemoral and tibial bone condyles, removed during knee replacement in patients with RAand axial deformities. The technique of knee joint replacement in patients with RA andfrontal deformities has been improved. The program of physical rehabilitation of suchpatients after endoprosthesis at the inpatient stage of rehabilitation was developed and itseffectiveness was determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Телець Ю. В. 
ГЕДОНІЗМ ЯК ПОСТТОТАЛІТАРНА ЛІТЕРАТУРНА СТРАТЕГІЯ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ): автореферат дис. ... д.філософ : 035 / Ю. В. Телець. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації осмислено гедонізм як літературну стратегію, а саме якспосіб формування масиву художніх текстів посттоталітарної доби, що маютьна меті деконструювати та інтерпретувати усталені соцреалізмом морально-етичні та соціокультурні догми, спрямовані на замовчування й табуюванняважливих для духовного й фізичного розвитку особистості тем, а такожрозвінчати кодифіковані радянською владою міфи щодо місця й ролі людини всуспільстві, за яких єдино можливим механізмом одержання задоволення єслужіння на користь державі. На матеріалі прозових текстів українськихпостмодерністів (романи Софії Андрухович «Фелікс Австрія», Люко Дашвар«На запах м’яса», Анатолія Дністрового «Дрозофіла над томом Канта»,Сергія Жадана «Депеш Мод», Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку» таоповідання Катерини Бабкіної «Ми ніколи про це не говоримо», ХристіВенгринюк «Діліло», «Повінь», «Про Бога і про любов», «Пустеля», «Чуфут-Кале», «Шлях Лукаша», Лариси Денисенко «Я не хотіла бути Богом» таОлени Черніньки «Селфі в Парижі») проаналізовано види тілесних іпозатілесних гедоністичних практик, а також художньо-естетичні засоби ймеханізми їх реалізації у новітній прозі.^UThe dissertation elaborates on hedonism as a literary strategy, namely as a wayof forming an array of artistic texts of the post-totalitarian era, which aim todeconstruct and interpret the moral-ethical and socio-cultural dogmas established bysocial realism, aimed at silencing and tabooing topics important for the spiritual andphysical development of the individual, and also to debunk the myths codified by theSoviet authorities regarding the place and role of man in society, according to whichthe only possible mechanism of satisfaction is service for the benefit of the state.Based on the prose texts of Ukrainian postmodernists (the novels of SofiaAndruhovich Felix Austria, Lyuko Dashvar The Smell of Meat, Anatoly DnistrovoyDrosophila over the volume of Kant, Serhiy Zhadan Depeche Mod,Yevgenia Kuznetsova Ask Miechka and stories by Kateryna Babkina "We never talkabout it", Khristi Vengryniuk "Divide", "Flood", "About God and about love","Desert", "Chufut-Kale", "Lukash's path", Larisa Denysenko "I didn't want to be ByGod" and Olena Cherninka's "Selfie in Paris") types of bodily and extracorporealhedonistic practices, as well as artistic and aesthetic means and mechanisms of theirimplementation in modern prose, are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Іванова Л. П. 
Технологічне забезпечення точності шліфованих деталей за рахунок керування тепловим режимом технологічних рідин: автореферат дис. ... д.філософ : 131 / Л. П. Іванова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію виконано на кафедрі «Технологія машинобудування і металорізальні верстати» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України. У роботі представлені результати аналітичних і експериментальних досліджень і рекомендації щодо підвищення точності оброблюваних деталей і ефективності шліфування за рахунок зменшення деформацій, викликаних тепловою дією технологічних рідин. Об’єктом дослідження є технологічний процес механічної обробки на круглошліфувальних верстатах із застосуванням технологічних рідин. Предметом дослідження є закономірності, що проявляються при формуванні технологічного процесу обробки на круглошліфувальних верстатах із застосуванням технологічних рідин. Дисертація присвячена розв’язанню актуальної для технології машинобудування науково-практичної задачі – розробці наукових і методичних засобів технологічного забезпечення точності обробки шліфуванням за рахунок керування тепловим технологічних рідин.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що на основі аналізу теплових процесів у шліфувальних верстатах вперше сформульовані структура і принципи проектування підсистем застосування технологічних рідин, що дозволяють зменшити вплив технологічних рідин на теплові деформації верстатів і підвищити точність обробки шліфуванням та базуються на: – розробці ряду принципово нових рішень, спрямованих на забезпечення точності обробки шліфуванням за рахунок керування тепловим режимом технологічних рідин та визначенні механізму впливу теплового стану МОР на зміну параметрів деталей і вузлів верстатів;– встановленні взаємовпливу робочих рідин інших систем верстату та їх ролі у виникненні теплових деформацій шпиндельного вузла; – у подальшому розвитку і удосконаленню математичної моделі системи застосування МОР шліфувального верстата, що дає можливість визначити температуру у всіх контрольних точках системи при її безперервній роботі і при роботі у циклічному режимі врізного шліфування;– у побудові вперше математичної моделі і розробці схеми шліфування з додатковими проміжними правками круга, що дозволяє знизити теплонасиченість круглошліфувальних верстатів за рахунок вибору раціональної схеми і кількості правок круга.Практичне значення отриманих результатів ставиться у розробці і впровадженні у виробництво:– методики і програмних засобів проектування і розрахунку підсистем застосування МОР шліфувальних верстатів при забезпеченні раціонального теплового режиму і зниження впливу теплових процесів у робочих рідинах на деформації верстата;– методики і програмних засобів призначення раціональних схем і кількості правок при шліфуванні з ДПП для зниження теплонасиченості процесу круглого шліфування; – конструкції пристрою для подачі МОР у зону різання, що забезпечує зменшення деформацій деталей шліфувального верстата, дозволяє зберегти функціональні властивості МОР і збільшити термін її використання за рахунок усунення контакту рідини із розжареними відходами шліфування;– програми автоматизованого розрахунку параметрів теплового режиму підсистеми застосування МОР круглошліфувального верстату, що дозволяє визначити температуру рідини на різних елементах системи її застосування і резервуарі МОР;– програми автоматизованого розрахунку параметрів шліфування з ДПП, яка дозволяє визначити його ефективну технологічну схему. Результати роботи впроваджені в промисловості та навчальному процесі. Методичною та теоретичною базою дослідження є положення технології машинобудування, теорії різання матеріалів, теорії ймовірності і математичної статистики, методичні розробки та наукові праці провідних вчених.У вступі обґрунтовано актуальність задач дослідження, наведено наукову новизну та сформовано практичне значення одержаних результатів.В першому розділі проведено аналіз стану досліджень в області теплового впливу робочих рідин шліфувальних верстатів на точність обробки деталей. Визначені основні напрями досліджень в області стабілізації теплового режиму МОР. У другому розділі розглянуто теоретичні передумови моделювання температурних деформацій в елементах круглошліфувального верстата. Створено математичну модель теплообміну у резервуарі МОР та встановлено зв’язок температури у резервуарі з кількістю теплоти, що виділяється у зоні різання, та об’ємом охолоджуючої рідини.В третьому розділі розроблено основні напрямки, поставлені задачі експериментальних і розрахунково-аналітичних досліджень, призначене устаткування, засоби вимірювання і програмне забезпечення для проведення експериментів. В розділі 4 на основі розробки 3D-моделі та імітаційної моделі шліфувальної бабки шліфувального верстату виконане дослідження її статичного і динамічного теплового стану і встановлено його вплив на теплові деформації шпинделя. В розділі 5 розроблено пристрій подачі МОР у зону різання, що передбачає ізоляцію контакту МОР з поверхнями елементів верстату і досліджено теплові процеси у зоні різання при його використанні.^UThe dissertation was completed at the department "Technology of mechanical engineering and metal cutting machines" of NTU "KhPI".The paper presents the results of research and recommendations for increasing the accuracy of grinding due to the reduction of deformations caused by the thermal action of technological fluids.The object of research is the technological process of mechanical processing on circular grinding machines with the use of technological fluids.The subject of the study is the regularities that appear during the formation of the technological process of processing on circular grinding machines with the use of technological fluids.The dissertation is devoted to the solution of an actual scientific and practical problem - the development of means of technological assurance of the accuracy of grinding processing due to thermal management of process fluids.The scientific novelty of the results lies in the fact that, based on the analysis of thermal processes in grinding machines, the principles of designing subsystems for the use of technological fluids were formulated for the first time, which allows to reduce their influence on the thermal deformations of the machines and the accuracy of processing, and are based on:- the development of fundamentally new solutions that ensure the accuracy of grinding by controlling the thermal regime of technological fluids and determining their influence on the change in the parameters of the machine elements;- establishment of mutual influence of working fluids of other systems of the machine tool and their role in the occurrence of thermal deformations of the spindle;- in the further development of the mathematical model of the application system of the MOR of the grinding machine, which allows to determine the temperature at the control points of the system during its continuous operation and operation in cyclic mode;– for the first time, in the construction of a mathematical model and the development of a grinding scheme with additional intermediate adjustments of the wheel, which allows to reduce the heat saturation of grinding machines due to the choice of a rational scheme of wheel adjustments.The practical significance of the results is placed in the introduction into production:- methods and software tools for designing subsystems for the application of MOR grinding machines while ensuring a rational thermal regime and reducing the influence of thermal processes in working fluids on the deformation of the machine;– methods and software tools for assigning rational schemes and the number of edits when grinding with DPP to reduce the heat saturation of the circular grinding process;– the design of the device for supplying MOR to the cutting zone, which ensures the reduction of deformations of parts of the grinding machine, allows you to preserve the properties of MOR and increase its useful life due to the elimination of liquid contact with grinding waste;– programs for calculating the parameters of the thermal regime of the subsystem of the MOR application of the circular grinding machine, which allows you to determine the temperature of the liquid on various elements of the system of its application and in the MOR tank;– programs for calculating the parameters of grinding with DPP, which allows you to determine its effective technological scheme.The results of the work are implemented in industry and the educational process.The basis of the research is the position of mechanical engineering technology, the theory of cutting materials, the theory of probability and mathematical statistics, methodological developments and scientific works of leading scientists.The introduction substantiates the relevance of research tasks, provides scientific novelty, and forms the practical significance of the results.In chapter 1, an analysis of research in the field of thermal influence of working fluids of grinding machines on the accuracy of processing is carried out and the main directions of research are determined.Chapter 2 deals with the modeling of temperature deformations of the grinding machine. A mathematical model of heat exchange in the MOR tank was created and the relationship between the temperature in it and the volume of the MOR was determined.In chapter 3, directions are developed, research tasks are set, equipment, measurement tools and software for conducting research are assigned.In chapter 4, based on the development of a simulation model of the grinding headstock of the machine, its dynamic thermal state is investigated and its influence on the deformation of the spindle is determined.In Chapter 5, a device for supplying MOR to the cutting zone was developed, which prevents contact of MOR with machine elements, and thermal processes during its use were investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бабкіна А. Ю. 
Правове регулювання праці працівників патронатної служби в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. Ю. Бабкіна. — Б.м., 2024 — укp.

У роботі детально проаналізовано теоретичні та практичні аспекти правового регулювання праці працівників патронатної служби в Україні.На початку зазначається, що патронатна служба є особливим різновидом публічної служби, де відносини зосереджені навколо патрона, який і встановлює умови роботи патронатних службовців. Керівники організацій самостійно визначають структуру та чисельність патронатної служби, затверджуючи штатний розпис. Ці працівники виконують переважно консультативно-дорадчі функції, надаючи патрону інформаційну, аналітичну, технічну та іншу підтримку. Проте вони безпосередньо не виконують владних функцій державних органів і несуть відповідальність перед патроном, а не перед державою чи суспільством. Обсяг їхніх повноважень та обов’язків визначається відповідним керівником.Особливо акцентується на необхідності прийняття окремого закону про патронатну службу, який би визначив її правові засади та принципи функціонування. Такий закон міг би містити вимоги до кандидатів на посади в патронатній службі, порядок і процедуру вступу на службу, умови оплати праці та матеріального забезпечення, підстави дисциплінарної та іншоївідповідальності, порядок і гарантії при звільненні та інші важливі положення. Це дозволило б комплексно врегулювати всі аспекти функціонування патронатної служби, унормувати проходження служби та забезпечити трудові й соціальні права працівників.^UThe paper analyzes in detail the theoretical and practical aspects of legal regulation of the work of patronage service workers in Ukraine.At the outset, it is noted that the patronage service is a special type of public service where relations are centered around a patron who sets the working conditions for patronage employees. The heads of organizations independently determine the structure and number of patronage services by approving the staffing list. These employees perform mainly advisory and consultative functions,providing the patron with information, analytical, technical and other support.However, they do not directly perform the power functions of state bodies and are responsible to the patron, not to the state or society. The scope of their powers and responsibilities is determined by the respective head. Particular emphasis is placed on the need to adopt a separate law on the patronage service, which would define its legal basis and principles of functioning.Such a law could contain requirements for candidates for positions in the patronage service, the procedure for entering the service, conditions of remuneration and material support, grounds for disciplinary and other liability, the procedure and guarantees for dismissal, and other important provisions. This would allow for a comprehensive regulation of all aspects of the patronage service, regulate the service and ensure the labor and social rights of employees.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського