Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (196)Реферативна база даних (2620)Книжкові видання та компакт-диски (3065)Журнали та продовжувані видання (182)
Пошуковий запит: (<.>A=РУТКЕВИЧ$<.>+<.>A=АЛЕКС$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 123
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алексєєв В.М. 
Удосконалення управління комунальною власністю в Україні: теоретичні засади: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Алексєєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено кількісне дослідження проблеми удосконалення управління комунальною власністю в Україні, проаналізовано стан наукової розробки теми. Виявлено та розкрито тенденції розвитку управління комунальною власністю в Україні. Теоретично обгрунтовано необхідність удосконалення цього управління шляхом впровадження інноваційної моделі реалізації управління комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах та їх спільною власністю у системі місцевого самоврядування в Україні. Доведено необхідність реалізації конституційного права безпосередньої участі громадян в управлінні майном комунальної власності. Запропоновано на законодавчому рівні ввести поняття "громадівська власність" як складову суспільних відносин в управлінні комунальною власністю територіальних громад. Удосконалено термінологію апарату управління комунальною власністю та спільною власністю територіальних громад. Визначено основні підходи до розвитку підприємств комунальної власності та комплексні підходи до організації структур управління нею в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х839(4УКР)911.6 +
Шифр НБУВ: РА340285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Алексєєв В.Ю. 
Соціально-філософські ідеї: проблема персоніфікації та реалізації (за матеріалами творів Ф.М.Достоєвського): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.Ю. Алексєєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Робота присвячена розгляду соціальних ідей та їх протиставленню з християнським світоглядом, що знайшло своє відображення у творах Ф.М.Достоєвського. В дисертації встановлено можливі причини виникнення соціалістичного світосприйняття та основні етапи еволюції соціальної ідеї. Окремо розглядаються питання ролі та можливостей людського розуму як інструменту пізнання істини, проводиться аналогія між головними персонажами творів Ф.М.Достоєвського та образами з книги Іоана Богослова "Апокаліпсис".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221

Рубрики:

      
3.

Алексєєв О.Є. 
Політична герменевтика як метод політологічного дослідження: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Є. Алексєєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження політичної герменевтики як перспективного засобу здобуття нових вірогідних знань щодо об'єктів політичної сфери. Визначено галузевий, дисциплінарний і предметний рівні обгрунтування політичної герменевтики як методу політологічного дослідження. Розкрито сутність понять політичної герменевтики, інтерпретації політичних текстів, герменевтичного аналізу політичного дискурсу. Визначено предметну сферу застосування політичної герменевтики як сферу інтенційних мотивацій сенсоутворення політико-текстуальної реальності. Результати фундаментальної філософської теорії інтерпретації застосовано у предметному полі політичної науки, зокрема, обгрунтовано базові засади ототожнення суб'єкта політологічного дослідження з його об'єктом на основі включення дослідника до реального або реконструйованого контексту політичного життя. Визначено передумови та мотивацію використання політичної герменевтики у політологічному дослідженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0в + Ф082 + Ф055.2 +
Шифр НБУВ: РА360190

Рубрики:

      
4.

Алексєєв О.М. 
Геометричний аналіз стуктури фазових сингулярностей поля випромінення оптичних волокон: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Алексєєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано фазові сингулярності, що виникають у полі випромінювання маломодових круглих ізотропних оптичних волокон і волокон з сильною анізотропією. Встановлено, що лінії однакової інтенсивності поблизу неї мають вигляд еліпса, параметри якого визначають амплітудні коефіцієнти збудження власних мод волокна. Експериментально й теоретично знайдено залежність коефіцієнта збудження мод залежно від зсуву падаючого на вхідний торець пучка, а також встановлено особливості прояву обертального ефекту Доплера у випромінюванні оптичного волокна. Показано, що рух нуля у полі випромінювання визначається топологічним зарядом і станом поляризації мод. Виявлено, що збудження оптичного волокна правоциркулярно поляризованим світлом призводить до еліптичної траєкторії нуля інтенсивності у полі випромінювання, що обертається з подвоєною частотою проти напрямку обертання поляризатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА342656

Рубрики:

      
5.

Алексєєв С.Б. 
Реабілітація постраждалих з переломами нижньої щелепи із застосуванням пелоідотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Б. Алексєєв ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

З використанням результатів досліджень розроблено, клінічно обгрунтовано та впроваджено до практики охорони здоров'я новий метод фізіотерапевтичного лікування переломів нижньої щелепи, що передбачає поєднаний вплив пелоід- та магнітотерапії на процеси репарації нижньої щелепи та функціональної реабілітації нейро-м'язового апарату щелепно-лицевої ділянки. Вперше з метою лікування переломів нижньої щелепи застосовано лікувальну грязь курорту Бердянськ у вигляді позакурортної локальної магніто-пелоідотерапії. Встановлено відмінності в рівні функціональної реабілітації постраждалих, під час лікування яких було застосовано різні комплекси фізіотерапевтичного лікування, за допомогою комп'ютерної електроміографії з мультипараметральним аналізом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-54 +
Шифр НБУВ: РА323674

Рубрики:

      
6.

Алексєєв С.О. 
Кремнеземи, модифіковані алкілсульфокислотою: синтез, термохімічна поведінка, будова закріпленого шару та властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.О. Алексєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вплив умов реакції, типу кремнеземної матриці та будови закріпленого шару на склад і природу груп на поверхні одержаних матеріалів. Для усіх синтезованих модифікованих кремнеземів вперше досліджено механізми термічного розкладу та виявлено їх загальні закономірності, показано головну роль взаємодії закріплених органічних груп з силанольними. Методами діелектрично-релаксаційної спектроскопії та адсорбції води доведено, що воднево-зв'язані силанольні групи на поверхні модифікованих кремнеземів утворюють два типи структур: невеликі кластери та нескінчені одновимірні ланцюги - елементи сітки водневих зв'язків. Встановлено, що заміщення частини силанольних груп триметилсилільними призводить до розриву такої нескінченої сітки, а відповідно і до виключення частини силанолів з взаємодії з кислотними групами, що у свою чергу призводить до збільшення сили кислотних центрів. Зазначено, що даний ефект призводить до вищої каталітичної активності триметилсилільованих алкілсульфокремнеземів у реакції етанолу з ізобутиленом у порівнянні з гідрофільними алкілсульфокремнеземами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231 + Г124.231 + Г124.231
Шифр НБУВ: РА324453

Рубрики:

      
7.

Алексєєв В. Д. 
Особливості переносу енергії в радіаційно-забарвлених кристалах CsI:Tl / В. Д. Алексєєв. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 - фізика напівпровідників і діелектриків Інститут монокристалів НАН України, Харків, 2018. Досліджені процеси радіаційного пошкодження кристалів CsI:Tl і роль наведених опроміненням центрів забарвлення в процесі переносу енергії до Tl+-центрів світіння. Встановлено, що на утворення і релаксацію активаторних центрів забарвлення впливає пластична деформація, терміч-на та оптична обробка кристала, а також наявність CO32- - іонів. Абсорб-ційні властивості активаторних центрів забарвлення двох типів інтерпре-туються в рамках моделі, відповідно до якої вони являють собою домiш-ково-вакансiйнi диполi Tl0va+ і Tl2+vс-, в яких електронний Tl0 і дірковий Tl2+ центри збурені сусідньою аніонною і катіонною вакансією, відповідно. При збудженні кристала CsI:Tl світлом з області ближнього ультрафіолету виникає струм об'ємної провідності, що обумовлений переносом електрона з I- на Tl+ іон. Перенос заряду ініціює утворення Tl0 центра і захват зонної дірки домішково-вакансійним диполем CO32-va+ з утворенням однозаряд-ного CO3--іона і вивільненням аніонної вакансії, що в процесі дифузії захо-плюється Tl0-центром. Tl0va+ і Tl2+vс- центри приймають участь у сцинтиля-ційному процесі, отримуючи резонансним шляхом енергію від Tl+ центрів. Деградація світлового виходу опромінених кристалів CsI:Tl обумовлена випромінювальним переносом енергії від Tl+ до Tl0va+ центрів, світіння яких погашено при температурах, що перевершують 200К. Безвипроміню-вальний перенос енергії від Tl+ до Tl2+vс- центрів призводить до довгохви-льового спектрального зсуву і зміни форми сцинтиляційного імпульсу. Ключові слова: йодид цезію, іон талію, центр забарвлення, опромінення, перенос заряду, люмінесценція, поглинання, вакансія.^UThesis for a scientific degree of candidate of science in physics and mathematics by specialty 01.04.10 - Physics of Semiconductors and Dielectrics. - Institute for Single Crystals, Kharkiv, 2018. The radiative damage of CsI:Tl crystals and the role of color centers induced by irradiation in the process of energy transfer to Tl+ luminescence centers are studied. It is found that deformation, thermal and optical processing of the crystal, as well as the presence of CO32- ions affect the processes of formation and relaxation of the activator color centers. The properties of the induced absorption are explained in terms of absorption of impurity vacancy dipoles Tl0va+ і Tl2+vс-, where the electronic Tl0 and hole Tl2+ centers are perturbed by a neighbor anionic va+ and cationic vс- vacancies, respectively. A volumetric conductivity current excited by near-ultraviolet arise due to the transfer of the electron from I- to the Tl+ ion in CsI:Tl crystal. The charge transfer initiates the formation of Tl0 center and the capture of the hole by the impurity vacancy dipole CO32-va+ with the formation of CO3- ion and the release of the anionic vacancy va+ to be captured by Tl0 center in the diffusion process. Tl0va+ and Tl2+vс- centers participate in scintillation process to get energy from Tl+ emission centers by resonance. Degradation of the light yield of а irradiated CsI:Tl crystal is due to the radiative energy transfer from Tl+ to Tl0va+ centers, whose emission is quenching at temperature above 210 K. Non-radiative energy transfer from Tl+ to Tl2+vc- centers results in long-wave spectral shifts and the duration increase of the scintillation pulse. Key words: cesium iodide, ion thallium, color center, charge transfer, luminescence, absorption, vacancy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Алексєєв С. О. 
Хімія поверхні, методи функціоналізації та властивості наноматеріалів на основі кремнію та карбіду кремнію.: автореферат дис. ... д. х. н. : 01.04.18 / С. О. Алексєєв. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації представлені результати комплексних досліджень наноматеріалів на основі Si, SiC та наночастинок вуглець-фторооксиду (CFO): методи регулювання їх морфології, хімія поверхні, методи функціоналізації та аналізу поверхневих груп, застосування у сенсориці, каталізі, біомедицині та інших галузях.Досліджено гідролітичне окислення пористого кремнію (PSi), методи його модифікування алкілсиланольними, іонообмінними та поверхнево-активними групами, процеси термічного розкладу поверхневих груп з метою встановлення їх будови та ІЧ-інтерферометричний метод їх кількісного аналізу. Проаналізовано можливості використання PSi, як джерела водню, іонізаційного субстрату для лазерної десорбційної мас-спектрометрії, матеріалу для оптичних сенсорних структур та нанохроматографічних колонок.Представлено методи регулювання розміру та фотолюмінесцентних (ФЛ) властивостей кремнієвих наночастинок (Si NPs), їх функціоналізацію для одержання стійких органозолів. Доведено помилковість представлених у науковій літературі уявленнь про гідротермальний синтез Si NPs.На основі підходів нанокастингу та анодної порозифікації розроблено методи одержання мезопористого SiC, встановлено чинники, що дозволяють регулювати його параметри, закономірності та механізми процесів, що відбуваються. Вперше досліджено склад, реакційну здатність, хімічні перетворення та способи функціоналізації поверхневих груп SiC, розроблено метод регулювання розмірів наночастинок SiC. Показано, що каталізатор реакції Фішера-Тропша Co/SiC, завдяки високій теплопровідності та міцному закріпленню Co NPs у носії, суттєво переважає каталізатори Co/SiO2 за селективністю та стабільністю. Показано можливості використання пористого SiC для імпедансних сенсорів, а SiC NPs – для біовізуалізації за генеруванням 2-ї гармоніки.Знайдено, що при анодуванні SiC у розчинах HF утворюються наночастинки «вуглець-фторооксиду» (CFO), досліджено їх хімічну будову. Флуоресцентний CFO має низьку цитотоксичність і є ефективним у маркуванні живих клітин; його розподіл в клітині визначається хімічною функціоналізацією, а соносенситайзерні властивості дозволяють селективно руйнувати клітини під дією ультразвуку.Ключові слова: нанопористі матеріали, наночастинки, кремній, карбід кремнію, електрохімічне травлення, сенсори, каталіз, біовізуалізація.^UThe thesis is devoted to complex studies of the nanomaterials based on Si, SiC and carbon fluorooxide nanoparticles. It presents the nanomaterials surface chemistry, reactivity and functionalization reactions, methods of morphology control, new approaches to the analysis of surface groups and applications of above nanomaterials in sensorics, catalysis, biomedicine and other fields.Chemical transformations of porous silicon (PSi) surface groups under hydrolytic oxidation are studied and applicability of PSi for chemical hydrogen storage is analyzed. New methods of PSi functionalization with alkylsilanol, ion-exchanging and surface-active terminations are introduced. Study of grafted organic group’s thermal decomposition allows developing new approach of chemically functionalized materials analysis based on temperature-desorption mass-spectrometry. Method of IR-interferometry has been elaborated for quantification of grafted groups in optically homogeneous PSi layers. Laser desorption ionization mass-spectrometry substrates, optical sensor nanostructures and nanochromatographic columns based on functionalized PSi were produced and tested.Size tuning of silicon nanoparticles (Si NPs) by ultrafiltration or photochemical etching in HF solution resulted in noticeable UV-shift of the photoluminescence (PL) emission maximum due to quantum confinement effect. Photochemical hydrosilylation of Si NPs in a presence of HF allowed to get alkylated Si NPs with defect-free surface giving stable sols in non-polar solvents and possessing increased PL quantum yield (20% vs 5% for non-modified Si NPs). Study of the hydrothermal reaction of aminopropyltrimetoxysilane with citric acid allowed lighting up a huge wave of misinterpretations in scientific literature regarding formation of Si NPs under these conditions: no Si NPs formed, while photoluminescent polyorganosiloxane NPs form instead due to polycondensation and Mailard-type reactions.Methods of mesoporous SiC synthesis based on template thermochemical synthesis (nanocasting) and electrochemical etching of polycrystalline SiC plates are introduced. The factors of morphology parameters control, regularities and mechanisms of porosification processes are analyzed. Chemical composition of the oxide free SiC surface functional groups and their reactivity are determined. Simple method of SiC NPs size tuning based on controlled thermal oxidation and oxide removal is proposed. The catalyst of Fischer-Tropsch synthesis, based on 9 nm Co NPs inside the pores of porous SiC is superior to conventional Co/SiO2 by the selectivity and stability due to high thermal conductivity and strong immobilization of Co NPs inside the SiC pores. Also, porous SiC layers could be used as impedance sensors, while the SiC NPs for biovisualization via 2nd harmonic generation.An anodization of SiC in HF solutions resulted in two nanostructured products: porous SiC and carbonfluorooxide (CFO). The CFO consisted of one to few atomic layers thick disk-like nanoparticles/macromolecules with 4 – 20 nm diameter, composed by typical “organic” fragments: relatively small aromatic domains, C–F bonds and polymaleic acid like chains, bearing carboxylic groups. Having photoluminescent properties and low cytotoxicity, the CFO is efficient in biolabelling of living cells. The CFO distribution inside the cell governed by the CFO chemical functionalization, while the sonosensitizing properties of the CFO allowed selective cell destruction under the ultrasound action.Keywords: nanoporous materials, nanoparticles, silicon, silicon carbide, electrochemical etching, sensors, catalysis, bioimaging.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Алексєєва Г. А. 
Вплив різних гуморальних імунних факторів на структурно-функціональні показники міокарда у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. А. Алексєєва ; НАМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патологічні зміни структури та функції серця в південноукраїнській популяції хворих на ревматоїдний артрит (РА). Вивчено розповсюджуваність основних серцево-судинних захворювань, частоту органічних уражень клапанного апарату серця та порушень ліпідного спектру плазми крові у разі цього захворювання. Вперше встановлено, що найбільш характерним для РА є розвиток гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) з підвищенням індексу маси міокарда ЛШ без збільшення відносної товщини його стінок, яка не залежить від ступеня активності запального процесу в суглобах і наявності супутньої артеріальної гіпертензії, супроводжується збільшенням порожнин лівого передсердя та ЛШ, погіршенням діастолічної функції міокарда, збільшенням частоти суправентикулярної і шлуночкової екстрасистолії високих градацій. Продемостровано патологічний вплив порушень гуморального імунітету у разі РА на структурно-функціональний стан міокарда. Доведено прямий кореляційний зв'язок між підвищенням титрів антикардіоліпінових антитіл (АКА), кріоглобулінів (КГ), антитіл до білка теплового шоку hsp 60 (АБТШ) і формуванням гіпертрофії ЛШ, а також частотою ектопічних порушень ритму серця у хворих на РА. Обгрунтовано можливість зниження продукції АКА, КГ і АБТШ за застосування гідроксихлорохіну, що супроводжувалося відсутністю прогресії негативних змін структурно-функціональних показників міокарда протягом одного року спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА385109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Алексєєва Л.І. 
Динаміка зміни щільності розподілу еритроцитів за індексом сферичності в гіпертонічних розчинах хлориду натрію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Л.І. Алексєєва ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано новий метод визначення щільності розподілу еритроцитів за індексом сферичності, показано можливості його використання в кріобіологічних дослідженнях. З'ясовано, що характеристика, одержана за допомогою розробленого методу, є чутливим інформативним показником для кількісної оцінки стану популяції еритроцитів, що дозволяє здійснити попереднє забракування нездатних для низькотемпературного консервування зразків. Одержано числові значення індексів сферичності центрів розподілів у популяціях еритроцитів здорових дорослих донорів, які відповідають відомим величинам об'єму та площі поверхні цих клітини. Виявлено, що у разі спрямованого впливу хлорпромазину на форму еритроцитів криві щільності їх розподілу за індексом сферичності адекватно відображають склад популяції за поверхнево-об'ємним відношенням. Встановлено, що у разі експозиції еритроцитів у гіпертонічних середовищах стан клітин змінюється залежно від часу її дії та ступеня гіпертонічності середовища. З'ясовано, що в середовищах з помірною гіпертонією (0,4 та 0,8 M NaCl) у перші 30-90 сек. експозиції зменшується кількість клітин у діапазоні малих індексів сферичності (P = 1 - 1,3). Показано, що у разі збільшення тривалості експозиції до 3 - 10 хв число клітин з малим індексом сферичності збільшується, що є причиною підвищення чутливості клітин до наступного охолодження. Виявлено, що збільшення частки еритроцитів з малим індексом сферичності за експозиції в 0,4 та 0,8 M розчинах хлориду натрію в часовому інтервалі 3 - 10 хв не пов'язано з витоком іонів калію з клітин. За експозиції в 1,2 та 2 M розчинах хлориду натрію суттєвий витік внутрішньоклітинного калію стає основним чинником, який впливає на розподіл еритроцитів за індексом сферичності за наступного їх вміщення в ізотонічне середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241 + E60*669.343.1 +
Шифр НБУВ: РА352849

Рубрики:

      
11.

Алексєєва Н.В. 
Розробка та удосконалення засобів специфічної діагностики туберкульозу птиці: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Алексєєва ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію щодо туберкульозу птиці та виділено M. avium з патологічного матеріалу від сільськогосподарських тварин і птиці за період з 1970 до 2007 рр. Встановлено наявність захворювання птиці на туберкульоз (збудником M. avium) у спеціалізованих птахогосподарствах різної форми власності від 0,06 % до 2,56 %, а в особистих підсобних господарствах громадян - від 3,3 до 30 % та в одному випадку - до 89 %. У ізольованих культур M. avium вивчено морфологічні ознаки, тинкторіальні, культуральні, біохімічні та біологічні властивості та задепоновано протеїногенний штам M. avium ЗСП-93, перспективний для виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці. Розроблено методику одержання специфічного антигена з M. avium і вивчено його ефективність у ККРА для виявлення інфікованої та хворої на туберкульоз птиці. Запропоновано схему ліофілізації M. avium у захисно-суспензійному середовищі та визначено вихідну концентрацію бактеріальної суспензії M. avium у разі ліофілізації. Вивчено вплив процесу ліофілізації на біологічні властивості M. avium і рівень життєздатності після ліофілізації та у процесі зберігання. З використанням результатів дослідження розроблено методичні рекомендації щодо ліофілізації мікобактерій M. avium, а також для оформлення нормативних документів (ТУ У, інструкцій) щодо виготовлення антигена для діагностики туберкульозу птиці у ККРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-961-6 +
Шифр НБУВ: РА364797

Рубрики:

      
12.

Алексєєва О. М. 
Лінгвістична генеза та сучасний стан антропонімів США й України: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / О. М. Алексєєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну методику зіставлення антропонімів в англійській та українській мовах. Проаналізовано дохристиянський, християнський і постхристиянський світовий антропонімікон в історико-культурологічному плані. Здійснено інвентаризацію антропонімів відповідно до антропонімічних формул англо-американської й української лінгвокультур. Виявлено особливості семантичної структури антропонімів як мовних знаків та як згорнутих національно-культурних текстів, що моделюють спільні та відмінні ситуації власне ідентифікації й характеристики як носіїв імені - представників американського й українського соціумів. Встановлено спільні закономірності та відмінності сучасних національних антропоніміконів США й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2 + Ш143.21-316.2
Шифр НБУВ: РА379954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Алексєєва О. Р. 
Соціалізація підлітків на основі художньо-естетичних традицій етнокультурної спільноти Донбасу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / О. Р. Алексєєва ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади соціалізації підлітків як психолого-педагогічної проблеми, розглянуто сутність та критерії соціалізованості учнів підліткового віку. Визначено особливості художньо-естетичних традицій етнокультурної спільноти Донбасу як чинника соціалізації підлітків. Обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови соціалізації підлітків на підставі художньо-естетичних традицій етнокультурної спільноти Донбасу. Розроблено комплексну програму соціалізації підлітків на основі художньо-естетичних традицій етнокультурної спільноти Донбасу та проаналізовано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч421.350.0 + Ч421.385.8
Шифр НБУВ: РА382445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Алексєєва О.Є. 
Підвищення надійності стикувальних вузлів коксових батарей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / О.Є. Алексєєва ; Нац. техн. ун-т "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено метод оцінювання рівня технічного стану стикувальних вузлів коксових батарей. Досліджено питання щодо прогнозування їх довговічності на стадії проектування. Для оцінювання надійності стикувальних вузлів запропоновано критерії порушення функціонування та герметичності. За методами теорії подібностій аналізу розмірностей комплексні критерії враховують параметри технічного стану вузлів, а також функції, що відображають ступінь впливу експлуатаційних і конструктивних чинників на процес розгерметизації та втрати функціональних властивостей стикувальними елементами. Розроблено математичну модель напружено-деформованого та температурного стану стикувальних вузлів, на базі якої визначено межові значення критеріальних функцій для кожного елементу та з'єднання стикувальних вузлів, за яких є гарантованою безвідмовна робота елементів. Визначено періоди безвідмовної роботи елементів даних вузлів. Розроблено рекомендації щодо проведення ремонтно-відновлювальних робіт, а також технічні рішення стосовно підвищення надійності придверної зони коксових печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.02-51-021.1 +
Шифр НБУВ: РА353927

Рубрики:

      
15.

Алексєєва О.В. 
Теорія і практика виховання громадянськості в школах Франції у контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Алексєєва ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зазначено, що головна мета громадянського виховання полягає у формуванні громадянськості як інтегративної якості особистості. Здійснено ретроспективний аналіз історичних традицій навчання та виховання у школах Франції. Вперше виявлено найважливіші складники громадянського виховання у школах Франції у контексті Європейської інтеграції. Введено до наукового обігу невідомі раніше теоретичні положення стосовно практики даного виховання як педагогічної діяльності, у процесі якої здійснюється спеціалізована та систематична підготовка громадян нового типу - мобільних, творчих, підприємливих, демократичних і відповідальних за долю європейського континенту та людства загалом. Зазначено, що до вітчизняного наукового простору введено нові терміни та поняття, які відображають сутність і зміст сучасних зарубіжних наукових теорій у галузі громадянського виховання молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(4ФРА)01 +
Шифр НБУВ: РА323547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Алексєєва С. А. 
Біологічне обгрунтування системи захисту насінників цукрових буряків від листкової бурякової попелиці (Aphis fabae Scop.) в Центральному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10. / С. А. Алексєєва ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т захисту рослин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено прямо пропорційну залежність між гідротермічним коефіцієнтом і заселеністю листковою буряковою попелицею рослин цукрових буряків першого та другого років вирощування. Уточнено видовий склад ентомофагів попелиці на насінниках цукрових буряків та їх роль в регуляції чисельності фітофага. Обгрунтовано доцільність застосування проти шкідника агротехнічних прийомів у процесі вирощування висадків. Визначено ефективність сучасних інсектицидів проти листкової бурякової попелиці за різних способів їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.61 + П491.152
Шифр НБУВ: РА375020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алексєєва Т. А. 
Розробка нових покриттів металевих імплантатів для покращення толерантності тканин організму до них: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / Т. А. Алексєєва ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що практично всі покриття коронарних стентів, зазнають агресивної реакції з боку організму пацієнта, яка проявляється в корозії елементів конструкції, руйнування покриттів і самого стенту. Виявлено, що граничним показником тромбогеності покриттів є зниження концентрації фібриногену більш, ніж на 30 %, зменшення на 35 % кількості тромбоцитів у цільній крові та зміна їх функціональної активності в присутності різних концентрацій індуктора агрегації тромбоцитів (аденозин дифосфата). Показано, що тромборезистентність покриття є необхідною, але не достатньою вимогою до матеріалу для виготовлення стентів. Встановлено закономірності зміни товщини стінок судини за використання покриттів різної природи. Показано, що стент із нержавіючої сталі без покриття дає збільшення товщини стінки судини на 40 %. Покриття стенту цирконієм приводить до атрофії стінки судини на 9 %, а нанесення фторовмісних поліуретансечовин на 15 % у порівнянні з інтактним сегментом судини. Показано, що нанесення на стент із нержавіючої сталі покриттів фторовмісних поліуретансечовин з ароматичними подовжувачами ланцюга з атомами фтору в орто- або пара- положенні та покриттів на основі цирконію перешкоджають виникненню корозії металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.97 с03 + Р454.97 с05
Шифр НБУВ: РА379253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Алексєєва Т.В. 
Теоретико-методичні умови формування професійного усного мовлення іноземною мовою студентів вищих педагогічних навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Алексєєва ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Визначено поняття "культура професійного мовлення студента", досліджено суть процесу формування професійного усного мовлення студента вищих педагогічних навчальних закладів як компонента їх педагогічної культури. На підставі комплексного аналізу виявлено теоретико-методичні умови, що сприяють підвищенню ефективності процесу формування професійного усного мовлення іноземною мовою студентів. Запропоновано модель навчальної діяльності студентів I - II курсів, спрямовану на формування та вдосконалення даного мовлення. Модель складається з трьох етапів: створення орієнтувальної основи дій та формування граматичних навичок, їх удосконалення та створення умов для переносу в мовленнєву діяльність; стабілізація граматичних навичок у мовленнєвій діяльності та створення граматичних мовленнєвих механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913-1 +
Шифр НБУВ: РА325978

Рубрики:

      
19.

Алексєєва Т.В. 
Психологічні фактори та прояви процесу адаптації студентів до навчання у вищому навчальному закладі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т.В. Алексєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні та емпіричні дослідження особливостей динаміки різнорівневих проявів адаптації студентів за умов вузу. Явище психологічної адаптації до вузівського навчання проаналізовано як етап особистісного та професійного розвитку студентів. Досліджено прояви адаптації особистості студентів на трьох рівнях (психофізіологічному, індивідуально-психологічному та соціально-психологічному) у період їх навчання у вузі з першого до четвертого курсу, виявлено зв'язок та співзалежність між факторами, які впливають на процес адаптації та його проявами на різних стадіях даного явища. Встановлено тенденцію впливу показників особистісного фактора адаптації (особистісної тривожності, екстернальності-інтернальності, типологічних особливостей темпераменту) на прояви адаптації, з'ясовано її роль у визначенні напрямку особистісного розвитку студентів, що проявляється у змінах їх ціннісних орієнтацій та видах мотиваційної спрямованості. На підставі комплексного аналізу взаємодії факторів та проявів адаптації вияввлено відмінності в характері адаптації, її стадіях та формах, що пов'язано з пошуком професійної спеціалізації та специфікою етапу попередньої адаптації до професійної діяльності за умов вузу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.2 + Ю952.14 + Ч481.43
Шифр НБУВ: РА330992

Рубрики:

      
20.

Алексєєва Т.Т. 
Кінетика утворення та мікрофазова структура взаємопроникних полімерних сіток на основі поліуретану і полібутилметакрилату: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Алексєєва ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено кінетичні особливості формування та мікрофазову структуру взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі поліуретану (ПУ) та полібутилметакрилату (ПБМА). Встановлено, що зміною кінетичних параметрів формування напів-ВПС і ВПС (швидкості утворення ПУ, швидкості полімеризації БМА, послідовності реакцій, співвідношення компонентів) можна регулювати в'язкопружні властивості, ступінь сегрегації та мікрофазову структуру матеріалу. Показано, що вплив наповнювача (мінерального, полімерного) на кінетику фомування ВПС і в'язкопружні властивості обумовлений двома факторами - впливом наповнювача на кінетику реакції та гальмуванням мікрофазового розподілу (МФР) внаслідок локального підвищення в'язкості поблизу межі розділу з твердою поверхнею, що призводить до зниження ступеня МФР системи в ході реакції. Проведено дослідження впливу потенційних компатибілізаторів на в'язкопружні властивості та кінетику формування напів-ВПС, що дозволило встановити два типи компатибілізуючої дії. В одному випадку введена доміша у вихідну двофазну систему запобігає мікрофазовому розподілу та призводить до утворення потрійної сумісної ВПС. В іншому - компатибілізатор прискорює МФР у ВПС, що починається за низьких ступенів перетворення кожного з компонентів. За даних умов спостерігається один широкий релаксаційний максимум втрат, що є наслідком зміни морфології системи та утворення ВПС типу матриці - включення з малими розмірами мікродоменів одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Л719.2-1
Шифр НБУВ: РА315371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського