Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (946)Журнали та продовжувані видання (150)
Пошуковий запит: (<.>GRR=53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Саідов З.А. 
Арабські біографічні словники як джерела з історії ісламу та арабо-мусульманської культури на Східному Кавказі у VII - XIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / З.А. Саідов ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено відомості арабських біографічних словників про осіб, чиї життя та діяльність були пов'язані зі Східним Кавказом VII - XIII ст. До наукового обігу введено значний та оригінальний матеріал з історії ісламу в даному регіоні. На базі цього матеріалу висвітлено питання щодо ісламу в цій області Хальфату в VII - X ст. та розкрито невідомі раніше аспекти арабо-мусульманської духової та культурної традиції у XI - XIII ст. Відомості арабських біографічних словників про Східний Кавказ за об'ємом значною мірою поступається подібним відомостям про інші регіони Халіфата. Вони переважно відображають життя та діяльність персоналій з поза міст, де вони народилися та почали займатися хадісами чи іншими релігійними науками. Системний аналіз біографічних відомостей про людей, які походили зі Східного Кавказу VII - X ст. дозволив встановити, що у даному регіоні, як і в інших частинах Халіфату, у цей період склався стан мусульман - вчених мужів. Серед усіх біографічних матеріалів IX - X ст. за загальною кількістю зазначених життєописів та значимістю окремих персонажів головує столиця Аррану - Барда'а. Зроблено висновок, що Барда'а перетворилася на найзначніший центр арабо-мусульманської освіти у межах усіх кавказьких володінь Халіфату. Згасання Барда'а як центру мусульманської вченості внаслідок знищення міста русами у 332/943 рр. дуже негативно вплинуло на розвиток духовної та культурної традиції на Східному Кавказі. На підставі дослідженого біографічного матеріалу висвітлено один з невивчених аспектів духового життя регіону IX - X ст. - присутність тут прихильників му'тазилітської богословської школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(539=А)41 + Т3(539=А)41,01 +
Шифр НБУВ: РА350185

Рубрики:

      
2.

Батенко Г.В. 
Виникнення арабо-єврейського конфлікту в Палестині (1897 - 1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.В. Батенко ; Інститут сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання історії виникнення арабо-єврейського конфлікту під час мандатного керування Палестиною Лігою Націй та Великобританією в 1920-х рр. Висвітлено причини, проблеми мандатного управління Палестиною, взаємовідносини мандатної адміністрації, уряду Великобританії, Постійної мандатної комісії з арабською і єврейською громадами Палестини. Проаналізовано арабо-єврейські відносини у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(532)5/6-68 +
Шифр НБУВ: РА341702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аль-Найрат Хасан Мухаммад Салех 
Вплив народних традицій на формоутворення предметно-просторового середовища сучасного житла (на прикладі країн Аль-Шама): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / Аль-Найрат Хасан Мухаммад Салех ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено роль традицій у формоутворенні предметно-просторового середовища (ППС) житла у країнах Аль-Шаму, а також виявлено тенденції розвитку цього явища. Здійснено аналіз і систематизацію сучасних літературних витоків, картографічних, проектно-планувальних і статистичних матеріалів, а також натурні обстеження, структурно-планувальне моделювання, експериментальне проектування. Висвітлено історичний розвиток ППС та визначено основні принципи традиційної організації житла, з'ясовано основні принципи формоутворення ППС. Зауважено, що пріоритетним напрямком формоутворення ППС є інтерпретація та застосування на практиці традиційних архітектурних форм, побутових мов, декору, орнаментики й оздоблювальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(53)6-17 + Щ128.4 +
Шифр НБУВ: РА337076

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Котелянець О. О. 
Врегулювання етнополітичних конфліктів на Південному Кавказі як чинник формування регіональної системи безпеки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.02 / О. О. Котелянець ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац.ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проаналізовано безпекову політику геополітичних акторів у контексті врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. Доведено вкорінення практики застосування провідними суб'єктами міжнародних відносин принципів подвійних стандартів до врегулювання регіональних етнополітичних конфліктів, що створює передумови для їх ескалації та поглиблення міжетнічного протистояння. Запропоновано комплексний підхід до вивчення історичних передумов виникнення етнополітичних конфліктів. Показано, що в основу еволюції південно-кавказьких конфліктів закладено процес політичного дозрівання залежних націй з перспективою їх державотворення. Вдосконалено наукове тлумачення феномену етнополітичного конфлікту та його впливу на формування регіональної системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(53) + Ф4(922.8/961)64
Шифр НБУВ: РА374186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Мохсен Н.М. 
Геологія та пошукові критерії золоторудної мінералізації Маабір-Габарського району, Йемен (на прикладі родовища Медден): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Н.М. Мохсен ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання геологічної будови Маабір-Габарського району Йемена в цілому та золоторудного родовища Медден зокрема, розташованого в північній частині останнього. За результатами всебічного вивчення речовинного складу продуктивних золоторудних зон родовища, їх природи, взаємозв'язку з тектонікою, магматизмом, будовою та складом стратигенних комплексів виділено групу прогнозно-пошукових ознак виявлення продуктивних ділянок золоторудної мінералізації медденського типу в межах Маабір-Габарського району. Рекомендовано для проведення пошукових робіт три ділянки в зазначеному районі з метою виявлення продуктивних золоторудних тіл. По-новому представлено схему стратиграфічного розчленування верхньорифейських та нижньопалеозойських утворень району, як основу для прогнозно-пошукових побудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(53ЙЄМ)41 + Д59(53ЙЄМ)451
Шифр НБУВ: РА310545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ліщинська О. С. 
Діяльність ООН у сфері захисту прав жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу (1975 - 1995 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. С. Ліщинська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Показано діяльність урядів арабських країн Близького Сходу та Магрибу на шляху вирішення питання стосовно статусу жінки-мусульманки у 1975 - 1995 рр. Для закріплення на міжнародному, а потім і національному законодавчому рівні положення щодо встановлення тендерної рівності організацією розроблено низку міжнародних нормативно-правових актів, які стали основою цього процесу. Підсумки проведення Десятиліть жінки ООН показали, що нерівноправність чоловіків і жінок у країнах Близького Сходу та Магрибу - гостра соціальна проблема, яка залишається пріоритетним завданням як ООН, так і національних урядів, однак на шляху до подібного співробітництва постає проблема менталітету арабського суспільства. Норми шаріату, релігійні й історичні традиції стають значною перешкодою на шляху співробітництва та реалізації прав і свобод жінок, ліквідації будь-яких проявів їх дискримінації, навіть за наявності такого консультанта та контролера, як ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.11 + Т3(53)63 + Т3(61)63 + Х915.212-923.4
Шифр НБУВ: РА381587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Горицька Г.В. 
Ісламські партії в політичних процесах країн арабського світу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г.В. Горицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, завдяки чому визначено роль і місце ісламських партій (ІП) в політичних процесах країн арабського світу (ППКАС). Проаналізовано процеси державотворення в арабському регіоні, роль ІП в даних процесах. Висвітлено історичні періоди переходу політичних, екстремістських, масових і таємних організацій і товариств на засади легально існуючих політичних партій країн арабського світу. Запропоновано типологізацію ІП за їх ідеологічною ознакою. Виявлено особливості ППКАС та запропоновано шляхи еволюції ІП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(539=А)6 + Ф69(539=А)5
Шифр НБУВ: РА372422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кушнір П.Т. 
Історія миротворчої діяльності на Близькому Сході в 1945 - 2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.Т. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію миротворчої діяльності на Близькому Сході у 1945 - 2000 рр., від моменту заснування ООН у 1945 р. та спроби врегулювання перших криз у Лівані та Сирії до початку другої Інтифади у 2000 р. На підставі вивчення значного обсягу історичних матеріалів вперше визначено причини виникнення та тенденції розвитку миротворчої діяльності на Близькому Сході, запропоновано її періодизацію. Здійснено класифікацію суб'єктів миротворчих ініціатив залежно від їх рівня впливу на конфліктну ситуацію, зокрема виділено міжнародні та регіональні учасники миротворчого процесу. Досліджено специфічні зв'язки між ініціаторами миротворчих дій та учасниками конфліктів, встановлено ступінь їх взаємного впливу та характер відносин у різні історичні періоди. Показано значення та роль діяльності учасників миротворчого процесу на Близькому Сході (ООН, ЛАД, Руху неприєднання, РСАДПЗ, Великої Британії, Франції, США, Росії, України). Наведено оцінку ефективності використання різних методів врегулювання близькосхідних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(53)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА346535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Гамоцька Ю.В. 
Концепція релігійної влади в шиїзмі (за твором Абу Джа'фара ал-Куліні "Компендіум із богословської науки", Х ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Гамоцька ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено шиїтську концепцію релігійної влади на ранній стадії її формування. Досліджено розділ "Книга богословських доказів" шиїтської збірки переказів "Компендіум з богословської науки", яку уклав ал-Куліні (X ст.). Показано, що твір був головним джерелом інформації для пізніших догматичних праць та являє собою одну з основоположних ланок у ланцюгу розвитку релігійно-політичної літератури шиїтів. Запропоновано найдавніший виклад теорії релігійної влади в шиїзмі на початковій стадії її формування. Зазначено, що перекази, записані ал-Куліні, є узагальненням ідеологічної спадщини дванадцяти імамів. На підставі аналізу змісту твору висвітлено процес розвитку концепції релігійної влади дванадцятників періоду зникнення останнього імама (X ст.). Значну увагу приділено переказам, що висвітлюють шиїтське розуміння історії ісламу та конкретні факти стосовно тогочасних полеміко-догматичних суперечок. Зроблено висновок, що інформація, яку містить джерело, дає змогу визначити початок процесу перетворення шиїзму як політичного угруповання на релігійно-догматичну спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э382-115 + Т3(539=А)4-7 +
Шифр НБУВ: РА328717

Рубрики:

      
10.

Гама Алі Кадер Макван 
Курдська проблема в контексті врегулювання іракської кризи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Гама Алі Кадер Макван ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іракської кризи та процесу її урегулювання на курдську проблему в контексті етнополітичного конфлікту. Проаналізовано політику режиму С.Хусейна щодо курдів в 1990-х рр., діяльність основних політичних партій Іракського Курдистану за умов процесу трансформації системи міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, еволюцію позицій Ірану, Сирії та Туреччини з даної проблеми. Висвітлено процес державотворення в Іраку після падіння режиму С.Хусейна та визначено позицію курдів з ключових проблем політичного врегулювання іракської кризи. Розглянуто політику США в Іраку та розкрито роль курдського чинника в процесі її формування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф4(53)64 + Ф06 + Ф3(5ІРК)12 +
Шифр НБУВ: РА350718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Бхарі Абдула Хадер 
Курдська проблема в міжнародних відносинах на Близькому та Середньому Сході в середині 70-х - 90-ті рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Бхарі Абдула Хадер ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(535)63-6
Шифр НБУВ: РА310706

Рубрики:

      
12.

Іяд Сайах Маклад 
Міжнародна міграція робочої сили в системі факторів економічного розвитку арабських країн Перської затоки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Іяд Сайах Маклад ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню впливу використання іноземної робочої сили на соціально-економічний розвиток арабських країн Перської затоки. Проаналізовано теоретичні аспекти міжнародної міграції робочої сили, її економічні ефекти, а також основні тенденції міжнародної міграції в економіці країн, що розвиваються, на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(53)240 + У9(61)240

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мохамед Абдулла Хасан Яхлеф 
Міжнародно-правові проблеми створення митного простору в арабському регіоні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Абдулла Хасан Яхлеф Мохамед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові питання створення та діяльності Арабського спільного ринку. Розглянуто особливості розвитку митних систем окремих арабських країн. Проаналізовано існуючі в арабському регіоні різноманітні форми регіональної та субрегіональної економічної інтеграції, досліджено митно-правові аспекти їх діяльності. Виявлено специфіку тенденцій, властивих арабським інтеграційним процесам на сучасному етапі розвитку. Розглянуто засади, принципи діяльності та характерні риси існуючих в світі різних форм економічної інтеграції держав. З'ясовано всі можливі елементи, що можуть становити інтерес для подальшого розвитку процесу інтеграції та створення єдиного митного простору в арабському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14(53) + У9(53)843.0-182-866
Шифр НБУВ: РА315987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Конопльов С.Л. 
Мілітаризація близькосхідного регіону в 70 - 90-ті роки XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.Л. Конопльов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто генезу, особливості, динаміку та наслідки мілітаризації близькосхідного регіону, досліджено її вплив на ситуацію в регіоні, на зовнішню та внутрішню політику країн Близького Сходу. Визначено вплив центросилової динаміки на Близькому Сході на процес його мілітаризації. В контексті компаративного переосмислення джерел встановлено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від політики провідних держав світу. Зроблено науково обгрунтований прогноз розвитку дестабілізувальних тенденцій на всіх структурних рівнях регіону. Визначено ступінь впливу мілітаризації на національні, регіональні, міжнародні механізми забезпечення безпеки регіону, залежність цього процесу від діяльності провідних країн світу. Виявлено шляхи подолання мілітаризації та особливості проведення конверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(53)63 + Ф3(53)63 + Т3(53)63-6 +
Шифр НБУВ: РА328854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шуляк С.В. 
Неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі: Автореф. канд. політ. наук. 23.00.02 / С.В. Шуляк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено сутність та найбільш характерні риси неопатримоніальних режимів. З'ясовано фактори, що зумовили формування неопатримоніального характеру сучасних політичних систем арабських країн, зокрема Сирії та Іраку. Проаналізовано інституціональні особливості баасистської політичної системи, специфіку взаємодії традиційних соціальних структур Сирії та Іраку з політичними інститутами сучасного типу, а також пов'язані з цим неформальні механізми здійснення влади. Встановлено перспективи демократичної трансформації баасистської моделі неопатримоніального режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Т3(539=А)6-5 +
Шифр НБУВ: РА331833

Рубрики:

      
16.

Альмаждалаві Асаад Юсеф 
Обгрунтування системи оцінювання та нормативів фізичної підготовленості юнаків- старшокласників Палестини: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Альмаждалаві Асаад Юсеф ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч514(532)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
17.

Канах А. М. 
Організації ісламського фундаменталізму в політичному житті країн Близького Сходу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. М. Канах ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми ісламського фундаменталізму й екстремізму, а також питання діяльності різних фундаменталістських організацій і рухів. Проаналізовано діяльність найвпливовіших ісламських фундаменталістських рухів та організацій - "Асоціації Братів-мусульман", Руху ісламського опору "Хамас", Партії звільнення "Хізб-ут-Тахрір", виявлено особливості їх впливу на політичний процес у різних країнах близькосхідного реіону, визначено характер їх взаємин із фундаменталістськими організаціями інших країн. Розкрито сучасний стан ісламського фундаменталізму як об'єктивного суспільно-політичного явища. Проведено аналіз його історичних коренів і причин виникнення. Розглянуто позицію ісламських партій і рухів щодо Заходу, який безпосередньо відповідає за різні військово-політичні кризи в політичному житті країн Близького Сходу. За цих умов одним із найважливіших чинників, що безпосередньо впливає на світовий політичний процес, є ісламський фундаменталізм. Його крайні складові - екстремізм і тероризм - несуть у собі реальну загрозу світовому порядку. Є всі підстави вважати, що різні антитерористичні операції, які спрямовані на злам міжнародних структур радикального ісламського руху, є реальною загрозою миру, матимуть місце в доступному для огляду майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э380.9(53)-36-021.48
Шифр НБУВ: РА379969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мохамед Саїд Мохамед Аль-Гухі 
Оцінка геліоенергетичних ресурсів Аравійського півострова: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Мохамед Саїд Мохамед Аль-Гухі ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше для Аравійського півострова розроблено й апробовано непряму методику розрахунку місячних величин сумарної радіації та тривалості сонячного сяйва. На підставі статистичної оцінки одержаних показників і наявних фактичних даних доведено доцільність використання нового методу розрахунку сумарної радіації за умов Аравійського півострова. Встановлено закони розподілу її добових величин на півострові та розраховано характеристики ймовірності, а також продуктивність і потужність геліоустановок. Під час розрахунку тривалості сонячного сяйва використано статистичний зв'язок її характеристик з хмарністю. На підставі одержаних кількісних показників радіаційного режиму надано рекомендації щодо вибору систем геліоустановок для найефективнішого використання геліоресурсів Аравійського півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637(536) +
Шифр НБУВ: РА335217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Кейс Д. 
Оцінка перспектив нафтогазоносності осадочних басейнів східної Сірії шляхом використання систем розломів фундаменту (за геолого-геофізичними даними): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Д. Кейс ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Виділено у межах східної частини території Сирії перспективні щодо пошуку локальних нафтогазоносних структур ділянки шляхом використання систем розломів фундаменту. Для території Сирії, вкритої мезо-кайнозойськими карбонатно-теригенними комплексами, виконано виділення систем розломів фундаменту за методикою К.Ф. Тяпкіна, що базується на концепції ротаційного режиму Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(53Сир)-5 + Д59(53Сир)453.1
Шифр НБУВ: РА319132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Крюков В.Г. 
Писемні джерела Арабського халіфату IX - X ст. про етноісторичні процеси на території України: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / В.Г. Крюков ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2010. — 30 с. — укp.

Проведено джерелознавчий аналіз повідомлень арабських писемних документів про територію та населення України язичницької доби її середньовічної історії. Виявлено, що у творах арабських учених зазначеного періоду відображено такі етноісторичні процеси початкового етапу формування українського етносу: протистояння предків українців, осілих землеробів, кочовим угорським і тюркським етнічним спільнотам, що тимчасово перебували у степах Південної України; етнічна консолідація слов'ян середнього Подніпров'я та Прикарпаття за умов формування Київської держави; поширення на слов'янські етнічні спільності, що ввійшли до складу Київської держави, загальної назви "руси" як означення їх державного підданства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(539=А)41 + Т3(4УКР)41,01
Шифр НБУВ: РА371715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського