Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=К272.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шиванюк В.М. 
Механізми водневого окрихчення сплавів на основі заліза з ГЦК граткою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.М. Шиванюк ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Встановлено, що водень обумовлює підвищення концентрації вільних електронів в аустенітних нержавіючих сталях. Досліджено вплив легувальних елементів на ентальпію активації релаксації водню та рівень водневого окрихчення. Знайдено кореляцію між цими величинами. Встановлено, що фази перетворення, обумовлені воднем, не є критичним фактором у водневому окрихченні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.106.222 + К272.206.222
Шифр НБУВ: РА316943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тепла Т.Л. 
Підвищення корозійно-механічної тривкості конструкційних матеріалів з використанням високоенергетичних променевих технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.Л. Тепла ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розвинуто науково-практичну базу даних щодо маловивченої групи ванадієвих сплавів. Установлено закономірності та механізми оптимізації параметрів структури поверхневих шарів даних сплавів системи V - Cr - Ti та корозійнотривких сталей аустенітного та феромартенситного класів завдяки застосуванню високоенергетичних променевих технологій для підвищення їх корозійно-механічної тривкості. Запропоновану ідеологію реалізовано з використанням сучасних методів інженерної поверхні, а саме: іонної імплантації азотом, оплавлення поверхні азотною плазмою, комплексного легування азотом і ніобієм. На підставі результатів, одержаних внаслідок проведених досліджень, залежно від структурного класу конструкційних матеріалів, форми, геометричних розмірів і параметрів експлуатації конкретних деталей чи елементів конструкцій рекомендовано найбільш ефективні методи інженерії поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.204.3 + К235.130.43 + К58 +
Шифр НБУВ: РА356838

Рубрики:

      
3.

Копанець І. Є. 
Просторовий розподіл та місце локалізації в гратці радіаційних дефектів та домішок інертних газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / І. Є. Копанець ; ННЦ "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Визначено кінетику нагромадження і розподіл в об'ємі дефектів та іонноімплантованих атомів важких інертних газів. Встановлено концентраційні та температурні інтервали, за яких іонноімплантовані в нікель атоми великого радіуса можуть займати положення заміщення. Показано, що за утворення розщеплених конфігурацій вакансійно-домішкових комплексів, окрім розмірного чинника, грає роль вид міжатомного потенціалу (хімічний зв'язок). Запропоновано механізм сегрегації дейтерію в області залягання максимумів пошкоджень та домішки за рахунок його дифузії з шарів кристала, що розташовані на глибинах, більших за (пробіг + страглінг), де дейтерій був захоплений в процесі впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.209.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА376475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Карпов С.О. 
Процеси термоактивованого перенесення водню в конструкційних сталях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.О. Карпов ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено закономірності поведінки ізотопів водню в аустенітних нержавіючих сталях типу 18 - 10 та визначено чинники, які сприяють його накопиченню в матеріалі з використанням комплексу експериментальних методик (термосорбційної спектрометрії, ядерної реакції, електронної мікроскопії), що дозволяють числово контролювати кінетику накопичення, розподіл в об'ємі та термоактивовану десорбцію іонно-імплантованих атомів газу, а також метод математичного моделювання для одержання термодинамічних характеристик захоплення та десорбції дейтерію у сталях 06Х18Н10, 08Х18Н10Т і 12Х18Н10Т. Показано, що ефективними пастками дейтерію в об'ємі сталей 18 - 10 є дефекти вакансійного типу. Установлено характер впливу легувальних домішок на захоплення водню й еволюцію мікроструктури сплавів. Виявлено вплив домішок титану на посилення блокування виходу дейтерію з об'єму сталі за наявності поверхневої пасивуючої плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.209.1 +
Шифр НБУВ: РА359647

Рубрики:

      
5.

Шейченко Г.В. 
Створення економнолегованих корозійно-стійких метастабільних аустенітно-феритних сталей і керування їх властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Г.В. Шейченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано режими термічної обробки (температурно-тимчасові параметри гартування, високотемпатурної термоциклічної обробки, старіння, обробки холодом), які дають змогу регулювати фазове співвідношення між феритом і аустенітом, ступінь розвитку деформаційних мартенситних перетворень метастабільної аустенітної фази, підвщуючи механічні властивості розроблених сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.2 +
Шифр НБУВ: РА337267

Рубрики:

      
6.

Слатін К. О. 
Структура та характеристики поверхні неіржавіючої сталі та дюралюмінію, що зазнали бомбардування іонами водню: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. О. Слатін ; Ін-т електрофіз. і радіац. технології, НАН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано експериментальні результати, які дозволяють оцінити зміни в структурі поверхні, що призводять до змін оптичних властивостей неіржавіючої сталі (SS) у результаті опромінювання іонами водню. Показано, що варіація енергії іонів за постійного флюенсу робить істотний вплив на структуру пошкодження, що формується на поверхні SS-дзеркал. Розглянуто пошкоджений шар у моделі наближення ефективного середовища, що складається з суміші металу та порожнеч. Вивчено зміни оптичних властивостей поверхні алюмінієвого сплаву D16 у разі дії іонів дейтерієвої плазми за умов, які імітують вплив середовища на внутрішні дзеркала в термоядерному експериментальному реакторі. Запропоновано механізм для пояснення експериментальних даних на підставі аналізу експериментальних результатів і результатів розрахунку в моделі ефективного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.109.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА370984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Грешта В.Л. 
Структурна природа схильності до формозмінювання листових феритних корозійностійких сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.Л. Грешта ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено питання структуроутворення в стабілізованих титаном феритних корозійностійких сталях під час металургійної переробки до холоднокатаного листа з метою покращання їх технологічності за умов виготовлення виробів штампуванням. Показано, що порушення термічної стійкості первинних титанових включень і пересичення твердого розчину їх елементами у разі високотемпературного нагріву заготовок від прокату, супроводжується у подальшому інтенсивною гетерогенізацією структури з утворенням вторинних карбідів хрому та титану. Установлено, що у процесі подальшої гарячої деформації відбувається повторне розчинення вторинних фаз. Виявлено, що підвищення кількості розчинених у сталі домішок негативно позначається на властивостях металопродукту. З метою усунення цього ефекту розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації технологічних режимів виготовлення холоднокатаного листа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.207.3 + К621.500.4 +
Шифр НБУВ: РА328611

Рубрики:

      
8.

Міщенко В.Г. 
Технологічні основи керування структурою і властивостями корозійностійких сталей: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.Г. Міщенко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 44 с. — укp.

Розроблено науково-прикладні засади керування структурою та властивостями корозійностійких сталей і наведено рекомендації щодо застосування прогресивних методів їх обробки з метою підвищення технологічних і службових властивостей. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено переваги легувального комплексу (Ti, Nb, V, РЗМ) у порівнянні з традиційними методами легування, досліджено його вплив на формування структури та фізико-механічних характеристик корозійностійких сталей. Встановлено кількісні залежності співвідношення фазових складників структури та властивостей від хімічного складу сталей різних систем легування та функціонального призначення. Розроблено основні принципи створення економічних комплекснолегованих корозійностійких сталей та ефективні методи обробки з метою підвищення їх технологічних і службових властивостей. Проведено системне досліження впливу режимів деформаційно-термічної та термічної обробки гарячекатаного металу на однорідність структури, рівень технологічних і механічних характеристик хромистих сталей. Визначено механізми та кінетику розвитку високотемпературного руйнування хромонікелевих сталей за умов дії агресивного середовища хлоридів титану та магнію. Проведено промислове випробування та впровадження нових складів сталей і технологій їх виробництва, на які створено технологічні інструкції, визначено умови реалізації та державні стандарти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.2 + К272.2 + К272.2
Шифр НБУВ: РА357207

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського