Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1374)Книжкові видання та компакт-диски (1268)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕРЕЩЕНК$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
2.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Терещенко В.Л. 
Багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Л. Терещенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фізичного механізму, який обумовлює активність поверхні класу металів, напівпровідників, композитних структур у хемографічному ефекті. Встановлено вплив різноманітних факторів на проявлення даного ефекту в газовому середовищі та в рідині. З'ясовано, що активність твердого тіла обумовлена зворотньою адсорбцією кисню, який у вигляді негативно заряджених іонів продукує його поверхня на початковій стадії її окиснення. На підставі встановленого фізичного механізму ефекту розроблено багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5, 022
Шифр НБУВ: РА317545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маринич О. В. 
Випадкові рекурсивні послідовності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. В. Маринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод дослідження асимптотичної поведінки моментів випадкових рекурсивних послідовностей - метод ітеративних функцій. Встановлено достатню умову слабкої збіжності нормованого часу поглинання ланцюгів Маркова, що спадають до експоненційного функціонала, від субординатора з відомою мірою Леві. Доведено результат про слабку збіжність числа зайнятих інтервалів у гратках Бернуллі. Встановлено асимптотичну поведінку середнього числа порожніх інтервалів і числа малих частин у гратках Бернуллі. Знайдено асимптотику моментів і доведено центральну граничну теорему для числа зіткнень у beta (2,b)-коалесцентах. Досліджено асимптотичну поведінку моментів трьох функціоналів, що діють на коалесценті Пуассона - Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0
Шифр НБУВ: РА383752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Терещенко Л.І. 
Внутрішньовидова мінливість та успадкування ознак плюсових дерев сосни звичайної у Харківській області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Л.І. Терещенко ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клони плюсових дерев сосни та їх потомств за біометричними, фенологічними, репродуктивними характеристиками. Визначено коефіцієнти успадкування основних ростових і репродуктивних ознак. Досліджено морфологічні, анатомічні, цитологічні особливості хвої, пилкових зерен, шишок і насіння клонів та їх сібсових потомств. Наведено порівняльний аналіз росту та репродукції сібсових родин на різних ділянках культур. Доведено можливість ранньої діагностики росту сосни за наявністю вторинного приросту пагонів і типом його прояву, а також можливість ідентифікації і відбору для схрещувань дерева за наявністю аномальних пилкових зерен, інтенсивністю та особливостями росту пилкових трубок, біометричними та якісними показниками шишок і насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-45(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА342331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
10.

Терещенко 
Дезактивація стічних вод, що містять радіоізотопи цезію- 137 і стронцію- 90: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Оксана Миколаївна Терещенко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.2
Шифр НБУВ: РА311333

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Мариношенко О.П. 
Динамічне деформування видовжених балкових систем набігаючим повітряним потоком: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / О.П. Мариношенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано метод задання апроксимацій переміщень довільних точок консольної балкової системи (КБС), на підставі з основних положень теорії пружності, які здатні описувати різні типи згинних крутильних і повздовжніх переміщень та є порівняно простими в практичних застосуваннях. Наведено уточнений підхід до визначення силових факторів, які діють на поверхню КБС. Запропоновано принцип можливих переміщень для динамічного аналізу силових і кінематичних характеристик у точках КБС і повітряного потоку. Проведено на пїдставі одержаних співвідношень і рівнянь руху обчислення компонент векторів переміщень, тензорів напружень і деформацій, тиску повітряного потоку в характерних точках і перерізах КБС - крила літака. Досліджено статистичну та динамічну стійкість КБС у разі її взаємодії з повітряним потоком. Підтверджено достовірність вибраної моделі КБС і методів розрахунку на підставі числового та натурного експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.106.9
Шифр НБУВ: РА375309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Терещенко А.М. 
Ефективні за швидкодією алгоритми багаторозрядної арифметики: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / А.М. Терещенко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.10
Шифр НБУВ: РА375159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Терещенко І.М. 
Задачі наближення-ухилення та утримання у диференціальних та різницевих іграх: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / І.М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено ігри наближення-ухилення та утримання у неперервній і дискретній постановках. Структуру гри в загальному випадку описано операторними конструкціями Б.М.Пшеничного. За допомогою методу H-опуклих множин розв'язано у новій постановці лінійну диференціальну гру утримання траєкторії динамічної системи в термінальній множині на всій додатній піввісі. Показано, що використання для розв'язання дискретної задачі утримання умови повного вимітання дозволяє побудувати мінімальні та максимальні інваріантні множини. Одержано результати для побудови інваріантних множин у дискретній задачі й обгрунтовано можливіть їх використання для випадку неперервної задачі. Розроблено нові методи розв'язання лінійних диференціальних ігор наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення. Розкрито важливу роль у запропонованих методах узагальнення умови повного вимітання. За умови повного вимітання розв'язано нові задачі наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення та з термінальною множиною. Одержано формули визначення ціни гри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.135,0 +
Шифр НБУВ: РА355382

Рубрики:

      
16.

Терещенко Л.М. 
Задачі статичної магнітопружності для тіл із магніто-м'якого феромагнетика з еліптичним та сферичним включеннями і порожнинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Л.М. Терещенко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розв'язано нові плоскі та просторові задачі магнітопружності для магнітом'яких ізотропних феромагнетиків, що мають кругове, еліптичне та сферичне включення чи порожнину. Для побудови розв'язку основні рівняння механіки й електродинаміки намагнічених середовищ лінеаризовано на базі припущення, що компоненти магнітного поля в деформівному тілі можна розбити на дві складові, взаємозв'язані зі станом жорсткого недеформованого тіла та збуреним станом, обумовленим деформацією тіла. Для цього використано умови малості деформацій незбуреного стану та умови малості збурень. Лінеаризацію здійснено з використанням методу малих деформацій Pao Y.-H., і Yeh C.-S. Розв'язки задач побудовано за допомогою узагальненого представлення повного розв'язку системи рівнянь магнітопружності через гармонічні функції. Одержано точні аналітичні розв'язки 6-ти задач про концентрацію напружень у магнітом'яких феромагнетиках з порожнинами та включеннями у формі круга, еліпса та сфери за дії однорідного магнітного поля різних напрямків, заданого на нескінченості. Числові розрахунки здійснено за допомогою пакета математичних програм Maple 7. Проаналізовано механічні ефекти, що виникають на межових поверхнях концентраторів напружень. Досліджено вплив магнітних властивостей матеріалів тіла та включень, а також геометричної форми межової поверхні на напружений стан тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34 +
Шифр НБУВ: РА338727

Рубрики:

      
17.

Терещенко С.А. 
Інвестиційні процеси в умовах соціально-економічних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.А. Терещенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексне політико-економічне дослідження природи та суті інвестицій, особливостей інвестиційної діяльності та механізму її оптимізації за умов трансформаційної економіки. На підставі розгляду різних модифікацій поняття "інвестиції" уточнено його визначення. Виявлено, що натурально-речовинний зміст процесу нагромадження характеризується взаємозв'язками між ринковими суб'єктами з приводу створення та використання чинників додаткового виробництва з параметрами ефективності суспільного капіталу у ході регулювання суперечності структури та функції фонду нагромадження на макро- та мікрорівнях з метою забезпечення збалансованих темпів зростання ВВП. Наведено класифікацію інвестицій, що відповідає сучасним концепціям оцінки інвестиційної діяльності. Визначено критерії класифікації форм інвестицій та базову типологічну ознаку. Систематизовано методологічні підходи стосовно формування інвестиційної діяльності на мікро- та макрорівнях. Доведено необхідність державного регулювання інвестиційних процесів і представлено концепцію ролі держави в інвестиційній сфері української економіки. Розглянуто інвестиційні переваги промислово-фінансових груп у порівнянні з окремими підприємствами. Проаналізовано причини, які перешкоджають створенню промислово-фінансових груп в Україні. Розроблено механізм організації та стимулювання руху інвестиційних ресурсів у процесі формування промислово-фінансових груп. Охарактеризовано суперечності, які виникли у процесі приватизації та запропоновано механізми, що пом'якшують їх. Наведено практичні рекомендації щодо напрямків покращання інвестиційної діяльності сучасної української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА324088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Терещенко Н.М. 
Інформаційне обслуговування іноземних студентів в університетській бібліотеці: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розглянуто досвід університетських бібліотек у забезпеченні освітньо-інформаційних потреб іноземних студентів. Комплексно вивчено проблеми інформаційного забезпечення процесу їх навчання. Визначено шляхи та тенденції удосконалення системи інформаційного обслуговування. Узагальнено дані про значення у діяльності університетської бібліотеки інформаційних технологій з використанням мережі Інтернет, що визначається доступом до електронних каталогів і електронних документів, баз даних, створенням власних інформаційних ресурсів, розвитком міжбібліотечної кооперації. Виявлено два основні аспекти діяльності університетської бібліотеки, що впливають на умови та якість надання освітньо-інформаційних послуг іноземним студентам, а саме: матеріальний аспект, який характеризується рівнем організації інформаційного забезпечення та послуг; соціально-психологічний - визначений безпосереднім процесом обслуговування, що базується на спілкуванні та впливає на можливість доступу до певної інформації. Розроблено модель освітньо-інформаційного обслуговування іноземних студентів, що найбільшою мірою враховує всі напрямки та можливості інформаційного забезпечення діяльності університетської бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.601.91(4УКР)571.1 + Ч758 +
Шифр НБУВ: РА340513

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Терещенко-Кайдан Л.В. 
Ірмолой Гаврила Головні - унікальна пам'ятка української церковно-співацької культури XVII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.В. Терещенко-Кайдан ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено український нотолінійний Ірмолой Г. Головні як унікальний взірець традицій українського церковного співу XVIII ст. На основі дослідження Ірмолоя вперше представлено належність Ірмолоя Головні до типових українських ірмолоїв XVII - XVIII ст., показано конкретні впливи української церковної традиції на розвиток церковного співу на території Російської імперії з кінця XVIII ст. Ірмолой Головні являє окрему групу книг українсько-російського типу. У науковий обіг введено ієрархічно-функціональне структурування, за яким Ірмолой Головні належить до соборного типу рукописів. Вперше виявлено наявність репертуару двох традицій церковного співу: спів XVII - XVIII ст., що сформувався в Україні внаслідок балкано-слов'янських впливів; спів, що звучав у Придворно-співацькій капелі, покладений в основу сучасного обиходного церковного співу. Досліджено вплив на формування придворного наспіву української традиції церковного співу. Доведено еволюційне спрощення репертуару церковного співу в межах Російської імперії другої половини XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ311.3(4УКР) + Щ319.3(4УКР)4 + Э372.09(4УКР)-503.11 +
Шифр НБУВ: РА367363

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського