Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ШУТЕНК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Шутенко М. А. 
Ефективність турбінних енергетичних установок при використанні парогазового робочого тіла та високотемпературної регенерації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М. А. Шутенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто способи підвищення економічності паротурбінних установок (ПТУ), газотурбінних установок (ГТУ) та установок комбінованого циклу за рахунок змін у термодинамічних циклах. Для ПТУ запропоновано підвищити середню температуру підведення теплоти. У першому випадку - за рахунок змішання перегрітої пари, одержаної в котлі, з продуктами згоряння природного газу в кисні, а у другому - температура пари на значній частині процесу розширення в турбіні підтримується близької до початкової шляхом багатоступеневого спалювання палива в потоці робочого тіла, що розширюється в проточній частині турбіни. Для ГТУ запропоновано введення регенеративного підігріву повітря газами, що відробили у турбіні високого тиску, перед їх надходженням у турбіну низького тиску. Для установок комбінованого циклу запропоновано новий принцип генерації пари шляхом багатоступеневого дроселювання рідини від закритичного тиску й навколокритичної температури. Відзначено, що теплові енергетичні установки зазначених трьох типів домінують у стаціонарній енергетиці, авіації, морському транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-01 +
Шифр НБУВ: РА380745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Шутенко Т.М. 
Методичні основи проектування логістичної системи доставки вантажів (на прикладі нафти та нафтопродуктів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Т.М. Шутенко ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади проектування та функціонування діяльності нафтотранспортних підприємств у складі логістичної системи доставки вантажів. Досліджено особливості та базові науково-теоретичні положення проектування логістичної системи доставки нафти та нафтопродуктів. Обгрунтовано послідовність етапів її формування у вигляді комплексу взаємозв'язаних задач. Розглянуто питання оптимізації управління транспортними процесами в логістичній системі доставки вантажів. Розроблено методи управління процесом доставки нафти та нафтопродуктів у макрологістичній системі транспортування вантажів з використанням інформаційно-аналітичного логістичного центру як її головного координуючого елементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О184.84 +
Шифр НБУВ: РА336129

Рубрики:

      
4.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
5.

Шутенко О.В. 
Проблеми диспозитивності в цивільному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Шутенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, роль та зміст принципу диспозитивності цивільного процесуального права. Проаналізовано дію цього принципу відносно всіх суб'єктів цивільного процесу, у різних цивільних провадженнях та запропоновано шляхи вдосконалення меж диспозитивності у цивільному судочинстві. Указано, що до складу процесуальних прав, які визначаються принципом диспозитивності, належить право заінтересованих осіб визначати межі судового захисту. Доведено, що принцип диспозитивності виконує в судовому процесі врівноважувальну функцію. Проаналізовано дію даного принципу відносно суду. Указано, що суд під час розгляду й вирішенні цивільних справ здійснює функції, похідні від функції здійснення правосуддя: забезпечення законності під час вирішення цивільних справ, компенсаторну, контролюючу та функцію захисту прав. Зазначені функції реалізуються шляхом здійснення судом диспозитивних прав і обов'язків. Висвітлено дію принципу диспозитивності у позовному, апеляційному, касаційному провадженнях, а також провадження у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, та у справах окремого провадження. Запропоновано новий підхід до розмежування підвідомчості зазначених справ. Деякі справи запропоновано віднести до компетенції адміністративних судів, а решту розглядати за правилами позовного провадження та назвати справами з питань публічно-правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА326634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
7.

Шутенко Л.М. 
Технологічні основи формування і оптимізації життєвого циклу міського житлового фонду: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / Л.М. Шутенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 43 с. — укp.

На засадах загальної теорії систем обгрунтовано концепцію технологічної системи формування, функціонування, відновлення та зносу міського житлового фонду як цілісної, відкритої, організаційної, адаптивної структури з неоднорідних складових. Досліджено якісні зміни стану технологічної системи життєвого циклу міського житлового фонду за різних зовнішніх умов. Показано необхідність комплексної та однонаправленої зміни складових систем життєвого циклу міського житлового фонду для підвищення ефективності її функціонування у разі зміни зовнішніх умов. Удосконалено методи моделювання технологічної системи життєвого циклу міського житлового фонду. Вперше запропоновано та реалізовано інноваційну стратегію оптимізації життєвого циклу міського житлового фонду, яка поєднує математичні методи, технологічні та організаційні інновації. Вдосконалено комплекс формування та функціонування організаційно-технологічних систем забезпечення надійності зведення житлових будівель основного елементу міського житлового фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.21 + У9(4Укр)441.21
Шифр НБУВ: РА320640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шутенко О.В. 
Удосконалення діагностики силових високовольтних трансформаторів на основі аналізу закономірностей тривалого старіння масел: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.13 / О.В. Шутенко ; НТУ "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси старіння трансформаторних масел за умов тривалих впливів сильних електричних полів і великих струмів з метою удосконалення діагностики стану високовольтних силових трансформаторів. Встановлено залежності 20-ти ізоляційних показників трансформаторних масел від часу експлуатації за умов дії факторів, які притаманні експлуатації високовольтного електроенергетичного обладнання. Досліджено вплив струмів навантаження трансформаторів на інтенсивність дрейфу показників масел. Проаналізовано вплив коротких замикань, перенапруг та інших аварійних режимів роботи електричної мережі на зміну концентрації розчинених у маслі газів. Досліджено статистичний зв'язок між ізоляційними показниками масел. Розроблено метод оцінювання ступеня старіння масел з урахуванням тривалості та режимів експлуатації. Запропоновано метод інтерпретації результатів хроматографічного аналізу розчинених у маслі газів для виявлення розрядних процесів і процесів термічної деструкції на ранніх стадіях їх розвитку. Розроблено моделі для прогнозування значень ізоляційних показників масел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-082.05
Шифр НБУВ: РА370592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шутенко А.Л. 
Управління розвитком і реформуванням житлово-комунального господарства регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / А.Л. Шутенко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком і реформуванням житлово-комунального господарства регіону. Проведено дослідження системи управління багатогалузевим комплексом житлово-комунального господарства, що розвивається за умов ринкових перетворень. Запропоновано організаційно-економічний механізм впровадження енергозбереження в галузі, розроблено систему реструктуризації управління житлово-комунальним господарством міста за допомогою керуючих компаній. Наведено методи та моделі аналізу сучасних структур управління житлово-комунальним комплексом регіону, які дозволяють прогнозувати розвиток галузі за різних сценаріїв його реформування. Удосконалено методику імітаційного моделювання системи житлово-комунального господарства з декомпозицією її на підсистеми та включенням її в систему управління містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-183-21 +
Шифр НБУВ: РА351983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шутенко Ю.М. 
Фольклорна традиція та авторське "Я" в поезії Василя Голобородька: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Ю.М. Шутенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію усної колективної творчості з письмовою індивідуальною на прикладі порівняльного вивчення українського словесного фольклору та поезії В.Голобородька. Розкрито багатоаспектність фольклорно-літературного взаємозв'язку. Проаналізовано особливості трансформації в індивідуальній творчості В.Голобородька української народної наративної традиції, зокрема сюжети, мотиви, образи, символи казки в специфічному поетичному втіленні. Досліджено використання народної загадки як основи авторських метафор-загадок. Проаналізовано первісні табу та імена, розглянуто явище приховання (кодування) власних імен у поетичних творах В.Голобородька. Розглянуто народні замовляння як оригінальний спосіб вираження поетичної свідомості. Висвітлено особливості відображення притаманних народному світогляду магічно-ритуальних явищ у поезіях В.Голобородька. З'ясовано семантичний зміст поетичних символів митця у порівнянні з їх трактуванням у народній творчості й усталеними формулами фольклорної традиції. Особливу увагу приділено дослідженню домінантного в поезії В.Голобородька символу птаха.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-316 + Ш5(4УКР)6-4 Голобородько 412 +
Шифр НБУВ: РА337020

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Загайнова О. А. 
Підвищення ефективності експлуатації високовольтних вводів за рахунок зниження технічних ризиків. / О. А. Загайнова. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано методи та критерії, що використовуються для оцінки технічного стану високовольтних вводів (ВВ) під час періодичних оглядів. Короткий опис сучасних інформаційно-вимірювальних систем та систем вимірювання, що використовуються для оцінки технічного стану електрообладнання. Встановлено, що для визначення гранично допустимих значень ізоляції (ГДЗ) найбільш доцільно використовувати критерії мінімому середнього ризику. Встановлено, що значення показників у справних входах, крім номінальної напруги, конструкції входу, типу ізоляції та типу масла, що відомо та відображено в чинних нормативних документах, мають значний вплив на струми вхідного навантаження та склад споживача . Встановлено, що значення показників ізоляції як у справних, так і в дефектних входах можуть бути описані розподілом Вейбулла. За результатами аналізу близькості співвідношень між показниками ізоляції входів обґрунтована можливість використання одновимірних розподілів показників ізоляції ГДЗ для визначення гранично допустимих значень методом мінімального ризику. Спосіб визначення гранично допустимих значень ізоляції ГДЗ, який відрізняється від існуючих тим, що гранично допустимі значення показників визначаються мінімізацією функції середнього ризику з урахуванням розподілу значень для хороших та дефектних умов, як а також операція, яка забезпечує мінімально можливий збиток у разі неправильних рішень. Доведено, що гранично допустимі значення показників ізоляції не можуть бути постійними, але їх слід коригувати з урахуванням вхідних струмів, складу споживачів, терміну служби та інших факторів. Встановлено, що розвиток дефектів ГДЗ може призвести не до лише до зміни значень ізоляції, яка відома і широко використовується, а також до зміни характеру залежностей показників від тривалості експлуатації. Зокрема, поява статистично значущої систематичної складової у залежності показників від тривалості експлуатації є свідченням дефекту, навіть якщо значення показників не перевищують гранично допустимого значення, що дозволяє виявити вхідні несправності на ранніх термінах стадія їх розвитку. Запропоновано метод раннього прогнозування несправностей, який полягає у визначенні попарних коефіцієнтів кореляції між показниками та терміном служби, між показниками в аналізованому вході та показниками входів суміжних фаз. Удосконалено метод безперервного контролю внутрішньої ізоляції конденсаторного типу в маслонаповненому високовольтному енергетичному обладнанні, який відрізняється від існуючих тим, що для контролю стану ізоляції проводиться оцінка не тільки значень струму витоку, що дозволяє виявляти дефекти на ранній стадії. Розроблено та програмно реалізовано алгоритм методу управління діелектричними характеристиками внутрішньої ізоляції конденсаторного типу під робочою напругою. Прототип пристрою для безперервного контролю електричних параметрів внутрішньої ізоляції конденсаторного типу в наповненому маслом високовольтному обладнанні як елемент підстанції АСК ТП для реалізації на підстанції "Артема-330 кВ" НЕК "Укренерго" для управління під робочою напругою силового автотрансформатора. Покращений метод безперервного контролю захищений 2 патентами на корисні моделі.^UThe methods and criteria used to assess the technical condition of high - voltage bushings (HVB) during periodic examinations are analyzed. A brief description of modern information and measuring systems and monitoring systems used to assess the technical condition of electrical equipment. It is established that to determine the maximum allowable values of insulation of HVB, it is most appropriate to use the criteria of minimum average risk. It is established that the values of indicators in serviceable inputs, in addition to the rated voltage, input design, type of insulation and type of oil, which is known and reflected in current regulations, have a significant impact on input load currents and consumer composition. It is found that the values of isolation indices in both serviceable and defective inputs can be described by the Weibull distribution. According to the results of the analysis of the closeness of the correlations between the insulation indicators of the inputs, the possibility of using one-dimensional distributions of the insulation indicators of HVB to determine the maximum allowable values by the minimum risk method is substantiated.A method for determining the maximum allowable values of insulation of HVB, which differs from the existing ones in that the maximum allowable values of indicators are determined by minimizing the function of medium risk taking into account the distribution of values for good and defective conditions, as well as operation, which provides the minimum possible damage in case of wrong decisions. It is proved that the maximum allowable values of insulation indicators cannot be constant, but must be adjusted taking into account the input currents, the composition of consumers, service life and other factors.It is established that the development of defects in HVB can lead not only to changes in the values of insulation, which is known and widely used, but also to change the nature of the dependences of the indicators on the duration of operation. In particular, the appearance of a statistically significant systematic component in the dependence of indicators on the duration of operation is evidence of a defect, even if the values of indicators do not exceed the maximum allowable value, which allows to detect input faults at an early stage of their development. A method for early prediction of HVB faults is proposed, which consists in determining the pairwise correlation coefficients between the indicators and the service life, between the indicators in the analyzed input and the indicators of the inputs of adjacent phases. The method of continuous control of internal insulation of capacitor type in oil-filled high voltage power equipment is improved, which differs from the existing ones in that for control of insulation condition of HVB the estimation of not only leakage current values , which allows you to detect defects at an early stage.An algorithm for the method of controlling the dielectric characteristics of the internal insulation of the capacitor type under operating voltage has been developed and programmatically implemented. A prototype of a device for continuous control of electrical parameters of the internal insulation of the capacitor type in oil-filled high-voltage equipment as an element of ACS TP substation for implementation on the substation "Artema-330 kV" Northern power system NEC "Ukrenergo" for control under operating voltage power autotransformer. The improved method of continuous control is protected by 2 utility model patents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Пономаренко С. Г. 
Удосконалення методів діагностики стану трансформаторних масел в обладнанні 110–330 кВ з урахуванням впливу режимів та умов експлуатації: автореферат дис. ... д.філософ : 141 / С. Г. Пономаренко. — Б.м., 2024 — укp.

У першому розділі виконано аналіз експлуатаційної надійності високовольтних силових трансформаторів і автотрансформаторів, що експлуатуються в електричних мережах України. Розглянуто основні причини ушкодження трансформаторів та автотрансформаторів, та проаналізовано вплив трансформаторних масел на надійність цього обладнання.. Проаналізовано методи та критерії, що використовуються для оцінки технічного стану трансформаторних масел як в Україні так і за її межами. високовольтного обладнання електричних мереж. Проаналізовано основні напрямки удосконалення методів оцінки технічного стану обладнання, що застосовуються закордонними дослідниками. За результатами аналізу сформовано основні напрямки досліджень.У другому розділі розроблено методи для коригування граничних значень показників трансформаторних масел. Виконано дослідження законів розподілу показників трансформаторних масел для силових трансформаторів і автотрансформаторів напругою 110 кВ та 330 кВ. Встановлено, що як для масел придатних так й не придатних до подальшої експлуатації значення показників мають розподіл Вейбула. Подальший аналіз показав, що щільності розподілу показників для масел з різним станом перетинаються, що свідчить про те що корегування граничних значень показників масел можливо тільки з використанням методів статистичних рішень. За результатами порівняльного аналізу ймовірностей вірних та хибних рішень, а також значень ризиків, що супроводжують використання граничних значень отриманих методом інтегральних функцій (виживання), методом мінімальної кількості хибних рішень, методом мінімального ризику та методом Неймана Пірсона встановлено, що найбільш оптимальним методом корегування є метод мінімального ризику. Визначені граничні значення показників масел для одномірних розподілів з урахуванням режимів та тривалості експлуатації. Встановлено що використання цих значень дозволяє знизити можливі ризики 1,05 - 4974419,5 разів порівняно з ризиками, що супроводжують використання граничних значень регламентованих в діючому в Україні нормативному документі. Для урахування фізичних особливостей старіння масел запропоновано корегувати граничні значення показників масел одночасно для декількох діагностичних ознак. Для цього проаналізовано стохастичний зв'язок між показниками масел. Розроблено функцію середнього ризику для двомірних та трьохмірних розподілів, показників що мають значущий стохастичний зв'язок. Мінімізація розроблених функцій методом Нелдера- Міда дозволило отримати граничні значення^UPonomarenko S. H. Improvement of diagnostic methods of transformer oil condition in 110-330 kV equipment taking into account the influence of operating modes and conditions. Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 141 “Electrical Engineering, Power Engineering and Electromechanics” (14 – Electrical engineering). – National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute”, Kharkiv, 2023.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кулик О. С. 
Підвищення достовірності розпізнавання типу дефектів в обладнанні електричних систем за результатами аналізу розчинених в маслі газів: автореферат дис. ... д.філософ : 141 / О. С. Кулик. — Б.м., 2024 — укp.

Мета роботи – покращення експлуатаційної надійності високовольтного маслонаповненого обладнання електричних систем та мереж за рахунок підвищення достовірності розпізнавання типу дефектів за результатами аналізу розчинених у маслі газів.Об’єкт дослідження – процеси розвитку дефектів у маслонаповненому обладнанні електричних систем та мереж. Предмет досліджень – значення відношень газів, відсоткового вмісту газів і відношень газів до газу з максимальним вмістом у маслонаповненому обладнанні електричних систем та мереж з дефектами різного типу.У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначені задачі дослідження, показано зв’язок роботи з науковими темами, наведено дані про наукову новизну, практичне значення, апробацію результатів та публікації.У першому розділі виконано аналіз експлуатаційної надійності високовольтних силових трансформаторів електричних систем та мереж. Проаналізовані основні причини та найбільш часті ушкодження високовольтних силових трансформаторів. Визначені основні дефекти, що виявляються у маслонаповненому обладнанні електричних систем та мереж за допомогою інтерпретації результатів аналізу розчинених у маслі газів. Проаналізовані методи та критерії, що використовуються для визначення типу дефектів високовольтного маслонаповненого обладнання за вмістом розчинених в маслі газів. Проаналізовані сучасні тенденції щодо удосконалення методів інтерпретації результатів аналізу розчинених у маслі газів. Проаналізовані основні проблеми, що виникають при оцінювання стану високовольтного маслонаповненого обладнання за результатами аналізу розчинених у маслі газів. У другому розділі проаналізовані значення діагностичних критеріїв у 3449 одиницях маслонаповненого обладнання електричних систем та мереж з дефектами різного типу, встановлено діапазони значень відношень характерних газів, відсоткового вмісту газів і відношень газів до газу з максимальним вмістом, побудовано 109 графічних областей (номограм дефектів), проведено порівняльний аналіз достовірності розпізнавання цих дефектів. За результатами виконаного порівняльного аналізу достовірності розпізнавання дефектів різного типу встановлено, що достовірність розпізнавання кожного з методів не є постійною, а варіюється залежно від типу дефекту, що не дає змоги розглядати той чи інший метод як універсальний для розпізнавання дефектів різного типу.У третьому розділі наведено опис розроблених нових методів розпізнавання типу дефектів у маслонаповненому обладнанні електричних систем та мереж за значеннями відношень газів, відсоткового вмісту газів та комплексом діагностичних критеріїв, проведено порівняльний аналіз достовірності розпізнавання типу дефектів з використанням розроблених методів та уже наявних стандартів і методів з інтерпретації результатів аналізу розчинених у маслі газів.У четвертому розділі описана програмна реалізація розроблених методів розпізнавання типу дефектів в маслонаповненому обладнанні електричних систем та мереж за значеннями відношень газів, відсоткового вмісту газів та комплексом діагностичних критеріїв у складі інформаційно-аналітичної системи «СИРЕНА».У висновках наведено основні результати роботи щодо вирішення поставлених задач дослідження.Отримані наукові результати:1. Отримав подальший розвиток метод номограм, який відрізняється від наявного новими 95 графічними областями, характерними для дефектів різного типу та їх комбінацій, і дає змогу у 7 разів підвищити кількість дефектів, які розпізнаються з використанням методу номограм.2. Вперше розроблено графічний метод розпізнавання типу дефекту по значенням трьох відношень газів, який, на відміну від наявних аналогів, дозволяє розпізнавати не тільки електричні розряди і термічні дефекти, а й їх комбінації з оцінкою енергії розрядів та температури гарячої точки, що дозволяє підвищити кількість правильних діагнозів, поставлених з використанням запропонованого методу, до 86,67 % тоді як наявні методи дозволяють поставити правильний діагноз у 83,6 %.3. Вперше запропоновано метод для розпізнавання типу дефекту маслонаповненого обладнання електричних мереж за комплексом діагностичних критеріїв, який відрізняється від наявних тим, що розпізнавання типу дефекту проводиться на основі порівняльного аналізу співпадіння результатів аналізу розчинених у маслі газів із діагностованого обладнання з результатам аналізу розчинених у маслі газів обладнання з чітко встановленим діагнозом, що дозволяє розпізнавати 32 різні типи дефектів тоді як відомі стандарти та методи дозволяють розпізнати 4–13 типів дефектів.4. Науково обґрунтовано діапазони значень відношень характерних газів, відсоткового вмісту газів і відношень газів до газу з максимальним вмістом для 32 типів дефектів та їх комбінацій.^UThe aim of the study is to improve the operational reliability of high-voltage oil-filled equipment of electrical systems and networks by increasing the reliability of fault type recognition based on the results of dissolved gas analysis.The object of research is the processes of fault development in oil-filled equipment of electrical systems and networks. The subject of research are the values of the gas ratios, the percentage of gases and the gas-to-gas ratios with the maximum content in oil-filled equipment of electrical systems and networks with various types of faults.The introduction substantiates the relevance of the dissertation topic, defines the research objectives, shows the connection of the work with scientific topics, provides information on scientific novelty, practical significance, approbation of results and publications.The first chapter analyses the operational reliability of high-voltage oil-filled equipment (primarily power transformers) of electrical systems and networks. The main causes and most frequent damages of high-voltage power transformers are analysed. The main faults detected in the oil-filled equipment of electrical systems and networks are identified by interpreting the results of the dissolved gas analysis. The methods and criteria used to determine the type of faults in high-voltage oil-filled equipment by the dissolved gas content are analysed. Modern trends in improving the methods of interpreting the results of the dissolved gas analysis are analysed. The main problems that arise when assessing the condition of high-voltage oil-filled equipment based on the results of the dissolved gas analysis are analysed.The second chapter analyses the values of diagnostic criteria in 3449 units of oil-filled equipment of electrical systems and networks with various types of faults, establishes the ranges of the ratios of characteristic gases, percentage of gases and gas-to-gas ratios with maximum content, plots 109 graphical areas (nomograms of faults), and conducts a comparative analysis of the recognition accuracy of these faults. Based on the results of the comparative analysis of the recognition accuracy of different types of faults, it was found that the recognition accuracy of each method is not constant but varies depending on the type of fault, which does not provide an opportunity to consider a particular method as universal for the recognition of different types of faults.The third chapter describes the developed new methods for recognising the type of faults in oil-filled equipment of electrical systems and networks by the values of gas ratios, percentage of gases and a set of diagnostic criteria, and conducts a comparative analysis of the accuracy of recognising the type of faults using the developed methods and existing standards and methods for interpreting the results of dissolved gas analysis.Chapter 4 describes the software implementation of the developed methods for recognising the type of faults in oil-filled equipment of electrical systems and networks by the values of gas ratios, percentage of gases and a set of diagnostic criteria as part of the information and analytical system “SYRENA”.The conclusions present the main results of the research aimed at solving the research objectives.The following scientific results were obtained from the study:1. The nomogram method was further developed, which differs from the existing one by new 95 graphic areas characteristic of various types of faults and their combinations, and allows to increase the number of faults that can be recognised using the nomogram method by 7 times.2. For the first time, a graphical method for recognising the type of fault by the values of three gas ratios has been developed, which, unlike existing analogues, allows recognising not only electrical discharges and thermal faults, but also their combinations with an assessment of the discharge energy and hot spot temperature, which will increase the number of correct diagnoses made using the proposed method to 86.67 %, while existing methods allowed making the correct diagnosis in 83.6 %.3. For the first time, a method for recognising the type of fault in oil-filled equipment of electrical networks by a set of diagnostic criteria is proposed, which differs from the existing ones in that the recognition of the fault type is based on a comparative analysis of the coincidence of the results of dissolved gases analysis from the diagnosed equipment with the results of dissolved gases analysis of equipment with a clearly established diagnosis, which allows recognising 32 different types of fault, while the known standards and methods allow recognising 4–13 types.4. Scientifically substantiated ranges of characteristic gas ratios, percentage of gases and gas-to-gas ratios with maximum content for 32 types of faults and their combinations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського