Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (200)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Поліщук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Поліщук О. М. 
Глікани базидіоміцетів як інгібітори ВТМ-інфекції та індуктори вірусостійкості рослин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / О. М. Поліщук ; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*725.123 + Е325.222.18 Тов
Шифр НБУВ: РА380284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Поліщук О.В. 
Денітрифікація міських стічних вод в коридорних аеротенках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.В. Поліщук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної проблеми очищення міських стічних вод від сполук азоту в коридорних аеротенках. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження денітрифікації міських стічних вод у коридорних аеротенках. Запропоновано більш досконалу технологічну схему комплексного очищення міських стічних вод від біогенних елементів у коридорних аеротенках. Побудовано та реалізовано математичну модель процесу денітрифікації. Одержано залежності для розрахунку коефіцієнта внутрішньої рециркуляції мулової суміші з кінця нітрифікатора на початок денітрифікатора. Проведено дослідження впливу різних чинників на процес денітрифікації. Здійснено апробацію за промислових умов нової технологічної схеми біологічного видалення зі стічних вод біогенних елементів. Розроблено методику інженерного розрахунку технологічних параметрів процесу денітрифікації, а також коридорних аеротенків, які функціонують за запропонованою схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА353125

Рубрики:

      
3.

Поліщук О.А. 
Державне регулювання детінізації туристичного бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.А. Поліщук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль сфери туризму України у структурі національного господарства. Розкрито соціально-економічну сутність і генезис тіньової економіки, уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження. З'ясовано, що на сучасному етапі тіньова економіка проникла майже в усі сфери економічної діяльності, зокрема, становить значну частку туристичного бізнесу. Розроблено методичні підходи до аналізу тіньової економіки у сфері туризму. Охарактеризовано умови державного ругулювання детінізації туристичного бізнесу. Виявлено детермінанти функціонування суб'єктів туристичної сфери у тіньовому бізнесі. Досліджено вплив інституціональних аспектів на формування тіньової економіки у туристичному бізнесі. Запропоновано економічні важелі, використання яких у регулюванні діяльності підприємств туристичного бізнесу сприятиме підвищенню рівня економічного розвитку України, а також збільшенню обсягів надходжень до бюджету та зниженню рівня тіньової економіки у сфері туризму. Розроблено стратегію державного регулювання тіньового бізнесу у сфері туризму. Запропоновано когнітивну й інституційну моделі туристичної галузі з елементами детінізації тіньових капіталів туристичних підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358-962-21,01 +
Шифр НБУВ: РА369452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Поліщук О.А. 
Інвестиційне забезпечення відтворювальних процесів споживчого ринку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.А. Поліщук ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка МОН України. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено методичні підходи до оцінювання інвестиційної привабливості споживчого ринку регіону, що надає змогу встановити залежність між рівнем інвестицій і факторами впливу. Досліджено тенденції та динамічні характеристики розвитку та розміщення галузей, що формують споживчий ринок, на прикладі Вінниччини, Хмельниччини та Тернопільщини у складі Подільського економічного району. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм інвестиційної діяльності й інформаційне забезпечення інвестиційних процесів споживчого ринку на регіональному рівні. Розроблено модель розподілу ресурсів суб'єктів споживчого ринку регіональної економічної системи та збалансування їх потоків у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) 421.51 +
Шифр НБУВ: РА369463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Поліщук О.В. 
Інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Поліщук ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу (МСБ) за умов глобалізації. Запропоновано модель впливу інституційних механізмів на посилення конкурентоспроможності МСБ. З метою оцінювання її ефективності досліджено структуру взаємодії інститутів МСБ, в результаті якої виникає інституціональне середовище, яке включає державу, інтеграційні процеси, самоорганізацію, міжнародну фінансову та технічну допомогу МСБ, що впливає на конкурентоспроможність МСБ за умов глобалізації. Проаналізовано сучасні концепції нової інституціональної економіки, а також міжнародний досвід і національну практику формування та функціонування МСБ. Обгрунтовано необхідність утвердження в економічній науці та практиці інноваційних підходів, досліджено проблеми впровадження в Україні досвіду зарубіжних країн щодо формування інституційних засад забезпечення конкурентосроможності МСБ. Вперше розроблено комплекс засобів підвищення міжнародної конкурентоспроможності МСБ в Україні. Узагальнено наукові здобутки у сфері дослідження МСБ у контексті теорії інституціоналізму - напряму, який в Україні перебуває на стадії формуванян. Розкрито роль інституційних чинників у забезпеченні міжнародної конкурентоспроможності вітчизняного МСБ. Зроблено висновок, що за умов глобалізації зростає роль держави як визначального інституту, а одним з вирішальних напрямів інституціональної стратегії МСБ на світовому рівні стає міжнародна фінансова та технічна допомога. На підставі узагальнення зарубіжних концепцій розвитку інституціоналізму та МСБ обгрунтовано практичні рекомендації щодо покращання інституціонального середовища МСБ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.919-13 + У9(4УКР)291.9-13 +
Шифр НБУВ: РА367775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Поліщук О.М. 
Клініко-гематологічні особливості та тактика лікування В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 - 1987 рр.: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.М. Поліщук ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено особливості перебігу В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії (ХЛЛ) в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. після опромінення у дозах від 1 до 118 сЗв, а також резистентність до лікування. Виявлено кореляційну залежність між тривалістю захворювання та дозою іонізуючого опромінення, більшою 20 сЗв. Досліджено експресію В-клітинних антигенів. Визначено після опромінення наявність дифузного типу інфільтрації кісткового мозку (КМ) лімфоцитами з розвитком фіброзу. Розроблено спосіб підготовки трепанобіоптату КМ для гістологічного дослідження, а також критерії діагностики прогресування захворювання та резистентності до лікування за результатами цитохімічного дослідження лімфоцитів периферичної крові та гістологічного дослідження трепанобіоптатів КМ. Доведено ефективність застосування флударбіну з циклофосфамідом як первинної терапії В-ХЛЛ в УЛНА, а також у випадках нестандартного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-5 + Р361.1 +
Шифр НБУВ: РА338072

Рубрики:

      
7.

Поліщук О.П. 
Лісівничо-меліоративна ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій, сформованих рубками догляду в умовах Київської височинної області: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.П. Поліщук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено лісівничо-меліоративну ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій та їх вплив на мікроклімат прилеглих сільськогосподарських угідь. Розглянуто особливості проведення лісівничих заходів у 50 - 60-річних дубових полезахисних лісових смугах. Досліджено вплив лісових смуг різних конструкцій в облистяному та необлистяному стані на вітровий режим прилеглих угідь, снігозатримання, пологість орного шару грунту. Проаналізовано вплив інтенсивності зрідження на освітленість грунту під пологом насаджень. Встановлено, що освітленість під наметом насаджень змінюється залежно від породного складу, конструкції, інтенсивності зрідження й ажурності вертикального профілю лісових смуг. Виявлено, що у дубово-ясеневих смугах різних конструкцій освітленість значно вища, ніж в аналогічних варіантах дубово-кленових смуг, що пов'язано з ажурністю крон ясена звичайного. Негативний вплив на грунтовий покрив під наметом насадження зафіксовано у лісових смугах ажурно-продувної конструкції за освітленості понад 380 лк та у разі збільшення ажурності вертикального профілю вище 10 - 15 %. Визначено ефективність застосування гербіцидів бурану та раундапу для боротьби з порослю деревних і чагарникових порід. Обгрунтовано оптимальні конструкції лісових смуг у регіоні досліджень, запропоновано формування рубками догляду лісових смуг за ажурністю у межах 25 - 35 % між стовбурами та 3 - 5 % у кронах. Розраховано економічну ефективність проведених лісівничих заходів і застосування гербіцидів у полезахисних лісових смугах різних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161 +
Шифр НБУВ: РА368986

Рубрики:

      
8.

Поліщук О.Є. 
Міграція радіоцезію при водно-ерозійних процесах у лісоаграрних ландшафтах Правобережного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Є. Поліщук ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено параметри горизонтальної міграції радіоцезію за умов водно-ерозійних процесів грунтів лісоаграрних ландшафтів, забруднених радіонуклідами аварійного походження. Розроблено методику експериментальних досліджень міграції радіоцезію у разі поверхневого стоку талих і дощових вод, у тому числі - фізичного моделювання стоко-гідрологічних процесів у лотку за польових умов. Установлено параметри стоку й ерозії (стік, змив, коефіцієнт стоку), величина їх радіоактивності за фракціями (суспензії, рідкого та твердого стоку) для різних агрофонів. Наведено класифікацію процесів вторинної міграції радіоцезію. Виявлено позитивну роль лісових захисних насаджень як складових елементів агроландшафту в управлінні потоками радіонуклідів. Зроблено прогноз потоків радіоцезію в реконструйованому агроландшафті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Поліщук О.В. 
Міжнародно-правове регулювання трудової міграції населення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Поліщук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення у різні періоди розвитку суспільства. Розглянуто передумови виникнення даного механізму, розкрито особливості його формування та функціонування. Досліджено актуальні питання міжнародних міграційно-трудових правовідносин як об'єкта міжнародно-правового регулювання, охарактеризовано його рівні (універсальний, регіональний і білатеральний). Розкрито сутність поняття, розглянуто принципи, функції, методи та зміст міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Досліджено міжнародне співробітництво України у сфері міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Розглянуто зміст міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення права своїх громадян на працевлаштування за кордоном, проаналізовано особливості імплементації в її міграційне законодавство міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407 + У9(4УКР)240.7 + С5*665.24*4 +
Шифр НБУВ: РА368793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Поліщук О.І. 
Мікробна екосистема кишечника дітей, нові підходи до її оцінки та корекції в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / О.І. Поліщук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 34 с. — укp.

На підставі тривалого моніторингу формування мікробіоценозів кишечнику новонароджених встановлено значення стану облігатної мікрофлори для оцінки перебігу раннього адаптаційного періоду у дітей та факультативної флори як показника епіднеблагополуччя в акушерських стаціонарах. Встановлено залежність становлення мікрофлори від форми перебування матері та дитини у пологовому будинку, мікробного осіменіння грудного молока, періоду досліджень. Доведено ефективність застосування дібраних за антагоністичною активністю пробіотиків під час спалахів циркуляції госпітальних штамів в акушерських закладах. Показано недоцільність досліджень мікрофлори кишок у практично здорових дітей інших вікових груп та використання поняття дисбактеріоз як клінічного діагнозу. У дітей, які проживають на радіаційно контрольованих територіях, або з обтяженим анамнезом,зміни у складі кишечної мікрофлори та імунологічних показників відображують порушення гомеостазу. Рекомендовано включати до лікувально-профілактичних схем пробіотиків і біорегуляторів-адаптогенів. Взаємозв'язок внутрішнього опромінення радіонуклідами та стану мікробіоценозів підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-3
Шифр НБУВ: РА314940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Поліщук О. С. 
Опис непружного деформування матеріалів, чутливих до виду напруженого стану: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. С. Поліщук ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано варіант теорії мікродеформації, що враховує всі три інваріанти тензора напружень в описі непружного деформування матеріалу. Побудовано та реалізовано у вигляді програми для ПЕОМ неявну схему інтегрування рівнянь теорії мікродеформації, що дозволяє розв'язувати задачу знаходження траєкторії деформування по заданій довільній траєкторії навантаження (і навпаки). Розроблено ряд рекомендацій щодо вибору базових експериментів для знаходження параметрів матеріалу, що визначають вплив виду напруженого стану на непружну поведінку матеріалу. Сформульовано та застосовано до реальних матеріалів, які проявляють надпружну поведінку, модифікований варіант теорії мікродеформації, що враховує мартенситне перетворення. Узагальнено базовий та модифікований варіанти даної теорії на випадок одночасної дії двох механізмів непружної деформації - ковзання та двійникування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4-01,022 + В251.2-01,022 + К205
Шифр НБУВ: РА383022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Поліщук О.С. 
Підвищення ефективності застосування пресового обладнання в легкій промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / О.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності застосування пресового обладнання в легкій промисловості. Досліджено процес вирубування деталей взуття за умов великої швидкості переміщення робочого органу (1 - 4 м/с) та його вплив на технологічне зусилля та чистоту торцевої поверхні. Використано електромагнітний привід у пресовому обладнанні в процесі виконання технологічних операцій вирубування та перфорації деталей взуття. Висвітлено теоретичні засади та розроблено інженерний метод проектування пресового обладнання, яке забезпечує зменшення енерговитрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.1-5-02
Шифр НБУВ: РА315532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Поліщук О.Л. 
Порівняльні аспекти контрацепції у жінок з хронічним пієлонефритом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Л. Поліщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення частоти непланованої вагітності та побічних ефектів різних методів контрацепції в жінок з хронічним пієлонефритом. Наведено результати комплексного вивчення ендокринологічного статусу, біохімічних, гемостазіологічних показників і стану мікробіоценозу піхви. Розроблено методику поєднаного використання гормональних контрацептивів і медикаментозної корекції. У порівняльному аспекті проаналізовано дані стосовно використання внутрішньоматкового та гормонального методів контрацепції в жінок з хронічним пієлонефритом, а також вплив цих методів контрацепції на біохімічні та гемостазіологічні зміни. Показано переваги та недоліки різних методів контрацепції, що дозволяє лікарям здійснювати індивідуальний підхід до вибору певного методу в жінок цієї групи. Досліджено основні клінічні прояви генітального та соматичного характеру та показано більш високу ефективність комбінованого методу контрацепції у порівнянні з внутрішньоматковою контрацепцією в жінок з хронічними пієлонефритом. Запропоновано методи контролю ефективності та прийнятності різних методів контрацепції, які передбачають використання біохімічних, гемостазіологічних, ендокринологічних і мікробіологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р696.540.112 +
Шифр НБУВ: РА358183

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Поліщук О. В. 
Роль вторинного хінонового акцептора в індукції альтернативних окисно-відновних реакцій у фотосистемі II: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Che*72 + Е50*723.115
Шифр НБУВ: РА383023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Поліщук О.Б. 
Сингулярні інтегральні рівняння з додатковими умовами і методи їх розв'язання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.Б. Поліщук ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації встановлено умови розв'язності задачі з параметрами для сингулярних інтегральних рівнянь і умови сумісності задачі з обмеженнями для сингулярних інтегральних рівнянь. Запропоновано і обгрунтовано ітераційний і проекційно-ітеративний методи розв'язання такого типу задач для лінійних сингулярних інтегральних рівнянь, та ітераційний і модифікований варіант проекційно-ітеративного методу розв'язання задач для сингулярних інтегральних рівнянь з малою нелінійністю. Для запропонованих методів отримані умови їх збіжності, оцінки похибки, що характеризують швидкість збіжності, і конструктивні оцінки похибки, побудовані зручні обчислювальні схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.73,022

Рубрики:

      
16.

Поліщук О.С. 
Соціалізація особистості як громадянина України: соціально-філософський аналіз: автореф. дис ... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.С. Поліщук ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Визначено специфіку умов, за яких здійснюється соціалізація особистості як громадянина у перехідному українському суспільстві, якими є перехід до ринкових відносин, переосмислення старих і становлення нових ціностей і традицій, відхід від моноідеологізму, урізноманітнення форм політичного та соціокультурного життя, становлення демократичного громадянського суспільства, віртуалізація соціально-політичного простору. Висвітлено теоретичний аспект щодо сучасного соціокультурного та політичного контексту України. Визначено та проаналізовано причини, що перешкоджають формуванню демократичної політичної культури як критерію адаптованості особистості до соціального простору та часу. Встановлено, що соціалізація особистості у сучасному суспільстві повинна відбуватися згідно з певними світоглядно-аксіологічними засадами, а саме: гуманізації та плюралізації політичного життя, толерантизації соціально-політичних взаємовідносин, визнання багатовимірності соціокультурних і політичних явищ, відхід від практики редукціонізму в побудові політичних конструктів і моделей соціосприйняття на користь становлення посибілістського мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*18:41 +
Шифр НБУВ: РА366568

Рубрики:

      
17.

Поліщук О.Ю. 
Структурні зрушення в господарському комплексі регіону та напрямки їх регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Ю. Поліщук ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади структурних зрушень у регіональних господарських системах й обгрунтовано практичні рекомендації щодо їх регулювання. Визначено зміст і розкрито суть поняття "структурні зрушення" як економічної категорії. Обгрунтовано систему принципів і методичних підходів до регулювання структурних трансформацій галузей і територій регіону. Запропоновано економіко-математичну модель діагностування структурних перетворень, яка дозволяє визначити резерви регулювальних дій місцевих органів влади. На підставі аналізу структурно-динамічних зрушень в економіці Вінниччини запропоновано систему механізмів регулювання пропорцій відтворення регіональної економіки. Визначено пріоритетні інноваційно-інвестиційні напрямки структурного оздоровлення галузей і виробництв. Обгрунтовано концептуальні засади стратегії перспективної структурної перебудови регіону з метою забезпечення стабілізації та поступового економічного зростання, підвищення добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВІН)60 +
Шифр НБУВ: РА365528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Поліщук О.П. 
Художнє мислення в контексті естетичної теорії: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / О.П. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Здійснено комплексний, філософсько-естетичний аналіз художнього мислення як індивідуально-інтелектуального та соціокультурного явища. Досліджено генезис наукових уявлень про нього, здійснено типологізацію за видово-родовими ознаками. Розглянуто чинники його детермінації, пізнавальні та творчі можливості. Визначено статус поняття "художнє мислення" у сучасній науці. Розглянуто художнє мислення інакологічною інформаційно-пізнавальною стратегією, зумовленою у витоках грунтування на естетичних чинниках, яка породжує пізнавально-творчі та культурно-значущі новації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.293 + Ю935.131.3 + Ю945.403 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА363496

Рубрики:

      
19.

Поліщук О.Б. 
Художній діалог автора і персонажа в новітній українській прозі (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Б. Поліщук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

За результатами проведеного дослідження виділено дві найхарактерніші тенденції співвідношення автора й персонажа, що відрізняються специфікою втілення у тексті авторської позиції в сучасному прозовому творі. Зазначено, що особливості функцій автора та персонажа в романах Ю.Андруховича, Ю.Іздрика, В.Кожелянка обумовлюються ігровою природою постмодернізму, завдяки якій нівелюються їх особистості. Показано, що художній діалог автора та персонажа в українській постмодерній прозі розкривається у ставленні "автора-гравця" до персонажа, що функціонує у тексті як засіб авторської гри з атрибутами постколоніального буття, стереотипами, штампами суспільної свідомості, колоніальними ідеологемами, міфологемами, відомими явищами української та світової культури, літератури, мистецтва. Детально з'ясовано функціональність авторського "Я" у творах з означеною суб'єктивною позицією (проза Є.Пашковського, Пагутяк, О.Забужко), в якій спостерігається послідовна активізація суб'єктивного начала на тлі нівеляції особистості персонажа. На підставі дослідження української новітньої прози у контексті проблеми художнього діалогу автора й персонажа висвітлено індивідуальну стилістичну палітру творчості кожного з розглянутих сучасних прозаїків та з'ясовано специфіку сучасної прози в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА329778

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Неймак В. С. 
Удосконалення механізмів петлетвірних органів основов'язальних машин / В. С. Неймак. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу удосконалення універсальних зубчасто-важільних планетарних механізмів петлетвірних органів основов'язальних машин до рівня кінетостатичних показників шарнірно-важільних механізмів із врахуванням технологічного зусилля, а також інженерних методів проектування зубчасто-важільних механізмів петлетвірних органів основов'язальних машин, що забезпечить підвищення якості продукції, збільшить ступінь використання універсального обладнання.Проведено аналіз механізмів петлетвірних органів основов'язальних машин та встановлено напрямок їх удосконалення на основі зубчасто-важільного планетарного механізму; розглянуто особливості зубчасто-важільних механізмів та методи їх проектування. Розроблено кінематичні схеми одноступеневих зубчасто-важільних планетарних механізмів пазових голок основов'язальних машин. Розроблено математичні моделі руху одноступеневих зубчасто-важільних планетарних механізмів з оцінкою реалізації робочих траєкторій пазових голок. Доведено можливість конструктивного зрівноваження інерційних мас універсальних одноступеневих зубчасто-важільних механізмів. Визначено технологічне навантаження ниток основи на пазові голки в процесі петлетворення за допомогою методу фотометрії. Проведено цикл порівняльних експериментальних та чисельних досліджень відомих шарнірно-важільних механізмів та удосконалених зубчасто-важільних механізмів пазових голок ОВМ.^UThe dissertation is devoted to the development of process to improve of loop-forming parts mechanisms of BKM to the level of kinetostatic indices of hinged-lever mechanisms in view of technological thread, as well as engineering methods of designing tooth-lever mechanisms of BKM loop-forming parts, which will provide improving products, increase the degree of use of universal equipment.Analysis of mechanism of loop-forming parts of BKM has been done; area of their improvement on the basis of a tooth-lever planetary mechanism has been established; peculiarities of tooth-lever mechanisms and methods of their design have been discussed. Kinematic schemes of single-stage tooth-lever planetary mechanisms of BKM slot needles have been analyzed. Experimental and theoretical research of a possibility to balance inertial masses of universal single-stage tooth-lever mechanisms has been done. Technological thread load on slot needles in the process of loop formation has been defined with the help of photometry method. A cycle of contrastive experimental and numerical studies of driven hinged-lever mechanisms and improved tooth-lever mechanisms of BKM loop-forming parts has been administered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського