Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (238)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-56-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скиба 
Державне регулювання інвестиційної та інноваційної діяльності в умовах спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / Ганна Григорівна Скиба ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21 + У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Захарін С.В. 
Державне регулювання іноземного інвестування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Захарін ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Доведено необхідність прискореного розвитку внутрішніх джерел капіталотворення з метою поступової відмови від залученням зовнішніх ресурсів як додаткового джерела капіталу. Вказано, що фондовий ринок, який у розвинутих країнах є потужним засобом використання інвестиційних ресурсів, у нашій країні є приватизаційним, та не інвестиційним елементом ринку. Обгрунтовано, що іноземний інвестор повільно реагує на застосування окремих важелів державної економічної політики (зокрема, податкових, амортизаційних, заходів щодо зайнятості), але уважно ставиться до системи пільг та гарантій захисту інвестицій. З використанням методу кореляційно-регресійного аналізу доведено існування суттєвої залежності між макроекономічною ситуацією в країні та надходженням іноземних інвестицій. Виявлено незначну залежність динаміки показників споживчого ринку та надходжень іноземних інвестицій. Це визначає бажання нерезидента розширити географію своєї присутності з використанням робочої сили, сировинних ресурсів, обладнання тощо. На основі адаптації методу стандартизації показників розроблено методику комплексної оцінки інвестиційного клімату, яка дозволяє визначити інтегральний показник інвестиційної привабливості країни (галузі, регіону тощо). Запропоновано врахування пріоритетності визначених груп показників, наведено критерії, за якими обираються чинники, що використовуються у разі оцінки інвестиційного клімату. На основі розробленої методики здійснено оцінку інвестиційного клімату галузей промисловості та регіонів для іноземного капіталу, проведено типізацію галузей промисловості та регіонів за інтегральним показником інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА317607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яценко А.В. 
Державне регулювання іноземної інвестиційної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.В. Яценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено суттєві риси іноземних інвестицій, їх функції і мотиви здійснення, поняття та фактори інвестиційного клімату, а також тенденції на ринку інвестицій на сучасному етапі. Проаналізовано ситуацію стосовно іноземного інвестування в країнах Центральної і Східної Європи, країнах з перехідною економікою у порівнянні з Україною. Обгрунтовано напрямки формування інвестиційного клімату, наведено конкретні рекомендації щодо вдосконалення правового, економічного, інституціонального та екологічного регулювання інвестиційної діяльності. Визначено шляхи оптимізації запропонованого механізму інвестиційних податкових кредитів на прикладі енергетичної галузі України. Розроблено механізм запровадження екологічних процедур стосовно інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА318656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кахович О.О. 
Державне регулювання структурно-інвестиційної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.О. Кахович ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено практичні пропозиції щодо удосконалення державного регулювання структурно-інвестиційної політики (СІП) в Україні. Проаналізовано теорію та практику формування державної СІП і визначено її особливості. Досліджено ознаки системи СІП держави за сучасних умов. Встановлено можливості державного регулювання СІП на регіональному рівні та пріоритетні напрями її розвитку. Обгрунтовано методичний підхід до розробки стратегії СІП держави у взаємозв'язку з можливим станом інвестиційного циклу. Проаналізовано інституційне та нормативно-правове регулювання інвестиційної діяльності та структурно-інвестиційні зрушення в національній економіці. Визначено засоби та розроблено принципи формування СІП в Україні. Розроблено стратегію підвищення ефективності її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01
Шифр НБУВ: РА373688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куліков А. І. 
Державне управління геоінвестиційними процесами в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. І. Куліков ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми державного управління геоінвестиційними процесами в Україні. Запропоновано парадигму транскордонного співробітництва, проаналізовано законодавчо-нормативну базу у сфері транскордонного співробітництва. Визначено місце та функцію спеціальних (вільних) економічних зон у контексті євроінтеграційних процесів. Відображено особливості управління спеціальним режимом інвестиційної діяльності в окремо взятому регіоні. Одержано сукупність наукових і практичних результатів, спрямованих на вдосконалення механізмів державного управління геоінвестиційною сферою, що мають на меті підвищення ефективності використання фінансових ресурсів у регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01
Шифр НБУВ: РА380584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мерзляк А.В. 
Державне управління іноземними інвестиціями: регіональний аспект: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / А.В. Мерзляк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний та системний аналіз аспектів державного управління іноземними інвестиціями на рівні регіону в умовах трансформації економіки, визначено основні елементи економіко-організаційного механізму залучення іноземних інвестицій та обгрунтовано їх раціональні правові форми, розроблено нові підходи до механізму управління інвестиційною діяльністю органами місцевого самоврядування. Обгрунтовано концептуальні засади внутрішнього інвестиційного потенціалу економіки промислового регіону. Запропоновано методичні підходи до аналізу інвестиційної привабливості регіону та визначення критеріїв ефективності використання іноземного капіталу в ринковій економіці. Доведено, що для створення сприятливих умов розвитку регіону необхідне запровадження в процесі адміністративної реформи спеціальних механізмів впливу органів місцевого самоврядування на вдосконалення інвестиційного законодавства, інституціональної структури інвестиційної діяльності, які б враховували регіональну специфіку. Систематизовано головні завдання регіональної влади із залучення іноземного капіталу, основні елементи економічного механізму залучення іноземних інвестицій та обгрунтовано їх раціональні правові форми. Описано концептуальну інтегровану модель залучення прямих іноземних інвестицій, що пропонується як одна з можливих моделей аналізу і прогнозування. Встановлено преспективу надходження іноземних інвестицій та інвестиційні можливості регіону, розроблено довгострокову політику державного управління інвестиційним процесом в інституціонально-ринковій трансформації економіки. Визначено можливості реальної інтеграції України в Європейський Союз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА328018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пешко О.В. 
Економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Пешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економіко-математичного моделювання інвестиційного портфеля. Проведено комплексний аналіз існуючих підходів щодо вибору оптимального інвестиційного портфеля. Розкрито особливості їх використання та теоретико-практичну цінність і недоліки. Розроблено класифікацію економіко-математичних моделей інвестиційного портфеля. Досліджено ефективність некаузальних методів економічного прогнозування у передбаченні доходності фінансових активів, а також використання традиційних та альтернативних оцінок доходності і ризику у процесі моделювання інвестиційного портфеля. Запропоновано методи врахування історії ринку у побудові оцінок доходності і ризику фінансових активів, способи врахування у моделях особистих переваг інвестора. Розроблено економіко-математичні моделі управління інвестиційним портфелем, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та доведено на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301
Шифр НБУВ: РА307984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Поколодний В.В. 
Економічний механізм регулювання інвестиційної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Поколодний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання регулювання інвестиційної діяльності. Проаналізовано сучасні наукові підходи щодо визначення категорії інвестиції, а також оцінки інвестиційного клімату та проектів інвестування. Проведено дослідження сучасного стану та динаміки основних джерел інвестиційних коштів на прикладі Харківського регіону, визначено умови та чинники їх максимально ефективного використання. Вивчено тенденції розвитку інвестування за секторами економіки, розглянуто та систематизовано внутрішні джерела інвестиційного зростання на рівні окремих підприємств та економіки в цілому. Обгрунтовано основні напрямки удосконалення державної інвестиційної політики в Україні. Вивчено систему інтересів суб'єктів інвестування на рівні регіону, на основі якої обгрунтовано інвестиційні пріоритети його економічного розвитку. Розроблено механізм регулювання інвестиційної діяльності у регіоні, сформовано систему інвестиційного аудиту та розроблено методичні засади її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА339753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хоменко Я.В. 
Інвестиційний менеджмент: оцінка сталості господарчих систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Я.В. Хоменко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці концепції оптимального розміщення інвестиційних ресурсів на основі загальноприпустимої інтегральної (системної) оцінки економічної сталості господарчих систем в умовах перехідної економіки. Розглянуто роль та особливості інвестиційних процесів на прикладі зовнішнього інвестування на різноманітних інституціональних рівнях економіки. Спроектовано модифіковану трьохрівневу модель державного управління іноземним інвестуванням в Україні. Запропоновано комплексну методику оцінки сталості господарчих систем мезорівня з відповідним програмним забезпеченням та визначено на її основі інвестиційний рейтинг регіонів України. Виведено коефіцієнт пріоритетів ринкових напрямків інвестицій за галузями національної економіки. Розроблено методику оцінки фінансової сталості підприємств - реципієнтів капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Залюбовська С.С. 
Корпоративне управління в системі підвищення інвестиційної привабливості національного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / С.С. Залюбовська ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль, сутність та об'єктивну необхідність розвитку корпоративного управління. Проаналізовано сучасні підходи та принципи створення та розвитку системи корпоративного управління. Досліджено ефективність корпоративного управління та його вплив на формування інвестиційної привабливості корпоративного сектора національної економіки. Встановлено специфіку становлення вітчизняного корпоративного сектора та системи корпоративного управління. Висвітлено вплив інституційних суб'єктів корпоративних відносин на розвиток системи корпоративного управління в Україні. Виявлено та систематизовано організаційно-економічні механізми управління як чинника залучення інвестицій. Обгрунтовано перспективи формування корпоративного сектора та шляхи підвищення ефективності корпоративного управління в системі підвищення інвестиційної привабливості національного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)291.5-21 +
Шифр НБУВ: РА366673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федоренко І.А. 
Механізм державного регулювання і планування залучення інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.А. Федоренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано організаційно-економічний механізм планування залучення та регулювання інвестицій, який базується на моделі оцінки та прогнозуванні факторів, що впливають на активізацію інвестиційних проектів, а також на стратегії управління інституціональними та організаційними структурами. Наведено організаційно-економічний механізм державного регулювання залучення інвестицій, що є системою принципів, форм і методів разом з відповідними інституційними та організаційними структурами, які виконують функції, адекватні сучасному стану економіки щодо активізації інвестиційного капіталу з метою забезпечення стійкого економічного зростання. Удосконалено методичні засади визначення потенційних джерел інвестування, що дає змогу виявити та локалізувати причини кризового стану в галузі інвестування. Розроблено економіко-математичні моделі оцінки залежності між факторами й умовами, що впливають на показники динаміки інвестицій до основного капіталу та прямі іноземні інвестиції, виявлено закономірності та розраховано прогнози за показниками. Виявлено, що на сучасному етапі економічного розвитку основними факторами, що впливають на інвестиційні процеси, є: оборотні кошти в різних галузях економіки, грошова маса, залишки внесків населення до банків у кінці року, кошти на рахунках підприємств, організацій, населення, індекс споживчих цін, основні фонди в економіці, кошти населення, облікова ставка НБУ, заборгованість з кредитів комерційних банків, споживання населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА321455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шапошнікова О.М. 
Механізми державного регулювання і планування залучення інвестицій у виробничу сферу регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.М. Шапошнікова ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні засади формування та реалізації механізмів регулювання та планування залучення інвестицій у виробничу сферу регіону. Проаналізовано стан та умови інвестиційної діяльності в Україні, сучасні тенденції іноземного інвестування, інвестиційний клімат. Встановлено, що функції держави в процесі регулювання інвестиційної діяльності виконуються дещо однобічно, тому активне державне регулювання інвестиційної діяльності є життєво необхідним у країнах з перехідною економікою, що перебувають у стані системної кризи, оскільки пожвавлення ділової інвестиційної активності є невід'ємною умовою початку виходу з кризи. Наведено пропозиції щодо підвищення інвестиційної привабливості української економіки та активізації процесів інвестування, які базуються на запропонованих організаційно-економічних механізмах державного регулювання та планування залучених інвестицій у виробничу сферу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА330388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Колісник М.М. 
Механізми удосконалення регіонального управління інвестиційною діяльністю: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Колісник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні аспекти вдосконалення управління інвестиційною діяльністю на регіональному рівні. Розвинуто визначення функціональної ролі даної діяльності та понять "регіон", "інвестиційний процес", "механізм державного управління". Опрацьовано й узагальнено засоби, механізми та інструменти державного управління інвестиційними процесами. Розглянуто інвестування як суспільну потребу. Грунтуючись на цьому трактуванні даного процесу, запропоновано механізми вдосконалення управління інвестиційною діяльністю регіону, а також комплекс заходів щодо їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА335227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Рибій О.В. 
Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності: теорія та практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Рибій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності за сучасних умов на підставі аналізу міжнародно-правових документів, вивчення процесу зародження та розвитку міжнародних інвестиційних правовідносин, теоретико-методологічних особливостей норм міжнародного права в інвестиційній сфері, аналізу теоретичних і практичних питань, пов'язаних з імплементацією даних норм у внутрішнє законодавство України. Проаналізовано етапи становлення та розвитку системи міжнародно-правового регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто форми та методи регулювання іноземних інвестицій на дво- та багатосторонній основі. Досліджено міжнародний арбітражний механізм вирішення інвестиційних спорів. Узагальнено теорії співвідношення міжнародного та внутрішнього права та теорії реалізації норм міжнародного права у межах внутрішньодержавного правопорядку у контексті специфіки норм міжнародного інвестиційного права. Проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного та національного інвестиційного права у даній сфері. Встановлено ефективність створеного в Україні конституційного механізму імплементації норм міжнародного інвестиційного права у внутрішнє законодавство. Розкрито особливості участі України у системі багато- та двосторонніх договорів в інвестиційній сфері з метою визначення шляхів їх ефективної імплементації у систему вітчизняного законодавства.Наведено пропозиції щодо подальшого реформування законодавства України відповідно до норм міжнародного права у сфері інвестицій та стратегічного курсу України на інтеграцію її правової системи в європейський та загальносвітовий правовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 + У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА362106

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Кулемзін О. В. 
Моделювання координації інвестиційних процесів регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Кулемзін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нову актуальну проблему моделювання координації інвестиційних процесів регіону. Розроблено концепцію та комплекс моделей координації інвестицій, а також методи та засоби їх реалізації за сучасних економічних умов для регіонів України. Запропоновано концепцію моделювання координації інвестиційних процесів регіону, яка забезпечує ефективне використання інвестиційних ресурсів бюджетів різних рівнів і позабюджетних коштів. Встановлено комплекс економіко-математичних моделей координації інвестиційних процесів і регіональних проектів, вдосконалено структуру системи підтримки прийняття рішень у галузі управління інвестиціями. Вдосконалено систему управління інвестиційними процесами за рахунок впровадження даної концепції та моделей, яке забезпечує підвищення економічної ефективності регіональних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21
Шифр НБУВ: РА377586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Харченко А.О. 
Моделювання процесів прийняття рішень в системі інвестиційного менеджменту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.О. Харченко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено структуру загальної моделі процесу прийняття рішень, що встановлює логічний зв'язок між локальними моделями розв'язання окремих задач під час формування інвестиційного портфеля. Запропоновано здійснювати вибір привабливих цінних паперів з використанням розроблених моделей, які дозволяють оцінити та прогнозувати фінансовий стан емітента, оцінити привабливість цінних паперів з урахуванням динаміки їх характеристик. Розроблено модель формування інвестиційного портфеля, яка дозволяє оцінити рівень ризику портфеля з використанням процедури відшукання закону розподілу випадкової величини прибутку. Наведено модель оцінки рівня капіталу, який необхідно виділити для формування портфеля цінних паперів, що дозволяє здійснити вибір його ефективного варіанта з урахуванням динаміки фінансових потоків підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301 + У9(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА322170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гриб В.В. 
Моделювання процесів управління інвестиційною компанією в умовах нестабільного економічного середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Гриб ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми функціонування фінансових посередників в умовах нестабільної економічної ситуації в Україні. З метою підвищення ефективності діяльності інвестиційної компанії на фондовому ринку запропоновано концепцію адаптивного підходу щодо керування інвестиційною компанією. Побудовано математичні моделі стратегічного управління портфелем цінних паперів, спрямовані на максимізацію очікуваного прибутку у довгостроковому періоді. З метою покращання привабливості інвестиційної компанії вкладникам синтезовано модель формування портфеля цінних паперів на основі теорії нечітких множин, критерієм оптимальності якої є своєчасність виконання зобов'язань перед вкладниками. Для здійснення ефективного оперативного управління інвестиційними компаніями запропоновано модель управління інвестиційним портфелем, спрямовану на мінімізацію сумарного ризику зміни прибутковості цінних паперів. Проаналізовано методи реалізації синтезованих у роботі математичних моделей та реалізовано узагальнену модель стратегічного управління портфелем цінних паперів інвестиційної компанії на прикладі інвестиційної компанії "ТЕКТ" (м. Київ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-210.301
Шифр НБУВ: РА307863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Музиченко А.С. 
Науково-методичні основи державного регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / А.С. Музиченко ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Розкрито роль держави в регулюванні економіки, показано сутність інвестицій як економічної категорії. Висвітлено досвід державного регулювання інвестиційної діяльності в країнах з ринковою економікою. На підставі результатів аналізу стану інвестиційної діяльності в Україні, особливо в частині джерел інвестування, фінансових інвестицій та фондового ринку, обгрунтовано необхідність і функції держави в регулюванні інвестиційних процесів. Визначено цілі, принципи та засоби державного регулювання інвестиційної діяльності та розроблено загальну схему регулювання. Розглянуто засоби державної політики щодо поліпшення інвестиційної діяльності та визначено шляхи її активізації в реальному секторі економіки України. Описано особливості інвестування та розглянуто інвестиційну привабливість регіонів. Доведено необхідність соціальної спрямованості регіонального інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21
Шифр НБУВ: РА315487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Довганюк Л.В. 
Науково-методичні основи державного регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.В. Довганюк ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано зміст поняття інвестицій і показано їх взаємозв'язок з макроекономічними показниками розвитку економіки. Розглянуто питання підвищення ефективності використання інвестицій. Досліджено особливості формування механізму державного регулювання інвестиційної діяльності й обгрунтовано напрями його удосконалення. Проаналізовано роль інвестиційного чинника в економічній системі України. Висвітлено питання залучення іноземних інвестицій та відтворення основних засобів протягом 1991 - 2003 рр. Досліджено особливості економічного впровадження Плану формування та використання інвестиційних ресурсів як дієвого засобу реалізації державної інвестиційної політики, що сприяє активізації інвестиційної діяльності за рахунок використання та оптимального поєднання відповідних механізмів її державного регулювання та формування Бюджету розвитку. Здійснено рейтингову оцінку інвестиційної привабливості регіонів, галузей та суб'єктів господарювання. Проаналізовано процес лібералізації амортизаційноі політики й обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Байрака В.М. 
Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.М. Байрака ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено поняття експортного потенціалу інвестиційного комплексу (ІК), наведено класифікацію його видів, а також підхід до визначення експортного потенціалу ІК та його підприємств, який розглянуто з технологічних позицій можливостей створення конкурентоспроможного продукту у необхідній кількості та якості, а також позицій маркетингових можливостей щодо просування продукту; визначено цільовий ринок реальних інвестицій. Обгрунтовано методики оцінки експортного потенціалу підприємств ІК та визначено напрямки його максимізації на основі оцінки взаємозв'язків між конкурентоздатністю експортера, конкурентоспроможністю його продукції та привабливістю регіональних ринків. Запропоновано напрямки максимізації ефекту зовнішньоекономічної діяльності ІК на підставі управління експортом з урахуванням адресного характеру інвестиційної продукції та будівельних послуг, а також механізми державної підтримки експортної діяльності підприємств ІК у фінансовій (пропозиції щодо удосконалення кредитування та страхування експортерів, надання гарантій експортерам для участі в міжнародних тендерах і банкам для фінансування експортних поставок), податковій, тарифній, інформаційно-консультативній і дипломатичній сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-211.1 + У9(4Укр)843.0-803.4
Шифр НБУВ: РА319181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського