Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (165)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛІГЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нікілєв О.Ф. 
Виробнича інтелігенція українського села: формування соціальної верстви (середина 40-х - середина 60-х рр. XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.Ф. Нікілєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено процес творення виробничої інтелігенції українського села, що відбувався у середині 1940-х - 1960-х рр. за умов тогочасної аграрної політики. На основі архівних джерел, уперше введених до наукового обігу, розглянуто формування нової для виробничо-професійної та соціальної структури села верстви. Розкрито чинники, що спричиняють ці явища. Висвітлено суперечливу політику партійно-державного керівництва держави у цьому питанні. Розглянуто шляхи, форми та методи, за якими держава намагалася вирішити проблеми інтелектуалізації матеріального виробництва села. Показано сприйняття зазначених заходів селянами та представниками верств і організацій, установ, підприємств, що залучалися державою до цього процесу. Висвітлено результати організаційних, фінансових, матеріальних, морально-психологічних зусиль суспільства, спрямованих на реалізацію політики держави стосовно інтелектуалізації керівних і технологічних ланок матеріальної сфери аграрної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-293 +
Шифр НБУВ: РА360669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Горбань О. В. 
Громадянське суспільство: ідея та механізм її здійснення (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 36 с. — укp.

На базі інтегративної методології проведено цілісний соціально-філософський аналіз ідеї громадянського суспільства (ГС) та базових підстав її практичного здійснення. Обгрунтовано ідею, що трансформація суспільних відносин здійснюється у процесі зміни влади авторитету на авторитет влади. Розглянуто тенденцію генези сучасної держави - новий стан влади авторитету, яка забезпечується єдністю влади права та ГС, де вертикаль і горизонталь системи координат розвитку суспільства перебувають не в протиборстві, а у взаємозв'язку, взаємодії та взаємозумовленості. Досліджено підходи до здійснення ідеї ГС через базову основу та структуротвірні його елементи, якими є середній клас та інтелігенція. Набула подальшого розвитку концепція суверенної особистості як самоцінності ГС, становлення якого відбувається та тлі антропологічного кризи, що охопила всі рівні та смисли людського існування. Для виходу з кризи та досягнення громадянської злагоди запропоновано інноваційну концепцію гуманітарної освіти в сучасному суспільстві. Обгрунтовано необхідність введення гуманітарної експертизи проектів суспільного облаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Ю6*422 + Ф036
Шифр НБУВ: РА383615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Анпілогова Т.Ю. 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Ю. Анпілогова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію формування радянською владою гуманітарної інтелігенції у Донбасі у 1920-х рр., висвітлено процес подальшого використання її потенціалу у різних напрямах радянської політики. На підставі аналізу архівних матеріалів та опублікованих праць охарактеризовано джерела походження нової, радянської інтелігенції, розглянуто методи її формування. Велику увагу приділено умовам життєдіяльності місцевої інтелігенції, зокрема, охарактеризовано соціальні, економічні, політичні, національні, культурні фактори, які вплинули на формування її світоглядної позиції. Зображено суперечливість політики радянських лідерів щодо залучення інтелігенції до співробітництва. Розглянуто напрями діяльності та конкретні завдання, поставлені владою перед донбаською гуманітарною інтелігенцією, проаналізовано результати її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
5.

Анпілогова 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921- 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тетяна Юріївна Анпілогова ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
6.

Войтенко Ю.М. 
Еліта Правобережної України в російському імперському суспільстві: політико-соціальні виміри (1793 - 1832 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Войтенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення суспільної еліти Правобережної України за нових політико-соціальних умов Російської імперії. Проаналізовано становище політичної, духовної та культурної еліти Правобережжя. Доведено, що заможна шляха та російське дворянство становили політичну еліту регіону; православне духовенство як носій державності та духовності набуло статусу духовної еліти; інтелігенція Правобережжя, у складі якої до першої третини XIX ст. домінували поляки, була основою культурної еліти. Простежено процес набуття привілейованості шляхти за нових політичних умов у результаті поширення на неї статусу благородного російського дворянства. З'ясовано, що до польського повстання 1830 - 1831 рр. з одержанням дворянського статусу місцева шляхта продовжувала відігравати провідну роль в усіх сферах життєдіяльності правобережного суспільства. Встановлено, що після повстання соціальна структура Правобережної України була реорганізована за зразком імперської відповідно до російського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-28/29 + Т3(2)46-7 +
Шифр НБУВ: РА361148

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Рубльов О.С. 
Західноукраїнська інтелігенція у загальнонаціональних політичних та культурних процесах (1914 - 1939): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.С. Рубльов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 33 с. — укp.

З використанням широкого кола архівних джерел та опублікованої історико-мемуарної й фахової наукової літератури висвітлено участь уродженців західноукраїнських земель, насамперед представників освічених верств та інтелектуальної верхівки, у загальнонаціональних політичних і культурних процесах періоду Першої світової війни, доби Української революції 1917 - 1921 р., подіях осені 1939 р. та "возз'єднанні" Західної України з УССР. Значну увагу приділено питанню щодо ролі галицької інтелігенції у здійсненні політики "українізації" в УССР, висвітлено аспект спілкування вчених ВУАН і НТШ у Львові та репресивні дії комуністичного тоталітарного режиму проти уродженців західноукраїнських земель на фоні сфабрикованої "справи" "Української військової організації" 1932 - 1934 рр. Зроблено висновок, що з часів Першої світової війни, за масової конфронтації східно-західної української ідентичності, до початку Другої світової війни безпосередні "тисячні особисті контакти між уродженцями східно-центральних і західних земель" України прискорювали розвиток національної ідеї й сприяли інтеграції нової свідомості українців. Відзначено щодо значної ролі у цьому процесі представників західноукраїнської інтелектуальної еліти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-293 +
Шифр НБУВ: РА337644

Рубрики:

      
8.

Симоненко І. В. 
Інженерно-технічна інтелігенція в розвитку важкої промисловості Півдня України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Симоненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено роль інженерно-технічної інтелігенції (ІТІ) в розвитку промисловості на Півдні України в другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено причини кількісного зростання кадрів ІТІ, проаналізовано їх кількісний і якісний склад. Увагу приділено проблемам становлення та формування системи вищої та середньої технічної школи з підготовки ІТІ. Розкрито й оцінено внесок інженерно-технічних працівників у розвиток залізорудної та металургійної промисловості Півдня України. Подано інформацію про участь ІТІ в науково-технічних товариствах, висвітлено роль цих товариств у модернізації важкої промисловості українського Півдня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-231 + Т3(4УКР7)5-231
Шифр НБУВ: РА380904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Струченков О.В. 
Інженерно-технічна інтелігенція Донбасу (кінець 1920-х - 1930-і роки): формування, умови життя, діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Струченков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано формування, умови життя та діяльність інженерно-технічної інтелігенції Донбасу наприкінці 1920-х - 1930-х рр. Визначено стан наукової розробки цієї теми. До наукового обігу введено значний масив архівних першоджерел. Висвітлено основні форми та методи підготовки молодих спеціалістів. Проаналізовано кількісний і якісний склад технічної інтелігенції у 1928 - 1940 рр. Наголошено на цілеспрямованій політиці Комуністичної партії щодо творення принципово нової генерації технічної інтелігенції. На підставі результатів вивчення матеріального становища, умов праці та побуту визначено рівень і якість їх життя. Проаналізовано основні форми та види виробничої та громадської діяльності спеціалістів. Зауважено, що інженери та техніки зробили значний внесок у здійснення індустріалізації. Визначено причини та наслідки політичних репресій проти інтелігенції. Усі аспекти досліджено з метою виявлення регіональної специфіки та формування у технічної інтелігенції нових соціально-психологічних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-293 + Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА360789

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Доброчинська В.А. 
Інтелігенція в культурному житті Західної Волині (1921 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Доброчинська ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На базі широкого кола опублікованих і неопублікованих джерел висвітлено особливості формування та діяльності української, польської, єврейської, російської, чеської, німецької інтелігенції у культурному житті Західної Волині міжвоєнного періоду. Розкрито дискримінаційно-асиміляційну політику Польщі щодо національних меншин. Досліджено діяльність інтелігенції в культурно-освітній, краєзнавчо-науковій сферах, мистецькому та духовно-релігійному житті. З'ясовано роль жіночих організацій у культурному розвитку краю. Проаналізовано взаємини інтелігенції та її внесок у культурний поступ волинського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-293 +
Шифр НБУВ: РА345763

Рубрики:

      
11.

Попп Р.П. 
Інтелігенція Львова в 1944 - 1953 роках (історико-соціологічний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.П. Попп ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

На основі введення до наукового обігу значної кількості невідомих раніше архівних матеріалів, нової інтерпретації відомих та нововиявлених фактів комплексно досліджено тему "Інтелігенція Львова в 1944 - 1953 рр. (історико-соціологічний аспект)". Проаналізовано соціально-професійну структуру інтелігенції Львова, надано оцінку тогочасним радянським методам формування нової інтелігенції, досліджено форми участі спеціалістів у культурному та господарському житті міста, простежено головні напрямки політики радянського режиму щодо національних груп інтелігенції. Детально розглянуто ідеологічний тиск та репресивні акції щодо багатьох представників місцевої інтелігенції, соціально-побутові умови життя та діяльності трудівників розумової праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)6-293 +
Шифр НБУВ: РА327151

Рубрики:

      
12.

Бачинський Д.В. 
Інтелігенція Української СРР в українізаційних процесах 20-х - початку 30-х років ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Бачинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено роль і місце інтелігенції в українізаційних процесах 1920 - початку 1930-х рр. Проаналізовано проблеми, які стояли на шляху "українізації" зрусифікованої інтелігенції, встановлено форми та методи, що використовувались для практичної реалізації цього завдання, показано опір, який чинила "українізації" частина російськомовної інтелігенції, та його форми. Розглянуто різноманітні заходи, які здійснювала українська інтелігенція для розширення сфери вживання української мови у різних напрямках суспільного життя - діяльності державного апарату, вищій та середній освіті, науці, літературі, мистецтві, повсякденності. Висвітлено роль представників української інтелігенції у боротьбі за розвиток елітарної української культури, їх небажання приймати "низькопробні культурні зразки" як українську культуру. Доведено, що українська інтелігенція була основною рушійною силою українізаційних процесів не лише в УСРР, але й в інших регіонах СРСР, населених українцями, і саме завдяки їй українізація вийшла за межі, відведені для неї радянським урядом та переросла в національно-культурне відродження. Розглянуто основні засоби та методи радянської влади, спрямовані на підкорення української інтелігенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА329033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Баран О.Я. 
Культура і побут української сільської інтелігенції Галичини (кінець XIX ст. - 1939 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Я. Баран ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано культуру та побут української сільської інтелігенції Галичини кінця XIX ст. - 1930-х рр. Досліджено джерела та шляхи формування сільської інтелігенції, її походження, соціальну структуру та матеріальне становище. Охарактеризовано духовну культуру представників інтелігентного прошарку: освітні традиції, сім'ю та родинні свята, громадський побут. Розкрито специфіку матеріальної культури, а саме одяг, харчування, житло та господарство. Доведено, що побут духовенства й учительства поєднував елементи міської та сільської культур. Показано, що сільська інтелігенція відіграла велику роль у покращенні побуту селян, адже вона була тим посередником, завдяки якому в село проникали модерні ідеї та західні культурні впливи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-331)5/61-2 +
Шифр НБУВ: РА348474

Рубрики:

      
14.

Посвістак О. А. 
Культурно-освітня і наукова інтелігенція Поділля у 20 - 30-х рр. XX ст.: взаємини з владою: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Посвістак ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ, 2010. — 20 с. — укp.

На основі аналізу архівних матеріалів, історіографії, статистичних джерел, спогадів сучасників і наукових публікацій у роботі комплексно вивчено різні аспекти взаємин інтелігенції з органами влади у регіоні. Проаналізовано ініціативи інтелектуальної еліти за умов наростання політичного тиску. Зроблено висновок про еволюцію методів впливу на культурно-освітню і наукову інтелігенцію від перевиховання до встановлення жорсткого контролю і показано наслідки репресивної політики влади щодо інтелігенції Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)61-2
Шифр НБУВ: РА377715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шипович М.А. 
Літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-і роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Шипович ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми еволюції літературно-мистецької інтелігенції України як соціокультурного феномена за умов щойно встановленого більшовицького режиму. Вперше комплексно розглянуто соціальний портрет даної суспільної верстви, динаміку її взаємовідносин із владою, вплив політики українізації на зростання національної самосвідомості українських митців та формування самобутньої генерації творців українського духовного відродження 1920-х років, основні напрямки та форми громадсько-культурної діяльності літературно-мистецької інтелігенції в даний період. Зроблено висновок: літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-ті роки являла собою складний та суперечливий соціокультурний організм, який функціонував за своїми власними внутрішніми та зовнішніми законами, притаманними суспільству в цілому. Головною ознакою даної соціальної верстви було збереження паростків національно-демократичної думки, що сприяло національно-культурному відродженню України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293 + Ш5(4УКР)6-3,3 + Щ03(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА308669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Давидова 
Наукова інтелігенція в громадсько-політичному русі за українізацію освітніх закладів та державних установ (кінець XIX ст. - 1920 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Наталя Вікторівна Давидова ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-293 + Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА359187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кузьменко М.М. 
Науково-педагогічна інтелігенція УСРР 20 - 30-х рр. ХХ ст.: еволюція соціально-історичного типу: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.М. Кузьменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 25 с. — укp.

Досліджено особливості радянської модернізації системи освіти в УСРР в 1920 - 1930 рр. Проаналізоваано рівень інтелектуального потенціалу українського суспільства у даний період. Встановлено соціально-професійний статус і культурно-освітній рівень професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, учителів загальноосвітньої школи, визначено їх роль і місце в суспільстві та науковий внесок у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін. Детально проаналізовано літературу 1920-х рр. Обгрунтовано значення терміну "науково-педагогічна інтелігенція", здійснено історіографічний аналіз праць радянських і зарубіжних учених. Досліджено теоретичну та практичну діяльність професорів академічних кафедр і вищих навчальних закладів, їх дослідну та викладацьку роботу. Зазначено, що науково-педагогічна інтелігенція є об'єктом та предметом дослідження у контексті соціальної історії, а сама вона розглядається як суб'єкт культурно-освітнього та суспільно-політичного життя, творець, носій і своєрідний власник інтелектуального потенціалу країни. Висвітлено персональний склад науковців вищої школи, їх освітній рівень і соціальне походження. Досліджено специфіку адаптації так званої "старорежимної" (дореволюційної) інтелігенції та "червоної професури" до нових політичних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293 + Ч33(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА337011

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фрадкіна Н.В. 
Просвітницька діяльність інтелігенції на Слобожанщині в кінці XIX - на початку ХХ століття як феномен культури: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / Н.В. Фрадкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено трансформації просвітницького дискурсу у слобідській культурі та розкрито роль слобідської інтелігенції у становленні найважливіших рис української культури (демократичності, масовості, яка не призводить до зниження рівня освіти, поєднання технічної та гуманітарної освіти, узгодження раціонального й емоційного начала). Розглянуто генезу поняття "інтелігенція" та визначено особливості формування національної інтелігенції. Розкрито суть поняття "просвітництво", з'ясовано його основні ознаки /ідеї/ та запропоновано нове тлумачення просвітництва як неопросвітницьких парадигм (позитивізму, фройдизму, теорії Вітгенштайна та слобожанської неопросвітницької моделі). Визначено й охарактеризовано форми просвітницької діяльності слобідської інтелігенції, а також особливості її просвітянської парадигми. Проаналізовано філософське й ідеологічне підгрунтя дослідженої діяльності з застосуванням моделей "комунікативної дії" та "міста вчених" для вивчення особливостей Харкова як наукового центру, здійснено їх експлікацію на культурні особливості XIX - XX ст. Показано, що становлення сучасних національних культур неможливе без широкої наукової та освітньої мережі, основи яких в українській культурі сформувала слобідська інтелігенція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Т3(4УКР52)5-7 +
Шифр НБУВ: РА354663

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Волошин В.В. 
Релігійно-моральна оцінка соціальних перетворень у збірці "Віхи" і сучасність: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / В.В. Волошин ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософії "віхівства" визначено структуру, особливості та аксіологічний статус революціонізму як типу світогляду, носієм якого виступила російська інтелігенція. Основою деструктивного революціонізму стала латентна релігія людинобожжя, що сприяло утвердженню нігілізму та легітимації історично безперспективних програм суспільного реформування. Подано релігійно-моральну оцінку радикальних перебудов на початку та в кінці ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-11 + Ю3(4РОС)6
Шифр НБУВ: РА312792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Цьомра Т.С. 
Сільська інтелігенція УСРР та її вплив на розвиток культури та продуктивних сил українського села в добу непу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.С. Цьомра ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено діяльність сільської інтелігенції Української СРР у 1921 - 1929 рр. Базуючись на історичних літературних матеріалах і джерелах, розкрито роль сільської інтелігенції доби непу в розвитку продуктивних сил і культури тогочасного українського села. У контексті розробленої методології дослідження розглянуто вплив інститутів радянської влади на діяльність сільської інтелігенції, її суспільно-політичні настрої, місце у соціальній структурі українського села даної доби, особливості матеріального забезпечення та економічних засад буття у зазначений період, а також її культосвітню та виробничу діяльність. Зроблено висновок: багатотисячна сільська інтелігенція Української СРР у добу непу (1921 - 1929 рр.), незважаючи на складне суспільне та матеріальне становище, зробила вагомий внесок у відбудову, реконструкцію та модернізацію культурно-освітньої та господарської інфраструктури українського села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-293 +
Шифр НБУВ: РА351678

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського