Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олійник О.О. 
Абстрактно-авторські речення в художньому мовленні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Олійник ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню синтаксичного статусу абстрактно-авторських речень в ієрархічній системі предикативних одиниць українського художнього мовлення. Здійснено системний аналіз абстрактно-авторських речень в художньому мовленні з урахуванням їх формально-граматичних, структурно-семантичних та функціонально-стилістичних параметрів. Проаналізовано ряд суттєвих ознак таких речень у зіставленні, з одного боку, з особливостями узуальних (звичайних) речень, з іншого, - з особливостями пареміологічних одиниць. Зроблено висновок про те, що абстрактно-авторські речення становлять особливі синтаксичні структури в українському художньому мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22

      
2.

Олійник О.О. 
Агрохімічна оцінка застосування продуктів вермикультивування на темно-сірих опідзолених грунтах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.О. Олійник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Вивчено ефективність застосування продуктів вермикультивування за умов Західного Лісостепу. Визначено коефіцієнти гуміфікації органічних добрив та розраховано баланс гумусу темно-сірих грунтів у разі внесення вермикомпосту. Науково обгрунтовано та запропоновано зазначеному виробництву норму насичення сівозміни вермикомпостом для забезпечення бездефіцитного балансу гумусу. Оцінено ефективність застосування продуктів вермикультивування, їх вплив на фітосанітарний стан та забур'яненість посівів, розвиток та продуктивність сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.171(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олійник О.Г. 
Антиномія категорій "свій" / "чужий" у просторі української народної чарівної казки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.Г. Олійник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням матеріалу текстів українських народних чарівних казок, опублікованих переважно у виданнях другої половини XIX - початку XX ст., у контексті категорії модельованої бінарної опозиції "свій"/"чужий" проаналізовано особливості структурної поетики їх художнього простору. З метою з'ясування семантики антиномії "свій" і "чужий" простір досліджено специфіку функціонування ритуалу переходу в українських народних чарівних казках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА351126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олійник О.В. 
Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Олійник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну суть понять "собівартість" та "накладні витрати". Доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему, яка є сукупністю елементів певного змісту та форми, пов'язаних між собою та об'єднаних регулярною взаємодією. Систематизовано критерії та ознаки класифікації витрат для потреб бухгалтерського обліку. Виявлено взаємозв'язки методів обліку витрат та калькулювання собівартості продукції, обгрунтовано перелік об'єктів обліку витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів. Визначено елементи облікової політики щодо витрат підприємства та альтернативні рішення, запропоновано типову структуру наказу про облікову політику. Розроблено методику розподілу накладних витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів, яка може бути застосована за умов комп'ютерної системи бухгалтерського обліку. Надано рекомендації щодо створення автоматизованої системи бухгалтерського обліку, визначено вимоги, яким повинні відповідати комп'ютерні програми, що використовуються для ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.6 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)230.0-148.6
Шифр НБУВ: РА320264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Олійник О.О. 
Вплив інгібіторів аніонного траспорту і модифікаторів мембрани на постгіпертонічний лізис еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.О. Олійник ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про вплив різних аніонів, включених у середовище регідратації, на чутливість еритроцитів до постгіпертонічного лізису еритроцитів (ПГЛ). Встановлено, що у ряду "хлорид - піруват - сульфат - сахароза -цитрат" рівень ПГЛ залежить не від присутності у середовищі регідратації електроліт або неелектроліт, а від здатності аніонів проникати в клітини на етапі відновлення клітинного об'єму. Виявлено влив перерозподілу іонів у клітини на етапі інкубації у гіпертонічних середовищах на підвищення рівня ПГЛ. Вперше показано, що блокування вихідних потоків аніонів хлориду за допомогою інгібітору аніонного транспорту ДІДС і включення у клітини іонів натрію на етапі дегідратації під час обробки клітин нігерицином супроводжується збільшенням рівня ПГЛ. Виявлено, що модифікація мембрани ЙААЛ/ПХМБ усуває чутливість еритроцитів до ПГЛ в сахарозному та цитратному середовищах. Показано, що гіпертонічна обробка не порушує транспортної функції аніонного переносника еритроцитів - білка смуги 3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА334322

Рубрики:

      
6.

Олійник О. М. 
Глокалізація як соціокультурний феномен: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. М. Олійник ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено соціально-філософський аналіз феномена глокалізації. Визначено, що його сутністю є міра взаємопроникнення локального та глобального, що є наслідком взаємодії факторів глобалізації зі специфічними проявами конкретних локальностей у різних сферах суспільного буття. Встановлено, що суб'єктами глокалізації є окремі локальності, які діють на мікро-, мезо- та макрорівнях, об'єктами глокалізації є суспільні відносини. Надано атрибути глокалізації: локальність, глобальність, суперечливість, варіативність, стихійність, багаторівневість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 в03 + Ю6*328.941
Шифр НБУВ: РА371433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Олійник О.М. 
Довгострокове кредитування населення в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.М. Олійник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено банківське довгострокове кредитування населення за ринкових умов господарювання. Висвітлено проблеми, взаємопов'язані зі створенням в Україні нової системи довгострокового кредитування населення. Розкрито суть і специфіку даної системи. Визначено об'єкти кредитування та їх види. Проаналізовано принципи кредитування, які за ринкових умов мають новий зміст. Визначено джерела забезпечення банківських установ кредитними ресурсами, основні напрями розвитку довгострокового кредитування населення та запропоновано шляхи вдосконалення відповідних механізмів. Значну увагу приділено кредитуванню малого сільськогосподарського підприємництва та його ролі у діяльності банків. Запропоновано способи кредитування, які мають стимулювати підприємців щодо одержання довгострокових кредитів і знижувати ризики для банків. Доведено, що у процесі банківського довгострокового кредитування головну увагу доцільно приділяти, окрім зростання кредитного портфеля, ефективності, яку повинні досягти банк і позичальник завдяки використанню довгострокового кредиту. Запропоновано показники, які найбільш повною мірою характеризують ефективність даного кредитування населення з позиції банку та позичальника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.22 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА358121

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Олійник О. Є. 
Ендопротезування кульшового суглоба при деформаціях та дефектах проксимального відділу стегнової кістки і кульшової западини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / О. Є. Олійник ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано лікування 239-ти хворих з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Усіх хворих розподілено на дві групи: хворі з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки - 88 пацієнтів, з дефектами та деформаціями тазостегнової западини - 151 пацієнт. Усім хворим виконано операції тотального ендопротезування тазостегнового суглоба з використанням власної конструкції безцементного ендопротеза системи "ОРТЭН" за розробленою методикою імплантації за наявності дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Ефективність використання даних розробок тотального ендопротезування тазостегнового суглоба у випадку дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини підтверджено результатами віддалених спостережень, які показують, що в 98,4 % випадків у разі патології тазостегнової западини та в 90,7 % випадків у разі патології проксимального відділу стегнової кістки одержано добрі та відмінні результати в терміни спостереження від 2-х до 10-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА379363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олійник О.В. 
Інформаційні технології дистанційного навчання у вищій бібліотечній освіті США: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / О.В. Олійник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено еволюцію організації інформаційних технологій дистанційного навчання в бібліотечній освіті США. Зроблено теоретико-методичне обгрунтування відповідності між технологічним рівнем сучасного стану американських бібліотек, якістю професійної компетентності бібліотечних фахівців і рівнем застосування інноваційних технологій дистанційного навчання у вищих бібліотечно-інформаційних школах США. Вперше визначено особливості інформаційних технологій дистанційного навчання американських бібліотечних фахівців на рівні магістратури, які відрізняються обов'язковою наявністю інтерактивної комунікації, що забезпечується можливостями сервісів Інтернету (форумів, чатів, аудіо- та відеоконференцій). Визначено особливості інтерактивних комунікацій за умов дистанційного навчання, серед яких виокремлено типи інтегративних комунікацій відповідно до окремих навчальних стилів студентів (незалежні, залежні, компетативні, колаборативні, замкнені, патісі-пантні). Вперше запропоновано для впровадження в українську систему вищої бібліотечної освіти узагальнені організаційні моделі дистанційного навчання (змішані, спеціалізовані, бімодальні, консорціум, франчайзинг, акредитація), розроблено рекомендації щодо впровадження інформаційних технологій дистанційного навчання у систему бібліотечної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73о31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА362021

Географічні рубрики:

      
10.

Олійник О.В. 
Клініко-імунологічна характеристика бронхіальної астми у дітей раннього віку (диференційний діагноз, лікування, прогноз): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Олійник ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено у дітей, хворих на бронхіальну астму (БА), наявність негативного резерву киснезалежного метаболізму еозинофільних гранулоцитів крові за даними тесту з нітросинім тетразолієм за спонтанного та стимульованого варіантів. Установлено взаємозалежність між клінічними варіантами перебігу БА в дітей раннього віку, метаболічними змінами еозинофільних гранулоцитів крові та станом клітинного імунітету в даної групи хворих. На підставі багатофакторного, мультирегресійного та дисперсійного методів аналізу створено математичні моделі БА в даних дітей з урахуванням достатньо чутливих і специфічних клініко-параклінічних ознак захворювання. Запропоновано спосіб діагностики БА в дітей з першими ознаками бронхообструктивного синдрому за допомогою констеляційної диференційно-діагностичної таблиці з визначенням діагностичного та інформаційного коефіцієнтів. Визначено прогностичні критерії несприятливого перебігу нападу БА у дітей раннього віку. Розроблено показники оцінки ефективності лікування зазначених хворих з урахуванням наявності факторів ризику збереження важкості нападу, визначених під час надходження дітей до стаціонарного відділення лікарні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА328716

Рубрики:

      
11.

Олійник О. В. 
Концептуалізація та емпіричні показники міри соціалізованості молоді: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. В. Олійник ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Виділено етапи розвитку емпіричних соціологічних досліджень молоді з погляду розробки та застосування нових методик. Одержана система показників базується на уявленні щодо соціальної суб'єктності й активності індивідів і відбиває найістотніші аспекти соціалізації молоді у різних галузях життя. Визначено емпіричні критерії оцінки успішності соціалізації. Система показників була застосована та перевірена на емпіричному матеріалі українських досліджень. Це дозволило надати оцінку ефективності окремих показників, а також визначити основні тенденції соціалізаційних процесів української молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91
Шифр НБУВ: РА379099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Олійник О.С. 
Культурні індустрії: соціальна сутність, стан та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / О.С. Олійник ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, розвитку та розуміння феномену культурних індустрій. Розглянуто й уточнено понятійний апарат, а також вининення поняття та його тлумачення, принципи взаємодії культурних індустрій з традиційними інститутами, особливості політики у певних країнах світу щодо культурних індустрій, стан, проблеми та перспективи розвитку культурних індустрій в Україні: книговидавництва, кінематографії, телебачення, радіо, музичної та рекламної індустрій, мережі Інтернет. Доведено, що культурна індустрія - це новітня, заснована на інформаційно-комп'ютерних технологіях форма організації виробництва предметів і послуг культурного призначення, порівнювана з соціокультурними інституціями - кооперацією, мануфактурою, фабрикою. Доведено, що в Україні попри бурхливий розвиток культурних індустрій протягом останніх 20-ти років відсутня належна увага до них урядових органів і підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + У9(4УКР)49:Ч11 +
Шифр НБУВ: РА360828

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Олійник О.С. 
Культурні індустрії: соціальна сутність, стан та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / О.С. Олійник ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, розвитку та розуміння феномену культурних індустрій. Розглянуто й уточнено понятійний апарат, а також вининення поняття та його тлумачення, принципи взаємодії культурних індустрій з традиційними інститутами, особливості політики у певних країнах світу щодо культурних індустрій, стан, проблеми та перспективи розвитку культурних індустрій в Україні: книговидавництва, кінематографії, телебачення, радіо, музичної та рекламної індустрій, мережі Інтернет. Доведено, що культурна індустрія - це новітня, заснована на інформаційно-комп'ютерних технологіях форма організації виробництва предметів і послуг культурного призначення, порівнювана з соціокультурними інституціями - кооперацією, мануфактурою, фабрикою. Доведено, що в Україні попри бурхливий розвиток культурних індустрій протягом останніх 20-ти років відсутня належна увага до них урядових органів і підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + У9(4УКР)49:Ч11 +
Шифр НБУВ: РА360828

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Олійник О.І. 
Математичне моделювання дифузійних процесів в електрохімічних системах з мікроелектродами різних геометричних форм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.І. Олійник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні підходи щодо числового моделювання дифузійних процесів у електрохімічних комірках з мікроелектродами з застосуванням конформних і квазіконформних відображень. Розглянуто математичні моделі дифузійного транспорту речовини, що описують реакцію простого переносу електрона та електрогенерованої хемілюмінесценції (ЕХЛ) за різних методів збудження електролізу - хроноамперометрії та лінійної вольтаметрії. Запропоновано метод виводу перетворення координат за умови відомого аналітичного розв'язку для розподілу концентрації речовини у стаціонарному режимі. Одержано квазіконформні та конформні відображення для моделювання процесів масоперненосу в системах з дисковим, кільцевим і двома напівциліндричними мікроелектродами. Досліджено послідовність перехідних дифузійних режимів в електрохімічній комірці з кільцевим мікроелектродом. Одержано аналітичний розв'язок для режимів генератор - колектор та ЕХЛ у системі з двома напівциліндричними мікроелектродами у стаціонарному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.515,0 + Г576.2,0 +
Шифр НБУВ: РА334328

Рубрики:

      
15.

Олійник О. О. 
Мультиагентні методи побудови нейро-нечітких мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / О. О. Олійник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто нові мультиагентні методи колективного інтелекту, які вирішують завдання пошуку та виникають у процесі побудови нейро-нечітких мереж: відбір інформативних ознак, кластерний аналіз, аналіз і перетворення нечітких правил, параметрична та структурно-параметрична ідентифікація нейро-нечітких мереж. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує дані мультиагентні методи колективного інтелекту та використовується для вирішення завдань пошуку за побудови нейро-нечітких мереж. Проведено експерименти з вирішення практичних задач, на основі яких виконано аналіз роботи даних методів, а також їх порівняння з відомими методами, застосовуваними за побудови нейро-нечітких мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА373048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Олійник О.М. 
Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.М. Олійник ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод електронної ширографії для неруйнівного контролю тонколистових конструкцій, які виготовляються з застосуванням зварювання, пайки та склеювання, з метою оптимізації технологій виготовлення машинобудівних конструкцій. Установлено аналітичну залежність, яка дає змогу моделювати процес одержання широграм. Удосконалено існуючі та розроблено нові завадостійкі алгоритми програмного забезпечення для створених ширографічних установок. З використанням даного обладнання визначено чутливість методу та діапазон реєстрації похідних від переміщень за вибраним напрямком, а також одержано залежності, що відбивають вплив величини широзсуву на чутливість та діапазон реєстрації вказаних похідних. Експериментально визначено області виявлення тріщиноподібних дефектів за методом електронної ширографії. Обгрунтовано ефективність застосування розробленої методики для контролю якості тонкостінних зварних судин високого тиску, виготовлених з високоміцних сталей та призначених для експлуатації за умов циклічного навантаження, що обумовлює їх підвищену чутливість до дефектів і концентраторів напруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.51 с108 + Ж820.51 с343.4 +
Шифр НБУВ: РА329476

Рубрики:

      
17.

Олійник О.С. 
Одержання одноланцюгових варіабельних фрагментів антитіл проти дифтерійного токсину: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.С. Олійник ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми одержання scFv-антитіл проти дифтерійного токсину, досліджено їх протективні властивості та можливості використання у діагностиці дифтерії. З неімунної та імунної бібліотек імуноглобулінових генів миші одержано методом фагового дисплею та охарактеризовано scFv-антитіла до дифтерійного токсину. Сконструйовано імунну бібліотеку кДНК імуноглобулінових генів мишей, імунізованих рекомбінантними аналогами A та B субодиниць дифтерійного токсину. Запропоновано універсальний підхід для детекції scFv-антитіл і їх комплексів з антигеном у імуноферментному аналізі. Висвітлено можливість використання одержаних scFv і їх похідних, об'єднаних з фрагментом стафілококового білка A, для виявлення дифтерійного токсину. Відібрано чотири антитоксичні scFv-антитіла, які здатні пригнічувати токсичні ефекти дифтерійного токсину, перешкоджаючи його проникненню до клітин-мішеней. Зазначено, що одержані scFv-антитіла можуть бути використані у діагностиці та терапії дифтерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-4 + Р264.936-7 +
Шифр НБУВ: РА370180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Олійник О.В. 
Організаційно-правові засади захисту інформаційних ресурсів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Олійник ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження організаційно-правових принципів державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики та сформульовано пропозиції щодо удосконалення засобів захисту інформаційних ресурсів. Систематизовано та уточнено адміністративно-правові аспекти забезпечення реалізації конституційних принципів суверенності та незалежності щодо державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики. Визначено сутність і наведено характеристику принципів міжнародного інформаційного співробітництва, обгрунтовано необхідність формування моделі основних правових, організаційних та інженерно-технічних заходів загальної системи захисту інформації та забезпечення режиму секретності (конфіденційності) у сфері міждержавного інформаційного обміну. Сформульовано визначення понять "інформаційний суверенітет України", "інформаційний простір України", "інформаційна безпека", що сприятиме єдиному розумінню їх у практичній управлінській діяльності, забезпеченню кількісних та якісних критеріїв оцінки стану національної безпеки та захисту інформаційних ресурсів. Доведено, що система захисту інформації та її складових у процесі розширення міждержавного співробітництва є важливим механізмом і засобом забезпечення суверенності та незалежності державної політики. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування логічно завершеної системи захисту інформаційних ресурсів та засоби її управління. Розроблено комплекс правових та організаційних принципів захисту інформації. Уточненно теоретичні та прикладні аспекти змістових характеристик застосування методів захисту інформації як загальнообов'язкових (універсальних) способів забезпечення належного функціонування та удосконалення загальної системи захисту інформації та її складових частин. Розроблено методичні підходи щодо формування нової парадигми сучасної державної політики у сфері інформаційної безпеки. Зроблено висновок про наявність тенденції поглиблення взаємодії міжнародної співпраці у сфері міжнародного інформаційного обміну. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства та деяких законопроектів з метою регламентації відповідних положень стосовно відкритості інформації, права на інформацію та свободу інформаційної діяльності, права власності на інформаційні ресурси, продукти та послуги, а також щодо встановлення підстав для обмеження доступу до інформації, які мають визначатися відповідно до світових стандартів та конституційних вимог лише законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА341807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Олійник О. Ю. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування пептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднаної з цукровим діабетом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Ю. Олійник ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано вдосконалене диференційоване лікування пептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднаної з цукровим діабетом, шляхом додавання до стандартної антихелікобактерної базисної терапії препарату квінаприлу та "Плаценти-композитум", яке сприяє покращанню функціонального стану ендотелію, морфофункціональних властивостей еритроцитів, оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, усуненню проявів гіперкоагуляційного синдрому та мікроциркуляторних розладів, зменшенню протеолітичної активності плазми крові та вмісту ІЛ-8 у плазмі крові. Встановлено, що клінічним еквівалентом ефективності лікування є швидше усунення проявів диспепсичного синдрому, досягнення та подовження тривалості клініко-ендоскопічної ремісії, покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА376673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Олійник О.Є. 
Первинне ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Є. Олійник ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 12 наукових праць, присвячених розробці, обгрунтуванню і клінічному впровадженню методики первинного ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (АНГСК). На основі клінічних і рентгенологічних даних, а також даних, отриманих у результаті вивчення механічних властивостей голівки стегнової кістки в нормі і при АНГСК, сформульована концепція ендопротезування, диференційованого за стадіями захворювання, відповідно до якої на ранніх стадіях протезування проводиться з використанням біполярного ендопротеза голівки стегнової кістки, на пізніх - тотального ендопротеза кульшового суглоба. Використовувані при цьому оригінальні ендопротези системи "ОРТЭН", а також інструментарій для їхньої установки захищені Патентами України. Методика використана при лікуванні 48 пацієнтів з АНГСК. Проведено аналіз результатів лікування в терміни від одного до п'яти років. Позитивні клінічні результати отримані в 95,8% випадків, задовільні - в 4,2% хворих при термінах лікування 109,95 + - 6,85 днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського