Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>A=Міщенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Міщенко В.В. 
Дистанційна радіаційна динамічна теплометрія в діагностиці гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) у працівників морського транспорту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.34 / В.В. Міщенко ; Укр. НДІ мор. медицини. — О., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методичних підходів та вивченню теплового балансу органів черевної порожнини, удосконаленню діагностики гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит), оцінці перебігу післяопераційного періоду і запального процесу у рані методом дистаційної радіаційної динамічної теплометрії (ДРДТ). Вивчено густину теплового потоку із глибоких структур органів черевної порожнини на передню черевну стінку в залежності від конституції, статі, віку, сезонів року, часу доби, вживання їжі, професії, географічної довготи, широти, хвилювання океану у практично здорових людей-працівників морського транспорту і жителів берегової зони; у хворих з грижами передньої черевної стінки; при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) з метою діагностики і контроля за перебігом післяопераційного періоду, оцінки регенерації і ступеня виразності запального процесу в операційній рані. Визначено можливості ДРДТ у фізіологічних дослідженнях у морській медицині та діагностичному алгоритмі при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-43

Рубрики:

      
2.

Міщенко В.А. 
Клініко-лабораторні особливості, морфологічні ознаки та нові технології діагностики герпетичної моно- і мікст-інфекції у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.А. Міщенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та оптимізації діагностики герпетичної інфекції у дітей різних вікових груп на підставі вивчення її поширеності, клініко-морфологічних особливостей перебігу, серологічних і молекулярно-біологічних маркерів. Досліджено специфічні прояви даної патології та вікові особливості імунної відповіді залежно від строків інфікування дитини. Встановлено стратегічні показники динаміки серологічних маркерів HSV. Одержано нові дані щодо оцінки їх діагностичної значимості у дітей різних вікових груп. На підставі встановлених закономірностей розроблено уніфіковану класифікацію герпетичної інфекції у дітей. Встановлено високий рівень інфікування HSV серед дітей у період від 1 місяця до 14-ти років. Виділено групи ризику, найбільш вразиливі до герпетичної інфекції. Встановлено домінуючу роль захворювання у формуванні симптомокомплексу, особливостей клінічного перебігу у хворих на гострі інфекції дихальних шляхів та кишкові, нейроінфекції та вірусні гепатити. Підтверджено провідну роль HSV у розвитку тяжких форм гострих інфекцій, встановлено значення HSV як етіологічного чинника у генезі інфекційних процесів з летальним наслідком. На підставі результатів проведених досліджень розроблено оригінальну експертну комп'ютерну систему "Herpesdiamed" для удосконалення ранньої діагностики герпетичної інфекції у дітей. Розроблено комплекс морфологічних критеріїв для виявлення герпетичної інфекції, визначено вікові особливості їх прояву та ступінь виразності залежно від тяжкості та тривалості інфекційного процесу. Встановлено вибірковий тропізм HSV переважно до клітин тканин мезенхімального походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3 +
Шифр НБУВ: РА333979

Рубрики:

      
3.

Міщенко В.Я. 
Комплімент в мовленнєвій поведінці представників англомовних (британської та американської) культур: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Я. Міщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплімент як особливий вид мовленнєвих вчинків у поведінці носіїв британського та американського варіантів англійської мови. Опис здійснено з позицій діяльнісного підходу, у рамках діади "ціль - засіб". Поняттєвий апарат дослідження інтегрує положення теорії мовленнєвих актів, теорії мовленнєвої діяльності та концепції ввічливості. Це дозволяє інтерпретувати компліментарне висловлювання як мовний засіб досягнення якісно різних (мовленнєвих і немовленнєвих) комунікативних цілей, тобто як мовну реалізацію мовленнєвої дії, що є складною єдністю іллокутивного, перлокутивного актів та соціальної дії. Виявлено іллокутивні цілі компліменту, критерії його щирості, відмінності компліменту від схожих іллокутивних актів, ознаки прямих і непрямих, суто непрямих та імпліцитних іллокутивних актів компліменту. Визначено механізм, що лежить в основі перлокутивного акту компліменту, та фактори, які зумовлюють його успішність. Виділено класи й типи компліментів - соціальних дій. Проаналізовано їх структурно-семантичні, прагматичні та етнокультурні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711 + Ш100.33
Шифр НБУВ: РА307928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Міщенко В.М. 
Постінсультні стани у хворих на ішемічні порушення мозкового кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.М. Міщенко ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення на підставі клінічних, психодіагностичних та комп'ютерно-томографічних досліджень ефективності реабілітаційного лікування хворих на ішемічний інсульт. Наведено дані щодо розповсюдженості, особливостей клінічних проявів когнітивних порушень та депресії в динаміці протягом року після ішемічного інсульту. На підставі клініко-комп'ютерно-томографічни зіставлень визначено фактори, які впливають на розвиток та прогресування когнітивних порушень та депресивних розладів. Запропоновано нові критерії виходів ішемічного інсульту та доповнено схеми реабілітаційного лікування хворих з включенням антидепресантів і препаратів, що покращують когнітивні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА344051

Рубрики:

      
5.

Міщенко В.Г. 
Технологічні основи керування структурою і властивостями корозійностійких сталей: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.Г. Міщенко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 44 с. — укp.

Розроблено науково-прикладні засади керування структурою та властивостями корозійностійких сталей і наведено рекомендації щодо застосування прогресивних методів їх обробки з метою підвищення технологічних і службових властивостей. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено переваги легувального комплексу (Ti, Nb, V, РЗМ) у порівнянні з традиційними методами легування, досліджено його вплив на формування структури та фізико-механічних характеристик корозійностійких сталей. Встановлено кількісні залежності співвідношення фазових складників структури та властивостей від хімічного складу сталей різних систем легування та функціонального призначення. Розроблено основні принципи створення економічних комплекснолегованих корозійностійких сталей та ефективні методи обробки з метою підвищення їх технологічних і службових властивостей. Проведено системне досліження впливу режимів деформаційно-термічної та термічної обробки гарячекатаного металу на однорідність структури, рівень технологічних і механічних характеристик хромистих сталей. Визначено механізми та кінетику розвитку високотемпературного руйнування хромонікелевих сталей за умов дії агресивного середовища хлоридів титану та магнію. Проведено промислове випробування та впровадження нових складів сталей і технологій їх виробництва, на які створено технологічні інструкції, визначено умови реалізації та державні стандарти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.2 + К272.2 + К272.2
Шифр НБУВ: РА357207

Рубрики:

      
6.

Льон І. М. 
Управління процесом монетизації економіки України в умовах фінансової нестабільності / І. М. Льон. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації на основі розвитку положень кількісної теорії грошей розкрито теоретичні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо управління процесом монетизації економіки України в умовах фінансової нестабільності з метою збалансованого функціонування грошово-кредитного ринку, забезпечення стабільності фінансової системи та підтримки економічного зростання.Удосконалено визначення понять «монетизація економіки», «управління процесом монетизації економіки» та «монетарне правило», поглиблено класифікацію форм і методів монетизації економіки за певними ознаками, набула подальшого розвитку систематизація чинників і показників оцінки рівня та динаміки монетизації економіки залежно від зміни обсягів грошової маси, рівня інфляції, обсягу та динаміки наданих кредитів, залучених депозитів, реального та номінального ВВП, що дозволило реалізувати комплексний підхід до використання методів та інструментів управління процесом монетизації в умовах фінансової нестабільності.Удосконалено визначення основних функцій, завдань, суб'єктів, об'єктів і принципів та розроблено структурно-логічну схему управління процесом монетизації економіки. Обґрунтовано науково-методичний підхід до управління процесом монетизації економіки на основі розроблення та реалізації проциклічної грошово-кредитної політики, практичне використання якого сприятиме підвищенню рівня збалансованості попиту і пропозиції грошей з метою нівелювання негативного впливу окремих стадій економічного циклу.Визначено першочергові заходи щодо активізації дії каналів монетарного трансмісійного механізму та розроблено рекомендації щодо вдосконалення інституційних засад управління процесом монетизації економіки в умовах фінансової нестабільності.^UIn the thesis based on the development of the provisions of the quantitative theory of money discloses theoretical approaches and developed practical recommendations for managing the monetization process of Ukraine's economy in conditions of financial instability with a view to balanced functioning of the monetary market, ensuring the stability of the financial system and supporting economic growth.The definition of the concepts of "monetization of the economy", "management of the process of monetization of the economy" and "monetary rule" is improved, the classification of forms and methods of monetization of the economy on certain grounds is deepening, it is further developed the systematization of factors and indicators for assessing the level and dynamics of monetization of the economy, depending on changes in the volume of money supply , the level of inflation, volume and dynamics of loans granted, deposits, real and nominal GDP, which allowed for an integrated approach to the use of methods and instruments of monetization process control in terms of financial instability.The definition of the main functions, tasks, subjects, objects and principles has been improved, and the structural and logical scheme for managing the monetization process of the economy has been developed. The scientific and methodological approach to managing the process of monetization of the economy based on the development and implementation of a pro-cyclical monetary and monetary policy, the practical use of which will contribute to raising the level of balance of demand and money supply with the aim of leveling down the negative impact of individual stages of the economic cycle, is substantiated.The primary measures for activating the channels of the monetary transmission mechanism have been determined and recommendations for improving the institutional principles of managing the process of monetization of the economy in the conditions of financial instability have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гречка О. В. 
Розробка жаротривкого сплаву з підвищеними фізико-механічними та експлуатаційними властивостями для електронагрівачів / О. В. Гречка. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-технічної задачі з розробки жаротривкого сплаву з високим електричним опором типу 22Cr-5Al-Ti-Zr, який використовується як матеріал для виготовлення нагрівачів електричних печей з температурою роботи 900…1150ºС.Розроблено нову систему багатокомпонентного легування та мікролегування Ti-Zr-Be залізо-хром-алюмінієвого сплаву. Оптимізовано хімічний склад, отримані рівняння регресії залежності властивостей (пластичності та жаротривкості) від хімічного складу Fe-Cr-Al сплаву з титаном і цирконієм.Вивчено вплив температури рекристалізації на технологічну пластичність сплаву 03Х22Ю5ТЦч. Встановлено раціональний режим термічної обробки сталі 03Х22Ю5ТЦч, яка полягає в нагріванні до 750…820ºС і наступному охолодженні у воду для запобігання різкого зниження пластичності. Показано позитивний вплив обробки пароплазмовим розрядом (ППР) поверхні дроту із сплавів з високим електроопором на шорсткість, кількість і розміри дефектів поверхневого шару. Запропоновано раціональний режим обробки поверхні дроту або стрічки ППР для очищення їх від дефектів поверхні, технологічних мастил та окалини.Доцільність проведених науково-технічних досліджень підтверджена використанням розробленого жаротривкого сплаву 03Х22Ю5ТЦч в якості матеріалу для виготовлення нагрівальних елементів електричних печей на ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».Ключові слова: нагрівальні елементи, жаротривкі сплави, сплави з високим електричним опором, залізо-хром-алюмінієві (Fe-Cr-Al) сплави, оптимізація, рівняння регресії, оксидна плівка, технологічна пластичність, жаротривкість, живучість.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and practical task of developing a heat-resistant alloy with high electrical resistance of type 22Cr-5Al-Ti-Zr, which is used as a material for the manufacture of heaters of electric furnaces with a operating temperature of 900...1150ºС.A new system of multicomponent alloying and microalloying with titanium, zirconium and beryllium of an iron-chromium-aluminum alloy has been developed. The chemical composition has been optimized, regression equations are obtained, three-dimensional graphical dependencies of the properties (technological ductility and heat resistance) on the chemical composition of the Fe-Cr-Al alloy with titanium and zirconium are constructed.The effect of the recrystallization temperature on the technological ductility of the 03Cr22Al5TiZr alloy was investigated. A rational mode of heat treatment of steel has been developed. It consists in heating to 750...820°C followed by cooling into water to prevent a sharp decrease in ductility. It was found that the steam-plasma charge treatment has a positive effect on the surface of the wire made from alloys with high electrical resistance. A rational mode of treatment of the surface of the wire or strip with the use of steam-plasma charge for removal of surface defects, technological lubrication and oxide scale is suggested.The expediency of the conducted scientific and technical researches is confirmed by the use of the developed heat-resistant alloy 03Cr22Al5TiZr as a material for the manufacture of heating elements of electric resistance furnaces at Limited Liability Company «Zaporozhye Titanium & Magnesium Combine».Keywords: heating elements, heat-resistant alloys, superior resistance heating alloys, iron-chromium-aluminium (Fe-Cr-Al) alloys, optimization, regression equations, oxide film, technological ductility, heat resistance, durability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сітак І. Л. 
Управління економічною стійкістю підприємства / І. Л. Сітак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена аналізу, розробці і науковому обґрунтуванню теоретичних і науково-методичних підходів до управління економічною стійкістю підприємств. В роботі проведено аналіз існуючих підходів до управління економічною стійкістю, її класифікації, обліку і аналізу, визначено особливості функціонування підприємств машинобудування. Охарактеризовано основні відмінні риси економічної стійкості як об'єкту управління. Встановлено основні складові процесу управління економічною стійкістю. Розроблено методичний підхід до прийняття управлінських рішень щодо вибору стратегій забезпечення економічної стійкості. Обґрунтовано застосування збалансованої системи показників для забезпечення стійкості. Доведено до практичної реалізації можливість застосування інтегральної оцінки економічної стійкості на основі збалансованої системи показників. Розроблено матричний підхід до обґрунтування управлінських рішень стосовно забезпечення стійкості машинобудівного підприємства. Досліджено підходи щодо прийняття рішень у сфері управління економічною стійкістю машинобудівних підприємств і запропоновано систему раннього попередження та реагування на появу кризових явищ для забезпечення стійкості підприємства.^UThe dissertation is devoted to the analysis, development and scientific substantiation of theoretical and scientific-methodical approaches to the management of economic resilience of enterprises. The essence of the definition of "economic resilience" is substantiated, which takes into account the peculiarities of the functioning of enterprises in the dynamic conditions of the changing external environment, and the purpose of ensuring economic stability is defined. The main distinguishing features of economic resilience as an object of management are identified. The main components of the process of economic resilience management are established: internal components and external factors of influence that can be predicted during external monitoring; production, financial, social and innovative components of the enterprise; adaptation and flexibility for the enterprise to be able to respond to weak signals of a changing environment. The study of existing approaches to the management of economic resilience, its classification, the assessment and the analysis, that takes into account the machinery enterprises peculiarities is carried out. To make decisions based on a systematic and integrated approach to economic resilience, elements of the enterprise economic resilience management system have been developed to form a database that facilitates effective management decisions to implement strategic and tactical goals of the enterprise in an uncertain environment. The factors of effective implementation of the resilience management system are determined. A methodical approach to management decisions on the choice of strategies for securing economic stability, which is based on a systematic approach and allows to comprehensively consider the current and future management of the enterprise based on various internal factors, as well as to take into account changes in expectations of financial market institutions regarding the future financial and economic stability of the studied enterprise. The use of a balanced system of indicators for integrated assessment of economic resilience is justified, which allows to track changes in intermediate and final results, set and adjust goals, determine the direction and content of actions to ensure the appropriate level of economic resilience. A matrix approach to managerial decisions' support to ensure the resilience of the machinery enterprise has been developed. Sources of information flows have been identified, which allow to build an operating resilience management system in accordance with the proposed matrix approach and make early decisions at both operational and strategic levels of management. Approaches to decision-making in the field of economic resilience management of machinery enterprises are investigated and the system of early warning and reaction which is based on carrying out permanent monitoring of economic stability indicators of the enterprise is offered. It is proposed to introduce this system to the tasks of the controlling service or the department of strategic development at the enterprises of the studied complex, which simultaneously with the traditional functions should deal with the management of economic resilience of the enterprise, internal monitoring and modification of organizational and information support. The proposed system complements the improved organizational principles of managing the economic resilience of machinery enterprises and ensures the validity, relevance and effectiveness of decisions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського