Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕСТАКОВ$<.>+<.>A=КАТЕРИН$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шестаков С.В. 
Адміністративно-правовий статус працівника міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Шестаков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено етіологію поняття "правовий статус", узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру та особливості адміністративно-правового статусу працівника міліції. Проаналізовано зарубіжний досвід регулювання даного статусу, запропоновано можливості його застосування в Україні. Визначено місце адміністративно-правового статусу в системі правовідносин та правового становища, детально досліджено порядок реалізації зазначеного статусу працівника міліції в правовідносинах конкретних видів. Здійснено класифікацію прав та обов'язків працівника міліції як складових його адміністративно-правового статусу. Проаналізовано практику його правового регулювання та реалізації, а також наведено конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 +
Шифр НБУВ: РА328313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шестакова А.Б. 
Вибір методу повторної операції у хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій при облітеруючих захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.Б. Шестакова ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів обстеження 140-ка хворих після виконання повторних реконструктивних операцій на черевній частині аорти та периферичних артеріях визначено чинники пізніх післяопераційних ускладнень. Розроблено показання та хірургічну тактику лікування пізніх тромбозів протезів і аневризм анастомозів. Розроблено комплекс методів обстеження та лікування хворих з пізніми ускладненнями аорто-стегнових реконструкцій. Визначено п'ять типів ураження шляхів відтоку у зоні дистального анастомозу з урахуванням способу первинної реконструкції. Відзначено, що завдяки застосуванню індивідуалізованої тактики, розроблених способів оперативного лікування у разі повторних реконструктивних операцій досягнено позитивний результат у 89,7 % хворих з пізнім тромбозом протеза та у 90,5 % хворих з хибними аневризмами анастомозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 +
Шифр НБУВ: РА340823

Рубрики:

      
3.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
4.

Шестакова К.Г. 
Епідеміологічне, клініко-патогенетичне обгрунтування організації етапного лікування та реабілітації хворих похилого та старечого віку на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.Г. Шестакова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу епідеміологічних, клініко-інструментальних показників у хворих похилого та старечого віку з ускладненим хронічним бронхітом і супровідними кардіо- та церебральними захворюваннями. Запропоновано індивідуальні схеми реабілітаційно-етапного лікування категорій хворих, які передбачають алгоритм диспансерного спостереження за хворими, схеми індивідуальної медикаментозної корекції базисного лікування хронічного бронхіту, спрямовані на одночасне профілактичне лікування супровідних захворювань органів системи кровообігу. Доведено ефективність ербісолу у комплексній терапії хворих з важким перебігом хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шестакова К.Ю. 
Етнічна ідентифікація на українському пограниччі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / К.Ю. Шестакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто процес етнічної ідентифікації та його зумовленість просторовою організацією суспільства. Здійснено аналіз пограниччя як багатопланового простору, зокрема, географічного, соціокультурного, соціального й етнічного. Поглиблено зміст поняття "етнічна ідентифікація", розкрито його особливості з урахуванням інтеракційних і суб'єктивно-символічних аспектів. Уперше обгрунтовано та розширено застосування концепції пограниччя до етнічних ідентифікаційних процесів на українському соціокультурному просторі. Розвинуто положення щодо регіональних чинників формування етнічної ідентифікації, базуючись на концепції пограниччя та її тривимірного розуміння: територіального, соціокультурного й особистісного. Запропоновано тезу про необхідність дослідження сучасного українського пограниччя. Виявлено особливості його функціонування на прикладі українсько-польського, українсько-румунського й українсько-російського прикордоння. З'ясовано, що означені терени становлять пограниччя культур, етносів, держав, спільнот, традицій, норм і цінностей суспільного життя. Установлено, що одними з найсуттєвіших чинників етнічної належності на українсько-польському пограниччі є мова та віросповідання. Відзначено, що мовний чинник домінує також у процесі етнічної ідентифікації спільнот українсько-російського пограниччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.111.3-231.1 +
Шифр НБУВ: РА338710

Рубрики:

      
6.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Катеринчук К.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи запобігання катуванню: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К.В. Катеринчук ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблеми запобігання катуванням в Україні заходами кримінально-правового та кримінологічного характеру. Розглянуто ставлення держави та суспільства у різні історичні періоди їх розвитку до катування як соціального явища - від розуміння його як міри покарання та методу кримінального процесу до усвідомлення необхідності повної ліквідації. Наведено соціальну та юридичну характеристику катування, розглянуто його негативні наслідки фізичного, психологічного та соціального характеру. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 127 КК України "Катування", зроблено його відмежування від суміжних складів злочинів. Наведено характеристику суб'єктів злочину, особи злочинця та потерпілого у справах про катування, розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА370096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шестакова С.О. 
Лексико-семантичні інновації у системі сучасної української номінації (на матеріалі ергонімів і прагмонімів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.О. Шестакова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність лексико-семантичного способу словотвору, його основні механізм та модельні різновиди, розглянуто аспекти активізації лексико-семантичних субститутів. Подано класифікації лексико-семантичних інновацій у системі ергонімів і прагмонімів за основними мотиваційними ознаками та характером лексичних основ. Досліджено своєрідність номінації різних груп ергонімів і прагмонімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.4
Шифр НБУВ: РА318133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Катеринич Л.О. 
Нейромережеві методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л.О. Катеринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано формальні моделі подання асоціативних знань і досліджено механізми логічного виведення на них. Сформульовано та розв'язано задачу класифікації за деякими відомими асоціаціями за умов нечіткості. Запропоновано підходи до синтезу й оптимізації нейромереж змінної архітектури з комутаційним елементом. Досліджено нейромережеві моделі аналізу нечітких даних, що описуються нечіткими специфікаціями (алгоритмами). Реалізовано експериментальний зразок діагностичної системи H-Гомеопат, яка забезпечує інформаційну підтримку процесів діагностики та пошуку даних довідкового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.51-02
Шифр НБУВ: РА375300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Катеринич С.Є. 
Обгрунтування параметрів внутрішньоребристих висівних апаратів для зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11. / С.Є. Катеринич ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу проведених теоретичних та експериментальних досліджень існуючих конструкцій котушкових і внутрішньоребристих апаратів виявлено закономірності формування зернового потоку у внутрішньоребристому висівному апараті та розроблено його удосконалену схему. Вперше конструктивно вирішено питання регулювання норми висіву за допомогою зміни розміру висівного вікна внутрішньоребристого апарату заслонкою. Обгрунтовано й експериментально доведено можливість керування робочим об'ємом для розширення універсальності запропонованого висівного апарату, а також групового спорожнення. Одержано й практично підтверджено аналітичні залежності, що описують процес руху посівного матеріалу в корпусі та зсипання його з апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35 +
Шифр НБУВ: РА334137

Рубрики:

      
11.

Катеринчук І. П. 
Організаційно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу в правоохоронній сфері: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Катеринчук ; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА370095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
13.

Шестакова М.В. 
Синтез, будова і властивості комплексних тетрафторборатів міді(II), цинку(II), кадмію(II) та свинцю(II) з азотовмісними органічними основами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.В. Шестакова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 17 с. — укp.

За допомогою різних фізико-хімічних методів дослідження встановлено склад і будову одержаних сполук. Висвітлено визначальну роль елетронно-донорної здатності органічного ліганду в утворенні тетрафторборатних комплексів металів відповідного складу та будови. Визначено характер зв'язування тетрафторборат-іона в даних сполуках. На підставі вивчення термічних властивостей досліджуваних комплексів встановлено схеми їх термолізу. Доведено можливість використвання термічного аналізу для підтвердження стану аніона в координаційних сполуках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.16
Шифр НБУВ: РА312803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Катеринюк В.Ю. 
Стан мікроелементного і металоферментного обміну та корекція виявлених порушень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Катеринюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено зміни вмісту мікроелементів, активності металоферментів та інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежно від ступенів важкості генералізованого пародонтиту (ГП). Вивчено клінічні характеристики стану пародонту хворих на ГП та виявлено суттєве збільшення всіх клінічних показників внаслідок прогресування патологічного процесу в тканинах пародонту. За результатами біохімічних досліджень крові та слини хворих визначено порушення вмісту біометалів (міді, заліза, цинку, марганцю, кобальту) та активності металопротеїдів церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, насиченості залізом трансферину та маркерів кісткового метаболізму лужної та кислої фосфатаз у поєднанні з наростанням інтенсивності ПОЛ, які корелювали зі ступенями важкості хвороби. На підставі показників, одержаних за клініко-біохімічними дослідженнями розроблено спосіб патогенетичного лікування ГП з використанням препарату "Краплі Береш Плюс" та гелеподібної пасти "Силлардент-біо", які мають протизапальну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, остеотропну дію. За результатами клінічних, біохімічних, рентгенологічних і статистичних досліджень доведено, що застосування цих препаратів ефективно впливає на патогенетичні ланки ГП і внаслідок лікування коригуються показники мікроелементного та металоферментного спектру крові та слини хворих, нормалізуються процеси ПОЛ та підвищується активність антиоксидантного захисту, що дає змогу досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА328150

Рубрики:

      
15.

Шестакова М. В. 
Суїцидальна поведінка при депресіях у хворих похилого віку (клініко-психопатологічна характеристика та система профілактики): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / М. В. Шестакова ; АМН України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, психометричного та патопсихологічного дослідження одержано нові дані щодо феноменології суїцидальної поведінки у хворих на депресивні розлади похилого віку (ПВ). Визначено клініко-психопатологічну структуру депресій у осіб ПВ з суїцидальною поведінкою. Проаналізовано ступінь суїцидального ризику у хворих ПВ з клініко-психпатологічною структурої депресій. Виявлено предиктори суїцидальної поведінки та вивчено патопсихологічні механізми її формування у осіб ПВ з депресивними розладами. Обгрунтовано принципи та систему профілактики суїцидальної поведінки даної категорії хворих, яка базується на застосуванні диференційованої фармако- психотерапії, проведенні психоосвітніх заходів з пацієнтами та їх родичами, лікуванні супутньої соматичної та неврологічної патології, залученні до системи соціальної підтримки самотніх і соціально ізольованих пацієнтів, а також застосуванні психотерапії, спрямованої на опрацювання саногенних форм емоційного, когнітивного та поведінкового реагування на суїцидогенні чинники зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА382163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Катеринчук І.М. 
Температурно-часові ефекти у неспівмірній фазі кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Катеринчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності температурно-часової динаміки неспівмірних фаз кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів. Встановлено, що за умови короткотривалої релаксації надструктури, внаслідок зміни вільної енергії кристала, виділяється надлишкова енергія, поява якої обумовлена взаємодією модульованої структури з невпорядкованими дефектами і домішками. Доведено, що результатом деформації надструктури є додатковий внесок хвилі густини дефектів у її динаміку, проявом якого є додаткові низькочастотні коливання солітонної гратки. Встановлено, що наближення сили солітон-солітонної взаємодії до сили взаємодії солітон-дефект спричиняє зміну амплітуди параметра порядку та виявляється у повороті оптичної індикатриси. Виявлено, що для утворення хвилі модуляції з різницевим значенням хвильового вектора необхідна енергія, яка вивільняється у процесі переходу кристала від одного метастабільного стану до іншого завдяки перетворенню потенціальної енергії солітонів в енергію її колективного руху. З'ясовано, що за умови існування хаотичної фази зміна двозаломлення визначається внеском колективного руху солітонів. Виявлено, що хаотична фаза має значення амплітуди параметра порядку, що перевищує відповідні значення хвиль модуляцій, які приймають участь у суперпозиції, що обумовлює немонотонну поведінку величини повороту оптичної індикатриси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.35,022 + В379.371.7,022 +
Шифр НБУВ: РА350289

Рубрики:

      
17.

Шестакова Е.Г. 
Теоретичні аспекти співвідношення текстів художньої літератури та масової комунікації: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08; 10.01.06 / Е.Г. Шестакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Визначено принципово нові аспекти співвідношеня текстів художньої літератури та масової комунікації у контексті цілісності словесності Нового та Новітнього часів, які стосуються насамперед буття словесної свідомості загалом, її основних форм, специфіки побутування різних типів (художньої літератури та масової комунікації) та уможливлюють дану цілісність. Досліджено кардинальні злами всередині словесно-культурної свідомості Нового часу, які здійснюються не лише у ряді трансформацій усередині художнього типу слова, художньої свідомості взагалі, але й у швидкій легітимації якісно нового типу словесності масової комунікації. Доведено, що словесність Нового та Новітнього часів є тим простором, який концептує в собі й знаходить на всіх щаблях побутування адекватні значеннєві, естетичні смисли, форми та способи втілення складної взаємодії художнього, естетичного та позахудожнього, позаестетичного. Визначено словесно-культурні джерела, статус слова, естетичну реальність твору словесності масової комунікації в цілісності словесності. Охарактеризовано стан художнього типу словесності, актуалізований не стільки "художньоцентричністю", скільки цілісністю словесності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.033 + Ш100.01 + Ч620.10 +
Шифр НБУВ: РА344950

Рубрики:

      
18.

Катеринчук 
Фізичні процеси в гетеропереходах на основі шаруватих кристалів халькогенідів галію, індію та олова: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Валерій Миколайович Катеринчук ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2008. — 36 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА359279

Рубрики:

      
19.

Шестакова Т.В. 
Формування готовності майбутніх педагогів до професійного самовдосконалення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Шестакова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження феномену самовдосконалення особистості. Розкрито зміст професійного самовдосконалення педагога, охарактеризовано його сутнісні ознаки та складові, провідні методи, етапи та механізм реалізації. З'ясовано суть поняття "готовність до професійно-педагогічного самовдосконалення", охарактеризовано її структурні компоненти, а саме: мотиваційно-цінісний, когнітивно-інтелектуальний, операційно-діяльнісний. Відповідно до специфіки компонентів готовності до самовдосконалення виділено головні напрямки й етапи формувальних впливів на її розвиток у студентів педагогічних вищих навчальних закладів. Експериментально доведено залежність формування їх готовності до професійного самовдосконалення від педагогічних умов, а саме: забезпечення особистісної орієнтованості навчально-виховної взаємодії, посилення ціннісно-смислового спрямування студентів на педагогічну працю, набуття досвіду їх професійної самоосвіти, самовиховання, самоактуалізації та самоменеджменту, гармонізації зовнішніх впливів і внутрішньої активності студентів, врахування специфічності та поетапності формувальних впливів на розвиток компонентів готовності до самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА346746

Рубрики:

      
20.

Шестаковська Т. Л. 
Формування та реалізація державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України / Т. Л. Шестаковська. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і запроопоновано оригінальний підхід до нового вирішення науково-теоретичного завдання, що полягає в обґрунтуванні основних засад формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України. Встановлено, що державна політика інноваційного розвитку аграрного сектору як найбільш прогресивний засіб досягнення цілей і задоволення потреб усього суспільства повинна розглядатися як складна, багатоелементна система, яка має здатність до самовдосконалення, саморозвитку й самовідновлення. Представлено теоретико-методологічну архітектуру комплексного механізму формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору, яка спирається на принципи ефективного державного регулювання (алгоритмічності; консюмеризму; міжінституційної комплементарності; резільєнтності; цифровізації; екологічності).Запропоновано комплементарну міжінституційну модель державного управління інноваційним розвитком аграрного сектору, орієнтовану на комплексне регулювання інноваційної діяльності аграрного сектору, зокрема, процесом формування, передачі й реалізації наукових розробок у виробництво інноваційної аграрної продукції. Визначено сутність та зміст організаційно-економічного механізму реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору. Розроблено структуру та визначено ключові етапи механізму реалізації державної політики комерціалізації інновацій в аграрному секторі України. Систематизовано особливості та перспективи використання Blockchain-технології в інформаційному механізмі державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору.Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність авторської концепції формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору комплементарного типу. Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність формування імперативів державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України на засадах концепції «зеленої економіки» та кластеризації. Запропоновано структуру механізму державного регулювання земельних відносин в умовах децентралізації, який включає такі складові: нормативно-правову, організаційно-адміністративну, фінансово-економічну, екологічну та встановлення власності на землю. Обґрунтована доцільність та формалізована змістовність інструментарію оцінки ефективності формування та реалізації державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України. Визначена мета та необхідність когнітивного моделювання інноваційного розвитку аграрного сектору державки.^UThe thesis presents a theoretical generalization and proposes an original approach to the new solution of the scientific and theoretical problem, which is to substantiate the basic principles of the formation and implementation of the state policy of innovation development of the agricultural sector of Ukraine. It is established that the state policy of innovative development of the agricultural sector as the most progressive means of achieving the goals and meeting the needs of the whole society should be considered as a complex, multi-element system that has the capacity for self-improvement, self-development and self-renewal. The theoretical and methodological architecture of the complex mechanism of formation and implementation of the state policy of innovative development of the agricultural sector is presented, which consists of a set of principles of effective state regulation. A complementary interinstitutional model of state management of innovative development of the agricultural sector is proposed, which is focused on complex regulation of innovative activity of the agricultural sector, in particular, the process of formation, transfer and implementation of scientific developments in the production of innovative agrarian products. The essence and content of organizational and economic mechanism of realization of the state policy of innovative development of agrarian sector are determined. The structure and structure of the mechanism of realization of the state policy of commercialization of innovations in the agrarian sector of Ukraine have been developed. The features and perspectives of the use of Blockchain technology in the information mechanism of the state policy of innovative development of the agrarian sector are systematized. The expediency and formalized content of the author's concept of formation and realization of the state policy of innovative development of agrarian sector of complementary type are substantiated. The expediency and formalized content of the formation of imperatives of the state policy of innovative development of the agrarian sector of Ukraine on the basis of the concept of "green economy" and clustering are substantiated. The structure of the mechanism of state regulation of land relations in the conditions of decentralization is proposed, which includes the following components: regulatory, organizational, administrative, financial and economic, environmental and land ownership. The expediency and formalized content of the toolkit for assessing the effectiveness of forming and implementing the state policy of innovative development of the agrarian sector of Ukraine is substantiated. The purpose and necessity of a cognitive model of innovative development of agrarian sector that contributes to solving urgent problems of public policy have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського