Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (1521)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВЕСТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 215
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Родін В.С. 
Активізація інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях спеціальних економічних зон України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.С. Родін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо визначення базових понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Розкрито сутність понять "інвестиції в спеціальних економічних зонах (СЕЗ)" та "інвестиційна діяльність на території СЕЗ". З урахуванням результатів методичних аспектів ефективності інвестицій науково обгрунтовано методичні підходи щодо визначення результативності інвестиційної діяльності загалом з аграрного виробництва на територіях СЕЗ, зокрема, суб'єктів інвестиційної діяльності держави, територіальних громад і приватних інвесторів. Охарактеризовано сучасний стан інвестиційної діяльності, її законодавчо-нормативне забезпечення й ефективність в аграрнопромисловому виробництві на територіях СЕЗ. Виявлено, що після відміни пільг дана діяльність уповільнилася. Доведено, що встановлення спеціального режиму на значній кількості територій сприяє залученню інвестицій і забезпеченню їх окупності. Визначено перспективні напрями інвестиційної діяльності, шляхи підвищення інвестиційної привабливості та комплексного розвитку агропромислового виробництва на території СЕЗ. Обгрунтовано основні напрями активізації інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА361946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пасечник Т.О. 
Акціонерний капітал у інтегрованих корпоративних структурах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.О. Пасечник ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні положення щодо удосконалення системи структурування й управління акціонерним капіталом в інтегрованих корпоративних структурах (ІКС). Виявлено основні тенденції та закономірності функціонування акціонерного капіталу (АК) великих господарських структур. Створено схему визначення типу української моделі корпоративного управління з урахуванням специфіки АК відносно домінуючих світових моделей. Систематизовано класифікацію ІКС, яка дозволяє встановити рівень розвитку вітчизняних ІКС у порівнянні з зарубіжними та виявити найбільш перспективні напрямки їх діяльності. Запропоновано комплексну методику аналізу АК ІКС, визначено механізми удосконалення системи управління АК. Встановлено доцільність переходу до вертикальної структури АК ІКС з метою економії на витратах у системі контролю над АК. Обгрунтовано необхідність перегляду рівня концентарції капіталу та складу власників відкритих акціонерних товариств з метою підвищення прозорості АК і залучення портфельного й інституціонального інвестора. Визначено напрямки державної підтримки та реформування законодавчого забезпечення функціонування АК в ІКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА331679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Водотика О.М. 
Акціонування підприємства кондитерської промисловості із залученням закордонного інвестора і забезпечення його конкурентоздатності в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Водотика ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тельнова Г.В. 
Антикризове управління машинобудівним підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Тельнова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель визначення "ранніх сигналів" кризи, яка може бути легко змінена за умов врахування сфери діяльності, масштабів виробництва, етапу життєвого циклу та інших факторів будь-якого окремого підприємства. Обгрунтовано шляхи подолання кризи з урахуванням існуючих можливостей підприємства, заходи щодо ліквідації негативних тенденцій, що приведе показники фінансового стану підприємств у відповідність до нормативних обмежень, дозволить залучити більшу кількість інвесторів, розширити виробництво, одержати додатковий прибуток. Відзначено, що запропонований метод антикризового (докризового) управління дозволяє керівнику будь-якого підприємства самостійно підбирати необхідні та реально здійснені заходи, а оптимальні обсяги зміни структури майна має розраховувати прикладна програма. За цього спрощується фінансове планування на підприємстві, а всі фінансові операції стають економічно та математично обгрунтовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА341956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петик Л. О. 
Банківські кризи та методи їх подолання: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. О. Петик ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На основі вивчення причинно-наслідкових умов появи банківських криз, а також їх форм і видів, що є характерними для сучасного стану розвитку світової економіки, розроблено теоретичні та методологічні засади подолання сучасної кризи банківської системи України й її інститутів за допомогою методів макроекономічного регулювання й антикризового управління. Узагальнено теоретичні підходи до трактування змісту й економічної сутності банківської кризи та її різновидів, уточнено їх класифікацію, виявлено найбільш ефективні методи подолання та напрями запобігання негативним впливам можливих банківських криз у майбутньому. Запропоновано авторський підхід до організації ефективного антикризового управління на всіх рівнях банківської системи України, що сприятиме забезпеченню стабільності, надійності та безпеки розвитку всіх її інститутів, виконанню у повному обсязі покладених на них функцій і взятих зобов'язань, відновленню довіри до банківської системи з боку інвесторів, кредиторів і клієнтів банків, передусім населення. Наведено конкретні пропозиції з розробки державної програми забезпечення стабільності та безпеки банківської системи, створення законодавчого підгрунтя для її реалізації. Розроблено економіко-математичну модель фінансової стійкості комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-97
Шифр НБУВ: РА383037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шишков С. Є. 
Біржовий механізм розвитку фондового ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. Є. Шишков ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи формування біржового механізму фондового ринку за умов глобалізації. Уточнено макроекономічні та мікроструктурні функції фондових бірж в економічних системах ринкового типу та розкрито провідну роль біржового сегмента у розвитку інфраструктури фондового ринку та залученні підприємствами фінансових ресурсів. Обгрунтовано концептуальні засади формування біржового механізму розвитку фондового ринку у специфічному інституційному середовищі малої відкритої економіки та визначено стратегічні цілі його функціонування. Визначено заходи, які застосовуються для підтримання достатнього рівня ліквідності біржових торгів. Показано, що біржовий сегмент фондового ринку України є непривабливим для інвесторів через наявність істотних ризиків і недосконале виконання фондовими біржами макроекономічних і мікроструктурних функцій. Запропоновано напрями запровадження заходів щодо підвищення ефективності біржового механізму розвитку фондового ринку України з метою зниження ризиків, підвищення ліквідності та конкурентоспроможності ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295
Шифр НБУВ: РА379709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чертков О.Ю. 
Будівельно-інжинірингові фірми як основа модернізації організації будівництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Ю. Чертков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичне обгрунтування діяльності будівельно-інжинірингових фірм як інноваційної бази підготовки й організації будівельного виробництва. Провідним параметром організаційно-технологічних моделей організації будівництва обрано "індекс стандарту якості", за допомогою якого оцінено якість проектних рішень, готовність інвестора та команди проекту до його впровадження, порівняльну конкурентоспроможність виконавців - як основу додержання організаційно-технологічних, вартісних параметрів проекту в процесі виконання будівельно-монтажних робіт. Обгрунтовано можливість використання результатів наукового дослідження для розробки раціональних варіантів структур будівельно-інжинірингових фірм, зниження трудомісткості виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази, а також забезпечення наочності у розробці варіантів організації будівництва, підвищення маневреності у підготовці, упорядкування та використання ресурсів інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-56 +
Шифр НБУВ: РА354484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Колос І.В. 
Вартісно-орієнтоване управління підприємством (на прикладі підприємств легкої промисловості): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Колос ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну суть та запропоновано методологічні підходи до вартісно-орієнтованого управління, що дозволяють визначити переваги, недоліки та методи оцінювання вартості підприємства. Обгрунтовано чинники формування вартості підприємства та методичний підхід до їх систематизації. Розроблено концепцію вартісно-орієнтованого управління підприємством з використанням ієрархічної корпоративної та особистісної збалансованих систем показників за шістьма взаємопов'язаними аспектами (інвесторів, фінансів, клієнтів, бізнес-процесів, персоналу, суспільства). Досліджено особливості розвитку підприємств легкої промисловості за сучасних умов господарювання. Обгрунтовано цілісну систему показників вимірювання діяльності за пріоритетними аспектами. Розкрито економічні передумови впровадження вартісно-орієнтованого управління на промислових підприємствах. Розроблено методичні та практичні рекомендації щодо формування операційних, податкових, екологічного, соціального та фінансових бюджетів підприємства з використанням головних чинників формування вартості підприємства та системи вартісно-орієнтованого управління з використанням ієрархічної корпоративної та особистісної збалансованих систем показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-86-21 +
Шифр НБУВ: РА353460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Селіверстова Л.С. 
Вдосконалення системи корпоративного управління (на прикладі підприємств легкої промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.С. Селіверстова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено систему корпоративного управління в Україні та її економічні складові: інвестиційну та дивідендну політику. Визначено основні проблеми у сфері корпоративних відносин на мікрорівні. Розроблено концептуальні засади даних видів політики акціонерних товариств і особливості їх застосування на сучасносу етапі розвитку економіки України. Запропоновано підхід до системи корпоративного управління як структури, що містить зовнішній і внутрішній блоки, а також як процесу з відповідними інструментами здійснення. Розроблено методику рейтингової оцінки інвестиційної привабливості акціонерних товариств, що враховує інтереси різних груп інвесторів, методику формування ефективної інвестиційної програми підприємства, а також систему методів обгрунтування дивідендної політики акціонерного товариства, які можуть використовуватися послідовно (за трьома етапами процесу визначення раціональної дивідендної політики) або окремо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-21 +
Шифр НБУВ: РА341222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Корецька-Гармаш В.О. 
Венчурне інвестування на машинобудівних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Корецька-Гармаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття та досліджено види інвестування на машинобудівному підприємстві. Визначено місце та роль венчурного інвестування та показано, що фінансування інноваційних розробок машинобудівних підприємств можливе за рахунок венчурних інвестицій. Визначено характеристики такого інвестування. Виокремлено ознаки, використання яких дозволяє описати його процес. Обгрунтовано послідовність процесу залежно від мети інвестування венчурними інвесторами. Досліджено форми державного регулювання та їх дієвість щодо створення передумов для венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах. Установлено зв'язок між мотивами та стимулами праці науково-технічного персоналу на даних підприємствах й обсягом розробленої інноваційної продукції, підготовленої до промислового впровадження. Проаналізовано чинники ризику венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах для розробки засобів захисту від його негативного впливу венчурними інвесторами та їх керівництвом. Показано необхідність поділу венчурних інвесторів залежно від мети інвестування. Запропоновано процедуру визначення рівня ризику для традиційних інвесторів з використанням методу сценаріїв за критерієм "доходність - ризикованість", а для інвесторів особливого виду - за рахунок співвідношення між рівнем ризику та витратами від інвестування у разі виникнення різних ситуацій на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Злакоман І. М. 
Господарсько-правові засоби та форми вирішення інвестиційних спорів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / І. М. Злакоман ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано висновок щодо господарсько-правової сутності інвестиційного спору. Запропоновано удосконалити систему класифікації видів інвестиційних спорів шляхом доповнення їх переліку додатковими критеріями, за якими можливо визначити підстави виникнення інвестиційних спорів і форми, за допомогою яких можливо їх урегулювати. З метою усунення системних порушень прав інвесторів, захисту інвестицій та сприяння розгляду та врегулювання інвестиційних конфліктів, а також усунення чинників, що їх зумовлюють, запропоновано створити державну службу з нагляду та контролю за реалізацією інвестиційних проектів, до компетенції якої буде віднесено здійснення нагляду та контролю за реалізацією державними органами інвестиційних проектів. Запропоновано закріпити на законодавчому рівні поняття інвестиційного договору й інвестиційної вимоги, що дозволить розмежувати інвестиційний спір і суміжні види майнових спорів, а також надасть можливість судам України чіткіше визначати свою компетенцію під час відкриття провадження у справах, що виникають з інвестиційних правовідносин. Увагу приділено удосконаленню чинного законодавства, зокрема наведено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Господарського та Господарсько-процесуального кодексів України, законів України "Про інвестиційну діяльність", "Про режим іноземних інвестицій", "Про міжнародний комерційний арбітраж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гринів Т.Т. 
Державне гарантування іноземного інвестування в машинобудуванні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Т. Гринів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено модель оцінювання впливу фактора ризику на дохідність реального інвестування у галузі машинобудування з урахуванням експоненціальної математичної залежності, яка дозволяє охарактеризувати обмеженість ризику та допомагає інвестору вибрати найсприятливіший об'єкт для вкладення своїх коштів. Одержано багатофакторну модель оцінювання впливу багатьох факторів ризику водночас на прогнозовані обсяги продукції машинобудування, застосування якої дозволяє мінімізувати ризики, а також максимізувати обсяги випуску продукції машинобудування. Досліджено форми та методи державного регулювання іноземного інвестування у даній галузі. Обгрунтовано суть понять "форма" та "метод" у сфері іноземного інвестування. Запропоновано модель оцінювання інвестиційної привабливості регіонів України у галузі машинобудування, яка дає змогу визначити регіони, які найбільш потребують вкладення додаткових коштів, та здійснювати розробку спеціальних державних інвестиційних програм для цих регіонів України. Удосконалено класифікацію ризиків іноземного інвестування у машинобудуванні, запропоновано використовувати ознаки: причини та сферу виникнення, рівень витрат, тривалість дії, характер наслідків. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання факторів впливу на інвестиційну привабливість машинобудування на базі методу експертних оцінок з застосуванням попарного порівняння факторів, що дозволяє більш точно визначити рівень важливості кожного з факторів. Розвинуто механізм реалізації інвестиційного проекту у галузі машинобудування за умов поєднання системи державного та недержавного гарантування та страхування іноземних інвестицій. За цього гарантами можуть бути банківські, страхові та інші спеціалізовані установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА353534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Захарін С.В. 
Державне регулювання іноземного інвестування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Захарін ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Доведено необхідність прискореного розвитку внутрішніх джерел капіталотворення з метою поступової відмови від залученням зовнішніх ресурсів як додаткового джерела капіталу. Вказано, що фондовий ринок, який у розвинутих країнах є потужним засобом використання інвестиційних ресурсів, у нашій країні є приватизаційним, та не інвестиційним елементом ринку. Обгрунтовано, що іноземний інвестор повільно реагує на застосування окремих важелів державної економічної політики (зокрема, податкових, амортизаційних, заходів щодо зайнятості), але уважно ставиться до системи пільг та гарантій захисту інвестицій. З використанням методу кореляційно-регресійного аналізу доведено існування суттєвої залежності між макроекономічною ситуацією в країні та надходженням іноземних інвестицій. Виявлено незначну залежність динаміки показників споживчого ринку та надходжень іноземних інвестицій. Це визначає бажання нерезидента розширити географію своєї присутності з використанням робочої сили, сировинних ресурсів, обладнання тощо. На основі адаптації методу стандартизації показників розроблено методику комплексної оцінки інвестиційного клімату, яка дозволяє визначити інтегральний показник інвестиційної привабливості країни (галузі, регіону тощо). Запропоновано врахування пріоритетності визначених груп показників, наведено критерії, за якими обираються чинники, що використовуються у разі оцінки інвестиційного клімату. На основі розробленої методики здійснено оцінку інвестиційного клімату галузей промисловості та регіонів для іноземного капіталу, проведено типізацію галузей промисловості та регіонів за інтегральним показником інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА317607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Блага Н.В. 
Державне регулювання фондового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Блага ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель взаємодії інвесторів на фондовому ринку та вивчено вплив державного регулятора на даний ринок з метою збільшення об'ємів інвестицій. Доведено необхідість присутності держави на фондову ринку та досліджено його розвиток як динамічного багатоваріантного процесу, ключові показники якого розвиваються у часі за спіралеподібною формою, стійкість якої забезпечується лише за умов ефективного регулювання державою. Виявлено принципи залежності політики державного регулювання зазначеного ринку в Україні від процесів глобалізації, тенденцій і умов діяльності на світовому фондову ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-21 +
Шифр НБУВ: РА343185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Портнов А.В. 
Діяльність іноземних інвесторів на фондовому ринку України (мотивація і регулювання): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Портнов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інвестиційної діяльності у сфері фондових ринків з акцентуванням уваги на макроекономічних аспектах регулювання іноземної інвестиційної діяльності та на мотивації поведінки суб'єктів інвестиційного процесу за умов конкретних країн. На підставі даних статистичного аналізу щодо розвитку світового, міжнародних та українського фондових ринків визначено специфічні риси сучасного стану фондового ринку, розвиток якого обумовлюється глобальними тенденціями. Вивчено й узагальнено напрямки адаптації світового досвіду формування систем регулювання фондових ринків, моделей корпоративного управління та форм захисту прав інвесторів з урахуванням середовищних факторів України. Обгрунтовано конкретні заходи щодо вдосконалення та розвитку участі іноземних інвесторів у операціях на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)262.29
Шифр НБУВ: РА316148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Євдоченко О.М. 
Економетричні та організаційні основи управління ціною будівельного контракту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.М. Євдоченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено економетричну модель, що взаємопов'язує прийнятну для інвестора ціну будівельного контракту з організаційними, технологічними та вартісними параметрами виконання будівельно-монтажних робіт згідно з проектом за умов обов'язкового врахування можливих варіацій цих параметрів. На базі запропонованої моделі створено методику формування ціни будівельного контракту, яка дозволяє інвестору зробити вибір раціональної схеми ціноутворення за будівельним контрактом, що підлягає розгляду під час аналізу тендерних пропозицій. Відзначено, що програмний комплекс, що супроводжує методику, забезпечує системне проектування, інтерактивний моніторинг планів, досягнення стабільного навчального ефекту, інтеграцію стадій проектування та реалізації проектів. Для забезпечення процесів ціноутворення у будівництві запропоновано проекти реорганізації відповідних елементів та підсистем у структурах управління будівельних і будівельно-інвестиційних організацій. У запропонованих проектах поєднано переваги традиційних і матричних моделей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-861-210.301 +
Шифр НБУВ: РА340284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Маліч Л.А. 
Економіко-математичне моделювання та прогноз характеристик цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.А. Маліч ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування фондового ринку України та обігу на ньому цінних паперів. Виділено законодавчі акти, що визначають сутність обігу цінних паперів, розглянуто характеристики активів, які впливають на їх котування. Проаналізовано сучасні методики та моделі прогнозування характеристик облігацій і акцій. Визначено умови їх застосування й адаптації до специфічних умов вітчизняного фондового ринку. Синтезовано економіко-математичні моделі збалансованого прогнозу емісії облігацій, оцінки доходності облігацій за умов дисконтування, жорсткого оподаткування, купонних неплатежів. Модернізовано критерії варіювання активами в портфелі облігацій, моделі еволюції цін акцій, поставлено задачу оптимального компонування портфеля акцій. Згідно з теоретичними розробками економіко-математичних моделей синтезовано алгоритми, що можуть бути використані в АРМ емітентів та інвесторів. Проведено кількісне дослідження моделей і алгоритмів, що доводить їх адекватність і можливість застосування на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29в611
Шифр НБУВ: РА308433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пешко О.В. 
Економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Пешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економіко-математичного моделювання інвестиційного портфеля. Проведено комплексний аналіз існуючих підходів щодо вибору оптимального інвестиційного портфеля. Розкрито особливості їх використання та теоретико-практичну цінність і недоліки. Розроблено класифікацію економіко-математичних моделей інвестиційного портфеля. Досліджено ефективність некаузальних методів економічного прогнозування у передбаченні доходності фінансових активів, а також використання традиційних та альтернативних оцінок доходності і ризику у процесі моделювання інвестиційного портфеля. Запропоновано методи врахування історії ринку у побудові оцінок доходності і ризику фінансових активів, способи врахування у моделях особистих переваг інвестора. Розроблено економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та доведено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301
Шифр НБУВ: РА307984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського