Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (352)Книжкові видання та компакт-диски (1080)Журнали та продовжувані видання (75)
Пошуковий запит: (<.>K=АКВАРІУМНА$<.>+<.>K=РИБА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сухоребра Т. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення правил полювання та рибальства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. І. Сухоребра ; Нац. ун-т біоресірсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ознаки об'єктивної сторони порушень, передбачених ч. 1 - 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначено суспільні відносини, що виступають як безпосередній об'єкт даних порушень. Наведено класифікацію порушень правил полювання та рибальства, надано їх характеристику. Розкрито зміст класифікаційних ознак досліджуваних деліктів. Охарактеризовано загальні положення стосовно суб'єктів, з урахуванням специфіки деліктів проведено їх класифікацію. Визначено можливість вчинення даних порушень у межах умисної й необережної вини, зосереджено увагу на таких факультативних ознаках суб'єктивної сторони як мотив і мета. Запропоновано низку конкретних змін і доповнень до чинного законодавства України, що дозволить підвищити ефективність боротьби з порушеннями у досліджуваній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.7 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА380063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рибалка Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти діяльності Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Рибалка ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На сонові аналізу чинного законодавства України та зарубіжних країн про інститут президенства та практики його реалізації, наукових праць у галузі адміністративного, конституційного права, теорії та історії держави та права проведено комплексне дослідження поняття та місця інституту президенства в системі органів державної влади. Досліджено особливості статусу Президента України як суб'єкта адміністративно-правових відносин та його повноваження у взаємовідносинах з органами державної влади. Розглянуто форми та методи державно-управлінської діяльності Президента України, зроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративної діяльності глави держави за сучасних умов. Уперше проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності координаційних, консультативних і дорадчих органів і служб при Президентові України, зокрема, Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Президента України та інших допоміжних органів глави держави. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання вказаних державних органів, діяльність яких, крім Ради національної безпеки і оборони України та Представника Президента України в АР Крим, регламентується нормативними актами глави держави, що породжує нестабільність їх функціонування та конфліктність у взаємовідносинах з іншими державними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Рибаченко С. О. 
Аеробна доочистка стічних вод на затоплених фільтрах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / С. О. Рибаченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та побудовано загальну математичну модель вилучення органічних забруднень на очисних фільтрах, яка враховує взаємодію різних факторів: моделі кінетики масообміну та реакції біоокиснення, гідравлічні властивості середовища, особливості утворення біоплівки на поверхні завантаження та нестаціонарність процесу. Розроблено числові й аналітичні методи розрахунку параметрів доочистки стічних вод на фільтрах. Проведено оцінювання впливу основних факторів, зокрема різних кінетик реакцій вилучення забруднень з закріпленим біоценозом, параметрів біоплівки та завантаження, вихідних характеристик технологічного процесу доочистки на роботу фільтрів. Одержано залежності з визначення технологічних і конструктивних параметрів доочистки стічних вод на затоплених фільтрах за умов достатнього кисневого режиму. Оцінено вплив різних факторів вилучення забруднення та вихідних характеристик на технологічний режим їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204
Шифр НБУВ: РА381328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рибалко 
Акмеологічні засади професійно-педагогічної самореалізації майбутнього вчителя: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Людмила Сергіївна Рибалко ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 42 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА367157

Рубрики:

      
5.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рибак В.О. 
Біоекологічні та лісівничі основи управління продукційним процесом в соснових ценозах Українського Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.О. Рибак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрям управління продукційним процесом у соснових ценозах Українського Полісся шляхом оптимізації біологічних параметрів розвитку ценозу та едатопу рубками догляду. Наведено наукове обгрунтування показників рубок догляду, розроблено моделі оптимальних зріджень для різних вікових груп і класів росту соснових ценозів. Запропоновано методику контролю за дотриманням параметрів зріджень за різних видів рубок. Вперше встановлено кореляційні зв'язки деяких таксаційних показників деревостану з елементами габітусу крони дерева в онтогенезі та можливості управління її морфогенезом. Вивчено особливості генезису лісових грунтів під впливом простих і мішаних ценозів, визначено швидкість і парамтери їх евтрофізації. Обгрунтовано доцільність введення під полог соснових ценозів тіньовитривалих та швидокорослих листяних порід дерев і кущів, які, не порушуючи цілісності структури ценозу, в стислий термін строк посилюють інтенсивність біологічного кругообігу поживних речовин і ростові процеси деревостану. Обгрунтовано новий екологічний підхід щодо збереження родючості лісових грунтів. Визначено інтенсивність та якісні показники природного поновлення залежно від едафічних умов, віку та густоти деревотсану, а також біологічних особливостей порід, що поновлюються. Обгрунтовано заходи щодо відтворення та збереження видового біорізноманіття у різновікових соснових ценозах за умов різних ендотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-44 +
Шифр НБУВ: РА331879

Рубрики:

      
7.

Гоч І.В. 
Біологічні особливості та видове різноманіття річкової іхтіофауни Центрально-Подільського Придністров'я України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / І.В. Гоч ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто сучасний видовий склад та співвідношення компонентів іхтіофауни за чисельністю природних гідроекосистем Центрально-Подільського Придністров'я. Вивчено розподіл на групи іхтіофауни річкових гідроекосистем. Охарактеризовано представників інтродукованого інвазивного компонента іхтіофауни: ротана, чебачка амурського та колючку триголкову, які адаптувалися до гідрологічних умов водойм-реципієнтів. Висвітлено сучасний стан забезпеченості нерестовищами та зимувальними ямами. Встановлено ступінь схожості угруповань за коефіцієнтом Серенсона та показник типовості іхтіофауни за багатством. Показано залежність строків та екологічних особливостей нересту основних аборигенних видів риб від абіотичних факторів. Проаналізовано вплив основних антропогенних факторів: аматорського та спортивного рибальства, браконьєрства, рибогосподарського комплексу, забруднення стоками. Запропоновано заходи охорони та раціонального використання рибних запасів у річкових гідроекосистемах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-2(4УКР) + Е623.33*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Рибальченко Т.В. 
Біохімічні особливості безрецепторної міжклітинної сигналізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.В. Рибальченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено біохімічні особливості міжклітинної хімічної сигналізації на прикладі регуляторних пептидів. На прикладі низки регуляторних пептидів міжклітинної хімічної сигналізації зроблено припущення, що їх інкорпорація в ліпідний матрикс ініціює, щонайменше, 9 нерецепторних механізмів модуляції функціональної активності клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*556*72
Шифр НБУВ: РА318534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рибалко М.-М.О. 
Вербальний та невербальний аспекти дискурсивної поведінки обманника (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.-М.О. Рибалко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальний і невербальний аспекти дискурсивної поведінки мовця-обманника на матеріалі сучасної анголомовної художньої прози. Вивчено когнітивні, прагматичні й емотивні особливості здійснення комунікативного впливу на співрозмовника з метою введення його в оману. Установлено лінгвокогнітивні та прагматичні особливості вербального та невербального дискурсивних поведінкових компонентів, використовуваних англомовною особистістю "обманник" у контексті їх емотивності. За теорією можливих світів виявлено когнітивні закономірності виокремлення сфальшованого часопростору, побудовано інваріантну модель комунікативної поведінки обманника у термінах теорії мовної гри. З'ясовано вплив емотивного чинника на ефективність дискурсивної маніпулятивної діяльності. Розглянуто варіативність співвідношення вербальних і невербальних одиниць у ситуаціях, ініційованих обманником та його комунікативним партнером відповідно. Внаслідок проведеного дослідження виявлено та систематизовано різні типи стратегічно-тактичних поведінкових комплексів уведення комунікативного партнера в оману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА360641

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Чабан Т.В. 
Взаємозв'язок процесів ПОЛ/АОС, системи цитокінів, клітинного імунітету у хворих на хронічний гепатит С та їх корекція: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Т.В. Чабан ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 45 с. — укp.

Розглянуто питання патогенезу хронічного гепатиту С (ХГС). Обстежено 360 хворих на ХГС з різним ступенем активності патологічного процесу в печінці. Показано, що саме дисбаланс в системі перекисного окиснення ліпідів/антиоксидантного захисту суттєво впливає на механізми деструкції гепатоцитів, прогресування запального процесу в печінці та є причиною розвитку фіброзу та цирозу в її тканинах. Виявлено зміни у субпопуляційному складі лімфоцитів, що призводять разом з недостатністю інтерфероногенезу та зсувами у системі цитокінів до формування імунодефіцитного стану у хворих на ХГС. З метою корекції даних порушень використано індуктор ендогенного інтерферону аміксин IC і його комбінацію з синтетичним аналогом нуклеозидів веро-рибавірином. Експериментально підтверджено клінічний, антиоксидантний, імуномодулювальний і слабкий противірусний ефекти аміксину IC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р514.16 +
Шифр НБУВ: РА359542

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Малахова Л.В. 
Вміст і розподіл хлорорганічних ксенобіотиків у компонентах екосистем Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Малахова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 21 с. — укp.

Визначено закономірності вмісту та розподілу хлорорганічних ксенобіотиків у воді, гідробіонтах і донних відкладах Чорного моря. Виявлено критичні зони забруднення хлорорганічними сполуками (ХОС). Визначено залежність рівнів накопичення ХОЗ від фізико-хімічних параметрів донних відкладів. Встановлено, що райони впливу стоків Дунаю та дампінгу у північно-західній частині Чорного моря, а також прибережні райони портів Севастополя, Керчі, Феодосії за вмістом ХОС в компонентах їх екосистем є критичними зонами Чорного моря. З'ясовано, що локальні джерела надходженя ПХБ в акваторію прибережних районів моря впливають на збільшення вмісту цих забруднювачів у водяних організмах. На підставі результатів моніторингу гексахлороциклогексану (ГХЦГ), дихлородифенілтрихлоретану (ДДТ) і поліхлорованих біфенілів (ПХБ) у воді, водоростях, молюсках та рибах встановлено тенденцію зниження їх концентрацій. Показано, що основним депо ХОС у Чорному морі є донні відклади, а серед чорноморських організмів найбільшими концентраторами ХОС є ссавці з високим вмістом ліпідів. Розраховано потік седиментаційного депонування ПХБ у донні відклади Севастопольської бухти та період седиментаційного очищення води бухти від ПХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8(922.8) + Е0*820*801.1-642:Г2 +
Шифр НБУВ: РА342368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Рибалко Л.В. 
Внутрішньогосподарський контроль в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.В. Рибалко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні, організаційні та методичні засади внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах, уточнено його сутність і місце у загальній системі економічного контролю та в системі управління підприємством. Визначено мету, завдання, функції внутрішньогосподарського контролю, а також окремих елементів його системи. Запропоновано класифікації завдань і принципів внутрішньогосподарського контролю. Розроблено концептуальні засади організації системи внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах шляхом визначення особливостей її побудови. Розроблено методику автоматизації даного виду контролю, форми електронних робочих документів. Запропоновано перелік і зміст стандартів внутрішньогосподарського контролю, удосконалено методику визначення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-218 +
Шифр НБУВ: РА362750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рибалка І.А. 
Вплив дефектів структури на електрофізичні та сцинтиляційні характеристики кристалів твердих розчинів ZnSe - ZnTe і CdTe - ZnTe: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.А. Рибалка ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено умови формування структурних дефектів, їх тип і концентрації. Виявлено взаємозв'язок процесів дефектоутворення з електрофізичними, сцинтиляційними та механічними властивостями кристалів твердих розчинів ZnSe - ZnTe і CdTe - ZnTe. Вивчено умови хімічної взаємодії розплавів сполук ZnSe, CdTe і ZnTe з конструкційними матеріалами та газовим середовищем у ході вирощування кристалів за методом Бриджмена. Встановлено оптимальні умови, за яких ступінь забруднення кристалів мінімальний. Визначено оптимальний діапазон концентрацій легувальної домішки телуру у кристалах ZnSe і режими термічної обробки, які забезпечують одержання сцинтиляторів з високим рівнем структурної досконалості, задовільною механічною міцністю та заданими сцинтиляційними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843 +
Шифр НБУВ: РА362431

Рубрики:

      
14.

Рибаков Д.О. 
"Временник Івана Тимофієва" - пам'ятка російської історіографії XVII століття: атрибуція, текст та історичний контекст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.О. Рибаков ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено джерелознавче дослідження однієї з найвизначніших пам'яток російської історіографії XVII ст. - "Временник Івана Тимофієва" (Временник). На підставі всебічного аналізу рукопису пам'ятки встановлено час написання тексту, етапи формування сюжету та висвітлено історію еволюції та побутування пам'ятки протягом XVII ст. З використанням методів історичної евристики, текстології та палеографії у комплексі з герменевтикою тексту й історичною антропологією уточнено походження пам'ятки, її історичний контекст і визначено головні наративні принципи "авторської лабораторії". Увагу приділено аналізу структури пам'ятки, проблемі авторства та палеографії єдиного відомого списку Временника з застосуванням оригінального методу дослідження та співставлення почерків флорищевського списку. Висвітлено біографію найбільш імовірного автора тексту - дяка І. Тимофієва. У контексті встановлених біографічних даних інтерпретовано суперечливі фрагменти пам'ятки та запропоновано нове пояснення внутрішньої організації Временника як історичного наративу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.31 + Т1-1(2РОС) + Т3(2РОС)4,012 +
Шифр НБУВ: РА365632

Рубрики:

      
15.

Рибалка О.І. 
Генетичне поліпшення якості пшениці: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.І. Рибалка ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 44 с. — укp.

Проведено генетичні, цитогенетичні, біохімічні, технологічні та польові досліди з метою поглибленого вивчення генетичної природи ознаки якості зерна пшениці та можливості їх покращання за рахунок впровадження в селекційний процес генетичної мінливості на рівні хромосомних транслокацій, мутацій, рекомбінатних генотипів, чужорідних генів і трансгенних модифікацій. Виконано картування локусу Gli-B1 на хромосоми 1B пшениці з використанням оригінального телосомічного методу, проведено серію досліжень з картування множинних локусів Gli/Glu пшениці. Охарактеризовано індивідуальні білки за спектром пептидів і первинною N-термінальною послідовністю амінокислот. Проведено широкомасштабні дослідження з інтрогресії з геном пшениці екотичних Gli/Glu-алілів від дикоростучих співродичів пшениці та доведено можливість покращання показників якості борошна пшениці за рахунок генетичної плазми дикоростучих видів. Досліджено основні генетичні системи, які кодують синтез амілолітичних ферментів зерна, синтез крохмалю та контролюють консистенцію зерна пшениці. Створено новий генетичний матеріал для селекційного використання та започатковано нові напрями селекції сортів пшениці екстра високої якості борошна, сортів кондитерського та технічного використання спирто-дистилятного напряму для виробництва біоетанолу. Розроблено та впроваджено в практику селекційно-генетичних досліджень методи електрофоретичного аналізу й екпрес-оцінювання якості борошна генетичного та селекційного матеріалу пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31 +
Шифр НБУВ: РА363317

Рубрики:

      
16.

Рибалочка А.В. 
Дворівневі способи запису інформації для бістабільних холестеричних рідкокристалічних дисплеїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.В. Рибалочка ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинуто ідеологію дворівневої динамічної адресації для бістабільних холестеричних рідкокристалічних дисплеїв (ХРКД). Запропоновано метод апроксимації електрооптичних характеристик ХРКД, який дозволяє на порядок швидше, ніж у разі застосування стандартного експериментального дослідження, визначити характеристики майбутнього дисплею, а саме: швидкості адресації, яскравість та контраст зображення, величину напруг в електричних сигналах керування, максимальний рівень мультиплексування та допуску за неоднорідності товщини шару холестеричного рідкокристалічного матеріалу (ХРК-матеріалу) в дисплеї. Розроблено методи для визначення цього допуску, а саме: метод прямого вимірювання на клиноподібній комірці - метод "клину", та метод непрямого вимірювання - метод "динамічного гістерезису", який дозволяє проводити всі необхідні дослідження в автоматичному режимі на тестових зразках з фіксованою товщиною шару ХРК-матеріалу. Запропоновано методи побудови керувальних сигналів ("вдосконалений" та "2-з-5") та два алгоритми розгортки ("компенсаційний" і "швидкий"), які дозволили збільшити швидкість дворівневої динамічної адресації та вирішити проблеми залежності значення контрасту зображення від змісту інформації, що записується, та від координат елементів індикації на дисплейній матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + З973-044.601 +
Шифр НБУВ: РА364366

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Рибалко Р.І. 
Двостадійний повітряний сепаратор для сухого подрібнення у замкнутому циклі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / Р.І. Рибалко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання створення устаткування класифікації для сухого подрібнення у замкнутому циклі. Як головну характеристику процесу аеродинамічної класифікації запропоновано використовувати розмір рівноважної частинки, що знаходиться у відносній рівновазі у робочому просторі класифікатора. Виявлено, що стійку рівновагу можна спостерігати тільки у випадку, коли складові пульсацій газу для даного розміру частинок практично не впливають на її рух. Розроблено теоретичні передумови для створення ефективного устаткування повітряної сепарації, а саме: проведення досліджень динаміки енергетичного спектра турбулентних структур двофазного середовища у машинах для повітряної сепарації; ліквідація великомасштабних турбулентних структур; використання нового підходу до попередньої класифікації за принципами удару, що дозволяє зруйнувати конгломерати частинок, які виникають за рахунок енергії сил поверхневого натягу. Запропоновано конструкцію сепаратора. Знайдено області значень параметрів, що забезпечують високу ефективність процесу класифікації матеріалів. Розроблено алгоритм і методику розрахунку елементів устаткування для класифікації подрібнюваного матеріалу. З використанням результатів дослідження розроблено технічну документацію та виготовлено устаткування, яке застосовується на підприємствах: ВАТ "Красногорівський вогнетривкий комбінат", ВАТ "Часівоярський вогнетривкий комбінат", ЗАТ "Пересувна механізована колона N 116" - ВАТ "Деконський комбінат стінових матеріалів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.85 +
Шифр НБУВ: РА357395

Рубрики:

      
18.

Бєлоущенко Я. А. 
Диверсифікація діяльності підприємств, які забезпечують розвиток риболовецького туризму: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Я. А. Бєлоущенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність понять "диверсифікація", її мета, мотиви, економічні вигоди, види, ризики, які супроводжують реалізацію даної стратегії. Сформульовано передумови розвитку риболовецького туризму на базі підприємств прибережного рибальства АР Крим. Запропоновано визначення понятя "риболовецький туризм", його класифікацію, досліджено передумови розвитку. Розроблено комплекс проектів для практичної реалізації пропозицій щодо розвитку ринку риболовецьких послуг в АР Крим: створено організаційне забезпечення функціонування підприємств у сфері риболовецького туризму, інвестиційний проект туристського комплексу "Рибальське село", виконано обгрунтування щодо ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.5-43
Шифр НБУВ: РА372911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Рибальченко В.Ф. 
Діагностика та хірургічне лікування гіпоплазії легень у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.Ф. Рибальченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики та раціональної лікувальної тактики гіпоплазії легень у дітей в віковому аспекті. Вивчена особливість клінічного перебігу гіпоплазії легень в віковому аспекті та установлено: чим молодший вік дитини, тим гнійно-запальний процес частіше набуває дифузного характеру. Функціональними та рентген-інструментальними методами обстеження визначено обсяг ураження як первинною гіпоплазією легень так і вторинними змінами (деформуючим бронхітом та бронхоектазами). На основі отриманих результатів дослідження, з урахуванням незадовільних та повторних операцій, обгрунтована раціональна хірургічна тактика з використанням: типових резекцій, комбінованих (поєднання резекції частки з екстирпацією та сегментарною резекцією бронхів), економних операцій. Оперативне лікування проведено 205 (80,39%) хворим із 255. Удосконалені методи лікування хворих. Розроблена програма післяопераційної реабілітації хворих. Застосування індивідуально обгрунтованої хірургічної тактики дозволило досягти зниження рівня післяопераційних ускладнень до 12,19%, незадовільних результатів до 4.83%. Віддалені результати хірургічного лікування розцінені як добрі у 87.64%, а задовільні - у 7.53%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-4

Рубрики:

      
20.

Рибак В. В. 
Екологічний аудит осушуваних сільськогосподарських земель: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Рибак ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні підходи до екологічного аудиту (ЕА) осушуваних сільськогосподарських земель (ОСГЗ), які дозволяють комплексно систематизувати та змоделювати наукову інформацію про стан і тенденції їх сталого використання. Удосконалено методичні аспекти оцінювання екологічної безпеки ОСГЗ завдяки процедурі ЕА, що узагальнюють положення щодо агрохімічного стану грунтів, даних еколого-меліоративного моніторингу, стану водних об'єктів на меліоративних системах. Запропоновано методичні підходи до оцінки вартості збитків, заподіяних земельним ділянкам з використанням середніх балів їх бонітету, які доповнені розрахунками результатів аналітичних досліджень процедури ЕА на основі картографічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського