Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П347.161$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Поліщук О.П. 
Лісівничо-меліоративна ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій, сформованих рубками догляду в умовах Київської височинної області: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.П. Поліщук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено лісівничо-меліоративну ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій та їх вплив на мікроклімат прилеглих сільськогосподарських угідь. Розглянуто особливості проведення лісівничих заходів у 50 - 60-річних дубових полезахисних лісових смугах. Досліджено вплив лісових смуг різних конструкцій в облистяному та необлистяному стані на вітровий режим прилеглих угідь, снігозатримання, пологість орного шару грунту. Проаналізовано вплив інтенсивності зрідження на освітленість грунту під пологом насаджень. Встановлено, що освітленість під наметом насаджень змінюється залежно від породного складу, конструкції, інтенсивності зрідження й ажурності вертикального профілю лісових смуг. Виявлено, що у дубово-ясеневих смугах різних конструкцій освітленість значно вища, ніж в аналогічних варіантах дубово-кленових смуг, що пов'язано з ажурністю крон ясена звичайного. Негативний вплив на грунтовий покрив під наметом насадження зафіксовано у лісових смугах ажурно-продувної конструкції за освітленості понад 380 лк та у разі збільшення ажурності вертикального профілю вище 10 - 15 %. Визначено ефективність застосування гербіцидів бурану та раундапу для боротьби з порослю деревних і чагарникових порід. Обгрунтовано оптимальні конструкції лісових смуг у регіоні досліджень, запропоновано формування рубками догляду лісових смуг за ажурністю у межах 25 - 35 % між стовбурами та 3 - 5 % у кронах. Розраховано економічну ефективність проведених лісівничих заходів і застосування гербіцидів у полезахисних лісових смугах різних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161 +
Шифр НБУВ: РА368986

Рубрики:

      
2.

Біпура Л.М. 
Оцінка лісорослинного потенціалу луків заплави середньої течії Сіверського Дінця при лісомеліорації її агроландшафтів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.04 / Л.М. Біпура ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню придатності застосування лісотипологічних принципів для класифікації та оцінки лісорослинного потенціалу лучних угідь під час лісомеліорації заплавних агроландшафтів. На основі досліджень, проведених на луках і в лісах заплави середньої течії ріки Сіверський Дінець та її приток у межах Харківщини, встановлено можливість і доцільність застосування принципів лісової типології для екологічної класифікації луків. Охарактеризовано видовий склад та інші особливості луків різних типів трофності та вологості. За місцезростанням вивчені луки поділено на чотири трофотопи, пристосовані до грунтів різного механічного складу та різних генетичних типів. Виділено три гігротопи за зволоженням - від свіжого до сирого. Зроблено кількісну оцінку лучних земель, встановлено рівень їх забезпеченості елементами живлення та вологою, які визначають їх лісорослинні властивості. Показано різницю в пристосуванні луків і лісів до заплави Сіверського Дінця, що обумовлені дренуванням земель та їх водним режимом. Встановлено високу сполучність едафічної сітки Алексєєва - Погребняка зі шкалами багатства-засолення і зволоження Раменського. Оцінено лісорослинний потенціал різних типів луків та охарактеризовано лісорослинні властивості різних типів лучних грунтів. Визначено площі луків, які доцільно відводити під лісорозведення. Надано рекомендації щодо підбору деревних порід для насаджень, створюваних на луках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161(45УКР5),022
Шифр НБУВ: РА310511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського