Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (485)Книжкові видання та компакт-диски (519)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАРК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ВИКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шарко Ю. В. 
Дискретні умови стійкості за Ляпуновим та імпульсні системи: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / Ю. В. Шарко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Побудовано та вивчено градієнтні системи диференціальних рівнянь з імнульною дією в області євклідового простору. Описано поведінку траєкторій такої системи, знайдено достатні умови існування псевдозамкнених траєкторій у таких систем. Крім того, необхідні та достатні умови для того, щоб псевдозамкнені траєкторії були стійкими й асимптотично стійкими за Ляпуновим. Проведено вивчення динамічних систем з імпульсною дією на многовидах. Надано означення динамічних систем з гладкою та неперервною імпульсною дією на гладких многовидах. Побудовано градієнтні динамічні системи з гладкою та неперервною імпульсною дією на гладких многовидах. Досліджено умови існування псевдозамкнених траєкторій у таких систем. Встановлено необхідні та достатні умови стійкості й асимптотичної стійкості за Ляпуновим псевдозамкнених траєкторій у градієнтних динамічних систем з гладкою та неперервною імпульсною дією на гладких многовидах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 + В161.617.1,0
Шифр НБУВ: РА382325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шаркова Г. Ю. 
Договір консалтингу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г. Ю. Шаркова ; НДІ приват. права і підприємництва НАПрН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження договору консалтингу за цивільним законодавством України. Розглянуто еволюцію становлення та розвиток консалтингових відносин (КВ), проаналізовано становлення консалтингу у США, країнах ЄС, Російській Федерації та Україні. Приділено увагу поняттю договору консалтингу, а також визначено правовий аспект договору та його місце в системі договорів. Надано характеристику сторін даного договору, їх правам і обов'язкам у зобов'язаннях, що виникають з договору консалтингу, а також відповідальності за цим договором. Зроблено теоретичні висновки та наведено практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо договорів консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА380751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шарков В.В. 
Дослідження режимів відпускання та облік споживання теплоти в системах централізованого теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.В. Шарков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

В роботі наведені результати визначення величини споживання теплоти при різних режимах відпускання і неповній забезпеченості споживачів приладами обліку теплової енергії. Отримані залежності для визначення розрахункових теплових навантажень в умовах, які відрізняються від прийнятих для центрального регулювання відпуску теплоти, при відключенні систем вентиляції, а також при зміні площі поверхні нагріву опалювальних приладів системи опалення. Розроблена методика коректування величини відпуску теплоти на централізоване гаряче водопостачання при відсутності у споживачів приладів обліку. У результаті аналізу впливу визначальних факторів на велечину витікання теплоносія із водяних теплових мереж отримані відповідні розрахункові залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З381-016

Рубрики:

      
5.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шарко М.В. 
Науково-методологічні основи організації та управління розвитком інноваційної діяльності в промисловому виробництві: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / М.В. Шарко ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади організації та управління розвитком інноваційної діяльності в промисловому виробництві. Обгрунтовано теорію та ідеологію корпоративного управління інноваціями в складних комплесних інноваційних проектах. Сформовано термінологічний апарат з визначенням ключових понять та їх системної єдності з практикою ринкових перетворень. Запропоновано методологічні підходи щодо ініціювання інновацій, визначення їх параметрів і зон в промисловому виробництві, величини та направленості переміщення інноваційних ресурсів. Розроблено математичні моделі, задачі та методи регулювання інноваційної діяльності. Обгрунтовано принципи формування національної інноваційної системи. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо впровадження інновацій всіх рівнів державної та регіональної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55-21 +
Шифр НБУВ: РА345509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
10.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
12.

Шаркова Н.Ф. 
Психологічні засади організації навчання іноземної мови у дошкільних навчальних закладах: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.Ф. Шаркова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження ефективності засвоєння іноземної мови дітьми дошкільного віку залежно від характеру дитячої діяльності, що супроводжує навчання. Проаналізовано державні програми виховання дошкільників і досліджено можливість врахування їх основних вимог під час організації навчання іноземних мов. Сформульовано, обгрунтовано й апробовано принципи забезпечення психологічних умов оптимізації даного навчання дошкільників. Розроблено відповідні педагогічні засади. Установлено, що ефективним засобом їх навчання є така організація занять, що забезпечує введення процесу навчання до немовної діяльності та сприяє розвитку дитини з урахуванням його особливостей. Розроблено методичні прийоми навчання дітей дошкільного віку іноземної мови. Описано характер їх впливу на ефективність засвоєння іншомовної лексики та на стимулювання позитивної мотивації до навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.121.7 + Ч411.382.5 +
Шифр НБУВ: РА349387

Рубрики:

      
13.

Шарко М.В. 
Система показників та методичні особливості реструктуризації текстильної промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.В. Шарко ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтувано способи проведення реструктуризації, її захищеність і страхування, визначено пріоритетні напрямки розвитку інвестиційної діяльності текстильного виробництва. Надано практичні рекомендації для розрахунку кількісних параметрів реструктуризації: суми коштів для її реалізації, структури власності та обсягів продукції, яка випускається, мінімізації витрат, величини максимальних відрахувань з прибутків, що одержуються за даних умов. Виконано формалізацію реструктуризації, яку визначено зовнішньою незмінною та внутрішньою умовами, що регулюються. Запропоновано варіанти зміни витрат і необхідних технологічних заходів щодо отримання максимального прибутку від реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.4-31
Шифр НБУВ: РА314621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шаркунова В.В. 
Соціальне управління та концепції педагогічного менеджменту в загальноосвітніх закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Шаркунова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації аналізується розвиток управлінської науки, основних шкіл менеджменту, їх зв'язок із загальною теорією соціального управління та практикою педагогічного менеджменту. В роботі визначені тенденції, закономірності та принципи управління в загальноосвітніх навчальних закладах. Здійснено системний аналіз діяльності загальноосвітнього навчального закладу як об'єкта управління,обгрунтовано цільові і процесуальні функції управління. На основі порівняльного аналізу концепцій управління різних типів навчальних закладів розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)к

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шарковська Ю.І. 
Стан центральної та ниркової гемодинаміки у дітей, хворих на гострий та хронічний пієлонефрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.І. Шарковська ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено неімунні механізми прогресування пієлонефриту (ПН) в дітей. Вивчено особливості центрального, ниркового кровообігу та структурно-функціональних взаємозв'язків параметрів гемодинаміки та показників ренін-ангіотензинової системи (РАС), оксиду азоту та кортизолу. Установлено, що у разі ПН в дітей ще до виникнення хронічної ниркової недостатності відбуваються компенсаторно-пристосувальні перебудови центрального та ниркового кровотоку, взаємопов'язані з активацією ренін-ангіонтензинової системи та депресією синтезу оксиду азоту, які характеризуєються формуванням у 42,2 % хворих гіпокінетичного типу гемодинаміки, порушеннями ниркового кровотоку у 65,1 % обстежених. Зміни у метаболізмі РАС запропоновано розглядати як головну ланку в механізмах прогресування ПН у дітей. Виявлено взаємозв'язок між формуванням режимів гемодинаміки з активацією РАС і виснаженням синтезу оксиду азоту. Вираженість даних процесів зумовлена активністю і тяжкістю запального процесу. Визначено високоінформативні прогностичні критерії можливого прогресування ПН: індекс резистентності, систолодіастолічне співвідношення, мінімальну швидкість діастолічного кровотоку ниркової артерії, рівень ангіотензину й оксиду азоту в сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112 + Р733.696.540.112
Шифр НБУВ: РА357120

Рубрики:

      
16.

Шарко В.Д. 
Теоретичні засади методичної підготовки вчителя фізики в умовах неперервної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / В.Д. Шарко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концептуальні засади формування готовності вчителя фізики до методичної діяльності на базі адаптаційого, андрогогічного й акмеологічного підходів. Введено поняття про педагогічне середовище та розкито аспект діяльності вчителя фізики, взаємпов'язаного з його проектуванням і створенням. Розкрито суть методичної підготовки вчителя як інтегративного об'єкта та складної відкритої системи. Обгрунтовано доцільність уведення принципу інтегративної узгодженості всіх елементів навчального процесу та життєвого досвіду суб'єктів навчання як умови підвищення якості даної методичної підготовки. Доведено, що підготовка до неї є провідною метою професійно-педагогічної підготовки вчителя під час вивчення всіх навчальних дисциплін. Обгрунтовано доцільність уведення принципу методичної спрямованості усього навчального процесу у педагогічних ВНЗ. Розроблено змістову та діяльнісну моделі методичної підготовки вчителя фізики у системі базового та післядипломного навчання. Визначено умови його підготовки до методичної діяльності на базі адаптаційного, андрагогічного й акмеологічного підходів. Теоретично обгрунтовано систему методичної підготовки вчителя фізики, складовими якої є мета, учасники навчального процесу, зміст, технології та середовище методичної діяльності. Розроблено технологію підготовки студентів і вчителів фізики до здійснення методичної діяльності (у тому числі методологічної та функціональної складових), що грунтується на проблемному та контекстному підходах до навчання, самостійній репродуктивній і продуктивній роботі студентів на заняттях і позаурочний час, уведенні системи самоконтролю та самооцінювання не лише знань, й тих видів діяльності, до виконання яких залучається вчитель фізики (рейтингова система, портфоліо, тека). Впроваджено систему відкритого навчання вчителів фізики (постійно діючий семінар з актуальних питань методики навчання фізики для вчителів, Всеукраїнська відкрита педагогічна школа). Розроблено методику проведення нової форми навчання учнів фізики - навчальну практику. З застосуванням елементів векторного аналізу розроблено систему карт для діагностики (самодіагностики) готовності вчителів фізики до методичної діяльності. Започатковано новий елемент у системі дидактичного забезпечення методичної підготовки вчителів фізики - збірник запитань і завдань з методики навчання фізики, спрямований на поглиблення їх методологічної та функціональної готовності до методичної діяльності. Розвинуто дефініції процесу даної підготовки (поняття "методичне знання", "методична підготовка вчителя фізики", показники готовності вчителя фізики до методичної діяльності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА348393

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Владимирова І.М. 
Фармакогностичне вивчення капусти брокколі та створення на її основі лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.М. Владимирова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Зроблено порівняльне фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин (БАР) трави брокколі сортів Тонус, Калабрайзе, Вітамінна, Романеска та Лінда. Визначено якісний склад і кількісний вміст груп БАР у траві даних сортів. З використанням методів колонкової та препаративної хроматографії виділено в індивідуальному стані 27 речовин. Винну кислоту, умбеліферон, скополетин, дафноретин, лютеолін, астрагалін, кемпферол, кверцетин, мірицетин, азулен, 3-меркаптобензиловий ефір пропіонової кислоти та метиловий ефір 2,6-нонадієнової кислоти вперше виділено з трави брокколі. Визначено оптимальні умови та розроблено способи одержання сухих екстрактів, біологічно активної рідини з трави брокколі та таблеток з екстрактом капусти брокколі, для яких визначено гостру токсичність, антимікробну, протизапальну, мембраностабілізувальну, противиразкову та перистальтичну активність кишечнику. Розроблено проекти аналітично-нормативної документації "Трава брокколі", "Сухий екстракт спиртовий з трави брокколі", "Сухий екстракт водний з трави брокколі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 капуста брокколі + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА357247

Рубрики:

      
18.

Владимиров Д.О. 
Формування регулярних структур з наноцентрів у кристалах КСl в стаціонарних просторово-періодичних світлових полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.О. Владимиров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено фотоіндуковані фізико-хімічні процеси, які обумовлюють формування регулярних структур з наноцентрів за дії стаціонарних просторово-періодичних світлових полів (СППСП) у адитивно забарвлених кристалах KCl. Показано, що механізм формування таких структур за дії СППСП є складною сукупністю конкуруючих дифузійно-дрейфових процесів між максимумами та мінімумами СППСП, що формують структуру. Установлено вплив іонізувального опромінення та введення катіонних і аніонних домішок на процес формування регулярних структур за дії СППСП. З використанням одержаних експериментальних даних побудовано фізичну модель перебігу фотостимульованих процесів у СППСП, важливу роль у якій грає ефект Дембера. Коректність запропонованої моделі перевірено за допомогою числово-математичного моделювання. Відзначено, що результати числово-математичного моделювання добре корелюють з експериментальними даними. Базуючись на даній моделі, передбачено та експериментально підтверджено виникнення мультичастотних регулярних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА340097

Рубрики:

      
19.

Шарко І. О. 
Формування та підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. О. Шарко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методичні положення та нове вирішення наукового завдання щодо формування та підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств. Узагальнено сутність і систематизовано фактори формування ресурсного потенціалу як складової в системі функціонування економічного потенціалу сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано методичні підходи до визначення сукупної величини й ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств. Встановлено тенденції забезпеченості й ефективності використання основних видів виробничих ресурсів сільськогосподарськими підприємствами України та Харківщини. Надано вартісну оцінку розмірів та ефективності використання окремих складових і сукупного ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств Харківщини. Обгрунтовано доцільні напрями подальшого формування ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств з урахуванням наявних тенденцій і досягнутого рівня продуктивності й ефективності використання виробничих ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР- 4ХАР)321-571
Шифр НБУВ: РА375804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Крюкова А. І. 
Розробка та стандартизація комбінованих рослинних засобів для застосування при ревматичних захворюваннях суглобів / А. І. Крюкова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена стандартизації сировини софори японської квітки, плоди та бутони, квасолі звичайної стулки плодів, гарпагофітуму лежачого корені; дослідженню хімічного складу даних видів сировини (визначення флавоноїдів, амінокислот, моносахаридів, жирних кислот, макро- та мікроелементів); одержанню та стандартизації гарпагофітуму лежачого коренів екстракту сухого; розробці та стандартизації рослинних засобів та дослідженню їх протизапальної та анальгетичної активності.В результаті проведених досліджень з апробації методик контролю якості сировини софори бутонів, софори квіток та гарпагофітуму лежачого коренів розроблені монографії ДФУ 2.1 «Софори бутони», «Софори квітки» та ДФУ 2.0 «Гарпагофітуму лежачого корені». Розроблено проекти національних монографій ДФУ «Софори плодиN» і «Квасолі звичайної стулки плодівN». Розроблено спосіб ідентифікації та кількісного визначення амінокислот у сировині квасолі звичайної стулках плодів.Розроблено добавку дієтичну комбінованого складу «Остеоверт», що містить гарпагофітуму лежачого коренів екстракт сухий, глюкозаміну сульфат і хондроітину сульфат, та рослинний збір «Ревмаверт», склад якого захищено патентом України на корисну модель № 129448 «Рослинний збір з аналгетичною та протизапальною активністю», визначені їх параметри стандартизації та розроблені методики контролю якості. Добавка дієтична «Остеоверт» впроваджена у промислове виробництво в умовах ТОВ «Дослідний завод «ГНЦЛС» на замовлення ТОВ «Фармацевтична фірма «Вертекс» (м. Харків).^UThe dissertation is devoted to standardization of medicinal plant material Sophora japonica flowers, fruits and buds, common bean fruit's glumes, devil's claw roots; study of the chemical composition of these kinds of raw materials (definition of flavonoids, amino acids, monosaccharides, fatty acids, macro- and microelements); obtaining and standardizing the dry extract of the devil's claw roots; the development and standardization of plant products and the study of their anti-inflammatory and analgesic activity.As a result of conducted research on approbation of methods for quality control raw Sophora buds, Sophora flowers and devil's claw roots were developed monographs SPHU 2.1" Sophora buds", "Sophora flowers" and SPHU 2.0 "Devil's claw root".The project of the SPHU national monograph "Common bean fruit's glumesN" and "Sophora fruitsN" was developed. The method of identification and quantitative determination of amino acids in raw common bean fruit's glumes was developed.A dietary supplement of combined composition "Osteovert" containing the dry extract of the devil's claw roots, glucosamine sulfate and chondroitin sulfate, and the composition of the new herbal collection "Rheumavert", which is protected by the patent of Ukraine on the utility model No. 129448 "Plant collection with analgesic and anti-inflammatory activity" ware developed. Dietary supplement "Osteovert" was introduced into industrial production in the conditions of TOV "Experimental factory" GNTSLS" by order of the TOV "Pharmaceutical firm "Vertex" (Kharkiv).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського