Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (367)Книжкові видання та компакт-диски (269)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук О.А. 
Дія ретардантів на морфогенез, газообмін і продуктивність цукрових буряків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.А. Шевчук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів на ростові процеси, морфогенез, функціонування донорно-акцепторної системи та продуктивність цукрових буряків (Beta vulgaris L.). Установлено, що застосування ретардантів дозволяє обмежити ріст листків цукрового буряка третього та більш високих порядків, що призводить до перерозподілу потоків асимілятів у бік коренеплоду. Доведено, що рістгальмувальна дія препаратів реалізується шляхом змін донорно-акцепторних відносин, які базуються на перебудові гормонального комплексу, перерозподілі основних елементів мінерального живлення між органами. Установлено, що обробка рослин на ранніх етапах розвитку суттєвою мірою впливає на процеси газообміну цукрового буряка, за цього відбувається зменшення інтенсивності видимого фотосинтезу, збільшення частки дихання у вуглекислотному балансі. З'ясовано, що ретарданти підвищують насіннєву продуктивність насінників за висадкового способу вирощування на наступний після обробки рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-273 +
Шифр НБУВ: РА340018

Рубрики:

      
2.

Шевчук О.М. 
Засоби державного примусу у правовій системі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Шевчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття правової системи, підстави класифікації та типологію правової системи України, яка належить до східноєвропейської правової сім'ї, чим зумовлено розуміння та значення у ній державного примусу, зокрема, всебічне урахування публічного інтересу, переважання останнього, підкреслювання необхідності виконання обов'язків, як умови або навіть передумови реалізації права, можливість широкого застосування державного примусу як елемента механізму забезпечення належного функціонування провової системи, а разом з тим, і соціальної системи у цілому. Проаналізовано поняття та сутність державного примусу, його види та характерні риси у правовідносинах приватного та публічного права, значення для реалізації об'єктивного права, здійснення суб'єктивних прав і виконання обов'язків. На підставі результатів аналізу сформульовано пропозиції щодо удосконалення доктрини права та концепції підготовки окремих законопроектів в Україні, без чого неможливе забезпечення реалізації їх норм, належного виконання суб'єктивних прав та обов'язків учасниками відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.4 +
Шифр НБУВ: РА322771

Рубрики:

      
3.

Шевчук О.В. 
Зовнішньополітична стратегія США та РФ щодо КНР: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / О.В. Шевчук ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано концепцію багатовимірної системи, яка дозволяє проводити аналіз динаміки та спадковості щодо зовнішньополітичних стратегій держав, виявляти їх спільні та відмінні риси. Визначено співвідношення ідеологічної та геополітичної складової американської та радянської/російської зовнішньої політики щодо КНР у період біополярності та постбіополярності. Виокремлено та проаналізовано фактори, що визначили на межі ХХ - ХХІ ст. модернізацію зовнінішньополітичної стратегії США та РФ на глобальному та регіональному рівнях. Доведено збереження основних параметрів політики американських адміністрацій щодо КРН. Констатовано, що динамічний розвиток політико-економічного потенціалу КНР є викликом щодо зовнішньополітичних регіональних орієнтацій як США, так і РФ, що зближує їх у прагненні "стримування" Китаю завдяки долученню його до участі в діяльності різноманітних дво- та багатосторонніх інституцій політичного й економічного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА366365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Шевчук О.О. 
Інтенсифікація роботи багатоступеневих фільтрів з зернистим завантаженням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / О.О. Шевчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено явище динамічної модифікації завантаження за уведення коагулянту перед другим ступенем очищення під час експлуатації двоступеневих фільтрів у проточно-циклічному режимі. Досліджено фізико-хімічні, структурні, гідравлічні, технологічні властивості базальтового піску та вугільно-мінерального сорбенту. Розроблено технологію безреагентної сепарації дощових стічних вод на основі комбінації даних фільтрувальних матеріалів на ступенях. Запропоновано удосконалену математичну модель багатоступеневого фільтрування для розрахунків основних технологічних параметрів роботи фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23
Шифр НБУВ: РА372097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шевчук О.Ю. 
Київський наспів у контексті церковно-монодичного співу України та Білорусії XVII-XVIII ст. (джерела, жанри, риси стилістики): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Ю. Шевчук ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду піснеспівів із назвою "київського наспіву" (КН) у контексті церковно-монодичного співу XVII-XVIII ст. в Україні й Білорусії. Вперше в музичному музикознавстві КН постає в багатоманітності його зв'язків, встановлених на різних рівнях існування співочого мистецтва - у контексті ірмолою, у жанровій системі піснеспівів та в умовах багатонаспівності. Досліджена структура ірмолою під кутом зору розміщення у ньому місцевих наспівів, встановлена хронологія надання назви КН різним співам протягом XVI-XVII ст. Суттєво оновлена методика жанрового аналізу співів, систематизовано критерії церковно-співочого жанру, а також визначені жанри всіх КН. Уперше розроблена типологія видів багатонаспівності; розкрито риси стилістики КН через зіставлення його з іншими наспівами. Дослідження підтверджує формування КН (Обиход) у XVI ст. після прийняття на Русі Єрусалимського Уставу й надання назви КН у XVII-XVIII ст. лише традиційним вітчизняним співам православної генези з метою їхнього відмежування від піснеспівів іншого походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)3-44 + Щ318.9

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шевчук О.В. 
Клініко-метаболічні маркери прогнозування перебігу та ефективності протизапальної терапії негоспітальної пневмонії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

а також суттєвим зменшенням цитопатичної гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337835

Рубрики:

      
7.

Шевчук О. М. 
Лапароскопічний метод профілактики та лікування абдомінального спайкоутворення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. М. Шевчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 23 с.: табл., рис. — укp.

Визначено біохімічні й ангіодермометричні діагностичні маркери спайкоутворення на підставі комплексного аналізу вивчення перебігу спайкової хвороби. З'ясовано, що III та IV типи судинної реактивності з високим ступенем вірогідності свідчать про схильність до патологічного спайкоутворення. Встановлено закономірність між ступенем ішемії парієнтальної та вісцеральної очеревини та вираженістю спайкового процесу. Основним критерієм прогнозування вірогідності утворення патологічного спайкоутворення є стійка ішемія тканин очеревини, яка визначається типом судинної реактивності. З'ясовано, що в динаміці формування спайкового процесу важливу роль відіграє кровопостачання тканин. У зонах ішемії спостерігається трансформація мезенхімальних клітин у фібробласти із зниженою синтетичною функцією. Диструкція сполучної тканини призводить до стимуляції колагеногенезу в зонах ішемії. Внаслідок дизкординації цих процесів виникає спотворений колагеногенез, який реалізується поширеним формуванням спайок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.056-5
Шифр НБУВ: РА386003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шевчук О.К. 
Лікувально-профілактична ефективність тіотриазоліну при експериментальних ерозивно-виразкових ураженнях слизової оболонки шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.К. Шевчук ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження фармакопрофілактичної та лікувальної ефективності та механізму дії тіотриазоліну - нового вітчизняного препарату з політропними фармакологічними властивостями на різних моделях ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони. В експериментах на щурах доведено, що тіотриазолін зменшує прояви ульцерогенності індометацину та ортофену, співставляючись з фамотидином та омепрозолом за величиною зазначеного ефекту. Відзначено, що гастропротекторна дія тіотриазоліну досить чітко проявилась і на моделі етанол-преднізолонового ушкодження слизової оболонки шлунка, в якій за величиною коефіцієнта противиразкової активності препарат перевершував фамотидин. Виявлено, що лікування експериментальних "ацетатних" виразок тіотриазоліном подібно до фамотидину призводило до вірогідного зменшення їх площі. За даними морфологічного дослідження структури слизової оболонки шлунка встановлено, що під впливом тіотриазоліну рубцювання "ацетатної" виразки, на відміну від фамотидину, відбувається більш якісно та завершується шляхом повної реституції слизової оболонки без ознак запальної реакції в кінці лікування. Встановлено, що поєднане застосування тіотриазоліну з фамотидином сприяє нівелюванню негативного впливу останнього на регенерацію слизової оболонки шлунка. З'ясовано, що механізм гастропротекторної дії тіотриазоліну обумовлений антиоксидантними та мембранопротекторними властивостями препарата, що проявляється нормалізацією в ушкодженій слизовій оболонці вмісту білка, ліпідів (зокрема, фосфоліпідів) та показників оксидантно-антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА342186

Рубрики:

      
9.

Шевчук О.А. 
Облік, аналіз і контроль безготівкових розрахунків суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність і зміст, місце та роль у сучасній економіці безготівкових розрахунків, удосконалено їх класифікацію. Проаналізовано ступінь використання різних форм безготівкових розрахунків. Встановлено їх переваги та недоліки. Висвітлено місце та роль обліку й аналізу в системі управління безготівковими розрахунками. Досліджено організацію обліку безготівкових розрахунків. Наведено рекомендації щодо внесення змін до методики обліку й оподаткування операцій, пов'язаних з безготівковими розрахунками, організації та методики їх контролю. Систематизовано організаційно-інформаційну модель аналізу безготівкових розрахунків. Розроблено методику ретроспективного, оперативного, прогнозного аналізу безготівкових розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевчук О.В. 
Оптимізація лікування хворих з папіломавірусною інфекцією жіночих статевих органів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Шевчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено найбільш вагомі критерії розвитку генітальної папіломавірусної інфекції (ГПВІ) в жінок, проведено клініко-морфологічні та клініко-імунологічні зіставлення за умов інфікування різними типами вірусу папілом людини (ВПЛ). Установлено, що дані порушення найбільш виражені в жінок, інфікованих високоонкогенними типами ВПЛ. Уперше вивчено динаміку змін у імунній системі в хворих на ГПВІ після застосування комплексного методу лікування з використанням аміксину та кріовпливу залежно від ступеня онкогенності вірусу. Доведено, що комплексне їх застосування нормалізує порушені показники імунної системи, дозволяє зменшити частоту рецидивів і скоротити термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59 +
Шифр НБУВ: РА325548

Рубрики:

      
11.

Шевчук О.І. 
Особливості формування регіональної політики житлового будівництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.І. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні основи формування нової концепції регіональної політики житлового будівництва. Висвітлено підходи до діагностування житлових умов населення, виявлення можливості реалізації потреби у даному будівництві та врахування екологічної безпеки населення під час його розміщення з метою визначення системи відліку для формування регіональної політики житлового будівництва. Розкрито суть регіональної житлової політики та зміст дефініції "регіональна політика житлового будівництва". Оцінено фактори формування даної політики в сучасній Україні з метою її врахування під час реалізації заходів регіональної політики - інтенсифікації стимулювальних і нейтралізації лімітувальних факторів. Висвітлено найважливіші принципи нової концепії регіональної політики житлового будівництва в Україні. За результатами проведеного кореляційно-регресійного аналізу виявлено залежності між обсягами введення нового житлового будівництва й окремими видами ресурсів. Запропоновано принципи побудови концепції екологізації нового житлового будівництва в регіоні. Обгрунтовано завдання та пріоритетні заходи згідно з новою концепцією регіональної політики житлового будівництва у аспекті окремих груп регіонів України. Запропоновано використання угоди щодо регіонального розвитку з метою врахування екологічної безпеки житлового будівництва в регіональній політиці держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.4 + У9(4УКР)315.441 +
Шифр НБУВ: РА364468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шевчук О.М. 
Реакційноздатні пероксидвмісні колоїдні металополімери та радикальні реакції за їх участю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Шевчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам одержання колоїдних металічних та металоксидних наповнювачів з активною поверхнею та їх подальшого використання з метою створення композиційних матеріалів. Розроблено новий метод одержання колоїдних пероксидвмісних металополімерів, який полягає у нуклеації частинок металу у розчинах їх солей у присутності гетерофункціональних поліпероксидів. Досліджено вплив різних чинників (у тому числі природи та концентрації поліпероксиду) на кінетику відновлення металу, а також хімічні та колоїдно-хімічні властивості одержаних металополімерів. Підтверджено існування активних центрів радикальної природи на поверхні металополімеру. Апробовано низькотемпературну полімеризацію ванільних мономерів, ініційовану з поверхні твердої фази. З'ясовано можливість використання одержаних металополімерів як наповнювачів композиційних матеріалів із спеціальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА309245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шевчук О.Ю. 
Розвиток і регулювання виробництва та реалізації зерна в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Ю. Шевчук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено суть і особливості функціонування зернового підкомплексу у структурі агропромислового комплексу, а також питання формування економічних відносин з виробництва та реалізації зерна. Запропоновано методику та проведено оцінювання ефективності даних процесів. Визначено регіональні особливості виробництва зерна. Обгрунтовано та визначено кількісні параметри його перспективного виробництва у Запорізькій області. Здійснено оптимізацію розмірів і структури посівів зернових культур для модельного господарства. Визначено напрями розвитку виробництва та реалізації зерна на регіональному рівні шляхом розвитку кооперації та міжгалузевих відносин у даній сфері. Запропоновано створити Асоціацію зерновиробників, а також систему державного регулювання ринку зерна. Удосконалено економічні відносини з виробництва та реалізації зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)843.570 + У9(4УКР-4ЗАП)325.151 +
Шифр НБУВ: РА345137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шевчук О. В. 
Розвиток споживчого ринку в трансформаційній економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Шевчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Узагальнено соціально-економічну сутність і значущість споживчого ринку в економічній системі. Визначено функціонально-структурні параметри споживчого ринку з урахуванням особливостей його еволюції. Досліджено ступінь впливу споживчого ринку на формування людського капіталу та динаміку економічного зростання. Виявлено тенденції та суперечності впливу глобалізації на функціонування споживчого ринку. Розкрито особливості та суперечності функціонування споживчого ринку України на сучасному етапі. Обгрунтовано пріоритетні напрями макро- та мікроекономічного регулювання споживчого ринку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321 + У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА385729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шевчук О.В. 
"Тайванська проблема" в системі міжнародних відносин Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему трансформації дипломатичного статусу Тайваню. Розкрито фактори, що визначали зміну балансу сил у стратегічному трикутнику США - КНР - Тайвань. Досліджено вплив динаміки геополітичної ситуації на реалізацію основних вимірів національної безпеки Сполучених Штатів Америки та Радянського Союзу у Азіатсько - Тихоокеанському регіоні (АТР). На підставі опрацьованих матеріалів спрогнозовано перспективи взаємовідносин України з тайванською адміністрацією. Запропоновано практичні рекомендації щодо ефективного здійснення зовнішньополітичного курсу України у АТР та адаптації його з особливостями політичної ситуації навколо проблеми возз'єднання Тайваню з материковим Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ891) + Т3(0)64-64(5) + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шевчук О.Г. 
Територіальні особливості соціокультурного розвитку сучасного Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Г. Шевчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто суспільно-географічні аспекти взаємодії етнічних і конфесійних компонентів у соціокультурному просторі сучасного Криму. Введено поняття "територіальна етноконфесійна система", визначено її роль у процесі соціокультурного розвитку регіону. Розроблено методику суспільно-географічного аналізу етноконфесійної системи регіону. Охарактеризовано алгоритм геостратегічного дослідження територіальної етноконфесійної системи. Розглянуто історико-демографічні причини трансформації етнічного та конфесійного складу населення Криму. Визначено специфіку взаємозв'язку міграційних процесів і розселення основних етнічних груп сучасного Криму. Виявлено регіональні особливості процесу геодемографічної мінливості етноконфесійного простору сучасного Криму. Розглянуто проблему зміни домінуючих етносів і конфесій на півострові. Виявлено, що у сучасному Криму формуються регіони, де накопичений потенціал зміни соціокультурного домінування слов'янських і тюркських етносів. Проведено районування території Криму за характером локалізації соціокультурних процесів у етноконфесійній системі півострова. Виділено три типи районів, а саме: статусний, еволюційний і реконструктивний. Статусними територіями локалізації соціокультурних процесів є райони, що зберегли тенденцію кількісного домінування одного з крупних етносів; еволюційними - в яких є мінливими основні характеристики етноконфесійної освоєності; реконструктивними - ті, в яких уповільнені темпи соціокультурної присутності у їх межах одного з домінуючих етносів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)685 +
Шифр НБУВ: РА352195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шевчук О. М. 
Удосконалення техніко-тактичних дій висококваліфікованих фехтувальників на шпагах з використанням комп'ютерного моделювання: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / О. М. Шевчук ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано технологію удосконалення техніко-тактичних дій фехтувальників високої кваліфікації на шпагах на підставі комп'ютерного моделювання, яка передбачає аналіз змагальної діяльності фехтувальників, визначення напрямку техніко-тактичного удосконалення, підбір засобів техніко-тактичної підготовки, розробку тренувальних програм засвоєння індивідуальних техніко-тактичних моделей фехтувальних сутичок та способів реалізації їх у бою. Вперше розроблено модельні характеристики бойового арсеналу провідних фехтувальників-шпажистів світу, зокрема, України. Розроблено узагальнені, групові та індивідуальні моделі ведення двобою провідними фехтувальниками світу. Підтверджено дані про кількісні характеристики окремих груп техніко-тактичних дій у змагальній діяльності висококваліфікованих шпажистів. Доповнено кількісні характеристики змагальної діяльності найсильніших фехтувальників України й світу за показниками обсягу, ефективності та результативності техніко-тактичних дій, що розширило теоретичні уявлення про тенденції розвитку сучасного фехтування на шпагах. Доповнено теоретичне обгрунтування специфіки проведення техніко-тактичної підготовки провідних спортсменів України до міжнародних змагань, яке базується на загальних закономірностях розвитку фехтування на сучасному етапі й індивідуальних особливостях спортсмена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.165.11
Шифр НБУВ: РА377161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шевчук О.Ю. 
Удосконалення технології здобних виробів із заморожених напівфабрикатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.Ю. Шевчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання стійкості дріжджів українських виробників до низькотемпературної обробки та тривалого (протягом 30-ти діб) зберігання тістових заготовок. Установлено, що більш стійкими є дріжджі з більшим вмістом трегалози (11,0 і 11,4 %). Доведено, за умов подовження тривалості низькотемпературної обробки тістових заготовок з однієї до 30-ти діб зменшується життєздатність дріжджових клітин з 22 до 64 %, що зумовлює необхідність збільшення їх дозування. З використанням методу електронно-скануючої мікроскопії встановлено, що низькотемпрературна обробка тістових заготовок призводить до ущільнення білкової молекули. Це зумовлює зниження консистенції тіста й активності його ферментів, погіршення об'єму та формостійкості хлібобулочних виробів. Визначено основні закономірності зміни структурно-механічних властивостей здобного тіста залежно від тривалості низькотемпературної обробки. Науково обгрунтовано й експериментально встановлено, що використання композиції харчових домішок у складі сухої пшеничної клейковини, ферментного препарату глюзим 10 000 й аскорбінової кислоти зумовлює покращання структурно-механічних властивостей тіста внаслідок взаємодії структурних компонентів тіста та домішок. За методом експериментально-статистичного моделювання встановлено оптимальний склад композиції з цих домішок. Проте ці вироби краще зберігають свіжість, про це свідчать дані їх органолептичного оцінювання та вміст зв'язаної води у м'якушці, краще атакуються ферментами шлунково-кишкового тракту пепсином і трипсином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л834 +
Шифр НБУВ: РА358818

Рубрики:

      
19.

Шевчук О.Б. 
Управління ризиками інвестиційних проектів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Б. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення системи обгрунтування ефективності інвестиційних проектів з урахуванням ризику. Виявлено та сформульовано галузеві чинники ризику інвестиційної діяльності, розроблено рекомендації щодо шляхів і заходів підвищення інвестиційної привабливості галузі телекомунікацій. На підставі аналізу існуючого стану обгрунтування інвестиційних проектів запропоновано основні засади та шляхи удосконалення методичних підходів до аналізу ризиків. Розроблено рекомендації щодо створення типової (уніфікованої) методики кількісної оцінки ризиків інвестиційних проектів. Розроблено блок-схему управління ризиками інвестиційних проектів, зважаючи на особливості інвестиційної діяльності. Наведено пропозиції для удосконалення методики обгрунтування заходів щодо запобігання та зниження ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА310754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шевчук О. О. 
Фармакологічна корекція глутаргіном та ентеросгелем ураження печінки при комбінованому застосуванні антимікобактеріальних та антиретровірусних препаратів (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.05 / О. О. Шевчук ; АМН України, Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вивчено ефективність глутаргіну та ентеросгелю, у разі їх окремого та сумісного застосування, на фоні експериментального ураження печінки, викликаного протитуберкульозними та антиретровірусними препаратами. Встановлено, що дані препарати у випадку їх повторного введення стимулюють білок-синтезувальну функцію печінки у період активації CYP 3A та CYP 2E1, на відміну від протитуберкульозних засобів (ПТЗ), під впливом яких пригнічуються синтез білка у печінці та активність зазначених компонентів мікросомальної ферментної системи. Доведено, що введення ефавірензу та ставудину у комбінації з ізоніазидом, рифампіцином та піразинамідом супроводжується зниженням показників цитолізу, холестазу, рівня ендогенної інтоксикації, посиленням антиоксидантного захисту, зростанням активності ізоформ 2E1 та 3A детоксикаційної системи монооксигеназ цитохрому P450, покращанням гістологічної структури печінки (ГСП), у порівнянні з групою тварин, які одержували комбінацію ПТЗ. Вперше доведено ефективність та доцільність застосування глутаргіну та ентеросгелю, особливо у разі їх комбінованого введення, як засобів корекції гепатотоксичних проявів у випадку окремого та сумісного використання протитуберкульозних і антиретровірусних препаратів, що підтверджується позитивною динамікою показників цитолізу, холестазу, антиоксидантного захисту та вмісту цитокінів, покращанням ГСП піддослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА381938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського