Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (430)Книжкові видання та компакт-диски (365)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДОТОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Федотова О.В. 
Антропологічні підстави неорелігійних впливів на особу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / О.В. Федотова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі аксіологічної та феноменологічної методологій проаналізовано ідею духовного творення людини та розуміння її сутності в межах екорелігійних впливів на ціннісний світ особи. Показано, що сучасна плюралістична релігійність має межу, окреслену Іншим, що дозволяє відродити та оновити релігійну духовність, подолати сучасну антропологічну кризу. Доведено, що релігійність, яка визначена як людська здатність до самовизначення та самотворчості, вихід за межі наявного буття, вказує на неутилітарну ціннісну спрямованність людини до творчості ціннісно-смислової форми буття у світі та є способом самовизначення, самоактуалізації, самоздійснення людини. Зроблено висновок, що на шляху до майбутньої цивілізації зміна релігійних парадигм неминуча, що пов'язано з необхідністю оновлення та збереження національних традиційних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Э391 +
Шифр НБУВ: РА336191

Рубрики:

      
2.

Федотова Н.А. 
Взаємозв'язок форми меридіанної проекції робочого колеса лопатевого насоса і момента швидкості потоку перед ним: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Н.А. Федотова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Одержано узагальнену залежність для визначення діаметра входу робочого колеса лопатевої системи типу HP під час наявності перед ним довільного за знаком і значенням моменту швидкості потоку. Наведено результати розрахункових та експериментальних досліджень осьових насосів з лопатевою системою типу НР, що підтвердили основні положення запропонованої методики проектування. Уточнено аналітичну залежність втулкового відношення на виході робочого колеса від коефіцієнта швидкохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.2-042-01 +
Шифр НБУВ: РА363737

Рубрики:

      
3.

Федотов Є.Р. 
Вивчення функціонального стану лейкоцитів за допомогою кількісної люмінесценції із застосуванням акридинового оранжевого в комплексі імунологічних методів при різних патологіях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Є.Р. Федотов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості застосування люмінесцентної мікроскопії з акридиновим оранжевим (АО) в експериментальній та клінічній імунології. Проведено люмінесцентний аналіз функціональної активності лейкоцитів крові людини з застосуванням АО. Запропоновано застосування люмінесцентного методу з АО за різних клінічних умов для визначення імунного статусу людини. Уперше в клінічній імунології визначено функціональну активність імунної системи під час операційної травми за допомогою патогенетичного підходу, що дозволяє враховувати основні стадії імуногенезу: активацію, проліферацію, диференціювання та міграцію лімфоцитів. Проведено аналіз патогенетичного зв'язку показників інтенсивності люмінесценції лімфоцитів, пофарбованих АО, з частотою популяцій лімфоцитів, фенотипованих моноклональними антитілами, та оцінених іншими патогенетичними методами в периферичній крові та культурі лімфоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.325.3 +
Шифр НБУВ: РА335703

Рубрики:

      
4.

Федотов О. О. 
Інноваційна діяльність: інституційний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Федотов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та розвитку інституціонального середовища інноваційної діяльності в системі економічних відносин. Обгрунтовано категоріальну сутність понять "інновація" та "інституційне середовище інноваційної діяльності". Наведено класифікацію інновацій за місцем в інституційному середовищі. Досліджено роль і місце інституційного середовища в якості механізму перерозподілу грошових ресурсів на виробничі цілі та механізму підвищення адаптивності економічної системи. Визначено систему зовнішніх і внутрішніх факторів. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку інноваційної сфери економіки України. Запропоновано концепцію інституційного забезпечення інноваційної діяльності на макро- та мікрорівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА375094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Федотова І.В. 
Мікрохвильова резонансна терапія у комплексному лікуванні хворих на травматичний остеомієліт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.В. Федотова ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання впровадження технологій квантової медицини - мікрохвильової резонансної терапії (МРТ) - у комплекс лікування травматичного остеомієліту. Розроблено методику МРТ для різних етапів лікування та за умов різної локалізації патологічного процесу. Результати клінічних спостережень і параклінічних досліджень 180 хворих на травматичний остеомієліт (130 хворих, яким у комплексі з радикальним хірургічним лікуванням застосували мікрохвильову резонансну терапію та 50 хворих контрольної групи), засвідчили високу ефективність даного методу лікування, що справляє імунокоригувальний вплив на стан захисних сил організму хворих, позитивно впливає на перебіг інфекційного процесу, сприяє зникненню патогенної мікрофлори, нормалізує показники симпато-адреналової системи, покращує мікроциркуляцію та регіональний кровообіг пошкодженої кінцівки. Зроблено висновок: МРТ позитивно впливає на перебіг патологічного процесу у хворих на травматичний остеомієліт, надає можливість купірувати провідні патологічні симптомокомплекси - послаблювати больовий синдром, зменшувати набряки ураженої кінцівки, сприяє загоюванню трофічних виразок і гранулюючих ран, усуває неврологічні ускладнення, поліпшує загальний психоемоційний стан хворого. Застосування МРТ у комплексному лікуванні травматичного остеомієліту зменшує кількість загострень запального процесу, скорочує тривалість лікування та поліпшує віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-542
Шифр НБУВ: РА312036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федотова Т.В. 
Міфологеми вогню та сонця в українській літературі: інтерпретаційні моделі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.В. Федотова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі української народної творчості, українських літературних джерел XVIII - XX ст., зокрема, творів Г.Сковороди, Т.Шевченка, Л.Українки, М.Коцюбинського, В.Винниченка, П.Тичини та І.Драча виконано системний аналіз художніх творів з яскраво вираженою вогняною та солярною символікою. Досліджено особливості художнього втілення міфологем вогню та сонця у фольклорі та художніх літературних джерелах в їх динамічному розвитку від найдавніших часів до сутності як ідентифікації українських світоглядних принципів. Встановлено співвідношення оригінальних і запозичених елементів у даних символах. Наведено ретроспективний виклад процесу художнього втілення міфологем вогню та сонця у творах української літератури, описано особливості трансформації образів в уявленнях і віруваннях українців, художньо-змістової генези в письменстві XVIII - XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-34 + Ш3(45УКР)-694 +
Шифр НБУВ: РА342710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Федотова Г.В. 
Оскарження дій та рішень міліції як органу дізнання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.В. Федотова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено актуальні правові, теоретичні та практичні проблеми оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання. Обгрунтовано нові положення, які стосуються поняття оскарження та скарги на дії, рішення (бездіяльність) міліції. Проведено комплексну розробку проблем правового й організаційного характеру, які виникають у процесі оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання. Розкрито суть і наведено класифікацію скарг на дії та рішення міліції, порядку їх прийому, розгляду та вирішення. Охарактеризовано діяльність начальника органу дізнання, прокурора та суду, яка здійснюється у зв'язку з оскарженням процесуальної дії чи рішення особи, яка проводить дізнання в міліції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, що регламентує оскарження дій і рішень міліції як органу дізнання та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01.073 +
Шифр НБУВ: РА361056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Федотов С.М. 
Основні закономірності розподілу напружень у масиві гірських порід при підземному видобутку вугілля і газу: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.15.09 / С.М. Федотов ; НАН України, Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено числові й аналітичні методи розрахунку напружено-деформованого стану масиву довкола підземних виробок і техногенних тріщин з урахуванням гірничотехнічних і гірничо-геологічних факторів видобутку вугілля та газу. Розв'язано задачу про напружено-деформований стан анізотропного масиву під час розробки похилих і горизонтальних вугільних пластів. Встановлено залежність довжини привибійної пластичної зони у вугільному пласті від гірничого тиску, довжини вільно звисаючої покрівлі, фізико-механічних властивостей масиву, глибини залягання, потужності та кута нахилу пласта. Показано, що у випадку стрибкоподібної зміни потужності пласта на формування зон пластичних деформацій суттєво впливає кут нашарування порід. Досліджено вплив технологічних факторів (кріплення, цілику, зволоження вугільного масиву) на розподіл опорного тиску на пласт і довжину привибійних пастичних областей. Наведено рішення задачі про напружено-деформований стан анізотропного масиву гірських порід навколо похилої техногенної тріщини. Зроблено кількісне оцінювання впливу напруженого стану на зміну фільтраційних властивостей масиву навколо вертикальної тріщини гідророзриву, утвореної зі стінки газовидобувної свердловини. Досліджено напружений стан масиву навколо газового горизонту, розташованого над ділянкою відпрацьованої лави. Результати наукового дослідження використано у науково-технічних розробках корпорації "Індустріальний Союз Донбасу" під час оцінювання технологічних параметрів способу видобутку метану за допомогою свердловини з тріщиною гідророзриву, а також Інститутом геотехнічної механіки НАН України під час оцінювання технологічних параметрів способу видобутку шахтного метану шляхом буріння свердловин з підготовчої виробки, розташованої у зоні впливу діючої лави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И310.1 +
Шифр НБУВ: РА362621

Рубрики:

      
9.

Федотов М. М. 
Особливості трансформації природно-заповідних територій під впливом осушувальних меліорацій: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / М. М. Федотов ; НААН України, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз формування еколого-меліоративного стану осушуваних територій в межах природно-заповідної території з урахуванням потреб її господарського використання й охорони. Подано основні напрями територіальної трансформації ландшафтних комплексів межиріччя Західного Бугу та Прип'яті під впливом осушувальних меліорацій. Запропоновано методику оцінювання просторових змін меліоративних природно-технічних систем на основі кластерного аналізу та графоаналітичних методів обробки інформації. Надано основні напрями вдосконалення територіальної організації природно-заповідної території для сільськогосподарського виробництва й охорони природи на меліорованих землях. Встановлено модель оптимізації територіального планування меліорованих агроландшафтів за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + У9(4УКР)451.512
Шифр НБУВ: РА379541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Федотова О.О. 
Політична цензура друкованих видань в УСРР - УРСР: становлення, технологія, еволюція. 1919 - 1990 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Федотова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 33 с. — укp.

Досліджено витоки цензури друкованої продукції у світовій і вітчизняній історичній практиці, а також сутність політичної цензури як явища та її понятійний апарат. Розглянуто основні напрямки цензурної діяльності з контролю бібліотечної, музейної та книготорговельної сфери, ввозу літератури з-за кордону, збереження державної таємниці в пресі. Висвітлено функції цензури у вигляді різних форм обмеження друкованих видань, зокрема, цензорських втручань у текстові матеріали на етапі попереднього та наступного контролю, здійснення бібліотечних чисток, складання проскрипційних матеріалів. Зазначено, що шляхом введення в науковий обіг значної частини архівних джерел (партійних, цензурних, державних, громадських) з фондів державних архівних зібрань і використання широкого масиву опублікованих документів простежено особливості реалізації політичної цензури в Україні на різних етапах її еволюції протягом радянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 + Ч610.3(4УКР)6-7 в2:Ф +
Шифр НБУВ: РА368746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федотова Т.В. 
Психологічні чинники творення особистістю креативного художнього продукту: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Т.В. Федотова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "креативний художній продукт" (КХП) як візуальний продукт образотворчої діяльності, що вирізняється оригінальністю й унікальністю, індивідуальними проявами стилю та техніки виконання, емоційністю та колірною гармонійністю представлення, спонукає до естетичних переживань глядачів. Виділено критерії оцінювання КХП, такі як оригінальність художнього твору, гармонійність колірного ряду, естетична привабливість та інші. Виявлено психологічні профілі студентів з креативним художнім продуктом, серед яких є такі базові психологічні особливості як емоційна стабільність, інтернальність у досягненнях, мотивація прагнення до успіху тощо. Розкрито зміст внутрішніх чинників творення студентами КХП, які репрезентовано психологічними особливостями творчої особистості. Визначено психологічні чинники, які детермінують творення студентами художніх спеціальностей КХП впродовж усього навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.401
Шифр НБУВ: РА373705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Федотов 
Реформування системи фінансового забезпечення місцевого самоврядування в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Володимир Олександрович Федотов ; Дніпропетровський регіональний ін-т держ. управління Національної академії держ. управління при Президентові України. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-92 + Х829(4УКР)1 + Х829(4)1
Шифр НБУВ: РА354059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федотова Н.О. 
Суб'єктні трансформації в англо-українському перекладі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Н.О. Федотова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення, здійснено аналіз і класифікацію суб'єктних трансформацій. Суть об'єктної трансформації полягає у тому, що актант глибинної структури речень, який у тексті мови оригіналу на поверхневому рівні реалізувався як предмет речення, у процесі перекладу змінює поверхневу функцію та у тексті мовою перекладу реалізується як другорядний член речення (додаток, обставина, означення). За цього значення, яке виражає цей актант, за умов адекватно виконаного перекладу, не змінюється. Однією з головних причин застосування суб'єктних трансформацій запропоновано вважати міжмовну синтаксичну асиметрію. За цього всі перекладацькі суб'єктні трансформації поділено на три групи: якісні та кількісні трансформації та трансформації перегрупування. Дані, одержані внаслідок проведення дослідження, підтверджують припущення про важливість адекватної передачі синтаксичних значень підмета в англо-українському перекладі та застосування з цією метою суб'єктних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-77 + Ш143.21-77 +
Шифр НБУВ: РА358214

Рубрики:

      
14.

Федотова Н. А. 
Технологія білково-рослинного напівфабрикату на основі молочної сироватки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н. А. Федотова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 21 с. — укp.

Вперше доведено підвищення піноутвоутворювальних властивостей композиції яєчного білка та рослинної сировини, що може бути використано в технологіях виробів з пінною структурою. Встановлено та підтверджено методом математичного моделювання оптимальні технологічні параметри одержання максимальних структуроутворювальних властивостей модельних систем білково-рослинного напівфабрикату на основі молочної сироватки (БРН МС). Визначено параметри плівкового сушіння композиційної суміші БРН та співвідношення рослинної сировини та цукру в системі, що забезпечує максимальне збереження поживних речовин. Вперше обгрунтовано технологічні параметри та режими одержання БРН МС. Одержано комплекс даних, що характеризує якість розроблених напівфабрикатів, доведено їх високу харчову та біологічну цінність, обгрунтовано умови та строки зберігання напівфабрикатів, розроблено асортимент солодких страв на їх основі. Розкрито закономірності формування якісних показників десертної продукції й оздоблювальних напівфабрикатів під час виробництва та зберігання. Доведено, що використання молочної та рослинної сировини у рекомендованих концентраціях забезпечує технологічну стабільність утворення харчових систем, підвищення якості готових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2 + Л994
Шифр НБУВ: РА382333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Федотова Т.А. 
Удосконалення механізму регулювання потоків робочої сили на фіксованому ринку праці промислового регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Т.А. Федотова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо формування й ефективного задіяння організаційно-економічного механізму регулювання потоків робочої сили на ринку праці. За результатами дослідження до економічної теорії введено нові категорії даного ринку (номінальну, реальну та потенціальну робочу силу, потоки робочої сили, ефект інтенсивності потоків робочої сили), здійснено уточнення та доповнення існуючих категорій (трудового потенціалу, економічно активного населення, робочої сили, фаз відтворення робочої сили), упорядковано визначення елементів ринку праці, зокрема, проведено розмежування категорій вартості та ціни робочої сили. Розроблено схему відтворення робочої сили та комплексну схему її потоків на ринку праці, проведено інтерпретацію даної схеми щодо фіксованого ринку праці. Оцінено ефективність впливу його елементів на обсяг і спрямованість потоків робочої сили на фіксованому ринку праці та процесів на ринку праці промислового регіону у параметрах потоків, проведено сукупну оцінку потоків робочої сили на ньому. Здійснено грунтовний аналіз стану та динаміки її руху за потоками, що існують на фіксованому ринку праці промислового регіону, а також обгрунтовано чинники, які гальмують інтенсивність даного руху та знижують ефективність управління потоками робочої сили. Наведено концепцію управління цими потоками та розроблено й апробовано на її базі модель регулювання потоків робочої сили на ринку праці та засади впровадження цієї моделі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА338204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Федотова І.В. 
Управління маркетинговою діяльністю автотранспортного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Федотова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено систему управління маркетинговою діяльністю автотранспортного підприємства. Визначено суть, зміст і взаємозв'язок функцій управління, склад і зміст процесів маркетингової діяльності. Уточнено суть поняття "маркетингова діяльність" як об'єкта управління. Удосконалено методичне забезпечення вибору головних споживачів автотранспортних послуг. Запропоновано методичні засади кількісної оцінки лояльності споживачів таких послуг. Розроблено методичний підхід до визначення якісної оцінки рівня взаємовідносин автотранспортних підприємств (АТП) зі споживачами послуг за цінністю споживача та його лояльністю до АТП, розроблено індивідуальну стратегію взаємовідносин АТП з головними споживачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-211.1-21 +
Шифр НБУВ: РА348125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Федотова К.О. 
Формування дивідендної політики акціонерного товариства на прикладі автотранспортних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / К.О. Федотова ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання формування ефективної дивідендної політики автотранспортних підприємств (АТП) України. Уточнено термінологічний апарат дослідження, запропоновано визначення категорії "дивідендна політика" в корпоративному управлінні. Узагальнено теоретичні аспекти формування дивідендної політики підприємства та її впливу на вартість корпорації. Проаналізовано практику дивідендних виплат акціонерних товариств (АТ) України та визначено основні причини відмови підприємств від виплати дивідендів. Розроблено методику аналізу дивідендної політики, орієнтовану на інтереси інвесторів під час вибору об'єкта інвестування, на основі якої визначено основні типи дивідендної політики АТП України. Розроблено концепцію формування дивідендної політики підприємства за сучасних умов. Визначено дивідендну премію фондового ринку України. Розроблено методичні рекомендації щодо формування ефективної дивідендної політики з використанням методу багатокритеріальної оптимізації з метою визначення оптимального розміру дивідендних виплат.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359421

      
18.

Федотов Ф.В. 
Числове дослідження нестаціонарних електродинамічних процесів в активних суцільних середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ф.В. Федотов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод інтегральних рівнянь Вольтерра для розв'язку задач з активним шаровим середовищем. Одержано рівняння, що описує взаємодію довільного електромагнітного сигналу з нестаціонарним шаром та створено числовий метод його розв'язання для різних видів середовища у шарі, яке має змінні властивості у просторі та часі. Розроблено програмний комплекс для автоматизації моделювання та дослідження таких задач. Без обмежень на коефіцієнт нелінійності середовища досліджено перетворення основних видів електомагнітних сигналів, а саме, плоскої хвилі, гауссового імпульсу та гауссового хвильового пакету, солітону, в діелектричному нелінійному шарі. Розв'язок задач побудовано без апріорних припущень щодо його структури на базі єдиного підходу, що дає змогу розрахувати всі вищі гармоніки трансформованого електромагнітного поля. Без обмежень на амплітуду збурення параметрів досліджено перетворення плоскої хвилі в нестаціонарному діелектричному шарі, параметри якого модулюються у часі або у часі та просторі. Розраховане повне елекричне поле містить всі вищі гармоніки, які являють собю лінійні комбінації частоти первинної хвилі та частоти модуляції параметрів середовища. Одержано розв'язки деяких нестаціонарних задач за допомогою методу FDTD та вперше проведено порівняння з результатами, одержаними за допомогою методу інтегральних рівнянь. Показано збіг результатів для лінійних стаціонарних задач та перевагу методу інтегральних рівнянь Вольтерра за точністю та стабільністю одержаних числових результатів для нестаціонарних задач. Уперше сформульовано метод інтегральних рівнянь Вольтерра для задач з нестаціонарним плоским діелектричним хвилеводом. Одержано рівняння, що описує взаємодію електромагнітного сигналу з нестаціонарним хвилеводом, властивості ядра якого змінюються у часі. Розроблено числовий метод його розв'язання та програмний комплекс для моделювання електродинамічних процесів у хвилеводі з застосуванням технології паралельних обчислень. Показано, що за умов перетворення власної хвилі хвилеводу, параметри середовища ядра якого різко змінюються у часі, виникають нові власні хвилі, одна з яких не змінює свою постійну розповсюдження, але змінює частоту, інша має частоту первинної хвилі, але нову постійну розповсюдження, а також виникає безперервний спектр хвиль випромінювання. Виявлено, що спектр трансформованої хвилі відрізняється в різних точках поперечного перетину хвилеводу. Досліджено перетворення гауссового хвильового пакету у випадку стрибка параметрів середовища ядра хвилеводу в часі. З'ясовано, що явища, які виникають у разі трансформації гармонійної власної хвилі, призводять до зміни просторово-часової структури первинного імпульсу. Розроблено метод моделювання нелінійного середовища з довільним коефіцієнтом нелінійності у хвилеводі за допомогою послідовності резольвентних операторів, які дають точний розв'язок лінійної задачі у випадку різкої зміни параметрів середовища у часі. Досліджено вплив нелінійності середовища на власну хвилю хвилеводу. Установлено виникнення нестабільності поля, яка зникає у разі введення насичення в модель нелінійності. Визначено смугасту структуру спектра трансформованої хвилі. Кожна гармоніка цього спектра розщеплена та має свою структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74-01 +
Шифр НБУВ: РА330162

Рубрики:

      
19.

Федотов І. В. 
Адміністративні суди у системі суб'єктів забезпечення законності в державі / І. В. Федотов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є правовідносини, які виникають під час здійснення адміністративними судами діяльності у напрямку забезпечення законності в державі. Мета дисертації полягає в тому, щоб на основі аналізу наукових поглядів учених та норм чинного законодавства України визначити місце та особливості адміністративних судів у системі суб'єктів забезпечення законності в державі, а також, спираючись на позитивний вітчизняний та зарубіжний досвід, окреслити напрямки вдосконалення адміністративного законодавства з досліджуваних питань. Методологічною основою дисертації є сукупність філософсько-світоглядних, загальнонаукових та спеціальних наукових методів: логіко-семантичний, аналітичний, структурно функціональний, порівняльно-правовий методи, а також методи класифікації та документального аналізу. Теоретичні і практичні результати, новизна: обґрунтовано доцільність розробки та прийняття Концепції взаємодії між суб'єктами забезпечення законності в державі; спираючись на досвід Франції підкреслена важливість створення в нашій країні Трибуналу із конфліктів; доведено, що діяльність адміністративних судів із забезпечення законності в державі, реалізується не лише у формі адміністративного судочинства, яке має процесуальний правозастосовний характер, але й у позапроцесуальних формах в межах яких дані суди не здійснюють правосудної діяльності, втім, виконують аналітичну, правоорієнтуючу та правороз'яснювальну, а також правовиховну роботу. Ступінь упровадження: у науково-дослідній сфері – для проведення подальших доктринальних розробок, присвячених проблемам забезпечення законності в державі взагалі та адміністративних судах зокрема; у нормотворчій діяльності – при розробці нових нормативно-правових актів і вдосконаленні чинного національного законодавства, яке регулює діяльність адміністративних судів, як суб'єктів забезпечення законності в державі; у правозастосовній сфері – для покращення практичної діяльності адміністративних судів, як суб'єктів забезпечення законності в державі. Сфера використання: у навчальному процесі – під час підготовки робочих програм, навчально-методичних матеріалів, навчальних посібників з дисциплін «Адміністративне право» та «Адміністративний процес».^UThe object of the study is the legal relationship that arises during the implementation of administrative courts in the direction of ensuring the rule of law in the state. The purpose of the dissertation is to determine the place and features of administrative courts in the system of subjects of legality in the state on the basis of the analysis of scientific views of scientists and norms of the current legislation of Ukraine, and also, based on positive domestic and foreign experience, to outline directions of administrative legislation improvement. on the researched issues. The methodological basis of the dissertation is a set of philosophical and worldview, general scientific and special scientific methods: logical-semantic, analytical, structural-functional, comparative-legal methods, as well as methods of classification and documentary analysis. Theoretical and practical results, novelty: the expediency of development and adoption of the Concept of interaction between subjects of maintenance of legality in the state is substantiated; drawing on the experience of France, emphasizes the importance of establishing a Conflict Tribunal in our country; It has been proved that the activity of administrative courts to ensure the rule of law in the state is realized not only in the form of administrative proceedings, which have a procedural law enforcement nature, but also in non-procedural forms within which these courts do not carry out judicial activities. explanatory, as well as legal education work. Degree of implementation: in the research sphere - for further doctrinal developments on the problems of ensuring the rule of law in the state in general and administrative courts in particular; in rule-making activity - in the development of new normative-legal acts and improvement of the current national legislation, which regulates the activity of administrative courts, as subjects of ensuring legality in the state; in the field of law enforcement - to improve the practical activities of administrative courts as subjects of legality in the state. Scope of use: in the educational process - during the preparation of work programs, teaching materials, textbooks in the disciplines "Administrative Law" and "Administrative Process".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Федотов С. О. 
Синтез та властивості S-похідних 4-аміно-5-(5-R-піразол-3-іл)-1,2,4-триазол-3-тіолу та продуктів їх хімічних перетворень: автореферат дис. ... д.філософ : 226 / С. О. Федотов. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню практично значимих методів синтезу біоактивних сполук в ряду S-похідних 4-аміно-5-(5-R-піразол-3-іл)-1,2,4-триазол-3-тіолу і продуктів їх хімічної трансформації, а також стратегії пошуку біологічно активних агентів з потенційною протимікробною, протигрибковою, протизапальною, антиоксидантною активністю, встановленню певних закономірностей «структура-біологічна дія», виявленню оптимальних напрямів хімічної модифікації з метою підвищення фармакологічних характеристик та подальшим рекомендаціям щодо сполук, які можуть бути кандидатами для створення біологічно активної субстанції. Вагоме значення цієї роботи полягає в тому, що вона розширює можливості та створює додаткові перспективи для подальших досліджень у сфері розробки потенційних лікарських препаратів. Інноваційні знання, одержанні в ході виконання дисертаційного дослідження, можуть стати цінним внеском у розвиток сучасної медицини та фармації.В ході проведеного дослідження було одержано 81 сполуку, які були піддані біологічному тестуванню для оцінки їх гострої токсичності, протимікробної, протигрибкової, антиоксидантної та аналгетичної активності. З цих сполук було виділено найбільш активні. Крім цього, були виявлені певні зв'язки між хімічною структурою та біологічною активністю цих речовин.Для подальших поглиблених фармакологічних досліджень рекомендовано 2 сполуки, які проявляли найвищий потенціал біологічної активності. Серед них ізопропіл 6-(2,6-дихлорофеніл)-3-(3-метилпіразол-5-іл)-6,7-дигідро[1,2,4]триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазин-7-етаноат, який проявляє протигрибкову дію та продемонстрував задовільні показники аналгетичної активності та (6-(2,6-дихлорофеніл)-3-(3-метилпіразол-5-іл)-6,7-дигідро[1,2,4]-триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазин-7-іл)(феніл)метанон, який виступив потенційним антиоксидантним агентом. Наведені похідні 1,2,4-триазолу являються перспективними кандидатами для удосконалення, подальшого вивчення і майбутньої розробки нових засобів терапевтичного спрямування.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of practically significant methods for the synthesis of bioactive compounds in a number of S-derivatives of 4-amino-5-(5-R-pyrazol-3-yl)-1,2,4-triazole-3-thiol and their chemical transformation products, as well as strategies for finding biologically active agents with potential antimicrobial, antifungal, anti-inflammatory, antioxidant activity, establishing certain regularities "structure-biological action", identifying optimal directions of chemical modification in order to improve pharmacological characteristics and further recommendations about connections, which can be candidates for creating a biologically active substance.The significant importance of this work is that it expands opportunities and creates additional prospects for further research in the development of potential drugs. Innovative knowledge gained in the course of dissertation research can become a valuable contribution to the development of modern medicine and pharmacy.In the course of the study, 81 compounds were obtained, which were subjected to biological testing to assess their acute toxicity, antimicrobial, antifungal, antioxidant and analgesic activity. Of these compounds, the most active ones were isolated. In addition, certain connections were found between the chemical structure and biological activity of these substances.For further in-depth pharmacological studies, 2 compounds that showed the highest potential for biological activity are recommended. Among them there is isopropyl 6-(2,6-dichlorophenyl)-3-(3-methylpyrazol-5-yl)-6,7-dihydro[1,2,4]triazolo-[3,4-b][1,3,4]thiadiazin-7-ethanoate, which exhibits an antifungal effect and has demonstrated satisfactory indicators of analgesic activity and (6-(2,6-dichlorophenyl)-3-(3-methylpyrazol-5-yl)-6,7-dihidro[1,2,4]triazolo[3,4-b][1,3,4]thiadiazin-7-yl)(phenil)-methanon, which acted as a potential antioxidant agent. These derivatives of 1,2,4-triazole are promising candidates for improvement, further study and future development of new therapeutic agents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського