Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1191)Журнали та продовжувані видання (671)
Пошуковий запит: (<.>GRR=6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іяд Сайах Маклад 
Міжнародна міграція робочої сили в системі факторів економічного розвитку арабських країн Перської затоки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Іяд Сайах Маклад ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню впливу використання іноземної робочої сили на соціально-економічний розвиток арабських країн Перської затоки. Проаналізовано теоретичні аспекти міжнародної міграції робочої сили, її економічні ефекти, а також основні тенденції міжнародної міграції в економіці країн, що розвиваються, на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(53)240 + У9(61)240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Домінгуш М.Л. 
Організаційно-економічне забезпечення ефективного функціонування авіакомпанії (на прикладі ТААГ - Ангола): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / М.Л. Домінгуш ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження витрат, економічних ресурсів та результатів діяльності авіакомпанії ТААГ з метою підвищення економічної ефективності виробництва. Обгрунтовано методичний підхід щодо визначення ресурсно-витратного узагальнюючого показника економічної ефективності виробництва за умов збиткової діяльності підприємства. З'ясовано доцільність використання блочно-цільового підходу у процесі проектування організаційної структури управління а/к. З'ясовано необхідність та методичні підходи до визначення вартості рейсу та рівня пасажирських тарифів на внутрішніх повітряних лініях Анголи. Розроблено систему мотивації працівників компанії як найважливішого компонента ефективної праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6Анг)375.1
Шифр НБУВ: РА310447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Жуніор А.Ф. 
Управління промисловим підприємством (на прикладі Республіки Ангола): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Ф. Жуніор ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Визначено особливості та оцінено стан управління підприємствами різних форм власності за умов переходу від адміністративно-командних методів управління до ринкових з узагальненням досвіду промислово розвинутих країн. Розкрито сутність управління промисловими національними підприємствами республіки Ангола: корпораціями відкритого типу, державними та приватними великими підприємствами. Сформульовано критерії та вимоги щодо раціональних організаційних структур управління. Уточнено у новому тлумаченні категорії теорії управління промисловим підприємством. Розглянуто особливості господарського механізму республіки Ангола, організаційні структури, методи та технологію управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-21 + У9(6АНГ)301-21
Шифр НБУВ: РА314281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Езума Інносент Озоємена 
Нігерія на світовому ринку нафти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Інносент Озоємена Езума ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано роль національних економік у сучасній світогосподарській системі залежно від рівня розвитку держав. Встановлено, що спеціалізація ринку ресурсів сприяє поглибленню міжнародної спеціалізації та інтеграції економік окремих країн у союзи, блоки, коаліції держав. Охарактеризовано сучасний стан ринку світових енергетичних ресурсів. На підставі статистичних даних визначено роль Нігерії на світовому ринку нафти як держави - експортера нафти, найбільшого виробника сирої нафти та природного газу серед країн Африки. Встановлено особливості організаційних форм нафтового бізнесу Нігерії. Розроблено модель оцінки ризику щодо інвестування пошуково-розвідувальних робіт у нафтовій промисловості. Наведено рекомендації щодо розподілу продукції, що визначає характер відносин між Національною нафтовою компанією Нігерії та іноземними нафтовими компаніями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6НІГ)305.652-592 + У9(6НІГ)843.521 +
Шифр НБУВ: РА321887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Халіфа Мухамед Абу-Бдейда 
Особливості і перспективи інтеграційних процесів у регіоні Магрибу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Халіфа Мухамед Абу-Бдейда ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою в системі міжарабських відносин. Проаналізовано чинники, що зумовили формування цієї субрегіональної спільноти. На підставі аналізу домінуючих тенденцій процесів об'єднання в Північній Африці виокремлено основні етапи їх розвитку. Досліджено політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ). Визначено етапи його функціонування. Проаналізовано причини, що зумовили уповільнення темпів інтеграційних процесів в магрибинському субрегіоні. Досліджено вплив конфліктів в Північній Африці на ефективність діяльності САМ. Запропоновано конкретні шляхи зниження негативного впливу конфліктів на розвиток інтеграційних процесів в субрегіоні. Виокремлено етапи еволюції політики Європейського Союзу щодо країн Магрибу, досліджено її вплив на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці. Зроблено висновок, що взаємозалежність двох регіонів надалі має характер асиметричної взаємозалежності. Визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з країнами Магрибу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)6 + Т3(61)6-6 +
Шифр НБУВ: РА322370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Вернигорова Ю.В. 
Бентосні форамініфери Гвінейського шельфу тропічної Атлантики, їх екологія та біостратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Ю.В. Вернигорова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено дані про кількість секреційних та аглютинуювальних бентосних форамініфер материкової окраїни Гвінеї у поверхневих осадках шельфу - крайового плато. Показано зв'язок їх розподілу зі змінами морфологічної структури дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальція та органічного вуглецю. Проаналізовано розподіл таксонів бентосних форамініфер на даній території. Описано групи форамініфер, які відрізняються видовим складом та кількісними характеристиками кожного виду. Визначено, що розподіл цих груп на території залежить від зміни гідрологічної та гідрохімічної структури води. Виділено та описано специфічний мангровий комплекс бентосних формініфер у гирлах і руслах річок Гвинеї. За планктонними формініферами проведено розчленування верхньочетвертинних відкладів крайового плато дослідженого району, які співставлено з одновіковими відкладами Античного океану. Встановлено три підзони плейстоцен-голоценового віку. Вивчено видове різноманіття бентосних форамініфер, проаналізовано кількісний розподіл видів у кожному інтервалі колонок. Наведено результати співставлення отриманих даних з комплексами бентосних формініфер, які встановлені у поверхневих осадках дослідженого району, а також результати вивчення плактонних і бентосних форамініфер у верхньочетвертинних відкладах крайового плато. Розроблено атлас, який містить монографічний опис 51 виду та одного підвиду бентосних форамініфер та їх зображення, одержані за допомогою сканувального електронного мікроскопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.117.3"072"(6ГВІ) + Е621.111.173(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА321022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Музика Г.О. 
Становлення та розвиток співробітництва України та Південно-Африканської Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Г.О. Музика ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання доцільності та перспективності налагодження широких українсько-південноафриканських відносин у галузях політики, економіки, науки, техніки та освіти. Розглянуто проблематику налагодження реального партнерства двох країн за окремими напрямками, охарактеризовано основні етапи та визначено динаміку їх становлення. Значну увагу приділено дослідженню актуальних проблем просування зв'язків України та ПАР. Наведено рекомендації щодо активізації співробітництва даних країн. Проаналізовано наявний досвід українсько-південноафриканського діалогу з метою його конструктивного використання в перспективі в контексті наповнення реальним змістом двосторонніх відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-64(6ЮАР) + Т3(6ЮАР)6-64(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324782

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Жарраф М. 
Модернізація політичної системи Марокко: напрямки, етапи та перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М. Жарраф ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази модернізації політичної системи королівства Марокко запропоновано концепцію дослідження, яка містить теоретичні положення та політичні прогнози щодо закономірностей процесів модернізації та демократизації у арабо-мусульманській монархії Марокко. На базі великого фактичного матеріалу підсумовано досвід державної модернізації "зверху" за умови конституційної монархії, визначено пріоритетну значущість у цьому процесі глави держави - короля. Висвітлено суть і зміст етапів демократизації Марокканської конституційної монархії. Комплексно проаналізовано закономірності та специфіку складного поєднання монархії, ісламу та головних засад демократії (конституцію, парламент, виборчу систему) у даної держави. Уточнено поняття "традиційна", "парламентська" та "дуалістична" монархії. Здійснено спробу визначити місце Марокканської держави в цьому понятійному переліку, а також багатофакторний політологічний аналіз політичного поля та конституційного дизайну Марокко. Розглянуто роль опозиції в модернізаційному процесі. Уперше до наукового обігу введено значний фактичний матеріал, який стосується утворення нових політичних партій у країні, їх програм, політичної діяльності, участі у виборчих змаганнях. Визначено спадковість доктрини хасанізму на сучасному етапі політики модернізації у роки правління короля Мохамеда VI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф3(6МАР)64 + Т3(6МАР)64-5 +
Шифр НБУВ: РА328691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба 
Розвиток економічного співробітництва арабських країн з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти співробітництва арабських країн з Європейським Союзом. Проведено ретроспективний аналіз еволюції їх взаємодії у контексті загального глобалізаційного процесу. Обгрунтовано необхідність і перспективність розвитку економічних відносин арабських країн з Європейським Союзом. Висвітлено характерні риси та принципи організації співробітництва між країнами арабського регіону, зокрема прагнення держав до об'єднання зусиль з метою утворення сприятливих умов для індустріалізації національних економік, подолання технічної та технологічної відсталості та послаблення їх економічної залежності від промислово розвинених держав. Визначено роль і місце арабських країн у сучасних світових економічних процесах, встановлено причини та наслідки формування структури національних економік окремих держав і специфіку їх інтеграційної взаємодії. З'ясовано особливості трансформації форм і змісту співробітництва між арабськими країнами та Європейським Союзом, виявлено чинники формування відповідних напрямків економічного співробітництва. Проаналізовано проблеми та перспективи розвитку економічної взаємодії арабських країн з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)80 + У9(6)80 + У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА334180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петраш 
Позиція правлячих кіл Росії та громадська думка щодо англо-бурської війни (1899-1902 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ольга Миколаївна Петраш ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЮЖ)5-691 + Т3(2)5-6
Шифр НБУВ: РА340210

Рубрики:

      
12.

Колодко В.О. 
Творчість Ахмада Шауки та Хафіза Ібрагіма в контексті оновлення єгипетської поезії кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / В.О. Колодко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

У контексті розуміння еволюції арабської літератури як поліетнічного феномену, уперше у вітчизняній арабістці, з урахуванням надбань історії світової літератури, здійснено спробу послідовно висвітлити складний шлях розвитку єгипетської поезії на початку XX ст. На підставі системного аналізу художньої спадщини єгипетських неотрадиціоналістів (неокласиків) виокремлено історично сталі та функціонально активні структурно-змістові компоненти їх поетики, динаміку рецепції/трансформації традиційного матеріалу. Уперше проведено комплексне дослідження поезії Ахмеда Шауки та Хафіза Ібрагіма, розглянуто подібності та розбіжності й ейдології, генології, ідіостилях. Розроблено концепцію типового/особливого у взаємодії названих авторів з традиційною арабською поетикою. Осмислено соціопсихологічну функцію їх творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(6ЄГИ)-335 +
Шифр НБУВ: РА340121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гасім С. 
Міжнародне економічне співробітництво України та Королівства Марокко: стан і перспективи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С. Гасім ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено стан і перспективи україно-марокканського торговельно-економічного співробітництва. Визначено місце України та Марокко у міжнародному поділі праці. Здійснено системний аналіз зовнішньої торгівлі кожної з двох країн. Надано оцінку сучасного стану зовнішньоторговельних відносин України та Марокко. Висвітлено тенденції їх подальшого розвитку. За методом економіко-математичного моделювання виявлено дисбаланс у зовнішній торгівлі між даними країнами та розкрито причини однобічного розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Королівством Марокко. Сфомульовано концепцію та стратегію реалізації експортного потенціалу даних держав у їх взаємних зовнішньоторговельних відносинах. Розроблено механізм регулювання зовнішньо-економічної діяльності Марокко й України, що містить важелі активізації двостороннього співробітництва та запропоновано рекомендації щодо оптимізації організаційно-управлінської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(6МАР)843.9 +
Шифр НБУВ: РА340891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Зубаренко І.В. 
Американсько-єгипетські відносини в контексті близькосхідної політики США (1952 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Зубаренко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено питання ролі США у формуванні та розвитку зовнішньої політики Єгипту у 1952 - 1991 рр. Визначено головні напрями та фази американсько-єгипетського співробітництва з урахуванням близькосхідних подій, що вплинули на розвиток відносин між двома країнами. З'ясовано зовнішні та внутрішні чинники, які мотивували поведінку єгипетських керівників щодо реалізації відносин з США. Показано значення радянського фактора в американсько-єгипетських відносинах, причини та наслідки його "пульсації". Проаналізовано стратегічні маневри та тактичні заходи, застосовані США та Єгиптом для захисту своїх інтересів на Близькому Сході. Висвітлено координацію позицій США та Єгипту у пошуку напрямків формування стабільних умов у сфері близькосхідної безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(6ЄГИ)63-6 +
Шифр НБУВ: РА335087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Харковський Р.Г. 
Політика Франції в Єгипті, 1840 - 1882 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.Г. Харковський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні передумови формування політичного курсу Франції та Близькому та Середньому Сході у цілому та "єгипетської" політики зокрема. Вивчено процес еволюції поглядів французьких правлячих кіл стосовно Єгипту. Проаналізовано боротьбу, що її вели керівники Ке д'Орсе за встановлення домінувального впливу в долині Нілу. Визначено основні передумови виникнення проблеми будівництва Суецького каналу та з'ясовано ступінь впливу цієї проблеми на характер франко-британських відносин у Єгипті. Здійснено періодизацію політики Франції стосовно Єгипту. Зроблено висновок, що "єгипетська" політика Франції мала непослідовний характер і знаходилася у тісному взаємозв'язку не тільки з її політикою у Європі, але і з внутрішнім становищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЕГИ)5-69 + Т3(4ФРА)5-69 +
Шифр НБУВ: РА344856

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бікла О.В. 
Трансформація західносахарського національного питання у 1956 - 1991 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Бікла ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Структурно проаналізовано простір та населення Західної Сахари. Досліджено проблеми територіальну й етнонаціональної специфіки у процесі формування сахарської політичної спільноти та марокканської політичної нації. Визначено роль політичної еліти у процесі реалізації національної ідеї. Проаналізовано політичний міф основних груп політичної еліти. Охарактеризовано національні ідеї Марокко та ПОЛІСАРІО. Висвітлено питання взаємодії урядів Іспанії, Франції, США, Мавританії, Алжиру, Лівії стосовно забезпечення власної національної безпеки на тлі західносахарського конфлікту. З'ясовано роль міжнародних організацій у його розв'язанні. Здійснено узагальнення щодо чинників геополітичних зон, урядів, держав і міждержавних угрупувань у контексті вирішення національних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЗАП)6-6 +
Шифр НБУВ: РА343338

Рубрики:

      
18.

Юрченко К.О. 
Інтеграційні процеси в Африці: рівні, фактори, спрямованості та закономірності розвитку (1960 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблематику африканської інтеграції в аспекті створення загальноконтинентальної організації. На підставі вивчення вітчизняних та іноземних джерел з даного питання розкрито вплив панафриканізму на організаційне оформлення єдності африканських держав. Розглянуто концептуальний вимір проблеми політичної інтеграції, зокрема, схем, запроваджуваних на африканському континенті. Простежено причинно-наслідкові зв'язки між характером розвитку процесу інтеграції та впливом глобальних і національних політичних і соціально-економічних процесів, визначено роль і місце Організації африканської єдності у розвитку загальноконтинентальної інтеграції. Досліджено особливості кризових тенденцій у різних сферах африканської інтеграції на прикладах конкретних регіональних організацій. Визначено й оцінено можливі напрямки та перспективи діяльності Африканського союзу як загальноконтинентального угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф055.25 + Ф4(6)63/64 +
Шифр НБУВ: РА348267

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Мохаммед А М Байдусі 
Кримінальна відповідальність за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії, України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Мохаммед А М Байдусі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з кримінальною відповідальністю за шахрайство за законодавством Єгипту, Йорданії та України. Вперше комплексно проаналізовано зміст поняття шахрайства за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії, здійснено порівняльний аналіз законодавства України та деяких інших держав з даної проблематики. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу шахрайства та інших злочинів проти власності за кримінальним правом Єгипту, Йорданії та України. Сформульовано визначення поняття обману як форми вчинення шахрайства за кримінальним законодавстом цих держав. Розкрито зміст поняття зловживання довірою як самостійного злочину проти власності за кримінальним законодавством Єгипту та Йорданії та як форми шахрайства за Кримінальним кодексом України. Обгрунтовано необхідність відмежування даного злочину від цивільних правопорушень, вчинених шляхом обману, а також від інших злочинів проти власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(6ЄГИ)122.4 + Х881.9(5ЙОР)122.4 + Х881.9(4УКР)116.4 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА350284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Рамадан Х. А. Еркхес 
Розвиток економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Рамадан Х. А. Еркхес ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тоеретичні та практичні аспекти розвитку економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу. Виявлено концептуальні засади становлення новітньої парадигми регіоналізму за умов глобалізації, економічних передумов і чинників геоекономічних трансформацій у Північній Африці. Визначено основні фактори сучасного міжнародного інтеграційного процесу, які впливають на формування зовнішньоекономічної стратегії держав регіону. Розкрито суть і роль інституціонально-господарських механізмів функціонування регіональної економічної співпраці даних країн. Визначено основні нормативно-правові форми та принципи, організаційно-економічні інструменти та фінансові важелі інтеграційного процесу в Союзі Арабського Магрибу. Проаналізовано напрями їх оптимізації. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо складових інституціональної політики, реалізації торговельних, інвестиційних, технологічних та інфраструктурних форм співробітництва північноафриканських держав з ЄС за умов глобалізації та регіоналізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(61)80 +
Шифр НБУВ: РА358623

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського