Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (114)Тематичний інтернет-навігатор (251)Наукова електронна бібліотека (1423)Реферативна база даних (40699)Книжкові видання та компакт-диски (5635)Журнали та продовжувані видання (3657)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТИТУТ$<.>+<.>K=ГРОМАДЯНСЬК$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7820
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Греков Є.А. 
Авторське право на твори архітектури: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.А. Греков ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми функціонування інституту авторського права щодо одного з об'єктів його правової охорони - твору архітектури. Досліджено передумови виникнення авторського права на твори архітектури як окремого правового субінституту. Наведено правову характеристику основних ознак твору архітектури, виявлено їх специфіку. Запропоновано визначення твору архітектури як об'єкта авторського права. Розкрито сутність поняття суб'єктів авторського права на твори архітектури, досліджено умови виникнення співавторства на дані твори. Визначено юридичну природу та зміст суб'єктивного авторського права на твори архітектури, проаналізовано цивільно-правові способи його захисту. Визначено сутність правового інституту авторського нагляду у будівництві як елемента системи охорони та захисту прав авторів творів архітектури. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері охорони прав інтелектуальної власності на твори архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.4 +
Шифр НБУВ: РА354045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дрішлюк А.І. 
Агентський договір: цивільно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.І. Дрішлюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні ознаки та особливості агентського договору в чинному законодавстві України, теоретично проаналізовано зобов'язання, які виникають у процесі укладання, зміни або припинення даного договору. Досліджено генезу інституту представництва, його застосування в цивільному обігу, юридичну природу агентського договору, його цивільно-правову характеристику, співвідношення із суміжними цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості їх змісту, укладання та виконання, відповідальності, сформульовано істотні умови договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 +
Шифр НБУВ: РА326020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Живора С.М. 
Аграрна реформа в Україні (1991 - 2001 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Живора ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито суть, напрями, етапи, соціально-економічні та політичні наслідки реформ в аграрному секторі економіки України у 1991 - 2001 рр. Проаналізовано вплив нових економічних відносин в аграрному секторі на зміну соціальної структури в українському суспільстві. Обгрунтовано тезу про те, що реформування аграрного сектора - важливий фактор становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-21 + У03(4Укр)64 + У9(4Укр)320-183-03
Шифр НБУВ: РА319450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Ковальова 
Агробіологічна оцінка та ідентифікація клонів підщепних сортів винограду: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ірина Анатоліївна Ковальова ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-313
Шифр НБУВ: РА359758

Рубрики:

      
9.

Григоришен А.І. 
Агробіологічна оцінка технічних гібридних форм винограду в умовах півдня України: Автореф. дис.. канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.І. Григоришен ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено агробіологічні та технологічні властивості нових гібридних технічних форм винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. За результатами фенологічних спостережень встановлено, що досліджені форми за показником тривалості продукційного періоду є пізніми та дуже пізніми, відзначено їх високу плодоносність та середньорослість. Для більшості гібридів характерним є добре або посереднє визрівання однорічних пагонів, а також висока зимо- та морозостійкість. Досліджено стійкість зразків до грибних хвороб (мілді, оїдіуму), а також до гнилі ягід і чорної плямистості на жорсткому інфекційному фоні, виявлено шість форм, стійких до трьох і одну (34 - 4 - 49) - до чотирьох хвороб винограду. Значна продуктивність і адаптивність більшості гібридних форм поряд з високою якістю виноматеріалів дозволяє зробити висновок щодо доцільності вирощування кращих з них за промислових умов, зокрема, чорноягідної Хаджибей (31 - 53 - 37) і білоягідної Загрей (34 - 4 - 49), білоягідну форму 39 - 35 - 88 рекомендовано використати для подальшої селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Макаренко 
Агроекологічна оцінка мінеральних добрив за впливом на грунтову систему: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Наталія Анатоліївна Макаренко ; Інститут агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3-6
Шифр НБУВ: РА322450

Рубрики:

      
11.

Малярчук 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Микола Петрович Малярчук ; Інститут землеробства УААН. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1
Шифр НБУВ: РА348954

Рубрики:

      
12.

Малиновська 
Агроекологічні основи мікробіологічної трансформації біогенних елементів грунту: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Ірина Михайлівна Малиновська ; Інститут агроекології та біотехнології УААН. — К., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.51
Шифр НБУВ: РА322651

Рубрики:

      
13.

Радіоза 
Агроекологічні та алелопатичні властивості рослин роду Calendula L.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Світлана Анатоліївна Радіоза ; Інститут агроекології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 нагідки лікарські
Шифр НБУВ: РА362142

Рубрики:

      
14.

Цандур 
Агротехнологічні основи вирощування озимих зернових культур у південному Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Микола Олександрович Цандур ; Національний науковий центр "Інститут землеробства УААН". — К., 2009. — 39 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА364944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Деркач М.М. 
Адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.М. Деркач ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення адаптаційного механізму інституційних змін господарської системи та його впливу на інституціональний розвиток економіки за умов ринкової трансформації. Розкрито зміст і функції адаптаційного механізму інституційних змін. Проаналізовано основні напрямки його впливу на інституційний розвиток господарської системи. Розглянуто явище адаптації інститутів, уточнено його значення за умов трансформації господарської системи. Доведено, що основним елементом адаптаційного механізму інституційних змін є адаптаційна поведінка суб'єктів господарювання. На підставі аналізу складу, структури, джерел адаптаційної поведінки аргументовано методи державного впливу на адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи, спрямованого на посилення форм даного механізму, які сприяють подальшому вкоріненню ринкових інститутів і формуванню цілісної інституційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА345997

Рубрики:

      
16.

Астапова Т. О. 
Адаптація зарубіжного досвіду реформування діяльності органів місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Т. О. Астапова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нові підходи та технології організації взаємодії органів місцевого самоврядування в Україні, на підставі сучасних організаційно-правових можливостей та використання кращого закордонного досвіду ефективного управління на місцевому рівні. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку місцевого самоврядування, визначено його особливості як інституту громадянського суспільства, а також сучасні моделі місцевого самоврядування розвинених країн світу та можливості їх запровадження в Україні. Визначено специфіку послуг, які можуть надаватися органами місцевого самоврядування за умов демократизації суспільних відносин і особливості використання сучасних інформаційних технологій для організації взаємодії органів місцевого самоврядування та населення. Узагальнено зарубіжний досвід щодо залучення громадян до управління територіями та досліджено особливості українського законодавства щодо забезпечення права громадян на участь в управлінні на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х819(4/8)011.2 ф
Шифр НБУВ: РА376101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дурєєва Т.А. 
Адаптація комунікаційних технологій до бібліотечної діяльності в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Т.А. Дурєєва ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної діяльності за умов формування інформаційного суспільства. Визначено специфіку комунікаційних технологій, що висвітлюють певні етапи розвитку системи соціальних комунікацій: документальний, інформаційний, когнітивний. Досліджено використання комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній діяльності України, визначено місце даних технологій у структурі технологій інформаційного суспільства. Проведено порівняльний аналіз комунікаційних технологій. Виявлено напрями модернізації технологічного компонента професійної свідомості бібліотекаря з урахуванням стану та тенденцій розвитку комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній сфері. Запропоновано концепцію адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.02 + Ч734(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Шапошнікова Н.П. 
Адаптація учнів професійно-технічного училища до умов ринкової економіки засобами педагогічного менеджменту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Шапошнікова ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність і специфіку реалізації засобів педагогічного менеджменту професійно-технічного училища щодо організації процесу навчальної, соціальної та професійної адаптації учнів. Визначено зміст та особливості основних етапів професійної підготовки національних робітничих кадрів. Уточнено сутність і цільові установки їх професійно-технічної освіти за сучасних умов розвитку суспільства. Конкретизовано специфіку та визначено співвідношення понять "управління", "керівництво" та "менеджмент" в освіті. Теоретично обгрунтовано сутність професійно-технічного училища як соціально-педагогічної системи з виробничими ознаками суб'єкта ринкових відносин та об'єкта педагогічного менеджменту. Експериментально доведено доцільність та ефективність впровадження в практику навчально-виховного процесу сучасного професійно-технічного училища засобів педагогічного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР)к + Ч461.431
Шифр НБУВ: РА314612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Літовка 
Адаптивна перебудова кісткової тканини при дефіциті навантаження та механізми її відновлення під впливом дозованої гіпоксичної стимуляції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ірина Георгіївна Літовка ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 46 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Р418-29
Шифр НБУВ: РА346724

Рубрики:

      
20.

Кондратьєва Т. В. 
Адаптивність економічної поведінки фірми: інституційний підхід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. В. Кондратьєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано основні етапи аналізу фірми як мережі інституційних угод. Розвинуто методологію дослідження процесу адаптації економічної поведінки фірми. Удосконалено оцінку ступеня адаптивності економічної поведінки фірми до ринкових умов. Проаналізовано структуру інституціональної складової адаптивності економічної поведінки фірми. Розроблено інституціональну концепцію забезпечення адаптивної гнучкості економічної поведінки фірми на підгрунті аналізу динаміки трансакційних витрат. Визначено внутрішні фірмові інститути опортуністичної поведінки, які впливають на адаптивність і довгостроковий сталий розвиток фірми. Розроблено методику оцінки наслідків функціонування внутрішніх фірмових інститутів опортуністичної поведінки та визначено напрями впливу на процеси їх формування та розповсюдження. Доведено роль структури внутрішніх інституційних угод в процесі відбору ринкових альтернатив і розвитку фірми за нестабільних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА375986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського