Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (493)Книжкові видання та компакт-диски (375)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шипіцина Ю.В. 
Англомовні тексти з корпоративної етики: лінгвопрагматичний та семантико-когнітивний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.В. Шипіцина ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення англомовних текстів етичних кодексів, проаналізовано їх структурні, змістові, комунікативно-прагматичні та семантико-когнітивні особливості. Виокремлено й описано ознаки ділового, законодавчого, рекламного типів дискурсу, що актуалізуються у текстах етичних кодексів. Визначено основні функції, які виконують тексти етичних кодексів. Проаналізовано їх структурні та змістові особливості. Висвітлено лінгвопрагматичні характеристики текстів корпоративних етичних кодексів. Розглянуто засоби вираження деонтичної та алетичної модальності у текстах етичних кодексів. З'ясовано роль і специфіку адресантно-адресатної взаємодії, на підставі якої виділено два типи текстів етичних кодексів, а саме: внутрішньо та зовнішньо зорієнтовані. Виокремлено мовленнєві акти, наявні у текстах етичних кодексів. Описано стратегії та тактики, що застосовуються адресантом з метою регулювання поведінки адресата, а також проаналізовано дотримання адресантом принципів кооперації та ввічливості. Досліджено основні концепти ділової етики, визначені на підставі текстів етичних кодексів. Розкрито роль мовних засобів у процесі вербалізації базових концептів ділової етики у досліджених текстах. Запропоновано відповідні фреймові моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713 +
Шифр НБУВ: РА354750

Рубрики:

      
2.

Шипілова І.В. 
Біохімічні особливості ішемії нижньої кінцівки при введенні алогенних мезенхімальних стовбурових клітин в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / І.В. Шипілова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на динаміку апоптозу у м'язовій тканині нижньої кінцівки за умов ішемії за біохімічною детекцією з використанням ядерного фарбника Hoechst 33342 та за рівнем ДНК-фрагментації. Досліджено рівень стабільного метаболіту оксиду азоту - нітрит-аніону та вмісту вільного сфінгозину у разі ішемії нижньої кінцівки після застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Вивчено стан енергетичного обміну м'язової тканини нижньої кінцівки за умов експериментальної ішемії та у разі введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено рівень оксидантної й антиоксидантої систем м'язової тканини за умов ішемії нижньої кінцівки з застосуванням алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Проаналізовано динаміку лактатдегідрогенази та креатинфосфокінази у сироватці крові у разі ішемії нижньої кінцівки та введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено морфологічні зміни у м'язовій тканині у разі ішемії нижньої кінцівки після введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 + Р457.865
Шифр НБУВ: РА370327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шипіцина О.В. 
Вікові особливості будови тіла дітей перинатального періоду розвитку, віком до 1 року та дорослих людей 17 - 21 року: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Шипіцина ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання морфологічної будови тіла недоношених новонароджених і народжених вчасно, дітей віком до 1 року і дорослих юнацького віку (17 - 21 року). Досліджено за 54 соматичними ознаками ступінь фізичного розвитку дітей перинатального періоду, дітей до одного року в пропорційному порівнянні будови тіла та його частин з дорослими юнацького віку. На піставі комплексного дослідження визначено морфологічний статус недоношених новонароджених у порівнянні з народженими вчасно і дорослими юнацького віку. Обгрунтовано і визначено соматотипи та компонентний склад маси тіла для дітей і дорослих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731
Шифр НБУВ: РА312457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шип С.В. 
Знакова функція та мовна організація музичного мовлення: Автореф. дис... д- ра мистецтвознавства: 17.00.03 / С.В. Шип ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 42 с. — укp.

Визначено головні властивості художнього символу: матеріальна зумовленість, необмеженість класу позначених об'єктів, іконічний принцип означення, здатність до вираження особистісних смислів, структурна складність та підпорядкованість закономірностям мовної системи. Розглянуто історичний розвиток наукових уявлень про музику як мовлення та особливу мову, що поклало лінгвосеміотичний підхід у теоретичному музикознавстві ХХ ст. Розроблено універсальну модель музичної мови. Описано музичну мову, що базується на трьох організаційних рівнях - базису, норми та узусу. Проаналізовано фонемний, морфемний та синтаксичний механізми музичної мови. Музичні фонеми визначено як звукові типи, створені у музично-мовній практиці. Розглянуто методи розуміння синтаксичної побудови музичного тексту, що базуються на понятті поверхневого та глибинного синтаксису, модальності і предикативності музичного висловлення. Запропоновано нові визначення традиційних понять мотив, фраза, речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.15 + Ш100.33 +
Шифр НБУВ: РА321896

Рубрики:

      
5.

Шипович М.А. 
Літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-і роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Шипович ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми еволюції літературно-мистецької інтелігенції України як соціокультурного феномена за умов щойно встановленого більшовицького режиму. Вперше комплексно розглянуто соціальний портрет даної суспільної верстви, динаміку її взаємовідносин із владою, вплив політики українізації на зростання національної самосвідомості українських митців та формування самобутньої генерації творців українського духовного відродження 1920-х років, основні напрямки та форми громадсько-культурної діяльності літературно-мистецької інтелігенції в даний період. Зроблено висновок: літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-ті роки являла собою складний та суперечливий соціокультурний організм, який функціонував за своїми власними внутрішніми та зовнішніми законами, притаманними суспільству в цілому. Головною ознакою даної соціальної верстви було збереження паростків національно-демократичної думки, що сприяло національно-культурному відродженню України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293 + Ш5(4УКР)6-3,3 + Щ03(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА308669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шипулін 
Методи планування людських ресурсів проекту на основі функціонального резервування: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.22 / Олексій Ігорович Шипулін ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2009. — 19 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240-21
Шифр НБУВ: РА365352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шипко А.Ф. 
Модернізація функцій органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров'я населення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / А.Ф. Шипко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність з управління системою охорони здоров'я на основі традиційних і модернізованих функцій. Встановлено, що здоров'язберігальна парадигма діяльності обласної ради з управління системою охорони здоров'я має грунтуватися на нових підходах. Доведено, що реалізація здоров'язберігальної функції обласної ради передбачає запровадження заходів, серед яких розробка системи аналізу та контролю чинників, що впливають на стан здоров'я населення області, санологічна, здоров'язберігальна діяльність постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я населення, удосконалення нормативно-правової та методичної бази системотвірної діяльності обласної ради у сфері охорони суспільного здоров'я, формування здоров'язберігальної компетенції державних службовців всіх рівнів державного управління та посадових осіб місцевого самоврядування, що забезпечить формування санологічного, здоров'язберігального типу мислення та стійкої мотивації до вирішення питань збереження та покращання стану здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97:Р + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА371495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шипко 
Наукова та освітня діяльність Михайла Бережкова: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Людмила Василівна Шипко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Бережков М.
Шифр НБУВ: РА352448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шипицин С.Я. 
Наукові та технологічні засади карбонітридного зміцнення легованих спеціальних сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.Я. Шипицин ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2000. — 35 с. — укp.

За умов розчинності азоту в розплаві та твердіючому металі, термодинамічних, кінетичних і морфологічних параметрів розчинення та виділення нітридів визначено допустимі межі комплексного і економічного легувань N, V, Nb, Ti мартенситних штампових та 13 % хромистих, однофазних феритних хромистих та аустенітних хромонікелевих ливарних та деформівних сталей. Оптимальні межі легування визначено шляхом досліджень закономірностей впливу азоту, нітридних фаз і температурно-часових умов твердіння, гарячого деформування та термічних обробок на процеси кристалізації, формування дендритної структури, мартенситного перетворення, кінетику розпаду перенасичених твердих alpha і gamma розчинів, морфологію фаз виділення у мартенситних, феритних і аустенітних сталях, механізми релаксації структурно-термічних напружень у однофазних феритних та аустенітних сталях, рівень їх механічних, службових та технологічних властивостей. Внаслідок цього розроблено наукові та технологічні засади ефективного комплексного легування N, V, Nb, Ti спеціальних сталей мартенситного, феритного та аустенітного класів, що забезпечують зменшення витрат нікелю, молібдену, вольфраму, ванадію, ніобію та інших дефіцитних і з високою вартістю елементів за умов зниження їх вмісту у сталях та підвищення довговічності виробів для експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА309397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шипович О.К. 
Особливості респіраторно-гемодинамічних добових ритмів і хронотерапія хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.К. Шипович ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне добове дослідження функцій зовнішнього дихання та гемодинаміки хворих на хронічний бронхіт (ХБ) і встановлено чітку добову періодичність у діяльності дихальної та серцево-судинної систем у здорових осіб, яка характеризується максимумом функціональної активності о 12-й та 18-й годинах. Виявлено значні порушення циркадної організації зовнішнього дихання та гемодинаміки внаслідок даного захворювання, що проявляється змінами середньодобового рівня та амплітуди коливань на 25 - 30 % і зміщенням акрофаз досліджуваних параметрів на 24-у годину. Обгрунтовано біоритмологічний підхід у лікуванні та реабілітації хворих на ХБ. Завдяки використанню хронотерапії ХБ вдалося досягти гармонізації добових ритмів показників гемодинаміки та зовнішнього дихання, що призвело до нормалізації артеріального тиску та показників варіаційної пульсометрії без використання специфічних гіпотензивних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА317908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шипілова Л.М. 
Порівняльний аналіз ключових понять і категорій основ національної безпеки України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Л.М. Шипілова ; Рада нац. безпеки і оборони України, Ін-т пробл. нац. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ключові поняття та категорії засад національної безпеки України, з'ясовано багатоаспектність висхідної категорії "безпека", зумовленої внутрішніми та зовнішніми (інтеграційними) практичними потребами. Здійснено теоретичне узагальнення існуючих методологій, на підставі якого запропоновано нове вирішення даного наукового завдання. Здійснено логіко-семантичне структурування головних понять і категорій з урахуванням практичних напрямків їх визначення. Установлено структурно-функціональні відношення та взаємозв'язки між поняттями та категоріями, що використовуються у даній сфері. Виявлено семантичні та лінгвістичні зв'язки між ключовими термінами для визначення змісту понять. На підставі комплексного підходу розкрито питання обгрунтування понятійно-категоріального апарату засад національної безпеки. Проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного апарату даних засад. Зроблено вибір найадекватніших підходів до синтезу понять та їх формалізації для розробки критеріїв і обгрунтування понять і категорій за відповідними класифікаційними рядами. Визначено рівень забезпечення національною безпекою з урахуванням впливу внутрішніх і зовнішніх чинників в усіх сферах національної безпеки. Розроблено рекомендації щодо застосування понять і категорій під час обгрунування, формування та реалізації засад державної політики України у даній сфері. Розкрито суть поняття "безпека". Розроблено методологічний підхід, який дозволяє визначити поняття безпеки у взаємозв'язку з поняттям "система", що дає змогу розглядати безпеку як множину державних і недержавних органів з урахуванням її складових, ієрархії та рівнів. Доведено, що система національної безпеки повинна бути "відкритою", зорієнтованою на створення колективної безпеки у зовнішньополітичній сфері та передбачати участь позиційних партій, блоків, громадських організацій у діяльності відповідних державних структур, що забезпечують безпеку у дослідженій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шипілов Л.М. 
Принцип народовладдя і його здійснення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.М. Шипілов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття народовладдя як сутності держави, що характеризується належністю та здійсненням влади народом відносно себе та у власних інтересах у правовій, демократичній формі на засадах гарантування прав і свобод людини. Проаналізовано категорії народу та влади, наведено їх визначення. Розглянуто питання співвідношення народовладдя, демократії та держави. Досліджено основні правові інститути, форми та функції народовладдя. Висвітлено теоретичні та практичні аспекти легітимації влади народом. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує участь народу у здійсненні влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА329368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шипунова О.В. 
Розвиток фінансово-економічного механізму підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Шипунова ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і призначення системи управління та господарського механізму підприємств, зроблено порівняльний аналіз змісту фінансового й економічного механізмів, особливостей методичних підходів щодо їх побудови, а також їх взаємодію та взаємозв'язок. Висвітлено економічний зміст категорії фінансово-економічного механізму підприємства (ФЕМП), визначено його суть і розроблено блок-схему структури механізму. Визначено зміст реструктуризації підприємств, способи проведення та взаємозв'язок з ФЕМП, запропоновано схему реструктуризації підприємств, спрямовану на поліпшення кінцевих результатів діяльності. На основі системного аналізу вітчизняного та закордонного досвіду розроблено комплексно-методичні підходи до реформування ФЕМП. Проаналізовано стан зносу та відновлення основних засобів і створено механізм, застосування якого сприятиме збільшенню обсягу джерел фінансування процесу відновлення основних засобів на підприємствах. На прикладі великого виробничо-технічного комплексу проведено дослідження організаційно-методичних факторів як рушійної сили процесу реформування ФЕМП з виявленням першочергових факторів удосконалення. Запропоновано шляхи реорганізації структури управління підприємством і його фінансово-економічною діяльністю; розроблено методичні рекомендації щодо складання плану-прогнозу фінансово-економічної діяльності підприємства; обгрунтовано та запропоновано механізм оцінки потенційних можливостей стосовно збільшення прибутку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-93
Шифр НБУВ: РА319138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шипулін С.О. 
Розробка методу розрахунку міцності оболонкових конструкцій при осесиметричному циклічному навантаженні та повзучості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.О. Шипулін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наукова новизна роботи полягає у розробленому новому методі та програмному забезпеченні для розрахунку багатоциклічної повзучості та довготривалої міцності циклічно навантажених осесиметричних оболонкових елементів машинобудівних конструкцій. Надано теоретичне обгрунтування методу. Вірогідність результатів підтверджено задовільною відповідністю знайдених чисельних розв'язків з відомими аналітичними та еспериментальними даними. Створено експериментальне обладнання, отримані нові експериментальні дані щодо циклічної повзучості матеріалів та круглих пластин при згині. Встановлено нові закономірності циклічної повзучості оболонок і показано суттєвий вплив циклічної складової навантаження на формоутворення та час до руйнування оболонок при повзучості. Метод орієнтований та використаний для розрахунків на циклічну повзучість оболонкових елементів конструкцій на етапі проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-8-01 + Ж46-028.4

Рубрики:

      
15.

Шипік Н.Ф. 
Соціально-демографічні процеси в Донбасі в 1943 - 1955 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Ф. Шипік ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження соціально-демографічних процесів у Донбасі в 1943 - 1955 рр. На підставі аналізу даних поточної статистики населення регіону та України загалом, матеріалів опублікованих статистичних збірок і результатів найближчих переписів населення (1939, 1959 рр.) показано зміни в чисельності населення регіону на час визволення від окупації у порівнянні з довоєнним періодом. Відзначено високу інтенсивність заселення Донбасу, досліджено міграційну специфіку регіону. На підставі вивчення статистичних джерел і відповідних документів партійних і радянських органів розглянуто міграційні потоки не лише за місцем виходу, прибуття, а й сформованих під впливом державних механізмів - трудові та учбові мобілізації, оргнабір, сільськогосподарські переселення, демобілізація, репатріація. Показано позитивний вплив міграції на прискорення процесів відбудови промисловості та сільського господарства. Охарактеризовано роль таких найбільш характерних для післявоєнного періоду міграцій як демобілізація та репатріація, що суттєво поповнили населення Донбасу та його трудовий потенціал. Проаналізовано особливості воєнного та повоєнного заселення регіону у контексті вивчення найсуттєвіших відбудовчих процесів, за грандіозними успіхами яких часто ігнорувались людські інтереси та доля окремих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-2 + С73(4УКР55)-24 +
Шифр НБУВ: РА340682

Рубрики:

      
16.

Шипнівська О.О. 
Структурно-семантичні та функціональні характеристики міжчастиномовної морфологічної омонімії сучасної української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Шипнівська ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати аналізу структурно-семантичних і функціональних характеристик міжчастиномовних морфологічних омонімів сучасної української мови, здійсненого з використанням розробленої спеціальної методики виявлення омографів. На підставі виявлених структурно-семантичних особливостей омонімів у аспекті морфологічної характеристики та функціонально-стилістичної належності компонентів їх моделей установлено продуктивні типи міжчастиномовних морфологічних омонімів сучасної української мови. На підставі аналізу функціонування міжчастиномовних омонімів у текстах трьох стилів показано, що в них частка аналізованих одиниць становить близько 61 %. На основі сформованих баз даних побудовано електронний словник міжчастиномовних морфологічних омонімів обсягом близько 11 300, який є інформаційною лексикографічною системою. На підставі створеної бази даних діагностованих текстів розроблено загальні принципи формування правил автоматичного усунення омонімії. Установлені методи формування лінгвістичних баз даних є універсальним лінгвістичним інструментарієм, який можна використовувати для розв'язання багатьох лінгвістичних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.1*21 +
Шифр НБУВ: РА352650

      
17.

Шипунов Г.В. 
Теоретико-методологічні засади аналізу сучасного авторитаризму (на прикладі Росії та Білорусі): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Шипунов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Однією з основних особливостей трансформаційних процесів на пострадянському просторі є формування й утвердження у певних країнах цього регіону політичних режимів, які, поєднуючи елементи авторитаризму та демократії, утворюють новий, гібридний тип політичних режимів. Здійснено комплексний аналіз основних підходів щодо розуміння поняття "політичний режим", на базі якого сформульовано дефініцію цієї категорії. Визначено основні етапи становлення та розвитку транзитології як напряму транзитологічної парадигми дослідження суспільно-політичних трансформацій. Проаналізовано та систематизовано основні підходи щодо концептуалізації гібридних режимів. Наведено визначення цієї категорії. Виділено основні індикатори, які дають змогу ідентифікувати належність певного режиму до розряду гібридних. Розроблено методику підрахунку цих індикаторів. На базі розробленої теоретико-методологічної схеми проведено комплексний аналіз особливостей функціонування політичних режимів Росії під час президенства В.Путіна та Білорусі у період правлення А.Лукашенка. Ці режими визначено як, відповідно, напівавторитарний режим і режим авторитарної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4РОС)12 + Ф3(4БІЛ)12 +
Шифр НБУВ: РА355054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
18.

Шипуль О.В. 
Технологія багатоперехідного закритого штампування авіаційних деталей із алюмінієвих сплавів з оцінкою ресурсу пластичності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / О.В. Шипуль ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтований підхід, що базується на аналізі межової формозміни та дозволяє визначати раціональні параметри технологічного процесу багатоперехідного закритого штампування особливо важливих деталей літальних апаратів (ЛА) з алюмінієвих сплавів. Розроблено математичні моделі процесів пластичної течії та теплопередачі, наявних під час штампування, деталей ЛА з алюмінієвих сплавів класу вісесиметричних поковок, які дозволяють досліджувати процес течії металу, визначати його напружено-деформований стан і прогнозувати виникнення руйнувань під час формоутворення. З використанням експериментально-розрахункового методу за температури кування одержано діаграми пластичності використовуваних у конструкціях ЛА алюмінієвих сплавів АК4-1, АМг6, які дозволяють підвищити вірогідність оцінювання технологічної пластичності сплавів залежно від схеми напруженого стану. Реалізовано новий підхід до інтеграції даних про форму та розміри поковок за переходами штампування, одержаних з використанням розрахунково-міцнісних пакетів з виробничо-технологічними комплексами (CAD/CAD), що дозволяє автоматизувати проектування та виготовлення штампового оснащення для скорочення термінів підготовки дрібносерійного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.122 + О52-060.122
Шифр НБУВ: РА354784

      
19.

Шипка Н.П. 
Угорська національна меншина в Україні як суб'єкт політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.П. Шипка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено угорську національну меншину в Україні як суб'єкт політики. Обгрунтовано зміст теоретичних моделей понять "національна меншина" й "етнічна меншина" та їх застосування щодо статусу угорської спільноти в Україні. З'ясовано, що політична суб'єктність угорської національної меншини полягає у високому рівні політичної свідомості, внутрішній мобілізації для досягнення власних цілей та її виході на політичну арену. Виділено етапи політичної інституалізації угорської національної меншини - від національно-культурних клубів до політичних партій. Розглянуто основні форми політичної діяльності угорської національної меншини, описано механізм реалізації її політичних інтересів. Суттєву увагу приділено вивченню особливостей політичної суб'єктивації угорської національної меншини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР=9УГО) +
Шифр НБУВ: РА354494

      
20.

Шипко І.М. 
Удосконалення лущильно-шліфувальної машини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / І.М. Шипко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження процесу лущення-шліфування зерна. Розроблено його математичну модель в робочій зоні дискової лущильно-шліфувальної машини (ЛШМ). Одержано аналітичні залежності між конструктивними параметрами робочої зони, технологічними режимами процесу та потужністю приводу. Встановлено математичну залежність між показниками якості пшеничної крупи та питомою енергоємністю. Виведено аналітичні залежності для визначення траєкторій руху зерна та складових його результуючої швидкості в машині. Створено методику визначення продуктивності дискової ЛШМ. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку оптимальних конструктивних параметрів робочої зони та її технологічних режимів. Розроблено конструкцію дослідного зразка дискової ЛШМ. Наведено результати виробничих випробувань розробленої машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823-5 +
Шифр НБУВ: РА330310

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського