Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (59)Реферативна база даних (1401)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВЕСТИЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мірошниченко П.І. 
Активізація використання інвестиційного потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / П.І. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання активізації використання інвестиційного потенціалу регіону. На підставі даних, одержаних завдяки проведенню огляду вітчизняних і зарубіжних публікацій, визначено економічну суть понять "інвестиції" та "інвестиційний потенціал регіону", розкрито суть і роль активізації використання інвестиційного потенціалу в регіоні. Визначено методи, які забезпечують активізацію використання інвестиційного потенціалу. Досліджено аспект його використання в регіоні, що дозволило визначити тенденції та умови активізації даного процесу, а також роль банків у його формуванні. Установлено основні елементи механізму організаційно-економічного забезпечення активізації використання інвестиційного потенціалу регіону, змістом яких є формування стратегії активізації інвестиційної діяльності, забезпечення умов її активізації та методичний підхід до використання інтеграційних форм активізації використання інвестиційного потенціалу та партнерства. Сформовано модель активізації використання інвестиційного потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У9(4УКР-4ЛУГ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА354995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Родін В.С. 
Активізація інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях спеціальних економічних зон України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.С. Родін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо визначення базових понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Розкрито сутність понять "інвестиції в спеціальних економічних зонах (СЕЗ)" та "інвестиційна діяльність на території СЕЗ". З урахуванням результатів методичних аспектів ефективності інвестицій науково обгрунтовано методичні підходи щодо визначення результативності інвестиційної діяльності загалом з аграрного виробництва на територіях СЕЗ, зокрема, суб'єктів інвестиційної діяльності держави, територіальних громад і приватних інвесторів. Охарактеризовано сучасний стан інвестиційної діяльності, її законодавчо-нормативне забезпечення й ефективність в аграрнопромисловому виробництві на територіях СЕЗ. Виявлено, що після відміни пільг дана діяльність уповільнилася. Доведено, що встановлення спеціального режиму на значній кількості територій сприяє залученню інвестицій і забезпеченню їх окупності. Визначено перспективні напрями інвестиційної діяльності, шляхи підвищення інвестиційної привабливості та комплексного розвитку агропромислового виробництва на території СЕЗ. Обгрунтовано основні напрями активізації інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА361946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Новікова Р.О. 
Активізація та регулювання формування інвестиційних ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.О. Новікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано можливість розширення інвестиційної та інноваційної діяльності шляхом мобілізації внутрішніх інвестиційних ресурсів, які є основою інвестиційного потенціалу економіки України. Розкрито макроекономічний аспект процесу формування даних ресурсів на базі аналізу структури, динаміки національних заощаджень та можливостей їх інвестиційного використання. Установлено, що забезпечення умов для росту заощаджень та її трансформації в інвестиції є необхідним чинником активізації інвестиційного процесу в Україні. Значну увагу приділено визначенню ролі фінансових посередників у формуванні інвестиційних ресурсів. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України. Наведено пропозиції щодо збільшення національних заощаджень та активізації інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА330185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Строкович Г.В. 
Вибір стратегії інвестування підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Строкович ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено теоретичні та методичні проблеми вибору стратегії інвестування підприємств та їх стратегічних центрів господарювання (СЦГ). Розкрито зміст категорій "інвестиції", "інвестиційна привабливість", "ризик інвестування" в умовах економіки, що трансформується. Розглянуто фактори та характеристики, які впливають на привабливість підприємства та його СЦГ в процесі інвестування. Подано методичні рекомендації щодо визначення рівня ризику зовнішнього та внутрішнього середовища їх інвестування. Розроблено методику побудови системи стратегій інвестування підприємства та його СЦГ у вигляді шахматної матриці, запропоновано механізм формування ефективного портфеля реальних інвестиційних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гладкова О. В. 
Вплив інноваційно-інвестиційних процесів на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Гладкова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств. Вдосконалено понятійний апарат щодо сутності дефініцій "інвестиції", "інновації", "інноваційно-інвестиційний процес". Обгрунтовано їх роль в розвитку підприємства. Визначено сутність поняття "фінансовий саморозвиток" торговельних підприємств, виділено його резерви та складові. Розкрито науково-методичні підходи щодо формування інноваційно-інвестиційного рішення в торгівлі. Розроблено комплексний підхід щодо їх прийняття. Проведено оцінку структури та динаміки інноваційно-інвестиційних процесів торговельних підприємств, джерел їх фінансування. Розкрито чинники зовнішнього та внутрішнього середовища та проаналізовано їх вплив на фінансовий саморозвиток торговельних підприємств. Наведено оцінку ефективності інноваційно-інвестиційних процесів на торговельних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-55 + У9(4УКР)421.20-56
Шифр НБУВ: РА369744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нямещук Г.В. 
Вплив іноземних інвестицій на формування економічного потенціалу підприємств космічної галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.В. Нямещук ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи сутності та природи категорії "іноземні інвестиції" в контексті впливу її на формування економічного потенціалу високотехнологічних підприємств (ВТП). Розроблено концептуальні основи складу та структури економічного потенціалу як цілісної системи взаємодії інтелектуального, інноваційного та експортного потенціалів, сутнісно об'єднаних зовнішніми та внутрішніми механізмами іноземного інвестування. На підставі аналізу ролі та особливостей потенціалу ВТП космічної галузі України визначено ВТП як інтегральну взаємодію можливостей, які проектуються в інноваційну та експортну складові, спрямовані на залучення іноземних інвестицій у ході реалізації міжнародних космічних проектів. Вперше визначено науково-методичні засади та емпірично обгрунтовано доцільність формування галузевого інноваційного кластера, який є вертикально-горизонтальною структурою, що поєднує стратегічні пріоритети розвитку держави, фінансові ресурси та інноваційні потенціали вітчизняних виробників космічних технологій; систематизовано у цьому контексті стимулювальні ефекти іноземних інвестицій внаслідок створення спільних підприємств, започаткування міжнародних комерційних проектів та укладання контрактів для розробки та виготовлення космічних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.275.1-56 + У9(4Укр)305,851,527,51-56 +
Шифр НБУВ: РА368683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Паливода К.В. 
Грошові ресурси та фінансові механізми капітального інвестування у житлове будівництво: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / К.В. Паливода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено еволюцію інвестиційного процесу під впливом сутнісних змін грошей і розроблено механізми формування грошово-фінансових ресурсів на житлове будівництво. З'ясовано, що інвестиції втратили матеріальну основу та набули ірраціональних характеристик. Доведено, що матеріальну сутність зберігають капітальні інвестиції як вкладення у нарощування національного багатства. Показано, що можливість створення грошей зробила емісію інвестиційним джерелом. Доведено, що мобілізація власних інвестиційних коштів та їх спрямування у житлове будівництво здатні забезпечити стабільне економічне зростання в Україні, внутрішній ринок збуту для національного виробника, зайнятість працездатного населення та знизити зовнішньоекономічну залежність економіки. Обгрунтовано оптимальні механізми акумуляції грошових ресурсів та їх спрямування на будівництво житла в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56
Шифр НБУВ: РА372473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кадацька О.М. 
Державний бюджет як інструмент макроекономічної політики в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.М. Кадацька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення державного бюджету як інструмента макроекономічної політики з поєднанням його загальноекономічного та фінансового визначень як системи грошових відносин, що складаються у процесі утворення та використання основних централізованих фінансових ресурсів, які відображаються у вигляді державних доходів і видатків, утворюючи основний фінансовий план держави і використовуються як засіб впливу на макроекономічні параметри. На базі порівняльного аналізу структур бюджетів України та країн з розвинутою ринковою економікою визначено основні їх відмінності, що полягають у значному відставанні України за обсягами бюджетного фінансування соціальної сфери, у великих розмірах адміністративно-управлінських видатків, державних цільових фондів і питомої ваги неподаткових надходжень у структурі бюджетних доходів, що негативно впливає на макроекономічне регулювання. Розкрито основні напрями використання державного бюджету як інструмента економічної політики через вплив доходної, видаткової його частин і бюджетного дефіциту на ВВП, зайнятість, інфляцію, платіжний баланс, сукупний попит, інвестиції, збереження, споживання. Розроблено векторну таблицю, що відображає взаємозв'язок між складовими бюджету та основними макроекономічними параметрами. На підставі взаємозв'язку між бюджетом і основними макроекономічними параметрами систематизовано основні суперечності та недоліки існуючих підходів до реалізації фіскальної та стимулювальної функцій державного бюджету, пов'язані з високим рівнем податкового навантаження, недосконалістю механізму бюджетного фінансування та механізму контролю за витрачанням коштів. Доведено, що їх подолання є передумовою ефективного реформування бюджетного регулювання соціально-економічного розвитку. Визначено основні шляхи удосконалення використання бюджетно-податкової системи України в напрямах оптимізації податкового навантаження та бюджетних видатків і стимулювання інноваційного розвитку. Запропоновано загальну схему переорієнтації використання державного бюджету України з переважно фіскальних функцій на фіскально-стимулювальні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА322426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сілакова Г.В. 
Джерела інвестиційної діяльності та формування їх структури на підприємствах кондитерської промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.В. Сілакова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано й удосконалено теоретичні підходи, методичні та прикладні прийоми пошуку, вибору й оптимізації структури джерел інвестиційної діяльності підприємств кондитерської промисловості. Розкрито економічну сутність категорій "інвестиції" та "інвестиційна діяльність підприємства". Проаналізовано взаємозв'язок методів і форм фінансування інвестиційної діяльності підприємств. Проведено теоретичне узагальнення поглядів учених-економістів на проблему вибору джерел інвестиційної діяльності в контексті моделювання їх структури. Досліджено стан інвестиційної діяльності підприємств кондитерської промисловості України. Проаналізовано структуру джерел інвестиційної діяльності підприємств кондитерської промисловості. Удосконалено підходи щодо вибору й економічного обгрунтування джерел інвестиційної діяльності за умов економічного розвитку підприємств. Обгрунтовано теоретичні положення щодо формування оптимальної структури джерел інвестиційної діяльності підприємств кондитерської промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.71-56 +
Шифр НБУВ: РА369293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Зоренко О.В. 
Диверсифікація виробництва в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Зоренко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено диверсифікацію виробництва як об'єктивний економічний процес, що розширює асортимент товарів, урізноманітнює залучені інвестиції й охоплені ринки. Встановлено, що диверсифікація в сільському господарстві знижує ризики діяльності, сприяє освоєнню нових технологій, більш повному використанню ресурсів і забезпечує рівномірну зайнятість працівників. Обгрунтовано прийнятність спорідненої (пов'язаної або концентричної) та неспорідненої (непов'язаної або конгломератної) диверсифікації. За обчисленими коефіцієнтами ентропії за Шенном виявлено тенденції диверсифікації виробництва в аграрному секторі Дніпропетровщини. Проведено багатофакторний кореляційно-регресійний аналіз ефективності диверсифікованого використання трудових ресурсів. Досліджено оптимальний розподіл напрямів діяльності аграрних підприємств між рослинництвом, тваринництвом і несільськогосподарською сферою. Введено інтегральний показник ефективності диверсифікації та запропоновано підходи щодо її підвищення для різних типів суб'єктів господарювання в аграрній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-43 +
Шифр НБУВ: РА348795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Василенко Д.В. 
Диверсифікація інвестиційної діяльності банків: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.08 / Д.В. Василенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено теоретичні і практичні проблеми формування банківського інвестиційного портфеля на засадах диверсифікації. Уточнено та доповнено визначення понять "банківські інвестиції", "інвестиційний ризик" і "диверсифікація інвестицій". Визначено роль диверсифікації в загальній системі управління інвестиційною діяльністю банку. Досліджено інвестиційні ризики й обгрунтовано доцільність урахування ризику недостатньої диверсифікації. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення інструментарію та напрямів диверсифікації інвестиційної діяльності банку шляхом включення до банківського інвестиційного портфеля міжнародних інвестицій, об'єктів нерухомості й альтернативних активів, що дозволяє забезпечити оптимальне співвідношення ризику та доходності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-56-43 +
Шифр НБУВ: РА366884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ісаєва С.В. 
Економічна діагностика і вибір інвестиційно привабливих рішень у промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.В. Ісаєва ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто економічні показники оцінки та вибору інвестиційно привабливих рішень. Досліджено та уточнено поняття "інвестиції". Висвітлено економічну сутність інвестицій за умов перехідної економіки. Подано класифікацію їх видів, визначено оптимальні напрямки їх використання. Обгрунтовано методи і показники економічної діагностики та відбору інвестиційно привабливих рішень. Проаналізовано тенденції розвитку інвестиційних процесів в Україні, узагальнено закордонний досвід рейтингової оцінки інвестиційного клімату, обгрунтовано основні напрямки його поліпшення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА315149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Євдокимов В.О. 
Економічне обгрунтування процесу інвестиційного проектування в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.О. Євдокимов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розкрито економічну суть та сучасний зміст категорії інвестиції, уточнено її класифікацію, а також досліджено фактори внутрішнього та зовнішнього середовищ, які впливають на неї за умов трансформаційної економіки. Розроблено методичне забезпечення оцінки готовності промислового об'єкта щодо використання інвестиційного проекту й ефективності наслідків упровадження проектних рішень згідно з економічним, фінансовим, організаційним, соціальним та екологічним аспектами. Запропоновано новий комплексний методичний підхід щодо економічного обгрунтування процесу інвестиційного проектування на підставі створення економічної системи "господарський комплекс - проект".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА309277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Поколодний В.В. 
Економічний механізм регулювання інвестиційної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Поколодний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання регулювання інвестиційної діяльності. Проаналізовано сучасні наукові підходи щодо визначення категорії інвестиції, а також оцінки інвестиційного клімату та проектів інвестування. Проведено дослідження сучасного стану та динаміки основних джерел інвестиційних коштів на прикладі Харківського регіону, визначено умови та чинники їх максимально ефективного використання. Вивчено тенденції розвитку інвестування за секторами економіки, розглянуто та систематизовано внутрішні джерела інвестиційного зростання на рівні окремих підприємств та економіки в цілому. Обгрунтовано основні напрямки удосконалення державної інвестиційної політики в Україні. Вивчено систему інтересів суб'єктів інвестування на рівні регіону, на основі якої обгрунтовано інвестиційні пріоритети його економічного розвитку. Розроблено механізм регулювання інвестиційної діяльності у регіоні, сформовано систему інвестиційного аудиту та розроблено методичні засади її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА339753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Самофатова В.А. 
Економічний механізм управління інвестиціями у плодоовочевій консервній промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.А. Самофатова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективний механізм керування інвестиціями у плодоовочевій консервній промисловості України. Розкрито зміст понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Узагальнено існуючі методики оцінки івестиційних рішень. Доведено, що одним із головних напрямків удосконалення даного процесу є не стільки розробка нових підходів, скільки систематизація існуючих методик та їх адаптація до сучасного стану конкретних галузей промисловості. Розроблено класифікацію інвестиційних проектів з урахуванням специфіки стану доходів і затрат. Виділено чотири базових типи інвестиційних проектів, що реалізуються на діючому виробництві та запропоновано алгоритм розрахунку ефективності їх впровадження. Обгрунтовано фінансове забезпечення реальних інвестицій з урахуванням можливостей залучення внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування й удосконалено модель ефективної агропромислової інтеграції. Розроблено алгоритм формування адаптованості інвестиційного проекту до виробничо-господарських умов діяльності підприємства. У науковий обіг введно поняття потенціалоємності відтворення виробничого потенціалу, яке можна охарактеризувати відношенням інвестиційних затрат до виробничого потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.152-56-21 +
Шифр НБУВ: РА348077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бичков О.П. 
Економічні механізми та фактори відтворення житла в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Бичков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що житлове будівництво в Україні розвивається повільно та не забезпечує населення житловою площею згідно з попитом на житло. Головними факторами відтворення житла в Україні є інвестиції, доходи населення, кредитоспроможність банків. Зауважено, що велике значення для обгрунтування наукових результатів щодо створення моніторингу відтворення житла має системний підхід. З його використанням створено економічні залежності між показником введення в експлуатацію житлових будинків і факторами та з'ясовано, що значний вплив на розвиток житлової сфери мають інвестиції, доходи населення та структури квартир у багатоквартирних будинках. Зазначено, що вартість житла у значній кількості регіонів України не має впливу на платоспроможний попит на житло, найменший розвиток житлової сфери відбувається за державної форми власності. У престижних регіонах України (Києві, Севастополі, Дніпропетровській області) попит на житло зростає незалежно від фактора підвищення ціни за 1 кв. м житлової площі. Зроблено висновок, що поступово відбувається розвиток ринкових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.2 + У9(4УКР)441.20-96 +
Шифр НБУВ: РА340105

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гвоздик Н. М. 
Ефективність інвестицій в людський капітал на підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Н. М. Гвоздик ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття "інвестиції в людський капітал підприємства(ЛКП)", визначено зміст і склад витрат на формування ЛКП та доходів від інвестицій у ций капітал. Досліджено теоретичні підходи до визначення ефективності інвестицій в ЛКП за напрямами та рівнями інвестування. Обгрунтовано систему показників для оцінювання цього капіталу на підприємстві. Проведено кількісне та якісне оцінювання ЛКП на підприємствах Полтавської облспоживспілки. Досліджено джерела, напрями та результати інвестицій в досліджуваний капітал. Виявлено вплив інвестицій в ЛКП на ефективний розвиток системи споживчої корпорації. Обгрунтовано макроекономічні чинники розвитку вітчизняної економіки, що визначають умови формування, розвитку й ефективного використання ЛКП. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення структури організаційно-економічного механізму формування та використання ЛКП. Обгрунтовано необхідність використання механізму соціального партнерства для підвищення ефективності інвестицій в досліджуваний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-56
Шифр НБУВ: РА380763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коваль Н.В. 
Ефективність інвестицій в підприємства молокопереробної галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Коваль ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти ефективності інвестицій в підприємства молокопереробної галузі. На підставі вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду визначено суть поняття "інвестиції". Удосконалено класифікацію інвестицій, сформовано систему показників для їх ретроспективного та прогнозного оцінювання. Обгрунтовано підходи до визначення прогнозних параметрів, що застосовуються під час оцінювання ефективності інвестицій. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку підприємств молокопереробної галузі. Оцінено їх інвестиційну привабливість і ефективність інвестиційної діяльності. Визначено основні зовнішні та внутрішні чинники ефективності інвестицій, на підставі яких стверджено, що здійснювати управління ефективністю інвестицій необхідно на макро- та мікрорівнях. Розроблено організаційно-економічний механізм підвищення ефективності інвестицій на мікрорівні. Запропоновано послідовність дій під час оцінювання ефективності інвестиційних проектів, що впроваджуються на діючих підприємствах. Обгрунтовано пріоритетні напрямки інвестування підприємств молокопереробної галузі, реалізація інвестиційних проектів у межах яких сприятиме підвищенню ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364134

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського