Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1191)Журнали та продовжувані видання (671)
Пошуковий запит: (<.>GRR=6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жуніор А.Ф. 
Управління промисловим підприємством (на прикладі Республіки Ангола): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Ф. Жуніор ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Визначено особливості та оцінено стан управління підприємствами різних форм власності за умов переходу від адміністративно-командних методів управління до ринкових з узагальненням досвіду промислово розвинутих країн. Розкрито сутність управління промисловими національними підприємствами республіки Ангола: корпораціями відкритого типу, державними та приватними великими підприємствами. Сформульовано критерії та вимоги щодо раціональних організаційних структур управління. Уточнено у новому тлумаченні категорії теорії управління промисловим підприємством. Розглянуто особливості господарського механізму республіки Ангола, організаційні структури, методи та технологію управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.1-21 + У9(6АНГ)301-21
Шифр НБУВ: РА314281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бікла О.В. 
Трансформація західносахарського національного питання у 1956 - 1991 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Бікла ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Структурно проаналізовано простір та населення Західної Сахари. Досліджено проблеми територіальну й етнонаціональної специфіки у процесі формування сахарської політичної спільноти та марокканської політичної нації. Визначено роль політичної еліти у процесі реалізації національної ідеї. Проаналізовано політичний міф основних груп політичної еліти. Охарактеризовано національні ідеї Марокко та ПОЛІСАРІО. Висвітлено питання взаємодії урядів Іспанії, Франції, США, Мавританії, Алжиру, Лівії стосовно забезпечення власної національної безпеки на тлі західносахарського конфлікту. З'ясовано роль міжнародних організацій у його розв'язанні. Здійснено узагальнення щодо чинників геополітичних зон, урядів, держав і міждержавних угрупувань у контексті вирішення національних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЗАП)6-6 +
Шифр НБУВ: РА343338

Рубрики:

      
3.

Долід В. В. 
Трансваальська криза в оцінці британського політикуму та суспільства (1895 - 1896 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Долід ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що парламентські вибори в Англії 1895 р. здійснювали безпосередній вплив на активізацію наступальної колоніальної політики країни. Вивчено політичні дискусії у Великобританії щодо здійснення та наслідків "рейду Джемсона" в Трансвааль. Досліджено взаємозалежність та взаємовплив політики та позиції британського уряду щодо південноафриканської кризи, з одного боку, та розвитку громадської думки, з іншого. Проаналізовано питання про роль преси у формуванні суспільної думки, яка значною мірою впливає на зовнішньополітичний курс уряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЮЖН-4Т)5 + Т3(4ВЕЛ)54-691
Шифр НБУВ: РА373249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Логвінов І.І. 
Творчість франкомовних алжирських письменниць А.Джебар і Л.Себбар в аспекті маргінальних явищ літературного процесу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / І.І. Логвінов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен магрибської франкомовної літератури на прикладі творчості А.Джебар і Л.Себбар, її значення у загальному літературному процесі їх країн, у духовній культурі народів, що вийшли на шлях незалежного розвитку. З використанням порівняльно-історичного, системно-естетичного, описового методів розглянуто літературний доробок письменниць, які визначають франкофонну історію та літературу, висвітлюють проблеми лінгвістичного та географічного вигнання, міжкультурні обміни, пошук індивідуумом своєї національної належності. Їх творчість відображає складну генезу імміграції та вигнанства, процеси транскультурації у гібридних соціумах. Поняття національної ідентичності є центральною темою їх творів. Персонажі письменниць протистоять синдрому "жертви" і шукають способи самовираження. Авторки пропонують шлях до фемігуманізму, що має на меті формування плюралістичного суспільства на засадах відмови від гноблення та домінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(6АЛЖ)947.11-4 Джеббар, А. 4/5 + Ш5(6АЛЖ)947.11-4 Себбар, Л. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА356815

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колодко В.О. 
Творчість Ахмада Шауки та Хафіза Ібрагіма в контексті оновлення єгипетської поезії кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / В.О. Колодко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

У контексті розуміння еволюції арабської літератури як поліетнічного феномену, уперше у вітчизняній арабістці, з урахуванням надбань історії світової літератури, здійснено спробу послідовно висвітлити складний шлях розвитку єгипетської поезії на початку XX ст. На підставі системного аналізу художньої спадщини єгипетських неотрадиціоналістів (неокласиків) виокремлено історично сталі та функціонально активні структурно-змістові компоненти їх поетики, динаміку рецепції/трансформації традиційного матеріалу. Уперше проведено комплексне дослідження поезії Ахмеда Шауки та Хафіза Ібрагіма, розглянуто подібності та розбіжності й ейдології, генології, ідіостилях. Розроблено концепцію типового/особливого у взаємодії названих авторів з традиційною арабською поетикою. Осмислено соціопсихологічну функцію їх творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(6ЄГИ)-335 +
Шифр НБУВ: РА340121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Соколова З.С. 
Стратегія економічного співробітництва України з країнами Західної Африки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / З.С. Соколова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні засади зовнішньоекономічних відносин країн, що розвиваються. Встановлено, що суттєвою відмінністю сучасного етапу розвитку зовнішньоекономічних цих країн є те, що у них з'явилася альтернатива для реалізації численних господарських проектів з числа більш успішних країн, що сприяє створенню нового формату відносин "Південь - Південь". Визначено сутність методики оцінки ефективності їх економічного співробітництва, яка полягає у порівнянні зміни показників структури експорту, включаючи товари та послуги, та якості економічного зростання з темпами зростання експорту й технологічного імпорту. Проаналізовано особливості економічного розвитку західноафриканських країн, який в більшості з них відбувається за рахунок нарощування обсягів технологічного імпорту. Визначено, що стратегічні напрями диверсифікації зовнішньоекономічного співробітництва країн Західної Африки полягають у стимулюванні притоку іноземних інвестицій для покращання їх технологічного рівня, налагодження виробництва для забезпечення місцевого попиту на товари, удосконалення структури експорту за рахунок розширення послуг та удосконалення процесу переробки. Визначено сутність стратегії економічного співробітництва України з країнами Західної Африки, яка полягає у посиленні ваги нашої країни на внутрішніх ринках континенту. Розроблено поліструктурну модель даного економічного співробітництва, яка повинна забезпечити конкурентні позиції українським компаніям на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4УКР)8 + У9(633)8 +
Шифр НБУВ: РА367537

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Коваль І.В. 
Стратегічне партнерство країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Коваль ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад стратегічного партнерства країн Північної Африки в євроінтеграційному контексті. Наведено результати теоретичних і методологічних досліджень даної наукової проблеми, узагальнено погляди зарубіжних і вітчизняних політологів щодо її вирішення, проаналізовано документи регіональних організацій і національних інституцій. Системно досліджено генезу та перспективи інтеграційних процесів у Північній Африці. Проаналізовано інтеграційні стратегії держав магрибського субрегіону у рамках міжурядових організацій, зокрема, Європейського Союзу (ЄС), Союзу Арабського Магрибу (САМ), Ліги Арабських Держав, Організації Африканських Держав. Зроблено висновок, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою у системі міжарабських відносин. Досліджено політику ЄС щодо країн Магрибу. Доведено, що взаємозалежність двох регіонів - Європи та Магрибу - зберігає асиметричний характер. Розглянуто можливі варіанти впливу інтеграційної політики ЄС на розвиток відцентрових і доцентрових тенденцій у Північній Африці. На підставі аналізу досвіду співробітництва країн Північної Африки у рамках САМ з ЄС та окремими країнами-членами інтеграційного об'єднання, визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з державами Північної Африки та перспективи української держави щодо просування національних інтересів в афро-арабському світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)64-(4) + Х915.232.5-96(61) +
Шифр НБУВ: РА370099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Музика Г.О. 
Становлення та розвиток співробітництва України та Південно-Африканської Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Г.О. Музика ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання доцільності та перспективності налагодження широких українсько-південноафриканських відносин у галузях політики, економіки, науки, техніки та освіти. Розглянуто проблематику налагодження реального партнерства двох країн за окремими напрямками, охарактеризовано основні етапи та визначено динаміку їх становлення. Значну увагу приділено дослідженню актуальних проблем просування зв'язків України та ПАР. Наведено рекомендації щодо активізації співробітництва даних країн. Проаналізовано наявний досвід українсько-південноафриканського діалогу з метою його конструктивного використання в перспективі в контексті наповнення реальним змістом двосторонніх відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-64(6ЮАР) + Т3(6ЮАР)6-64(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324782

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вентура Андре 
Розвиток торговельно-економічного співробітництва африканських країн АКТ з ЄС: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Вентура Андре ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліжено стан і перспективи торговельно-економічного співробітництва між групами країн з різними рівнем економічного розвитку на прикладі групи країн Африки Карибського та Тихоокеанського басейнів (АКТ) з країнами ЄС. Проаналізовано концептуальні підходи до аналізу виникнення та подальшої еволюції інтеграційних процесів як форми економічного співробітництва країн з різним рівнем економічного розвитку. Виявлено визначальну роль колонізації у встановленні економічних зв'язків країн АКТ з ЄС, а також специфіку різнорівневої співпраці, що відбувається всередині групи країн АКТ, та у масштабах світового господарства. Проведено оцінювання економічного потенціалу африканськмих країн АКТ у аспекті їх участі в системі міжнародного поділу праці. Проаналізовано існуючі альтернативні напрями розширення співробітництва між африканськими країнами АКТ і ЄС. Визначено перепони на шляху інтеграції африканських країн АКТ у світове господарство на регіональному та глобальному рівнях. На підставі сегментарного аналізу конкурентоспроможності основних статей експорту Анголи запропоновано прогнозні оцінки та визначено шляхи оптимізації економічного співробітництва Анголи з ЄС. Сформульовано концепцію розвитку економічного співробітництва Анголи з ЄС, що є оптимальною моделлю співробітництва між групами країн, а також між окремими країнами з різним рівнем економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(6АНГ)8 +
Шифр НБУВ: РА358346

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Рамадан Х. А. Еркхес 
Розвиток економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Рамадан Х. А. Еркхес ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тоеретичні та практичні аспекти розвитку економічного співробітництва між країнами Арабського Магрибу. Виявлено концептуальні засади становлення новітньої парадигми регіоналізму за умов глобалізації, економічних передумов і чинників геоекономічних трансформацій у Північній Африці. Визначено основні фактори сучасного міжнародного інтеграційного процесу, які впливають на формування зовнішньоекономічної стратегії держав регіону. Розкрито суть і роль інституціонально-господарських механізмів функціонування регіональної економічної співпраці даних країн. Визначено основні нормативно-правові форми та принципи, організаційно-економічні інструменти та фінансові важелі інтеграційного процесу в Союзі Арабського Магрибу. Проаналізовано напрями їх оптимізації. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо складових інституціональної політики, реалізації торговельних, інвестиційних, технологічних та інфраструктурних форм співробітництва північноафриканських держав з ЄС за умов глобалізації та регіоналізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(61)80 +
Шифр НБУВ: РА358623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба 
Розвиток економічного співробітництва арабських країн з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти співробітництва арабських країн з Європейським Союзом. Проведено ретроспективний аналіз еволюції їх взаємодії у контексті загального глобалізаційного процесу. Обгрунтовано необхідність і перспективність розвитку економічних відносин арабських країн з Європейським Союзом. Висвітлено характерні риси та принципи організації співробітництва між країнами арабського регіону, зокрема прагнення держав до об'єднання зусиль з метою утворення сприятливих умов для індустріалізації національних економік, подолання технічної та технологічної відсталості та послаблення їх економічної залежності від промислово розвинених держав. Визначено роль і місце арабських країн у сучасних світових економічних процесах, встановлено причини та наслідки формування структури національних економік окремих держав і специфіку їх інтеграційної взаємодії. З'ясовано особливості трансформації форм і змісту співробітництва між арабськими країнами та Європейським Союзом, виявлено чинники формування відповідних напрямків економічного співробітництва. Проаналізовано проблеми та перспективи розвитку економічної взаємодії арабських країн з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)80 + У9(6)80 + У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА334180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ворошилова І. В. 
Реалізація Лівією міжнародно-правового принципу співробітництва: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / І. В. Ворошилова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено питання реалізації Лівією міжнародно-правового принципу співробітництва. Визначено особливості та виявлено детермінанти становлення та розвитку Лівії як суб'єкта сучасного міжнародного права. Проаналізовано вплив особливостей державного устрою даної країни на реалізацію нею міжнародно-правового принципу співробітництва. Досліджено практику реалізації країною міжнародно-правового принципу співробітництва на дво- та багатосторонньому рівні, зокрема за умов дії режиму міжнародних санкцій Ради безпеки ООН. Розглянуто правові механізми співробітництва Лівії з міжнародними універсальними та регіональними організаціями, визначено основні форми правового регулювання транскордонного співробітництва Лівії та ЄС у межах механізмів Євросередземноморського партнерства, висвітлено перспективи розвитку двостороннього співробітництва Лівії з Росією та Україною, а також у форматі Росія - Лівія - Україна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 г(6ЛІВ)-2
Шифр НБУВ: РА378209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бовсунівський П. В. 
Проблеми національної безпеки в регіональній політиці АРЄ: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. В. Бовсунівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено форми та засоби гарантування національних безпекових інтересів АРЄ через проведення нею активної регіональної політики у взаємозв'язку з прагненням до забезпечення лідерства на Арабському Сході. Проаналізовано основні загрози безпеці країни, які походять з Близького Сходу, безпекові інтереси АРЄ в регіоні та методи їх реалізації урядом Єгипту у відносинах з сусідніми державами. Визначено основні параметри впливу єгипетського внутрішньополітичного процесу та політики інших регіональних і позарегіональних держав на гарантування національної безпеки АРЄ, встановлено головні механізми взаємовпливу у сфері безпеки у відносинах АРЄ - держава Ізраїль - регіональні арабські країни. Головними напрямами регіональної політики АРЄ щодо реалізації національних безпекових інтересів є посередницька роль АРЄ в ізраїльсько-палестинському конфлікті, особливості єгипетсько-ізраїльського партнерства з проблем регіональної безпеки, політика АРЄ щодо створення зони, вільної від ЗМЗ на Близькому Сході в контексті близькосхідного врегулювання, діяльність Єгипту з протидії ісламському екстремізму та міжнародному тероризму та врегулювання регіональної проблеми розподілу водних ресурсів. Проаналізовано безпекові інтереси країни у відносинах з іншими державами регіону, еволюція підходів уряду АРЄ до проблем арабської безпеки й її співвідношення з національною безпекою Єгипту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(6ЄГИ), 9(53/6), 30
Шифр НБУВ: РА379761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Харковський Р.Г. 
Політика Франції в Єгипті, 1840 - 1882 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.Г. Харковський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні передумови формування політичного курсу Франції та Близькому та Середньому Сході у цілому та "єгипетської" політики зокрема. Вивчено процес еволюції поглядів французьких правлячих кіл стосовно Єгипту. Проаналізовано боротьбу, що її вели керівники Ке д'Орсе за встановлення домінувального впливу в долині Нілу. Визначено основні передумови виникнення проблеми будівництва Суецького каналу та з'ясовано ступінь впливу цієї проблеми на характер франко-британських відносин у Єгипті. Здійснено періодизацію політики Франції стосовно Єгипту. Зроблено висновок, що "єгипетська" політика Франції мала непослідовний характер і знаходилася у тісному взаємозв'язку не тільки з її політикою у Європі, але і з внутрішнім становищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЕГИ)5-69 + Т3(4ФРА)5-69 +
Шифр НБУВ: РА344856

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Петраш 
Позиція правлячих кіл Росії та громадська думка щодо англо-бурської війни (1899-1902 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ольга Миколаївна Петраш ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЮЖ)5-691 + Т3(2)5-6
Шифр НБУВ: РА340210

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Базик Д.В. 
Первісні релігійні вірування та форми їх сучасного вияву: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Д.В. Базик ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН Українин. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено специфіку відображення ранніх форм релігійних виявів у культово-обрядовій практиці українських неоязичників. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку українського суспільства відродження форм первісних релігійних вірувань в українському неоязичництві має переважно штучний характер і є результатом сучасної свідомої релігієтворчості. Досліджено специфіку синкретичного характеру реліктових виявів первісних форм релігійних вірувань в сучасному православному християнстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319(6/8) + Э248.2
Шифр НБУВ: РА370255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Вунда Т. М. 
Особливості геології, речовинного складу і перспективи алмазоносності кімберлітів трубки Лорелей (Ангола): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.11 / Т. М. Вунда ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що за генетичним типом кімберліти трубки Лорелей поділяються на карбонатитові, базальтоїдні та слюдяні. Наявність кременисто-карбонатних порід у верхніх частинах трубки (реліктів кратерних утворень) дозволяє зробити висновок про відносно невеликий ерозійний зріз. Визначено, що кімберліти сформувалися у результаті магматичного, пневматолітового й автометасоматичного геологічних процесів згідно зі встановленими типоморфними особливостями мінералів-супутників алмазу (граната, клінопіроксену, пікроільменіту, піриту, шпінелідів). Встановлено, що кімберліти трубки Лорелей - продукти двох етапів виверження. Кожен вид кімберлітів має специфічний речовинний склад і різну продуктивність на алмази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(67АНГ)531
Шифр НБУВ: РА375929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Халіфа Мухамед Абу-Бдейда 
Особливості і перспективи інтеграційних процесів у регіоні Магрибу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Халіфа Мухамед Абу-Бдейда ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою в системі міжарабських відносин. Проаналізовано чинники, що зумовили формування цієї субрегіональної спільноти. На підставі аналізу домінуючих тенденцій процесів об'єднання в Північній Африці виокремлено основні етапи їх розвитку. Досліджено політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ). Визначено етапи його функціонування. Проаналізовано причини, що зумовили уповільнення темпів інтеграційних процесів в магрибинському субрегіоні. Досліджено вплив конфліктів в Північній Африці на ефективність діяльності САМ. Запропоновано конкретні шляхи зниження негативного впливу конфліктів на розвиток інтеграційних процесів в субрегіоні. Виокремлено етапи еволюції політики Європейського Союзу щодо країн Магрибу, досліджено її вплив на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці. Зроблено висновок, що взаємозалежність двох регіонів надалі має характер асиметричної взаємозалежності. Визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з країнами Магрибу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)6 + Т3(61)6-6 +
Шифр НБУВ: РА322370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Домінгуш М.Л. 
Організаційно-економічне забезпечення ефективного функціонування авіакомпанії (на прикладі ТААГ - Ангола): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / М.Л. Домінгуш ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження витрат, економічних ресурсів та результатів діяльності авіакомпанії ТААГ з метою підвищення економічної ефективності виробництва. Обгрунтовано методичний підхід щодо визначення ресурсно-витратного узагальнюючого показника економічної ефективності виробництва за умов збиткової діяльності підприємства. З'ясовано доцільність використання блочно-цільового підходу у процесі проектування організаційної структури управління а/к. З'ясовано необхідність та методичні підходи до визначення вартості рейсу та рівня пасажирських тарифів на внутрішніх повітряних лініях Анголи. Розроблено систему мотивації працівників компанії як найважливішого компонента ефективної праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6Анг)375.1
Шифр НБУВ: РА310447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського